PDA

Ogled polne verzije : Prisluškovanje preko GSMa

Rottie
18.2.2010, 15:27
Še maw pa bodo kamere tudi v domačih spalnicah.....:-D:-D:-D

Če nosiš mobitel v splanico sabo, jo že imaš tam in mikrofon tudi ;) Mobilni operaterji namreč (tehnično) lahko prisluškuje dokler je telefon pod napetostjo in ima GSM signal ... če se prav spomnim razlage, celo če je ugasnjen.

kosec
18.2.2010, 18:31
če se prav spomnim razlage, celo če je ugasnjen.

A bejž no :-D:-D:-D:-D:crazy

Rottie
18.2.2010, 19:24
A bejž no :-D:-D:-D:-D:crazy

Telefon ima še vedno napajanje, mikrofon prožijo iz centra. Kako pa žal ne vem. Se je pa šlo okoli prisluškovanja pomembnim ljudem v SLO, od tam ta razprava kaj se da in kaj ne. Pa je tut že stara ta info kr nekaj let, tko da se niti točno ne spomnim vsega, vem pa da se da brez problema. Pa recimo, k kriminalci menjavajo telefone in SIM kartice za vsak "posel" ... đabe biznis :ok2 Namreč lahko lovijo klice na glas človeka, tako da bi se tega lahko izognili le z elektronskim digitalizatorjem glasu ... uno k se da pred mikrofon in se potem na drugi strani sliši k robot iz filmov pred 30 leti :hihi

kosec
18.2.2010, 19:38
Človek božji, saj imaš glavo še za kaj drugega, ne samo za čvekanje po telefonu!! :fight

Rottie
18.2.2010, 19:39
Človek božji, saj imaš glavo še za kaj drugega, ne samo za čvekanje po telefonu!! :fight

Ok, zdaj mi pa ni jsano kaj si hotel povedat :ok2

defasturias
18.2.2010, 20:01
Telefon ima še vedno napajanje, mikrofon prožijo iz centra. Kako pa žal ne vem. Se je pa šlo okoli prisluškovanja pomembnim ljudem v SLO, od tam ta razprava kaj se da in kaj ne. Pa je tut že stara ta info kr nekaj let, tko da se niti točno ne spomnim vsega, vem pa da se da brez problema. Pa recimo, k kriminalci menjavajo telefone in SIM kartice za vsak "posel" ... đabe biznis :ok2 Namreč lahko lovijo klice na glas človeka, tako da bi se tega lahko izognili le z elektronskim digitalizatorjem glasu ... uno k se da pred mikrofon in se potem na drugi strani sliši k robot iz filmov pred 30 leti :hihi

Seveda, dokler je noter baterija, telefon še zmeraj deluje. Če to ne bi bilo res, potem bi moral nastavit uro in datum vsakič, ko bi ugasnil telefon. Vsi pa vemo, da je to potrebno šele takrat, ko daš ven baterijo. In po istem principu te bo tudi budilka zbudila ob določeni uri, čeprav bo takrat telefon ugasnjen :ok

Vinci
18.2.2010, 20:05
Seveda, dokler je noter baterija, telefon še zmeraj deluje. Če to ne bi bilo res, potem bi moral nastavit uro in datum vsakič, ko bi ugasnil telefon. Vsi pa vemo, da je to potrebno šele takrat, ko daš ven baterijo. In po istem principu te bo tudi budilka zbudila ob določeni uri, čeprav bo takrat telefon ugasnjen :ok

Jaz lahko dal baterijo stran, pa še vedno ne bo treba nastavljati ure in datuma. V bistvu to velja kar za veliko večino telefonov, ne samo za mojega.

e-masteR-39
18.2.2010, 20:07
Lol, pa niste vi resni, kakšno prisluškovanje neki, pa ugasnjen telefon haha

defasturias
18.2.2010, 20:09
Jaz lahko dal baterijo stran, pa še vedno ne bo treba nastavljati ure in datuma. V bistvu to velja kar za veliko večino telefonov, ne samo za mojega.

Ko sem pri svoji prejšnji nokii dal baterijo ven, da sem dal sim v drug telefon, mi po tem, ko sem dal oboje nazaj, tudi ni bilo treba nastavljat na novo. Vse skupaj je bilo v roku nekaj minut. Ampak ko sem pustil baterijo zunaj dlje, je bilo pa treba vseeno naštimat na novo.

Rottie
18.2.2010, 20:10
Ni to na mojem zelniku zraslo, ampak je razlagal nek strokovnjak od mobitela, da se to da ... ampak delajo to le na zahtevo sodišča (vsaj uradna verzija je taka :ok2). Šlo se je pa okoli ene afere glede prisluškovanja politikom.

Uno drugo ... glede lovljenja na glas, pa definitvno drži, ker poznam človeka, ki je sedel 2 leti zaradi tega, ker se je zanašal, da jih ne morejo dobiti, če bodo za vsak posel menjavali telefone in SIM kartice ... na sodišču so pa debelo gledali, k so policaji nabrali za več ur pogovorov.

Vinci
18.2.2010, 20:17
Ko sem pri svoji prejšnji nokii dal baterijo ven, da sem dal sim v drug telefon, mi po tem, ko sem dal oboje nazaj, tudi ni bilo treba nastavljat na novo. Vse skupaj je bilo v roku nekaj minut. Ampak ko sem pustil baterijo zunaj dlje, je bilo pa treba vseeno naštimat na novo.

Najbrž res več ne štima, če nekaj več minut preteče od takrat, ko odstraniš baterijo. Ne vem, nisem testiral. Mogoče se pa ob tem, ko odstraniš baterijo, shrani v spomin trenutni čas in potem gre naprej, ko spet dodaš baterijo.

Vinci
18.2.2010, 20:18
Ni to na mojem zelniku zraslo, ampak je razlagal nek strokovnjak od mobitela, da se to da ... ampak delajo to le na zahtevo sodišča (vsaj uradna verzija je taka :ok2). Šlo se je pa okoli ene afere glede prisluškovanja politikom.

Ja, zato pa so tako uspešni pri preganjanju kriminalcev.

Rottie
18.2.2010, 20:24
Ja, zato pa so tako uspešni pri preganjanju kriminalcev.

Vprašanje kolk info dobijo in kolk od tega ter predvsem kako jih potem uporabijo :ok2

Iztok Z.
18.2.2010, 23:26
Policija na GSMe odkrije marsikaj, če le hoče. Model iz te zgodbe je imel predplačniški paket (mobi - ne naročnina) pa so ga vseeno hitro dobili ... http://24ur.com/novice/crna-kronika/klical-za-zabavo-ali-iz-zlobe.html

kosec
19.2.2010, 11:24
Ok, zdaj mi pa ni jsano kaj si hotel povedat :ok2

Prisluškovanje brez da kličeš/si klican ni mogoče. In če GSM ugasneš, je enako s slednjem. Saj ni Uridium, madona... :blabla

Rottie
19.2.2010, 11:27
Prisluškovanje brez da kličeš/si klican ni mogoče. In če GSM ugasneš, je enako s slednjem. Saj ni Uridium, madona... :blabla

Tukaj se pa zelooooo motiš. :ok2 Res pa to ne more narediti kr nekdo, lahko pa to naredi mobilni operater. Sj kar se prisluškovanja tiče. Ne vem pa dejanskega postopka kako, ker niso povedali, pa glede sledenja tut ne bi vedel ... mogoče mora kaj sprožiti, ko si še dosegljiv.

lozinka
19.2.2010, 14:20
Rottie
Tukaj se pa zelooooo motiš. Res pa to ne more narediti kr nekdo, lahko pa to naredi mobilni operater. Sj kar se prisluškovanja tiče

Lahko, lahko James Bond z lahkoto:laugh:laugh:laugh:laugh:laugh

Aja pa še enega sem se spomnil ki lahko Makgajver:blabla (on itak iz čigumija naredi bombo:laugh:laugh:laugh)

kosec
19.2.2010, 14:32
Tukaj se pa zelooooo motiš. :ok2 Res pa to ne more narediti kr nekdo, lahko pa to naredi mobilni operater. Sj kar se prisluškovanja tiče. Ne vem pa dejanskega postopka kako, ker niso povedali, pa glede sledenja tut ne bi vedel ... mogoče mora kaj sprožiti, ko si še dosegljiv.

Človek božji, ne ga srat. :laugh:laugh:laugh:laugh:laugh:laugh:crazy

Rottie
19.2.2010, 15:06
Človek božji, ne ga srat. :laugh:laugh:laugh:laugh:laugh:laugh:crazy

Jst te ne mislim prepričevat ... povedal sem ti to, kar je povedal nekdo od mobitela, pa policija ob tisti aferi ... če pa naivno verjameš, da ti država ne more prisluškovati na tak način, pač upam, da nimaš kaj takega za skrivat, kar bi jih zanimalo in bi lahko izvedeli preko prisluškovanja :ok2

Zlobny
19.2.2010, 15:08
Ni to na mojem zelniku zraslo, ampak je razlagal nek strokovnjak od mobitela, da se to da ...

To bo verjetno tisti model, ki je iznašel sarkazem! :laugh

Ja, kaj še ne veste, da so vsi telefoni že v štartu narejeni tako, da se lahko prisluškuje, pa tudi če sploh ni baterije not? So tako narejeni, da delajo tudi na indukcijo! Google "the thing"! They just don't want you to know! Pa to se vse shranjuje v ogromno bazo podatkov, potem vas pa tam not najdejo v real time, če hočejo! BUUUUUuuuuuuuuuuuuuu...:laugh

voith
19.2.2010, 15:23

to sploh ni res.

prisluškovanje je mogoče pri prižganem telefonu in pri navidez ugasnjenem.

edina stvar, ki se je pri tem ne da nikakor prikriti, je to, da se baterija prazni in greje enako kot če se pogovarjaš po telefonu in da na radijskih sprejemnikih slišiš motnje kakršne slišiš če se normalno pogovarjaš.

to je bla že v osnovi ena izmed glavnih postavk pri snovanju gsm standarda, ker kaj lepšega kot malega špijona v vsakem žepu si lahko administracija sploh zaželi. - mislm logično, kera stvar sploh v računalniškem svetu pa nima backdoor-a lepo prosm.

za sledenje se uporablja triangulacija gsm baznih postaj, ki lahko na par 10 metrov natančno določi lokacijo določenega telefona.

pa nebi verjel kaj vse se da narest če je interes.

evo poučite se mal:

http://www.youtube.com/watch?v=IW1o3dlFkAw

http://www.youtube.com/watch?v=0G1fNjK9SXg <--- Kosec

naivnost je mati česa že? :)

Zlobny
19.2.2010, 15:32
Pobje, pare na plano! :laugh Here we go again!

sash
19.2.2010, 15:33
Seveda se da prisluškovat na tak način, edino če baterijo vzameš stran potem ne gre. Obstaja celo film o tem, sicer hollywood varjanta ma ni slabo za pogledat. Naslov je pa The listening

Pepsi
19.2.2010, 15:34
to sploh ni res.

prisluškovanje je mogoče pri prižganem telefonu in pri navidez ugasnjenem.

edina stvar, ki se je pri tem ne da nikakor prikriti, je to, da se baterija prazni in greje enako kot če se pogovarjaš po telefonu in da na radijskih sprejemnikih slišiš motnje kakršne slišiš če se normalno pogovarjaš.

to je bla že v osnovi ena izmed glavnih postavk pri snovanju gsm standarda, ker kaj lepšega kot malega špijona v vsakem žepu si lahko administracija sploh zaželi. - mislm logično, kera stvar sploh v računalniškem svetu pa nima backdoor-a lepo prosm.

za sledenje se uporablja triangulacija gsm baznih postaj, ki lahko na par 10 metrov natančno določi lokacijo določenega telefona.

pa nebi verjel kaj vse se da narest če je interest.

Oh my ,... Oh my.... What is I gonna do? :eek:eek:eek

Jaz pa sem zmeraj mislil, da mi zvočniki enkrat na "15min" zaropotajo ker telefon konstantno updata stvari ... Imam ga pa ponavadi kar na zvočnikih, ki cel dan spuščajo glasbo ... Očitno se nekomu z močjo v rokah in na položaju dopade moja glasba in poslušajo to prek Mobitela :ok2

...

Nič, od danes naprej samo še Sepultura in Run DMC , bom poročal če bo brenčanje vsake toliko, ponehalo. V nasprotnem primeru se bojim, da nam vladajo ali reperji ali metalci :metalc... :laugh

peroa
19.2.2010, 15:35
Tkolele je to:

http://news.zdnet.com/2100-1035_22-150467.html

"Roving bug"

Ask not what your country can do for you, ask what it will do to you!

voith
19.2.2010, 15:41
sp oa tut telefoni na trgu, ki kr tko mal za brezveze zbirajo podatke o tvoji lokaciji in jih pošiljajo matičnem podjetju. najbolj odmeven pri tem je palm pre, na tapeti je pa tudi iphone.

http://tech.yahoo.com/blogs/patterson/55528

http://www.taranfx.com/iphone-privacy-is-your-iphone-spying-on-you-how-to-fix-it

pač neumnost in ignoranca, je pa prirojena stvar, tko da za to pač ni nobenega hacka ;)

Users of the Palm Pre were shocked by reports that the popular little handset periodically phones home with details on where you are, and what you're doing. Is Palm up to no good, and is it the only phone manufacturer that's gathering your info?
The whole brouhaha exploded Wednesday, after a Pre user posted a report on how his handset was sending daily reports back to Palm complete with GPS coordinates, which apps you're using, which apps you have installed, and details on whether any apps have crashed recently.

kosec
19.2.2010, 19:48
Jst te ne mislim prepričevat ... povedal sem ti to, kar je povedal nekdo od mobitela, pa policija ob tisti aferi ... če pa naivno verjameš, da ti država ne more prisluškovati na tak način, pač upam, da nimaš kaj takega za skrivat, kar bi jih zanimalo in bi lahko izvedeli preko prisluškovanja :ok2

To so buče... Take velike, okrogle, zlato rumene, samo še za v prešo :cool

Sicer pa je moj sosed sodni izvedenec za mobilno telefonijo in če se on temu smeji, se smejim tudi jaz.

peroa
19.2.2010, 19:50

Sicer pa je moj sosed sodni izvedenec za mobilno telefonijo in če se on temu smeji, se smejim tudi jaz.

Potem je slab sodni izvedenec ...

Rottie
19.2.2010, 20:05
Potem je slab sodni izvedenec ...

Točno tako, al pa noče povedat resnice iz kakeršnegakoli že razloga :ok2

kosec
19.2.2010, 20:16
Tole je ZF na ravni Julesa Verna.

Tudi če bi bilo na daljavo možno prižgati ugasnjen telefon (kar bom verjel, ko bom videl). Še posebej, ker je smešno enostavno opaziti, da ima telefon (pa naj bo displej še tako ugasnjen) vzpostavljeno zvezo (pokanje v zanič zvočnikih, recimo...)

Ampak, okej, pa naj bo. Alarm se res vklopi tudi pri ugasnjenem telefonu. Ampak, dajmo ostati na trdnih tleh: se strinjamo vsaj, da je prisluškovanje nemogoče, če potegneš ven baterijo. Ja? :confused

Rottie
19.2.2010, 20:17

Tudi če bi bilo na daljavo možno prižgati ugasnjen telefon (kar bom verjel, ko bom videl). Še posebej, ker je smešno enostavno opaziti, da ima telefon (pa naj bo displej še tako ugasnjen) vzpostavljeno zvezo (pokanje v zanič zvočnikih, recimo...)

Ampak, okej, pa naj bo. Alarm se res vklopi tudi pri ugasnjenem telefonu. Ampak, dajmo ostati na trdnih tleh: se strinjamo vsaj, da je prisluškovanje nemogoče, če potegneš ven baterijo. Ja? :confused

Ja, to je bilo tudi rečeno s strani mobitelovca, da je edino tako moč onemogočiti prisluškovanje.

peroa
19.2.2010, 20:20

Zakaj ne prebereš članka? Je prav lepo razloženo.

Iztok Z.
19.2.2010, 22:13

Večina mnenj je res ZF, da bi jim zavidal še JV ... :-D

Ker pa delam v taki službi kjer so v prometu tudi GSMi in njihove tehnične sposobnosti pa od raznih modelov slišim še kaj hujšega kot berem tukaj ... :crazy

Ni pa vse iz trte zvito. Tisto o ohranjevanju nastavitev in ure drži samo zato, ker je v GSMih ena majhna gumbna baterija ali pa gold-cap kondenzator, ki shrani podatke, če se ven vzame glavna baterija. Je pa to tako šibko, da se že v nekaj urah pobriše nastavitev ure/datuma ali pa celo vse. In tako šibek vir energije ne more zadostovat za prisluškovanje oziroma pogon kakršnegakoli oddajnika.

Je pa drugačna možnost prisluškovanja, če se v telefon naloži "ustrezen" programček, ki mu lahko rečemo tudi virus (temu so tisti s stalno vključenim modrim zobom BT še dodatno izpostavljeni).
Ta virus deluje tako, da telefon ugasnemo le navidezno, v resnici pa se izklopi le ekran in zvok ter osvetlitev tipk. Vse izgleda kot normalen OFF. V resnici pa se telefon še vedno javlja v omrežje iz česar je možno odkrivati vsaj lokacijo, ker je prisluškovanje preko tistega malega mikrofončka zaradi nejasnih zvokov v večini primerov nemogoče, pa tudi baterija bi hitro pošla.

V vsakem slučaju pa tako okužen in navidezno ugasnjen telefon med oddajanjem še vedno moti druge elektronske naprave, kar se hitro vidi kot tipično brenčanje v kakšnih zvočnikih ali pa motečih črtah na TVju.

Rottie
19.2.2010, 23:33
Tole je tut zanimiva igračka, a stane okoli miljon $, pa še kupit jo ne moreš kr tko. :blackeye

http://www.global-security-solutions.com/ProA-GSMInterceptandTracking.htm

http://www.global-security-solutions.com/ProA-GSMInterceptandTracking_files/image006.jpg

Tile tudi izdelujejo podobne zadeve.

http://cellularintercept.com/

http://cellularintercept.com/images/product/medium/16.jpg

e-masteR-39
20.2.2010, 00:34
:laugh

Heh, pa v dveh urah jaz postavim takole stran in zberem malo zanimivega materiala. Praviš se prodaja za 1 mio € pa si niso uzeli 5min časa za postavitev strani?

EDIT: Sem zbrisal del besedila, kar je že vse povedal Iztok.

Mat xxl
20.2.2010, 00:46

Se strinjam, sicer pa en star razštelan radijo zraven ugasnjenega GSM a
, pa bi morali zvočniki kar ponoret od motenj pri oddajanju.

Rottie pa si ti kdaj pogledal pod posteljo, po mojem kak agent tam čez noč spi in zbira podatke .....:ok :ok2

Rottie
20.2.2010, 00:57
:laugh

Heh, pa v dveh urah jaz postavim takole stran in zberem malo zanimivega materiala. Praviš se prodaja za 1 mio € pa si niso uzeli 5min časa za postavitev strani?

EDIT: Sem zbrisal del besedila, kar je že vse povedal Iztok.

Zakaj imajo tako stran ne bi vedel :laugh Je pa tko, da tist ki kupuje te vrste naprave, več kot njihove telefonske št. ne rabi ... vse ostalo izve v živo ;) Kupec teh zadev tudi ni običajni potrošnik, ampak točno ve kaj hoče imeti in ga ne rabijo vabit z nekimi žmigajočimi oglasi in lepim webpejđom. Pa itak dvomim, da je nevem kolk proizvajalcev teh naprav, sj takšnih high tech. Ta zgornja za milijon razbije GSM zaščito v 30 sekundah. V bistvu je tukaj program tisto najdražje, vse ostalo je več ali manj par anten in laptop, nič posebnega kar se HW tiče :ok2

Mat xxl
20.2.2010, 01:00
Rottie te kište ki ti kažeš so passe, prva je na HP XE3 z 850 HZ že krepko odpisana, tudi v svojih boljših časih pa ni stala več, kot 300.000 pa še to samo v startu, danes dobiš tak delujoč komplet že krepko pod 50.000 .

Zadeva dela v bistvu tako, da se obnaša kot bazna postaja potem pa klice od tebe in drugih prevzame in jih pošlje dalje na regularno bazno postajo seveda jih zanimaš ti, ostali pa samo čez peljejo.

Ko so vzpostavljali GSM standard je bila zahteva mnogih, da se potrdi zmeram tudi bazo, ta del je nato na zahtevo USA izpadel, in sedaj se vsak telefon poveže na katero koli bazno, le da je operater pravi, torej ni enkripcije, da bi lahko telefon vedel, katera bazna je prava in ko ti tak kufer ponudi bazno ....................... Seveda pa so tudi rešitve kako to preprečiš, da bi se konektal na false bazno, a niso namenjene širšemu občestvu !

Rottie
20.2.2010, 01:03
Se strinjam, sicer pa en star razštelan radijo zraven ugasnjenega GSM a
, pa bi morali zvočniki kar ponoret od motenj pri oddajanju.

Rottie pa si ti kdaj pogledal pod posteljo, po mojem kak agent tam čez noč spi in zbira podatke .....:ok :ok2

Ne more ... imam agent-free model postelje :laugh ... beri ni placa pod njo :ok2

Rottie
20.2.2010, 01:07
Rottie te kište ki ti kažeš so passe, prva je na HP XE3 z 850 HZ že krepko odpisana, tudi v svojih boljših časih pa ni stala več, kot 300.000 pa še to samo v startu, danes dobiš tak delujoč komplet že krepko pod 50.000 .

Zadeva dela v bistvu tako, da se obnaša kot bazna postaja potem pa klice od tebe in drugih prevzame in jih pošlje dalje na regularno bazno postajo seveda jih zanimaš ti, ostali pa samo čez peljejo.

Ko so vzpostavljali GSM standard je bila zahteva mnogih, da se potrdi zmeram tudi bazo, ta del je nato na zahtevo USA izpadel, in sedaj se vsak telefon poveže na katero koli bazno, le da je operater pravi, torej ni enkripcije, da bi lahko telefon vedel, katera bazna je prava in ko ti tak kufer ponudi bazno ....................... Seveda pa so tudi rešitve kako to preprečiš, da bi se konektal na false bazno, a niso namenjene širšemu občestvu !

Za ceno ne dam roko v ogenj, ker sem jo pobral z ene druge strani, ne od proizvajalca, tko da je lahko tudi napačna. Kako pa dela zadeva, pa v osnovi vem, več kot tolk se pa nisem zanimal, ker itak nimam denarja za kaj takšnega kupiti.

necko_26
20.2.2010, 01:07
A so komu od vas prisluškovali in če je posnetke poslušal?

KINGKONG
20.2.2010, 09:55
..pred 4 leti,sem bil z enimi sumljivci sred štepanca na pijači,zraven je bil tudi tip,ki je kot eden prvih pri nas iznašel-izvajal gps trackerje za vozila(s tem je tudi naredil ogromen posel...).

no, to ni tako bistveno,kot je bilo to,da nam je rekel,naj vsi razen enega(on naj ga le ugasne) odstranimo baterije iz telefonov,on pa bo šel ven na ulico in nam potem povedal o čemu je bila debata..ugasnjen tel. smo imeli na mizi ter se pogovarjali o neki brezveznosti.on je odzunaj kao telefoniral,ko se je vrnil nam je povedal temo naše debate...:eek:eek:confusedvsi smo ga gledal ko malo fu......,nekateri so bili čisto paf...
normalno,da smo navalili nanj k svinje v buče,a ni hotel amanič povedat...je rekel,da ne si želi zjebat posla,da je zavezan k molku...bla,bla..njegov sistem pa je deloval preko gsm sistema(mobitel),in je določil tudi lokacijo vozila(katerega notranjost je lahko tudi poslusal),gsm-ja na cca 5m...

tako,da je ta debata popolnoma resnična...:napaka

Iztok Z.
20.2.2010, 11:19
Mislim, da taki nimajo več dostopa do interneta da bi to povedali, ker so v banovcih - pardon DOBovcih :-D

Drugače pa se resno sprašujem kje nekateri spite, da vas ne ukradejo :ok2

anzhe
20.2.2010, 11:28
Ne more ... imam agent-free model postelje :laugh ... beri ni placa pod njo :ok2

Aja je tolko spuščena in trda, da cela škripa in se nihče ne upa spodaj bit :-D

ingy
20.2.2010, 14:01
..pred 4 leti,sem bil z enimi sumljivci sred štepanca na pijači,zraven je bil tudi tip,ki je kot eden prvih pri nas iznašel-izvajal gps trackerje za vozila(s tem je tudi naredil ogromen posel...).

no, to ni tako bistveno,kot je bilo to,da nam je rekel,naj vsi razen enega(on naj ga le ugasne) odstranimo baterije iz telefonov,on pa bo šel ven na ulico in nam potem povedal o čemu je bila debata..ugasnjen tel. smo imeli na mizi ter se pogovarjali o neki brezveznosti.on je odzunaj kao telefoniral,ko se je vrnil nam je povedal temo naše debate...:eek:eek:confusedvsi smo ga gledal ko malo fu......,nekateri so bili čisto paf...
normalno,da smo navalili nanj k svinje v buče,a ni hotel amanič povedat...je rekel,da ne si želi zjebat posla,da je zavezan k molku...bla,bla..njegov sistem pa je deloval preko gsm sistema(mobitel),in je določil tudi lokacijo vozila(katerega notranjost je lahko tudi poslusal),gsm-ja na cca 5m...

tako,da je ta debata popolnoma resnična...:napaka

Morda pa je pod mizo pustil svoj drugi mobitel, vžgan, in vas lepo poslušal :)
Za prisluškovat mobitele je potrebno kar nekaj mašinerije :) Poleg tega je treba odkodirat GSM signal, take naprave pa kar nekaj stanejo :)

Glede tega, da se najde tudi tiste, ki redno menjavajo gsm oziroma predplačniške pakete. Za lažnimi baznimi postajami se da lepo ugotavljat približne lokacije telefonov, analiza glasu pa tudi ni neki bav bav :)

Morate biti že konkretna riba, da bi vas kdo prisluškoval...potrebno je dosti osebja, da dela na vseh teh posnetih pogovorih in podobno. Mislim da se v Sloveniji snema nekako 100 ljudi ta hip.

Iztok Z.
20.2.2010, 15:25
... se v Sloveniji snema nekako 100 ljudi ta hip.
In to z izraelskimi napravami ... :-D

Zlobny
20.2.2010, 15:26

Še huje, celo gledat so hoteli! :laugh

http://www.shrani.si/f/1g/Pi/4uRowjdw/spy.jpg

ingy
20.2.2010, 16:07

Ja, moja trenutna južna sosedska država dobavlja kar nekaj opreme naši državi :)

voith
20.2.2010, 16:20
leta 1980 ko sem se jaz rodil, je bila znanstvena fantastika to kar je danes realnost. sploh glede mobitelov, tko da..

mobitel je računalnik z oddajnikom, sprejemnikom in lastnim napajanjem. lahko se ga skonfigurura za karkoli, ampak karkoli in poslušanje mikrofona pri ugasnjenem ekranu je naloga za 15 letnega programerja.

in po mojem mnenju samo popolni nepoznavalec lahko trdi, da to ni možno.

voith
20.2.2010, 16:26

že kar nekaj izraelskih NICE naprav sem jaz osebno odstranil in namestil naše, ki so boljše. ;)

sm pa osebno sestavil že vsaj 50 snemalnih naprav, večinoma v njih uporabljamo Dialogic, Music Telecom, Ai-Logix in Stollmann kartice. :ok

pa človek tut nemore letet po zraku ker ni ptica. popolnoma nemogoče..... vse do 17. decembra 1903.

ingy
20.2.2010, 16:55
leta 1980 ko sem se jaz rodil, je bila znanstvena fantastika to kar je danes realnost. sploh glede mobitelov, tko da..

mobitel je računalnik z oddajnikom, sprejemnikom in lastnim napajanjem. lahko se ga skonfigurura za karkoli, ampak karkoli in poslušanje mikrofona pri ugasnjenem ekranu je naloga za 15 letnega programerja.

in po mojem mnenju samo popolni nepoznavalec lahko trdi, da to ni možno.

Sej ni nihče rekel da ni nemogoče :) ampak, da rabiš nekaj naprav za to :)

rad bi videl 15 letnega programerja, ki se bo postavil poleg mene brez kakršne koli naprave, samo z mobitelom in brez fizičnega posega v moj telefon, da mi bo prisluškoval :)

Lahko se ga skonfigurira za marsikaj, ampak za to pa je verjetno potreben tudi kakšen poseg v telefon, mar ne? :)

In ja, človek leti po zraku, s pomočjo naprave :)

voith
20.2.2010, 17:14
večkrat je rečeno tle v tej temi, da je nemogoče.

nism trdil da se lahko postavi zravn tebe, trdim pa, da se navidez ugasnjen telefon da poklicati brez zvonenja in zvezo vzpostaviti brez da bi kaj tipkal po telefonu.

taka sprememba firmware-a je precej trivialna, zato sm rekel da bi to znal verjetno tut mulc, če bi obvladal C in če bi mu bil omogočen dostop (vpogled in seznanitev) do takega projekta.

velika večina telefonov omogoča remote update in za tak poseg telefona ne rabiš fizično nekam nest in razkopat.

človek leti po zraku. če bi to trdil leta 1850, bi bil tarča največjega posmeha. podobno je s tem. najprej posmeh, podem divja opozicija, potem pa splošno znanje.

mobilni telefoni se uporabljajo za prisluškovanje tako pogovorov preko telefona kot pogovorov blizu telefona že odkar so prišli ven. to je dejstvo, pa kokrkol že. samo z uvedbo GSM je tako početje malo oteženo in ga nemore več izvajat vsak lolek z vokitokijem. (vokitoki varjanta ne omogoča poslušanja v prostoru. samo vzpostavljene zveze pri NMT telefonih)

ingy
20.2.2010, 17:30
večkrat je rečeno tle v tej temi, da je nemogoče.

nism trdil da se lahko postavi zravn tebe, trdim pa, da se navidez ugasnjen telefon da poklicati brez zvonenja in zvezo vzpostaviti brez da bi kaj tipkal po telefonu.

taka sprememba firmware-a je precej trivialna, zato sm rekel da bi to znal verjetno tut mulc, če bi obvladal C in če bi mu bil omogočen dostop (vpogled in seznanitev) do takega projekta.

velika večina telefonov omogoča remote update in za tak poseg telefona ne rabiš fizično nekam nest in razkopat.

človek leti po zraku. če bi to trdil leta 1850, bi bil tarča največjega posmeha. podobno je s tem. najprej posmeh, podem divja opozicija, potem pa splošno znanje.

mobilni telefoni se uporabljajo za prisluškovanje tako pogovorov preko telefona kot pogovorov blizu telefona že odkar so prišli ven. to je dejstvo, pa kokrkol že.

No, jaz nisem rekel, da ni mogoče, za to, kar pa je rekel KINGKONG bi pa trdil, da ni. Kot si rekel, obstajajo remote posodobitve firmware-a, ampak jih je potrebno naložiti. Imam telefon ki podpira remote posodobitve, ampak se moram za to odločiti sam. Za to je namreč potreben prenos podatkov, ki pa je odvisen čisto od mene, ali ga imam v svoji naročniški pogodbi, ali ne. Poleg tega, za inštalacijo firmware-a se telefon povezuje na točno določen strežnik, torej je treba telefon prelisičiti tudi v tem. Če še malo razpredamo, pa ugotovimo, da je potrebnih kar nekaj stvari, da se to doseže. Ker, če bi bila stvar tako simple, ne bi jaz v svojem življenju videl že nekaj teh vohunskih avtov, postavljenih na določenih pozicijah v določenih mestih :) če bi bila stvar tako simple, bi lahko vsak, z malo več tehničnega znanja to naredil :)

Imaš pa cel kup ukrepov proti prisluškovanju, kriptirni telefoni, jammerji ipd :) do same fizične odstranitve telefonov iz prostora sestanka :)

hočem pa v bistvu potrditi to, kar si rekel tudi sam v zadnjem sestavku, da tega ne more početi vsak lolek. Potrebna je oprema, sodelovanje operaterjev, v končni fazi pa za pokritost svojega početja potrebuješ tudi nalog sodišča. Za to pa je potrebnih spet nekaj pogojev oziroma razlogov.

voith
20.2.2010, 17:36
Za to je namreč potreben prenos podatkov, ki pa je odvisen čisto od mene

beep. wrong. tole ni res.
telefon se da preprogramirat že z sms sporočilom. in GSM modeme za sledilne naprave sem že večkrat programiral preko smsov.

ni enostavno za nekoga ki ima telefon v žepu in ga je kupil v mobi paketu.

za podjetje, ki ima dostop do vsega potrebnega je pa to več al manj mačje kihanje.

skor stavt bi upal, da ima že ericsson GA628 opcijo, da ga preko smsa preprogramiraš tako, da se na klic javi in ne pokaže nobenega znaka za to.

ingy
20.2.2010, 17:46
beep. wrong. tole ni res.

ni enostavno za nekoga ki ima telefon v žepu in ga je kupil v mobi paketu.

za podjetje, ki ima dostop do vsega potrebnega je pa to več al manj mačje kihanje.

Pa sma prišla do tiste točke, ki sem jo omenil na koncu. Potrebno je sodelovanje operaterja. Da pa se operater zgane v te skrajnosti, pa so potrebni nalogi sodišča. Če pa hoče kdo mimo tega delati kakšne stvari, pa so potrebne določene naprave ter določena tehnologija.

Na enostavnejši način pa se tega ne da izvajat.

Ko sem bil malo mlajši, sem tu pa tam komu vdrl v kak računalnik. Takrat antivirusni in firewalli ipd niso bli niti kej prida razširjeni. Pa si vseeno potreboval malo truda in pa približno isti postopek. Uporabnika si moral nategnit, da je naložil virus, ki je odprl določene stvari, in preko teh stvari in procesov si se ti povezal na njega, in izvedel določene stvari.

kosec
20.2.2010, 17:47
voth: Zdaj pa spet kotališ buče! :cool:cool

voith
20.2.2010, 18:12
Kosec:katere pa? :) ni mi jasno kako da programiraš ciscote in se ti zdi to nemogoče. ampak ajde 100 žena 200 sisa :P

ingy: ja seveda, sej načeloma prisluškujejo z nalogi in to počne ponavad policija.

se čist strinjam.

po drugi strani pa je moč aparate programirat tut preko smsov in v primeru, da imaš kompletno dokumentacijo določenega aparata lahko preko sms ukaza telefonu ukažeš, da sprejme klic in je tiho.

ta opcija, ki jo je navedel KINGKONG bi bla s to metodo povsem dosegljiva vsakomur, ki bi za določen tip aparata te kode imel.

pri servisnem smsju se da na začetku ukaz, ki pove aparatu da je to servisni sms in ne navaden, zato telefon ob sprejetju tega smsja ne piska in ga ne prikaže kot sms v inboxu.

pri sledilnih GPS/GSM modemih tako programiranje 100% deluje. nevem pa zakaj pri gsm telefonih nebi.

ingy
20.2.2010, 18:27
Kosec:katere pa? :) ni mi jasno kako da programiraš ciscote in se ti zdi to nemogoče. ampak ajde 100 žena 200 sisa :P

ingy: ja seveda, sej načeloma prisluškujejo z nalogi in to počne ponavad policija.

se čist strinjam.

po drugi strani pa je moč aparate programirat tut preko smsov in v primeru, da imaš kompletno dokumentacijo določenega aparata lahko preko sms ukaza telefonu ukažeš, da sprejme klic in je tiho.

ta opcija, ki jo je navedel KINGKONG bi bla s to metodo povsem dosegljiva vsakomur, ki bi za določen tip aparata te kode imel.

pri servisnem smsju se da na začetku ukaz, ki pove aparatu da je to servisni sms in ne navaden, zato telefon ob sprejetju tega smsja ne piska in ga ne prikaže kot sms v inboxu.

pri sledilnih GPS/GSM modemih tako programiranje 100% deluje. nevem pa zakaj pri gsm telefonih nebi.

Binarna koda, ki se jo pošlje preko sms sporočil ni samo-izvršljiva. iPhone je sicer imel bug, ki je omogočal točno to. Ampak pri 3G telefonih je bilo vloženo ogromno truda v zaščito. Tehnična dokumentacija telefonov lahko hitro zleaka. Navsezadnje, če bi bilo to tako preprosto, se ne bi kupovale drage prisluškovalne naprave, se ne bi postavljalo lažnih mobilnih baznih postaj in podobno.

v končni fazi, prisluškovanje je vdor v zasebnost, in je kot tako po zakonu kaznivo. Sodišča se ga poslužujejo ponavadi, kadar se na noben drugačen način ne da pridobiti informacij, oziroma bi zbiranje informacij ogrozilo človeška življenja. Verjetno podjetja ne izdelujejo telefonov, ki bi se jih dalo z lahkoto pretvoriti v prisluškovalne naprave, v končni fazi bi se ob pojavljanju le tega pojavile tudi tožbe podjetij.

Kadar pa hočeš zaobiti vse uradne postopke za začetek prisluškovanja, pa za to potrebuješ mašinerijo.

Seveda se dajo kupiti telefoni, ki omogočajo prav to. Vendar so ti telefoni softwersko in pa verjetno tudi hardwersko že spremenjeni, da ti omogočajo proženje funkcij preko sms sporočil - ampak ponavljam, to so že spremenjeni telefoni.

GPS naprave pa delujejo v drugem frekvenčnem razponu kot GSM, tam so tudi stvari malo drugačne.

Ne bi bilo toliko nameščanja raznoraznih naprav za prisluškovanje, vozil in podobnega, če bi se dalo stvari rešiti z nekaj smsi. Obveščevalne službe bi si te stvari namreč z lahkoto zagotovile :) Določeni ljudje se ne bi trudili par let dekriptirat GSM signal, da bi omogočili prisluškovanje real-time, če bi bilo to tako lahko izvedljivo.

kosec
20.2.2010, 18:40
voith: Jaz pa ne vem, kako to, da verjameš vse, kar prebereš... :-D

Zato, ker so telefoni. Moj avto bi bil tudi rad space shuttle, pa mu do tja nekaj malega boosterjev manjka. Ja?

voith
20.2.2010, 18:45
to ni binarna koda, to so komande za switche.
ne rabiš menjat komplet firmware da bi telefon sam sprejel klic in pri tem ne zvonil ali utripal z lučkami in ekranom.

gsm komande so podobne terminalni komunikaciji in se uporablja za nastavljanje GSM/GPS modemov ko so ti v vozilu nekje 1000 km stran od tebe, ti bi pa vseeno rad nastavljal kaj.

sem prepričan da take komande obstajajo tudi za telefone, je pa toliko tipov in vrst da tudi če za enega leakne ne leakne za vse. so pa taki podatki ravno zaradi vdiranja v zasebnost zaupni.

http://www.mydigitallife.info/2008/06/16/download-smsrunner-v11-to-control-windows-mobile-device-function-remotely-via-sms/

evo tle maste pa še en DIY sofrware da boste mal za babo špioniral. kva veš, mogoče se pa gon kje..

voith
20.2.2010, 18:53
voith: Jaz pa ne vem, kako to, da verjameš vse, kar prebereš... :-D

Zato, ker so telefoni. Moj avto bi bil tudi rad space shuttle, pa mu do tja nekaj malega boosterjev manjka. Ja?

telefon z gps sprejemnikom je po funkcionalnosti identična naprava kot GSM/GPS modem in mu za razliko od tvojega avta ne manjka popolnoma nič.

kosec
20.2.2010, 19:09
Pošlji no tole temo CII (Sova gotovo ni tvoj rang, ne?), gotovo te vzamejo v službo :kava Na take pametnjakoviče gotovo čakajo z odprtimi rokami :kava

voith
20.2.2010, 19:22
ja uredu, čist nemogoče je. mogoče je blo narest aparat k je dosegljiv vsakemu človeku na zemlji skor, ki je zmožen real time pogovora z nekom na drugi strani planeta, ampak popolnoma nemogoče je pa zdej ta aparat izkoriščat še za kak drug namen kot samo ta.

sliš se čist logično ja.

mam pa drgač službo že in se ukvarjamo prav s tem. s snemanjem telefonskih pogovorov. med drugim.

to je spet taka debata kot tiste o wtcju in gripi in nevemkva še vse. vse kaže v smer da so stvari vsaj plausible ampak ne. ne in ne. to pa že ne. ok pa ne, telefon je 1000% zasebna stvar, nihče razen boga nemore poslušat. pa še on rabi pravosodni nalog prej.

Iztok Z.
21.2.2010, 01:44
telefon z gps sprejemnikom je po funkcionalnosti identična naprava kot GSM/GPS modem in mu za razliko od tvojega avta ne manjka popolnoma nič.
Še ena močna :crazy ... GSM je duplex kar GPS niti slučajno ni - to je tako kot, da bi primerjal radio izpred II. svetovne vojne na svetleče elektronke z digitalno televizijo :napaka

In tudi vem s čem se ukvarja tvoja firma. Ampak VOIP je čisto nekaj drugega kot GSM, ki mu tvoja firma brez sodnih nalogov ne bo prišla niti blizu. To, da veste kaj so AT ukazi je šele črka A cele GSM abecede. Če mi odgovoriš na vprašanje kaj je v GSM sistemu Hellman-ov Rainbow Table in kaj je bilo z njim "odprto" ter kaj odkriva bom šele verjel, da nekaj veste. Če mi boš zaupal ime tipa kriptografije, ki se sedaj že uporablja pa ti bom verjel še nekaj več ... :)

In zato se z enim od ožjih sorodnikov (ki je iz strani vseh SLO GSM operaterjev eden od najbolj iskanih strokovnjakov za SMSe) tvojim trditvam samo :-D :-D

necko_26
21.2.2010, 01:57
Je kakšen trik da ugotoviš,če ti sploh prisluškujejo?

Iztok Z.
21.2.2010, 02:15
Je kakšen trik da ugotoviš,če ti sploh prisluškujejo?
Če ti s sodnim nalogom prisluškujejo v centrali tega ne moreš ugotovit. :cool

V slučaju telefona z naloženim namenskim prisluškovalnim programom (virusom) pa boš opazil, da se telefon nenavadno greje (kot da bi telefonaril), baterija bo zelo hitro prazna in naprave v bližini (radiji, zvočniki, TV) bodo imele motnje tako kot, da ti z nekom govoriš. :ok

Rottie
21.2.2010, 02:24
Če ti s sodnim nalogom prisluškujejo v centrali tega ne moreš ugotovit. :cool

V slučaju telefona z naloženim namenskim prisluškovalnim programom (virusom) pa boš opazil, da se telefon nenavadno greje (kot da bi telefonaril), baterija bo zelo hitro prazna in naprave v bližini (radiji, zvočniki, TV) bodo imele motnje tako kot, da ti z nekom govoriš. :ok

Takšne simptome (spraznil se je v parih urah, pa čist vroč je bil na strani kjer je baterija) je imel moj Ericsson Z1010 pred leti ... upgrade firmware-a je to rešil, razloga zakaj je začel to delat, pa nisem nikoli ugotovil. :blackeye

KINGKONG
21.2.2010, 09:45
[QUOTE=ingy;1273336]No, jaz nisem rekel, da ni mogoče, za to, kar pa je rekel KINGKONG bi pa trdil, da ni. ...

...jaz se ne mislim vpletat v polemike,sem samo povedal,kar sem doživel-bil zdraven...sistemi ,ki jih tip (oz njegovo podjetje) je ugrajeval v avto so delovali kot gps,vendar prek gsm omrežja...prav tako si kot njegova stranka osnovnega paketa pri sledenju vozil med morjem opcij,(lokacija,hitrost,ugašanje motorja vozila,zaklepanja in zapiranja oken in vrat ,proženja alarma..),lahko doplačal tudi poslušanje vozola v notranjosti in komunikacijo z osebami(prek navadne tel. inštalacije)...avto lahko lastnik tudi kadarkoli pokliče in operira z funkcijami,v primiru kraje ali zagona avtomobila ga "avto" obvesti...sistem je sigurno potekal in verjetno še poteka,prek gsm operaterja,saj zadeva bazira na gsm aparatu,ki ga skrijejo na neko skrito mesto v avtu.za zadevo ,ki ima svojo naročniško gsm številko,pa plačuješ naročnino + znesek same storitve...

torej,sistem je bil razvit v tesnem sodelovanju z mobitelom,se pravi,ne kar nekaj šušmuš(sistem so imeli skoraj vsi sct kamioni,kombiji za prevoz denarja...), bi človek predvideval, da je opcija poslušati navidez ugasnjen tel...:metalczato se nam pokazana demonstracija ni zdela nemogoča...

tak,da sem jaz v svoje prepričan,je pa lušno brat polemike:)

lp

anzhe
21.2.2010, 12:34
Takšne simptome (spraznil se je v parih urah, pa čist vroč je bil na strani kjer je baterija) je imel moj Ericsson Z1010 pred leti ... upgrade firmware-a je to rešil, razloga zakaj je začel to delat, pa nisem nikoli ugotovil. :blackeye

Ti si itak cel muten, tako da se nebi čudil, da bi ti prisluškovali o tvojih dirkaških podvigih z radar detectorjem.

ingy
21.2.2010, 12:50
...jaz se ne mislim vpletat v polemike,sem samo povedal,kar sem doživel-bil zdraven...sistemi ,ki jih tip (oz njegovo podjetje) je ugrajeval v avto so delovali kot gps,vendar prek gsm omrežja...prav tako si kot njegova stranka osnovnega paketa pri sledenju vozil med morjem opcij,(lokacija,hitrost,ugašanje motorja vozila,zaklepanja in zapiranja oken in vrat ,proženja alarma..),lahko doplačal tudi poslušanje vozola v notranjosti in komunikacijo z osebami(prek navadne tel. inštalacije)...avto lahko lastnik tudi kadarkoli pokliče in operira z funkcijami,v primiru kraje ali zagona avtomobila ga "avto" obvesti...sistem je sigurno potekal in verjetno še poteka,prek gsm operaterja,saj zadeva bazira na gsm aparatu,ki ga skrijejo na neko skrito mesto v avtu.za zadevo ,ki ima svojo naročniško gsm številko,pa plačuješ naročnino + znesek same storitve...

torej,sistem je bil razvit v tesnem sodelovanju z mobitelom,se pravi,ne kar nekaj šušmuš(sistem so imeli skoraj vsi sct kamioni,kombiji za prevoz denarja...), bi človek predvideval, da je opcija poslušati navidez ugasnjen tel...:metalczato se nam pokazana demonstracija ni zdela nemogoča...

tak,da sem jaz v svoje prepričan,je pa lušno brat polemike:)

lp

V odebeljenem tekstu se najde odgovor na to vprašanje, kako vam je lahko prisluškoval. To ni imelo nič z vašimi izklopljenimi telefoni / odstranjenimi baterijami. Naredil je točno to, kar je delal s svojim sistemom, podstavil vam je telefon na skrito mesto in nanj poklical. To ni imelo z vami in vašimi telefoni prav nič :)

To so namensko predelane naprave, in to je to kar skušam jaz že skoz povedat. To ni kar neki telefon, in nekdo se ne kar tako na njega priključi.

Nič ni nemogoče, ampak za te hece so potrebni določeni posegi v naprave :)

Vinci
21.2.2010, 13:27

Aha. Super. Se pravi, da so z novim firmware-om odpravili slabosti segrevanje in porabe baterije pri prisluškovanju. :)

Iztok Z.
21.2.2010, 14:14

To kar si opisal tukaj sem sam razvil že pred 15. leti in imam še danes v avtu. Precej forumašev je to že videlo in preizkusilo v živo. Od zaklepanja/odklepanja vrat preko blokade/odblokade motorja, vklopa luči, sirene ali pa poslušanja kaj se okrog avta dogaja. :cool

Ampak zato je treba imeti popoln dostop do vseh funkcij aparata, narediti dodaten interface pa še kaj drugega kar v par minutah v gostilni ni mogoče. Je pa v gostilni mogoče pustiti v kakšni kapi na mizi staro "regljo", ki se ji prej premosti dva pina na spodnjem konektorju in potem deluje funkcija "auto-answer" zaradi katere se telefon na klic odzove in vklopi mikrofon brez, da bi sploh zvonil ... so simple bi rekel pahor ... :ok2

In to ti hoče povedat tudi Ingy.

Pa še to kako je precej folka neverjetno naivnega pri takih stvareh ... ko so v kakšnem gostilniškem razgovoru nekateri izvedeli kako imam to urejeno v svojem avtu so me prosili, če jim to pokažem z njihovim telefonom. Ko sem jim ustregel in pokazal nekaj prižiganja luči in vklop sirene jih je precej resno vprašalo "katero št. pa naj vtipkam za moj avto da bo ...?" ... :crazy

anzhe
21.2.2010, 14:26
Ti si itak cel muten, tako da se nebi čudil, da bi ti prisluškovali o tvojih dirkaških podvigih z radar detectorjem.

P.S.: :-D:-D - za lažje razumevanje :-D

Rottie
21.2.2010, 14:27

:umruodsmeha:umruodsmeha:umruodsmeha ... zanimiva ideja ... ampak to zihr ne, drugače ne bi imel več izpita, če bi državo to bodlo v oči in bi se spravili name :ok2

Rottie
21.2.2010, 14:34
Aha. Super. Se pravi, da so z novim firmware-om odpravili slabosti segrevanje in porabe baterije pri prisluškovanju. :)

Hehe ... ne bi vedel, ampak bolj bi rekel, da je šlo za napako v telefonu, ki jo je upgrade odpravil, ne za prisluškovanje. Mi je pa dalo mislit, ko sem brskal za razlogi za tako obnašanje telefona po netu in marsikje naletel na prisluškovanje kot možen razlog.

Iztok Z.
21.2.2010, 14:57
Hehe ... ne bi vedel, ampak bolj bi rekel, da je šlo za napako v telefonu, ki jo je upgrade odpravil, ne za prisluškovanje. Mi je pa dalo mislit, ko sem brskal za razlogi za tako obnašanje telefona po netu in marsikje naletel na prisluškovanje kot možen razlog.
Prvi telefoni so imeli dve osnovni težavi. Oddajali so vedno s polno močjo pa še omrežje - bazne postaje so bile redke = slab signal. Zato se je telefon vsakih nekaj minut javljal v omrežje s polno močjo kar je lahko v nekaj urah izpraznilo tisto že tako skromno NiCd baterijo. Z novim firmwarom so to precej omili.

Sedaj, ko je omrežje dosti dobro pokrito, telefoni oddajajo samo z optimalno močjo in imajo zmogljive LiPo baterije je tega veliko manj. :cool

Zlobny
21.2.2010, 14:59
:umruodsmeha:umruodsmeha:umruodsmeha ... zanimiva ideja ... ampak to zihr ne, drugače ne bi imel več izpita, če bi državo to bodlo v oči in bi se spravili name :ok2

Nekomu je prišlo na ušesa, da imaš rad rottije. :ok2

Rottie
21.2.2010, 15:00
Prvi telefoni so imeli dve osnovni težavi. Oddajali so vedno s polno močjo pa še omrežje - bazne postaje so bile redke = slab signal. Zato se je telefon vsakih nekaj minut javljal v omrežje s polno močjo kar je lahko v nekaj urah izpraznilo tisto že tako skromno NiCd baterijo. Z novim firmwarom so to precej omili.
Sedaj, ko je omrežje dosti dobro pokrito, telefoni oddajajo samo z optimalno močjo in imajo zmogljive LiPo baterije je tega veliko manj. :cool

Ja, samo ni mi bilo jasno, zakaj se je to pojavljalo le občasno, neodvisno od prostora kjer sem bil in potem takrat spraznilo baterijo do konca. Največkrat pa zvečer ali ponoči, nikoli čez dan. Vsekakor je bilo čudno obnašanje telefona.

Rottie
21.2.2010, 15:01
Nekomu je prišlo na ušesa, da imaš rad rottije. :ok2

Nisem imel več rottija takrat :nana

Vinci
21.2.2010, 15:03
Ja, samo ni mi bilo jasno, zakaj se je to pojavljalo le občasno, neodvisno od prostora kjer sem bil in potem takrat spraznilo baterijo do konca. Največkrat pa zvečer ali ponoči, nikoli čez dan.

Mogoče zato, ker si imel preveč rulete spuščene ali pa zavese zagrnjene. :)

Iztok Z.
21.2.2010, 15:05
Že tako slab signal iz bazne postaje lahko dušijo tudi vremenski pogoji (padavine, vlažnost zraka, ipd.) ali pa druge elektronske naprave in telefon se zato enkrat pogosteje drugič pa redkeje javlja v omrežje.
Poleg tega pa že samo drugačna lega/obrnjenost aparata na isti mizi lahko spremeni jakost sprejema tudi za 50% ...

necko_26
22.2.2010, 12:22
:laugh:laugh:laugh poznam enega ,ki je švercal ilegalce in ko jih je pripeljal
je klical šefa da ga obvesti.
"evo stigo krompir"
šef:"dobro daj mi jednog na telefon":laugh:laugh:laugh

voith
22.2.2010, 12:42
Še ena močna :crazy ... GSM je duplex kar GPS niti slučajno ni - to je tako kot, da bi primerjal radio izpred II. svetovne vojne na svetleče elektronke z digitalno televizijo :napaka

In tudi vem s čem se ukvarja tvoja firma. Ampak VOIP je čisto nekaj drugega kot GSM, ki mu tvoja firma brez sodnih nalogov ne bo prišla niti blizu. To, da veste kaj so AT ukazi je šele črka A cele GSM abecede. Če mi odgovoriš na vprašanje kaj je v GSM sistemu Hellman-ov Rainbow Table in kaj je bilo z njim "odprto" ter kaj odkriva bom šele verjel, da nekaj veste. Če mi boš zaupal ime tipa kriptografije, ki se sedaj že uporablja pa ti bom verjel še nekaj več ... :)

In zato se z enim od ožjih sorodnikov (ki je iz strani vseh SLO GSM operaterjev eden od najbolj iskanih strokovnjakov za SMSe) tvojim trditvam samo :-D :-D

opažam da vsi mislite da primerjam gps in gsm :) ne.

gps/gsm modem je naprava, ki ima tako kot novejši gsm aparati vgrajen tako gps kot gsm modul. uporablja se večinoma za sledenje vozil. pri čemer pošilja NMEA podatke preko gsm modula preko sms-ov ali na ip, če gsm omrežje v katerem gostuje omogoča tako komunikacijo.

take modeme se nastavlja tudi preko sms komand. - glede na to, da je narava naprav praktično identična, predvidevam, da pri gsm aparatih obstaja tudi možnost nastavljanja aparata preko sms komand.

tip kriptografije je A5/2. ampak, pogovor se kriptira samo do bazne postaje, od tam naprej pa je nekriptiran. od tu filmski črni kombiji, ki so pravzaprav gsm oddajniki, na katere se prisluškovani telefon poveže in se lepo pogovore posluša.

opcija s kombijem je najlažja in najbolj široko uporabljana za hitra prisluškovanja pogovorov. za bolj kompleksna se uporablja sledenje aparata preko triangulacije in snemanje pogoovrov z žegnom operaterja in sodnim nalogom.

bolj eksotične varjante pa so te, ki jih opisujejo v par strani nazaj nalepljenih FOX news poročilih, kjer telefonov software preprogramirajo ali nastavijo tako, da jih lahko pokličejo in se zveza avtomatsko vzpostavi neglede na to ali je telefon na videz ugasnjen ali ne. taka prisluškovanja so po mojem mnenju vsako zase svoj projekt in se takih stvari ne lotevajo če ni resne potrebe, ampak izvedljivo pa definitivno je.

kar se tiče pa sms upravljanja aparatov pa ne stojim za tem, ampak možnost da to deluje je po mojem mnenju velika.

navodila za dekripcijo A5/2 GSM protokola so tukaj:
http://www.cs.technion.ac.il/users/wwwb/cgi-bin/tr-get.cgi/2006/CS/CS-2006-07.pdf

Rottie
22.2.2010, 13:15
:laugh:laugh:laugh poznam enega ,ki je švercal ilegalce in ko jih je pripeljal
je klical šefa da ga obvesti.
"evo stigo krompir"
šef:"dobro daj mi jednog na telefon":laugh:laugh:laugh

:umruodsmeha Če so temu prisluškovali, so tut zihr s stolov popadali od smeha :ok2

Rottie
24.2.2010, 12:26
Tole tut v to temo spada :ok2

http://dne.enaa.com/Mobilna-telefonija/Mobilniki-in-oprema/Pametni-mobilniki-omogocajo-neopazno-prisluskovanje.html

http://dne.enaa.com/images/stories/1001/smartphones.jpg

peroa
24.2.2010, 12:35
Nemogoče ...
:hihi

ingy
24.2.2010, 14:17
Evo, kontra odgovor.

IPhone lovers and other smartphone users should take heed: A security researcher showed ways to spy on a BlackBerry user during a presentation Wednesday, including listening to phone conversations, stealing contact lists, reading text messages, taking and viewing photos and figuring out the handset's location via GPS.

And ironically, Sheran Gunasekera, head of research and development at ZenConsult, said the BlackBerry is one of the most secure smartphones available, in some ways better than the iPhone.

"There is no technical way of hacking a BlackBerry, it's impossible," said Gunasekera, during a presentation at the Hack In The Box security conference in Kuala Lumpur. "It's just too secure for that. So we have to rely on social engineering."

For hackers, social engineering is the art of tricking someone into loading spyware onto a device or finding some other way to install it, such as borrowing the device and downloading malware from the Internet or a MicroSD card, for example.

One way to entice a BlackBerry user to download spyware onto their smartphone is by offering a free application that appears to be a game or some other harmless software, but in fact carries a dangerous payload. Enticing slideshows are even easier to get users to accept, Gunasekera said.

"I will have the slideshow running on top and the spyware doing its nastiness on the bottom," he said.

What kind of nastiness?

A small piece of software able to conceal itself by not appearing on the BlackBerry's application menu, nor taking up much memory space nor using much processing power, can allow a hacker to do all kinds of things.

"People tend to put a lot of personal data on a BlackBerry," he said, but it's not just the data on the phone that's at risk.

Spyware on a BlackBerry could intercept a phone call and let the hacker listen in, or even let the hacker listen to a meeting the victim is sitting in on. By silently answering the victim's phone, then turning on the speakerphone, the spyware could allow the hacker to overhear the meeting. It could also forward incoming and outgoing text messages to the hacker, and even enable the hacker to write messages from the victim's BlackBerry, or run up the victim's phone bill by making international calls.

The hacker could also program the spyware to have the handset's camera take pictures every 10 seconds, for example, to see find out the victim's location.

One recent example shows a massive installation of spyware on BlackBerry phones in the United Arab Emirates.

Regional mobile phone service provider Etisalat last June told its 145,000 BlackBerry subscribers to download a software upgrade that turned out to be spyware. Once users downloaded the "upgrade," it forwarded the phone's e-mails to a central server, Gunasekera said. The ploy was discovered because the software drained BlackBerry batteries at an excessive rate, in as fast as 30 minutes after a full recharge.

Etisalat maintains the software was an upgrade.

BlackBerry manufacturer Research In Motion (RIM), however, took matters into its own hands and provided a fix to affected users.

"Independent sources have concluded that Etisalat's "Registration" software application is not actually designed to improve performance of a BlackBerry Handheld, but rather to send received messages back to a central server," RIM said on its Web site.

Gunasekera offered a range of advice to help people keep their BlackBerries secure, advice useful to most smartphone users.

"Don't install random pieces of software," he said, "and be sure of what you're installing, and limit the amount of software on your BlackBerry."

It's also not a good idea to let anyone else use your smartphone, he said, but if you do hand over your phone, keep an eye on it. He also implored people to learn and set Default Application Permissions on their BlackBerries, a feature that increases safety. And always enable a device password. "This is the least you can do in case your device is lost or stolen," he said.

He also suggested that RIM start regulating Apps made for BlackBerries.

"People complain about Apple and their application process for the App Store, but it's good for security because you have people actually looking at the code," he said. RIM needs to put third-party apps aimed at BlackBerries under the same scrutiny, he said.

A RIM security researcher sent to the Hack In The Box conference to view the presentation declined to comment, but said the company planned to issue a statement later in the day.

voith
24.2.2010, 14:38
"There is no technical way of hacking a BlackBerry, it's impossible,"

a ni kristus rekel: daj mi zadosti denarja in spremenim ti vodo v vino? :laugh

drgač pa CDO-ji se praviloma vzdržijo itsimpossible komentarjev, gospodič Sheran Gunasekera stavim, da je v resnici iz marketinga ;)

torej, tisti, ki veste da je to nemogoče, kako komentirate rottijev link? :)

defasturias
24.2.2010, 14:44

Ja lahko je njemu govorit, ko je vedu da mu ne bodo dali denarja. Pa tudi če bi mu ga dali, bi se izmikal, da ga še ni zadosti.

Zlobny
24.2.2010, 14:57

Daj ne sprenevedaj se zdaj, če si se 3 strani dajal z Iztokom, da poznaš "boljši" način. Ali mu sedaj rineš v rit, ker je moderator? :laugh

Je pa drugačna možnost prisluškovanja, če se v telefon naloži "ustrezen" programček, ki mu lahko rečemo tudi virus (temu so tisti s stalno vključenim modrim zobom BT še dodatno izpostavljeni).
Ta virus deluje tako, da telefon ugasnemo le navidezno, v resnici pa se izklopi le ekran in zvok ter osvetlitev tipk. Vse izgleda kot normalen OFF. V resnici pa se telefon še vedno javlja v omrežje iz česar je možno odkrivati vsaj lokacijo, ker je prisluškovanje preko tistega malega mikrofončka zaradi nejasnih zvokov v večini primerov nemogoče, pa tudi baterija bi hitro pošla.

Sicer pa je tudi to povsem nemogoče. In ko se bo dokazalo, da je nemogoče, bom jaz spet proti in trdil, da je mogoče! Za nalašč! http://www.smilies-and-more.de/pics/smilies/cheeky/055.gif

voith
24.2.2010, 15:41
morm mal moderatorjem v rit rint, sej sam dobr veš kako gre to :P

zanima me bolj kako tisti z začetka tele teme komentirajo tole:
Z njimi lahko napadalci prisluškujejo telefonskim pogovorom ter pogovorom v prostoru, v katerem se nahaja imetnik telefona,

zanimivo ne, da se računalniški mediji ubadajo s popolnoma nemogočimi stvarmi :)

Zlobny
24.2.2010, 17:03
morm mal moderatorjem v rit rint, sej sam dobr veš kako gre to :P

zanima me bolj kako tisti z začetka tele teme komentirajo tole:

zanimivo ne, da se računalniški mediji ubadajo s popolnoma nemogočimi stvarmi :)

Zanimivo, jaz sem bil pa pod vtisom, da ne verjamejo, kako je možno telefon na vklopiti na dlajvo. Komentar na prisluškovanju prostorom je bil, da je kvaliteta takega posnetka slaba. Ta članek pač trdi, da je možno. In?

Sicer pa imaš prav, zadeva se spreminja v tipično "tvojo" temo. Ne le, da natančno veš, kaj kdo misli, ampak že spreobračaš stvari, kakor ti pač ustreza.

Dva sta že povedala, da je možno manipulirati s telefonom na daljavo, in splošno znano je, da se je ta metoda že uporabljala, splošno je znano, da obstajajo virusi, ki okužijo mobilne telefone... Ampak na koncu bo moralo biti točno tako, kot si si ti zamislil, sicer bo jok, kajne?

Ja... grde, grde grebatorske interesne skupine, ki imajo denar in interes, da te preverjajo, kdaj greš na WC in potem ti prodajo še blokator signala! Porkaduš, človek ni nikjer več varen. Jutri lahko prepovejo spolne aktivnosti v službenm času in kaj naj človek potem? Če daš baterijo ven, ni več SMS-sex, ampak navadno drkanje!
Še dobro, da niso pogruntali, kako ti preko telefona podtikati subliminalna sporočila. Ali pač?

ingy
24.2.2010, 18:24

drgač pa CDO-ji se praviloma vzdržijo itsimpossible komentarjev, gospodič Sheran Gunasekera stavim, da je v resnici iz marketinga ;)

Brez problema. Ne verujem v nobenega boga, temveč v stvari, ki se dajo dokazat. To ti odgovori prvo vprašanje.

Drugo, primerjaj prevoda, in če bo treba bom prilepil še kakšnega. Slovenci smo izvrstni pri prevajanju in izmišljevanju, dosti stvari laufa konkretno po stilu 24ur.com.

The researchers, who are presenting their findings at a mobile computing workshop this week in Maryland, demonstrated how such a software attack could cause a smart phone to eavesdrop on a meeting, track its owner’s travels, or rapidly drain its battery to render the phone useless. These actions could happen without the owner being aware of what happened or what caused them.

“Smart phones are essentially becoming regular computers,” said Vinod Ganapathy, assistant professor of computer science in Rutgers’ School of Arts and Sciences. “They run the same class of operating systems as desktop and laptop computers, so they are just as vulnerable to attack by malicious software, or ‘malware.’”

Smart phones are cellular telephones that also offer Internet accessibility, texting and e-mail capabilities and a variety of programs commonly called “apps,” or applications.

Ganapathy and computer science professor Liviu Iftode worked with three students to study a nefarious type of malware known as “rootkits.” Unlike viruses, rootkits attack the heart of a computer’s software – its operating system. They can only be detected from outside a corrupted operating system with a specialized tool known as a virtual machine monitor, which can examine every system operation and data structure.

Credit: Carl Blesch
Computer science graduate student Jeffrey Bickford with smart phone used to test malicious software
High Resolution VersionVirtual machine monitors exist for desktop computers, but in current form, they demand more processing resources and energy than a portable phone can currently support.

Rootkit attacks on smart phones or upcoming tablet computers could be more devastating because smart phone owners tend to carry their phones with them all the time. This creates opportunities for potential attackers to eavesdrop, extract personal information from phone directories, or just pinpoint a user’s whereabouts by querying the phone’s Global Positioning System (GPS) receiver. Smart phones also have new ways for malware to enter the system, such as through a Bluetooth radio channel or via text message.

“What we’re doing today is raising a warning flag,” Iftode said. “We’re showing that people with general computer proficiency can create rootkit malware for smart phones. The next step is to work on defenses.”

In one test, the researchers showed how a rootkit could turn on a phone’s microphone without the owner knowing it happened. In such a case, an attacker would send an invisible text message to the infected phone telling it to place a call and turn on the microphone, such as when the phone’s owner is in a meeting and the attacker wants to eavesdrop.

In another test, they demonstrated a rootkit that responds to a text query for the phone’s location as furnished by its GPS receiver. This would enable an attacker to track the owner’s whereabouts. Finally, they showed a rootkit turning on power-hungry capabilities, such as the Bluetooth radio and GPS receiver to quickly drain the battery. An owner expecting remaining battery life would instead find the phone dead.

The researchers are careful to note that they did not assess how vulnerable specific types of smart phones are. They did their work on a phone used primarily by software developers versus commercial phone users. Working within a legitimate software development environment, they deliberately inserted rootkit malware into the phone to study its potential effects. They did not find a vulnerability that a real malware attacker would have to exploit.

The research team is presenting its findings at the International Workshop on Mobile Computing Systems and Applications (HotMobile 2010). Working with Ganapathy and Iftode were Jeffrey Bickford and Ryan O’Hare, who worked on the project as undergraduates, and Arati Baliga, who worked on it as a postdoctoral researcher. The research was supported by the National Science Foundation and the U.S. Army.

Preberi krepko podčrtane stvari, pa preberi jih večkrat. Gre za spremenjen telefon. V telefon se namesti dodatni software, ki ti omogoča razne neumnosti. Ampak, eni pač nočete razumet, ma nikakor ne.

Rottie
16.12.2010, 16:11
Odkrita huda ranljivost vseh mobilnih telefonov

http://dne.enaa.com/Mobilna-telefonija/Mobilniki-in-oprema/Odkrita-huda-ranljivost-vseh-mobilnih-telefonov.html

AJ
16.12.2010, 16:16
Lol, pa niste vi resni, kakšno prisluškovanje neki, pa ugasnjen telefon haha

Sam res X2 :umruodsmeha:umruodsmeha dobr da ne preluškujejo tut takrat ko mobitel vržeš ob tla in se povsem razbije:laugh

Rottie
16.12.2010, 16:18
Sam res X2 :umruodsmeha:umruodsmeha dobr da ne preluškujejo tut takrat ko mobitel vržeš ob tla in se povsem razbije:laugh

Preberi celo temo, pa boš videl od kje te info ;)

driv3r_86
16.12.2010, 16:23

Zakaj pa ne, če je prirejen? Še nisi gledal nobenega mafijskega filma? :laugh
Ne, resno, saj ima napajanje tudi ko je ugasnjen kajne? Battery out is the only trick... :ok2