Pojdi nazaj   BMWslo > BMW avtomobili > Oldtimerji
Registracija Pravilnik Pomoč Seznam uporabnikov Interesne skupine Koledar Išči Današnja sporočila Označi vse kot prebrano
Vengi
BMW ljubitelj
Sporočila: 163
Kraj: Šentjur
Avto: E39 530D
Starost: 28
Vengi je na dobri poti
  Staro Objavljeno: 4.2.2009, 13:54     Naslov: Nadomestilo za uporabo cest - zanimivo za lastnike registriranih starodobnih vozil   #1  
Kot sem že v temi "pridobitev certifikata" napovedal, sem danes šel na upravno enoto malo povprašat kako je s temi homologacijami in katera vozila so opravičena do 80% popusta na cestni sklad.

Njihovi odgovori so sledeči:

1. Vsa vozila, ki imajo v prometni vpisano "starodobno vozilo".
2. Če si vozilo registriral kot starodobnika pred 1.1.2009, ima že vpisano v prometni "starodobno vozilo" in NE RABIŠ homologacije.
3. Če hočeš vozilo registrirati kot starodobnika na novo - se pravi prva registracija kot starodobnik, RABIŠ homologacijo, ker ti na UE ne morejo več kar tako vpisati spremembe.

In še poslastica za vse lastnike registriranih starodobnih vozil:

UPRAVIČENI STE DO VRNITVE 80% CESTNEGA SKLADA

Ja, to ni zajebancija na upravno enoto nesite promerno dovoljenje in bančno kartico - vrnili vam bodo preveč plačano nadomestilo za uporabo cest - pripada vam!

Meni so za 1600ccm vplačano 21.10.2008, priznali vrnitev 52€.

Bom poskusil objaviti še skeniran obrazec.

LP

Nazadnje urejal Vengi, dne 4.2.2009 ob 13:56.
Vengi ni aktiven  
Odgovori s citatom
Rok e21
Začetnik

Sporočila: 42
Kraj: Ljubljana
Avto: Bmw 316 e21
Rok e21 je nevtralno ocenjen oz. še nima ocen
  Staro Objavljeno: 5.2.2009, 13:22     Naslov:   #2  
Glede na zgornje sporočilo, sem tudi jaz odločil, da grem na UE in se poznanimam o tej zadevi.

Sprva ženska na okencu ni ravno vedala za kej se gre, pa vendar se je stvar razčistila.Ker je stvar nova, tudi tam ne vedo kako in kaj...Pa smo na koncu le našli skupni jezik in zadeva se je izpeljala tako kot piše v zgornjem sporočilu.

Za svojega strodobnika(E21) sem dobil povračilo cestnine v znesku 58€ kar pa mi bo v tej finačni krizi še kako prav prišlo.Glede na to, da avto že kar nekaj časa počiva v garaži in čaka na suhe ceste in lepo toplo vreme je registracija na ta način še toliko bolj ugodna.

LP
Rok e21 ni aktiven  
Odgovori s citatom
Opelpower
BMW fanatik
Sporočila: 720
Avto: Drift Polizei MkI
Opelpower uživa vsesplošen ugledOpelpower uživa vsesplošen ugledOpelpower uživa vsesplošen ugledOpelpower uživa vsesplošen ugled
  Staro Objavljeno: 5.2.2009, 13:51     Naslov:   #3  
Hm super zadeva, samo jezt imam pa kle problem, mojega kadetta l. 74 sem reg. leta 2005 s certifikatom, in nimam nikjer zabeleženo starodobnik? ... da mi bodo sedaj z homologacijo težil , jim glih glave odprem :D
Novinec
Sporočila: 60
Kraj: lj
zoe je na dobri poti
  Staro Objavljeno: 5.2.2009, 15:07     Naslov:   #4  
a je to vtobačni,pa do kdaj delajo.
Hvala.
Rok e21
Začetnik

Sporočila: 42
Avto: Bmw 316 e21
Rok e21 je nevtralno ocenjen oz. še nima ocen
  Staro Objavljeno: 5.2.2009, 15:18     Naslov:   #5  
Jaz sem šel kar na LPP Tenični prtegledi v Ljubljani...

PS: Pozoren moraš biti, da v prometni piše "starodobnik" v nasprotnem primeru stvar ne velja oz. moraš narest homologacijo(80€).

Porblem s tem je imel Opelpower...

lp
Rok e21 ni aktiven  
Odgovori s citatom
Vengi
BMW ljubitelj
Vengi je na dobri poti
  Staro Objavljeno: 5.2.2009, 16:30     Naslov:   #6  
Citat:
Opelpower je napisal: Poglejte sporočilo
Hm super zadeva, samo jezt imam pa kle problem, mojega kadetta l. 74 sem reg. leta 2005 s certifikatom, in nimam nikjer zabeleženo starodobnik? ... da mi bodo sedaj z homologacijo težil , jim glih glave odprem :D
Če ti v prometni pod oblika in namen karoserije piše starodobnik ne rabiš homologacije. - Sicer pa tudi homologacija ni nek hud problem še posebej na LPP-ju ne.

Tudi ljudem iz štajerskega konca svetujem LPP, ker na RTI-ju po mojem malo preveč komplicirajo s papirji. Sem dobil na LPP homologacijo brez problema za predelavo iz bencinarja na dizla, ko so mi na RTI-ju rekli da rabim potrdilo pooblaščenega servisa, da je takšna predelava možna, seveda ga tam nisem dobil, pa še smejali so se mi s kakšnimi stvarmi se ukvarjam - šlo je za Kadetta e-tipa.

Tak da LPP - to je samo nasvet, ne reklama

Pa fajn rihtajte - pa prvi ko bo delal homologacijo naj opiše kaj so mu preverjali.
Vengi ni aktiven  
Odgovori s citatom
Opelpower
BMW fanatik
Sporočila: 720
Avto: Drift Polizei MkI
Opelpower uživa vsesplošen ugledOpelpower uživa vsesplošen ugledOpelpower uživa vsesplošen ugledOpelpower uživa vsesplošen ugled
  Staro Objavljeno: 5.2.2009, 17:08     Naslov:   #7  
Ja zdej sem ugotovil da so me malček nategnil, ker tisti ki so prvo reg. naredili na LPP in priložili certifikat, so jim vpisali 'starodobnik', jazt sem pa prvo reg. naredil l. 05 pri španu, in kljub certifikatu, nobenega napisa starodobnik! In zdej mi ostane samo še homologacija, ki pa prinese spet 80€ stroška.

Mal bom probal še zatežit, ker se mi ne zdi čist fer tole, sicer me pa zanima, kakšno homologacijo pa naredijo oni, če mi bodo zraven zapisal še kako predelavo bo pa super
BMW fanatik
Sporočila: 1.505
Kraj: tu in tam
Avto: totenwagen
standup is a glorious beacon of lightstandup is a glorious beacon of lightstandup is a glorious beacon of lightstandup is a glorious beacon of lightstandup is a glorious beacon of lightstandup is a glorious beacon of light
  Staro Objavljeno: 5.2.2009, 20:55     Naslov:   #8  
A potem mi bodo na UE vpisal starodobnik v prometno, ce sem zelo prijazen, ko ga prvic registriram s certifikatom?
Pri 80% popusta in manj kot 6 mesecev registracije letno se mi teh 80 EUR vrne komaj po dveh letih, za to se mi pa res ne da na LPP vozit.
Je pa zanimivo slisat, da imajo ljudje vecje probleme z RTI kot z LPP, ocitno so se vetrovi komplikatorjev obrnil
standup ni aktiven  
Odgovori s citatom
Vengi
BMW ljubitelj
Vengi je na dobri poti
  Staro Objavljeno: 5.2.2009, 21:21     Naslov:   #9  
Pri mojem drugem oldiju 528i, ki še ni registriran in homologiran je razlika med:
194€ - brez homologacije
39€ - z homologacijo
Seveda se pogovarjamo o ceni za neomejen cestninski razred in za celo leto, bom pa z velikim veseljem odštel tistih 80€ LPP-ju.

Vedno znova in znova pa se mi postavlja vprašanje, če so ti gospodje na LPP-ju ustrezno usposobljeni za dodelitev neke vrste ststusa starodobnega vozila, ki je na državnem nivoju na nek način več vreden od mnenja tehničnih komisarjev, ki so če se ne motim morali opravit tečaj. A so ga šli opravljat tudi LPP-jevci?

tii kaj praviš?
Vengi ni aktiven  
Odgovori s citatom
dzanzi
Novinec

Sporočila: 143
Kraj: Murska Sobota
Avto: E21 320 in 316
Starost: 33
dzanzi je na dobri poti
  Staro Objavljeno: 5.2.2009, 21:22     Naslov:   #10  
Citat:
standup je napisal: Poglejte sporočilo
A potem mi bodo na UE vpisal starodobnik v prometno, ce sem zelo prijazen, ko ga prvic registriram s certifikatom?
Pri 80% popusta in manj kot 6 mesecev registracije letno se mi teh 80 EUR vrne komaj po dveh letih, za to se mi pa res ne da na LPP vozit.
Je pa zanimivo slisat, da imajo ljudje vecje probleme z RTI kot z LPP, ocitno so se vetrovi komplikatorjev obrnil
Ne mešat homologacijo in certifikata, ker sta to dve različni zadevi. Tudi če ga sedaj prvič po dolgem času registriraš in imaš certifikat, ti na UE ne morejo vpisati starodobnika.

Nekateri so to kot obliko vozila imeli vpisano v prometnih, ker so oldija ali uvozili ali pa ga s pomočjo odločbe ministrstva prvič registrirali, ker niso imeli dokumentov/prometne za avto. Samo ti dvoji imajo že od prej vpisano starodobnika in sedaj lahko uveljavljali ta popust.

Vsi ostali moramo nažalost opravljati homologacijo in plačati 72E za homologacijo plus 16E za novo prometno. Kot je že bilo zgoraj omenjeno, na UE ti le tega ne morejo vpisati.

dzanzi ni aktiven  
Odgovori s citatom
Odgovori   BMWslo > BMW avtomobili > Oldtimerji

Orodja teme
Prikaz

Pravila objavljanja
Ne smete objavljati novih tem
Ne smete objavljati odgovorov
Ne smete pripenjati datotek
Ne smete urejati svojih sporočil

BB koda je na voljo
Smeški na voljo
[IMG] koda na voljo
HTML koda ni na voljo

Hitro izbiranje

Vsi časi so GMT +1. Ura je 20:47.

BMWslo © 2001-2014
Forum poganja vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.