PDA

Ogled polne verzije : Vaje za trebušne mišice

Strani : [1] 2

Uross_bmw520
25.3.2009, 23:20
Ker se mi je čez zimo nabralo kar nekaj odvečnih kg, ki pa se na žalost najbolj poznajo na trebuhu me zanima katera je najučinkovitejša rešitev da se znebiš tega "obroča". Vem da se to ne izgubi v parih dnevih ampak je šteto v mesecih, ampak zanima me če kdo ve kaj najbolj učinkuje. Preden grem na morje bi rad odvrgel ta obroč okrog pasu.

Dark Funeral
25.3.2009, 23:24
DubleG :ok

Če ne pa gveriglia cardi program :hihi

Veljo
25.3.2009, 23:36
tek.....veliko teka :laugh in sprememba prehranjevanja.
Na kontrolo pridi čez 4 mesece:ok2.

Uross_bmw520
25.3.2009, 23:40
tek.....veliko teka :laugh in sprememba prehranjevanja.
Na kontrolo pridi čez 4 mesece:ok2.

Lansko leto sem dosti tekal po 12km sva delala s kolegom vsak drug dan pa na trebuhu ni bilo spremembe.Je pa res da nisem pazil na prehrano.

Big D
25.3.2009, 23:41
Ja, eno je sigurno, ni dovolj delati sam vaje za trebušne mišice :ok2. Enostavno povedano, moraš porabiti več energije kot je uneseš. To pomeni da bi trebal delati aerobne vaje (teranje kolesa, orbitrek, laufanje), korigirati bi trebalo tud prehrano (menje ogljikohidtratov in maščob). Obroke bi trebalo podeliti kroz den na 5-6 manjih, treba tudi pit vsaj 3l vode.
Ak hodiš v teretano, po koncu treninga z uteži odi na sobno kolo/orbitrek,... in teraj vsaj 20 minut. Intenzitet tiranja ravnaj po srčnem utripu - od 220 odvzemi kolko si star - srčni utrip v aerobnem območju je 60-80% brojke katero si dobil. Ak npr. imaš 20 let, frekvenca bi ti morala biti 120-160 utripov na minuto. Seveda, ak začenjaš z treningom, naj utripi bojo bliže 120 kot 160. Zapomni si da špek ne moreš zgubiti le na trebuhu - gubiš ga po celem telu, na nekim mestima več, na nekima manj. Obroke z ogljikohidratima si privošči za zajtrk in po treningu, ostali obroki naj bojo zvečinom od beljakovin in mal maščob (piščanec, tuna, malomasni kravlji sir,...).
Daj si bar 3 meseca časa, bodi uporen in rezultati ne bojo izostali :ok

Uross_bmw520
25.3.2009, 23:46
Ja saj to je ravno problem ker bodo maščobe izginile po celem telesu, tega pa nebi rad, ker sem končno prišel na neko "idealno" težo glede na višino.

montenegro
25.3.2009, 23:48
Sex :sex 3x dnevno .. pa samo zelenjavo pa sadje pa take zdrave in dobre stvari .. sej veš ..

Boš biu ko RAMBO :metalc

ziggy
25.3.2009, 23:49
Lansko leto sem dosti tekal po 12km sva delala s kolegom vsak drug dan pa na trebuhu ni bilo spremembe.
Tole me je spomnil ko sva s kolegom tud delal po 10 km na dan. Štartala sva v Radomljah pred bifejem, obračala pa na Rovah pri drugem bifeju; pol nama ni blo jasno zakaj kile niso šle nč dol (pivo.press):-D. Zavedaj se da maščobo ne moreš zgubljat "kontrolirano" samo na določenih mestih. Ko gre gor, gre gor povsod (nekje več, nekje manj) in dol gre enako v istem razmerju. Zavedaj se pa da 70% vsake vadbe predstavlja prehrana. Tako da pazi da v telo vnašaš manj kalorij kot jih porabiš (recimo 1500 na dan max) in poudarek naj imajo beljakovine, pa manj nasičenih maščob in oglj. hidratov. Pa predvsem ne obupat, trebuh je pač najbolj zajeb*** področje,najbolj trdo je treba dalet za tist six-pack, pa daleč najhitrejš zgine. pa še en nasvet: tole spodaj zelo lepo skrije trebuh:
http://www.popculturepost.com/wp-content/uploads/2008/06/borat-mankini-62408-1.jpg
:-D:-D

Big D
25.3.2009, 23:49
Zato je idealno da delaš tud z uteži. Zdaj ko telo še ni navajeno na trening, se da ob gubljenju maščob tud nekaj mišic pridobiti. Ak nič drugo, bo ti mišični tonus daleko boljši.

MajoR
25.3.2009, 23:54
Ker se mi je čez zimo nabralo kar nekaj odvečnih kg, ki pa se na žalost najbolj poznajo na trebuhu me zanima katera je najučinkovitejša rešitev da se znebiš tega "obroča". Vem da se to ne izgubi v parih dnevih ampak je šteto v mesecih, ampak zanima me če kdo ve kaj najbolj učinkuje. Preden grem na morje bi rad odvrgel ta obroč okrog pasu.

Probaj naslednje :)

1.dan: Tek, recimo 10 do 15 minut
2.dan: Delaj vaje za trebusne misice v trajanju cca. 25 minut (med vajami delaj pavze med 1-2 minutama)
3.dan: glej prvi dan
4.dan: glej 2.dan

Hint: Ko gres tect, vzami alu folio in si jo povij okoli trebuha in kriza (se pravi okoli sebe:)) in da to to vse skupaj drzi vzami se tisto prozorno folijo in jo povij okoli tega. Rezultat: Veliko prej se bos zacel potiti na tem mestu in prej se bodo zacele mascobe razgrajevat. Finta je v tem da imas srcni utrip pri vajah ki hoces da ti kurijo mascobo dovolj visok in za dovolj dolgo casa (min okoli 90, za najmanj 15 min) ampak obenem da tudi ni previsok (nad 150 se mascobevec ne utegnejo topiti).

Ce nisi tip za tek, lahko tudi uporabis hitro hojo v trajanju 20-30min.

Predvsem pazi na prehrano! Izogibaj se ogljikovim hidratom(4.beli kruh:nono, 3.krompir, 2.testenine, 1.riz) v kolikor je to mozno in probaj delat povdarek na beljakovinah (puranje in piscanjce meso, jajcni beljaki, cim manj svinjskega mesa) in ko bos lacen probaj nadomestit nezauzito hrano-ki si jo seveda zelis:mljask, z grizljanjem kaksnega sadja ali se bolje zelenjave. Probaj tudi da se zjutraj fajn najes, proti veceru pa zmanjsujes obroke. Jej veckrat na dan (ce imas moznost) po manjse obroke. Vem kako je ce delas, posebej kaj fizicnega...enostavno rabis nekaj volje in majhne reorganizacije toka zivljenja, ki ti pa hitro utegne prit v kri :ok Pa se na morju bos rad hodil nag naokoli :ok2

Ce te se kaj zanima na ZS

@Big D : :ok

OffsummeR
25.3.2009, 23:54
Nevem, s sklecami, trebušnjaki ne boš falil.

sidney70
26.3.2009, 00:05
nisi edini, ki ma tezave s prevec kilami ... jest jih imam nekej cez 20 prevec in sem zacel resno razmisljat kako zgubit te kg .... dejstvo je, da moras vec porabit kot pojes ... to je vsa umetnost ... zato pa previjo, da racunaj kalorije ...

Dark Funeral
26.3.2009, 00:07
Poglej ne rabiš tekat 12km. To je norost in samo za kondicijo, za žgat maščobe pa ni. Ne jest sira in pit preveč alkota, ne preveč tako kaloričnih zadev jest.

Teči 25 minut na dan cardio in ne boš rabil 4 mesece, k večjemu 2 - 3 da se ti metabolizem pospeši in s tem tudi presnova. Jej večkrat po malo in deljeno. Ne jest npr. meso, krompir in solato. Jer raje samo meso, potem čez 2h krompir in potem solato ali obratno, 6 x na dan če ti uspe.

Delaj trebušnjake za vse mišice in ne samo tiste tipične trebušnjake.

Če boš tekel dober kardio program vsak dan in pravilno se prehranjeval večkrat dnevno bodo rezultati takoj tukaj.

EDIT: z dobro prehrano oz. z dobrim jedilnikom in strechingom lahko že dosežeš v 3. mesecih vidne rezultate.

Blindek
26.3.2009, 00:10
Jaz sem pred 1 mescom oz. sedaj že malo več tudi popolnoma spremenil način prehranjevanja in vam povem, da se počutim kot drug človek.

Bom dal en primer mojega dnevnega jedilnika pri 5 obrokih dnevno(zraven piše ura obroka)

06:00 kosmiči z nizkomaščobnim jogurtom(navaden ne sadni)
09:00 1 jabolka
12:00 pusto puranje meso pečeno na kokosovi masti(zelo zdravo) velika kot moja dlan, zraven v voku prepražena zelenjava prav tako na kokosovi masti, zraven še kaka friška zelenjava, mogoče prelita z navadnim jogurtom ali pa kar brez
15:00 1 pomaranča
18:00 2 kuhani jajci, kos polnozrnatega kruha, zelenjava

naj bi veljalo pravilo, da poješ toliko B kot je velika tvoja dlan, OH pa kot zaprta dlan.

Urnik si prilagajam glede na dan, ampak so vedno 3 urne razlike med obroki.
Poanta tega vsega je, da se telo nikoli ne počuti lačno, kar pomeni da lahko kuri maščobe in ne dela zalog.

Obvezno imam 1krat tedensko OFF dan, ko si privoščim kaj mi srce želi, ampak seveda ne da bi zaj pojedel 2 pizzi :) Ponavadi imam ta dan v nedeljo, ko pride gor kak dunajski :-D
In ko sem že pri dunajskih, seveda odpade vsekakršna hrana, ki dobesedno plava v olju.

Najbojše je, da že zjutraj pripraviš hrano za cel dan, tako da se še potem s tem ne obremenjuješ. če pa nimaš vedno časa za pripravo obrokov, pa najdeš kar nekaj nadomestil obroka na spletu in z dobrim okusom. Bom dal kar en primer katerega jaz kar pogosto kupujem " Piščanec na žaru v carski omaki ", zraven pa še dobiš vilico :-D

Pa kot je že nekdo napisal, ne pozabi pit vode, ker drugače boš mislil da si shujšal v 3 dneh ogromno, v resnici pa si zgubil samo vodo :ok

Upam da sem ti kaj pomagal

P.S. pa še ena zanimiva informacija glede piva. 0.5l piva ima 170kcal, 0.5l jabolčnega soka ima 220-230kcal.
Torej ni nič napačnega, če spiješ eno malo pivo ali pa veliko, problem pa nastane ko jih spiješ 10.
Če že moraš piti alkohol, potem naj bo ta brez cocacole ali kaj takega ( beri: raje pij čisti wiski ali pa tequilo :P )

Big D
26.3.2009, 00:13
nisi edini, ki ma tezave s prevec kilami ... jest jih imam nekej cez 20 prevec in sem zacel resno razmisljat kako zgubit te kg .... dejstvo je, da moras vec porabit kot pojes ... to je vsa umetnost ... zato pa previjo, da racunaj kalorije ...

To je res, ampak cilj bi moral biti zgubiti čim več maščob, in čim manj kvalitetnega tkiva (mišice). Zato je najboljše kombinirati kvalitetno prehrano, aerobni trening in trening z uteži.

sidney70
26.3.2009, 00:16
se strinjam ... brez telovadbe pa misic ne bo ...

Dark Funeral
26.3.2009, 00:18
Če birad le izgubil pridobljeno in potem kazal mišice :ok2 Sej če si zalit še ne pomeni da si Homer Simpson ampak maš lahko prov komot pod maščobo dobro razlite mišice. ( jaz nimam maščobe in mišic :laugh ).

e34td
26.3.2009, 00:33
Ce nimas 100kg,sploh nisi t prav dec.:-D

montenegro
26.3.2009, 00:55

Word :laugh :ok2 Trenutna teža je nekje pri 115kg

e34td
26.3.2009, 00:59

Same here.Okol 115kg zive vage.:ok2:laugh

ATLET
26.3.2009, 01:07
@blindek, svaka čast da loh po zajtrku poješ sam eno jabolko in zdržiš do kosila. Js umrem, vsaj trenutno ker pojem kr dost hrane količinsko. Pa se s čem ukvarjaš (šport) al imaš pač samo urejeno prehrano? Ker ob treningih bi znal bit pr tvoji hrani kr lep kalorijski deficit?

@MajoR, kokr js vem je caka te folije bolj v tem, da izgubiš veliko vode, ker se bolj potiš, kar pa ne pomeni da izgubljaš maščobe.

Treba je samo začet migat, ko se telo navadi na obremenitev in prilagodi metabolizem, ti tudi pokuri več maščob dnevno, zato je tudi dobro biti pri vadbi reden. Seveda je nekaj pogojeno tudi genetsko, ampak če se v mladih letih navadina tak stil življenja ne bi smelo biti prevelikih problemov. Pa maščobe se začnejo kurit po cca. 40min aerobne vadbe, prej črpa telo energijsko zalogo iz ogljikovih hidratov. Zatorej je treba migat nekaj več kot 40min, pri pulzu za netrenirane osebe rečmo od 140-150, na začetku mogoče bolj pri 140, potem pa bliže 150.

e34td
26.3.2009, 01:10
:laugh
Se je zadnic rinu vame en s postavo ko trkaca kokos,pa se ni nic zgodil.Sm sam rekel,nisi v moji kategoriji stari. Komur pase naj me gleda,komur ne mi lahko p....
Kar je nekdo rekel,da se pocuti cisto drugi clovek od kar je spremenil prehrano.Sej jest se tudi pocutim cisto drugi clovek,ko pojem porcijo al pa dve cevapov,pa kako pivo dve cez.Prej sem bil lacen clovek,potem sem pa sit.:ok2

sidney70
26.3.2009, 01:11
ah ... jest mam sam 110 kil ... ta prav telebajsk

ATLET
26.3.2009, 01:12
:laugh:laugh:laugh

Sj hvala bogu, vsakomur svoje. Je pa res da se prležejo kaki čevapi pa vse kar paše zraven, sploh polet ob dobri družbi in vremenu itd. Zmaga:cool

DoubleG
26.3.2009, 01:54
S pravilnim planom treninga in prehrane je tudi tak izgled trebušne stene dosegljiv še pred poletjem :ok

Damjann
26.3.2009, 01:55
:laugh
Se je zadnic rinu vame en s postavo ko trkaca kokos,pa se ni nic zgodil.Sm sam rekel,nisi v moji kategoriji stari. Komur pase naj me gleda,komur ne mi lahko p....
Kar je nekdo rekel,da se pocuti cisto drugi clovek od kar je spremenil prehrano.Sej jest se tudi pocutim cisto drugi clovek,ko pojem porcijo al pa dve cevapov,pa kako pivo dve cez.Prej sem bil lacen clovek,potem sem pa sit.:ok2

:-D:ok

Stalin
26.3.2009, 01:58
Če je od tega 25+ % maščobe - no go, mam rajše malo manj kil pa te kvalitetne :ok2. S pravilnim planom treninga in prehrane je tudi tak izgled trebušne stene dosegljiv še pred poletjem :ok
Ja,samo ne če imaš ta trenutek 25% maščobe.
P.S. Kakšno slikanje si pa imel danes v Sokolu?

Shebo
26.3.2009, 07:51

Pri nas smo pa še dodali: Če jih imaš pa več kot 100, si pa svinja:laugh:ok2

No, jaz sem nekje na meji:ok2

Pero
26.3.2009, 08:07
S pravilnim planom treninga in prehrane je tudi tak izgled trebušne stene dosegljiv še pred poletjem :ok

Vidiš tale je nepraktičen in ima 6 pack.
Jaz sem bolj praktik po naravi in imam malo večji "one pack" :-D:-D:-D:-D:laugh:laugh:laugh:laugh:beer:beer

jurko
26.3.2009, 08:25

Poveži se z strokovnjaki :ok pa naj ti naredijo program, reskiraj tiste eure pa bo. To ima kar nekaj prednosti: delal boš pravilno in veliko bolj učinkovito ter ne boš zabušaval, ker si potem vgel svoj denar čez okno :laugh.

Lahko poskusiš tudi sam vendar je potrebna velika samodisciplina, tako kar se tiče treninga kot prehrane. Jaz osebno pojem najman 5 obrokov čez dan od tega je eden (kosilo) malo večji, ter eden prilagojen trening, ostali pa so manjši v smislu raznih mislijev, solat itd. Izogibaj se kruhu in pa :beer :jok. Jaz se tega držim čez teden, čez vikend pa se "malo" prekršim kar se tiče :beer.

Kar se tiče teka je za kurjenje maščob po domače povedano najbolj primeren pogovorni tempo-tempo pri katerem se še lahko pogovarjaš brez lovljenja sape. Dolžina teka naj bo vsaj 40-45 minut. Fore z zavijanjem v polivinil in neopremske hlače so namenjene izgubljanju teže-vode in so znane vsem ki so se kdaj ukvarjali z borilnimi športi- pred vago :laugh (ležanje na radiatorju zavit ko medved). Trenirati moraš tudi ostale mišice in ne smo trebušne. Za vsak trebušnjak moraš narediti tudi hrbtni :ok.

Drugače pa lahko tudi malo pobrskaš po netu pa se bo kej najdlo.

Aja pa brez muje se še čevelj ne ubuje :ok2

BISSON
26.3.2009, 08:49
Upam ,da oš ob vseh nasvetih našel sebi pravega.Izogibaj se nasvetom kot ga je napisal MajoR:
Hint: Ko gres tect, vzami alu folio in si jo povij okoli trebuha in kriza (se pravi okoli sebe:)) in da to to vse skupaj drzi vzami se tisto prozorno folijo in jo povij okoli tega. Rezultat: Veliko prej se bos zacel potiti na tem mestu in prej se bodo zacele mascobe razgrajevat. Finta je v tem da imas srcni utrip pri vajah ki hoces da ti kurijo mascobo dovolj visok in za dovolj dolgo casa (min okoli 90, za najmanj 15 min) ampak obenem da tudi ni previsok (nad 150 se mascobevec ne utegnejo topiti).

Tega se,vkolikor hočeš izgubiti maščobo,NE DELA(možnost infarkta).
Bistvo je ,da boš pri aerobnem teku,v območju "pogovornega teka"pokuril največ maščob.Tek mora trajati vsaj 35 minut(pri nekaterih 40-45),da telo preklopi na izgorevanje maščob-pred tem porabljaš za gibanje glikogen, shranjen v mišicah.

Za začetek bi ti raje priporočal vsaj dva ali tri tedne kolesarjenja,saj je za ljudi ,ki so pretežki ,težava v preveliki obremenitvi sklepov,ki jih je pred tekom potrebno okrepit,da ne bo prišlo do poškodbe!

jurko
26.3.2009, 08:58
Bisson ima prav v primeru, da si pretežak te lahko po teku močno bolijo sklepi, sploh če tečeš po trdi podlagi, npr. asfalt. Mogoče začni z gozdno podlago, ki je malo mehkejša je pa v teh časih tudi malo blatnejša :frown.

ATLET
26.3.2009, 09:31
Tule se vsekakor strinjam z Bisson-om in jurko-m, res je bolje začeti s kolesom kot pa s tekom. Jaz sem po prenehanju s kolesarjenjem pridobil kr dost kg, in zelo redko me zamika da bi šeč tečt, ko se spravim pa potem spet neki časa ne, ker me kr fajn kolena bolijo. Tko da grem raje na kolo, pa še en plus pri kolesu je da lažje goniš 2h in tudi lažje nadziraš pulz, pri teku pa zna biti tudi 40min problem če nisi vsaj malo v formi:ok

EDIT: @DoubleG, is that u? kr neki dela za tole=)

Blindek
26.3.2009, 09:36
Jaz sem napisal, da se odkar sem spremenil prehrano počutim bojše.
Imam veliko več energije, nisem len, tudi koža se je očitno spremenila na bojše(tako tudi trdijo punce :-D ), skratka sedja če ne pojem saj 1 sadje čez dan potem sem drugi dan kot zombi, ker mi enostavno nekaj majnka.

Zraven mojega prehranjevalnega programa še vsako jutro kolesarim na sobnem kolesu(od 20-40min) in če imam zvečer čas še tečem ca. 30min(to je max. 2× tedensko). Potem še je seveda tu zraven stretching, trebušnjaki, uteži itd.

Tudi meni se je čez zimo nabralo kar nekaj in sedaj do junija-julija hočem to popraviti :)

Če ima kdo še kaki nasvet za mene se tudi priporočam:ok

Jedilnik in ostalo sem si sestavil sam iz 2tedenskega prebiranja raznih forumov kaj bi lahko in kaj ne, tako da ni moj način v širši uporabi

ATLET
26.3.2009, 09:54
Sej kul to, če se v mladih letih navadiš na tako prehranjevanje ti potem spoh ni problem in ne čutiš tega kot kakšno dieto, ampak je to life style. To je pomembno zlasti, ker se po 30. letu spremeni metabolizem človeka in se vse dosti hitreje pozna če se pregrešimo, ter tudi težje popravljamo pregrehe.:damn

Ješ ful dobro, edino meni se zdi malo, sam sem navajen kr mal več pojest. Ampak tud treniram 7x na teden:laugh Ti delaš z utežmi doma al v fitnesu? Glede kolesarjenja zjutraj, delaš to na tešče al ko poješ zajtrk? Ker baje na tešče ni nevemkako zdravo, pa ud dost ti mišice razgrajuje ker nimajo goriva in pol "jejo same sebe".

Ampak je čist tko, js sm ugotovil da ni nekega fiksnega recepta kaj je najboljše. Vsak se mora o zadevah mal pozanimat in pridobit info iz različnih koncev, potem pa sprobat različne načine in videt kaj komu odgovarja. Tako je blo ko sem treniru atletiko, kolesarjenje, najbol se pa opazi v fitnesu. Mali miljon različnih treningov, vaj itd. Na konc niti ni važn koliko,na kak princip delaš, sam da delaš:ok:ok

EVO, zdej pa VESELO NA DELO, pa želim vsem čim več uspeha pri zadanih ciljih;)

standup
26.3.2009, 10:31
Nekaj zlatih pravil:
- za zajtrk se postopoma navadi, da bos jedel kot pujs. zjutraj se lahko bases kolikor hoces in ne bo slo v mascobo, pa se veliko energije bos imel do kosila
- belo moko zamenjaj s crno moko vsepovsod kjer lahko, navadis se kmalu, okus je boljsi in inzulinski sok je neprimerno manjsi, po domace vec energije bos imel in vec bo slo v misice
- 30 min po mocnem treningu z utezmi se lahko spet bases in spraznis cel hladilnik, slo bo "v misice"
- zvecer ne jest ali jej le sadje in zelenjavo
- do vecera se neprestano zalivaj z vodo, dobro je v vsak liter dat se scepec C vitamina v prasku. In 3 litre ni veliko vode, 6-8l je veliko in do tega se pride postopoma
- treniraj cim intenzivneje in cim veckrat, tudi ce treniras zares intenzivno z utezmi samo 5 min bo hormonski odziv trajal dve uri
- kadar treniras dlje kot eno uro pij vmes poleg vode kaksno gosto cedevito ali sladkano vodo, takrat namrec prevec pade sladkor in ce ga ne nadomescas zelo podaljsas cas regeneracije

Nasploh pa postopoma stopnjujes, najvec ljudi se na zacetku dobesedno ubija in potem izgubi vso motivacijo. Treniraj tisto kar ti je vsec, nima smisla se silit z utezmi nekomu, ki jih sovrazi.

Recimo s plavanjem lahko dosti hitreje dobis postavo kot s fitnesom in tekom, ampak je vmes treba delat sprinte, da bodo tudi hitra misicna vlakna delala in posledicno rasle misice.

ATLET
26.3.2009, 10:45
Nekaj zlatih pravil:
- za zajtrk se postopoma navadi, da bos jedel kot pujs. zjutraj se lahko bases kolikor hoces in ne bo slo v mascobo, pa se veliko energije bos imel do kosila
- belo moko zamenjaj s crno moko vsepovsod kjer lahko, navadis se kmalu, okus je boljsi in inzulinski sok je neprimerno manjsi, po domace vec energije bos imel in vec bo slo v misice
- 30 min po mocnem treningu z utezmi se lahko spet bases in spraznis cel hladilnik, slo bo "v misice"
- zvecer ne jest ali jej le sadje in zelenjavo
- do vecera se neprestano zalivaj z vodo, dobro je v vsak liter dat se scepec C vitamina v prasku. In 3 litre ni veliko vode, 6-8l je veliko in do tega se pride postopoma
- treniraj cim intenzivneje in cim veckrat, tudi ce treniras zares intenzivno z utezmi samo 5 min bo hormonski odziv trajal dve uri
- kadar treniras dlje kot eno uro pij vmes poleg vode kaksno gosto cedevito ali sladkano vodo, takrat namrec prevec pade sladkor in ce ga ne nadomescas zelo podaljsas cas regeneracije

Nasploh pa postopoma stopnjujes, najvec ljudi se na zacetku dobesedno ubija in potem izgubi vso motivacijo. Treniraj tisto kar ti je vsec, nima smisla se silit z utezmi nekomu, ki jih sovrazi.

Recimo s plavanjem lahko dosti hitreje dobis postavo kot s fitnesom in tekom, ampak je vmes treba delat sprinte, da bodo tudi hitra misicna vlakna delala in posledicno rasle misice.

Na tekst v rdečem mam pripombo in sicer sadje po 5. uri popoldan ni priporočljivo, saj se dolgo prebavlja zato ga je bolje jesti dopoldan, pa ne eno jabolko ampak več=), zvečer pa predvsem beljakovine, sploh po treningu. Ja, tudi sadje lahko redi če ga preveč zaužijemo zvečer...

Glede vode je pa tudi treba biti previden, sam sem nekaj časa pretiraval in pil cca. 3l na dan, na wc-ju sem potem enkrat štel sem bil 8x!!! In sm prašu dohtrja in enga fitnes trenerja, pa so rekl da kar je prek 6x na dan je preveč. Je treba skrbet za hidracijo, ampak je 3l na dan maximum, ne pa 8l:eek. Posledica prekomernega pitja vode so loh tud ledvični kamni, saj kakor vemo voda ni čista kot solza, ta kamen pa se nabira tudi na zobeh, kar spet ni dobro.

Moj nasvet je, da ni z ničemer dobro pretiravati, ampak vse v nekih mejah normale.:)

EDIT: Pa glede tele cedevite oz. sladkane vode, poskus najt kak izotoničen napitek, bo bolš po moje. Ker cedevita ima same enostavne sladkorje, ki pomagajo samo kratkoročno. Definitivno pa ni dobro pit same vode med treningom, ker s potenjem izgubljano tudi elektrolite, te pa povrnemo z izotoničnimi napitki a la isostar pa še kakšen bol specializiran se najde v trgovinah s fitnes prehrano.

Stalin
26.3.2009, 10:54
Najhitrejše izgubljanje kilogramov dosežeš z aerobnim treningom na tešče,najboljše zjutraj.Zakaj?Ker organizem ne rabi 40 minut,da ti preklopi iz porabe OH na maščobe,ampak to naredi takoj.Torej,če ti poješ pred treningom recimo OH,bo telo najprej porabilo to energijo in šele potem preklopilo na kurjenje maščob.Po treningu počakaj še 2 uri brez hrane in pij veliko vode!Če si aktiven 1 urco,bo tvoja presnova pospešena še nadaljnih 12 ur,tako,da probaj jesti živila z čim manjšim glikemičnim faktorjem,malo maščob,sladkor in alkohol pa črtaj iz svojega jedilnika,ker je popolnoma nepotreben.
Za začetek ti priporočam 1 mesec kolesarjenja,brez vaj z utežmi,ker pri izgubljanju teže izgubljaš tudi mišice.Ko imaš % maščobe v telesu pod 10%,se ti lahko poznajo tudi trbušne mišice,prej pa lahko delaš trebušnjake kot nor,pa bodo mišice skrite pod maščobo.
Na ta način sem v enem mesecu izgubil 9kg:ok

zzigon
26.3.2009, 11:16
ekola - dobil si cel kup nasvetov, ki jih bodo pomoje še mnogi skriti bralci sprobali, hehe

napisano drži, jst bi samo povzel najpomembneje:

brez diete (beri: pravilne prehrane) trebušne ne bodo vidne, pa če boš delal 1000 trebušnih/dan, razen če imaš temu primerno genetiko (govorim iz izkušenj)

brez kardio oz. aerobnih vaj, tudi ne bo šlo...kar pač rad počneš (plavanje, tek, hitra hoja, kolesarjenje, steper,....samo da se giba in kuri)

mimogrede - najboljši kardio so borilne veščine, tako kot se tam skuriš, se nikjer ne, poleg tega pridobiš tudi na obliki telesa, hitrosti, moči, ravnotežju, duševnem miru... :ok

uteži pa pač dodaš, če želiš izboljšati moč, videz v tej smeri...drugače pa nima kaj dosti veze s "suhostjo" (in ja, vem, da se metabolizem drugače obnaša, če mora hranit mišice, da je poraba večja,...ampak fitnes ni za vsakogar)

aja, pa še tole: telesu nikoli ne pusti stradati, jej zelo pogosto a pomalem in izbrano hrano!
če bo telo začutilo, da je pomanjkanje hrane, bo začelo varčevati (proti krizni ukrep :laugh ) in bo zmanjšalo porabo hrane za tekoče delovanje in začelo kopičiti rezerve (beri: maščobe, kot sekundarni vir energije, takoj za OHji)

lp
ž

PS: trebušne vaje seveda delaš poleg, lahko kr vsak dan ali vsak drugi dan...poznamo seveda ogromno najrazličnejših vaj in priporočam kombiniranje teh (ter vzporedno vadbo za križne mišiče)

zzigon
26.3.2009, 11:22
bi pa tukaj dodal en off topic:

kaj priporočate, če ima človek kronično pomanjkanje energije - še posebej na treningih (po pol ure se mi začne vrteti, zehati, zgubim moč in energija pade na nivo, da se komaj poberem do garderobe)???

štos je v tem, da me zdravje zadnje čase zdeluje in se skušam pobrati, a mi nekako ne uspe...energije nobene, moči nobene,... :jok

lp
ž

PS: jemljem določene vitaminske dodatke (tablete), drugih zadev zaenkrat ne (pa upoštevajte, da sem na zelo tesnem budgetu...torej ne prosim prehranskih dopolnil za 100€ na mesec :P )

Stalin
26.3.2009, 11:31

kaj priporočate, če ima človek kronično pomanjkanje energije - še posebej na treningih (po pol ure se mi začne vrteti, zehati, zgubim moč in energija pade na nivo, da se komaj poberem do garderobe)???

štos je v tem, da me zdravje zadnje čase zdeluje in se skušam pobrati, a mi nekako ne uspe...energije nobene, moči nobene,... :jok

lp
ž

PS: jemljem določene vitaminske dodatke (tablete), drugih zadev zaenkrat ne (pa upoštevajte, da sem na zelo tesnem budgetu...torej ne prosim prehranskih dopolnil za 100€ na mesec :P )
A ješ vsaj 2 uri pred treningom?

zzigon
26.3.2009, 11:32
ponavadi kakšno urco ali urco in pol prej :ok

lpž

jurko
26.3.2009, 11:35

lp
ž

Verjetno se te loteva kakšna viroza. Imam pa jaz podoben problem kot, ti ker mi včasih kar zmanjka energije med treningom.

Rešitev seveda obstaja v raznih napitkih in shakeih samo problem je ker so te stvari drage kot pes :jok

Stalin
26.3.2009, 11:37
Pij zeleni čaj in pred treningom pojej žlico medu:ok

zzigon
26.3.2009, 11:39
no viroza ravno ni, kr traja že cca 1 leto ;)

sej men je jasno, da je z menoj nekaj narobe (celo približno kaj je narobe), ni mi pa jasno kako to prebrodit, brez da bi zapravil goro denarja za preparate.

sej, da ne bo pomote, za posamično stvar bi morda že še raskiral denar...samo katero, jst sm za energijo/moč uporabljal včasih tu in tam samo kreatin, ki je bil bomba, samo mi trenutno ne diši preveč (ne bo rad bil napihnjen od vode)

s sladkorjem se malce filam prej (kosmiči, čokolino, čokoladica, kakšna banana ali kaj podobnega pred treningom), pa nič ne pomaga

zeleni čaj in jst nisva prijatelja, hehe (pa ne zaradi okusa)

lp
ž

Eddy
26.3.2009, 11:53
Mogoče kak poživilni napitek- red bull in podobni. Meni pomaga ogromno:-D

jakeccc
26.3.2009, 11:57
Pij zeleni čaj in pred treningom pojej žlico medu:ok

Zakaj med? Da nadomesti sladkor, ali kakšno drugo snov?

Big D
26.3.2009, 12:16
@zzigon: kolko krat tedno pa treniraš? Kolko ur spiš? Zdi mi se kot da si pretreniran in mogoče bi ti mesec dana počivanja pomagalo.

DoubleG
26.3.2009, 12:57
Poveži se z strokovnjaki :ok pa naj ti naredijo program, reskiraj tiste eure pa bo. To ima kar nekaj prednosti: delal boš pravilno in veliko bolj učinkovito ter ne boš zabušaval, ker si potem vgel svoj denar čez okno :laugh.

Lahko poskusiš tudi sam vendar je potrebna velika samodisciplina, tako kar se tiče treninga kot prehrane. Jaz osebno pojem najman 5 obrokov čez dan od tega je eden (kosilo) malo večji, ter eden prilagojen trening, ostali pa so manjši v smislu raznih mislijev, solat itd. Izogibaj se kruhu in pa :beer :jok. Jaz se tega držim čez teden, čez vikend pa se "malo" prekršim kar se tiče :beer.

Kar se tiče teka je za kurjenje maščob po domače povedano najbolj primeren pogovorni tempo-tempo pri katerem se še lahko pogovarjaš brez lovljenja sape. Dolžina teka naj bo vsaj 40-45 minut. Fore z zavijanjem v polivinil in neopremske hlače so namenjene izgubljanju teže-vode in so znane vsem ki so se kdaj ukvarjali z borilnimi športi- pred vago :laugh (ležanje na radiatorju zavit ko medved). Trenirati moraš tudi ostale mišice in ne smo trebušne. Za vsak trebušnjak moraš narediti tudi hrbtni :ok.

Drugače pa lahko tudi malo pobrskaš po netu pa se bo kej najdlo.

Aja pa brez muje se še čevelj ne ubuje :ok2

Če je bil ta post namenjen meni si me mogoče malce narobe razumel, kajti na sliki sem jaz, lahko pa tudi klikneš na link ki ga imam v podpisu da bodo stvari bolj jasne :ok2.

@ Stalin : Če bi imel pa ta trenutek 25% maščobe potem pa res bolj težko :) smo pa fotkali za neko revijo :ok.

Lp

BISSON
26.3.2009, 13:39
mimogrede - najboljši kardio so borilne veščine, tako kot se tam skuriš, se nikjer ne, poleg tega pridobiš tudi na obliki telesa, hitrosti, moči, ravnotežju, duševnem miru... :ok

ali pa bolje ,če pride k meni na trening hokeja-pri nas so borilne veščine SAMO DEL treninga :ok2 :blackeye:batine:sabljaca:boks :-D

Rottie
26.3.2009, 13:45

Ja, če imaš 185cm ali več v višino :ok2 Pri meter 73 kolkr imam, se bi lohk pri tolk kg samo še po hribu navzdol valil :laugh

montenegro
26.3.2009, 13:54
Ja, če imaš 185cm ali več v višino :ok2 Pri meter 73 kolkr imam, se bi lohk pri tolk kg samo še po hribu navzdol valil :laugh

Ja 186-187cm .. tam nekje :laugh

Sej k bi se pa na dnu ustavu s kotalenjem bi te pa na vrh spet s traktorjem zvleku :laugh :ok2

zzigon
26.3.2009, 15:51
@zzigon: kolko krat tedno pa treniraš? Kolko ur spiš? Zdi mi se kot da si pretreniran in mogoče bi ti mesec dana počivanja pomagalo.

vse skupaj se je začelo nekako tako, da sem prišel v t.i. fazo "izgorelosti" (zaradi službe, šole, vsega skupaj) in telo se mi je na polno uprlo,...nekaj časa sem še umetno držal stvari skupaj, pol se je pa sesulo.

sedaj ga čiliram (iščem drugačno službo) in se skušam počasi spraviti nazaj v neko spodobno formo...pa mi nekako ne uspeva (denar je nažalost tukaj velik faktor...).
volje, energije nimam pa nič :-D

pač, če se je kdo izvlekel s česa podobnega, morda tudi kr kakšne tablete, napitki, ki pomagajo ali kaj podobnega...s hrano moram pa merkat, ker mam "ni da ni" diet (long story, v katero se ne bi spuščal preko foruma), zato moram tudi pazit, kaj bi lahko jemal in kaj ne.

lp
ž

zzigon
26.3.2009, 15:53
haha, evo recept za izgubo kilogramov :P

---- stres ------

v roku leta sem izgubil cca 10kg, pol pa v 1 mesecu 5kg

sedaj ne gre gor, pa da se ubijem (brez dodatnih preparatov)

:ok2

lp
ž

simonchelli
26.3.2009, 15:56
Vidim, da sem med lažjimi (imam samo 95kg)..:laugh Kar pa ne pomeni, da je vse tako kot bi moralo biti..trebuh (prekleto pivo):drink:laugh

Stalin
26.3.2009, 16:00
zzigon,mislim,da je pri tebi kriva psiha-vegetativno živčevje,ne pa težave organskega izvora.

Stalin
26.3.2009, 16:02
Vidim, da sem med lažjimi (imam samo 95kg)..:laugh Kar pa ne pomeni, da je vse tako kot bi moralo biti..trebuh (prekleto pivo):drink:laugh
Pol sva pa na isti kilaži:ok,jez pa še pridno izgubljam-kurim,tja do 90kg.Za novo leto pa sem imel 113:crazy

simonchelli
26.3.2009, 16:10
Pol sva pa na isti kilaži:ok,jez pa še pridno izgubljam-kurim,tja do 90kg.Za novo leto pa sem imel 113:crazy

Oho, dobro ti gre.. Kakšno imaš pa višino? Da se lahko malo primerjam:-D Jaz imam 188cm...

Stalin
26.3.2009, 16:38
Oho, dobro ti gre.. Kakšno imaš pa višino? Da se lahko malo primerjam:-D Jaz imam 188cm...
Sva tudi blizu 192cm:ok

Pero
26.3.2009, 16:46
Ja 186-187cm .. tam nekje :laugh

Sej k bi se pa na dnu ustavu s kotalenjem bi te pa na vrh spet s traktorjem zvleku :laugh :ok2

Muhahahaha

Mene so lani na morju na plaži, kar naenkrat eni greenpeacovci začel z vodo polivat pa s krpam pokrivat pa hotl so me nazaj v vodo spravt :-D:-D:-D:-D

dejca
26.3.2009, 17:18
Muhahahaha

Mene so lani na morju na plaži, kar naenkrat eni greenpeacovci začel z vodo polivat pa s krpam pokrivat pa hotl so me nazaj v vodo spravt :-D:-D:-D:-D

Save the kit!Save the kit!The kit named Pero!:laugh:laugh:laugh

simonchelli
26.3.2009, 17:23

Kit:laugh Če že, potem najbrž whale..:ok

MajoR
26.3.2009, 17:28
Upam ,da oš ob vseh nasvetih našel sebi pravega.Izogibaj se nasvetom kot ga je napisal MajoR:

Tega se,vkolikor hočeš izgubiti maščobo,NE DELA(možnost infarkta).
Bistvo je ,da boš pri aerobnem teku,v območju "pogovornega teka"pokuril največ maščob.Tek mora trajati vsaj 35 minut(pri nekaterih 40-45),da telo preklopi na izgorevanje maščob-pred tem porabljaš za gibanje glikogen, shranjen v mišicah.

Za začetek bi ti raje priporočal vsaj dva ali tri tedne kolesarjenja,saj je za ljudi ,ki so pretežki ,težava v preveliki obremenitvi sklepov,ki jih je pred tekom potrebno okrepit,da ne bo prišlo do poškodbe!

Se opravicujem, ce sem skoraj fental cloveka :jok

BiSoNn: Pa kaj ti si star 200+, da te bo infarkt, ce si povijes folijo. Ne strasit cloveka :ok

No da ne bomo offtopic. V glavnem, ce nisi neki sportnik bos v zacetku malo tazje zacel tect vec kot 15 min skupaj. Tistih 45 minut je mozno doseci, ce imas cas in voljo, tako da fantje ne prehitevat, clovek sele sprasuje po nasvetih. 3 bistvene stvari:

1. pazi na prehrano!
2. teci, kolesari, rolaj, hodi ; vglavnem bodi aktiven
3. delaj tudi na misicni masi (tu se ne rabis izogibat mojim nasvetom, mam nekaj izkusenj s tem:-D)

dejca
26.3.2009, 17:28
Kit:laugh Če že, potem najbrž whale..:ok

Sej vem,sej vem!Sam včasih se mi da mal kombinirkat s slovenščino!:laugh

Lugs
26.3.2009, 17:29
Fantje sam pravilno jest, pa bo takoj boljše:ok

... če pa kdo potrebuje kakšne nadomestke obroka oz. dodatke pa PS-me :ok2

Pero
26.3.2009, 17:42

Ja sam, da tam nisem bil več pero ampak Willy. :-D:-D:-D

Katty
26.3.2009, 19:24
Zdravo jest pa velik teka...midve s kolegico smo se tud zdj odočile da more kaka kila dol padit,prihaja poletje,tako da vsak večer tečemo kroge na stadionu :)

standup
26.3.2009, 21:17
zzigon za energijo med treningi so idealne testenine uro in pol do dve pred treningom, po moznosti polnozrnate.

zzigon
26.3.2009, 21:26
torej, čim več OH nabit...mah, jst bom moral še kaj druzga probat...to pri meni ne vžge najbolj (če se prevč nabašem, mi je pa še bolj slabo, hehe)

ok, thanks :ok

lp
ž

_skyline_
26.3.2009, 22:04
Dokler bodo v jedilniku prevladovali Ohi ne bo nobenega efekta.

Na trgu je ogromno najrazličnejših dodatkov za povečanje energije, zbranosti in vzdržljivosti. Tudi na naravni bazi v obliki stisnjenk ali čaja. Vse te dodatke ponuja tudi Herbalife, ki je kot znano vodilni proizvajalec optimalne prehrane za zdravo življenje in odlično počutje.

Z disciplinirano prehrano, ustrezno naravnanim cardio treningom in trdo voljo se napredek zelo hitro pokaže.

V kolikor s treniranjem naj si bo za kurjenje maščobe, pridobivanje mišične mase, pridobivanje moči (še posebej po nedejavnostih zaradi kakšne poškodbe), itd. ni pravih izkušenj je za izbiro ustreznega treninga priporočljivo posvetovanje z izkušenim trenerjem. Pravi trener namreč zna določit intenzivnost treninga glede na fizično moč, vzdržljivost in voljo posameznika, da bo rezultat tudi dosežen. Če med treniranjem tudi sodeluje (osebnih trenerjev za plačilo je ogromno) pa še toliko bolje.
Samo branje izkušenj in kopiranje nepreverjenih in celo zavajujočih treningov poiskanih na spletu še posebej v kombinaciji z dietami:crazybo posamezniku kar hitro zbilo voljo do rezultata. Če že ni nadzorovanega treniranja s strani trenerja pa mora posameznik sam poiskati šibke točke in način kako to izboljšati.

standup
26.3.2009, 22:32
torej, čim več OH nabit...mah, jst bom moral še kaj druzga probat...to pri meni ne vžge najbolj (če se prevč nabašem, mi je pa še bolj slabo, hehe)

lp
ž

Prav zato sem ti predlagu testenine, ker ne naredijo cmoka v zelodcu, polnozrnate se manj kot navadne. Z rezanci ali spageti se lahko najes in ze cez eno uro treniras, pa se prakticno zastonj so.

JuRcL
26.3.2009, 23:01
Nisem vsega prebral, kaj si mogoče pomislil tudi na vaje za jedro?:)

jurko
27.3.2009, 08:18

lp
ž

Da nisi slučajno noseč, k ti je skoz slabo :laugh:laugh

zzigon
27.3.2009, 09:53
uf, bi bil grda nosečnica :laugh

lp
ž

mihado
27.3.2009, 10:50
Js priporočam vaje za trebušne mišice, ki so na spodnjem linku. Deluje je preizskušeno :ok2 Seveda je pa tudi pomembna prehrana.

Link:
http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY

FLAT_eric
27.3.2009, 18:11
http://www.tvojtrener.si/

Dober home page! :beer

LP :ok

DoubleG
27.3.2009, 23:48
http://www.tvojtrener.si/

Dober home page! :beer

LP :ok

Hvala za pohvalo :ok

Leško
30.3.2009, 16:38
Vse se da fantje, vendar je potrebne veliko samodiscipline. Seveda pa kot ste že iz večine postov ugotovili, je glavna pravilna prehrana ter tek oz. kolesarjenje ali kaj podobnega.

Samo za info: Pred novim letom sem imel 23.9% telesne maščobe, trenutno je pa 13,9°%.:ok

Pero
30.3.2009, 16:42
pravilno prehrano že furam, sam še migat morem, ker tudi pravilna prehrana brez miganja ne prinese kaj dosti.....oz prinese ja.....:-D
Občudujem fante tukaj na forumu, ki premorejo toliko volje in po naporni službi gredo ali teči ali pa v teretano, saj ni važno. Jaz tega enostavno ne zmorem. Ko pridem iz službe sem izmozgan do konca.

flyer
30.3.2009, 16:48
Kakšen je najlažji način, da si izmeriš procente maščobe?

zigi
30.3.2009, 18:14
pravilno prehrano že furam, sam še migat morem, ker tudi pravilna prehrana brez miganja ne prinese kaj dosti.....oz prinese ja.....:-D
Občudujem fante tukaj na forumu, ki premorejo toliko volje in po naporni službi gredo ali teči ali pa v teretano, saj ni važno. Jaz tega enostavno ne zmorem. Ko pridem iz službe sem izmozgan do konca.

Hja pero. Poznajo se že leta ... :laugh :ok2
Saj veš, raje s kolegi na :beer, kot pa švicat v fitness ... :laugh :ok2

Je pa po tridesetem kar težko izgubiti "beerbauch" ... Sploh, če nimaš časa non stop trenirati (služba, familija) ...
Včasih sem hodil 3x tedensko na fitness, kolesaril itd. in če sem hotel izgubiti kakšen kilogram, enostavno teden ali dva nisem večerjal, oziroma jedel po 18 uri, pa je bilo ... :ok

Danes, v tej norišnici od življenja pa je to misija nemogoče ... :blackeye

Lp in fajn migajte vsi ... zigi :-D

Pero
30.3.2009, 18:19
Ja res je. Sicer mi je rekla na sistematskem pregledu, da nimam holesterola, kar gre pripisati zdravi domači in redni prehrani samo miganje je pa .............ojoj :-D:-D

Phil_2
30.3.2009, 18:40
Jst sm skoraj vsak dan pred službo se zbudil ob 4.30 in šel za 50 minut na kolo. Verjetno pa nisem imel dobre prehrane, ker se je napredek ustavil in kile niso šle več dol.

zzigon
30.3.2009, 18:42
Jst sm skoraj vsak dan pred službo se zbudil ob 4.30 in šel za 50 minut na kolo. Verjetno pa nisem imel dobre prehrane, ker se je napredek ustavil in kile niso šle več dol.

:bow :eek2 :stupid2

Phil_2
30.3.2009, 18:43
:bow :eek2 :stupid2

Sm pa zato mogu do ene 22h že it spat.....torej nobenega nočnega življenja skor :D

Phil_2
30.3.2009, 18:53
Men grejo kile zelo neostavno gor. Sem šel malo na mišično maso in sel dobil v dobremu mesecu 7 kg (verjetno nekaj mišice + špeh :) ). Dol mi je pa problem it :)

dejca
30.3.2009, 19:00
Sm pa zato mogu do ene 22h že it spat.....torej nobenega nočnega življenja skor :D

Sam se kar pozna če premal spiš!Recimo jest mam vsak dan šiht od 01.00-09.00 če mam srečo,pol si po možnosti še čez dan najdem kje za delat,če ne je pa mal bicikla,pa teka,prej sm še u fitnes hodu,zdej pa ni časa.Pa še doma da kej nardiš,pa je ura prec večer.Spat se pa spravm nekje od 20.00-21.30.Tko da 6 dni u tednu je spanja zlo mal,iz sobote na nedeljo pa 10 ur.Tko da če se bi hotu bolj poredit,ne gre!Mam pa 68 kg pri 170 cm višine,kar tud ni tolk slabo.:ok2

Phil_2
30.3.2009, 20:30
Tud jst definitivno premalo spim (6 ur). Priporočljivo je med 7 in 8 ur. Imam občutek, da mi je tudi premalo spanca škodilo. Samo s tem, da nimam težav dobit kile (trenutno 82 kg pri 175cm). Imam pa težave jih zgubit :)

_skyline_
30.3.2009, 20:34

tako, da prideš do mene in ti jaz z napravo zmerim:ok

flyer
30.3.2009, 20:40
tako, da prideš do mene in ti jaz z napravo zmerim:ok

Hvala Primož. Res me zanima koliko znaša.

dre
30.3.2009, 20:42

TEhtnica ki meri procent maščobe se dobi zelo poceni.

Phil_2
30.3.2009, 20:45

imam tako doma, ne vem pa koliko bi se zanesel na to. že če imaš rahlo tople in mokre stopala, ti kaže za par procentov razlike.

dre
30.3.2009, 20:49
http://www.mobisux.com/album/data/500/38154telesna_ma_oba.gif

Če koga zanima.

dre
30.3.2009, 20:50
imam tako doma, ne vem pa koliko bi se zanesel na to. že če imaš rahlo tople in mokre stopala, ti kaže za par procentov razlike.
Če odstopa za 1 ali 2% ni tak hudič.

dre
30.3.2009, 20:53
Če koga zanima kaj o tej temi naj tole prebere ,da nebi razlagal preveč:http://www.maxximum-portal.com/forum/viewtopic.php?p=123992&sid=4a3cce70482b751c1576ae1f02853886

_skyline_
30.3.2009, 21:11

Merilniki za izmero maščobe stanejo od 100Eur pa do nekaj 100Eur za komplicirane izvedbe. In ta merilnik meni kaže odstopanje 1% ne glede ali je jutro ali popoldne, na rezulatat bistveno ne vpliva niti potenje ali živčnost. Tega večnamenska tehtnica ne zmore. Je pa res da ti tehtnica vseeno pokaže nek pregled nad situacijo. ampak za popoln nadzor in spremljavo ob treniranju pač ni dovolj precizna in rezulatat ni realen.

dre
30.3.2009, 21:19
Merilniki za izmero maščobe stanejo od 100Eur pa do nekaj 100Eur za komplicirane izvedbe. In ta merilnik meni kaže odstopanje 1% ne glede ali je jutro ali popoldne, na rezulatat bistveno ne vpliva niti potenje ali živčnost. Tega večnamenska tehtnica ne zmore. Je pa res da ti tehtnica vseeno pokaže nek pregled nad situacijo. ampak za popoln nadzor in spremljavo ob treniranju pač ni dovolj precizna in rezulatat ni realen.

Za nekoga ,ki bi rad shujšal ni potrebna neka vrhunska tehtnica.Vsak fitnes bi moral tako tehtnico imeti ,tko da ni teško izmeriti maščobo.100 evrov pa tudi ni nek strošek ,ki se ga neda preboleti.:ok

dre
30.3.2009, 21:22
Sam sem si izmeril maščobo na fitnesu (prirejena tehtnica za merjenje) in primerjal z tehtnico ,ki jo ima bratranec doma (od oka za 30 evrov) odstopanje je bilo 2%.

kosec
30.3.2009, 21:39
% maščobe pod kožo so nam v OŠ in SŠ zelo enostavno merili z neke vrste škarjami/ščipalkami, s katerimi "zgrabiš" kos kože na nadlahti in ti skala na drugem koncu škarij pokaže, koliko so te "odprte".

Enostavno, poceni in relativno tudi dovolj natančno :ok

ATLET
30.3.2009, 21:39

skyline, na kak način to meriš, s pomočjo česa? To delaš kje, al se s tem ukvarjaš? Edini problem je da si v Mb:blackeye

dre
30.3.2009, 21:48
skyline, na kak način to meriš, s pomočjo česa? To delaš kje, al se s tem ukvarjaš? Edini problem je da si v Mb:blackeye

V Ljubljani maš možnost v vsakem fitnesu,da ti zmerijo:ok

Veljo
30.3.2009, 21:50

Tek je po mojih izkušnjah najboljši za kurenje maščob:).
Pred letom, ko sem tekal kot kenijec vsak dan, sem imel najmanšo vrednost maščobe 7.4%:-D...zdej pa ~11 :beer:-D.

_skyline_
30.3.2009, 22:13

To ni nobena ovira. Občasno (jaz toliko ne) smo distributerji tudi v Ljubljani tako, da lahko veliko informacij pridobiš tudi tam. Zakaj točno gre pa več preko zasebnega sporočila.

LP!

Phil_2
30.3.2009, 22:17
To ni nobena ovira. Občasno (jaz toliko ne) smo distributerji tudi v Ljubljani tako, da lahko veliko informacij pridobiš tudi tam. Zakaj točno gre pa več preko zasebnega sporočila.

LP!

mene tudi zanima to merjenje v LJ ;)

_skyline_
30.3.2009, 22:21
Sam sem si izmeril maščobo na fitnesu (prirejena tehtnica za merjenje) in primerjal z tehtnico ,ki jo ima bratranec doma (od oka za 30 evrov) odstopanje je bilo 2%.

Naprava, ki natančno meri izključno maščobo v telesu ni v obliki večnamenske tehtnice, ker ne meri tvoje skupne teže. Naparava se v pravilnem kotu drži z iztegnjenimi rokami. Pri tem se vnesejo tudi podatki kot so teža, višina, spol in starost.

Blindek
30.3.2009, 22:39
primož maš ti kake nasvete kak ta winter speck dol spraviti še hitreje?

dre
30.3.2009, 23:35
Naprava, ki natančno meri izključno maščobo v telesu ni v obliki večnamenske tehtnice, ker ne meri tvoje skupne teže. Naparava se v pravilnem kotu drži z iztegnjenimi rokami. Pri tem se vnesejo tudi podatki kot so teža, višina, spol in starost.

http://www.lovecnacene.si/elektronska-tehtnica-z-merilcem-mascobe-omron-bf-400/m/934486/details/#
Tole je za nekoga ,ki ni pro bilder več kot dovolj:)

standup
31.3.2009, 01:10
Te tehtnice z merilci maščob so nateg, razlagat se mi ne da ker je dolgotrajno, kogar zanima zakaj naj pogoogla ali pa vpraša strokovnjaka, ki ni prodajalec.

Dejansko procentažo maščobe je zelo težko izmerit tudi z dragimi napravami, najlažje je izmerit s tem kar je že kosec omenu
http://www.peyma.co.uk/weight-loss/accumeasure.jpg izmeri se kožno gubo na trebuhu in tricepsu in to meritev se uporablja kot referenco za naslednja merjenja, kadar je je manj ste seveda izgubili maščobo in obratno.

So pa tipi postal že skor babe, da se tolk govori o telesni maščobi in podobnem, lepo nam je fitnes industrija oprala možgane, zdaj nam pa prazni denarnice :ok2

OffsummeR
31.3.2009, 01:57

S tem se ne strinjam. Namreč, po dobrem treningu, je najbolje v roku 0,5 - 1h pojest nekaj kar se čim hitrej prebavlja in gre v mišice. (zato tisti, ki hodijo v fitnes pijejo razne šejke).

Sicer lahko tudi ješ, vendar ne vzet tega dobesedno ( izprazniš cel hladilnik -razen če imaš prstornino 5l:laugh )

Dark Funeral
31.3.2009, 02:29
Še niste doktorirali?

pehtren
31.3.2009, 09:19
Tek je po mojih izkušnjah najboljši za kurenje maščob:).

S tem se pa zelo strinjam. :) :ok

Dark Funeral
31.3.2009, 09:37
Kardio tek je najboljši za kurjenje maščob.

dre
31.3.2009, 11:12
BREz "švica" in prave prehrane nebo nekega pravega napredka.V detalje nebom šel, ker je preveč za razlagat.Lepo športne copate obuti in začeti migat ,druge ni.Tele tehtnice,športne ure in razni dodatki so sekundarnega pomena:ok Kombinirajte več športov ,da nepostane vse monotono.Odstopam od nadaljne debate.

BISSON
31.3.2009, 11:34

še več,je EDINI!

Vinci
31.3.2009, 11:39
Edini zdrav. Ker potem je še stradanje, pa namerno strmogljavljanje z helikopterjem sredi puščave, brodolom ipd. Z večino na koncu itak povzročiš stradanje.

Phil_2
31.3.2009, 16:06
Se nebi strinjal, da je tek najboljša stran za hujšanje. zelo teško pri teku držim primerni pulz, kjer se kurijo samo maščobe in ne mišice. Pri teku gre brez težav na 150-180 pulz. To je preveč za kurjenje samo maščob, ker tle grejo tudi mišice (zato tudi teža hitro pada). Za samo hujšanje mi je bol primeren naprimer kolo, kjer bol enostavno držim pravilni pulz.

Phil_2
31.3.2009, 16:08
Plus, da pri teku zelo trpi koleno in kolki. Po večih letih teka, zna bit problem tle. Je plavanje bol primerno. Plus, redni tek ima malo posledic za srce.

ne me narobe razumet, tud sam tečem, samo nisem pa mnenja, da je idealen oz najbolši način zgubljanja maščob oz da je varen način.

DejanS
31.3.2009, 19:00
Zadne pol leta sem približno 5x na teden na fitnesu in ker sem delal malce na masi, sem tudi mal kil dubu....in zdej ko mal bolj delam na definiciji (kurjenju maščobe) gre trebuh najtežje stran....sicer nimam težav s prekomerno težo, rad bi imel še kakšno kilo več...ampak do čimvečje izgube maščobe na trebuhu je tek premalo....
Najbolš da delaš trebušnake, tečeš, kolo....seveda pa zelo pazi kaj ješ (pri meni je ravno to problem, ker imam preveč rad hrano in se teško odpovem kakšnim dobrotam) :)
Če boš oz bote vsi ki to želite vztrajal in ne obupal po 1 mesecu, potem se bojo počas začel kazat rezultati....

Syus
31.3.2009, 19:13
zanimivo, ko je tema že ravno na tem za zbiti težo, kaj pa če vprašam kako pridoviti mišično maso po celem telesu. index teže imam sicer popoln ampak ker sem velik sem vseeno prpričan da bi me moralo biti več skupaj.

kakšna prehrana(detajlno) v kombinaciji s kakšnimi vajami pride v poštev?:)

Veljo
31.3.2009, 19:21
Se nebi strinjal, da je tek najboljša stran za hujšanje. zelo teško pri teku držim primerni pulz, kjer se kurijo samo maščobe in ne mišice. Pri teku gre brez težav na 150-180 pulz. To je preveč za kurjenje samo maščob, ker tle grejo tudi mišice (zato tudi teža hitro pada). Za samo hujšanje mi je bol primeren naprimer kolo, kjer bol enostavno držim pravilni pulz.

ker imaš prehud tempo za svojo kondicijsko pripravljenost! Zmanjšaj hitrost do te mere, da prideš na ~130 in ta tempo drži....ne glede, če to pomeni, da moraš hoditi! ....ob takem teku se ti bo ravno tako dvignila s časom kondicija, in s tem znižal pulz ob isti hitrosti...kar pomeni >>pospeši :-D.

Phil_2
31.3.2009, 19:40
ker imaš prehud tempo za svojo kondicijsko pripravljenost! Zmanjšaj hitrost do te mere, da prideš na ~130 in ta tempo drži....ne glede, če to pomeni, da moraš hoditi! ....ob takem teku se ti bo ravno tako dvignila s časom kondicija, in s tem znižal pulz ob isti hitrosti...kar pomeni >>pospeši :-D.

Brez težav tečem 60 minut. Takoj ko začnem tečt imam pulz blizu 160. Tempo je nizek. Po približno 30 minut mi naraste pulz na 170+.

R.M
31.3.2009, 19:51
Jaz odkar redno tečem sem izgubil 4 kile iz 64 na 60:) pa pridobil veliko kondicije tek je super rešitev:) za izgubljanje kil tako kot za same mišice..

ATLET
31.3.2009, 19:55
Sm treniru oboje, atletiko in kolesarstvo in z gotovostjo trdim, da je kolo veliko bolj primerno za hujšanje (kurjenje maščob), kajti veliko lažje nadzorujemo pulz in ga držimo v ciljnem območju ter ga nato v tem območju tudi dlje časa vzdržujemo. Pri teku je problem nadzirati pulz, poleg tega pa redko kdo teče več kot eno uro, na kolesu je pa to najmanjši problem.
Poleg tega pa dosti manj trpijo sklepi pri kolesarjenju, ob pogoju da imamo blokeje pravilno nastavljene. Kolo ima prednost pred tekom predvsem pri ljudeh s prekomerno težo, tu so normalno obremenitve toliko večje. Torej, moj nasvet je, da je bolje hujšat na kolesu, lahko vozimo dlje časa in tako tudi več vidimo, pri teku si omejen na 5km v eno stran, nazaj je pa ponavadi ista pot...

dre
31.3.2009, 21:40
Brez težav tečem 60 minut. Takoj ko začnem tečt imam pulz blizu 160. Tempo je nizek. Po približno 30 minut mi naraste pulz na 170+.

Najprej razjasnimo v katerem območju tečeš?Puls 170 + sploh ni primeren za hujšanje ali pa za dobro početje edino če nimaš maksimalen puls 230(v kar neverjamem):-D

dre
31.3.2009, 21:42

Da pa tečeš na pulzu 170+ ,1 uro moraš bit pa vrhunsko pripravljen.Ker tečeš na 85% svojega maksimalnega pulsa tko, da tole o pulsu nekaj ne štima.

dre
31.3.2009, 21:43
Sm treniru oboje, atletiko in kolesarstvo in z gotovostjo trdim, da je kolo veliko bolj primerno za hujšanje (kurjenje maščob), kajti veliko lažje nadzorujemo pulz in ga držimo v ciljnem območju ter ga nato v tem območju tudi dlje časa vzdržujemo. Pri teku je problem nadzirati pulz, poleg tega pa redko kdo teče več kot eno uro, na kolesu je pa to najmanjši problem.
Poleg tega pa dosti manj trpijo sklepi pri kolesarjenju, ob pogoju da imamo blokeje pravilno nastavljene. Kolo ima prednost pred tekom predvsem pri ljudeh s prekomerno težo, tu so normalno obremenitve toliko večje. Torej, moj nasvet je, da je bolje hujšat na kolesu, lahko vozimo dlje časa in tako tudi več vidimo, pri teku si omejen na 5km v eno stran, nazaj je pa ponavadi ista pot...

Glede da si treniral atletiko potem tudi veš da 30 minut teka ,ni isto kot 30 minut kolesarjenja(niti približno).

Dark Funeral
31.3.2009, 21:44

Sedaj pa ustavljajte po želji....lahko tudi sex :laugh Da nebo cele debate kaj je najboljše, ker najboljše zame ni najboljše zate in kaj je za unga tm zadi najboljše ni rečeno, da je za unga k tm sedi v avtu. ( karikirane fraze, da se razumemo).

Jst sm shujšu med strečingom :laugh jebat ga, mi je bolj pomagu za mišice in maščobo kot fitnes in tekanje, k tekanje me je ubilo. In po tem pa mi je pomagalo počivanje :) - ja res počivanje je tudi izjemno pomembno. Zakaj pa kako..... blahhh... pre dolgo za razlagat.

EDIT: tekanje, kolesarjenje in ostale kardio zadeve.

EDIT2: jaz bi na tvojem mestu šel plavat in zamenjal prehrano. Vsekaor prehrano zamenjat.

dre
31.3.2009, 21:46

Koliko km pretečeš v 1 uri?

Veljo
31.3.2009, 21:52
vsakemu, kar je bolj pri srcu:ok...bistvo - uživaj v čemerkoli in rezultat bo:ok.

Dark Funeral
31.3.2009, 21:56
Pulz lahko nadziraš že samo z dihanjem, fantije, eno leto in pol vaje in lahko brez kateregakoli športa našponaš srce da razbiva ku prasica ali pa, da bije izjemno izjemno počasi.

ATLET
31.3.2009, 21:59
@veljo, se definitivno strinjam s tabo, kolo vs. tek je bilo bolj moje osebno mnenje kaj je sklepom prizanesljivejše.

@dre1, vem da je razlika velika ja, ampak ne vem pa kakšna je razlika če tečeš ali kolesariš - oboje pri pulzu recimo 140 - pri porabi maščob. Ker pri treningih pač o tem nismo niti razmišljali, ampak smo stremeli k boljšim časom:laugh
Videl sem tabele, kjer je poraba pri eni uri teka večja kot pri kolesu mislim da 2x, nisem pa 100%, naj me kdo popravi. A še vedno me zanima kakšna je razlika, isti pulz, tek vs. kolo, pri kurjenju maščob?

Moja kmečka logika mi pravi, da če je pulz pri obeh disciplinah 140, potem je odvisno samo kje ga lahko dlje držiš na tej cifri. V tem primeru je torej v prednosti kolo, ker lahko pri istem pulzu vozimo dalj časa.:confused

Phil_2
31.3.2009, 22:09
Koliko km pretečeš v 1 uri?

Med 8 in 10. Točne številke ne vem.

zigi
31.3.2009, 22:10
Mah, kaj pa vem, že od nekdaj sem raje kolesaril, kot pa laufal.
Se pa strinjam s tabo, da pol ure teka ni niti približno enako kot pol ure kolesarjenja.:ok Je pa seveda odvisno kako in kam kolesariš - če v hrib, niti ni enako kot po ravnini ... :laugh :ok2

Meni tek, zaradi stare poškodbe kolen in gležnjev avtomatsko odpade in pride v poštev le kolesarjenje. Sem se nekaj let kar dosti ukvarjal z gorskim kolesarjenjem in ga priporočam vsem, ki želijo shujšati, pridobiti kondicijo in mišice.
Nikakor pa ne gre pozabi tudi na vaje z utežmi, sklece, trebušnjake ... :ok2

Glavni problem pri vsem skupaj je, da se v veliki večini premalo gibljemo, preveč jemo (pa še to ob nepravih urah, poleg tega nekateri še nezdravo), poleg tega živimo preveč stresno ...
Če nimaš volje je vse tako in tako zaman. Tko da, ne obupat, pa na kolo za zdravo telo ... :-D

Lp, zigi :cool

Phil_2
31.3.2009, 22:13
Da pa tečeš na pulzu 170+ ,1 uro moraš bit pa vrhunsko pripravljen.Ker tečeš na 85% svojega maksimalnega pulsa tko, da tole o pulsu nekaj ne štima.

Lahko, da je sfukana ura (polar), samo teško verjamem, ker drugače dobro dela. Sicer sem probal na kolesu dve različne ure in so nekako podobno kazale. Na kolesu imam med 120 in 140 ponavadi (povprečje je okrog 120).

Dark Funeral
31.3.2009, 23:07
Kaj si mona 1h na 170 :eek Hardcore

Stalin
31.3.2009, 23:16
Se strinjam z atletom!Za kurjenje maščob je pomemben pulz!Tek ni primerljiv z kolesarstvom,samo zaradi obremenitve sklepov pri teku,kar daje dodaten občutek napora.
Namesto,da bi tukaj modrovali predlagam,da se spravite k miganju in se udeležite rekreativnih tekmovanj,zaradi motivacije.Za tekače je organiziranih ogromno prireditev skozi celo leto,prvi je tek trojk 9.maja,za kolesarje pa maraton Franja na začetku junija.
Jez grem na Franjo in me zanima,če je še kdo pripravljen malo potrenirati,pa se skupaj peljemo,kot BMW bike team:metalc

Blindek
31.3.2009, 23:23
ne pozabit na letni maraton treh src v Radencih tudi maja :ok

ATLET
31.3.2009, 23:29
@Stalin, me mal rajca tale Franja, bi vas živciru s svojim traktorjem:laugh A ti se že pripravljaš kej? Men je lih 1x uspel it, ampak sm pa takrat maksimalno uživu:metalc

Stalin
31.3.2009, 23:36
@Stalin, me mal rajca tale Franja, bi vas živciru s svojim traktorjem:laugh A ti se že pripravljaš kej? Men je lih 1x uspel it, ampak sm pa takrat maksimalno uživu:metalc
Pa sej se lahko zmeniva,pa greva oba s traktorjem:-D Moje priprave so pa za enkrat 4X na teden iz Grosuplja na Krim in nazaj:ok Ko bodo temprature ugodnejše,pa na specijalko,pa 2 uri intervalca.

kocko
31.3.2009, 23:45
Pa sej se lahko zmeniva,pa greva oba s traktorjem:-D Moje priprave so pa za enkrat 4X na teden iz Grosuplja na Krim in nazaj:ok Ko bodo temprature ugodnejše,pa na specijalko,pa 2 uri intervalca.
Mogoče se bi pa še jaz kdaj pridružil (ko se noge malo navadijo gonit pedalke :ok2).
Drugače je pa letos tudi namen prekolesariti veliko Franjo. No, bomo še videl. :)

pehtren
31.3.2009, 23:48

A si v Grosuplju doma? Kakšna pa je trasa do Krima?

Tek te veliko bolj izčrpa kot kolesarjenje, tam šele vidiš kok si brez kondicije (čeprav tok spet nisem). No v mojem primeru je bilo tako.:)

ATLET
31.3.2009, 23:53
Lepo lepo, na konc se nas bo še kr neki nabral:metalc

Stalin
1.4.2009, 00:25
A si v Grosuplju doma? Kakšna pa je trasa do Krima?

Tek te veliko bolj izčrpa kot kolesarjenje, tam šele vidiš kok si brez kondicije (čeprav tok spet nisem). No v mojem primeru je bilo tako.:)
Doma se v Šmarje sapu-sosednja vas:ok
Trasa je najprej 18km čez barje,bolj ali manj ogrevanja,potem pa 15km vzpona iz 300m na 1107m.Polovica vzpona je asfaltirana,drugo makedam.V poletnjih mesecih je nabolj prijetno,ker je celoten vzpon v senci.Na vrhu pa krasen razgled in pivo:laugh,navzdol pa noro in ga ni WRC avtomobila,ki bi me ujel:ok2

DejanS
1.4.2009, 11:39
Doma se v Šmarje sapu-sosednja vas:ok
Trasa je najprej 18km čez barje,bolj ali manj ogrevanja,potem pa 15km vzpona iz 300m na 1107m.Polovica vzpona je asfaltirana,drugo makedam.V poletnjih mesecih je nabolj prijetno,ker je celoten vzpon v senci.Na vrhu pa krasen razgled in pivo:laugh,navzdol pa noro in ga ni WRC avtomobila,ki bi me ujel:ok2

Ko boš šel poklič še mene....konec tedna in nasledn teden bo baje full lepo vreme, tako da jst sm za to da se gre gor. Da še realiziramo to kar se že dolg časa menmo :)

ATLET
1.4.2009, 11:46
E, če bo čez vikend lepo, sem 100% kandidat za turo, ker mam lih prost vikend pa bo prav prišl za med učenjem mal kolesa.

Kolk pa vozte kej gor, da vidim al bolš če grem mal prej al smo za skupi?:blush

Stalin
1.4.2009, 23:33
E, če bo čez vikend lepo, sem 100% kandidat za turo, ker mam lih prost vikend pa bo prav prišl za med učenjem mal kolesa.

Kolk pa vozte kej gor, da vidim al bolš če grem mal prej al smo za skupi?:blush
Gremo prvič čisto turistično,z 130 pulza:ok

ATLET
2.4.2009, 01:21
Sobota dopoldan, traktorji, Krim?

Stalin
2.4.2009, 01:38
kaj pa zgodaj popoldan,lahko takoj po 12:confused

Senna
2.4.2009, 06:55
Fantje,sex je najboljša vaja za trebušne mišice:ok2:ok,preverjeno:ok

Stalin
2.4.2009, 09:43
Fantje,sex je najboljša vaja za trebušne mišice:ok2:ok,preverjeno:ok
Pa ne samo za trebušne:laugh

ATLET
2.4.2009, 10:16
Ne bi vedu, ne prakticiram:confused:-D

@Stalin, lahko tudi po 12, v soboto mam dela prost dan in si bom že skombiniru učenje in kolo. Te pokličem:ok

Pa še mal na topic: Fantje ste začel kej migat? Počutje?

V_power
2.4.2009, 14:08
migat je treba celo leto, ne pa samo pred dopustom "za na plažo".

pa tudi sprememba prehranjevanja čez celo leto pomaga pri ohranjanju nizkega % maščobe (seveda lahko nekajkrat na mesec poješ kar ti paše npr. torta,... ko se navadiš na to zdravo prehrano ti potem tudi sladice, mastna hrana ne pašejo toliko da bi jo jedel)

najboljši pokazatelj % maščobe je pa ogledalo in fotoaparat. potem pa spremljaš napredek izgubljanja maščobe npr. 1× mesečno.

Phil_2
2.4.2009, 15:07
Jst migam celo leto. Za kardio skrbi sobni kolo, za razgibanje mišic pa domači fitnes :)

V_power
2.4.2009, 15:13
ja so redki takšni ki migajo čez celo leto.

se vidi po obisku fitnesa ki je nabito poln 1-2meseca pred poletjem, potem pa nimaš kje trenirat

Phil_2
2.4.2009, 15:26
ja so redki takšni ki migajo čez celo leto.

se vidi po obisku fitnesa ki je nabito poln 1-2meseca pred poletjem, potem pa nimaš kje trenirat

Zato sem nehal hoditi v fitnes center in sem si doma naredil fitnes. me je jezilo, da se en vsede na napravo, pomiga 20 sekund, potem pa par minut bere revijo (čaka na nasledno serijo......in ima kakih 5 minut pavze).

zigi
2.4.2009, 15:30
migat je treba celo leto, ne pa samo pred dopustom "za na plažo".

pa tudi sprememba prehranjevanja čez celo leto pomaga pri ohranjanju nizkega % maščobe (seveda lahko nekajkrat na mesec poješ kar ti paše npr. torta,... ko se navadiš na to zdravo prehrano ti potem tudi sladice, mastna hrana ne pašejo toliko da bi jo jedel)

najboljši pokazatelj % maščobe je pa ogledalo in fotoaparat. potem pa spremljaš napredek izgubljanja maščobe npr. 1× mesečno.

x2 :ok

Phil_2
2.4.2009, 21:26
Samo ena slika za motivacijo. Tole je frišna slika Sylvesterja stalloneta. Človek je star 63 let btw :)

http://cm1.theinsider.com/media/0/344/74/sylvester-stallone-ripped.0.0.0x0.400x429.jpeg

Dark Funeral
2.4.2009, 22:14
Samo ena slika za motivacijo. Tole je frišna slika Sylvesterja stalloneta. Človek je star 63 let btw :)

http://cm1.theinsider.com/media/0/344/74/sylvester-stallone-ripped.0.0.0x0.400x429.jpeg

:eek keri body......

Jaz bi bil s tem kompleten...... moja draga pa nebi bila vesela..... Sem tak vendar brez prsi, z res minimalno trebha ( ploščat vendar brez mišic ) in seveda nič definicije nič mišic.

http://cronacaeattualita.blogosfere.it/images/corona%20erba-thumb.jpg

Ne najdem boljše fotke ali njemu podobnega bodya....seveda brez tattojev in še nekoliko majn prsi. Osebno ni bil žilavo mišočast in tako suh kot sem. Z istimi kg. No sej ko work zalawfa bomo neki tazga si naredili...... jebeš M5 če si oblečen kot M3 in slečen kot M6 :hihi

Phil_2
2.4.2009, 22:23
Poleg tega, da je lepo izrezan sylvester, me res preseneča to, da je tak pri 63-ih. Treba pa je biti iskren in povedati, da jemlje rastni hormon. Ne dela čudežev, amak zanemaraljivo pa tudi ni :)

Moja punca tudi ne mara mišičastega telesa. Njej je bol všeč, če je mal trebuha. No, se pa vseeno trudim biti bol atletske postave :)

Sam imam trebušne mišice vendar je čez sloj maščobe in ne pridejo do izraza. Se vidijo bunke in se dosti čutijo, samo jih sloj maščobe lepo pokrije. Tudi pri prsih je podobno. Zanimivo pa, da drugje sem skoraj brez maščob, sam ta klinčev trebuh :)

p.s. si potem dobil službo?

Dark Funeral
2.4.2009, 22:28
Poleg tega, da je lepo izrezan sylvester, me res preseneča to, da je tak pri 63-ih. Treba pa je biti iskren in povedati, da jemlje rastni hormon. Ne dela čudežev, amak zanemaraljivo pa tudi ni :)

Moja punca tudi ne mara mišičastega telesa. Njej je bol všeč, če je mal trebuha. No, se pa vseeno trudim biti bol atletske postave :)

Sam imam trebušne mišice vendar je čez sloj maščobe in ne pridejo do izraza. Se vidijo bunke in se dosti čutijo, samo jih sloj maščobe lepo pokrije. Tudi pri prsih je podobno. Zanimivo pa, da drugje sem skoraj brez maščob, sam ta klinčev trebuh :)

p.s. si potem dobil službo?

Kot privatnik :laugh z pogodbo :-D Ne delam shujševalne vendar kdaj ne jem praktično nič cel dan, k nima cajta.....

Moja poravi pa da noče, da mam mišice ker sem eleganten.

Phil_2
3.4.2009, 01:05
Čeprov to, da kdaj ne ješ celi, po drugi strani upočasni metabloziem + da telo začne delat zaloge. Tako, da se lahko rediš, tudi če ješ manj hrane (gledano na kalorije), kot če bi jo večkrat po malo (in s tem vnesel več kalorij). Zdej to je teorija, realnost je pa od posameznika odvisna :) Jst lahko nič ne jem in ne bom shujšu pomoje :) Po drugi strani pa lahko brez težav dobim 10 kilc gor :D Nikol nismo zadovolni hehe.

Se pa ženske/šunce prekmalu ustrašijo mišic. JIm rečeš, da malo dviguješ uteži in že imajo švarcija v mislih :) Jst fitnisiram bol zato, da malo utrdim telo, ker nekako ne maram, da je vse putrasto hehe. In to mi je kar dobro ratalo. Če bo pa kej viška, se pa ne bom branil :ok2

Dark Funeral
3.4.2009, 01:19
Čeprov to, da kdaj ne ješ celi, po drugi strani upočasni metabloziem + da telo začne delat zaloge. Tako, da se lahko rediš, tudi če ješ manj hrane (gledano na kalorije), kot če bi jo večkrat po malo (in s tem vnesel več kalorij). Zdej to je teorija, realnost je pa od posameznika odvisna :) Jst lahko nič ne jem in ne bom shujšu pomoje :) Po drugi strani pa lahko brez težav dobim 10 kilc gor :D Nikol nismo zadovolni hehe.

Se pa ženske/šunce prekmalu ustrašijo mišic. JIm rečeš, da malo dviguješ uteži in že imajo švarcija v mislih :) Jst fitnisiram bol zato, da malo utrdim telo, ker nekako ne maram, da je vse putrasto hehe. In to mi je kar dobro ratalo. Če bo pa kej viška, se pa ne bom branil :ok2

To o hrani vem ker sem prakticiral precej časa, sedaj mi nekako ne uspe in vem da ni dobro. Jaz zelo težko pridobim kak kg. Niham odvisno od obdobja tudi do 7kg, kaj je kar precej.

Moja nima mišic.....

Je pa res da srečing oz. strečing redno izvajaz nebi bilo slabo ker sem ves trd in polomljen.

Meni se samemu ne da hodit na fitness. Bomo nekaj prišparali, dali tipu šuške in bo šel z mano ali pa bo že tam in se bo z mano ukvarjal, da imam pravi program in da v 3 mesecih dosežem točno to kar hočem. Mišice k imajo zelo malo volumna in k se ne potem kar "spuškajo" ampak, da lahko brez neke telovadbe uzdržujem to formo. Recimo 2x na teden nekaj vaj, da je forma ista. Suh, mišice definicija, da zgleda koža nategnjena skoraj, da poči, ampak je še vedno dovolj prožna in mehka. TAk kot je inu na sliki k sm prilepu. Je pa res, da nisem prav napisal prej, ker prej sem si pogledal trebuh in je tistega res malo maščobice še majn kot sem se spominjal. Pod popkom je res še nekaj in zadaj, ljubezenskih ročajčkov nekaj. Ni pa mišic.

Mam frenda k je samo presno hrani in je full shujšal in se mu vidi cela želvica mapak mišice te želvice so velikost monchery čokolatina in je prav grozno, ker je bolj suh kot jaz ampaj izgleda res anorexik.

Phil_2
3.4.2009, 01:49
ja, mišice bojo pa mogle kr z treningom pridt. mi ki smo žez cel življenje kake športe vadil, jih mali imamo, tako da če bi samo shujšali bi se vsaj nekaj videlo. je pa to teško, če ni take genetike. Boš pa te žilave in napete mišice uspešno in kmalu naredil, samo vstrajat je treba. Jst sm si kr doma naredu fitnes in kr redno vadim. ne bom švarci, bo pa vsaj trdo telo in ne mlahavo :)

Imaš prov, drobcene mišice bol tko tko zgledajo :)

V_power
3.4.2009, 14:33
Moja nima mišic.....

s čim pa premika roke in noge ter ostale dele telesa?

če mišice prekriva maščoba še ne pomeni da mišic nima.

tudi definirane športnice lahko izgledajo hudo:metalc
še od Alenke Bikar je en video na youtube :cool

edit: video
http://www.youtube.com/watch?v=YYrdCLd3BwM

Dark Funeral
3.4.2009, 20:51
s čim pa premika roke in noge ter ostale dele telesa?

če mišice prekriva maščoba še ne pomeni da mišic nima.

tudi definirane športnice lahko izgledajo hudo:metalc
še od Alenke Bikar je en video na youtube :cool

edit: video
http://www.youtube.com/watch?v=YYrdCLd3BwM

Rada mišic..... sorry, ni zneslo.... misli hitrejše od prstov....se zgodi :laugh Je bolj močna(moč, ne močna kot teža in je manjša jo mene, sampak dobro vino in hud strup so vsi v majhnih flaškah ) od mene, jst mam samo penis res trd :laugh

ATLET
5.4.2009, 09:46
Evo, js sm bil včeri na Krimu in res škoda, da se nismo zmenil za skupinsko vožnjo. Od doma sem šel 15 čez 3, sonca ni bilo kej velik, ampak je bila pa cesta suha, razen prvega odseka kjer popravljajo cesto in je makadam. Na vrhu ni bilo nič ljudi, na poti gor sem pa srečal 2 avta. Najlepše od vsega, se pripeljem dol pa mokra cesta, sm moral ornk pomislat če so ble tud prej kej mokre, no ko sm vidu luže mi je blo pa takoj jasn da je deževalo. Sm pol na bencinski vprašač majstra, in je reku da je 10min ornk ulival in pihal. Gor pa NIČ, sm se izognu dežju:metalc

ATLET
10.4.2009, 11:48
Fantje ta vikend bo cel lep, je kak kandidat za nedeljski izlet na Krim? V soboto žal ne utegnem ker delam do 16h, nedelja bi pa šla, sam da sem do med 14-15h doma.

:ok

ATLET
11.4.2009, 09:11
A se boste sam s pirhi pa šunkico basal al kaj?:-D

kocko
11.4.2009, 10:53
Bomo šli tut kaj na kolo, samo ne na Krim, ker je zaenkrat še prehuda (neubogljive noge :-D).

ATLET
14.4.2009, 16:05
Kak kandidat za to soboto? Se dobimo ob 15.00 na začetku vzpona na Krim. @Stalin je zihr za akcijo, edino če mu ura odgovarja? Še kdo drug?:)

dejca
14.4.2009, 21:41
Kak kandidat za to soboto? Se dobimo ob 15.00 na začetku vzpona na Krim. @Stalin je zihr za akcijo, edino če mu ura odgovarja? Še kdo drug?:)

Jest še ne vem,bi pa z veseljem šel po dolgem času na Krim.Te še obvestim,sam povej s kere strani štartamo,oz.od kod?:-D

ATLET
14.4.2009, 22:28
Iz Iške vasi, se dobimo na tistem mini parkirišču na začetku vzpona;)

Stalin
14.4.2009, 23:50
Kaj pa dopoldne ali pa kadarkoli v nedeljo???V soboto popoldne imam en rojstni dan.
Atlet,a v nedeljo delaš?

ATLET
14.4.2009, 23:56
Js bi skor raje v soboto dopoldan, zaradi mene lahko tudi zjutraj štartamo, se bo ravno ogrelo do spusta. Nedelja mi ne diši ker imam v ponedeljek kolokvij in izpit, in bom še izkoriščal zadnje ure/minute:crazy:laugh

@Stalin teb je pol kul sobota dopoldan oz. zjutraj? Kaj pa @dejca?

Stalin
15.4.2009, 00:39
OK,sobota zjutraj :ok

dejca
15.4.2009, 08:55
OK,sobota zjutraj :ok

Jest u soboto zjutraj ne morem,mam še šiht!Se vam pa drugič pridružim!:ok

ATLET
15.4.2009, 18:33
Škoda, no pa saj ne gremo zadnjič:)

@Stalin, povej kdaj bi se dobila spodi? Ob 10h?

Če ma še kdo željo pa sam sporočte, prostora je dost:-D

ATLET
17.4.2009, 22:10
Evo, s Stalinom sva zmenjena ju3, SOBOTA OB 10.00 pred začetkom vzpona na Krim iz Iške vasi. Če je še kakšen kandidat naj napiše tu gor, ali pa bo ju3 ob tej uri na tem mestu:-D Gremo pa lagano sportski, Stalin je utrujen, ATLET je pa danes teku in se noge tud niso neki najbolj strinjale:laugh

Stalin
17.4.2009, 22:52
Če kakšnemu pomaga podatek,da ga na vrhu čaka per ,naj se nama pridruži:ok2

Stalin
19.4.2009, 16:29
Evo,z Atletom sva šla v soboto na Krim,bolj na izzy,ampak se je splačalo in mislim,da bova to še kar nekajkrat ponovila:ok
Vsi ostali ste vabljeni,na vrhu pivo častiva midva:beer

dejca
19.4.2009, 16:54
Če se bosta to soboto popoldne(ob lepem vremenu) odločila da gresta,se vama skoraj 100% pridružim!Pa jest dam za pivo,da ne bo pomote!:beer:-D

ATLET
19.4.2009, 17:13
V soboto sicer delam do 16h, ampak če se uspem dogovorit da pride menjava ob 14h sm lahko med 15.00-15.30 že pod Krimom. Če vama ne bo prepozno. Za pivo pa ni problema, lahko vsak da, sam potem raje kje spodaj, da ne bomo s tremi v riti dol vozl:blackeye:ok

dejca
19.4.2009, 17:28
Ma ni blema!Se bomo že zmenil da bo parv!:ok

mateyo
15.7.2009, 23:06
Živjo vidm, da je kar nekej aerobnih, fitnes in ostalih strokovnjakov. Jest pa nimam problemov z preveliko težo ampak z preveč koščeno postavo.
Rad bi temeljito spremenil prehrano ker moja je recimo taka: zjutraj sendvič, opoldne sendvič, kosilo vse kar pade, za večerjo pa spet kakšna salamca, sir,...
Problem je, ker ne jem nobene zelenjave pa bi jo rad začel.
Prosil bi vas, če mi lahko napišete kakšno idejo oz. jedilnike, ki bi si lahko nadomestil sendviče :)
Jest nimam ideje, ker se res dobro najem samo od kruha :)

ATLET
16.7.2009, 10:17
Saj je bila tudi tema za takšne kot si ti, nekaj v smislu pridobitve mišične mase.:ok

http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=54871&highlight=mi%C5%A1i%C4%8Dno

Evo, sem jo šel poiskat.:)

Malo preberi tole temo, če piše kaj pametnega v njej. Vsekakor pazi, da se boš redil s kvalitetno hrano in počasi, kajti le tako bo šla večina hrane v mišice, drugače boš bolj nabiral oblogice. Pa obvezno je treba malo dvigovat uteži, boš veliko hitreje napredoval.

Namesto sendviča si lahko za zajtrk pripraviš polnozrnate ali ovsene kosmiče, sam jih jem z vodo in dodam proteine zaradi okusa, seveda pa večina je z mlekom. Zraven lahko poješ še tudi 2 jajci npr.

En obrok lahko poješ skuto, recimo 250 - 300g, zraven zmešaš kar ti paše, meni osebno zelo odgovarja tuna in preko malo olivnega olja, tistega iz konzerve namreč odcedim. Lahko pa daš tudi jogurt, bolje navadnega, sadni imajo preveč sladkorja, ali pa npr. borovnice, jagode, banano... To vse super paše skupaj, malo je pa treba tudi eksperimentirati oz. poslušati svoj okus in želje.

Pri kosilu pa poskušaj vedno pojesti solato, da dobiš nekaj vlaknin. Pa kuhano zelenjavo zraven. Sam sem namesto riža/testenin jedel zelenjavo, vendar je to bolj za hujšanje ali pa ohranjanje mase, ti pa kar navali na riž ali testenine, pa na meso/ribe tudi ne smeš pozabiti.

BMW5
16.7.2009, 10:17
Živjo vidm, da je kar nekej aerobnih, fitnes in ostalih strokovnjakov. Jest pa nimam problemov z preveliko težo ampak z preveč koščeno postavo.
Rad bi temeljito spremenil prehrano ker moja je recimo taka: zjutraj sendvič, opoldne sendvič, kosilo vse kar pade, za večerjo pa spet kakšna salamca, sir,...
Problem je, ker ne jem nobene zelenjave pa bi jo rad začel.
Prosil bi vas, če mi lahko napišete kakšno idejo oz. jedilnike, ki bi si lahko nadomestil sendviče :)
Jest nimam ideje, ker se res dobro najem samo od kruha :)

iz napisanega vidim, da zauzijes veliko OH dnevno in to nekompleksnih...napisal si da si vseeno koščen, iz tega se razbere da imas hiter metabolizem, kar je zelo dobro, z moje strani misljenja...imas manj napora za doseganje vecjih in boljsih rezultatov...:-D

zdaj, lahko bi ti napisal jedilnik profisonalnega bilderja, ampak je zelo zahtevno s*r*a*n*j*e, lahko ti pa dopisem v tvoj jedilnik kaj dodati da pridobis na tezi, ampak kvalitetni...

se pravi, jej kot si do sedaj, ker vrjemi ce si ljubitelj kruha in ce si ga totalno izkljucis iz hrane, ga bos po 1 tednu tako pogresal, da bos imel abstinencno krizo...:laugh

zajtrk:
lahko pa ga na primer za zacetek zamenjas s črnim kruhom, in pa namesto teh svinjskih salam, zamenjas s puranjimi prsi...ali s tuno...ali s poparjenim piscancijim-puranjim filejem...dodas si kaksno solato itd...

malica:
razno sadje, priporocljiva je banana (veliko kalorij, ampak kompleksni OH), jabolka, pomarance, grenivka, ananas...:-D

kosilo:
razno pusto nemastno meso, od govedine, konja, piscanca, purana, poleg pa riz, makaroni + kaksna solata

kaksen dan v tednu opravi tudi kaksen trening:-D

in nato se vecerja:

ta naj bo lahka, bolj beljakovinska, se pravi poleg kaksne solate pojes kaksno tuno, pusto meso,skuto (kazein) ali pa zvrnes kaksen sejker visokoprocentnih beljakovin-proteinov:ok

med obroki pa si vedno privosci se kaksne proteine, se pravi kupi seb ene velike, pa jih mas za 1 mesec...:ok

ce imas sedaj primer ene 75kg, moras obvezno zagotovit 250g B dnevno, za kvalitetno pridobivanje na tezi...

PS: to je jedilnik za nekoga ki se spopada z nizko tezo, ceprav veliko hrane zauzije...to so samo dodatki, in to ni jedilnik za nekoga ki gre v fitnes...:ok

mateyo
16.7.2009, 13:26
Hvala za nasvete. hja kruh mi mogoče že dela mal preglavic ker trebušček počasi rasre :)
Za večerjo ma že prakticiram tuno z koščkom črnega kruha pa skuto v njej pa kakšen deci navadnega tekočega jogurta 1,3%.
Kar se tiče razgibavanja hodim vsak drug dan, če se le da ven lavfat kakšne 4km počasi bom pa podalšal turico, ker je že premalo.
Glede solate je pa velik problem, ker je ne jem že od rojstva in mi nekako ne paše. Edino zelnata solata. Tudi kar se tiče sadja in zelenjave je to pi meni bol izjema kot pa kaj drugega.
A proteine se bol splača zvečer po treningu al pred treningom al zjutrej? Kere mi priporočate? Gledu sm Whey (bela škatla) proteine a so ok?
Sem pa velik okol 192cm pa 84kg

BMW5
16.7.2009, 15:44
Hvala za nasvete. hja kruh mi mogoče že dela mal preglavic ker trebušček počasi rasre :)
Za večerjo ma že prakticiram tuno z koščkom črnega kruha pa skuto v njej pa kakšen deci navadnega tekočega jogurta 1,3%.
Kar se tiče razgibavanja hodim vsak drug dan, če se le da ven lavfat kakšne 4km počasi bom pa podalšal turico, ker je že premalo.
Glede solate je pa velik problem, ker je ne jem že od rojstva in mi nekako ne paše. Edino zelnata solata. Tudi kar se tiče sadja in zelenjave je to pi meni bol izjema kot pa kaj drugega.
A proteine se bol splača zvečer po treningu al pred treningom al zjutrej? Kere mi priporočate? Gledu sm Whey (bela škatla) proteine a so ok?
Sem pa velik okol 192cm pa 84kg

glede proteinov nimas kej falit, uzam samo visoko %, ker to je za cisto pridobivanje...

proteine se naceloma pije najbolje zjutraj, da telo dobi hito ze razgrajene beljakovine, in pa isto po treningu, zaradi hitrega vbrizga...pred spanjem niso priporocljivi ker jih telo prehitro obdela, in potem nima kaj cez noc za obdelovati, sam osebno jih pijem, ko mi zmanjka energije, nocem pa mastnega obroka...:ok

tudi pred spanjem ce jih ruknes, nebo nic narobe:ok

kar se tice solate, pac mal se prisilis, potem pa ze gre, paradajza sam osebno nikoli nisem maral, pa sem ga na silo ene parkrat pojedu, zdaj ga lahko jem kot jabolko...:ok

V_power
16.7.2009, 16:01
pa nima samo solata vlaknin...

ATLET
16.7.2009, 16:08
No nekaj stvari ti je že @BMW5 povedal, nekaj sem ti sam v mojem prejšnjem postu, pa še nekaj bi dodal k debati.

Tale tek me je malo zbodel. Če želiš dobiti mišično maso, se mu boš za nekaj časa moral odpovedati, recimo čez zimo. Žal pridobivanje mase in kurjenje maščob ne gre skupaj. Če praviš, da si koščen, potem delaj sedaj na masi, kasneje pa boš kuril obloge ki so se ti in se bodo nabrale. Namesto teka poseži po utežeh.

Glede kruha je moj nasvet, da če že, potem jej polnozrnatega. A poskušaj se mu čimbolj odpovedati. Po moje je najbolje, da ga imaš pri kakšni malici, kot je rekel @BMW5 za malico sadje, vendar bi jaz mogoče vzel manj sadja in kos kruha ali žemljo, pa kakšna piščančja prsa ali pa jogurt če ne znese za meso.

Za zajtrk so pa top kosmiči ovseni/polnozrnati, sploh če boš kupil proteine je super. Sam sem kosmiče zvečer namočil v vodo, in zjutraj samo dodal proteine, pa mi je bilo super. Če ti ne gre z vodo, si jih naredi z mlekom. Itak na koncu najbolj občutiš okus proteinov.:ok

BMW5
16.7.2009, 19:22
No nekaj stvari ti je že @BMW5 povedal, nekaj sem ti sam v mojem prejšnjem postu, pa še nekaj bi dodal k debati.

Tale tek me je malo zbodel. Če želiš dobiti mišično maso, se mu boš za nekaj časa moral odpovedati, recimo čez zimo. Žal pridobivanje mase in kurjenje maščob ne gre skupaj. Če praviš, da si koščen, potem delaj sedaj na masi, kasneje pa boš kuril obloge ki so se ti in se bodo nabrale. Namesto teka poseži po utežeh.

Glede kruha je moj nasvet, da če že, potem jej polnozrnatega. A poskušaj se mu čimbolj odpovedati. Po moje je najbolje, da ga imaš pri kakšni malici, kot je rekel @BMW5 za malico sadje, vendar bi jaz mogoče vzel manj sadja in kos kruha ali žemljo, pa kakšna piščančja prsa ali pa jogurt če ne znese za meso.

Za zajtrk so pa top kosmiči ovseni/polnozrnati, sploh če boš kupil proteine je super. Sam sem kosmiče zvečer namočil v vodo, in zjutraj samo dodal proteine, pa mi je bilo super. Če ti ne gre z vodo, si jih naredi z mlekom. Itak na koncu najbolj občutiš okus proteinov.:ok

odebeljeni del se zelo strinjam stabo ATLET, ampak ce fant nima nekih res velikih zelja, potem naj vsaj miga in dela kar koli...:laugh

cim vec se drzi napisanega in v 2-3 mesecih bos spremenjen, to ti garantiram...:ok

veliko volje in strpnosti do cilja:ok

sonce
16.7.2009, 20:37
70-80% je prehrana in striktnost pri tem. Ostalo je sama vadba, seveda pravilno izvajanje vaj.

BMW5
16.7.2009, 20:43
70-80% je prehrana in striktnost pri tem. Ostalo je sama vadba, seveda pravilno izvajanje vaj.

to bolj velja za ljudi, ki imajo višji cilje, za normalne zelje je pa cisto dovolj zgoraj napisano...:D

sam osebno imam hude trebusne, ampak hrano mam pa tudi po nacrtu...:-D

imam pa res veliko šprintov vključenih, ko izvajam jutranji tek na tešče...
sam mislim, da je to veliko bolje od trbušnjakov...spet stvar posameznika:ok

mateyo
17.7.2009, 00:42
Super, hvala za nasvete edin kaj, če že za malco jem piščanca kaj bom pa pol za kosilo :)
No jutr grem še po kosmiče pa proteine pol pa na morje. Aja pa tekaška oprema gre z mano :)

BMW5
17.7.2009, 07:20
Super, hvala za nasvete edin kaj, če že za malco jem piščanca kaj bom pa pol za kosilo :)
No jutr grem še po kosmiče pa proteine pol pa na morje. Aja pa tekaška oprema gre z mano :)

lej, govorim ti iz izkusenj, vedno probaj imeti cim bolj mesan jedilnik, ker vrjemi sedaj si poln volje in adrenalina, in bi lahko jedel piscanca skoraj vsak obrok, po nekih 14 dneh ti pa pride, da bi piscanca in vse nekam vrgel...hehehee:laugh

najbolj pomembno je da primer, zjutraj zacnes s primer s (kosmici,0,1 ali 0,5 mleko, 0,5 kaka skuta, proteini ali kuhana jajca), se pravi eto za zajtrk mas ze ene par razlicnih jedilnikov, proteine obvezno, pa ni vazn kaj pol pored jes...

malica nato kaksen sadež, sva ti že z ATLETOM napisala kaj je priporocljivo, samo ne grozdje

nato kosilo, piscanec,lepa govedina, konjsko meso, puranji file, se pravi cim vec raznovrstnega nemastnega mesa...in tudi tega mešaš ali z makaroni tistimi crnimi, ali rizem, tudi tisti crni, vredu ce nimas nekih ciljev pol tudi navadni, samo sem sam mnenja ce se trudis, se trudi maximalno...solate poleg...

ali pa skuhas makarone pa jih s tuno v naravnem soku samo zmesas skupaj, tudi odlicno... se pravi cim bolj raznovrstni obroki, da se ti jedilnik ne zgrauža:laugh:laugh

nato zopet malica, od sadzea skute, proteini, ma kar ti pase...lahko pa tudi jabolko ali banano zmixas s palicnim v skuto...:ok

vecerja si pa naredis sam opcijo iz nastetega...:laugh

PS ko bos sel kupovat proteine, si kupi se ene VITAMINE + OMEGA 3 mascobne, ker ti bo zaradi nizkokaloricne hrane tega manjkalo, to ti je pa pomembna stvar na tvoji poti...:ok2

pa lp:ok

miha07
22.7.2009, 21:26
Mam prašanje za kakšnega trenerja.Velik sem 180 cm in imam 84kg(ma preveč:D)...in se mi maščoba nabira na trebuhu in je je ratal precej preveč.Zanima me kako bi ga zmanjšal.Moj potek dneva je da zjutraj pojem skodelica kosmičev in potem opravljam rahlo fizično delo in za malico jem ribe in kruh.Za kosilo imam vse vrste hrane.Gibam se ne prav veliko(razn kakšen nogomet z prajtli večkratt na teden:).Dans sm opazu reklama za Abtronic X2.Zanima me ali kaj pomaga in kako naj se znebim odvečnga špeha:D
lp miha

Drobtina
22.7.2009, 22:24
Tek in plavanje sta najučinkovitejši zadevi, le da je plavanje fizično manj naporno in utrujajoče.

Pri obojem je obremenjenih večina telesnih mišic.
Glede na zunanje temperature bi bilo plavanje bolj priporočljivo, da ne bi nastalo več škode kakor koristi. Organizem, ki rekreativnih naporov ni vajen bo prav tako lažje funkcioniral po plavanju kakor po teku.
Priporočljivo bi bilo tudi tisto najbolj dolgočasno - razgibavanje pred večjim naporom, da se človek izogne nepotrebnim dolgotrajnim poškodbam hrbtenjače, križa, vezi, sklepov ter tkiv.

Sami trebušnjaki imajo res da svoj učinek a ne čudežen. Trebušnjaki zgolj krepijo trebušne mišice pri tem pa maščoba, ki mišice obdaja, ostaja - vsaj večinski delež. Bolj učinkovito je preteči krog ali dva in narediti 10 počasnih in bolečih trebušnjakov, kakor napraviti 300 trebušnjakov.

Obilo užitkov :ok .

BMW5
23.7.2009, 07:52
Mam prašanje za kakšnega trenerja.Velik sem 180 cm in imam 84kg(ma preveč:D)...in se mi maščoba nabira na trebuhu in je je ratal precej preveč.Zanima me kako bi ga zmanjšal.Moj potek dneva je da zjutraj pojem skodelica kosmičev in potem opravljam rahlo fizično delo in za malico jem ribe in kruh.Za kosilo imam vse vrste hrane.Gibam se ne prav veliko(razn kakšen nogomet z prajtli večkratt na teden:).Dans sm opazu reklama za Abtronic X2.Zanima me ali kaj pomaga in kako naj se znebim odvečnga špeha:D
lp miha

pozabi ABtronic, ampak se organiziraj, naredi dober jedilnik in kvaliteten trening...uspeh je zagotovljen...:ok

ce pa potrebujes nekaj konkretno pa povej kaksne mas cilje oz. želje, pa ti nekaj napisem...:-D

Veljo
23.7.2009, 12:09
Tek in plavanje sta najučinkovitejši zadevi, le da je plavanje fizično manj naporno in utrujajoče. ...

Tole pa ne bo držalo:-D. Če govorimo o plavanju kot plavanju in ne namakanju, to sigurno ne drži:ok. Poiskusi intenzivno plavati 30 minut:laugh. Če uspeš, potem si itak minimalno zelo uspešen triatlonec.:)

BMW5
24.7.2009, 07:25
Tole pa ne bo držalo:-D. Če govorimo o plavanju kot plavanju in ne namakanju, to sigurno ne drži:ok. Poiskusi intenzivno plavati 30 minut:laugh. Če uspeš, potem si itak minimalno zelo uspešen triatlonec.:)

točno tako,:ok

že samo razpredelnico če pogledamo, je po 1 minuti napora najvec pokurjenih kalorij pri plavanju...:-D

Stalin
24.7.2009, 12:19
Za trebušne mišice je itak najučikovitejše eno urco :sex na dan,na tešče:ok2,bejba pa dobi še brezplačne proteine:laugh

Drobtina
24.7.2009, 14:13

Bo držalo :).
Mišica je v vodi veliko bolj stabilna, ker ji voda služi kot imobilizator, kar seveda ne pomeni, da ne trpi.
Ko rečem, da je v vodi manj fizičnega napora s tem mislim, da naslednji dan lažje hodiš po 30 min plavanja, kakor po 30 min teka. Pri plavanju bolj poredko pride do poškodb tkiv, zato se tudi večina boljših fizioterapij oz. rehabilitacij, opravlja v vodi. No, slednje pa pove vse.

P.S.: Za oboje je potrebno nekaj truda in volje in v primeru te teme, je to prvi pogoj za uspeh :ok .

ATLET
24.7.2009, 18:00
@stalin, ti pa nisi resn. Umrl od smeha skor.:laugh:laugh:laugh

Drugače je pa plavanje super, ker okrepiš celoten zgornji del telesa, vsaj meni osebno je plavalska postava všeč. Predvsem je super plavanje pozimi, ko je za večino ljudi zunaj premrzlo za tek ali kolo, pa lahko greš plavat v notranji bazen.

Phil_2
27.7.2009, 12:17
lej, govorim ti iz izkusenj, vedno probaj imeti cim bolj mesan jedilnik, ker vrjemi sedaj si poln volje in adrenalina, in bi lahko jedel piscanca skoraj vsak obrok, po nekih 14 dneh ti pa pride, da bi piscanca in vse nekam vrgel...hehehee:laugh

najbolj pomembno je da primer, zjutraj zacnes s primer s (kosmici,0,1 ali 0,5 mleko, 0,5 kaka skuta, proteini ali kuhana jajca), se pravi eto za zajtrk mas ze ene par razlicnih jedilnikov, proteine obvezno, pa ni vazn kaj pol pored jes...

malica nato kaksen sadež, sva ti že z ATLETOM napisala kaj je priporocljivo, samo ne grozdje

nato kosilo, piscanec,lepa govedina, konjsko meso, puranji file, se pravi cim vec raznovrstnega nemastnega mesa...in tudi tega mešaš ali z makaroni tistimi crnimi, ali rizem, tudi tisti crni, vredu ce nimas nekih ciljev pol tudi navadni, samo sem sam mnenja ce se trudis, se trudi maximalno...solate poleg...

ali pa skuhas makarone pa jih s tuno v naravnem soku samo zmesas skupaj, tudi odlicno... se pravi cim bolj raznovrstni obroki, da se ti jedilnik ne zgrauža:laugh:laugh

nato zopet malica, od sadzea skute, proteini, ma kar ti pase...lahko pa tudi jabolko ali banano zmixas s palicnim v skuto...:ok

vecerja si pa naredis sam opcijo iz nastetega...:laugh

PS ko bos sel kupovat proteine, si kupi se ene VITAMINE + OMEGA 3 mascobne, ker ti bo zaradi nizkokaloricne hrane tega manjkalo, to ti je pa pomembna stvar na tvoji poti...:ok2

pa lp:ok

Moji podatki: 175cm in 80kg, maščobe okoli 15%

Do sedaj sem za zajtkr jedel 3 jajca+rezina polnozrnatega kruha. Ker so še zdej nasprotna mnenja ali ti jajca povečajo holesterol ali ne (različne raziskave dajejo različne podatke), sem se odločil, da ne bom več riskiral in ukinil jajca zjutraj in prešel na ovsene kosmiče+mleko (1.5%). Rabil bi mnenje koga, ki je na dieti oz skrbi za mali %maščob v telesu pa kljub temu je kosmiče+mleko za zajtrk, kako se to obnese. Koliko kosmičev pojeste? Jst imam nekak idejo, da bi vzel 50h kosmičev (kar znese okrog 30h OH + cirka 3g maščob) + deci mleka (recimo ene 4g OH). Je to preveč/premalo? Čez dan potem jem večinoma proteine in dva kosila (piščančji zrezki+solata, nič prilog), edino takoj po treningu vzamem kompleksne OH (dva toasta z kakim namazom).

BMW5
27.7.2009, 13:38
Moji podatki: 175cm in 80kg, maščobe okoli 15%

Do sedaj sem za zajtkr jedel 3 jajca+rezina polnozrnatega kruha. Ker so še zdej nasprotna mnenja ali ti jajca povečajo holesterol ali ne (različne raziskave dajejo različne podatke), sem se odločil, da ne bom več riskiral in ukinil jajca zjutraj in prešel na ovsene kosmiče+mleko (1.5%). Rabil bi mnenje koga, ki je na dieti oz skrbi za mali %maščob v telesu pa kljub temu je kosmiče+mleko za zajtrk, kako se to obnese. Koliko kosmičev pojeste? Jst imam nekak idejo, da bi vzel 50h kosmičev (kar znese okrog 30h OH + cirka 3g maščob) + deci mleka (recimo ene 4g OH). Je to preveč/premalo? Čez dan potem jem večinoma proteine in dva kosila (piščančji zrezki+solata, nič prilog), edino takoj po treningu vzamem kompleksne OH (dva toasta z kakim namazom).

hmmm...imas kar dosti maščobe...
sam osebno sem 180cm visok,85kg in pa tam okoli 3-4% maščobe, ker sem to leto prepozno začel s fazo definicje, bom pa na koncu avgusta tak kakor zelim izrezan, kot bi me klesal kipar...:laugh:laugh:laugh

sam pojem kar koruzne kosmice, corn fleks, ker sem ovsenih tako sit, da bruham ze samo ce jih vidim na sliki...:laugh

pojem jih tam okoli 80g, ker itak se da ze tut z njimi priti do zelo dobrih rezultatov, ovsene pustite profesionalcem...:-D
zraven njih prelijem 3dl mleka, kupim pa unga 0,1%mm ali pa 0,5%mm....:ok
poleg posebaj se zmesam proteine z 2dl vode...se pravi se 30g dodatnih beljakovin, te popijem prve, nato kosmice, ker zjutraj ko se zbudis je najbolje da takoj vneses beljakovine...:ok

drugace ce jes res samo meso s solatami je vredu, po treningu nebi priporocal toasta, bolje je spiti OH, ali pa takoj po treningu zauziti kompleksne OH, kot so crni riz ali makaroni pa kasno meso...

sam se temu izogibam, ker sam jem OH samo do treninga ki je nekako ob 17h, potem samo se beljakovine vnasam v telo...:ok

vse je res odvisno od posameznika, kako komu pase...treba je prvo eksperimentirat tam do 3 mesece, da sploh ugotovis kaksen trening in hrana pase tvojemu telesu...:ok

sam sem za svojega potreboval okoli 6 mesecev, ampak sedaj vem kaj je kljuc do mojega uspeha, sam se lahko v 2 mesecih vrnem v formo, ker ze natanko vem kaj moje telo potrebuje, za dosego cilja...

pa Lp:ok

Phil_2
27.7.2009, 14:08
Hvala za odgovore :ok

Ovseni kosmiči so mi dobri po okusu, pa še zelo poceni so (500g v šparu stanejo mislil da en euro), tako da zaenkrat so ok. Ko bojo težave, bom pa zamenjal :). Mleko bom pa tudi zamenjal za 0.1 ali 0.5%.

Ob prebiranju Muscle& fitness revije, vedno povdarjajo, da pred treningom zaužiješ kompleksne OH, takoj po treningu pa enostavne OH in zato po treningu pojem dva toasta. Res je, da bi lahko kupil kompleksne OH in jih spil, samo vseeno imam raje trdo hrano, ker drugače sem enostavno preveč lačen in se teško držim diete. Če pa bom ugotovil, da tole kar so v reviji napisali ne drži, sem pripravljen skenslati toats in raje popiti OH.

Drugače pa je moj jedilnik takle. če ima kdo kak komentar, nej napiše :)

obrok 1.---30h whey+50g kosmiči+2dcl mleka+3 kapsule omega+multivitamin tabletka
obrok 2--- 40g whey
obrok 3---dva piščačja zrezka srednje velikosti+posoda zelen solate+žlička olivnega olja
trening (fitnes+30-50 min kardia)
obrok 4 (takoj po treningu)----dva toasta+namaz +40g whey
obrok 5---dva piščačja zrezka srednje velikosti+posoda zelen solate
(opcijsko)--20g whey pred spanjem

Imaš zelo lepe rezultate glede % maščobe. Vem, da imam velik procent, ampak sem šele pred kratkim začel zniževati (par mesecev) in še iščem optimum za moj telo. Imam pa cilj okrog 10%. Poleg tega je moj cilj tudi to, da imam večinoma časa lean telo, ne samo za poletje :)

V_power
27.7.2009, 14:12
hmmm...imas kar dosti maščobe...
sam osebno sem 180cm visok,85kg in pa tam okoli 3-4% maščobe, ker sem to leto prepozno začel s fazo definicje, bom pa na koncu avgusta tak kakor zelim izrezan, kot bi me klesal kipar...:laugh:laugh:laugh

3-4% maščobe:eek

toliko jih imajo profesionalni bodybuilderji.
s čim pa si določil te %?

s cornflakes ne moreš priti na takšen % maščob ker imajo pomoje preveč sladkorja.

ATLET
27.7.2009, 14:35
@BMW5 tale o 3-4% bf bo res mal huda. Če imaš res toliko, nimaš kej več definirat ampak lahko greš samo še na tekmo.:ok2 Če si meril s tehtnico je možno, da ti je pokazalo toliko, ni pa to dejansko stanje.

Glede jajc je pa tako, da ne višajo holesterola, dočim jih ješ same. Če imaš zraven če OH, predvsem enostavne, pa zna biti problem. Pa verjetno je tudi odvisno od vsakega posameznika, kako jih prebavlja. Eni jih pojejo po 10 na dan, od tega vsaj pol rumenjakov, pa nimajo povišanega holesterola.:ok

Phil_2
27.7.2009, 15:00
3-4% maščobe:eek

toliko jih imajo profesionalni bodybuilderji.
s čim pa si določil te %?

s cornflakes ne moreš priti na takšen % maščob ker imajo pomoje preveč sladkorja.

Mogoče mu pomaga to, da je zelo mlad in pa dober metabolizem ali genetika.

Phil_2
27.7.2009, 15:02
@BMW5 tale o 3-4% bf bo res mal huda. Če imaš res toliko, nimaš kej več definirat ampak lahko greš samo še na tekmo.:ok2 Če si meril s tehtnico je možno, da ti je pokazalo toliko, ni pa to dejansko stanje.

Glede jajc je pa tako, da ne višajo holesterola, dočim jih ješ same. Če imaš zraven če OH, predvsem enostavne, pa zna biti problem. Pa verjetno je tudi odvisno od vsakega posameznika, kako jih prebavlja. Eni jih pojejo po 10 na dan, od tega vsaj pol rumenjakov, pa nimajo povišanega holesterola.:ok

Žal nisem nikjer najdu kake temeljitre raziskave, ki bi ovrgla ali potrdila te trditve o jajcih, zato sem raje prenehal z njimi. Tudi na maxximum forumu so se najdli nekateri, ki imajo čisto dieto+jajca in so imeli povečan holesterol. Mi je dal malo misliti.

ATLET
27.7.2009, 15:04
Mogoče mu pomaga to, da je zelo mlad in pa dober metabolizem ali genetika.

Možno, ampak takšna vrednost je vseeno minimum in nima na tej stopnji nič več za pucat, to sem želel povedat. Kar je pod 3% je že smrtno nevarno.:blackeye

ATLET
27.7.2009, 15:06
Žal nisem nikjer najdu kake temeljitre raziskave, ki bi ovrgla ali potrdila te trditve o jajcih, zato sem raje prenehal z njimi. Tudi na maxximum forumu so se najdli nekateri, ki imajo čisto dieto+jajca in so imeli povečan holesterol. Mi je dal malo misliti.

Sam sem ravno na maxximum forumu bral, da moraš jesti jajca sama, brez oh. Se pa jejo jajca na dietah, predvsem na ketonski v večjih količinah. In naj bi bilo jajce zelo dobro živilo, vendar z rumenjakom, ki ima poleg holesterola druge zelo dobre maščobe.

Phil_2
27.7.2009, 15:10
Sam sem ravno na maxximum forumu bral, da moraš jesti jajca sama, brez oh. Se pa jejo jajca na dietah, predvsem na ketonski v večjih količinah. In naj bi bilo jajce zelo dobro živilo, vendar z rumenjakom, ki ima poleg holesterola druge zelo dobre maščobe.

Tako sem tudi jst prebral.....od Gašperja Grom-a. Pravi, da tudi svojih varovancem priporoča jajca dvakrat dnevno. Ampak potem pa napiše, da sam ne je jajc. (verjetno) že ve zakaj :)

ampak kot sem rekel, čisto verjetno, da se jst motim in da jajca (brez OH) niso škodljiva.

Stalin
27.7.2009, 15:11
Fantje,rumenjaki in holesterol,so nevarni za starejše in predvsem neaktivne ljudi!Iz direktenga in najbolj zanesljivega vira vam zagotavljam,da dokler si aktiven,se škodljiv holestero hitro izloči iz telesa in ne vpliva na krvno sliko!
Kar pa redko kdo ve,se pa pazite raznih rakcev,lignjev in možganov,kjer je največ škodljivega holesterola!

Dark Funeral
27.7.2009, 15:14
Fantje,rumenjaki in holesterol,so nevarni za starejše in predvsem neaktivne ljudi!Iz direktenga in najbolj zanesljivega vira vam zagotavljam,da dokler si aktiven,se škodljiv holestero hitro izloči iz telesa in ne vpliva na krvno sliko!
Kar pa redko kdo ve,se pa pazite raznih rakcev,lignjev in možganov,kjer je največ škodljivega holesterola!

Najbolje bo pit viski , je brez holesterola :laugh

damirkos1
27.7.2009, 15:20
Tek in plavanje sta najučinkovitejši zadevi, le da je plavanje fizično manj naporno in utrujajoče.

Pri obojem je obremenjenih večina telesnih mišic.
Glede na zunanje temperature bi bilo plavanje bolj priporočljivo, da ne bi nastalo več škode kakor koristi. Organizem, ki rekreativnih naporov ni vajen bo prav tako lažje funkcioniral po plavanju kakor po teku.
Priporočljivo bi bilo tudi tisto najbolj dolgočasno - razgibavanje pred večjim naporom, da se človek izogne nepotrebnim dolgotrajnim poškodbam hrbtenjače, križa, vezi, sklepov ter tkiv.

Sami trebušnjaki imajo res da svoj učinek a ne čudežen. Trebušnjaki zgolj krepijo trebušne mišice pri tem pa maščoba, ki mišice obdaja, ostaja - vsaj večinski delež. Bolj učinkovito je preteči krog ali dva in narediti 10 počasnih in bolečih trebušnjakov, kakor napraviti 300 trebušnjakov.

Obilo užitkov :ok .

hm, se nebi strinjal. Voda je 760krat gostejša od zraka in je človeku torej precej težje plavat kot tečt. Hitro plavat še toliko bolj. Torej, je počasi tečt velikooo manj naporno kot počasi plavat.

Kar se trebušnjakov tiče. Ti stereotipi da se s trebišnjaki ne zmanjšuje maščobe so passe že dolgo časa. Ker gre za fizični napor in s tem ravno tako kurjenje kalorij (zdaj koliko je v teh kalorijah glikogena in koliko maščob ne bomo zdaj) se pa pospeši metabolizem, ki je klučen pri hujšanju.

Tako da najboljša kombinacija je da ojačaš mišice srednjega dela telesa (trebuh, prsa, hrbet) ker so ključne za zdravo držo in vsakdanja opravila (tudi sedenje) in greš po teh vajah tudi tečt. Porabljaš glikogen za vaje in maščobe za tek. Pospešil si metabolizem in kuril maščobe.

Počasnjeje ko tečeš bolje je. Zakaj? Manj možnosti za poškodbe, manj je naporno (in manj ti gre s tem na živce tek), dalj lahko tečeš in predvsem večji delež v porabljenih kcal predstavljajo maščobe.

Kdaj se pokuri največ maščob? S sedenjem se v glavnem kurijo samo maščobe - počasna energija. Telo ne potrebuje cukrov. Ampak jasno to ni način za hujšanje...

upam da nisem preveč zmedeno napisal, ker je tema kar obsežna. Predvsem ja važno da je najprej fitnes in piotem tek!

pa še nekaj - hujšanje se začne v trgovini!

Stalin
27.7.2009, 15:22
Najbolje bo pit viski , je brez holesterola :laugh
Ni treba piti,samo infuzijo si napelji:laugh

damirkos1
27.7.2009, 15:29
točno tako,:ok

že samo razpredelnico če pogledamo, je po 1 minuti napora najvec pokurjenih kalorij pri plavanju...:-D

Hja tudi tu se ne morem strinjati oz vsaj delno ne. Vse je odvisno od pulza in če gledam s triatlonskega konca so najnižji ravno na plavanju. Zakaj?

Če predpostavljaš da si triatlonec in da treniraš iste vse tri discipline z enako intenzivnostjo je pulz pri plavanju nižji. Telo je v horizontali in srce porabi manj energije za pošiljanje krvi okrog. To je en razlog.

Če pa gledamo šprinte pa je zagotovo najbolj zaj gorski tek ali tek na smučeh. Jaz osebno sem max pulz dosegel samo na šprintu s kolesom v klanec.

Za rekreativca, ki gre v bazen enkrat na leto bo plavanje (pustimo žabico) zagotovo daleč najbolj naporna stvar! Ampak kalorij pa ne bo dosti porabil ker ne bo zmogel odplavati niti 200m v kosu. Če preplava jurja v eni uri bo lahko že zelooo zadovoljen. Gre se za to da je plavanje toliko specifičen šport da rabijo mišice dalj časa da se navadijo. Pa tehnika dihanja, pa plovnost pa...

Plavanje je krasna reč, ampak kravlat 1000m v kosu je precej zaj reč. Teči 5 km pa precej manj za večino ljudi.

damirkos1
27.7.2009, 15:31
Bo držalo :).
Mišica je v vodi veliko bolj stabilna, ker ji voda služi kot imobilizator, kar seveda ne pomeni, da ne trpi.
Ko rečem, da je v vodi manj fizičnega napora s tem mislim, da naslednji dan lažje hodiš po 30 min plavanja, kakor po 30 min teka. Pri plavanju bolj poredko pride do poškodb tkiv, zato se tudi večina boljših fizioterapij oz. rehabilitacij, opravlja v vodi. No, slednje pa pove vse.

P.S.: Za oboje je potrebno nekaj truda in volje in v primeru te teme, je to prvi pogoj za uspeh :ok .

res je plavanje je super za rehabilitacijo. Sploh če delaš stvari pod nazorom trenerja, lahko napraviš ogromno za svoje telo!

damirkos1
27.7.2009, 15:33

samo počasi - na teden ne dviguj hitrosti in razdalje za več kot 10% glede na sumo v prejšnjem tednu. Vse ostalo vodi v poškodbe - razen če imaš super genetiko :ok

Phil_2
27.7.2009, 15:34
hm, se nebi strinjal. Voda je 760krat gostejša od zraka in je človeku torej precej težje plavat kot tečt. Hitro plavat še toliko bolj. Torej, je počasi tečt velikooo manj naporno kot počasi plavat.

Kar se trebušnjakov tiče. Ti stereotipi da se s trebišnjaki ne zmanjšuje maščobe so passe že dolgo časa. Ker gre za fizični napor in s tem ravno tako kurjenje kalorij (zdaj koliko je v teh kalorijah glikogena in koliko maščob ne bomo zdaj) se pa pospeši metabolizem, ki je klučen pri hujšanju.

Tako da najboljša kombinacija je da ojačaš mišice srednjega dela telesa (trebuh, prsa, hrbet) ker so ključne za zdravo držo in vsakdanja opravila (tudi sedenje) in greš po teh vajah tudi tečt. Porabljaš glikogen za vaje in maščobe za tek. Pospešil si metabolizem in kuril maščobe.

Počasnjeje ko tečeš bolje je. Zakaj? Manj možnosti za poškodbe, manj je naporno (in manj ti gre s tem na živce tek), dalj lahko tečeš in predvsem večji delež v porabljenih kcal predstavljajo maščobe.

Kdaj se pokuri največ maščob? S sedenjem se v glavnem kurijo samo maščobe - počasna energija. Telo ne potrebuje cukrov. Ampak jasno to ni način za hujšanje...

upam da nisem preveč zmedeno napisal, ker je tema kar obsežna. Predvsem ja važno da je najprej fitnes in piotem tek!

Predvidevam, da gre za to (celo top shop) miselnost, ko nekateri nič ne telovadijo, ampak pa delajo trebušnjake in mislijo, da bojo dobili six pack (pa imajo trenutno vamp). Delanje trebušnjakov enostavno ne pokuri toliko, da bi ti topilo veliko zalogo maščob.

Tudi sam prakticiram prvo fitnes potem pa kardio (v mojem primeru kolo, kombinacija HIIT in zmerno držanje pulsa na 120-130).

damirkos1
27.7.2009, 15:38

jasno da so zato pa si speci omleto s šestimi jajci od tega pa 4 rumenjake stran vrzi. Pa bo! Samo da te žena/mama ne vidi ker bo popizdila da super živilo stran mečeš.

Drugače pa je beljak od rumenjaka daleč najbolj popolna beljakovina kar je je v naravi - samo go for it!

Phil_2
27.7.2009, 15:40
Tko malo za hec...fitnes spaka :)

http://www.youtube.com/watch?v=iy9QFIt4ZsU&feature=player_embedded%3Cbr%3E%3Cbr%3E%3Cbr%3Ehttp://www.youtube.com/watch?v=YwETnw_66ZM&feature=player_embedded%3Cbr%3E

Phil_2
27.7.2009, 15:41
jasno da so zato pa si speci omleto s šestimi jajci od tega pa 4 rumenjake stran vrzi. Pa bo! Samo da te žena/mama ne vidi ker bo popizdila da super živilo stran mečeš.

Drugače pa je beljak od rumenjaka daleč najbolj popolna beljakovina kar je je v naravi - samo go for it!

Verjetno pol ni slabo kupiti kar liter rumenjakov, ki jih baje prodajajo v jati.

damirkos1
27.7.2009, 15:42
Predvidevam, da gre za to (celo top shop) miselnost, ko nekateri nič ne telovadijo, ampak pa delajo trebušnjake in mislijo, da bojo dobili six pack (pa imajo trenutno vamp). Delanje trebušnjakov enostavno ne pokuri toliko, da bi ti topilo veliko zalogo maščob.

Tudi sam prakticiram prvo fitnes potem pa kardio (v mojem primeru kolo, kombinacija HIIT in zmerno držanje pulsa na 120-130).

ja se strinjam da z gledanjem TV-ja in 20 trbušnjaki zadeva ne gre stran. Ampak 1h treninga z utežmi ti pokuri mnogo več kalorij kot ena ura teka na tvojem pulzu.

Res je da bo proporc maščob v teh kalorijah manjši ampak bo šlo na koncu za podobno št g maščob kot pri teku. Samo da si porabil še nakj glikogena in najbolj važno pospešil metabolizem.

Govorim o kardio vadbi z utežmi ali crossfit treningom. Tu o fitnesu ni govora.

Kettlebells je zae reči super zadeva! Kdor je probal ni hotel več nazaj na fitnes!

damirkos1
27.7.2009, 15:42
Verjetno pol ni slabo kupiti kar liter rumenjakov, ki jih baje prodajajo v jati.

Drobtina
28.7.2009, 00:08

Na telesno težo vplivajo naslednji bistveni faktorji: dedna obremenjenost, genska zasnova, način življenja, prehrambene navade, telesna aktivnost, bolezenska stanja.

Plavanje NI težje od teka, neglede na to, koliko-krat gostejša je voda od zraka. Tovrstna kemija nima nič kaj dosti z vadbo. Voda je (ponavljam) stabilizator, ki preprečuje vibracije v telesu. Vibracije v mišicah pa so tiste, ki posledično povzročajo bolečine in nadaljne krčenje. Če je plavanje otežkočeno, je to zgolj zato, ker se v vodi nekoliko stisnejo tudi pljuča in je vdih težji.
Trditev, ki bi držala v tvojem stilu, bi bila edino: "gibi v vodi so počasnejši, ker je voda gostejša od zraka, za preboj skozi vodo je potreben večji upor, mišica pa kljub temu v vodi manj trpi, kakor na kopnem".

Nisem napisala, da so trebušnjaki popolnoma neučinkoviti. V prvi vrsti (se ponavljam) krepijo trebušne mišice, maščobe pa topijo zgolj toliko, kolikor porabiš kalorij pri izvedbi le teh - nič več, nič manj. Najučinkovitejši so v kombinaciji z drugimi aktivnostmi.

Med sedenjem se porabi največ maščobe? :confused Kalorije morda, maščob pa ravno ni na seznamu.

Se strinjam s tem, da se vse začne pri prehrani ter obrokih -> sledi nekaj gibanja, pri nekaterih zadostuje npr. nordijska hoja, ki je manj mučna od teka in cenejša od plavanja.

Da ne bom odkrila tople vode, se poslavljam od te teme, ker je njen namen podajanje predlogov vadbe željnim in ne igranje "pokaži in dokaži kaj znaš". To se lahko grem ob kakšni kavi.

Srečno! :ok

Phil_2
28.7.2009, 00:25
Mislim, da ni potrebe, da bi odmaknila od te teme, ker več glav več ve ;) Dodatne informacije samo koristijo in so dobrodošle. Neke ultimativne resnice ni, torej noben nima toalno narobe oziroma totalno prov :)

damirkos1
28.7.2009, 09:12
Na telesno težo vplivajo naslednji bistveni faktorji: dedna obremenjenost, genska zasnova, način življenja, prehrambene navade, telesna aktivnost, bolezenska stanja.

Plavanje NI težje od teka, neglede na to, koliko-krat gostejša je voda od zraka. Tovrstna kemija nima nič kaj dosti z vadbo. Voda je (ponavljam) stabilizator, ki preprečuje vibracije v telesu. Vibracije v mišicah pa so tiste, ki posledično povzročajo bolečine in nadaljne krčenje. Če je plavanje otežkočeno, je to zgolj zato, ker se v vodi nekoliko stisnejo tudi pljuča in je vdih težji.
Trditev, ki bi držala v tvojem stilu, bi bila edino: "gibi v vodi so počasnejši, ker je voda gostejša od zraka, za preboj skozi vodo je potreben večji upor, mišica pa kljub temu v vodi manj trpi, kakor na kopnem".

Nisem napisala, da so trebušnjaki popolnoma neučinkoviti. V prvi vrsti (se ponavljam) krepijo trebušne mišice, maščobe pa topijo zgolj toliko, kolikor porabiš kalorij pri izvedbi le teh - nič več, nič manj. Najučinkovitejši so v kombinaciji z drugimi aktivnostmi.

dokaza za to da se vse začne in konča pri prehrani sem ravno jaz - kljub temu da znam na teden pokurit tudi do 10.000 kcal imam nekaj malega špeha na trebuhu, ki se ga zaradi napačnega prehranjevanja ne morem losat. Če bi se samo en mesec držal diete in treniral normalno bi me pobralo in bi zgledal ko hrt... :)

Med sedenjem se porabi največ maščobe? :confused Kalorije morda, maščob pa ravno ni na seznamu.

Se strinjam s tem, da se vse začne pri prehrani ter obrokih -> sledi nekaj gibanja, pri nekaterih zadostuje npr. nordijska hoja, ki je manj mučna od teka in cenejša od plavanja.

Da ne bom odkrila tople vode, se poslavljam od te teme, ker je njen namen podajanje predlogov vadbe željnim in ne igranje "pokaži in dokaži kaj znaš". To se lahko grem ob kakšni kavi.

Srečno! :ok

ja, vem da se hecno sliši ampak pri sedenju se v porabljeni energiji kurijo maščobe, ki so počasna energija. in glede na pulz, ki je nizek, hitra energija (cukri - glikogen) niso potrebni. Govorim torej o deležu energije, ki prihaja pri porabi od sedenja. Je pa neneavadno ja in predbvsem neučinkovito. To sem napisal samo zaradi razumevanja, kako naše telo kuri maščobe.

Daleč od tega da bi se morala distancirati od debate, saj ti nihče nič noče, pa še pomagaš lahko mnogim. Kot sem rekel, plavanje je št. 1 za rekreacijo ravno zaradi neobremenitve sklepov in kit. Jaz plavam vsaj dvakrat na teden, je pa to vodena vadba oz trening. Veliko rekreativcev plava žabico in ima od tega bolj malo.

Kar pogumno v kako šolo plavanja da se izpopolni tehnika, potem postane zadeva užitek in kilometri se zelo hitro začnejo nabirat. Maščobe pa topit.

Nordijska hoja je tudi fajn, ker dela celo telo, nadgradnja tega bi bil tek na smučeh, ki ima podobne karakteristike obremenitev. Je pa tek na smučeh ena najboljši kardio vadb, ravno zaradi velike števila mišičnih skupin, ki sodelujejo v vadbi.

pri trebušnjakih in ostalih vadbah z utežmi se pogosto zanemarja balzamična poraba, ki se pospeši za celih 9 ur - torej če zjutraj oddelaš en fajn trening z utežmi, se našvicaš in zadihaš, boš pospešil in presnovo in kurjenje maščob in in in... Sevead se enako doseže s tekom, kamor vključimo kak šprint itn.

uursi
28.7.2009, 09:42
Jaz pa kombiniram gorsko kolesarjenje in domači fitnes, kars se tiče kurjenja maščob je podobno kot prižgana sveča, se kar topi.

RALLIART
28.7.2009, 11:33
A si lahko doma za stos izmeris priblizno mascobo in kako, brez kakrsnih koli extra naprav ki jih ni vsakdan doma za najdt.

ATLET
28.7.2009, 11:35
Brez pripomočkov ne.

chris
28.7.2009, 14:35
tole baje pomaga
KLIK (http://www.youtube.com/watch?v=wPyJJ943DsY&feature=PlayList&p=479634CA0298694B&playnext=1&playnext_from=PL&index=18)

RALLIART
29.7.2009, 09:46
Brez pripomočkov ne.
No ja glede da je tista naprava za merjenje mascobe mehanska nevidim zakaj nebi bilo to mozno. San vedeti moram kje tocno in kaksna debelina je, potem pa kaksno skalo, sej gre se kr tko za info ne zdej na 0.0001% natacno.

ATLET
29.7.2009, 10:07
Aja,jaz sem mislim, da bi rad izmeril brez kakršnihkoli pripomočkov. Če imaš v mislih kaliper, pa lahko ravno z njim najnatančneje določiš % telesne maščobe. Bom poiskal nekje na netu 12 točk, kjer si meriš kožno gubo in potem izračunaš % bf.

Natančneje od tega lahko izmeriš samo še s podvodnim tehtanjem, ki pa sem skoraj prepričan, da v sloveniji ne obstaja.:ok

damirkos1
29.7.2009, 11:58
jah tale s kaliperjem je zanimiva metoda. Meni so merili Difovci in mi namerili 6,8% maščobe ap sem jim rekel da niso čist diht.

no, zakaj je izračun tak in zakaj verjetno niso v zmoti:

na roki: 3mm
na stegnu: 3mm
na prsih: 3mm

na trebuhu: 18mm
fuk ročka: 18 mm

vso mast ki mi je ostala od otroštva imam skoncentrirano na trebuhu in bokih. Drugje je enostavno ni, ker je koža debela cca 1 do 1,5mm (pa krat dva ker vzame gubo)...

hecno ja, bi moral met tak sixpak mam pa tak lep buši :-D

mateyo
4.8.2009, 16:53
Zanima me, če je dobro jesti proteine tudi takrat, ko nisi zelo fizično aktiven (na dopustu) ?

Phil_2
4.8.2009, 17:07
Zanima me, če je dobro jesti proteine tudi takrat, ko nisi zelo fizično aktiven (na dopustu) ?

Beljakovine (proteini) je vedno dobro jesti. Če ne telovadiš, potem ne dodajaj dodatnih proteinov v (že sestavljeni) tvoj jedilnik ampak naj bojo nadomestilo kakega obroka.
Če ne telovadiš ampak vzdržuješ mišično maso, je dobro pojesti nekje 1.5 g beljakovin na kilogram telesne teže.

Sassho
4.8.2009, 17:08
Zjutraj kot dodatek prehrani in še enkrat po vadbi.. Pač opustiš samo to zadevo po vadbi.. Drugače jih lahko jemlješ.. Proteini niso nič drugega kot dodatek k prehrani..

M Kompakt
1.1.2014, 18:50
Dejmo, novo leto je tu, zaobljube pa tudi. :-D Moram se resno spravit, ker tortice in čipsi me ubijajo :napaka

Kaj bi priporočali?

http://www.timebreak.eu/trgovina/fitnes-oprema/fitnes-in-aerobika/oprema-za-trebusne-misice/ab-carver-pro-novo-kolo-za-trebusne-misice

http://www.bolha.com/rekreacija-sport/fitnes-skupinska-vadba/fitnes/ostala-fitnes-oprema/naprava-za-krepitev-trupa-ab-rocket-twister-1291340699.html?aclct=1388321874

http://www.bolha.com/rekreacija-sport/fitnes-skupinska-vadba/fitnes/ostala-fitnes-oprema/energetics-naprava-pripomocek-za-trebusne-misice--1291317557.html?aclct=1388490192

http://www.bolha.com/rekreacija-sport/rekreacija-sport-ostalo/fitnes-naprava-za-krepitev-trebusnih-misic-1287626042.html?aclct=1386516066

http://www.bolha.com/rekreacija-sport/fitnes-skupinska-vadba/fitnes/ostala-fitnes-oprema/ab-swing-naprava-za-krepitev-trebusnih-misic--1273807625.html?aclct=1386607905

http://www.bolha.com/rekreacija-sport/fitnes-skupinska-vadba/fitnes/ostala-fitnes-oprema/perfect-multi-gym-za-dvigovanje-telesa-1287621602.html?aclct=1371219119

izjemoma morda še pride v poštev tale zadevca

http://www.bolha.com/rekreacija-sport/fitnes-skupinska-vadba/fitnes/ostala-fitnes-oprema/telovadno-orodje-veslac-1287839486.html?aclct=1386791956

ostale orng naprave odpadejo, saj nimam fitnes prostora v stanovanju.

Je kdo kaj poizkusil, kaj deluje najbolje od tega?

mihaing
1.1.2014, 18:54
Investiraj ta denar v zdravo-pravilno prehrano in boš imel več koristi. Najprej prehrana potem pa vse ostalo in to je vsakomur najtežje. Dieta je v glavi in ne v napravah ter želodcu!!!

M Kompakt
1.1.2014, 18:55
Se strinjam, to je že "podpisano", bi pa še eno napravco, za malo utrdit telo, ne samo topiti "puding" s hrano...:laugh

525iX
1.1.2014, 18:56
Nič od tega.
Vsak dan napumpaj 200 sklec in 200 trebušnjakov , 3x tedensko laufat pa je to to.
Ja pa ne jej ko "čunka".
:)

leonT
1.1.2014, 19:19
Dieta je prva stvar, sploh ne kompliciraj pri hrani. Za zacetek pij samo se vodo, nobenih kokakol, fant, ledenih cajev ipd. Lahko tudi kako nesladkano kavo, ce jo mas rad. Sicer je jej belega kruha in sladic, pa nikoli ne jej po 17.00 uri.

Potem pa 3x tedensko tek pa bodo sle kile dol k nore. Samo se moras drzat skoz, ne goljufaj!

M Kompakt
1.1.2014, 19:19
Dieta je prva stvar, sploh ne kompliciraj pri hrani. Za zacetek pij samo se vodo, nobenih kokakol, fant, ledenih cajev ipd. Lahko tudi kako nesladkano kavo, ce jo mas rad. Sicer je jej belega kruha in sladic, pa nikoli ne jej po 17.00 uri.

Potem pa 3x tedensko tek pa bodo sle kile dol k nore. Samo se moras drzat skoz, ne goljufaj!

uursi
1.1.2014, 19:33
Nič od tega vsi so lovilci prahu. Najbolje je samo drog med vrata pa več gibanja.

Volvej
2.1.2014, 13:08
Ne rabiš nobenih naprav kupovat za trebušnjake. Tule imaš nekaj vaj, sicer pa imaš po internetu polno tega.

http://shrani.si/f/w/A5/P0yx9Bb/139526521965083487741520.jpg

http://shrani.si/f/0/sZ/3F4mChXJ/145674422510396433210216.jpg

http://shrani.si/f/20/4W/4kuR61cH/152569724202794930637019.jpg

M Kompakt
2.1.2014, 13:13
Hvala za tole, sploh se nisem spomnil :crazy, če imaš še kaj pa kar prilepi. Za spodnji del...počepi...še kaka hard vaja :laugh

Veljo
2.1.2014, 13:21
google + vtipkaj: trebušnjaki vaje :)

priporočam ti, da recimo 1x na ~dva meseca zamenjaš cel komplet vaj. Če npr. delaš 8 vaj po 3 ponovitve, teh 8 vaj zamenjaj z drugačnimi vajami po 2 mesecih.

So pa to vaje za ojačanje trebušnih...s tem ne boš shujšal v šlauf ;)...prehrana je osnova za hujšanje + hitra hoja, oz. tek.

uursi
2.1.2014, 13:30
Pa še to ni treba delat neko enormno število trebušnih vaj, ker je to mišica ko ostale 3x po 12 pa je to to.