Pojdi nazaj   BMWslo > BMW avtomobili > Serija 5 > E39
Registracija Pravilnik Pomoč Seznam uporabnikov Interesne skupine Koledar Išči Današnja sporočila Označi vse kot prebrano
Odgovori   BMWslo > BMW avtomobili > Serija 5 > E39

Orodja teme Prikaz
MBCL
Novinec

Sporočila: 113
Kraj: Ljubljana
MBCL je na dobri poti
  Staro Objavljeno: 23.2.2013, 15:57     Naslov: e39 diski + elektricni rolo   #1  
Pozdravljeni,

malo sem prebrskal forum ampak nisem nasel nic konkretnega.

Najprej me zanima, saj mi pri vecji hitrosti ko stopim na zavoro zacne malo tresti, predpostavljam, da so diski ze dosti tanki, in da se potem zaradi segretja istih zacne malo tresti?! Ce je temu tako, katere diske mi priporocate? Naj menjam in sprednje in zadnje, ali je bolje preveriti stanje? Je priprocljivo ob enem tudi takoj menjati ploscice na nove diske ali nima to neke veze? Je kaj razlike med hlajenimi diski in navadnimi brez hlajenja?

Potem me pa zanima se kar se elektro roloja zadaj tice, nekaj casa nazaj mi je ze odpovedal, pa je potem enkrat kar magicno delal, potem pa spet odpovedal, tako da bi rad to razdrl in pogledal kaj ga matra, me pa zanima ali imate kaksen link do DIY kako se pravilno to razmontira? Verjetno je treba zice ven vzeti in se motorcek in vse ostalo nahaja kar na polici?

LP
MBCL ni aktiven  
Odgovori s citatom
andrej777
BMW fanatik
Član BMW kluba Slovenija
Sporočila: 6.850
Kraj: Telče (Sevnica)
Avto: e30 320i, e90 320d xDrive
Starost: 29
andrej777 has a reputation beyond reputeandrej777 has a reputation beyond reputeandrej777 has a reputation beyond reputeandrej777 has a reputation beyond reputeandrej777 has a reputation beyond reputeandrej777 has a reputation beyond reputeandrej777 has a reputation beyond reputeandrej777 has a reputation beyond reputeandrej777 has a reputation beyond reputeandrej777 has a reputation beyond reputeandrej777 has a reputation beyond repute
  Staro Objavljeno: 23.2.2013, 16:15     Naslov:   #2  
Imam en rolo ki ima polomljena vodila a motorček je OK Vsaj bil je ob demontaži. Simptomi ki jih omenjaš kažejo na to da bo motoček kmal izdihnil. Seveda pa najprej poglej za kakšno očitno napako( stik, majav konektor...)
andrej777 je aktiven  
Odgovori s citatom
kvasek
BMW fanatik

Sporočila: 1.604
Kraj: Celje
Avto: e39 528i
kvasek izstopa iz množicekvasek izstopa iz množicekvasek izstopa iz množice
  Staro Objavljeno: 23.2.2013, 16:16     Naslov:   #3  
če boš rabil drug rolo imam delujočega z polico dam ugodno.
kvasek ni aktiven  
Odgovori s citatom
MBCL
Novinec

MBCL je na dobri poti
  Staro Objavljeno: 23.2.2013, 16:20     Naslov:   #4  
Imata kaksen link, kako naj pridem do zadeve, da najprej vidim kaj je z njim narobe?
MBCL ni aktiven  
Odgovori s citatom
rockson
zaplankan trmast bogaboječ™
Sporočila: 2.155
Kraj: Novo mesto
Avto: Pipi in Melkijad
Starost: 35
rockson has a reputation beyond reputerockson has a reputation beyond reputerockson has a reputation beyond reputerockson has a reputation beyond reputerockson has a reputation beyond reputerockson has a reputation beyond reputerockson has a reputation beyond reputerockson has a reputation beyond reputerockson has a reputation beyond reputerockson has a reputation beyond reputerockson has a reputation beyond repute
  Staro Objavljeno: 25.2.2013, 08:45     Naslov:   #5  
Citat:
MBCL je napisal: Poglejte sporočilo
Pozdravljeni,

malo sem prebrskal forum ampak nisem nasel nic konkretnega.

Najprej me zanima, saj mi pri vecji hitrosti ko stopim na zavoro zacne malo tresti, predpostavljam, da so diski ze dosti tanki, in da se potem zaradi segretja istih zacne malo tresti?! Ce je temu tako, katere diske mi priporocate? Naj menjam in sprednje in zadnje, ali je bolje preveriti stanje? Je priprocljivo ob enem tudi takoj menjati ploscice na nove diske ali nima to neke veze? Je kaj razlike med hlajenimi diski in navadnimi brez hlajenja?
LP
Verjetno so bili diski kdaj pregreti in jih je rahlo pokrivilo, zato tresenje. Vsekakor priporočam menjavo. Za zadnje pa preveri, koliko še imajo "mesa", preden boš nabavljal. Zadnji so veliko manj obremenjeni in zdržijo veliko dlje, kot prvi.

Ko boš menjal diske, obvezno menjaj tudi ploščice, da ti bodo "grabile" po celem disku in ne boš imel takoj roba na njem.

Priporočila pa naj da kdo drug, tukaj sem pa bos.
Nemesis
BMW fanatik
Sporočila: 1.392
Kraj: Maribor
Avto: BMW e39 528i
Starost: 25
Nemesis pridobiva na ugleduNemesis pridobiva na ugledu
Pošlji Skype™ sporočilo uporabniku Nemesis
  Staro Objavljeno: 25.2.2013, 11:00     Naslov:   #6  
Jaz tukaj že skozi kupujem pa se ful zadovoljen
LINK

Res da je poštnina malo visoka ampak drugače mam kolega ki je sicer v nemčiji doma ampak pride vsake tolko časa v maribor pa mi te zraven prinese je pa dobra firma in ma kr poceni in kvalitetne dele.
Nemesis ni aktiven  
Odgovori s citatom
MBCL
Novinec

MBCL je na dobri poti
  Staro Objavljeno: 25.2.2013, 14:22     Naslov:   #7  
Slisam sem, da kaksne kopije znajo biti dosti slabe kvalitete, in da tudi novi diski tresejo...se pravi so teli na linku katerega si prilozil verjetno ok in ne tresejo, preverjeno?

LINK tele predpostavljam da pasejo na 528i 1996 letnik? In ce prav razumem so ploscice + diski v kompletu?

LP

Nazadnje urejal MBCL, dne 25.2.2013 ob 14:29.
MBCL ni aktiven  
Odgovori s citatom
kvasek
BMW fanatik

Sporočila: 1.604
Kraj: Celje
Avto: e39 528i
kvasek izstopa iz množicekvasek izstopa iz množicekvasek izstopa iz množice
  Staro Objavljeno: 25.2.2013, 14:42     Naslov:   #8  
mislim da ce ne zaviras na šus in nisi nek dirkač, ne boš kar tako uničil(zvil) diskov, tudi če so ponaredki.

rolo si že kaj preverjal?
kvasek ni aktiven  
Odgovori s citatom
MBCL
Novinec

MBCL je na dobri poti
  Staro Objavljeno: 25.2.2013, 14:49     Naslov:   #9  
Citat:
kvasek je napisal: Poglejte sporočilo
mislim da ce ne zaviras na šus in nisi nek dirkač, ne boš kar tako uničil(zvil) diskov, tudi če so ponaredki.

rolo si že kaj preverjal?
Potem bom pa kar te narocil pa videl kako se obnesejo.

Kar se roloja tice nisem se nic naredil, zato ker nisem dobil se nobenega odgovora, kako naj preverim ta motorcek, oz kako priti do njega
MBCL ni aktiven  
Odgovori s citatom
iloveboobs
BMW fanatik
Sporočila: 1.514
Kraj: Kranj
iloveboobs has a reputation beyond reputeiloveboobs has a reputation beyond reputeiloveboobs has a reputation beyond reputeiloveboobs has a reputation beyond reputeiloveboobs has a reputation beyond reputeiloveboobs has a reputation beyond reputeiloveboobs has a reputation beyond reputeiloveboobs has a reputation beyond reputeiloveboobs has a reputation beyond reputeiloveboobs has a reputation beyond reputeiloveboobs has a reputation beyond repute
  Staro Objavljeno: 25.2.2013, 16:05     Naslov:   #10  
ATE Power hvalijo.
iloveboobs ni aktiven  
Odgovori s citatom
Odgovori   BMWslo > BMW avtomobili > Serija 5 > E39

Orodja teme
Prikaz

Pravila objavljanja
Ne smete objavljati novih tem
Ne smete objavljati odgovorov
Ne smete pripenjati datotek
Ne smete urejati svojih sporočil

BB koda je na voljo
Smeški na voljo
[IMG] koda na voljo
HTML koda ni na voljo

Hitro izbiranje

Vsi časi so GMT +1. Ura je 17:27.

BMWslo © 2001-2014
Forum poganja vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.