PDA

Ogled polne verzije : Tester - diagnostika BMW

Strani : [1] 2

Pirc
27.10.2009, 11:54
Vem, da je bilo ze veliko napisano. Zanima me ce se da dobit vmesnik za USB, ekr bi rad zadevo prikljucil na Asus EEE, kjer imam ze nalozen VAG-Com. Poleg tega me se zanima, kater program najbolj priporocate za uporabo z vmesnikom.

Pa kaksen link kjer lahko kupim vmesnik bi tudi prav prisel :ok

Hvala ze v naprej!

Andy04
27.10.2009, 12:01
Prav razumem, da gre za vmesnik RS232 - USB :zmeden?

LP A.

Pirc
27.10.2009, 12:04
Prav razumem, da gre za vmesnik RS232 - USB :zmeden?

LP A.

To ze samo ce program nima podpore za USB to verjetno ne bo funkcioniralo :blackeye

damci
27.10.2009, 12:10
USB simulira COM vmesnik, nabavi raje ExpressCard ali pa PCMCIA serijski vmesnik, odvisno kaj ima tvoj prenosnik, kateri rpogram pa je odvisno od $$$ :)

Suln
27.10.2009, 12:10
Po moje najbolje, da nabaviš pcmcia rs232 vmesnik. Nimaš nobenih problemov z USB-ji.

kosec
27.10.2009, 12:28
Da bo jasno za vse večne čase: prava in edina 100% delujoča rešitev je računalnik s ta pravim COM portom (na šihtu, recimo, kjer vzdržujemo tudi dobrih 10 let stare naprave po vsej državi, si zajebavanj s konverterji preprosto ne moremo privoščiti).

Komunikacijski pini COM porta se že lahko uporabljajo tudi z USB pretvornikom, zaplete se pa pri pinih, ki imajo na pravem serijskem vmesniku napetost.

Laptop ki ima pravi COM port stane običajno ene 1000 eur (vsak proizvajalec ima vsaj še en tak model), občasno med HPji najdeš kakšnega izgubljenega za 700 eur.

USB pretvornik npr. čisto OK dela z novo Cisco opremo, če bo delal s tvojim testerjem (bog ne daj šele, da se najde samo avto, ki bo štrajkal s to kombinacijo :)), je pa pretvornik na vodilu PC Card (PCMCIA) v COM port še boljša rešitev - morda celo nič dražja, čeprav ni čisto 100%.

Seveda pri večini mini netbookov ne boš našel PCMCIA reže, svetla izjema je Lenovo, ki jo v 12 colskih Idea laptop(k)ih ima (morda celo v kakšnem 10 colskem)...

Še to: če se za trenutek ustavimo še pri HTPCjih (mini namiznih računalih, ki se npr. priheftajo na zadnjo stran monitorja) - tisti z intlovimi procesorji Atom (plata na chipsetu 945GSEJT) imajo čisto vsi na plati tudi pine za COM port (celo za paralelnega) :ok

Pirc
28.10.2009, 08:02
Jaz bi rad program uporabljal z mini-lapotopm Asus EEE. Zadeva je kompaktna in jo je enostavno postavit kamorkoli v avto zato se od zadeve ne locim. Z vag-com in rostech USB umesnikom .

Zdej bi pa rad komplet za BMW, ga bom lahko uporabljal z EEE-jem :ok

tomos
28.10.2009, 12:56
imam tester od Cotija in na USB ne dela. Sem mal pobrskal zakaj in dobil odgovor da tak da nima podprtih vseh pinov na RS232 strani. Pri iskanju vmesnika je tud Coti sam sprobal na USB vmesnik en drug in stvar ni delala, a na PCMCIA mu dela BP. In povsod kjer sem vprašal (tud schumi) so rekli da naj delam ali z PCexpress ali PCMCIA. Takega tud danes grem prevzet na pošto, katerega sem naročil preko neta (v štacunah je nemogoča za dobit). USB pa hvalabogu sem uspel dobit pri enemu privatniku brez računa in v primeru nedelovanja (kar se tud dogaja) dobim denar nazaj :)

PA tud cene ni nevem kak prihranek:
USB-RS232 = 17.20eur (med ta kakovostni)
PCMCIA-RS232 = 34eur

kosec
28.10.2009, 13:29
Jaz bi rad program uporabljal z mini-lapotopm Asus EEE. Zadeva je kompaktna in jo je enostavno postavit kamorkoli v avto zato se od zadeve ne locim. Z vag-com in rostech USB umesnikom .

Zdej bi pa rad komplet za BMW, ga bom lahko uporabljal z EEE-jem :ok

Če dobiš PCMCIA režo na Lenovo Idea-S laptopu z 10'' ekranom si zmagal... In ne, ta ne bo nič večji od 10'' EEEja:ok2

Iztok Z.
28.10.2009, 15:15
@Pirc, prileti kdaj do mene pa bova poizkusila. Imam vmesnik USB -> COM in mi nanj delata CarSoft in VagCom.

Za INPO pa si raje nabavite kakšen starejši laptop (stanejo pod 100€), ki ima pravi hardwerski COM port, ker tudi PCMCIA ni vedno tisto pravo. :ok

gerchy
29.10.2009, 07:00
@Pirc, prileti kdaj do mene pa bova poizkusila. Imam vmesnik USB -> COM in mi nanj delata CarSoft in VagCom.

Za INPO pa si raje nabavite kakšen starejši laptop (stanejo pod 100€), ki ima pravi hardwerski COM port, ker tudi PCMCIA ni vedno tisto pravo. :ok

Tudi INPA je daleč od pravega. :)
PCMCIA/ExpressCard pa na novejših laptopih prav tako deluje BP.

damci
29.10.2009, 07:26
Tudi INPA je daleč od pravega. :)
PCMCIA/ExpressCard pa na novejših laptopih prav tako deluje BP.

dokler je bila samo INPA na voljo pa je bila dovolj dobra? :-D

gerchy
29.10.2009, 07:27
dokler je bila samo INPA na voljo pa je bila dovolj dobra? :-D
Tistih nekaj tednov, ja. :-D

Pirc
29.10.2009, 11:06

Nocem sej to je tisto. Na vsak nacin bi rad zadevo usposobil na EEE-ju ker je bolj kompaketn in ga je zalje uporabljat v vozilu :ok Zato bi rad USB vmesnik :ok2

drejco
31.10.2009, 19:09
Najboljša rešitev je virtualizacija. Za slednje je najprimernejši program VMware Workstation, ki je žal plačljiv. Lahko pa uporabiš Microsoftov Virtual PC. Program si namesti ter izdelaj nov Navidezni računanik. Nato zaženi zadevo ter naloži nove windowse. V navideznem strežniku izberi nastavitve ter nato nastavitev za COM port. Če seriskega porta ni, ga dodaj in nato določi fizični port, to je USB interface. Zadeva 100% deluje brez težav s programom INPA!!!

:-D
LP

V.I.A
27.11.2009, 19:04
imam tester od Cotija in na USB ne dela. Sem mal pobrskal zakaj in dobil odgovor da tak da nima podprtih vseh pinov na RS232 strani. Pri iskanju vmesnika je tud Coti sam sprobal na USB vmesnik en drug in stvar ni delala, a na PCMCIA mu dela BP. In povsod kjer sem vprašal (tud schumi) so rekli da naj delam ali z PCexpress ali PCMCIA. Takega tud danes grem prevzet na pošto, katerega sem naročil preko neta (v štacunah je nemogoča za dobit). USB pa hvalabogu sem uspel dobit pri enemu privatniku brez računa in v primeru nedelovanja (kar se tud dogaja) dobim denar nazaj :)

PA tud cene ni nevem kak prihranek:
USB-RS232 = 17.20eur (med ta kakovostni)
PCMCIA-RS232 = 34eur

Kako se je obnesel PCMCIA-RS232 ?

Mitja
27.11.2009, 23:47
Če rabiš samo za novejše avtomobile (nekje od takrat ko je prišel E39 ven) ti bo delala INPA preko USBja, edino vmesnik mora biti že v štartu na USB. Samo ti bi verjetno rad GT1?

tomos
28.11.2009, 17:59
Kako se je obnesel PCMCIA-RS232 ?

Do zdej sem probal samo na moji E36 in mi NCS expert zazna vse module po tragu. Pol z INPA lahko dostopam DME, IHKA, AirBag, EWS in tudi brišem/berem napake. Ostale (KBM, ZKE, CVM, ABS/ASC..) mi pa ni hotelo dostopat. Bi moral sprobat še na kakem E46 ali E39 da vidim kako se tam obnese. Po nekaterih informacijah naj bi moral na E36 uporabljat še star protokol ASD (zdej imam OBD) ampak za ASD mora bit direkt na COM port (brez kakih vmesnikov), katerega pa nimam na PCju.

Se kdo javi z E46 ali E39 :-D?

damci
28.11.2009, 18:01
ampak za ASD mora bit direkt na COM port (brez kakih vmesnikov)

ne bo držalo, dela tudi lepo s ExpresCard vmesnikom

Se kdo javi z E46 ali E39 :-D?

dela brez problema

tomos
28.11.2009, 19:24
ne bo držalo, dela tudi lepo s ExpresCard vmesnikom

expresscard pa moj PC nima, info da dela samo direkt na COM sem pa dobil od dveh verodostojnih virov na forumu :ok2

damci
28.11.2009, 19:30
no jaz pa ti povem da deluje preizkušeno na lastnem prenosniku z expresscard slotom ter ADS vmesnikom. Se pa zadnje čase na ebayu pojavlja kar nekaj vmesnikov, na katerih lahko preprosto s preklopnikom prestavljaš med OBD in ADS

http://doitauto.de/images/doitauto_images/ads_obd.jpg

Kompatibel mit folgende Fahrzeug Modelles :
1 Serie E87
3 Serie E30 E36 E46 E90
5 Serie E34 E39 E60 E61
6 Serie E63 E64
7 Serie E32 E38 E65 E66
8 Serie E31 E52
Mini R50 R52 R53
X Serie E53 E83
Rolls Royce
Z Serie E85 E52.

tomos
29.11.2009, 16:37
ja verjamem - sam expresscard odpade ki ga nimam. PCMCIA alu USB. USB sem že eliminiral ker niti OBD ne dela, na PCMCIA pa mi ASD sploh ne zazna. Moram en fiksni PC z COM skompletirat in direkt sprobat z fiksnega računalnika v garaži.

damci
29.11.2009, 16:49
če nameravaš pogosto uporabljati in s tem zaslužiti kakšen € predlagam, da pogledaš malce po ebayu in kupiš star prenosnik s COM portom

V.I.A
29.11.2009, 17:01
Kako pa se obnese PCMCIA/COM1 na E60, 90 in 87?

drejco
30.11.2009, 10:07
no jaz pa ti povem da deluje preizkušeno na lastnem prenosniku z expresscard slotom ter ADS vmesnikom. Se pa zadnje čase na ebayu pojavlja kar nekaj vmesnikov, na katerih lahko preprosto s preklopnikom prestavljaš med OBD in ADS

http://doitauto.de/images/doitauto_images/ads_obd.jpg

Kompatibel mit folgende Fahrzeug Modelles :
1 Serie E87
3 Serie E30 E36 E46 E90
5 Serie E34 E39 E60 E61
6 Serie E63 E64
7 Serie E32 E38 E65 E66
8 Serie E31 E52
Mini R50 R52 R53
X Serie E53 E83
Rolls Royce
Z Serie E85 E52.

Ravno ta vmesnik imam sam in deluje odlično.

tomos
30.11.2009, 16:15
pri meni sem uspel z OBD protokolom in PCMCIA umesnikom naredit v celoti E39 1998 520i z INPA in NCSexpert :cool.

damci
1.12.2009, 19:32
pa še izsek iz BMW-jevih navodil za programiranje:

Without a stable power supply programming aborts or faulty programming may occur. Vehicle from
model series E65 (7 Series from 11/2001) cannot be programmed without an external power
supply. A BMW-approved charger with the following properties is recommended for the power
supply:
• Microprocessor-controlled monitoring and adaptation of the vehicle's current intensity
decrease
• External power supply mode (for ensuring a constant voltage supply during programming)
An approved charger can be ordered from the Internet address http://store.apinet.com under BMW
Tools.

Without a stable Internet connection programming aborts or faulty programming may occur. A
stable Internet connection must be guaranteed for the entire time that work is being carried out in
the OSS. In the case of some model series, depending on the equipment specification and the
vehicle condition, programming may take several hours and a data volume of several megabytes
may be transferred. The Internet provider should ensure that the IP address is not changed during
the session.

in pa kako poteka sedaj diagnostika in programiranje - računalnik se zmeraj povežeš s strežnikom v Nemčiji - zato pa traja nadgradnja skoraj cel dan

Andy04
1.12.2009, 21:27
Nima sicer ne vem kakšnih izkušenj, lahko pa predlagam tole: komunikacija preko USB se je veliko boljš obnesla preko docking station-a (diagnostika na avtomobilu).
Ali pa vmesnik USB - RS232 od HP-ja. Tega smo testirali v službi (nima veze z avtomobili) in ni bilo nobenih problemov povezat na PC karkoli, medtem ko z ne vem kolk "običajnimi" vmesniki ni bilo nič. Menda ta HP nekak drugače simulira RS232 port. Če kdo ve kaj več... :ok

LP A.

Mobi72
1.12.2009, 22:20
če nameravaš pogosto uporabljati in s tem zaslužiti kakšen € predlagam, da pogledaš malce po ebayu in kupiš star prenosnik s COM portom

Za COM port pa res ni treba starega prenosnika kupovat, DELL imajo še vedno COM port, tudi novi.

peroa
2.12.2009, 05:27
in pa kako poteka sedaj diagnostika in programiranje - računalnik se zmeraj povežeš s strežnikom v Nemčiji - zato pa traja nadgradnja skoraj cel dan

A, pa oni vedo, da bo kmalu leto 2010?
:crazy

kosec
2.12.2009, 10:24
Za COM port pa res ni treba starega prenosnika kupovat, DELL imajo še vedno COM port, tudi novi.

:skrbast In vsak avto ima pod havbo V12... :)

kosec
2.12.2009, 10:26
A, pa oni vedo, da bo kmalu leto 2010?
:crazy

Strežnik v "oblaku" že dolgo ni več noben problem, težava je v serijskem vmesniku avta, ki bite prenaša tako počasi, da bi jih povprečen slepec hitreje tipkal noter... :blabla:blabla

damci
2.12.2009, 10:34
Strežnik v "oblaku" že dolgo ni več noben problem, težava je v serijskem vmesniku avta, ki bite prenaša tako počasi, da bi jih povprečen slepec hitreje tipkal noter... :blabla:blabla

tako je

kosec
2.12.2009, 10:36
damci: Kakšna pa je res hitrost tega serijskega vmesnika? 9600 bps? :)

peroa
2.12.2009, 10:36

že, ampak glede an tole:

Without a stable Internet connection programming aborts or faulty programming may occur. A
stable Internet connection must be guaranteed for the entire time that work is being carried out in
the OSS. In the case of some model series, depending on the equipment specification and the
vehicle condition, programming may take several hours and a data volume of several megabytes
may be transferred. The Internet provider should ensure that the IP address is not changed during
the session.Zdaj bi pa rad videl junaka, ki garantira 100% stabilno internet povezavo for several hours.

damci
2.12.2009, 10:40
damci: Kakšna pa je res hitrost tega serijskega vmesnika? 9600 bps? :)

kaj dosti več ziher ne :)

kosec
2.12.2009, 15:23
že, ampak glede an tole:

Zdaj bi pa rad videl junaka, ki garantira 100% stabilno internet povezavo for several hours.

Saj niso mislili popolne povezave :) (v informatiki ni nič absolutnega :-D), in protokol TCP/IP ima na različnih ravneh cel kup mehanizmov za iskanje napak in ponovno pošiljanje paketov, ki bi se med prenosom udrli v zemljo...

IP paketov se že v nekaj minutah brskanja po spletu nekaj izgubi, pa tega sploh opazil ne boš...

Skratka, kot smo že povedali: nadgradnja ni težavna zaradi interneta. Je pa distribucijo popravkov neprimerno lažje izvajati s centralnim sistemom strežnikov (se še kdo spomni Modicovih disket? :hihi), pa še lažje imaš vse pod kontrolo, kar je v korporativnem svetu vedno dobrodošlo... :peace

Coti
20.12.2009, 23:00
Vem, da je bilo ze veliko napisano. Zanima me ce se da dobit vmesnik za USB, ekr bi rad zadevo prikljucil na Asus EEE, kjer imam ze nalozen VAG-Com. Poleg tega me se zanima, kater program najbolj priporocate za uporabo z vmesnikom.

Pa kaksen link kjer lahko kupim vmesnik bi tudi prav prisel

Hvala ze v naprej!

Glej moj podpis.

Coti
20.12.2009, 23:07
Najboljša rešitev je virtualizacija. Za slednje je najprimernejši program VMware Workstation, ki je žal plačljiv. Lahko pa uporabiš Microsoftov Virtual PC. Program si namesti ter izdelaj nov Navidezni računanik. Nato zaženi zadevo ter naloži nove windowse. V navideznem strežniku izberi nastavitve ter nato nastavitev za COM port. Če seriskega porta ni, ga dodaj in nato določi fizični port, to je USB interface. Zadeva 100% deluje brez težav s programom INPA!!!

:-D
LP

Vmware za poganjanje virtualnih računalnikov je zastonj. In virtualni PC ima tudi virtualni COM port, ki dela odlično tudi z realnimi pcmcia, pcexpress adapterji. USB adapterji žal še vedno trpijo za pomanjkanjem vseh kontaktov(mogoče obstaja tudi kaka izjema).

kosec
20.12.2009, 23:09
Glede na sloves AG pri teh zadevah (toži najprej, vprašaj kasneje) bi jaz tole dal na kakšen .ru server... za začetek :)

Iztok Z.
20.12.2009, 23:13
http://www.slo-byte.net/bmw

Mi lahko zaupaš kateri interface je sposoben prikazat vse podatke tako kot kot v print screenih, ki so na tem linku? Tam so namreč prikazani vsaj 3je različni softwari od katerih eden ni ravno kompatibilen z ostalima dvema ... :confused

Monaco
28.12.2009, 23:58
Mi lahko zaupaš kateri interface je sposoben prikazat vse podatke tako kot kot v print screenih, ki so na tem linku? Tam so namreč prikazani vsaj 3je različni softwari od katerih eden ni ravno kompatibilen z ostalima dvema ... :confused
BMWScanner, INPA in Carsoft - kateri ni kompatibilen? :confused

Iztok Z.
29.12.2009, 00:05
BMWScanner, INPA in Carsoft - kateri ni kompatibilen? :confused

Še nisem videl, da bi BMWScanner delal na istem vmesniku/interfejsu kot INPA in Carsoft! Za vsakega posebej sem moral zlotat drugačno čipovje ... prvi dela na ELM327 čipu (PIC procesor), druga dva pa na ATMEL procesorju z ustreznim programom v flashu. :cool

Monaco
29.12.2009, 00:22
Torej bi BMWScanner moral delat na ELM327 USB OBDII vmesniku?

Daj povej še prosim za kaj je uporaben "K300 EDC16 ECU ODB2 Read/Write Flasher". Predvsem me zanima če mogoče veš če bi se dalo z njim "kaj delat" (kot npr pri BMW s carsoft) na MBjih. Zadeva je zanimiva, ker ima povsod zraven tudi konektorje za MB, koliko se da pa s kitajci zmenit pa tako veš...

damci
29.12.2009, 06:24
Še nisem videl, da bi BMWScanner delal na istem vmesniku/interfejsu kot INPA in Carsoft! Za vsakega posebej sem moral zlotat drugačno čipovje ... prvi dela na ELM327 čipu (PIC procesor), druga dva pa na ATMEL procesorju z ustreznim programom v flashu. :cool

tako je

Coti
16.1.2010, 10:48
Slabo ste prebrali članek. Dela BMWscanner DEMO. Sicer nevem kako uporabno to ni, se da pa kilometre preverit, če ne drugega. Pa opremo avta tudi pokaže.
Pa v podatek da BmwScanner dela z ELM327 močno dvomim. Imam shemo za vmesnik in je narejen z Atmelom.
Sicer pa o delovanju vmesnika vprašajte Gerchiy-a, ga je sprobal na sto in en način.

Iztok Z.
16.1.2010, 12:47
...
Pa v podatek da BmwScanner dela z ELM327 močno dvomim. Imam shemo za vmesnik in je narejen z Atmelom.

Jaz pa ne dvomim ... http://www.tootoo.com/d-p10287455-Bmw_Scanner_1_36/

ELM327 je prav tako procesor (PIC) kot Atmel. Zato je vse odvisno samo od not zapečenega programa. :cool

abc
16.1.2010, 13:00
Jaz imam doma:

Carsoft 6.5 SP1
INPA 5.02
EDIABAS 6.47
GT1
BMW DIS
WDS BMW

TIS 2007
ETK 6/2009
BMW Accessories Configurator 09/2006

Če kdo kaj rabi lahko uploadam kam.

HiM
16.1.2010, 13:03
Jaz imam doma:

Carsoft 6.5 SP1
INPA 5.02
EDIABAS 6.47
GT1
BMW DIS
WDS BMW

TIS 2007
ETK 6/2009

Če dela TIS na windows 7 se priporočam zelo:ok2

damci
16.1.2010, 13:07
saj imaš v Windows 7 tudi XP mode, če že na sami 7-ki ne dela :)

abc
16.1.2010, 13:36
Nevem zakaj ne bi delalo na Win7, BMW TIS 12/2007 je 1,6Gb tako da bom prvo moral najt eno stran ki dovoljuje upload tako velikih datotek.

HiM
16.1.2010, 13:38
Nevem zakaj ne bi delalo na Win7, BMW TIS 12/2007 je 1,6Gb tako da bom prvo moral najt eno stran ki dovoljuje upload tako velikih datotek.

kakšno linijo imaš?:)

lahko ustvariš torrent s torrent programom, mi daš na mail datoteko torrenta, jaz dodam, pa mi pošlješ P2P:)

abc
16.1.2010, 13:47
20/20 optiko tako da bo kar hitro. Bom poslal torrent na ZS.

HiM
16.1.2010, 13:48
20/20 optiko tako da bo kar hitro. Bom poslal torrent na ZS.

js pa 20 downl:ok2

Sassho
16.1.2010, 13:48
Bi tudi jaz prosil za tale torrent :)
Pa GT1 pa DIS če se da..

Magari naredi torrent z vsem pa nam ga razposlji ampak naredi torrent z različnimi mapami TIS, ETK, GT1, DIS, ..
Da si lahko vsak označi kaj želi imeti dol :)

abc
16.1.2010, 14:03
Linijo imam le 20/20 tako če boste vsi navalili naenkrat potem ne jokat če bo šlo počasi. Bom pa pustil laptop prižgan tako dolgo dokler ne boste vsi imeli to na računalniku. Evo torenti:

TIS 12/2007
http://www.mediafire.com/download.php?2iyymzzo1hn

BMW V39 DIS/CIP/GT1/SSS (vmes je še en stari TIS2004, naj si vsak odkljuka kaj rabi)
http://www.mediafire.com/download.php?qzzmen4bymj

Carsoft 6.5 SP1
http://www.mediafire.com/download.php?wmvozjy2cuu

INPA 5.02 & EDIABAS 6.47
http://www.mediafire.com/download.php?vthjtugtim4

Če kdo rabi še kaj drugega od zgoraj naštetih programov, naj pove, bom še to dodal. :ok Aja, pa ne pozabit seedat še za ostale.

HiM
16.1.2010, 14:16
Men dela isto in mi ga noče zagnat, kar neha setup tam ko izbereš jezik..hmm nekaj je narobe s temi windowsi..

abc
16.1.2010, 14:20
Jaz imam XP-je, Win7 še nisem probal tako da nevem zakaj pride do težave, po vsej logiki pa ne bi smelo bit problema. Nevem, sorči.

Sassho
16.1.2010, 18:12
Daj prosim pusti čez noč magari da še jaz stegnem vse dol :)
@Iztok Z. bi imel slučajno kako shemo za narediti interface ki bo deloval tudi z INPO in Carsoftom? Namreč rad bi si naredil enega pa rabim shemo pa se mi ne googla če imaš slučajno pri roki..

HiM
16.1.2010, 19:38
Daj prosim pusti čez noč magari da še jaz stegnem vse dol :)
@Iztok Z. bi imel slučajno kako shemo za narediti interface ki bo deloval tudi z INPO in Carsoftom? Namreč rad bi si naredil enega pa rabim shemo pa se mi ne googla če imaš slučajno pri roki..

seedam:ok

abc
16.1.2010, 19:40
Sej bom tudi jaz pustil laptop ON čez noč. :ok

Iztok Z.
16.1.2010, 21:36

Če se boš iz teh mojih starih načrtov kaj znašel ... :)

http://webspace.prihodnost.com/Iztok/CS65_shema5.png

http://webspace.prihodnost.com/Iztok/CS65_shema6.png

HEX programa pa nimam, ker mi je sprogramirane ATMELe pred leti prinesel znanec iz rusije. Mogoče ti bo pri tem pomagal kakšen drug forumaš, ki je tudi delal te testerje.:ok

Sassho
16.1.2010, 23:58
Super! Hvala.. mam že spajkalnik v roki :))

Metod
17.1.2010, 18:26
Zdravo!

Kupil sem tester od @Cotia, a e34 (l.92) ne morem prebrati, pa da je h***:frown . Medtem ko na e39 dela ! :)
Poizkusil sem z prenosnikom ter USB-COM adapterjem ter Carsoft 6.5 => "Modul does not respont". Poizkusil sem tudi z pravim COM portom ter CS 6.5 => brez odziva modula.

Ima kdo kakšen predlog ??

Nameravam še preko Virtualnega PC, a ni našel prave COM povezave :jok

Hvala!

Monaco
18.1.2010, 21:37
Jaz imam doma:

Carsoft 6.5 SP1
INPA 5.02
EDIABAS 6.47
GT1
BMW DIS
WDS BMW

TIS 2007
ETK 6/2009

Prosim če mi naložiš na ftp. Podatke imaš na zasebnem sporočilu.

abc
18.1.2010, 21:41
Tole pa ne bo šlo ker je vsega skupaj od oka okrog 10Gb. Lahko naredim torente in dol povlečeš kaj rabiš glede na to da imam kar hiter upload 20mbit bi to moralo iti 1,2,3.

Monaco
18.1.2010, 21:51
Saj imam limit na ftpju 40gb :ok2 (privat ftp na pošteni liniji)

Torrentov v službi ne morem uporabljat, doma pa preko EDGE ne bi 10gb dol vlačil...

abc
18.1.2010, 22:03
OK, bom naložil jutri ko se zbudim ker ne bi rad imel netbook-a spet čez noč prižganega pa še bolje je da sem zraven pri upload-u če pride do kake težave.

Monaco
18.1.2010, 22:10
Ok, javi ko bo, da ne bom prej začel dol vlačit. :ok

Eddy
18.1.2010, 22:45
Abc jaz bi se tudi uštulil za dolpoteg teh torentov, če lahko pošlješ linke na pm, pa bom jutri zvečer vlekel dol:beer

abc
19.1.2010, 09:33
Jawohl, ko vse Monaco-tu uploadam ti pošljem ZS.

Monaco
19.1.2010, 22:37
A se mogoče komu kaj sanja zakaj se mi Carsoft, ko se začne povezovat z avtom in pride graf nekaj čez polovico vedno sesuje (...se je zaprl... se opravičujemo...). poizkusil sem tako 6.5 kot 6.5sp1.

Inpe pa ne znam uporabljat... pridem na prvi zaslon, potem pa ne vem več naprej. Niti tega še nisem ugotovil kje se sploh com port nastavi...

Rad bi na E36 prebral napake in resetiral servisni interval.

Metod
19.1.2010, 22:58
A se mogoče komu kaj sanja zakaj se mi Carsoft, ko se začne povezovat z avtom in pride graf nekaj čez polovico vedno sesuje (...se je zaprl... se opravičujemo...). poizkusil sem tako 6.5 kot 6.5sp1.

Inpe pa ne znam uporabljat... pridem na prvi zaslon, potem pa ne vem več naprej. Niti tega še nisem ugotovil kje se sploh com port nastavi...

Rad bi na E36 prebral napake in resetiral servisni interval.

odpreti moraš direkt CARSOFT65BMW... torej v mapi C:\Program Files\CARSOFT\BMW ...če nisi spreminjal lokacije :ok

Iztok Z.
20.1.2010, 00:04
Meni verzija CS 6.5.06 na mojih testerjih deluje še najbolje od vseh iz serije 6.5.x

Startam jo z datoteko CARSOFT65BMW.exe :ok

Metod
20.1.2010, 08:47
Meni verzija CS 6.5.06 na mojih testerjih deluje še najbolje od vseh iz serije 6.5.x

kaj pa, imaš kaj izkušenj na E34 ??:)

Monaco
20.1.2010, 11:45

Iztok, a imaš mogoče kje pri roki še to verzijo? Imam 6.5.05.

Zjutraj sem na hitro probal, pognal sem res carsoft65bmw.exe (čeprav v navodilih za crack piše, da je ta datoteka zdaj odveč in se lahko izbriše :confused ) pa se mi je sicer povezal, če izberem SI reset mi napiše da je uspešno narejen, toda lučke še vedno gorijo, če pa naslednjo izberem (edit/reset ali nekaj podobnega) pa mi začne brat, potem pa javi neko napako v komunikaciji... :(

Metod
20.1.2010, 12:26
Iztok, a imaš mogoče kje pri roki še to verzijo? Imam 6.5.05.

Zjutraj sem na hitro probal, pognal sem res carsoft65bmw.exe (čeprav v navodilih za crack piše, da je ta datoteka zdaj odveč in se lahko izbriše :confused ) pa se mi je sicer povezal, če izberem SI reset mi napiše da je uspešno narejen, toda lučke še vedno gorijo, če pa naslednjo izberem (edit/reset ali nekaj podobnega) pa mi začne brat, potem pa javi neko napako v komunikaciji... :(

mi liči na podobno težavo (za reset mi napiše da je bil uspešno izveden, a lučke tako kot prej), kot pri moji E34... ki se noče in noče povezati (prebrati napak, niti prevoženih km, VIN-a... nič) :frown

Monaco
20.1.2010, 21:06
A bi se dalo komu prosim na hitro in enostavno razložit kako uporabit Ediabas oz Inpa na E36? Rad bi predvsem izpis napak, reset servisa in live data.

Metod
20.1.2010, 21:21
A bi se dalo komu prosim na hitro in enostavno razložit kako uporabit Ediabas oz Inpa na E36? Rad bi predvsem izpis napak, reset servisa in live data.

ti Carsoft dela na E36 ??

Monaco
20.1.2010, 23:07
Ja, vendar prebere samo osnovne podatke za EWS, Airbag, DME, pa mogoče še kakega, kar nisem probal, pri ostalih pa napiše da modula ne najde, kar domnevam da pomeni, da na E36 tega podatka pač ni mogoče brat. Sem pa malo razočaran ker ne morem brat live data, predvsem pa ker ne morem resetirat servisnih intervalov (sicer jih lahko ročno, samo vseeno)...

Imam problem, ker mi včasih (recimo ob močnem dežju) za par sekund čisto pobere moč in avto skoraj crkne, pa ne na TU, ne Avtoaktiv, ne Jurčak niso ugotovili v čem je problem, res pa je, da nihče tega ni mogel preizkusit. Sem upal, da bom lahko v takih razmerah vozil s priklopljenim laptopom in bom na podlagi podatkov s senzorjev ugotovil kje je napaka (sumim lambdo in/ali lmm), pa si s podatki, ki jih da CS ne morem popolnoma nič pomagat.

Mi pa pri INPA ni nič jasno. Namestilo se mi je ogromno zadev, s katerimi nimam pojma kaj si pomagat, bi se pa rad naučil.

HiM
20.1.2010, 23:15
Ja, vendar prebere samo osnovne podatke za EWS, Airbag, DME, pa mogoče še kakega, kar nisem probal, pri ostalih pa napiše da modula ne najde, kar domnevam da pomeni, da na E36 tega podatka pač ni mogoče brat. Sem pa malo razočaran ker ne morem brat live data, predvsem pa ker ne morem resetirat servisnih intervalov (sicer jih lahko ročno, samo vseeno)...

Imam problem, ker mi včasih (recimo ob močnem dežju) za par sekund čisto pobere moč in avto skoraj crkne, pa ne na TU, ne Avtoaktiv, ne Jurčak niso ugotovili v čem je problem, res pa je, da nihče tega ni mogel preizkusit. Sem upal, da bom lahko v takih razmerah vozil s priklopljenim laptopom in bom na podlagi podatkov s senzorjev ugotovil kje je napaka (sumim lambdo in/ali lmm), pa si s podatki, ki jih da CS ne morem popolnoma nič pomagat.

Mi pa pri INPA ni nič jasno. Namestilo se mi je ogromno zadev, s katerimi nimam pojma kaj si pomagat, bi se pa rad naučil.

Upam, da uspeš Live data zrihtat:)

Glede dežja in cukanja, samo tako mim grede..dedek je imel podobne težave na kadetu kakšnih 15 let nazaj, nobeden ni ugotovil kaj je, na koncu pa je bil šalter vzvratne luči ali celo bremzluči..:crazy

Monaco
21.1.2010, 19:46
Bova enkrat probala še na tvojem. Dobil sem namig, da live data dela samo od fl naprej...

Aero26
22.1.2010, 09:42
zdravo

vem da je tega ze dost napisanega,sam vseeno

kje bi lahko dobil ta tester-zadeva, ki se priklopi na pc.
prenosnik imam in ima com port vgrajen.
vidim da carsoft vecinoma uporabljate za BMW. me pa zanima, ce bi lahko s taksnim konektorjem pol priklopu passata- torej vagcom program
al bi rabil za vsak avto posebej ta konektor-priklop- za software mi je jasno, da ga rabis.

kok take zadeve stanejo in da so stestirane-da ne kupujem macka v zaklju.
aja se to za bmw bi rabil za e39 letnik.96 ima pa on okrogli konektor mislim da 21 pinski, za pasata 3b letnik 99 ima pa prikljucek odb (mislim da se tak rece,drugac pa naj me nekdo popravi)

Sassho
22.1.2010, 09:55
Aero26 torej ti rabiš vmesnik.. Vmesnik boš za Carsoft in INPO moral najti poseben ki bo delal s tem.. Imaš pa res 21 pinski okrogli konektor.. Ko boš kupoval vmesnik ponavadi pride že zraven ta okrogli in navadni 16 pinski OBD konektor.. Za passata .. Je verjetno navadni OBD konektor.. 16 pinski torej.. Kako je pa z vagcom programom pa ti žal ne znam povedati.. Sklepam pa da rabiš posebaj vmesnik :)

Aero26
22.1.2010, 10:12
ima kdo za posodit ta vmesnik in program, da spobam na mojem prenosniku-seveda bi bila zraven ta dobra dusa in pol bi sledila :kava

da vem kaj iskati. kaksne cene so za te vmesnike. priblizno

videl sem, da ima pirc vagcom-a to je pol enak vmesnik za carsoft in vagcom-torej bmw in VW ?

al je za vsako znamko drug vmesnik.

jakeccc
22.1.2010, 10:13
Mene bi tudi zanimalo podobno, pa kje bi bilo najbol ugodno kaj takega kupiti?

Monaco
22.1.2010, 11:33
Aero26: če boš hodil kaj proti SG pokliči in lahko probava mojega za CarSoft. Poceni varjanta iz HK, ki očitno dela tako kot mora, le E36 ne podpira vsega. Za Inpo pa ne vem, ker je ne znam uporabljat :(

Za Vag-com potrebuješ poseben hex-com kabel. Na ebayu še cenejši od CS interface.

Aja, cene za CS interface s kabli vred so nekje 50-100€, hex-com kabel pa na ebayu od 25€ s poštnino vred...

Aero26
22.1.2010, 13:00
@monaco

od kje si? daj mi kak gsm napisi na ZS.

te bom poklical pa kak vikend gor uletim, sam da bo lepse vreme in mal casa najdem(a).

Sassho
22.1.2010, 21:01
Je kdo s tem tudi v LJ da probam pri svojem na USB ? =) Carsoft ali Inpo da lahko narocim zadevo..

Monaco
22.1.2010, 21:50
btw, ima kdo vw-tacho software? eksperimentiram če bi delal s katerim od mojih interfejsov. Pa ne se bat - nimam vwja, da bi spreminjal kilometre :ok

tkosto1
22.1.2010, 21:52
btw, ima kdo vw-tacho software? eksperimentiram če bi delal s katerim od mojih interfejsov. Pa ne se bat - nimam vwja, da bi spreminjal kilometre :ok

pošli mi tvoj e-mail na PM pa ti pošljem file:-D

Toma
23.1.2010, 10:51

Mogoče ti zaradi tega ne prebere live data
Carsoft unusual behaviour

Carsoft 6.5 has a few foibles which can cause strange behaviour. When Carsoft is run and its window is maximised, it will fail to read the Live Data correctly, instead of getting 5 pages of Live Data you will only have one page available. To work around this problem do not run Carsoft in a maximised window. Carsoft will have to be closed and then restarted if it has been maximised to run correctly.

To read the ECU Live Data, the internal OBDII port seems to work better allowing the full 5 pages of data to be read. If all pages are not available, close and restart Carsoft. Only the under-bonnet diagnostic connector can be used for a 'Full Diagnose'.

Coti
23.1.2010, 14:24
Jaz pa ne dvomim ... http://www.tootoo.com/d-p10287455-Bmw_Scanner_1_36/

ELM327 je prav tako procesor (PIC) kot Atmel. Zato je vse odvisno samo od not zapečenega programa. :cool

Poznam dotični vmesnik. Je točno tisto, kar sem pričakoval. Ni varjante da dela z katerimkoli BMW programom. Ni vse za verjet kar Kitajc napiše ;). Več o ELM čipih: http://elmelectronics.com/obdic.html.

Coti
23.1.2010, 14:49
Programirane Atmele 89c2051, za vmesnik na shemi nekaj strani nazaj, lahko zrihtam tudi jaz. Ampak INPA, brez da se vezje prilagodi za njo, ne bo delala.
Mi pa na shemi ni jasno zakaj sta K liniji ločeni z stikalom? Mogoče pa bolje dela :).

Aja, pa še to, kdor ima moj vmesnik, z njim ne dela reset servisnih intervalov na avtih z okroglim konektorjem. Razlog je preprost, OBD konektor(ploščati) nima predvidenega pina za servis reset in adapter iz ploščatega na okrogli konektor tudi nima povezane žice za reset intervalov na okroglih konektorjih. Delalo bi edino v primeru, da bi direktno na vmesnik montiral okrogli konektor, ampak potem ne obstaja adapter iz okroglega na ploščatega. Pa itak je reset oljnih in servisnih intervalov otroško lahko, tako da se sploh nisem obremenjeval z tem.

Iztok Z.
23.1.2010, 15:07
...
Mi pa na shemi ni jasno zakaj sta K liniji ločeni z stikalom? Mogoče pa bolje dela :).
Ena K-linija je samo za motorni računalnik, druga pa za ostale module. Ločil sem ju s stikalom pa zato, ker sem pri nekaterih avtomobilih opazil, da se dostikrat zgodi, če so samo "brikane" med seboj (China sistem), ne prepozna kakšnega modula.

Zato imaš kar prav - meni tako res bolje dela!

Pa ti, jih kar "brikaš"? :)

Coti
23.1.2010, 15:10
V moji shemi sta obe K liniji vezani skupaj in mi niti na misel ni prišlo, da bi jih ločil. To pa moram preizkusiti, vsekakor.:ok

Monaco
23.1.2010, 20:02
Danes sva z HiMom na njegovi E36 po fl ugotovila, da je interface čisto ok, le da so podatki, ki se jih da prebrat na E36 pred fl precej skopi. No, edino live data je malo čuden - tempreatura hladilne tekočine 117 stopinj, temperatura vstopnega zraka 150 stopinj in obrati v prostem teku 5500 obratov, ko je na obratomeru 2000 obratov, jih kaže čeu 12000...

Kako bi ugotovil če je pri meni enak problem kot z Cotijevem vmesniku? Samo jaz imam konektor podoben serijskemu in nanj se priklopi kabel z okroglim ali pa kabel z obd2 konektorjem. Je pa zanimivo da če kabel z okroglim konektorjem priklopim direkt na vmesnik z elm, mi na njem kar lučke ugasnejo... torej neka nestandardna vezava... Koliko pride adapter iz obd2 na okrogli konektor?

Še enkrat prosim če mi nekdo "za telebane" razloži kako se uporablja inpa, da vidim če mi zadeva sploh deluje...

Iztok Z.
23.1.2010, 22:38
@Monaco, z ELM testerji na BMWju nimaš kaj dosti iskat. 9 polni DB konektorji iz testerjev nimajo standardne vezave in jih zato raje ne kombiniraj med testerji. :cool

Kako se lahko pravilno prevežejo signali med OBD2 in BMW okroglim konektorjem pa lahko vidiš na drugi sliki (čisto levo), ki sem jo pripel na 7. strani te teme.

Za delo z INPA programom pa je težko delat "šnell-kurs" po forumu. Jaz z njo nisem delal že par mesecev niti nimam pri sebi notebooka, da bi zagnal in pogledal. V glavnem najprej z F tipkami določiš model avta (E36, E46, ipd.) in potem prav tako naprej izbereš kateri modul boš pregledoval ... potem pa z miško. Je pa pri pregledu DME podatkov potrebno vedet kateri motor je vgrajen v dotični avto.

Pa še nekaj ... kljub temu, da je INPA za velik korak pred CS 6.5 tudi njej ni vse za verjet. Ko sva npr. z Jožetom (joze2) podatke INPE primerjala z njegovim profesionalnim testerjem je bilo nekaj podatkov krepko zgrešenih. Pa ne temperature ... predvsem "rough" faktor iztrošenosti cilindrov, kot predvžiga, in podatki lambde. :ok

Čisti softwerski hrošči ... :blackeye

Monaco
24.1.2010, 00:08
Z ELM testerjem sem hotel samo iz radovednosti sprobat BMW scanner demo, če slučajno na mojem dela.

Pri INPI pa bi pravzaprav rad samo prebral kak podatek, toliko da vidim če povezava deluje. Nekako dvomim da se da na E36 pred fl z INPO naredit dosti več kot z CS 6.5.
shift + F9, nato E36, Engine/DME... vrže ven čuden error. Verjetno težava z verzijo programa :confused

Toma
24.1.2010, 21:18
Mene pa zanima če lahko kej zajeb.. po domače rečeno, če se igračkaš s tem? :-D
Kaj lahko vse nardiš, pregledaš itd.

Coti
25.1.2010, 13:51
@Monaco
Probaj z drugo verzijo INPE. Napaka nakazuje da ne najde modula za dotični modul. Za starejše avte je boljša verzija 3.01.
Če hočeš ločiti K liniji, pa je to najlaže storiti v okroglem konektorju. Moral bi ga razdreti in kabel ki gre na pina K linij prevezati prek kakega stikalca, tako da bi z njim potem izbiral eno ali drugo K linijo.

@bmwe38
Načeloma z inpo ne moreš nič pokvarit, ker samo bere podatke iz modulov. Programirat se z njo ne da. Sicer pa za 100% ti noben ne more garantirat, da ne bo šlo nič narobe. Še google ne garantira 100% za tvojo pošto pri njem...

Monaco
25.1.2010, 23:09
Naj mi še nekdo pove kateri je najprimernejši za "generično" obd2 diagnostiko. Mislim kaj takšnega, da bi bil mogoče sposoben prebrat še kaj več kot samo osnovne podatke ali pa kako drugo lučko resetirat... Nekaj časa sem imel ELM327 1.5 in je za te stvari bil ok, nisem pa našel kaj drugega da bi na njem delalo kot samo generični sw. Je bil pa ok, ker me je na Volvotu opozoril na napako v konektorju za lmm :ok

Odločam se med:
-ELM327 (vem da deluje, samo rabi bi še kaj več. Vsaj za eno znamko)
-KKL (ali to sploh deluje z generičnim sw ali je samo za vag-com?)
-KWP2000 (nimam pojma ali je samo za flashanje EEPROMa ali tudi obd2 diagnostiko)

Bom zelo vesel če mi lahko kdo pomaga vsaj katerega izločit.

super svizec
26.1.2010, 08:07
Živjo.
Ker sem že v eni temi postavil vprašanje glede diagnostičnih napake INPE in nisem dobil odgovora bom poskusil še tukaj.
Prosim če mi lahko kdo prevede napake DDEja iz nemščine v slovenščino.
Prilagam še sliko:
http://lh3.ggpht.com/_m9FmCCKKM-s/S1qiHd1z5BI/AAAAAAAAAL8/aFH62JQBi0c/s800/11.JPG
LP,Simon!:-D

tomos
26.1.2010, 13:09
Ja, vendar prebere samo osnovne podatke za EWS, Airbag, DME, pa mogoče še kakega, kar nisem probal, pri ostalih pa napiše da modula ne najde, kar domnevam da pomeni, da na E36 tega podatka pač ni mogoče brat.

Isto težavo mam pri meni :confused. PCMCIA adapter in na Cotijev tester, INPA 5.0 inštalirana ampak mi na moji E36 prebere samo DME, EWS, AB(airbag), IHKA(klima) - isto kot pri tebi. ABS, ASC, ZKE, CM, streha, rollover pa noče. Prvotno mi je bilo rečeno, da je morda krivo ker ni direkt COM port? A na 1998 E39 pa dela BP (uspem pridet v vse module)

Ko si inštaliral INPO si dal OBD protokol ali ADS? Ker za ADS sem dobil info da naj bi delal sam na pravem COM portu :frown

Ena K-linija je samo za motorni računalnik, druga pa za ostale module. Ločil sem ju s stikalom pa zato, ker sem pri nekaterih avtomobilih opazil, da se dostikrat zgodi, če so samo "brikane" med seboj (China sistem), ne prepozna kakšnega modula.

Bomo probali z šalterjem na adapterju :ok

Probaj z drugo verzijo INPE. Napaka nakazuje da ne najde modula za dotični modul. Za starejše avte je boljša verzija 3.01.

Kaj verzijo se da izbrat med instalom? ali moraš prov dobit starejšo, ker zdej imam 5.0. Maš kak link od 3.01 verzije (in da ni torrent)? :)

joze2
26.1.2010, 17:14
Naj mi še nekdo pove kateri je najprimernejši za "generično" obd2 diagnostiko. Mislim kaj takšnega, da bi bil mogoče sposoben prebrat še kaj več kot samo osnovne podatke ali pa kako drugo lučko resetirat... Nekaj časa sem imel ELM327 1.5 in je za te stvari bil ok, nisem pa našel kaj drugega da bi na njem delalo kot samo generični sw. Je bil pa ok, ker me je na Volvotu opozoril na napako v konektorju za lmm :ok

Odločam se med:
-ELM327 (vem da deluje, samo rabi bi še kaj več. Vsaj za eno znamko)
-KKL (ali to sploh deluje z generičnim sw ali je samo za vag-com?)
-KWP2000 (nimam pojma ali je samo za flashanje EEPROMa ali tudi obd2 diagnostiko)

Bom zelo vesel če mi lahko kdo pomaga vsaj katerega izločit.

KWP2000 ni za diagnostiko, oziroma jaz ne vem, da bi katerikoli diagnostični software deloval na način plug&play.

joze2
26.1.2010, 17:28
S takšnim vmesnikom deluje večino verzij Inpe, deluje tudi BmwScaner 1.4 demo. Slednji deluje z vsemi mogočimi vmesniki, na realnem ali pretvorjenem COM portu.
http://www.mojalbum.com/joze2/ediabas/foto/17601712

Coti
26.1.2010, 18:34
Za KWP2000 nisem siguren za kaj se rabi.
ELM je univerzalna diagnostika motorja(samo motorja!). Edina napaka, ki se da pobrisati z njim je lučka motorja na armaturi. Se pa da ugotoviti napake na lambdah, nepravilnem zgorevanju, senzorje temperature...
KKL pa je zanimiva zadeva, seveda dela z VW, ob primerni predelavi pa še z BMW, Renault, Opel...;). Pa da ne bo dvomov, za vsako znamko svoj program, tu ni univerzalnosti.
Za univerzalni tester in en program nabavite Bosch KTS.

Pa še link do prikaza uporabe INPE, ki je zanimal nekoga v prejšnjih postih:
INPA demo (http://www.youtube.com/watch?v=24e1W0UQCM0)

Jožetov vmesnik na sliki zgoraj pa ni nič kaj kompliciranega na videz. Oznak čipov sicer ni videti, gre pa verjetno za standardne: MAX232, kak 74xxx in verjetno MC33199 za krmiljenje K in L linije. Žal teh MC-jev ni za dobiti pri nas, pripomorejo pa k boljšemu delovanju, vsekakor. In če gre verjeti napisu na ploščici je to OBD verzija.

Metod
26.1.2010, 19:30
Živjo.
Ker sem že v eni temi postavil vprašanje glede diagnostičnih napake INPE in nisem dobil odgovora bom poskusil še tukaj.
Prosim če mi lahko kdo prevede napake DDEja iz nemščine v slovenščino.
Prilagam še sliko (http://lh3.ggpht.com/_m9FmCCKKM-s/S1qiHd1z5BI/AAAAAAAAAL8/aFH62JQBi0c/s800/11.JPG)

pod 32 si razlagam, da ne deluje tempomat .

super svizec
26.1.2010, 19:49
pod 32 si razlagam, da ne deluje tempomat
Hvala za pomoč:ok.
Druga napaka prebrana z CARSoftom pa je Mengenstelwerk Vertailer-Einspritz pumpe (regelabweichung), nekaj narobe z Bosch pumpo:frown.

Monaco
26.1.2010, 22:25
ELM sem imel, z njim sem brisal napake motorne elektronike in ugasnil check engine lučko. Digimoto, Scantool in podobni so univerzalni za vse in delujejo praktično plug&play s to usb igračo, toda kot že omenjeno, bere samo motorno elektroniko (izpis in reset napak), riše grafe, prikazuje števce in se z njim dela virtualni dyno. V bistvu kar ok igrača za svoj denar.

Ker ga nimam več, včasih pa vseeno pride kaj takega prav, iščem nekaj v tem rangu, zato sprašujem. Tako zmogljive zadeve kot je Boschev tester nikakor ne potrebujem, vseeno pa bi rad videl da bi bil uporaben še za kaj več kot za samo motorno elektroniko.

Coti, prosim za kaj več informacij o tem, kakšna predelava je potrebna za KKL. A je "vag-com KKL interface" sam po sebi sposoben delat z programsko opremo za splošno OBD2 motorno diagnostiko (enako kot ELM)? Če je odgovor da, potem je pravzaprav to to kar iščem. Za BMWja tako ali tako imam CS interface.

Hvala za pomoč!

Coti
27.1.2010, 21:50
Programi za ELMxxx(a'la digimoto) ne delajo z KKl vmesniki. Tudi, kot sem že omenil, ne poznam programa, ki bi znal delati z več znamkami avtomobilov(razen Bosch-ov..).
Kar se predelave KKL tiče, je za vsako znamko malo drugačna. V glavnem je štos v uporabi različnih pinov v COM konektorju, pa še kaka malenkost zraven. Nimam pa nič praktičnih izkušen glede tega, le nekaj shem iz interneta. Vse pa je našel google.

Monaco
27.1.2010, 21:58
Ok, nisem vedel, da so tisti programi pisani prav za ELM. Hvala za pojasnilo :ok In ti programi delajo z vsemi znamkami (drugo je pa vprašanje koliko je to sploh uporabno ;) )

Bi te pa prosil za shemo predelave KKL da bi delal tudi z Renaultom, če imaš mogoče kje pri roki. Google mi na prvih parih straneh ne vrže nič pametnega ven.

MihaJ
27.1.2010, 22:16
ELM sem imel, z njim sem brisal napake motorne elektronike in ugasnil check engine lučko. Digimoto, Scantool in podobni so univerzalni za vse in delujejo praktično plug&play s to usb igračo, toda kot že omenjeno, bere samo motorno elektroniko (izpis in reset napak), riše grafe, prikazuje števce in se z njim dela virtualni dyno. V bistvu kar ok igrača za svoj denar.

Ker ga nimam več, včasih pa vseeno pride kaj takega prav, iščem nekaj v tem rangu, zato sprašujem. Tako zmogljive zadeve kot je Boschev tester nikakor ne potrebujem, vseeno pa bi rad videl da bi bil uporaben še za kaj več kot za samo motorno elektroniko.

Coti, prosim za kaj več informacij o tem, kakšna predelava je potrebna za KKL. A je "vag-com KKL interface" sam po sebi sposoben delat z programsko opremo za splošno OBD2 motorno diagnostiko (enako kot ELM)? Če je odgovor da, potem je pravzaprav to to kar iščem. Za BMWja tako ali tako imam CS interface.

Hvala za pomoč!

Ja načeloma je razmeroma dober univerzalen od Wurtha, sicer samo prek OBD povezave, ampak deluje po mojih izkušnjah zadovoljivo. Je cenejši kot Bosch, če je manj sposoben pa ne vem, ker Boscha nisem poskusil...

Vmesnik se vključi v OBD, potem pa prek Bluetootha na PC. Deluje brez težav.

Coti
28.1.2010, 20:06
Če je Wurth pri testerjih isto kot pri električnem ročnem orodju, potem je to v bistvu Bosch z 2x ceno. Primer: akku bormašina Wurth = akku Bosch v drugem pakovanju in duplo ceno.:ok2

Coti
28.1.2010, 20:11
Ok, nisem vedel, da so tisti programi pisani prav za ELM. Hvala za pojasnilo :ok In ti programi delajo z vsemi znamkami (drugo je pa vprašanje koliko je to sploh uporabno ;) )

Bi te pa prosil za shemo predelave KKL da bi delal tudi z Renaultom, če imaš mogoče kje pri roki. Google mi na prvih parih straneh ne vrže nič pametnega ven.

Google je zelo pameten, če ga znaš pravilno vprašat. Probaj z DDT2000 interface ;).

MihaJ
28.1.2010, 20:29
Če je Wurth pri testerjih isto kot pri električnem ročnem orodju, potem je to v bistvu Bosch z 2x ceno. Primer: akku bormašina Wurth = akku Bosch v drugem pakovanju in duplo ceno.:ok2

Jah, Wurth je nekje 3000 € in gor, Bosch pa od 5000 naprej.

super svizec
15.2.2010, 13:05
Živjo.
A mogoče kdo ve katera verzija INPE podpira starejše modele (E30).
Sem že tri verzije potegnil ki naj bi podpirale(naj bi bile kompletne), pa ne najdem E30 niti pod "old models":frown.

tomos
15.2.2010, 15:06
ker E30 ni imel diagnostike preko RTX in TDX linije. Tam je še vse obično preko posameznih žic ki ti povejo analogne vrednosti. Le nekateri novejši so imeli za motorni računalnik možnost branja vrednosti (motronic) + airbag

super svizec
15.2.2010, 15:33
ker E30 ni imel diagnostike preko RTX in TDX linije. Tam je še vse obično preko posameznih žic ki ti povejo analogne vrednosti. Le nekateri novejši so imeli za motorni računalnik možnost branja vrednosti (motronic) + airbag
Avto je letnik 1990, 325i.
Carsoft naj bi podpiral modele E30 od 1988 naprej in sicer ABS,DME...
Tole pise tukaj KLIK (http://www.partsprovider.net/interface-carsoft-obdii-obd2-full-p-183.html) oziroma v samem programu ce pogledas kaj podpira.
E30 ima pac drugacen protokol in dela v ADS nacinu.
LP,Simon.:-D

tomos
15.2.2010, 16:56
Avto je letnik 1990, 325i.
Carsoft naj bi podpiral modele E30 od 1988 naprej in sicer ABS,DME...
Tole pise tukaj KLIK (http://www.partsprovider.net/interface-carsoft-obdii-obd2-full-p-183.html) oziroma v samem programu ce pogledas kaj podpira.
E30 ima pac drugacen protokol in dela v ADS nacinu.
LP,Simon.:-D

tam piše tudi da ima na E30 opcije DWA, ZVM, BCkodiranje in še enih par cvetk(EGS, ZKE...). Pol na koncu je drugačen spisek z DME, DDE, AB, MID/BC, DWA. Razen DME/DDE motronic in AB ni nobena enota na diagnostiko. Tudi inštalacija od ABS nima sploh možnosti za diagnostiko (4x žice na obstoječo inštalacijo = masa, napanje, bremza stikalo, baterija)

Edini original alarm (kar je kratica DWA pri opremi na E36) je bil na E30 preko BCja in preko dodatne ključavnice na vratih (scooterjev ima to opcijo) in ni možno kodiranje. E30 BC kodiranje je narejeno preko kodier steckerja na samem BCju in se drugače ne spreminja nič. ZVM (=CZ) je na E30 direktni brez raznih dodatnih opcij. .. Na kratko, tisti spisek ni vreden nič

Tukaj imaš tovarniško 89' inštalacijo od 325i http://shark.armchair.mb.ca/~dave/BMW/e30/e30_89.pdf. Pod 132 stran imaš povezave od diag.konektorja. na ABS strani ni nobene diag.(razen ref.napetosti ki pa nima veze z progamiranje). Tudi če vzamem 1992' shemo se nič ne spremeni in razen motorne enote in AB ne da štimat nič

super svizec
15.2.2010, 19:17
Zivjo.
Vem da napisejo vec kot zadeva podpira(funkcije ki jih E30 sploh ni imela), mene v bistvu zanima branje napak iz DMEja in ABSja, ker vec pa tudi avto nima.
Po drugih forumih sem zasledil da naj bi bilo to mogoce s pravilnim vmesnikom in programom, v original nacrte pa se nisem poglabljal kako je kaj zvezano in kaj omogoca.
Hvala za pomoc:ok.

tomos
17.2.2010, 21:56
kaj mi lahko kdo pomaga kako je z inštalacijo DIS. Dobil sem DVD z fili, ampak ni navodil za inštalacijo in je en kup slik diska (.nrg file)
- BMW cip v13.3 for V39
- bmw dis 2.update v39
- bmw dis progman v39 (us eng)
- bmw instal cd gt1 v1.1
- bmw sss base (sco) v39
- bmw dis 1.update v39
- bmw displus base v39
- bmw gt1 base v39
- bmw instal cd sss xpe

sem probal z displus base, dis progman, instal cd gt1 a v nobenem nobenga exe da bi stvar zagnal :confused. Zna kdo povedat kater je ta glavni in pol da lahk upade-am z ostalimi?

Aero26
18.2.2010, 07:04
ta nrg fajl (image fajl)si preslikal s kaksnim programom(daemon tools,itd) in ti ne najde nobenga exe?
kok je velika zadeva? lahko das na kak ftp, pa pogledam, ce se kje kaj nahaja. vcasih imas kak readme.txt ali *.nfo fajl, ki ga mors odpreti z notepadom...
pa mas tam navodila, kako se naredi. Predvidevam pa, da je to nek program, ki se instalira na PC, pol pa imas razne baze podatkov, ki jih moras atachat v programu. Moral bi videt,bi lazje.

damci
18.2.2010, 07:28
fantje, ni tako enostavno kot inštalacija windows programa :) vse pa se mora delati v vmware, ki mora biti pravilno skonfiguriran, ali pa na namenskem prenosniku, ki ima točno določeno velikost diska, itd.

tomos
18.2.2010, 21:22
fantje, ni tako enostavno kot inštalacija windows programa :) vse pa se mora delati v vmware, ki mora biti pravilno skonfiguriran, ali pa na namenskem prenosniku, ki ima točno določeno velikost diska, itd.
sranje :jok. Niti ena stvar od podčrtanih mi ne bo šla skoz :blackeye

dv4o
24.2.2010, 15:25
Mene zanima če ima kdo navodila za inštaliranje inpe ker mi zmeraj ko se hočem povezat z avtom javi napako(ifh 0003) ali pa da majnka neka skripta.
hvala

dv4o
24.2.2010, 16:59
Ali ta vmesnik podpira inpo?

joze2
26.2.2010, 16:07
Mene zanima če ima kdo navodila za inštaliranje inpe ker mi zmeraj ko se hočem povezat z avtom javi napako(ifh 0003) ali pa da majnka neka skripta.
hvala

Običajno so kratka navodila poleg softwarea in vmesnika. Katero verzijo INPE imaš?

Ali ta vmesnik podpira inpo?

Skoraj sigurno. Kakšen software si dobil poleg vmesnika?

Monaco
27.2.2010, 13:48
Se pridružujem vprašanju, ker mislim da imam enak vmesnik. Zraven je bil samo CarSoft 6.5. Na disku imam 3 verzije inpe pa mi nobena ne deluje. Lahko predlagaš katero poiskat da bo ok?

Iztok Z.
27.2.2010, 15:36
Če je kitajski INPA na njem ne bo delala. Vsaj na večini testerjev z XLINX procesorji, ki sem jih dobil na test je bilo tako. Tisti, ki sem jih delal jaz (in mislim, da Coti) z ATMEL procesorjem, pa z nobeno INPO nimajo težav.

Monaco
27.2.2010, 21:15
Rad bi sprobal s programov ki ostalim dela, da lahko vidim kaj je krivo :ok

Iztok Z.
27.2.2010, 21:30
Rad bi sprobal s programov ki ostalim dela, da lahko vidim kaj je krivo :ok

Mislim, da bi ti pri tem mogoče lahko pomagala Gerchy ali udm ... :ok

dv4o
28.2.2010, 09:56
Imam inpo 5.0.2 pa mi javi napako IFH-0009:NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT.Program will be stopped!

Inpa 4.4.4 pa mi javi napako IFH-0003:NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT.Program will be stopped!

Inpa 5.0.1 pa napako IFH-0010:NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT.Program will be stopped!

Prosim če kdo ve kaj te napake pomenijo.
In če je kriv vmesnik se da ta čip kako flešat ali menjat da bi zadeva delovala?

l.p

joze2
28.2.2010, 11:11
Vmesnik se ne odziva, ni komunikacije med interpreterjem in vmesnikom. Kontaktiraj nekoga, kot je predlagal @iztok Z. da preizkusi vmesnik na delujoči konfiguraciji.

Če ne bo deloval, ga lahko vržeš stran.

Plavi
28.2.2010, 20:52
Imam inpo 5.0.2 pa mi javi napako IFH-0009:NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT.Program will be stopped!

Inpa 4.4.4 pa mi javi napako IFH-0003:NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT.Program will be stopped!

Inpa 5.0.1 pa napako IFH-0010:NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT.Program will be stopped!

In če je kriv vmesnik se da ta čip kako flešat ali menjat da bi zadeva delovala?

l.p

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=980918

Aero26
28.2.2010, 21:03

l.p

ce zelis, mam jaz pc s serial portom, pa lahko probama. pa prinesi se program zraven, pa lahko probama na mojem ali tvojem avtu.
poklici na 041 571 818 Andrej

Monaco
2.3.2010, 22:03
Mogoče kdo ve, ali (vsak) vmesnik, narejen za INPO dela tudi z DIS? Seveda pravilno konfiguriranim :ok Če sem prav razumel se DIS povezuje preko enega inpinega modila?

Specifikacije če kaj pomagajo:
- Connects to RS232 com port
- Double K-Line support by two Motorola MC33199 K-Line drivers
and logic gates
- Battery voltage detection by RS232 control line
- Ignition voltage detection by RS232 control line
- Switchable K-Line pullups by RS232 control line

damci
3.3.2010, 06:00
da, večini primerov če dela INPA mora delati tudi DIS

Sassho
7.3.2010, 19:00
Fantje.. Pri INPI .. Engine roughness? Kaj naj bi ta prikaz pomenil? In sicer je prikaz 6. valjev in večina njih je na 0 ..

Iztok Z.
7.3.2010, 19:38
Fantje.. Pri INPI .. Engine roughness? Kaj naj bi ta prikaz pomenil? In sicer je prikaz 6. valjev in večina njih je na 0 ..
Lahko si vesel. To kaže po domače povedano iztrošenost motorja po posamičnih cilindrih.

Mislim, da bi na to tematiko lahko kaj dodal še joze2.

Sassho
7.3.2010, 20:16
Lahko si vesel. To kaže po domače povedano iztrošenost motorja po posamičnih cilindrih.

Mislim, da bi na to tematiko lahko kaj dodal še joze2.

Na cilindru 1 in 4 se pojavlja odstopanje ko motor miruje.. Mislim da je cifra okoli 200-300.. Moram počakati da mi N0wak pošlje screen.. Ker sva danes z njegovim vmesnikom testirala ker sem mu INPO prinesel..

Sicer pa ko sem začel turirati motor je zadeva zmrznila in zopet potem začela dajati podatke ko se je motor umiril..

Par napakic ki so bile ;
Single diagnosis AIRCO - Status: ERROR !
22 Auxiliary-fan relay - Sklepam da dvojno temperaturno stikalo?

Po brisanju napak je ta še edina ki se je pojavljala.. Danes smo pobrisali vse napake in spremenljivke tako da cez en teden zopet probamo popolno diagnostiko pa bomo videli kaj se bo pokazalo.. Aja .. Pa nastavili smo jezik na Angleščino..

joze2
9.3.2010, 12:16
Na cilindru 1 in 4 se pojavlja odstopanje ko motor miruje.. Mislim da je cifra okoli 200-300.. Moram počakati da mi N0wak pošlje screen.. Ker sva danes z njegovim vmesnikom testirala ker sem mu INPO prinesel..

Sicer pa ko sem začel turirati motor je zadeva zmrznila in zopet potem začela dajati podatke ko se je motor umiril..

Par napakic ki so bile ;
Single diagnosis AIRCO - Status: ERROR !
22 Auxiliary-fan relay - Sklepam da dvojno temperaturno stikalo?

Po brisanju napak je ta še edina ki se je pojavljala.. Danes smo pobrisali vse napake in spremenljivke tako da cez en teden zopet probamo popolno diagnostiko pa bomo videli kaj se bo pokazalo.. Aja .. Pa nastavili smo jezik na Angleščino..

Pokaži screen. Če je res vse na 0, potem ti je že Iztok vse povedal. Ta test se dela samo pri prostem teku.
Napaka, ki se ti še pojavlja ni temperaturno stikalo, ampak rele ventilatorja.

Sassho
9.3.2010, 15:17
joze2 je mozno da zaradi tega tudi dvojno temperaturno stikalo ne deluje? Namreč električnega ventilatorja mi nikakor ne vklaplja kvečjemu če ga direktno vežem (v konektorju za dvojno temperaturno stikalo) mi deluje (torej da stestiram stopnje na konektorju za dvojno temperaturno stikalo) kar pa dvomim da bi lahko bilo krivo kvečjemu stikalo mislim da bi lahko bilo krivo? Ta vikend se bom še malo z DISom igral pa bom prilepil še kak screen..

joze2 .. Vse ni na 0 .. 2 cilindra malo dostopata (cilinder 1 in 4 ) mislim da so vrednosti okoli 200-300

joze2
9.3.2010, 15:31
Lahko je krivo to dvojno stikalo, vendar izpis, ki si ga dal, pomeni, da je napaka na releju za vklop prednjega ventilatorja. Da pa se ne vklopi prednji ventilator, je razlog lahko tudi ta, da hladilna tekočina v hladilniku ne presega 105 °C.
Vrednosti 200 in 300 mi niso ravno znane, v DIS-u imaš vrednosti od 0 do 10, in če pri tem testu katera vrednost presega 3, je narobe nekaj več, kot normalna obraba, ker je razlika v delovanju tega cilindra prevelika glede na ostale.

Sassho
9.3.2010, 15:55
Ja to razumem.. Vendar prva stopnja ventilatorja kot vem naj bi se vklapljala ko je temperatura vode 91°C in druga stopnja (taglasna) pri 104°C (vsaj tako piše v WDSu)

Ker če direktno dam žico v sredinsko luknjo v konektorju za dvojno temperaturno stikalo in žico v katerokoli od ostalih dveh lukenj (stopnji) se zadeva prižge..
Bom še z DISom stestiral čez vikend kake vrednosti dosegam pri roughness... Zdaj sem samo z INPO.. Postavljam si zdaj mašino z DIS/GT1 - Progman - INPA pa bomo videli :)

Coti
10.3.2010, 18:54
Predvidevam da gre za E46? Tudi meni javlja AUX fan error, pa nič ne opazim da kaj ne dela.:zmeden
Sicer pa nehaj testirati z žicami okrog konektorjev.:fight Tako lahko sprobaš samo motor ventilatorja. Če imaš INPO, lahko praktično vsako stvar sprobaš z računalnikom. Ko greš v diagnostiko modula, imaš opcijo Activate. Tu lahko testiraš delovanje ventilatorja hladilnika in med testom ga lepo pospešuje po stopnjah od 0% do 100% in nazaj. Ali pa testiraš bilo kaj drugega: injektorje, armaturo, ventile v klimi, koliko štroma ti šipe vlečejo med odpiranjem....ni da ni.

V prejšnjih postih tudi sprašujete zakaj ne delajo drugi vmesniki za Carsoft z INPO. Razlog je preprost. Procesor blokira prenos signalov iz računalnika do avtomobila. Zadevo se da predelat in Racer80 je že ponosni lastnik takega predelanega vmesnika. :) Za več info klik na moj podpis.

Coti
10.3.2010, 20:38
ta nrg fajl (image fajl)si preslikal s kaksnim programom(daemon tools,itd) in ti ne najde nobenga exe?
kok je velika zadeva? lahko das na kak ftp, pa pogledam, ce se kje kaj nahaja. vcasih imas kak readme.txt ali *.nfo fajl, ki ga mors odpreti z notepadom...
pa mas tam navodila, kako se naredi. Predvidevam pa, da je to nek program, ki se instalira na PC, pol pa imas razne baze podatkov, ki jih moras atachat v programu. Moral bi videt,bi lazje.

He, he, DIS je narejen za UNIX. Tu ne boš našel nobenega .exe, .ini, .txt, .nfo...
Dela le v VMware ali direktno naložen na IBM T30.

Aero26
10.3.2010, 20:47
aha

no spet nekaj novega-unix-a ne poznam, vmware pa...

Iztok Z.
10.3.2010, 20:51
http://dvsntt.com/GT1/

Na TOSHIBA notesniku pa izgleda takole ... :)

http://webspace.prihodnost.com/Iztok/DIS_09032010337.jpg

damci
10.3.2010, 20:54
in zakaj bi bil Toshibin prenosnik kaj posebnega?!?! je popolnoma isto kot na vsakem drugem, ker teče v Vmware, a jaz potem pokažem kako izgleda na HP-ju :)

Iztok Z.
10.3.2010, 21:00
in zakaj bi bil Toshibin prenosnik kaj posebnega?!?! je popolnoma isto kot na vsakem drugem, ker teče v Vmware, a jaz potem pokažem kako izgleda na HP-ju :)
Vprašaj kakšnega strokovnjaka iz Siemensa. :)

Ko sem s tem laptopom prišel na seminar o SIMATIC krmilnikih so se nemci samo držali za glavo in hiteli z razlago ONLY TOSHIBA :nono ...

Ko sem ga zagnal in pokazal, da se motijo pa je bila samo še :tisina in :eek2

:ok2

damci
10.3.2010, 21:04
potem vidiš, kakšni strokovnjaki so :)

Sassho
10.3.2010, 21:54
Imam E39 in ja, da bi ga stestiral preko INPE ne gre. Nevem zakaj.
Vbrizg lahko stestiram na vsakem cilindru posamezno AUX fana pa ne.. Vseeno dvojno temperaturno stikalo je prvo vezano na rele ... Vsaj mislim da je kolkr sm ga študeru v WDSu..

Drugače ga pa imam tudi jaz postavljenega v VMWare in zaenkrat zadeva zgleda super, zdaj sm si zrihtal še laptop s COM portom in postavljam gor.. N0wak je bil tako prijazen in mi posodil vmesnik za par dni in imam čas da doktoriram iz zadeve..
Danes sem se že začel igrat pa sem bil neprijetno presenečen.. Namreč prinesel sem laptop v avto povezal OBD se usedem v avto pritisnem magično tipko in ugotovim da je batterija na laptopu fuč in da se ne prižge brez štroma.. Juhu..

damci .. Laufaš diagnostiko preko INPA interface-a ? Torej ediabas/ifhserv na DIS?

damci
11.3.2010, 06:32
da

Toma
11.3.2010, 10:20
mene nekaj zanima. vmesnik za inpo in carsoft lahko sam naredis ali ga mores kupiti? ce ja ima kdo shemo, kje se da kupiti orodja za izdelavo, material?

Sassho
11.3.2010, 10:33
Poglej par strani nazaj mislim da 8-9 stran.. Vse se da kupiti ampak boš težko našel sprogramiranega ATMELa da ga zlotaš na ploščico..
Edino če ga sam sprogramiraš..

Vmesnik s kabli pa lahko kupiš na Ebayu... Ali pa tukaj preglej malo bolho in podobno..

Sassho
11.3.2010, 15:48
Nekaj malenkosti iz INPE..
Jutri testiram še z DISom..

http://www.shrani.si/f/3m/Ez/31oZtYZT/untitled.jpg

zanima me kaj so sledeči moduli;
SIM;DWA;CVM;CAS;ZGM;RLS?
Namreč niti eden od teh mi ne responda.. Prav tako tudi BC/MID

Danes mi tudi ni našel AUX Fan relay napake ampak samo thermical oil sensor..

damci
11.3.2010, 15:52
A - processed vehicle speed signal
A - "out" (Aus)
AB - Airbag
ABL - Brake system warning Lamp (2 color)
ABS - Anti-lock Braking System
AC - Air Conditioning (from ETK)
ACC - Active Cruise Control
ACS - Active Comfort Seats
ADB(X) - Automatic Differential Braking
ADS - engine intake air control
ADV - windshield wiper pressure control
AEGS - Automatic Electronic Gearbox Control (also EGS)
AFM - Air Flow Meter
AGD - suction silencer (from ETK)
AGR - emission reduction
AGS - Adaptive transmission control
AG - Automatic Gearbox (transmission)
AHK - Active rear-axle Kinematics
AHK - trailer hitch (from ETK)
AHM - trailer Module (not for US models)
AHPS - Advanced HPS
AIC - Automatic Interval Control (rain sensor)
AKF - activated carbon canister (from ETK)
AKS - Active head restraint
AKS - pressure regulating device (from ETK)
ALC - Automatic Light Control
ALR - Automatic Lamp Range Adjustment
AMM - Air Mass Meter
AMP - radio system AMPlifier
ARI - car radio information system (from ETK)
ARS - Active Roll Stabilization
ASC - All Season traction
ASC-EZA - ASC w/ engine timing and injection intervention
ASC+T - ASC+ Traction control
ASK - Audio System controller (Kontroller)
ASR - self starter block relay (from ETK)
AST - Automatic Slip control (marketing term)
AT - remanufactured part (from ETK)
AT - Antenna (from ETK)
ATF - Automatic Transmission Fluid (from ETK)
ATL - exhaust gas turbo charger (from ETK)
AUC - Automatic air recirculation
AUT - AUTomatic transmission (from ETK)
AVT - Antenna amplifier Tuner
AZD - tightening torque specifications (in TIS)

A/D – Analog/Digital
B - Benzene (gasoline)
BAT - BATtery (from ETK)
BC - Board Computer
BC1 - Body Controller 1
BL - Brake Light (from ETK)
BLS - Brake Light Switch
BMBT - Board Monitor
BS - Block diagram
BST - Battery Safety Terminal
BVA - Brake pad wear indicator (from ETK)
BZM - center console control center
BZMF - center console control center, rear

CAN – Controller Area Network (Multiple ECU Controller)
CAN-Bus - Controller Area Network (bus)
CANH-Bus - CAN bus, High
CANL-Bus - CAN bus, Low
CANP - fuel tank ventilation valve
CAS - Car Access System
CBC - Corner Braking Control
CBS - Condition Based Service
CCM - Check Control Module
CD - Control Display
CDC - Compact Disk Changer
CDS - CD player (from ETK)
CEL - CELsius (from ETK)
CIM - Chassis Integration Module
CO - Carbon monOxide (from ETK)

COMBI – Electronic Instrument Cluster
CON - CONtroller
CU - Copper (from ETK)
CVM - Convertible top Module
CVT - Constantly Variable Transmission
CW - drag coefficient (from ETK)
D1 - Xenon light/ gas discharge (from ETK)
D-Bus - Diagnosis bus (same as TXD)
DBC - Dynamic Brake Control
DBS - Dynamic Braking System
DCS - Dealer Communication System

DE – Diagnostic Unit
DD - Dynamic motor Drive
DDE - Digital Diesel Electronics
DIN - German industrial standards
DIS - Diagnosis and Information System
DISA - Differential air intake control
DIVA - continuously variable length intake runners
DK - throttle housing/valve
DKB - throttle w/ brake intervention

DKE – Throttle Increase
DKI - throttle position
DKR - throttle reduction
DKT - throttle position signal
DKV - preset throttle position value
DME - Digital Motor Electronics
DM-TL - Diagnostic Module Tank Leakage
DOHC - Double Over Head Camshafts (from ETK)
DS - gasket set (from ETK)
DSC - Dynamic Stability Control
DSP - Digital Sound Processing
DTC - Diagnostic Trouble Code (SAE)
DTC - Dynamic Traction Control
DWA - theft deterrent system
DWS - tire pressure Warning System
DZM - revolution counter (from ETK)
E - "in" (Ein)
EBA - installation instructions (from ETK)
EBV - Electronic Brake force proportioning
ECE - European market version (from ETK)
ECM - Engine Control Module (SAE term)
ECU - Electronic Control Unit
EDC - Electronic Damper Control (from ETK)
EDR - Electronic throttle control
E-KAT - Electrically heated catalytic converter
EZA - see ASC-EZA
ECM - Engine Control Module (SAE term)
ECO - Controller for I-Drive system
EDC - Electronic Dampening Control
EDC-K - Electronic Dampening Control - Continuous
EDK - Electronic throttle valve
EDS - pressure regulator
EFH - Electric window lifter (from ETK)
EGS - Electronic transmission control
EH - Electronic-Hydraulic
EHC - Electronic Height Control
EKM - Electronic body Module
EKP - Electric fuel Pump
ELV - Electronic steering lock
EM - Electro-Mechanical
EMF - Electro-Mechanical parking brake
EML - Electronic Motor Load regulation
EMV - Electro-Magnetic sensitivity (from ETK)
EO - component location
EPC - Electronic Parts Catalog (also ETK)
EPROM - Erasable/ Programmable chip Memory (from ETK)
ETK - Electronic parts catalog (also EPC)
ETM - Electrical Troubleshooting Manual
ESS - Electronic anti-theft device
EV - injection Valve
EWS - Electronic drive-away protection
FB - Function description
FBC - Fading Brake Control
FBD - remote control services
FBZV - radio frequency locking system

FGR – Vehicle Speed Control (Cruise Control)
FH - window lifter
FHK - rear Heater/ air conditioner
FLC - automatic Light Control
FRU - Flat Rate Unit

FS – Crash Sensor
FZV - central lock receiver
GAL - speed dependent sound volume
GM - General Module
GMR - yaw moment control
GPS - Global Positioning System
GRII - cruise control
GRS - rotation Rate Sensor

GS – Belt Tensioner
GWK - torque converter lock-up control
H - "rear" (Hinten)
H2 - Xenon headlights
HA - rear Axle (from ETK)
HC – Hydro Carbon
HD - Heavy Duty (from ETK)
HDC - Hill Decent Control
HFM - Hot Film air mass Meter
HG - manual Gearbox (transmission)
HKL - Hydraulic trunk lid Lift

HLM – Hot Wire Air Mass Meter
HPS - Head Protection System
HR - Heater control (from ETK)
HVA - Hydraulic Valve Adjuster (from ETK)

Hz – Hertz (Cycle)
I-Bus - Information bus
IB - Interior lighting control signal
IHKA - automatic Heating and A/C
IHKAF - IHKA w/ micro filter
IHKR - regulated Heating and A/C
IHKRF - IHKR w/ micro filter
IHKS - standard Heating and A/C
IHPD - Internal High Pressure Deformation
IHR - Integrated Heater control (from ETK)
IKE - Instrument cluster Electronics
ILH - Interior Lighting, rear
ILV - Interior Lighting, front
IMS - Instant Mobility System (from ETK)
IR – Infrared

IRS – Infrared Locking System

ISC – Idle Speed Control
ISIS - Intelligent Safety Integration System
ISN - Individual Serial Number
ISOFIX - standardized mounts for child restraints
ITS - head airbag assembly/ Inflatable Tubular Structure
IVM - Integrated power supply Module
K-Bus - body bus (Karosserie)
KAT - catalytic converter
KATON - converter creating (signal)
KD - Kick-Down
KHI - interface for headphones
KL - terminal designation
KL15 - run bus (ignition switch run position)
KL30 - battery bus (hot at all times)
KL31 - ground bus (chassis ground)
KL50 - start bus (ignition start position)
KLR - accessory bus
KO - compressor "on" signal
KOMBI - instrument cluster
KOREL - compressor relay signal

KR – Contact Ring
KSK - Knock Sensor
KVA - fuel consumption signal/value
KW - crankshaft
KW - KiloWatt (from ETK)
LCM - Lamp Check Module
LDP - Leak Diagnosis Pump
LEV - Low Emissions Vehicle
LEW - Lateral acceleration sensor
LHD - Left-Hand Drive (from ETK)
LKM - Lamp control Module
LL - closed throttle
LM - Light Module
LMM - air flow meter/sensor
LMR - Light alloy wheel
LRA - vertical headlight aiming
LSM - steering column memory
LSZ - Lamp Switching center
LVA - air supply system (for EHC system)
LWR - vertical headlight aim control
LWS-5 - steering angle sensor
M-Bus - IHKA/IHKR stepper motor bus
MAL - center armrest
MBC - Maximum Brake Control
MDK - Motorized throttle valve/system
MFL - Multi-Function steering wheel
MFC - Multi-Function Controller
MFU - Multi-Function Clock
MID - Multi-Information Display
MIL - Malfunction Indicator Lamp (SAE), "check engine" Lamp
MIR - Multi-Information Radio
MMC - Multi-Media Changer
MoDiC - Mobile Diagnostic Computer
MOST-Bus - Media Oriented System Transport bus
MRS - Multiple Restraint System
MSR - engine drag torque Regulation
MV - Magnetic Valve (solenoid Valve)
n-ab - rotational speed, transmission (rpm)
n-mot - rotational speed, engine (rpm)
NAVI - Navigation module
NG - New Generation (as in N73 engine)
NG - tilt sensor
NOX - Nitrogen Oxides/ exhaust gas recirculation (from ETK)
NSD - rear muffler (from ETK)
NSL - rear fog Lamp (from ETK)
NSW - fog lamp (from ETK)
NTC - Negative Temperature Coefficient
NW - camshaft (from ETK)
OBC - On-Board Computer
OBD - On-Board Diagnosis (SAE)

P/N – Park/Neutral position
P-Bus - Periphery bus
PB - Pin assignments
PBS - Parts Bulletin System (in TIS)
PDC - Park Distance Control
PGS - Passive Go System
PM - Power Module

PP – Impact Pad
PTC - Positive Temperature Coefficient
RLS - Rain-Light Sensor
PWG - Pedal position sensor/ potentiometer
RA - Repair instructions (in TIS)

RAM – Random Access Memory
RAL - Aluminum wheels (from ETK)
RAL - standard color (from ETK)
RDC - tire pressure Control
RDS - Radio Data-broadcast System
RDW - tire pressure Warning
RHD - Right-Hand Drive (from ETK)
RM - Relay Module
ROZ - Research Octane rating/ fuel grade (from ETK)
RPA - tire puncture warning (from ETK)
RPS - Rollover Protection System
RS - Repair kit (from ETK)
RSW - back-up lamp (from ETK)
RXD - wake-up Diagnosis line
RZV - direct stationary ignition
SASL - Satellite, A-pillar left
SASR - Satellite, A-pillar right
SAV - Sport ACTIVITY Vehicle
SB - fuse assignments
SBE - Seat occupancy detector/sensor
SBFH - Seat module, passenger-side rear
SBSL - Satellite, B-pillar left
SBSR - Satellite, B-pillar right
SBT - SI techniques/ tech reference information (in TIS)
SCA - Soft Close Automatic/Actuator
SD - sliding roof (from ETK)
SD - silencer/ muffler (from ETK)
SE - Special Equipment (from ETK)
SES - voice recognition System
SFAH - Seat module, driver's side rear
SFZ - Satellite, vehicle center
SG - control unit
SGS - Seat integrated belt System
SHD - sliding/ lifting roof (from ETK)
SHD - Sunroof module (also SHDM)
SI - Service Information (in TIS)
SIA - Service Interval system (ver. I, II, III, IV, etc.)
SII - Service Interval Indicator
SIL - SILicon (from ETK)
SIM - Safety Information Module
SINE - Siren/tilt sensor
SKD - Steel sliding roof (from ETK)
SKHD - Steel sliding/ lifting roof (from ETK)
SM - Seat Module
SM/SPM - Seat/Mirror Memory
SMBF - Seat Module, passenger side
SMFA - Seat Module, driver's side
SMG - Sequential Manual Gearbox
SP - Schematic
SRA - headlight/fog light cleaning
SRS - Supplementary Restraint System
SSD - Steel sliding roof (from ETK)
SSH - Seat Satellite, rear seat
ST - connector views
Steptronic - transmission shift control
STVL - Satellite, left front door
STVR - Satellite, right front door
SVS - Speech processing System
SWR - headlamp cleaning system (from ETK)
SWZ - Special tool listings (in TIS)
SZL - Switch center, steering column
SZM - central switch center Module
TAGE - door handle Electronics
TCM - Transmission Control Module
TD - engine speed signal (ignition pulse)
TD - Technical Data (in TIS)
TE - fuel evaporation control
TEL - TELephone control unit
TEV - evaporative purge control
THZ - Tandem master cylinder (from ETK)
ti - Injector "on" Time (duration)
TIS - Technical Information System
TL - part throttle / load signal
TLEV - Transitional Low Emission Vehicle
TMBFT - door Module, passenger side
TMBFTH - door Module, passenger side rear
TMFAT - door Module, driver's side
TMFATH - door Module, driver's side rear
TP - Tandem Pump (from ETK)
TPS - Throttle Position Switch/Sensor
TR - engine speed signal (rpm)
TR - TRansistor (from ETK)
TRG - fuel level sensor (from ETK)
TRI - Technical Reference Information (also SBT)
TRS - battery isolation Switch
TSD - Torsional vibration dampener (from ETK)
TSH - door lock Heating
TSZI - Transistorized coil Ignition system (from ETK)
TU - Technical Update (as in M50tu)
TXD - Transmitting Diagnosis line
U-batt - Battery voltage
U-vers - supply voltage
UERSS - rollover bar (from ETK)
URS - rollover protection System
USIS - Ultrasonic passenger compartment Sensor
V - "front" (Vorn)
V - vehicle road speed
VA - front Axle (from ETK)
VAT - front axle support (from ETK)
VANOS - Variable camshaft timing
VEP - distributor-type injection Pump (from ETK)
VID - VIDeo module
VL - full load (wide open throttle)
VSD - front muffler (from ETK)
VVT – Valve tronic
WBG - hazard warning switch (from ETK)
WIM - Wiper control Module
WK - torque converter lock-up clutch
WSS – Wind Shield (from ETK)
WT – Valve tronic control unit
Z - "central" (Zentrum)
ZAB - ignition fade-out (reduction)
ZAE - central Airbag Electronics
ZAS - ignition starter switch (from ETK)
ZGM - central Gateway Module
ZK - cylinder head (from ETK)
ZKE - central body Electronics
ZKH - cylinder head cover (from ETK)
ZMS - dual-Mass flywheel (from ETK)
ZV - central locking system
ZS - central lock (from ETK)
ZSD - center muffler (from ETK)
ZV - central locking system (from ETK)
ZVM - central locking Module
ZWD - idle control valve

Sassho
11.3.2010, 16:09
Hum.. Car access control mi ne responda.. Predvidevam da se mi tut zato daljinsko ne zaklepa :laugh .. No ja odvisno od dneva vcasih se vcasih pa ne..

Hvala za tole damci ;) :ok

Toma
11.3.2010, 16:13
Poglej par strani nazaj mislim da 8-9 stran.. Vse se da kupiti ampak boš težko našel sprogramiranega ATMELa da ga zlotaš na ploščico..
Edino če ga sam sprogramiraš..

Vmesnik s kabli pa lahko kupiš na Ebayu... Ali pa tukaj preglej malo bolho in podobno..

Koliko pa pride približno vmesnik ?

ailp
11.3.2010, 16:45
Koliko postav imate na INPI za 320d 100kw e46 pri read status?

Meni prikaže samo

Digital1
Analog 1
Analog2

A je to vse ali bi še moralo kaj bit?

Monaco
11.3.2010, 22:49
mene nekaj zanima. vmesnik za inpo in carsoft lahko sam naredis ali ga mores kupiti? ce ja ima kdo shemo, kje se da kupiti orodja za izdelavo, material?
V priponko :ok
Koliko pa pride približno vmesnik ?
Coti ti naredi takšnega, da 100% deloval.

Drugače so pa na ebayu takšni, ki delajo s Carsoft in Inpo nekje od 70€ naprej. Se pa pojavljajo eni, narejeni podobno kot KKL že od 25€ naprej :confused http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260565638185

A mogoče kdo ve kaj je potrebno pri KKL interface (vag-com) predelat, da dela tudi z Inpo, tako kot npr ta http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260533477205 ?
Vem da samo pin 7 prestavljaš, pa lahko KKL uporabljaš tudi na oplu (op-com), Renaultu, Fiatu in MB Carsoft...

Coti
12.3.2010, 23:00
Koliko postav imate na INPI za 320d 100kw e46 pri read status?

Meni prikaže samo

Digital1
Analog 1
Analog2

A je to vse ali bi še moralo kaj bit?

Odvisno od motorja. Jaz imam bencin in enkrat več postavk.
Če imaš zeleno puščico desno spodaj v inpi, so še stvari skrite spodaj. Uporabi puščice gor in dol. :)

ailp
13.3.2010, 19:32
Odvisno od motorja. Jaz imam bencin in enkrat več postavk.
Če imaš zeleno puščico desno spodaj v inpi, so še stvari skrite spodaj. Uporabi puščice gor in dol. :)

Sem preveril in žal sta samo dve postavki
Analog 1 in 2 in nobene puščice.

Mogoče bo kak lastnik 320d vedel.

Sassho
13.3.2010, 19:33
Mislim da bi damci znal vedeti ali Iztok Z. ker so jih že kar veliko dali čez :)

Iztok Z.
13.3.2010, 21:45
Sem preveril in žal sta samo dve postavki
Analog 1 in 2 in nobene puščice.

Mogoče bo kak lastnik 320d vedel.
Kolikor se spomnim ti šele ko odpreš rubriko analog/digital odpre precej raznih prikazov stanja analognih vrednosti in opcij za testne vklope injektorjev, ventilatorja, posamičnih luči ... in celo postavitev kazalcev v armaturi na željeni položaj.

ailp
14.3.2010, 19:22
Odpre mi te zadeve. A je to dovolj za 320d 100 kW?

Iztok Z.
14.3.2010, 19:49
Pri ugasnjenem motorju se mi zdi da je še to veliko ... :)

ailp
14.3.2010, 19:54
saj je pri prižganem isto:)

Iztok Z.
14.3.2010, 21:06
saj je pri prižganem isto:)

Malo dvomim. Med testiranjem je najbolj priporočljivo, da je v sistemu vsaj 13,2V kar lahko zagotovi le delujoč motor ali pa zunanji usmernik. Poleg tega ima DME (ali DDE) ob kontaktu drugačne signale kot v mirovanju.

Na hitro sem priključil par žic na en star DME še od E36 kar doma na mizi ... kaj kaže INPA lahko vidiš na sliki. Bodi pozoren na puščice v zelenih kvadratih spodaj desno.

Coti
14.3.2010, 23:47

Po pravici povedano bi pričakoval več. Vsaj digitalne bi rekel da naj bi bile 3, kot pri meni. Tu kaže stvari kot pritisnjen pedal za plin , sklopko, razna stikala in ventile okrog motorja, vključene lambde...Bi pri dizlu razen lambd v teh digitalnih podatkih pričakoval da so zelo podobni. Analognih pa verjamem da je pol manj.
Katero verzijo INPE pa imaš?

ailp
15.3.2010, 10:09
Mislim, da je verzija 5. Povezava iz slo-bytes.

EdgE
17.9.2010, 10:05
Kateri expresscard -> COM pretvornik se najbolje obnese pri teh testerjih?

Preizkusil sem že Prolific (http://www.coolgear.com/productdetails1.cfm?sku=CHEAP-SERIAL) USB -> COM adapter, na njem dela samo BMW scanner, ter Logilink (http://www.itbankeurope.com/Logilink+PC0047%5B2C%5D+Expresscard%5B2C%5D+RS232+serial+portx+1__/) Expresscard -> COM, na katerem ne dela nič.

Coti
20.9.2010, 20:12
Jaz ga imam od STlab. Pa Aten USB->COM tudi vem da dela. Predvsem ne smeš šparat pri teh adapterjih. Od cenenih noben ne dela. Če ne boš nikjer našel, mi pošlji sporočilo, ti jaz zrihtam delujoč adapter.

V.I.A
22.9.2010, 20:25
Zna kdo nastavit da DIS deluje z INPA Interface?!

Metod
22.9.2010, 21:38
Zna kdo nastavit da DIS deluje z INPA Interface?!

se tudi jaz nebi branil tega nasveta :-D

peroa
6.12.2010, 09:55
Med iskanjem vmesnika za mojega VW-ja, sem naletel na tole.
http://doitauto.de/product/en/VAG-AUDI/VAG-KKL-und-EDIABAS-INPA-Diagnose-Interface-USB.html?HHGsid=c5fa4bbd5384b395c768b6ef46999f81
http://doitauto.de/store_files/1/images/product_images/info_images/174_1.jpg

S pomočjo tega adapterja bi potem lahko priklopil še BMW-ja.
http://doitauto.de/product/en/BMW-Diagnostic/Ediabas-INPA-BMW-20-PIN.html
http://doitauto.de/store_files/1/images/product_images/info_images/611.jpg

A se splača tole nabavit? Ima kdo kakšne izkušnje oz. predloge?

Aero26
6.12.2010, 10:11
sam to so se stari pini 17pinski konektor...to je do 94-95 letnika....pol so 21 pinski konektorji...

mislim, da je bilo to z M52 motorji pri 6valjnih...nisem pa 100%

ampak preveri prej.

tomos
6.12.2010, 17:54
sam to so se stari pini 17pinski konektor...to je do 94-95 letnika....pol so 21 pinski konektorji...

ampak preveri prej.
na E36 bo še na vseh - pa je avto tudi do 99' (cabrio)
na E39 ga boš našu še na 99' letnikih
...
Pa treba malo pazit da pri teh 17pin okroglem je lahko diagnostika protokol ADS ali OBD. Treba pravilno inštalirat, čene dost stvari ne bo hotlo brat če bo na OBD. Za ADS pa je treba imet obvezno RS232 port in diagnostika (samo vezje) ima razlike na vezju. Sem mel ista težava na E38 in E36 čeprav je modul bil sprogramiran na original napravi in pol z temi INPA ali NCSexpert branje ni omogočalo - protokol sporazumevanja mu ne ustreza in vrže napako.

Flyer29
18.12.2010, 15:24
Pozdravljeni,

Danes sem dobil usb vmesnik in takoj probal na mojem E60...pa nič...sam neke napake javlja, kao da se ne more povezat...
Probal sem z INPO, CARSOFT-om in DEMOBMW SCAN-om...
Vse sem instaliral po navodilih...predvsem INPA je mal bolj zakomplicirana...
Sedaj pa eno neumno vprašanje...a mora motor biti prižgan, ali pa je dovolj, če je sam kontakt oz. pozicija tik pred vžigom???

Lp,
Silvo

Paradox
18.12.2010, 15:42

ampak preveri prej.

Tudi stari 20-pinski okrogli konektor, je lahko OBD kompatibilen - a le če nima v pin15 vstavljenega kontakta. Sicer sam takega še nisem videl. pin 15 se uporablja za L- linijo, ki zbudi module. Od nekje 98- tega ni več, oz lahko rečem E46 so že OBD.

Sem pa zadnjič imel opravka z Z3, tam letnik 1999, in je še bil potreben ADS (nekako logično saj je v osnovi to E36)

Paradox
18.12.2010, 15:45
Pozdravljeni,

Danes sem dobil usb vmesnik in takoj probal na mojem E60...pa nič...sam neke napake javlja, kao da se ne more povezat...
Probal sem z INPO, CARSOFT-om in DEMOBMW SCAN-om...
Vse sem instaliral po navodilih...predvsem INPA je mal bolj zakomplicirana...
Sedaj pa eno neumno vprašanje...a mora motor biti prižgan, ali pa je dovolj, če je sam kontakt oz. pozicija tik pred vžigom???

Lp,
Silvo

Kater letnik pa je avto? Tam nekje 07- se protokol zopet spremeni in sicer v DCAN.
Se ti v INPI prižgeta oba krogca? Kontakt je dovolj.

Monaco
18.12.2010, 16:16
Meni se je že zgodilo na E36 da samo kontakt ni bil dovolj v Inpi

Flyer29
18.12.2010, 17:17
Kater letnik pa je avto? Tam nekje 07- se protokol zopet spremeni in sicer v DCAN.
Se ti v INPI prižgeta oba krogca? Kontakt je dovolj.

Ne, ni DCAN...letnik je 2004, se pravi da je še stari protokol...
Noben krogec se ne prižge...ne batery in ne ignition...
Nikjer nisem zasledil, kaki je postopek priklopa...kako gre?Najprej zaženeš IMPO, nato usb v prenosnik, pol OBD kabel na avto, daš kontakt in pol F4 da izbereš model pol pa ve vejah dalje...ali???

Aero26
19.12.2010, 11:41
logicno je, da je usb ze v pcju, ko zaganjas program-takrat on prebere inpute,in ker ga ni, pol ne more vec nalozitgonilnika od kabla...prvo vse priklopi na pc, pol zazeni impo in daj obd na avto...ce ne pali, pa daj se na avto obd in zazeni inpo...

Toma
20.7.2011, 18:30
Ok ODB2, drugi pokrovček v E38, kako gre dol? :damn

Simbolična slika:
http://www.bimmerboard.com/members/reddd/obdport.jpg%20(Small).jpg

airj
21.7.2011, 10:47
Kateri expresscard -> COM pretvornik se najbolje obnese pri teh testerjih?

Preizkusil sem že Prolific (http://www.coolgear.com/productdetails1.cfm?sku=CHEAP-SERIAL) USB -> COM adapter, na njem dela samo BMW scanner, ter Logilink (http://www.itbankeurope.com/Logilink+PC0047%5B2C%5D+Expresscard%5B2C%5D+RS232+serial+portx+1__/) Expresscard -> COM, na katerem ne dela nič.

Išči USB na RS232 pretvornik z FTDI čipsetom. V SLO se ga je včasih dobilo v IC Elektronika, drugače jih pa najdeš na e-bayu malo morje

raw
23.7.2011, 15:26
Iščem Bluetooth OBD vmesnik za e46 320d FL. Ma tole kašn posebn protokol? Testiral sem že s takim (http://www.hoyasource.com/hottest-bluetooth-elm327-odb-ii-scanner-tool-fit-android-torque-p-131.html) (El cheapo varianta), pa ne špila (se poveže na ECU, sam prihaja do napak, tako da ne dobim podatkov dol)

Povezal bi na laptop oz. android (Torque).

BMW-Mojster
23.7.2011, 15:48
Iščem Bluetooth OBD vmesnik za e46 320d FL. Ma tole kašn posebn protokol? Testiral sem že s takim (http://www.hoyasource.com/hottest-bluetooth-elm327-odb-ii-scanner-tool-fit-android-torque-p-131.html) (El cheapo varianta), pa ne špila (se poveže na ECU, sam prihaja do napak, tako da ne dobim podatkov dol)

Maš na uradni strani od aplikacije večino vmesnikov in njihovo "kompatibilnost". Tisti cenejši so zanič, priporočeni so pa predragi... je tudi mene mikalo, saj ne rečem, je fancy zadeva, ampak čisto predraga glede na to kar ponuja tisti vmesnik :-D (se raje z laptopom vozim okoli, če je nuja :ok2)

raw
23.7.2011, 15:56
Maš na uradni strani od aplikacije večino vmesnikov in njihovo "kompatibilnost". Tisti cenejši so zanič, priporočeni so pa predragi... je tudi mene mikalo, saj ne rečem, je fancy zadeva, ampak čisto predraga glede na to kar ponuja tisti vmesnik :-D (se raje z laptopom vozim okoli, če je nuja :ok2)

To mi je jasno, a dost folka poroča, da jim deluje tudi s "cheap china crap" vmesnikom. Se strinjam, tud jaz ne mislem dat 150€+.
Bral sem, naj bi bla finta v protokolu - 2002 dizel naj še ni mel direktiv standardnega protokola. Nisem se spuščal v to, zato pa tuki sprašujem, če je že kdo uspešno rešil problem - a se mi splača sploh poglobit, al ne.
Lahko je bil testni ELM327 zanič, lahko je nepodprt protokol...

Monaco
23.7.2011, 23:14
Meni z nobenim "univerzalnim" obd2 vmesnikom še ni uspelo dobit podatkov iz kakšnega BMWja, pa čeprav so le-ti delovali na večini drugih evropskih in ameriških avtomobilov... pa sem jih že par "ebay" varjant preizkusil (od china cheap do precej dražjih - edino kake profi za 500+€ še nisem...).
Če rabiš za BMWja kupi kak Inpa ali Carsoft vmesnik. Npr. na dealxtreme...

raw
24.7.2011, 09:05
Tako informacijo sm čakal. Thanks. Ko bi bla le bolj vzpodbudna.
Yeba :blackeye.

Iztok Z.
24.7.2011, 11:16
Z ELM327 lahko gledaš po BMWju samo podatke motornega računalnika tako kot pri večini drugih avtov.

Upoštevaj tisto kar je napisal Monaco.

Monaco
24.7.2011, 11:53
Problem je,da mi se z nobelnim elm327 ni uspelo dobit podatkov iz kakega BMWja...

Svetnik
24.7.2011, 12:56
katero kombinacijo priporočate za starejše modele?

važno mi je da podpira e30, e32, e34 in e36?

hvala

Iztok Z.
24.7.2011, 13:17
Problem je,da mi se z nobelnim elm327 ni uspelo dobit podatkov iz kakega BMWja...
Meni je z ELM327 uspelo na E46 samo tole:

http://webspace.prihodnost.com/Iztok/OBD2_ScanMaster_E46.JPG

http://webspace.prihodnost.com/Iztok/Digimoto_Main_E46_Izt.JPG

raw
24.7.2011, 14:11
Meni je z ELM327 uspelo na E46 samo tole:
...

Si testiral na preFL verziji?

Kakorkoli, prek tega modula mi še ni uspelo dobit tolk podatkov.
Prek Torque aplikacije dobim edino engine coolant temperature, pa še to ni "live", ker crkne komunikacija kmal po štartu. Aplikacija javi "faulty" adapter.

Prek prenosnika se mi še ni uspel niti povezat. Bluetooth se poveže, spari, določm lahko COM port, a nobena aplikacija se ne poveže gor. (testiral s scantool.net, scanmaster-ELM, EasyOBDII in druge).

Iztok Z.
24.7.2011, 14:31
Testirano na PFL in FL. Preko Bluetooth-a pa tudi meni ni uspelo. Samo preko COMa.

damci
25.7.2011, 12:02
katero kombinacijo priporočate za starejše modele?

važno mi je da podpira e30, e32, e34 in e36?

hvala

ADS vmesnik rabiš

bostjan3
8.8.2011, 21:07
DIS deluje tudi preko usb. Stane te pa nekaj časa, da vzpostaviš okolje (nastaviš prenosnik in virtualca). Kabel na ebay stane okrog 30EU (po 03.2007 so kabli dražji :)) skupaj z navodili in "evaluation softom". Dodajo še TIS in SSS.

Zadeva deluje na mojem e90. Uporabljaš pa bolj iz zanimanja/hobija. Za odpravo napak in interpretacijo le teh, pa so precej bolj primerni redki strokovnjaki na tem področju.

Lp B.

Toma
8.8.2011, 22:58
Ok ODB2, drugi pokrovček v E38, kako gre dol? :damn

Simbolična slika:
http://www.bimmerboard.com/members/reddd/obdport.jpg%20(Small).jpg

Hm?

BB
21.10.2011, 11:02
Eno nestrokovno vprašanje da malo pokvarim povprečje: ;)

Gledam malo te testerje po eBay-u. Samo taki ki imajo dva serijska porta imajo napisano da delujejo s sterjšimi BMW-ji a la E34. :confused

Tisti ki so samo na en serijski port pa se hvalijo s tem da deluje E46,E38,E39 do letnika kaj pa vem 2004 npr.

Vsi sicer imajo adapter za okrogel konektor poleg - ali ta zadeva sploh deluje na E34? Zanima me konkretno za tds-a ter M5 (predvsem IHKA), da bi malo pogledal kaj je z njima...

LP, BB

Monaco
21.10.2011, 15:58
Meni se čisto navaden iz DealExtreme poveže na E30 in E36 z Carsoft 6.5

Sem pa zadnjič ko sem se ukvarjal s sinhronizacijo EWS sicer uporabljal (izposojen) Cotijev vmesnik, potem pa presenečen ugotovil, da brez težav popolnoma enako z Ediabas DIS deluje tudi "Ediabas interface", ki sem ga za par € kupil na ebayu. Ima samo en com port, delal sem pa na E36.

ne vem pa če sem ti ravno dosti pomagal...

Stayerc
22.10.2011, 22:21

Gledam malo te testerje po eBay-u. Samo taki ki imajo dva serijska porta imajo napisano da delujejo s sterjšimi BMW-ji a la E34. :confused

Tisti ki so samo na en serijski port pa se hvalijo s tem da deluje E46,E38,E39 do letnika kaj pa vem 2004 npr.

Vsi sicer imajo adapter za okrogel konektor poleg - ali ta zadeva sploh deluje na E34? Zanima me konkretno za tds-a ter M5 (predvsem IHKA), da bi malo pogledal kaj je z njima...

LP, BB

Imam tester z ebaya http://www.ebay.com/itm/BMW-INPA-Ediabas-OBD-ADS-Interface-/160649042711?pt=Motors_Automotive_Tools&vxp=mtr&hash=item25676ddb17 pa mi na mojem TDS-u ne dela. Lahko pogledam samo airbage in pa PDC senzorje. Na e46 pa lahko pogledam error code na racunalniku motorja. Drugega nisem testiral.

Lp, S.

Mitja
23.10.2011, 10:20

LP, BB

En com port je dovolj, preko usb ne bo delalo za starejše. Glej za ADS vmesniki. Te so sposobni komunikacije z starejšimi bmwji. Če karkoli ne deluje je 90% napaka pri inštalaciji software, 10% da se je kitajec zlagal. Inpa je v redu program ampak ne podpira vseh modelov. Lahko da bo bral vse na tvojem avtu lahko pa ne. DIS (program) bo 100% bral vse, ampak ga je težko inštalirati, dela pa na isti (ADS) vmesnik.

Vmesniki ponavadi niso problem, problem je v slabo skrekanih programih ki krožijo po netu in napak pri inštalaciji.

boripi
25.11.2011, 21:15

http://www.youtube.com/watch?v=Ay-ZvTn3fLo

Skiny
25.11.2011, 22:02
http://www.youtube.com/watch?v=Ay-ZvTn3fLo

Jaz imam že skoraj eno leto takegale za dobrih 20 EUR iz ebaya:

27363

Preverjeno dela v povezavi s PC, delal je v povezavi z Nokio (ObdScope), delal je kolegu na Win mobile (je na forumu pa bo sam povedal s katero aplikacijo), dela tudi na v povezavi z Androidom (Torque). Sicer je zanimiva igračka, težko pa jo uvrstiš v kategorijo, o kateri je ta tema (tester BMW).

LP, Skiny

raw
15.3.2012, 12:20
Spet se mal lotu tega projektiča. Nabavu tole: dx.com (http://dx.com/bmw-scanner-car-diagnostic-tool-version-1-4-0-51768).

Od avta dobim zaznane napake, ampak to je vse - nič drugega ne prebere dol. Uporabljen je BMW scanner - pri povezavi javi napako za ike in ews.

Po netu dobil nekaj rešitev (bridge pina 7,8 & 1,2), a nič ne pomaga. Kakšna ideja?

Pomi
19.3.2012, 12:32
Spet se mal lotu tega projektiča. Nabavu tole: dx.com (http://dx.com/bmw-scanner-car-diagnostic-tool-version-1-4-0-51768).

Od avta dobim zaznane napake, ampak to je vse - nič drugega ne prebere dol. Uporabljen je BMW scanner - pri povezavi javi napako za ike in ews.

Po netu dobil nekaj rešitev (bridge pina 7,8 & 1,2), a nič ne pomaga. Kakšna ideja?

Si kupil tudi program ali imaš demo?

Sicer če mene vprašaš, škoda denarja za tole.

raw
19.3.2012, 12:33

Sm probal demo in celotn program. Isti šmorn.

Coti
20.3.2012, 14:42

Se strinjam. Vsi jamrajo da BMW scaner ne daje opisov napak, samo kode, pol se pa znajdi.
INPA je že precej uporabna, DIS je pa top.

Sicer pa se da predelat BMW scaner vmesnik, da dela z INPO. Signale je treba peljat mimo mikrokontrolerja, pa dela.

Pomi
22.3.2012, 12:06
Se strinjam. Vsi jamrajo da BMW scaner ne daje opisov napak, samo kode, pol se pa znajdi.
INPA je že precej uporabna, DIS je pa top.

Sicer pa se da predelat BMW scaner vmesnik, da dela z INPO. Signale je treba peljat mimo mikrokontrolerja, pa dela.

Edino kar je škoda veliko plačat za nekaj, kar pol ne dela in še predeluješ. Dosti cenejši je klasičen KKL vmesnik s FTDI usb čipom, ki je edini primeren za usb računalnike v povezavi z inpo in disom. Za novejše avtomobile je seveda uporaben edino podoben CAN vmesnik.

aleks123
5.4.2012, 09:53
Še eno laično vprašanje za avto e36 coupe 1.6 L:1998:
Če kupim vmesnik 20pin v odb
http://avtoelektronik.moja-kosarica.si/cloovisCMS/administracija/trgovina2/uploads/avtoelektronik_images/350-6817e4a669a7f75c6952c153be40572f.jpg

in elm327 obd bluetooth
http://img.dxcdn.com/productimages/sku_119792_1.jpg

ali bo Android Torque http://torque-bhp.com/ aplikacija pokazala kakršnekoli informacije?

Vnaprej hvala za odgovore,

LP

Pomi
5.4.2012, 11:05
Z veliko sreče mogoče pa. Vendar kaj boš imel od tega. Programa ne poznam ampak napak verjetno program ne bo bral. Mogoče edino tiste, ki se tičejo emisij (OBD), torej samo motorni računalnik.
Brez veze to kupit, če že mene vprašaš. Neuporabno.

Monaco
5.4.2012, 21:45
Imam to kombinacijo. Na Volvotu je super, kaze ogromno live podatkov, jih kombinira z gps, mozni razlicni stevci... na bmwju pa mi se prav nobenem ni pokazal nic.

Mark89
6.4.2012, 00:07
Na E46 tole deluje, dela pa prikaz live podatkov, prikaz napak in brisanje napak. Ni pa to nek bog ve hudo uporaben tester, vidi pa lahko vsaj malo več podatkov kot pa jih kažejo kazalci na armaturi pa vidiš lahko če so kake splošne napake shranjene. Pa pod diagnostiko podpira samo računalnik motorja, več pa ne.

aleks123
6.4.2012, 08:15
Na E46 tole deluje, dela pa prikaz live podatkov, prikaz napak in brisanje napak. Ni pa to nek bog ve hudo uporaben tester, vidi pa lahko vsaj malo več podatkov kot pa jih kažejo kazalci na armaturi pa vidiš lahko če so kake splošne napake shranjene. Pa pod diagnostiko podpira samo računalnik motorja, več pa ne.

Hvala za odgovore... Sm mal pregledoval kakšno DME imam in očitno je to BMS43/FLASH (za vozila z ASC) za katero pa ne dobim nekih konkretnih informacij ali že ima OBD2/EOBD inštrukcije integrirane. Zanimivo je predvsem to, da so vozila za ameriški trg že od 1996 imela OBD2, v EU pa ni bilo še obvezne zakonodaje. Kar načeloma pomeni, da DME bi lahko imela vse inštrukcije, samo OBD2 konektorja in kablov nista pripravljena. DME v EU Compact od 09/1998 BMS46/FLASH bi pa lahko imela tudi OBD2 konektor pripravljen.

aleks123
6.4.2012, 09:06
Imam to kombinacijo. Na Volvotu je super, kaze ogromno live podatkov, jih kombinira z gps, mozni razlicni stevci... na bmwju pa mi se prav nobenem ni pokazal nic.

Našel sem tale DIY ki prikazuje da je popravil 20pin konektor ker v originalu ne bere TXD linije - dvosmerna komunikacija, zato naj ne bi delovalo.
http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1497239

Pomi
6.4.2012, 09:20
Našel sem tale DIY ki prikazuje da je popravil 20pin konektor ker v originalu ne bere TXD linije - dvosmerna komunikacija, zato naj ne bi delovalo.
http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1497239

Vendar to ni za ta vmesnik. Te robe je na netu ogromno in ni kar nekaj na pamet za počet. Razni DIY so itak sama zmeda.

Treba je tudi vedeti, da ima BMW dve K liniji, ki sta ponekod skupaj spojeni v vmesniku, ponekod v adapterju in ponekod nikjer.

Pomi
6.4.2012, 09:31
Hvala za odgovore... Sm mal pregledoval kakšno DME imam in očitno je to BMS43/FLASH (za vozila z ASC) za katero pa ne dobim nekih konkretnih informacij ali že ima OBD2/EOBD inštrukcije integrirane. Zanimivo je predvsem to, da so vozila za ameriški trg že od 1996 imela OBD2, v EU pa ni bilo še obvezne zakonodaje. Kar načeloma pomeni, da DME bi lahko imela vse inštrukcije, samo OBD2 konektorja in kablov nista pripravljena. DME v EU Compact od 09/1998 BMS46/FLASH bi pa lahko imela tudi OBD2 konektor pripravljen.

Starejši BMWji nimajo OBDja ampak uporabljajo ADS.

Treba je tudi vedeti, da OBD pomeni, da so podprte samo zakonsko obvezne 'emission specific' funkcionalnosti. Kar pomeni motorni rač in menjalnik, pa še to ne vse. Zato si z raznimi univerzalnimi testerji ne moreš pomagati kaj dosti, recimo če te zanima kater drug modul.

Monaco
8.4.2012, 21:57
Na E36 in E39 ki še nimata OBD2 konektorja ne deluje.

Bi pa tudi mene zanimalo kako na E36 usposobit :)

Mark89
8.4.2012, 23:29
OBD2 konektor ni pogoj, pogoj je da avto podpira OBD-2 protokol. Primer tega je pri moji E46 ki nima OBD2 konektorja, ELM 327 bluethoot vmesnik pa vseeno deluje, samo bluethoot vmesnik moraš preko žič na posamezni priključek povezat na okrogli diagnostični priklop. Če si imaš za sposodit vmesnik probaj:-D

Iztok Z.
8.4.2012, 23:43
Na E36 in E39 ki še nimata OBD2 konektorja ne deluje.

Bi pa tudi mene zanimalo kako na E36 usposobit :)

Kot je že napisal Mark ... deluje, če prevežeš na OBD-2 konektor po sledečem razporedu. V E46 sem tako dodal okroglemu še OBD2 in BP delujeta oba :cool

http://www.resettools.com/images/product/bmw/BMW_20pin_to_obd.jpg

Je pa priporočljivo sneti pokrovček iz okroglega konektorja kadar delaš z OBD-2, ker je notri upor, ki lahko oslabi signal K-linije.

edvin
21.4.2012, 21:45
pozdravljeni je mogoce kdo iz okolice celja koroske ko bi mi priklopil na tester da mi zbrise napako za airbeg mam bmw 730d e65 lp

joze2
24.4.2012, 23:25
pozdravljeni je mogoce kdo iz okolice celja koroske ko bi mi priklopil na tester da mi zbrise napako za airbeg mam bmw 730d e65 lp
Napako si pa odpravil? Brez tega je brisanje neuspešno. So pa forumaši tudi iz tvoje okolice, se bo že kdo javil, če ne pa greš nekam na servis.

MehMan
27.4.2012, 18:41
Mogoce kdo ve, kje bi lahko kupil ADS vmesnik? Ali karkoli, da bi delalo na e34?

damci
27.4.2012, 19:27
ebay

Monaco
27.4.2012, 23:47
Če ne boš prej rešil se lahko po praznikih slišiva :ok

MehMan
28.4.2012, 18:50
ebay

Mogoce se kje v sloveniji?

Coti
18.5.2012, 11:46
Lahko ga jaz kupim na ebay-u, ti pa ga potem v Sloveniji kupiš od mene :)

Coti
20.8.2012, 22:30
Ker sem postal srečni lastnik E36 325TDS l.96, sem se lahko nemoteno ubadal z vmesniki in diagnostiko na njem.

Rezultat: z INPO lahko dostopam do vseh modulov, ki jih avto premore. Kar ne morem verjet, koliko elektronike je imel BMW že l.96 vgrajene v ta avto.. skor ni razlike v primerjavi z kakim E46.

Pogoji: prenosnik z COM vtičnico, ADS vmesnik(mimogrede, kitajski ne dela dobro, se ga pa da dodelat), INPA 3.01 in najbolj zanimivo, Windows 98.

Sicer pa se ni za čudit, avto je bil narejen še pred Win98, takrat ko je na mojem PC-ju še kraljeval DOS 6.22...

Casper_
22.8.2012, 19:51
@Coti
Tukej me pa zanima nekaj glede INPO, Imaš mogoče setup ali je ista varjanta kot povsod drugje (en kup živcev in skoraj ni rezultata)?
Imam namreč en tester, ki vem da je dober vendar žal deluje z IMPO katere setup fil-a nimam. Sem pa zadevo poskušal spravit na win XP. Je možno da je vse faljeno že z tem ko sem uporabljal XP?

Coti
22.8.2012, 23:07
Imam verzije, ki se namestijo z setup-om. Pa mislim da kake bistvene razlike ni v primerjavi z verzijo, ki jo le prekopiraš.
Če ne moreš do čisto nobenega modula, potem Win XP ni krivec. Z Win XP sem lahko dostopal do vseh modulov na E36, razen DDE.

2shae
23.8.2012, 20:35
No dejte mi povedat kateri kabel naj jaz kupim za inpo?
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-INPA-K-CAN-Code-Reader-Scanner-USB-Interface-Cable-/221101956795?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item337ab41ebb

Tega sem imel v mislih. 20 pin konektor imam doma že. Tako da ali rabim še kaj?

Casper_
23.8.2012, 20:44
Na USB je škoda dnarja, slabi podatki, slaba povezava ............ imam doma in zadeva je stran vržen dnar

2shae
23.8.2012, 20:55
Aha se pravi raje na 9 pin?

Mark89
24.8.2012, 16:20
No dejte mi povedat kateri kabel naj jaz kupim za inpo?
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-INPA-K-CAN-Code-Reader-Scanner-USB-Interface-Cable-/221101956795?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item337ab41ebb

Tega sem imel v mislih. 20 pin konektor imam doma že. Tako da ali rabim še kaj?

http://www.ebay.com/itm/USB-OBD-II-2-KKL-409-1-OBD2-Cable-VAG-COM-for-VW-AUDI-Santana-Audi-Bora-Jetta-/110864995652?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19d0119544#shId

Jaz imam tega na zgornjem linku in sem ga ravno danes dobil in usposobil brez strojnih predelav:metalc
Imam pa vprašanje ravno za v tole temo: Kaj je narobe z air-bagi če air bag računalnik javlja napako 14 (nekaj v stilu ignition circut-> unplug baterie)? Fuč varnostna klema?

Casper_
25.8.2012, 00:07
http://www.ebay.com/itm/USB-OBD-II-2-KKL-409-1-OBD2-Cable-VAG-COM-for-VW-AUDI-Santana-Audi-Bora-Jetta-/110864995652?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19d0119544#shId

Jaz imam tega na zgornjem linku in sem ga ravno danes dobil in usposobil brez strojnih predelav:metalc
Imam pa vprašanje ravno za v tole temo: Kaj je narobe z air-bagi če air bag računalnik javlja napako 14 (nekaj v stilu ignition circut-> unplug baterie)? Fuč varnostna klema?

Fajn, sej vrjetn si dobil kje zraven kakšen spisek kod. Dej mi prosim povej samo kateri model si priklopil in kako zadeva funkcjonera z pretvornikom na okrogli priklop?

Pri meni se je sedaj pojavil problem računalnika z com-portom (hp jebi*a) in razmišljam ali se splača MCI kartico z com-port ali kar reduktor usb/com
Ima mogoče kdo izkušnje?

Iztok Z.
25.8.2012, 00:35
...
Pri meni se je sedaj pojavil problem računalnika z com-portom (hp jebi*a) in razmišljam ali se splača MCI kartico z com-port ali kar reduktor usb/com
Ima mogoče kdo izkušnje?
Meni se je v takih slučajih obnesel le ta DIGITUS ...

http://www.scoteid.com/images/digitus_usb2serial.jpg

... ker ima poleg Tx in Rx signala izjemoma povezane tudi ostale signale RS232 porta, ki jih marsikateri tester nujno potrebuje.

Blindek
25.8.2012, 07:28
express card v rs232 tudi lepo deluje :ok

Mark89
25.8.2012, 09:26
Fajn, sej vrjetn si dobil kje zraven kakšen spisek kod. Dej mi prosim povej samo kateri model si priklopil in kako zadeva funkcjonera z pretvornikom na okrogli priklop?

Ima mogoče kdo izkušnje?

Priključil sem ga na 320i E46 letnik 98/9, glede priklopa na okrogli priključek, je pa tako, enostavno sem uporabil 3 žice (napajanje, masa, K linija), več jih itak ne potrebuje. Spiska kod nisem dobil ker je kabel v osnovi namenjen VAG skupini:-D
Sicer, kaj je težava z navadnim com portom?

Casper_
25.8.2012, 20:15
Tećava je v tem da sedaj nimam prenosika z comportom imam pa vse kabre na comport :S

Coti
26.8.2012, 20:52
Od letnika 98 dalje se da delat preko USB brez problemov. Za starejše letnike, če hočete dostopat do vseh modulov, pa potrebujete vgrajen COM v PC in Windows 98.

2shae
27.8.2012, 05:24
Coti kak kabel predlagas da nabavim da bo delal z e46 1998?

Stupo
27.8.2012, 06:05
Če kdo potrebuje COM port na prenosniku, se mi doma valja še nekaj novih adapterjev, katere dam za simbolično ceno :)

http://s4.bolha.si/3/image/39144/39868/COM-port-adapter-za-prenosnik---NOVO_4c9a16d4acc60.jpg

Coti
27.8.2012, 21:24
@2shae
USB vmesnik + adapter na okrogli konektor.

Monaco
27.8.2012, 22:03
Stupo: pcmcia? Definiraj simbolicno ceno :)

Stupo
27.8.2012, 22:13
Stupo: pcmcia? Definiraj simbolicno ceno :)
Za forumaše se mi zdi 5€ poštena cena! :ok Je pa novo, zapakirano.

Casper_
27.8.2012, 22:32
Za forumaše se mi zdi 5€ poštena cena! :ok Je pa novo, zapakirano.

enega mi kar pošlji, dobiš naslov na ZS :ok

pi100tnik
10.10.2012, 22:57
če je tukaj še kaj sploh aktualno......
kaj elm 327 z kakšnim android programom se da povezat?
gre za 323 e36 98letnik