PDA

Ogled polne verzije : Izrazitejše vibracije v prostem teku

BMW 5 turing
19.7.2010, 12:33
Avto je E39 520d, štirivaljnik. V soboto sem opazil, da se pri prostem teku avto v notranjosti trese kot golf 2. Tega prej ni bilo. Na zunaj je motor slišati običajno, tudi vibracije motorja se mi ne zdijo kaj drugače. Je pa res, da sem malo zažgal lamelo. Pri vožnji vzratno v dokaj zahteven klanec je lamela malce zasmrdela. Od takrat naprej je čutiti te vibracije. Ali je mogoče dotrajal kakšen nosilec motorja, menjalnika? Sklopka je bila zamenjana točno pred dvema mescema. Prevozil sem pa 5000 km od takrat. Trenutno čakam na razpoložljivega mehanika. Do takrat pa mi lahko namignete kaj bi lahko bilo. Čez dva dni odrinem v črno goro, zato ne bi rad imel težav. Avto drugače normalno vozi, kadar se dotakneš plina vibracije ponehajo, vožnja je normalna. Poraba enaka kot prej, vožnja tudi, pospeški tudi... Hvala

saso24
19.7.2010, 18:05
Nosilci motorja??

tratnika
19.7.2010, 18:29
Nosilci motorja??

x2

V8-BMW
19.7.2010, 18:49
Vse preveč se pozablja na vztrajnik motorja, ampak to potem trese tudi pri speljevanju, če vzmeti v vztrajniku popokajo...

LP D.

saso24
19.7.2010, 19:38
Vzmeti na vztrajniku?? Vzmeti so na košari sklopke. Najdu:)
http://images.thetruthaboutcars.com/2010/01/cut-dual-mass.jpg

Jerry
19.7.2010, 23:55
Pri vožnji vzratno v dokaj zahteven klanec je lamela malce zasmrdela. Od takrat naprej je čutiti te vibracije. Ali je mogoče dotrajal kakšen nosilec motorja, menjalnika? Sklopka je bila zamenjana točno pred dvema mescema. Prevozil sem pa 5000 km od takrat. Čez dva dni odrinem v črno goro, zato ne bi rad imel težav.

Očitno si skuril vztrajnik. Na žalost te verjetno čaka ponovna menjava sklopke (tokrat z vztrajnikom vred), v črno goro se pa vseeno lahko odpelješ... to pot bo avto še prenesel brez škode.