PDA

Ogled polne verzije : Uvoz avta iz EU - odgovori na vaša vprašanja

Strani : [1] 2

P.K.
23.2.2009, 15:50
Zdravo, že lep čas gledam, da se vedno najde tak, ki ga zanima kako je z uvozom vozil iz EU, ker sem sam pred kratkim to urejal in se pozanimal na vse možne načine vam bom na kratko predstavil kako in kaj glede plačila DMV, DDV za rabljena vozila!!!

Primer: avto v Nemčiji za 10T EUR, z mwst pa 11.900 eru (19%),

FIZIČNA OSEBA
Fizična oseba
- če kupuješ avto na sebe in ne firmo, kupiš v EU avto z DDV ali MWST se pravi daš za avto 11.900 eur,
- pri nas moraš še plačat DMV ki je glede na VREDNOST VOZILA pri nas, ker je verjetno tak avto pri nas dražji in stane recimo 15000 eur, se gleda cena 15t eur in se nato ceno plača 7% (spodaj tabele) in ne 5%.
- se pravi plačat pri nas DMV 1.050 eur
- potem pa so še stroški da greš po avto naprimer 500 eur
- homologacija 120 eur, tehnični 125 eur
- izračun: 11.900+1.050+500+120+125=okrog 13.700 eur

Davčna osnova Stopnja (%)
do 4.172,93 EUR 1
nad 4.172,93 EUR do 5.842,10 EUR 1,4
nad 5.842,10 EUR do 7.511,27 EUR 2
nad 7.511,27 EUR do 10.015,02 EUR 3,5
nad 10.015,02 EUR do 12.518,78 EUR 5
nad 12.518,78 EUR do 16.691,70 EUR 7
nad 16.691,70 EUR do 20.864,63 EUR 9
nad 20.864,63 EUR do 25.037,56 EUR 11
nad 25.037,56 EUR 13

KOT PRAVNA OSEBA

- v EU kupiš avto po netto ceni se pravi brez DDV ali MWST se pravi po 10T eur
- pri nas moraš plačat DDV ki je 20%
- pri nas plačaš DMV, tudi na vrednost vozila pri nas se pravi 15T eur
-plačaš homologacijo in tehniči in stroški uvoza če greš sam
-izračun: 10.000+2.000+120+125+500=1.750 eur

DMV se plača po tej lestvici in nikakor ne sam 5% vseen kak je znesek, sam sem namreč tudi mislil da je 5% neglede na znesek vozila, ampak na davčni rečejo da se tukaj smatra kot novo vozilo saj je pripeljano iz EU in je tukaj prvič registrirano. Pravtako oni pogledajo koliko je vozilo vredno po njihovem, in jih ne zanima kakšen je znesek na računu. Se pravi če imaš kolega in ti napiše da si iz Nemčije kupil avto za 5T eur, tukaj pri nas pa stane 15T eur ti bodo oni na znesek 15T eur odmerli DMV in ga boš plačat 7%.

Če še koga kaj zanima in mu ni jasno naj kar vpaša :)

M3_Freak
23.2.2009, 16:12
Lepo,da si se potrudil in napisal stvari.Čeprav če bi vsak,ki išče podatke o uvozu malo poiskal po forumu bi isto našel.To kar si zdaj ti napisal.Čez čas se bo tudi tvoja tema "izgubila".Tudi sam večkrat kaj iščem določene stvari pa tudi vsega ne najdem.Pač treba si je malo časa vzet:ok

Andy04
23.2.2009, 16:50
- pri nas moraš še plačat DMV ki je glede na VREDNOST VOZILA pri nas, ker je verjetno tak avto pri nas dražji in stane recimo 15000 eur, se gleda cena 15t eur in se nato ceno plača 7% (spodaj tabele) in ne 5%.

Davčna osnova Stopnja (%)
do 4.172,93 EUR 1
nad 4.172,93 EUR do 5.842,10 EUR 1,4
nad 5.842,10 EUR do 7.511,27 EUR 2
nad 7.511,27 EUR do 10.015,02 EUR 3,5
nad 10.015,02 EUR do 12.518,78 EUR 5
nad 12.518,78 EUR do 16.691,70 EUR 7
nad 16.691,70 EUR do 20.864,63 EUR 9
nad 20.864,63 EUR do 25.037,56 EUR 11
nad 25.037,56 EUR 13

Vse lepo in prav, ampak kar se tiče DMV, se pa ne strinajam. :ok2 Tudi sam sem šel po avto v Nemčijo (kot fizična oseba:laugh) in DMV so mi obračunali lepo po ceni, ki je bila na računu. Treba je pa poudariti, da je bila cena na računu realna. Kdor je pa pripeljal :eek avto s smešno ceno na računu, tistega so pa poslali k cenilcu in tako je plačal DMV glede na ceno, ki jo je določil cenilec.
Ali imate v MB kake drugačne zakone kot v LJ? :zmeden

LP A.

Imperium
23.2.2009, 17:06
Tudi sam sem šel po avto v Nemčijo (kot fizična oseba:laugh) in DMV so mi obračunali lepo po ceni, ki je bila na računu. Treba je pa poudariti, da je bila cena na računu realna.

x2

Imam isto izkušnjo z DMV-jem pri uvozu vozila iz Nemčije, junija lansko leto. Cena na računu je bila sicer nižja, kot najcenejši primerki pri nas vendar niso nič komplicirali. Se je medtem kaj spremenilo?

Damjann
23.2.2009, 17:18
Verjetno na davčni pogledajo, če je cena iz računa približno realna/enakovredna ceni pri nas(po njihovem ceniku), če je obdavčijo po ceni iz računa. Če pa je razlika prevelika pa ti avto oceni njihov cenilec. Vsaj zdi se mi, da je tako.

Bi bilo pa mogoče dobro to temo dati pod "NE PREZRI", ker je takšnih in podobnih vprašanj veliko, iskalnik pa mnogim povzroča težave.

perr
23.2.2009, 18:32
Kako bi pa izgledal uvoz iz ne-EU? Iz amerike naprimer. Ker opažam po lj. belega CLK cabrio, ki je skoraj zagotovo ameriški (ozka tablica zadaj, drugačni žmigavci). Zanima me, če ga je tip kupil tam ker se pač splača, ali so kakšne drugačne varke?

lp

KIKO
23.2.2009, 18:33
Kako bi pa izgledal uvoz iz ne-EU? Iz amerike naprimer. Ker opažam po lj. belega CLK cabrio, ki je skoraj zagotovo ameriški (ozka tablica zadaj, drugačni žmigavci). Zanima me, če ga je tip kupil tam ker se pač splača, ali so kakšne drugačne varke?

lp
Seveda uvozil ga je zato ker se da v Ameriki precej ceneje kaj kupit:)

Bovi
23.2.2009, 19:40
x2

Imam isto izkušnjo z DMV-jem pri uvozu vozila iz Nemčije, junija lansko leto. Cena na računu je bila sicer nižja, kot najcenejši primerki pri nas vendar niso nič komplicirali. Se je medtem kaj spremenilo?

Mislim, da je nova uredba v veljavi od februarja ali marca 2008, vendar je treba poudariti, da se je nekje držijo nekoliko bolj, nekje pa nekoliko manj ( beri odvisno kakšen pes dela na davčni)

Pa še en majhen popravek na prvi post. če vozilo pripelješ kot pravna osebva, ti morajo v vsakem primeru za osnovo za plačilo DMV-ja, upoštevati vrednost, ki je na računu, ne glede na to, če je le-ta nižja od tržne vrednosti vozila v SLO

Andy04
23.2.2009, 19:51

lp

To so bile pa tudi že debate... Menda je kar precej - po domače - enega sranja :ok2, in sicer zato, ker je treba avtomobile za ameriški trg predelati na evropske zahteve.

LP A.

P.K.
24.2.2009, 11:20
Ne vem po nekdo ful komlicirajo, meni so v MB rekli da jih ne zanima tisti znesek na računu najbolje, in da sami preverijo koliko je avto vreden po eurotaxu in se potem na tisto ceno odvede DMV zato ker je bilo ful veliko izkoriščanja na to, in so eni dajali takšne majhne zneske da zdaj oni sami preverijo ceno, edino če pa imaš od cenilca uradno da je bil poškodovan in da je avto pač toliko vreden, cenilec pa pride okrog 150 eur do 400 eur.
Seveda davčna gleda za svojo rit da čimveč denarja not prinesejo.

Vse lepo in prav, ampak kar se tiče DMV, se pa ne strinajam. :ok2 Tudi sam sem šel po avto v Nemčijo (kot fizična oseba:laugh) in DMV so mi obračunali lepo po ceni, ki je bila na računu. Treba je pa poudariti, da je bila cena na računu realna. Kdor je pa pripeljal :eek avto s smešno ceno na računu, tistega so pa poslali k cenilcu in tako je plačal DMV glede na ceno, ki jo je določil cenilec.

LP A.

P.K.
24.2.2009, 11:24
Zadeva res ni preprosta in traja kar nekaj časa da ne govorim o tem da rabi avto z ladjo do nas skoraj en mesec. Glede davkov je čisto isti postopek razen da je še treba plačat 20% carine. Kolk vem je treba avto predelat, sam ga ne moreš sam in ti ga morajo uradno to uredit baje to delajo v Nemčiji in Avstriji potem pa ga lahko pri nas registriraš seveda prej moraš plačat vse davke.

Lahko pa se tak uredi da ti voziš z USA tablicami sam je tudi zakoplicirano.

lp

Damjan-doc
24.2.2009, 11:46
Homologacija 120:confused tehnični 125:confused

Še cirka 8 mesecev je bila homologacija 96 eur in tehnični skoraj pol manj.

_Mike_
24.2.2009, 11:49
Homologacija 120:confused tehnični 125:confused

Še cirka 8 mesecev je bila homologacija 96 eur in tehnični skoraj pol manj.

Khmm..tehnični pregled 125€? :confused

Kolikor je meni znano je slabih 35€, nekaj manj. Nisem zasledil, da bi bil samo tehnični pregled toliko. Razen, če je tukaj zraven še kaj dodano?:blackeye

LP!

Sedaj sem še preveril ceno, izdaje dokumenta o sklandosti vozila-homologacije, je 96€, le obrazec se običajno plača 4,17€.
No, tako, da boste imeli točne podatke.
Tehični pregled vozila-cena-32,12€
(vir podatkov: Remont KR,tehnični pregledi)

Tako, da ne vem..mogoče so različne cene.

Andy04
24.2.2009, 17:44
Očitno bi rad kdo kaj zaslužil :ok2 Drugače si @P.K.-jevih cen ne znam več razlagat...

LP A

P.K.
25.2.2009, 10:52
Jaz sem dal za homologacijo 120 eur v MB, štajerski avto dom, je pa res da pride 96 eur na ETI v Mariboru če bi to vedel bi šel tja :crazy, glede tehničnega, pa sem vzel verjetno še registracijo vozila in se opravičujem verjetno je res teh 35 eur, sam je še treba nove tablice prištet pa te zadeve, tak da ja prav imate, za homologacijo pa sem sam kriv da se šel tja :-D

Očitno bi rad kdo kaj zaslužil :ok2 Drugače si @P.K.-jevih cen ne znam več razlagat...

LP A

Damjann
26.2.2009, 03:17
Voziš E60, potem pa pišeš, da ti je žal, da nisi vedel za 24€ cenejšo homologacijo:wtf

spyder
26.2.2009, 06:31
Voziš E60, potem pa pišeš, da ti je žal, da nisi vedel za 24€ cenejšo homologacijo:wtf
A jebi ga.Če nebi gledal na vsak € nebi vozu tega:blabla

sicko
3.4.2009, 18:21
Kje pa so cenejši avtomobili?? v katerih mestih?

Andy04
4.4.2009, 19:54
Kje pa so cenejši avtomobili?? v katerih mestih?

Zdej ne premljam več tolk, ampak nekaj časa nazaj so bili na severu cenejši.
Si pa dal tolk več za vožnjo... (pa še kako nočitev zraven) :ok2

Okvirni zemljevid - pogledaš samo prvo poštno številko, pa okvirno veš, iz katerega konca je avto:ok

LP A.

jurko
9.4.2009, 07:57
Mam še jaz eno vprašanje. A ti prodajalci gor govorijo tudi angleško ali so strogo omejeni na nemščino?

Pa ne mislim zdej na tiste turke pa naše brate :laugh

Andy04
9.4.2009, 08:19
Hm... Sploh pri večjih prodajalcih angleščina ni problem:ok

LP A.

Monaco
9.4.2009, 19:57
Ampak pri manjših se pa zelo težko kaj zmeniš :ok2

agi
11.4.2009, 11:09
Mene pa zanima, ali se da avto uvozit in homologirat tako, da imaš vpisan manjši motor. Na primer, da uvažaš 530d in ga registriraš kot 525d. Sem videl že par takih avtomobilov, ki so se prodajali... Je to šlo samo včasih, ali je še danes izvedljivo, če poznaš prave ljudi?

M3_Freak
11.4.2009, 11:18
Če imaš veze in če še malo podmažeš gre vse!!!Samo če pa pride do česa je pa lahko pizdarija.

agi
11.4.2009, 11:21
Če zavarovalnice in drugi registri nimajo baze serijskih številk vseh avtomobilov (da bi preverjali, katera VIN številka ima kakšen motor točno), po moje ne bi smelo bit nič narobe...

peters71
15.4.2009, 19:02
Eno laično vprašanje. Tip je uvozil avto, jaz sem si uredil financiranje vendar avto še ni homologiran (uvožen pred slabimi tremi tedni), ker še "čaka" neke papirje iz tujine. Kaj razen računa, še rabi iz tujine, da lahko tu uredi vse potrebno in da jaz lahko avto odpeljem?
Hvala za odgovore.

car_freak
15.4.2009, 21:10
Rabi še originalno (tujo) homologacijo od avta, ali pa še nima potrdila o plačanih davkih, pa lahko da to še čaka "iz tujine" :laugh

fruchtzwerge
27.6.2009, 12:14
Kakšen je postopek, če želim kupit avto v nemčiji od fizične osebe (jaz tudi kot fizična oseba)?
Nekje sem nekaj bral o nekih notarjih pa takšnih stvareh, ampak mi to ne diši preveč,ker nisem expert za Nemški jezik in ker nimam cel dal časa gori okol notarjev skakat

bmw
27.6.2009, 15:31
Mene pa zanima, ali se da avto uvozit in homologirat tako, da imaš vpisan manjši motor. Na primer, da uvažaš 530d in ga registriraš kot 525d. Sem videl že par takih avtomobilov, ki so se prodajali... Je to šlo samo včasih, ali je še danes izvedljivo, če poznaš prave ljudi?

Da nisi ti to gledal nove 3.0d mašine, ki imajo nekoliko manjšo moč - 197KM in se prodajajo pod oznako 525d? -> http://www.bmwslo.com/podatki/E60/E60_525d_2.php

Drugače zavarovalnice imajo št. šasije, tako da bi teoretično lahko preverili, kateri motor je v vozilu bil serijsko.

agi
28.6.2009, 19:03
Da nisi ti to gledal nove 3.0d mašine, ki imajo nekoliko manjšo moč - 197KM in se prodajajo pod oznako 525d? -> http://www.bmwslo.com/podatki/E60/E60_525d_2.php

Drugače zavarovalnice imajo št. šasije, tako da bi teoretično lahko preverili, kateri motor je v vozilu bil serijsko.

Ne ne, nekdo je na forumu prodajal E39 530d, ki je bil registriran kot 525d in pa še eno E39 530d s 525d papirji sem zasledil med oglasi na avto.net.

Na zavarovalnici vidijo št. šasije od 525d, tako da tam ni problema, lahko pa nastane pri kaki policijski kontroli, če na avtu ostanejo originalne številke. Se spomnim, da so mi enkrat na hrvaškem mejnem prehodu kontrolirali, če se številke na avtu ujemajo s tistimi v prometnem dovoljenju.

lovestern
30.6.2009, 19:55
Kakšen je postopek, če želim kupit avto v nemčiji od fizične osebe (jaz tudi kot fizična oseba)?
Nekje sem nekaj bral o nekih notarjih pa takšnih stvareh, ampak mi to ne diši preveč,ker nisem expert za Nemški jezik in ker nimam cel dal časa gori okol notarjev skakat

A ti to resno?

V Nemčijo bi se peljal po avto, 5 minut za podpis overit (kar moraš mimogrede tudi pri nas!!!) pa nimaš?

Nekako je overitev podpisa nekaj logičnega, sicer lahko ukradem avto, si napišem fiktivno kupoprodajno pogodbo in tu smo... Nekako logično zakaj je potreben overjen podpis prodajalca!

lovestern
30.6.2009, 20:05
Aja, pa nekaj bi samo dodal na čisto prvi post.

Ko je bilo govora o neto in bruto ceni... @P.K. je sicer zamenjal pojma: neto cena je cena z DDV, bruto pa tista brez; ampak če kupujete avto od fizične osebe, potem je itak nastavljena cena že neto ceno. Torej cena z davkom, tako kot pri nas. Pri nas če prodajaš rabljeno vozilo, postaviš ceno, ki velja. Nič se od te cene ne odteguje...

No in ker je Slovenija v EU in EMU; se DDV nikakor ne odšteva in za nas ni več bruto cen. Je pa res, da veliko dilerjev v Nemčiji izkazuje svoje cene, tudi v bruto obliki (kot MWst ausweisbar), saj veliko svojih vozil prodajo tudi v države, ki niso v EU. Za tiste pa velja bruto cena, saj bo moral DDV plačat v svoji državi. No, če naletiš na tak primer, in bo trgovec na vozilu imel bruto ceno, bo potrebno še DDV (Nemški) prištet; ampak pazite, da vas ne ujame. Lahko ima neto ceno, potem pa hitro zamuti in vam še tistih 19% dodatno zaračuna...

Torej, ker smo v EU in EMU, nas neto in bruto cene nič ne zanimajo. MPC je tista, ki šteje, v Sloveniji pa plačamo še DMV in ostale dajatve, kot je bilo napisano.

YuGo
30.6.2009, 20:20
Bruto cena vsebuje DDV, neto pa ne vsebuje DDVja.

Kot fizična oseba tako ne moreš v DE kupit rabljenega vozila "neto", ampak samo "bruto".

fruchtzwerge
30.6.2009, 20:46
@lovestern pri nas greš v avtohišo oz. vsaki malo večji pajzl dela prepise, ki veljajo.
Ko sem jaz, tu na forumu, bral o prepisu v Nemčiji, je pisalo o pravih notarjih in včasih celo potrebnemu podmazovanju in obveznemu dobremu znanju jezika (bil je post nekaj v tem stilu, da če kupiš od dilerja se že zmenta, ampak če moraš k notarju je pa treba bit malo bolj podkovan)

Damjann
1.7.2009, 01:36
@lovestern pri nas greš v avtohišo oz. vsaki malo večji pajzl dela prepise, ki veljajo.
Ko sem jaz, tu na forumu, bral o prepisu v Nemčiji, je pisalo o pravih notarjih in včasih celo potrebnemu podmazovanju in obveznemu dobremu znanju jezika (bil je post nekaj v tem stilu, da če kupiš od dilerja se že zmenta, ampak če moraš k notarju je pa treba bit malo bolj podkovan)

Vsako avtohiša in pajzl sestavi kupoprodajno pogodbo oz. pogodbo o komisijski prodaji, to pogodbo pa mora prodajalec potem obvezno overiti pri notarju, UE ali po novem na AMZS-ju, brez overovitve pogodbe je to ničvreden papir.

Monaco
1.7.2009, 08:42
Ja, ampak tudi podpis lahko prodajalec overi na skoraj vsakem koraku (amzs, notar, UE...)

lovestern
2.7.2009, 17:43
;1032842']Bruto cena vsebuje DDV, neto pa ne vsebuje DDVja.

Kot fizična oseba tako ne moreš v DE kupit rabljenega vozila "neto", ampak samo "bruto".

Drži. Se opravičujem, sem jaz zamenjal.

lovestern
2.7.2009, 17:50

Tako kot pri nas v vsakem pajzlu delajo prepise, jih delajo tudi v Nemčiji. Tako kot moraš imeti pri nas overjen podpis prodajalca, ga moraš imeti tudi od nemškega prodajalca. To ne rabip zaradi njih, ampak zaradi naših upravnih enot, sicer ti na podlagi kupoprodajne pogodbe brez overjenega podpisa prodajalca, ne bodo registrirali avta.

Sedaj mi pa prosim razloži, zakaj moraš imeti ti diplomo iz Nemškega jezika, zato, da ti prodajalev vozila za 5 min skoči k notarju in overi njegov podpis? Kaj imaš ti s tem? Prodajalc mora svoj podpis overiti, z namenom, da lahko ti izkazuješ verodostojnost kupoprodajne pogodbe, ko boš vozilo prepisal nase. S tem se zagotovi, da ti je prodajalec, oz. bivši lastnik vozila resnično po svoji volji in prostovoljno prodal vozilo. Sicer lahko, kot sem že omenil, gremo vozilo ukrast, na kupoprodajno ti pa dam jaz čačko namesto podpisa in je zadeva rešena... A razumeš sedaj bistvo overitve podpisa?

Sicer pa si pri mili volji ne znam predstavljat, kako da te skrbi znanje Nemškega jezika pri overitvi prodajalčevega podpisa (kar sploh ni tvoj opravek); kako se boš pa zmenil okoli avta? Največ znanja boš moral tam pokazati.

fruchtzwerge
2.7.2009, 20:00
No, prvo hvala za odgovor.
In drugo, vse kar sem zgoraj napisal, sem prebral na tem forumu. Sedaj sem tisto na hitro povzel in pač prosil za podrobnejšo razlago, ker gre zares. Ne pizdit, ker ni na mojem zeljniku zraslo

janny
2.7.2009, 20:39
Pozdravljeni!

No ker je že tema odprta glede uvoza iz EU in nimam časa iskanja po forumu bi vas prosil, če kdo ve kakšen avto lahko uvoziš. Pri tem mislim na letnik, euro normo, če so potrebni vzglavniki na zadnjih sedežih in podobno.

Hvala za odgovore!

LP

Damjann
3.7.2009, 01:06
Vzglavniki zadaj morajo biti, letnik ni važen, izpolnjevati pa mora EURO(ne vem, katero, 3 maybe:-D?)normo

fruchtzwerge
3.7.2009, 11:49
Euro 2, 4je vzglavniki

DULE
3.7.2009, 12:08
Se ena o notarjih v Nemčiji.

-ne vem od kje vam razlage da je potrebno še nekaj podmazovat ... :napaka
-notar točno ve kaj sta vidva ali pa prodajalec prišla overit. Za to ni potrebo nobeno specialno znanje nemščine. pa še nekaj notarji so ponavadi izobraženi ljudje in v Nemčiji skoraj 90% obvladajo angleški jezik (vsaj pogovorno).

- edino kar se lahko pri notarju zatakne je termin.
to pa zgleda tako da tisti dan ne moreš tega opraviti . se pravi ima zasedene vse termine in v najslebšem primeru lahko za termin čakaš 1 teden.
V tem primeru je bolje da si izbereš kakšnega drugega ali pa overitev opraviš na občini.
Cene overtev se vrtijo od 5 - 35 EUR . (najpogosteje je cca. 15.EUR)

Katjuska
21.7.2009, 20:04

LP A.

Na katerem davčnem uradi si vložil za plačilo dmv-ja?

fruchtzwerge
22.7.2009, 14:37
Kako je zdaj s temi tablicami? Prodajalec pravi, da mi jih "zrihta" za 200€, mislim pa da sem tu nekaj bral o cenejših variantah
nekdo vem, da ga je v slo pripeljal z rumenimi, ki menda veljajo samo v nemčiji...

Gajsa
22.7.2009, 15:10
Rumene so cenejše, če te ne ustavijo policaji v Sloveniji :-D

HiM
29.7.2009, 16:27
Torej nekako se nagibamo za nakup e91 320d iz nemčije oz italije.

Kako preveriti ali je bil avtomobil ukraden in kako realnost kilometrov?

Prav tako me zanima na kaj je potrebno biti posebej pozoren pri tem motorju 320d(2005 letnik)

LP

Monaco
31.7.2009, 21:20
A pol je deda kupil traktor?

Drugače pa sem jaz tudi že pripeljal avto z rumenimi tablicami (cca 100€), se vozil še par dni z njimi po slo, pa so me tudi policaji ustavili in ni nihče nič rekel da ne veljajo..

Andy04
3.8.2009, 07:29
Na katerem davčnem uradi si vložil za plačilo dmv-ja?

LJ. :ok2

LP A.

Andy04
3.8.2009, 07:31
Torej nekako se nagibamo za nakup e91 320d iz nemčije oz italije.

Kako preveriti ali je bil avtomobil ukraden in kako realnost kilometrov?

Prav tako me zanima na kaj je potrebno biti posebej pozoren pri tem motorju 320d(2005 letnik)

LP

Realnost km-jev in servisov je v Italiji bolj tako-tako, ker nimajo servisnih baz :ok2

LP A.

fruchtzwerge
3.8.2009, 11:51
A ni zdaj tako, da se za rabljen avtomobil ne plačuje več dmvja?

car_freak
3.8.2009, 16:29
Še vedno se plačuje DMV.

Nixxon
4.8.2009, 08:21
Kaj pa tista varjanta da če imaš tri otroke si oproščen DMVja velja tudi za rabljene avtomobile?

Shebo
4.8.2009, 08:25
Kaj pa tista varjanta da če imaš tri otroke si oproščen DMVja velja tudi za rabljene avtomobile?

Logično bi bilo:ok

Andy04
4.8.2009, 08:59

To bi pa mogoče tudi mene nekoč zanimalo :hihi Ampak če se ne motim, je to omejeno tudi z leti najstarejšega otroka :zmeden
Npr. če imaš tri otroke pod 15 let, to pride v poštev, drugače pa ne :frown

LP A.

damirkos1
4.8.2009, 09:00
Realnost km-jev in servisov je v Italiji bolj tako-tako, ker nimajo servisnih baz :ok2

LP A.
???? na pooblaščencih ne uporabljajo BMW servisnih baz? Pa sej ne govorimo o tađikistanu!!

če je to res potem samo tace stran od uvoza s tega konca!

Blazbmw
4.8.2009, 09:15
To bi pa mogoče tudi mene nekoč zanimalo :hihi Ampak če se ne motim, je to omejeno tudi z leti najstarejšega otroka :zmeden

LP A.
Pri nakupu novega avtomobila dobiš DMV nazaj, če imaš tri otroke in najstarejši ni starejši od 18 let. :ok
Za rabljenega pa nevem kako to gre (če sploh):confused

Andy04
4.8.2009, 09:18
Pri nakupu novega avtomobila dobiš DMV nazaj, če imaš tri otroke in najstarejši ni starejši od 18 let. :ok

DMV ali DDV :confused

LP A.

Nixxon

LP A.

Uf, ne mislim imet otroke še pri 45-ih. Sedajle v 10 letih kar bo. :-D No, tak je plan (kar pa vsi vemo da se zna obrnit).

Blazbmw: hvala za info. zelenec je že na poti.

Blazbmw
DMV ali DDV :confused

LP A.
DMV :ok

Nixxon: tnx za zelenca, se močno pozna :ok2

Andy04
4.8.2009, 09:20
???? na pooblaščencih ne uporabljajo BMW servisnih baz? Pa sej ne govorimo o tađikistanu!!

:laugh:laugh:laugh:laugh:laugh

če je to res potem samo tace stran od uvoza s tega konca!

Kar pojdi z eno VIN BMWja iz Italije na pooblaščen servis v SLO pa reci, naj ti sprintajo ali preverijo servise. Če se prav spomnim, me je na to zadevo opozoril Rudi @obulix :ok

LP A.

Andy04
4.8.2009, 09:22
Uf, ne mislim imet otroke še pri 45-ih. Sedajle v 10 letih kar bo. :-D No, tak je plan (kar pa vsi vemo da se zna obrnit).

:laugh

Jap, zarečen kruh je problem...

LP A.

Blazbmw
4.8.2009, 09:39
Sedajle sem dobil info (99%), da vračilo DMV-ja ne velja za rabljen avto. Žal. :blackeye

fruchtzwerge
4.8.2009, 12:01
Včeraj, ko sem na davčni izpolnjeval obrazce je gospa prejela točno tak klic, in vam lahko povem 110% da mora bit avto nov (prvič registriran v SLO - tudi testna itd. odpadejo) in da je še neka starostna omejitev za deco, ampak sem pozabil, ker nisem preveč možganskih sredstev namenjal njenemu pogovoru po telefonu

bigMIKE
14.8.2009, 11:00
Berem, berem pa nikjer ni jasno napisano. DMV(kupec je fizična oseba) v Sloveniji se plača na bruto ceno se pravi na ceno z DDVjem v primeru da je prodajalec firma? Oz. na ceno na pogodbi v primeru da kupiš od fizične osebe?

HiM
14.8.2009, 11:16
Berem, berem pa nikjer ni jasno napisano. DMV(kupec je fizična oseba) v Sloveniji se plača na bruto ceno se pravi na ceno z DDVjem v primeru da je prodajalec firma? Oz. na ceno na pogodbi v primeru da kupiš od fizične osebe?

Mislim da je res tako:ok Razen če je cena pod Eurotaxom, potem plačaš davek po vrednosti v ETX. Če je cena avtomobila višja kot v ETX pa plačaš po računu:laugh

kemo
14.8.2009, 11:26
Ali kdo ve koliko star avto se lahko uvozi iz tujine? Ali je sploh kakšna omejitev?

Hvala
Lp
Klemen

HiM
14.8.2009, 11:51
Ali kdo ve koliko star avto se lahko uvozi iz tujine? Ali je sploh kakšna omejitev?

Hvala
Lp
Klemen

Mislim da mora imeti vsaj evro 2 standart izpušnih plinov (ali je že E3 po novem?) in pa vzglavnike na mestih kjer so 3točkovni varnostni pasovi.

HiM
14.8.2009, 11:56
Tukaj je super napisano:
http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=49713

Monaco
14.8.2009, 21:24
Kaj pol je deda kupil traktor? Nič nista prišla pokazat ;)

tonchy
15.8.2009, 10:46

Hvala
Lp
Klemen

baje če je avto uvožen kot oldi ni nobenih omejitev.

HiM
15.8.2009, 11:37
Kaj pol je deda kupil traktor? Nič nista prišla pokazat ;)

Je kupil, pridema 1× okoli, zdaj se še navaja malo na avto ker vozim jaz več kot on:laugh:laugh

perr
16.8.2009, 19:01
Mene pa zanima nekaj malo bolj neumnga.
Recimo, da sam postopek nekako razumem, in bi se upal lotiti uvoza, me pa zanima, kako razni dilerji najdejo v tujini avte, ki jih tukaj prodajo s profitom, pa čeprav se ponavadi najcenejši v ponudbi. Kolikor gledam na mobile.de in autoscout24.it v Nemčiji in Italiji rabljeni (npr. E46 320cic) niso toliko cenejši kot pri nas, če sploh kaj. Ali je potrebno nabaviti cel kamion avtov, da se dobi dobra cena, ali obstjajo možnosti za ugoden nakup mogoče tudi za nas navadne smrtnike?

car_freak
16.8.2009, 19:48
Do dobrih cen pridejo s malo poškodovanimi vozili v Italiji in Belgiji, ki se vrnejo nazaj od leasingov. In pa seveda, da vzamejo več avto naenkrat npr. vsaj 10.

Andy04
17.8.2009, 06:19
Pa mogoče, če avtu odštejejo kak kilometer :hihi :jezna

Lp A.

agi
26.8.2009, 10:11
Ta teden sem pripeljal E39 iz Nemčije, ki ima 19" obutev (ASA ZR1 z gumami 235/35-R19 spredaj in 265/30-R19 zadaj). V dokumentih, ki sem jih dobil zraven avta, nisem nikjer zasledil vpisanih dimenzij gum, ki so nameščene na avtu, zato me zanima, ali bodo na homologaciji avta brez problema vnesli tudi dimenzije na avtu, ali moram imet sabo TÜV za omenjene felge?

Andy04
26.8.2009, 11:04
To bi npr. @Gajsa več vedel povedat... Bi pa jaz definitivno vzel s sabo TÜV od 19" pa mogoče še spisek vseh dovoljenih platišč na E39 (menda se dobi na pooblaščencu):ok Pol pa mislim, da nimajo več kaj mutit...
Boljš, da greš enkrat pa kak papir več s seboj neseš, kot pa x-krat:ok

LP A.

agi
26.8.2009, 11:22
To bi npr. @Gajsa več vedel povedat... Bi pa jaz definitivno vzel s sabo TÜV od 19" pa mogoče še spisek vseh dovoljenih platišč na E39 (menda se dobi na pooblaščencu):ok Pol pa mislim, da nimajo več kaj mutit...
Boljš, da greš enkrat pa kak papir več s seboj neseš, kot pa x-krat:ok

LP A.

A rabim sploh spisek vseh dovoljenih platišč, glede na to, da so vse dovoljene dimenzije že vpisane v nemških papirjih? Je treba ta spisek na bmw-ju plačat?

Nixxon
31.8.2009, 11:04
Ja, ga je treba plačat. Če so vse tovarniške dimenzije že vpisane in se ti gre predvsem za 19" ASA, potem rabiš bolj samo TUV od ASA.

Andy04
21.10.2009, 06:43
En zanimiv članek iz financ na temo uvoza... Vem, da je nekdo nedolgo nazaj spraševal, kako je z davki, pa ne najdem teme :zmeden

Evo, tle piše vse :ok2

http://www.mojevro.si/260897/Kako_uvozim_nov_avto_iz_Mad%BEarske?src=pj211009

Kako uvozim nov avto iz Madžarske
Moje finance
vsi članki avtorja
20.10.09 08:15

Katere dajatve morate plačati pri uvozu novega avtomobila iz drugih držav EU
Vprašanje: Razmišljam o tem, da bi uvozil nov avto iz Madžarske, pa me zanima, katere dajatve bi moral plačati na Madžarskem in v Sloveniji. Zanima me še, ali imam pri tem kaj davčnih ugodnosti, ker smo družina s tremi otroki in do zdaj še nismo izkoristili nobenih davčnih ugodnosti.

Odgovor: Pri uvozu novih prevoznih sredstev v Slovenijo iz drugih držav Evropske unije so za vas pomembni trije davčni vidiki, in sicer: davek na dodano vrednost (DDV), davek na motorna vozila (DMV) in okoljska dajatev.

1. Davek na dodano vrednost

V skladu s 3. členom ZDDV-1 je predmet DDV v Sloveniji vsaka pridobitev novih prevoznih sredstev v EU, ki jih na ozemlju Slovenije za plačilo opravi katerakoli oseba. Omenjeno pomeni, da so pridobitve novih prevoznih sredstev obdavčene po načelu namembne države. Torej, če slovenski kupec tudi fizična oseba, ki ne opravlja dejavnosti kupi novo prevozno sredstvo v drugi državi članici EU in ga pripelje v Slovenijo, plača davek na dodano vrednost v Sloveniji, in ne v državi, v kateri je novo prevozno sredstvo kupil.

Novo motorno vozilo je opredeljeno v tretjem odstavku 3. člena ZDDV-1, po katerem mora biti izpolnjen eden izmed pogojev, da velja kopensko motorno vozilo za novo:

vozilo je dobavljeno pred potekom šestih mesecev po datumu, ko je bilo prvič dano v uporabo ali z vozilom ni prevoženih več kot šest tisoč kilometrov.

Pridobitev novega prevoznega sredstva v EU fizična oseba, ki ne opravlja dejavnosti in ki ni identificirana za namene DDV, prijavi davčnemu organu v kraju stalnega oziroma običajnega prebivališča v 15 dneh od dneva pridobitve na obrazcu DDV-NPS-P1 (najdete ga na Dursovi spletni strani).

Davek na dodano vrednost odmeri davčni organ. Pomembno dejstvo v vašem primeru je, da brez dokazila o plačilu davka na dodano vrednost prevoznega sredstva, ki je pridobljeno iz druge države članice, ne morete registrirati. Navedeno velja tudi za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost, vendar niso identificirane za namene davka na dodano vrednost.

Davčna osnova za odmero davka na dodano vrednost je načelno vse, kar pomeni plačilo. V davčno osnovo se tako vštevajo tudi drugi davki (DMV), takse, posredni stroški in podobno ter vrednost dodatne opreme, ki je bila vgrajena v novo prevozno sredstvo, preden je bilo novo prevozno sredstvo dobavljeno kupcu v Slovenijo.

2. Davek na motorna vozila

V skladu z določbami zakona o davku na motorna vozila, se DMV plača tudi od prenosa motornega vozila iz druge države članice EU, če je namenjeno za registracijo na ozemlju Slovenije. Davčni zavezanec je v tem primeru oseba, ki je prepeljala to vozilo v Slovenijo iz druge države članice EU in ga je pred tem kupila na ozemlju države članice EU.

Tudi DMV odmeri davčni organ v Sloveniji na podlagi napovedi davčnega zavezanca, ki jo mora ta predložiti skupaj z vsemi obveznimi dokumenti (izvirnik računa o nakupu vozila in izvirnik potrdila o skladnosti, izdanega v drugi državi, ali overjeno kopijo registracijskega dokumenta oziroma prometnega dovoljenja) v 15 dneh od dneva pridobitve motornega vozila (prenosa v Slovenijo).

Osnova za davek je prodajna cena posameznega novega motornega vozila, ki ne vključuje tega davka in davka na dodano vrednost. Davčna stopnja se ugotovi po lestvici glede na vrednost avtomobila (6. člen zakona o davku na motorna vozila: ZDMV-UPB2; Uradni list RS, št. 72/06).

Je pa iz vaših pojasnil mogoče sklepati, da vam DMV (če gre za novo vozilo torej se da vozilo prvič v promet ali je prvič registrirano na ozemlju Slovenije) ne bo treba plačati, saj boste glede na velikost družine lahko uveljavljali njegovo oprostitev. V skladu s 5. členom ZDMV se DMV ne plačuje za vozila, kupljena za prevoz družin, ki imajo tri otroke ali več, in to od enega novega osebnega ali kombi vozila s pet ali več sedeži, ki ga največ enkrat v treh letih kupi eden od roditeljev v družini s tremi otroki ali več, ki še niso dopolnili 18 let.

Oprostitev je torej mogoča samo ob nakupu novega vozila (prvič dano v promet ali prvič registrirano na ozemlju Slovenije) in samo enkrat v treh letih. Oprostitev se uveljavlja s povračilom plačanega davka pri pristojnem davčnem organu, če je to končni uvoz, pa pri pristojnem carinskem organu na podlagi potrdila o skupnem gospodinjstvu, ki ga izda pristojni organ za notranje zadeve.

3. Okoljska dajatev

Pri nakupu osebnega avtomobila iz Madžarske pa boste v Sloveniji morali plačati tudi okoljsko dajatev za onesnaževanje okolja zaradi nastajanja izrabljenih motornih vozil. Fizična oseba mora najpozneje v 15 dneh od dneva vnosa motornega vozila na ozemlje RS na obrazcu pridobitev IMV prijaviti pridobitev motornega vozila pristojnemu davčnemu organu.

Brez predložitve obrazca, ki ga po plačilu okoljske dajatve potrdi davčni organ, namreč fizična oseba motornega vozila, ki je pridobljeno iz druge države članice EU, na ozemlju Slovenije ne more registrirati. Znesek okoljske dajatve za onesnaženje okolja zaradi nastajanja izrabljenih motornih vozil za leto 2009 je 0,0063 evra za kilogram vozila.

Torej boste ob nakupu avtomobila na Madžarskem v Sloveniji morali plačati DDV in okoljsko dajatev, plačila DMV pa boste glede na število družinskih članov najverjetneje oproščeni.

Avtor: Dominik Rosenstein

Upam, da komu pride prav :ok

LP A.

Andy04
10.11.2009, 06:44
Še en članek...

KLIK (http://www.mojevro.si/262872/Nasvet-dneva-Avto-raje-uvozite-sami-kot-prek-preprodajalca?src=pj101109)

Avto lahko iz tretjih držav uvozite sami, podjetja pa vam vse potrebno uredijo hitreje, vendar previdno, da ne naletite na preprodajalca, saj imate lahko težave z davčno upravo

Vprašanje: Razmišljam o nakupu avtomobila v tujini (izven EU) in me zanima, katere davke moram plačati? Prijatelj ima podjetje in bi lahko avtomobil uvozil prek podjetja - se mi to bolj splača?

Odgovor: Pred registracijo vozila v Sloveniji ste zavezani plačati davek na motorna vozila (DMV) in to ne glede na to, ali ste vozilo kupili v EU ali ste ga uvozili. Davek se odmeri po lestvici od enega do 13 odstotkov glede na vrednost vozila in ne glede na to, ali je vozilo novo ali rabljeno.

Osnova za izračun davka pri uvozu iz tretjih držav je carinska vrednost in drugi stroški, če niso že všteti - torej trošarine in drugi davki, prelevmani in preostale dajatve, ki se plačajo zunaj države članice uvoza, in tisti, ki se plačajo zaradi uvoza, razen DDV in postranskih stroškov, kot so provizije, stroški pakiranja, prevoza in zavarovanja, ki nastanejo do prvega namembnega kraja na ozemlju države članice uvoza.

Prav tako ste zavezani plačati tudi okoljsko dajatev, katere osnova je masa motornega vozila, kot je navedena v homologacijskih dokumentih, ki se ji odšteje masa voznika, to je 75 kilogramov.

Plačati morate tudi DDV

Glede na to, da nameravate kupiti vozilo v tretjih državah, ste zavezani še plačila carine po stopnji deset odstotkov. Osnova za določitev zneska carine je carinska vrednost blaga, v katero se vštevajo vsi stroški zunajcarinskega območja skupnosti, če niso upoštevani v plačani ali plačljivi ceni za uvoženo blago (na primer prevozni stroški, stroški zavarovanja, stroški natovarjanja in pretovarjanja in podobno).

Poleg carine je treba pri uvozu novega osebnega vozila plačati še okoljsko dajatev v enaki višini, kot če bi vozilo kupili v EU. Pred registracijo vozila je treba opraviti tudi homologacijo. Plačati morate tudi DDV, ki se obračuna po stopnji 20 odstotkov, katerega osnova je carinska vrednost blaga, v to pa se vštevajo carina, DMV in drugi stroški (če že niso vključeni), ki nastanejo ob uvozu vozila v Slovenijo.

Pravne osebe hitreje urejajo ustrezne papirje

Bistvenih razlik pri nakupu avtomobila prek fizične ali pravne osebe ni. Je pa treba upoštevati, da se boste kot fizična oseba verjetno nekoliko več namučili z urejanjem ustreznih papirjev, ki jih sicer družbe, ki se s tem ukvarjajo, uredijo hitreje.

Je pa treba opozoriti na preprodajalce, ki ne delujejo v skladu z slovensko zakonodajo (predvsem davčno), tako da imate lahko kdaj pozneje tudi težave z davčno upravo.

LP A.

zigi
10.11.2009, 09:00
:clap :clap :clap Hvala za posredovanje odgovorov, bo verjetno marsikomu prišlo prav :ok

Andy04
1.12.2009, 09:33
Evo, še tale LINK (http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=54844) sem prilepim, če koga zanima kaj več o novem davku (da se temi malo križata). :ok

LP A.

Nimesis
5.1.2010, 13:26

Tudi za rabljena (iz EU), ki so prvič registrirana v Slo. :skrbast

Damjann
6.1.2010, 03:02
Tudi za rabljena (iz EU), ki so prvič registrirana v Slo. :skrbast

Pa je potem kakšna caka, da avta ne smeš prodati x let ali kaj podobnega ali normalno, verjetno nekaj je, ker mislim, da bi drugače vsi švercarji uvažali avte na ene fotre:-D

Andy04
6.1.2010, 07:50
Pa je potem kakšna caka, da avta ne smeš prodati x let ali kaj podobnega ali normalno, verjetno nekaj je, ker mislim, da bi drugače vsi švercarji uvažali avte na ene fotre:-D

Sam res :-D

Najbrž bo kakšna caka, tko kot npr. če delaš - ne vem - 10 let v tujini, pol pa prideš nazaj v SLO. Avto lahko pripelješ s sabo, davka ne plačaš nobenega, ne smeš ga pa (mislim da) 3 leta prodat. Če ga prodaš, pa plačilo davka ne uide. :damn

Lahko pa je danes že kaj drugače...

LP A.

Nimesis
6.1.2010, 09:06
Tako kot je že @Andy04 napisal, se tudi v primeru velike družine avto ne sme prodati ali ga brezplačno ali kako drugače odtujiti pred potekom 3 letnega roka od dneva nakupa, ker potem moraš plačati razliko do polnega zneska davka + še zamudne obresti. (V prometno pa se ti vpiše, da je za avto uveljavljeno povračilo davka)

Uff,..k sreči bomo pri nakupu, na podlagi tega zakona, prihranili več kot 3k/€. :skrbast

yogo
6.1.2010, 23:30
Tako kot je že @Andy04 napisal, se tudi v primeru velike družine avto ne sme prodati ali ga brezplačno ali kako drugače odtujiti pred potekom 3 letnega roka od dneva nakupa, ker potem moraš plačati razliko do polnega zneska davka + še zamudne obresti. (V prometno pa se ti vpiše, da je za avto uveljavljeno povračilo davka)

Uff,..k sreči bomo pri nakupu, na podlagi tega zakona, prihranili več kot 3k/€. :skrbast

avto lahko prodaš kadar želiš, saj si vse obveznosti poravnal pred 1. registracijo:)

Nimesis
7.1.2010, 14:29
avto lahko prodaš kadar želiš, saj si vse obveznosti poravnal pred 1. registracijo:)

emm,.. ja lahko ga prodaš.
Samo v primeru da si bil oproščen plačila DMV-ja,
ga moraš potem plačati za nazaj.

p.s Pa kakšne obveznosti pred 1 registracijo?

3. člen

V prvem odstavku 5. člena se 2. točka spremeni tako, da se glasi:
»2. od vozil, ki so nabavljena za prevoz družin, ki imajo tri ali več otrok, in sicer od enega motornega vozila s pet ali več sedeži, ki ga največ enkrat v treh letih kupi eden od roditeljev v družini, ki ima tri ali več otrok, ki še niso dopolnili 18 let. Oprostitev po tej točki se uveljavlja na podlagi dokazila o skupnem gospodinjstvu ob vložitvi napovedi pri davčnem organu ali ob vložitvi carinske deklaracije za sprostitev v prost promet pri carinskem organu oziroma z vložitvijo zahtevka za povračilo plačanega davka pri davčnem organu v treh mesecih od nakupa, v primeru uvoza pa pri carinskem organu v treh mesecih od uvoza. Davčni oziroma carinski organ vrne plačani davek iz tega zakona v 30 dneh po prejemu zahtevka. V prometno dovoljenje in register gospodinjstev se vpiše, da je za kupljeno vozilo uveljavljeno povračilo davka. Oseba iz prvega stavka te točke motornega vozila ne sme prodati ali ga brezplačno ali kako drugače odtujiti pred potekom triletnega roka od dneva nakupa, sicer mora plačati razliko do polnega zneska davka, obrestovano po obrestni meri za zamudne obresti, določeni v posebnem zakonu;«.

Direktor
11.1.2010, 01:20
Mene pa nekaj drugega zanima.Pa bi lepo prosu,če bi mi nekdo povedu!

Zanima me naslednje.Ata dela v Nemčiji.Pred 10 dnevi je imel prometno nesrečo na avto cesti.
Skratka avto je razbil.Avto je v voznem stanju poškodovan je samo prednji odbijač obe sprednji gumi sta prazni in zadnja desna vrata so malo udarjena.
Sedaj avta ne bo dal rihtat ker se mu ne splača in bi ga v Nemčiji preveč udarili no denarnici.
Avto je tko mislil menjat in si drujga nabavit!
Zanima me pa sledeče.Avto je star 9let.Jaz bi ga v Slovenijo pripeljal in me pa zanima kakšni so postopki glede tega.Ker avto ni trenutno v voznem stanju in kakšne vse papirjem morem imet iz Nemčijo za Slovenijo in vse ostalo potem,da ko ga bom zrihtu lahko tle v Sloveniji registriru.Avto mi bo dal za 1000evrov.Kako je potem narejeno s davki in vsem ostalim.Zanima me kakšen je postopek.

Hvala vsem za odgovore

Andy04
11.1.2010, 06:58
Ne me prijet za besedo, ampak po mojem mnenju je vse isto, kot če bi kupoval vozen avto. Samo da za prevoz potrebuješ avto vleko in ne Zoll tablic :ok2
Drugače pa: naredita kupoprodajno pogodbo, dobiš prometnega in to je po mojem dovolj, da pol tle začneš urejat slovenske papirje. Pa najbrž veš, da jih moraš uredit pred popravilom - no, vsaj plačilo DMV-ja :ok

LP A.

Direktor
11.1.2010, 09:03
Ne me prijet za besedo, ampak po mojem mnenju je vse isto, kot če bi kupoval vozen avto. Samo da za prevoz potrebuješ avto vleko in ne Zoll tablic :ok2
Drugače pa: naredita kupoprodajno pogodbo, dobiš prometnega in to je po mojem dovolj, da pol tle začneš urejat slovenske papirje. Pa najbrž veš, da jih moraš uredit pred popravilom - no, vsaj plačilo DMV-ja :ok

LP A.

A ha hvala za odgovor.Zanima me kako je pol s tem glede davka ker avto bo na pogodbi vreden 1000 evrov ali 500evrov?Od česa bom potem plačal davek od razbitega avta ali popravljenega avta,ki bo seveda potem dosti več vreden.Kako je s tem.

Hvala za odgovore

Artist
11.1.2010, 09:18
A ha hvala za odgovor.Zanima me kako je pol s tem glede davka ker avto bo na pogodbi vreden 1000 evrov ali 500evrov?Od česa bom potem plačal davek od razbitega avta ali popravljenega avta,ki bo seveda potem dosti več vreden.Kako je s tem.

Hvala za odgovore

Preveri Eurotax za dotični avtomobil. Ker je avto poškodovan mu lahko pogodbeno ceno znižaš za ustrezen odstotek. V primeru, da je po eurotax-u avto vreden 5000 EUR, ti pa v pogodbi napišeš 500, bodo na carini to preverili in obračunali DMV na 5000. Zato je bolje, da zaradi poškodbe znižaš vrednost za stroške popravil; npr. 1500 EUR in uvoziš z računom 3.500. Na te zneske DMV ne predstavlja neke vrednosti. DDV-ja pa si itak oproščen, ker ga na rabljen avtomobil iz EU ne plačaš.

:beer

P.s.: obvezno uredi izvoz pred iztekom meseca. Potem prične veljati DMV ki se obračunava glede na izpuste. Ker je avto star, zna biti precej visok, tudi 30% pogodbene oz poštene (Eurotax) vrednosti.

Direktor
11.1.2010, 09:28
Hvala za vse informacije!
Sedaj vem kako pa kaj naprej.Kaj je treba naredit

ghost rider
22.1.2010, 12:17
Mene pa zanima, kater pogoje mora izpolnjevat avto, da ga lahko uvoziš v slovenijo. Najbrš mora imet EURO 2 motor, kateri pogoji so še?

Blazbmw
23.1.2010, 12:13
Mene pa zanima, kater pogoje mora izpolnjevat avto, da ga lahko uvoziš v slovenijo. Najbrš mora imet EURO 2 motor, kateri pogoji so še?
Rabiš še vzglavnike zadaj. :ok

Dado
15.2.2010, 19:07
kakšni bi bili stroški teh dajatev pri ceni avtomobila nekje 7500

Damjann
16.2.2010, 01:24
Sem hotel prilepiti lestvico za DMV pa čudno pride:-D

evo link:

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_motorna_vozila_pojasnila/davcna_osnova/

Ampak, to ne bo dolgo več, ker bodo po novem stopnjo DMV določali glede na izpust CO2 in ne na vrednost avta.

Artist
16.2.2010, 06:48
Sem hotel prilepiti lestvico za DMV pa čudno pride:-D

evo link:

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_motorna_vozila_pojasnila/davcna_osnova/

Ampak, to ne bo dolgo več, ker bodo po novem stopnjo DMV določali glede na izpust CO2 in ne na vrednost avta.

S 1. marcem naj bi začel veljati nov DMV. Do konca leta 2010 velja posebna stopnja, zato glejte predvsem 14. člen zakona, ki predpisuje stopnje DMV v letu 2010:

http://www.dz-rs.si/index.php?id=101&vt=6&mandate=-1&unid=SZ|C12563A400338836C125769300284D1A&showdoc=1

Marsikateri dragi avti bi se glede na novo lestvico DMV morali poceniti, predvsem tisti, ki bodo imeli pri dieslih do 150 mg CO2 izpusta, pri bencincih pa do 170 mg CO2. Rabljeni avti se bodo malenkost podražili, ker so izpusti pri avtih, starih tri in več let relativno visoki glede na današnje standarde in dajatve ustrezno višje.

yogo
16.2.2010, 09:06
rabljenih vozil, ki ustrezajo stopnjam izpusta EURO2 in EURO3 se po novem zakonu dejansko ne bo izplačalo uvažat... beri 4. člen

Gajsa
16.2.2010, 11:20
Tudi avtov, ki imajo tam nekje od 230g in navzgor, ne. :frown

lippylipe
12.3.2010, 14:37
Mal tudi sam preverjam možnost, da bi si avto sam pripeljal iz Nemčije.

Če sem prav razumel iz prejšnjih postov se s 1.Marcem obračunava DMV glede na izpuste CO2 tabelo v 14. členu novega zakona. Je to pravilno?
http://www.dz-rs.si/index.php?id=101&vt=6&mandate=-1&unid=SZ|C12563A400338836C125769300284D1A&showdoc=1

Osnova za izračun pa je napisan v 4. členu in sicer:
Osnova za davek je prodajna cena posameznega motornega vozila, ki ne vključuje tega davka in davka na dodano vrednost.

Se pravi, da se DMV obračuna od cene brez DDV?

Če sem narobe razumel me prosim popravite.

Drugo me pa zanima, katere dokumente mi mora prodajalec (dealer) posredovati ob nakupu avta, če kupujem kot fizična oseba?

- račun
- nemško homologacijo
- nemško prometno dovoljenje
.
.
.

Še kaj?

Hvala vsem za pomoč.

agi
12.3.2010, 15:15
Drugo me pa zanima, katere dokumente mi mora prodajalec (dealer) posredovati ob nakupu avta, če kupujem kot fizična oseba?

- račun
- nemško homologacijo
- nemško prometno dovoljenje
.
.
.

Ob nakupu dobiš račun in prometno dovoljenje, kjer je razvidno, da je bil avto odjavljen iz prometa.

Gajsa
12.3.2010, 16:29
Tako je.
Kot fizična oseba pa boš plačal davek od bruto cene avta. Od tiste cene, ki jo tudi dejanko plačaš, no razen če nimaš nižji račun.

Nimesis
6.4.2010, 11:21
Po informacijah iz davčnega urada, je potrebno pri plačilu novega DMV-ja, polege % (lestvice) izpustov CO2, prišteti tudi stopnjo izpustov »Euro«, ki je za vozila ki spadajo v EURO4 - 1%,
ter 2% za tiste ki so še EURO3.

Za smrduhe, ki imajo pa še izpust trdih delcev nad 0,005g/km, pa še dodatna 2%.

Torej, kot je že uporabni @Vanquish v eni od tem navedel;
…..
Se pravi ce bi uvozil na primer 163km bmw 320d, ki ima 153g/km bi bil izracun sledeci:
9,5% (po lestvici co2 - NC) + 1%(po lestvici euro4 – 'NE') + 0%(ker ima DPF – 'NT') = 10,5% DMV

Več o uradnih navodilih pa na: Navodila za izračun davka na motorna vozila (DMV) (http://www.trinet.si/index.php?Itemid=57&catid=34%3Azakonodaja&directory=57&id=49026%3Anavodila-za-izraun-davka-na-motorna-vozila-dmv&option=com_content&view=article)

Andy04
11.4.2010, 13:16
emm,.. ja lahko ga prodaš.
Samo v primeru da si bil oproščen plačila DMV-ja,
ga moraš potem plačati za nazaj.

p.s Pa kakšne obveznosti pred 1 registracijo?

3. člen

V prvem odstavku 5. člena se 2. točka spremeni tako, da se glasi:
»2. od vozil, ki so nabavljena za prevoz družin, ki imajo tri ali več otrok, in sicer od enega motornega vozila s pet ali več sedeži, ki ga največ enkrat v treh letih kupi eden od roditeljev v družini, ki ima tri ali več otrok, ki še niso dopolnili 18 let. Oprostitev po tej točki se uveljavlja na podlagi dokazila o skupnem gospodinjstvu ob vložitvi napovedi pri davčnem organu ali ob vložitvi carinske deklaracije za sprostitev v prost promet pri carinskem organu oziroma z vložitvijo zahtevka za povračilo plačanega davka pri davčnem organu v treh mesecih od nakupa, v primeru uvoza pa pri carinskem organu v treh mesecih od uvoza. Davčni oziroma carinski organ vrne plačani davek iz tega zakona v 30 dneh po prejemu zahtevka. V prometno dovoljenje in register gospodinjstev se vpiše, da je za kupljeno vozilo uveljavljeno povračilo davka. Oseba iz prvega stavka te točke motornega vozila ne sme prodati ali ga brezplačno ali kako drugače odtujiti pred potekom triletnega roka od dneva nakupa, sicer mora plačati razliko do polnega zneska davka, obrestovano po obrestni meri za zamudne obresti, določeni v posebnem zakonu;«.

Sem prebral že ene par tem okoli DMV-ja, pa nikakor ne najdem kaj uporabnega... Bom kar napisal, kaj me muči:

Svak uvaža enoprostorca velikosti Sharan, C8... star max 3 leta. Ima 4 majhne otroke in zanima me, kako je zdej z davkom. Je oproščen ali ne? Je mogoče kaj važno, če on gor direkt kupi avto ali ga kupi tle pri nekem posredniku?

Thx za odgovore :beer

LP A.

Nimesis
14.4.2010, 18:35
Sem prebral že ene par tem okoli DMV-ja, pa nikakor ne najdem kaj uporabnega... Bom kar napisal, kaj me muči:

Svak uvaža enoprostorca velikosti Sharan, C8... star max 3 leta. Ima 4 majhne otroke in zanima me, kako je zdej z davkom. Je oproščen ali ne? Je mogoče kaj važno, če on gor direkt kupi avto ali ga kupi tle pri nekem posredniku?

Thx za odgovore :beer

LP A.

Svak bo v primeru, da bo v tujini (EU) kupil avto sam, nato na naši davčni oddal vlogo, kjer bo navedel člane družine, ter na podlagi tega, bo nato oproščen plačila DMV-ja.
V kolikor pa bo kupil novega pri nas, pa bo prav tako nato na davčni oddal vlogo za povrnitev že plačanega DMV-ja, kjer mu bodo v roku 30 dneh povrnili plačan DMV.

V kolikor pa bo kupil rabljen avto pri nas (npr. tudi uvoženga), pa povračila DMV-ja ne bo mogel uveljavljati, ker ga je mogel plačati že uvoznik-posrednik.
Razen, ...če bo uvoznik-posrednik, uvozil avto na njegovo ime.

Nixxon
15.4.2010, 07:31
To so že preverjene informacije da tako deluje? Če ne bi se priporočal za info ko/če mu bo to uspelo. :ok

Artist
15.4.2010, 12:48
To so že preverjene informacije da tako deluje? Če ne bi se priporočal za info ko/če mu bo to uspelo. :ok

Tu imaš precej obsežna pojasnila DURS:

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_motorna_vozila_pojasnila/

Glede oprostitev jih najdeš pod poglavjem oprostitve, za 3 otroke in več pod točko 2

Andy04
18.4.2010, 12:03
Svak bo v primeru, da bo v tujini (EU) kupil avto sam, nato na naši davčni oddal vlogo, kjer bo navedel člane družine, ter na podlagi tega, bo nato oproščen plačila DMV-ja.
V kolikor pa bo kupil novega pri nas, pa bo prav tako nato na davčni oddal vlogo za povrnitev že plačanega DMV-ja, kjer mu bodo v roku 30 dneh povrnili plačan DMV.

V kolikor pa bo kupil rabljen avto pri nas (npr. tudi uvoženga), pa povračila DMV-ja ne bo mogel uveljavljati, ker ga je mogel plačati že uvoznik-posrednik.
Razen, ...če bo uvoznik-posrednik, uvozil avto na njegovo ime.

Točno tako, kot je napisal @Nimesis.

Če imaš več kot tri otroke, si DMV-ja oproščen (drži tudi okoli kupovanja uvoženega avtomobila pri posredniku).
Na davčni pridobiš samo papirje o x ali xx :hihi otrocih in ga neseš tja, kjer je avto na homologaciji. Potrdilo z davčne oz. potrdilo o plačanem DMV-ju je pogoj za pridobitev homologacije.

Če imaš več kot štiri otroke, pa dobiš še -50% na cestno takso.

LP A.

P.S. Niko, zdej pa greva v akcijo: najprej še enega, pol pa greva v Nemčijo ;)
P.P.S. Tudi @Artist-u hvala lepa za link.

Andy04
23.6.2010, 07:44
F5 za @Bavaria fan ;)

Še en dober link http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=307&novica=1260

LP A.

ranko85
23.6.2010, 09:41
F5 za @Bavaria fan ;)

Še en dober link http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=307&novica=1260

LP A.

Katastrofa:jok

Monaco
23.6.2010, 21:07
Pa saj davek na motorna vozila ni nič novega...

Mene pa zanima kako se obračunava pri vozilih na LPG?

Andy04
24.6.2010, 07:28

Če se ne motim, je to utekočinjen naftni plin :zmeden. Če je to to - enako kot za bencin.

LP A.

Gajsa
24.6.2010, 20:53

Enako kot bencin.

Monaco
25.6.2010, 22:47
banda... če se gremo ekologijo, je to najčistejša varjanta!

Dule5
28.6.2010, 20:38
Program za izračun DAVKA ZA MOTORNA VOZILA PO 1.03.2010 (DURS )

http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.gov.si/pageuploads/Davki-predpisi_in_pojasnila/DMV/Izracun_DMV.xls

lp
dule

bolfenk
29.6.2010, 22:42
Čisto tako iz dolgčasa sem prej malce razmišljal...

Kaj pa če bi avto uvozil po delih? Torej en del avta s papirji (za nižjo ceno), ostale manjkajoče sestavne dele pa kot rabljene avtomobilske dele (na dele menda DMV ne velja)?

Mogoče niti ne bi bilo treba avta dejansko fizično razstavit, ampak samo na papirju...

a bi to šlo?

Monaco
29.6.2010, 23:29
Glede na to, da smo v EU, ne rabiš avta razstavljat ampak lahko prosto pripelješ karkoli od kjerkoli... toda če boš imel samo rezervne dele, kako ga boš registriral? Edina rešitev je, da imaš slovenske papirje (beri prometno, tablico in izrezano številko šasije) npr. od kake totalke, potem pa "uvoziš" novo šasijo in motor, narediš homologacijo za "menjavo" in je to to. V tem primeru navedene dajatve seveda odpadejo

tib
30.6.2010, 20:29
Zelo uporaben izračun za uvoz avta iz EU skladen z novim zakonom je na:
http://www.kreativni-najemi.si/pages/izracuni.php?sub=pridobitev_eu

Imajo pa tudi izračun za uvoz iz ZDA in še za nekatere druge storitve.

Rock
3.9.2010, 07:00
Mogoče kdo ve, če se da sedaj davkarijo okrog prinest s tem, da ti prodajalec v tujini napiše manjšo fakturo, primer: avto stane 70k eur, on ti napise fakturo za 40k eur?? ALi ti potem slovencki usekajo takoj eurotax cenitev pri nas??

LP,ROk

Andy04
3.9.2010, 07:27
Kar pozabi :napaka
LP A.

bmw
3.9.2010, 09:00
Take razlike ne bodo spregledali.

taljan
12.9.2010, 07:13
Take razlike ne bodo spregledali.

sklepali bodo, da je bil avto karamboliran, in to tudi napisali v homologacijski kartonček

_peters_
12.9.2010, 07:26
Tako je.
Kot fizična oseba pa boš plačal davek od bruto cene avta. Od tiste cene, ki jo tudi dejanko plačaš, no razen če nimaš nižji račun.

A je to ziher tko? Zadnjic sem nekje bral (ne vem kateri avto forum je ze bil), da se placa DMV od NETO cene??

taljan
12.9.2010, 08:38
A je to ziher tko? Zadnjic sem nekje bral (ne vem kateri avto forum je ze bil), da se placa DMV od NETO cene??

ko sem mojega uvozil iz Italije (račun z bruto zneskom) je bila osnova bruto znesek...sem sedaj pogledal v papirje

_peters_
12.9.2010, 08:50
ko sem mojega uvozil iz Italije (račun z bruto zneskom) je bila osnova bruto znesek...sem sedaj pogledal v papirje

No pol so ble tam napacne informacije. Ja sej na nek nacin je logicno. Ce si pravna oseba itak placas NETO ceno in placas na to ceno DMV. Se si fizicna oseba placas BRUTO ceno, in na to ceno tudi DMV ...

BMWMaN
15.9.2010, 13:42
Ali je pri uvozu avta iz Nemčije k nam pomembno, če ima opravljen TUV? Ali se ga lahko uvozi brez veljavnega TUVa?

bmw
15.9.2010, 13:45
TüV nima nobene vloge, v vsakem primeru moraš pri nas naresti tehnični pregled.

BMWMaN
15.9.2010, 13:50
Hvala za hiter odgovor:ok

LP, Stanko

branebmw
19.9.2010, 11:39
Kako pa vedeti ali je evro3 euro4 ....
a to kje piše na homologaciji...?

hvala za odgovore

bmw
19.9.2010, 12:36
Piše v prometni(vsaj v nemški) ali pa na v COC dokumentu ali pa med tehničnimi podatki.

BMWMaN
19.9.2010, 12:44
Piše v Fahrzeugbriefu. Tisto kar piše tam je mirodajno:ok

Monaco
19.9.2010, 20:06
Kako pa pri naših avtomobilih ugotovit ali je euro3? Rad bi ga hrvat kupil in če je euro3 so nižje dajatve.

bmw
19.9.2010, 21:16
Pri uvozniku naročiš CoC dokument

Celje
12.10.2010, 16:43
Le nekaj me zanima..
Gledam pc avto z 254kw z izpustom 264g/km CO2ja, avto ima EURO 4,ter netto cene 17900E, in na tej strani:

http://www.kreativni-najemi.si/pages/izracuni.php?sub=pridobitev_eu

naredu si izracun, vpisal podatke katere zahteva in mi vrze ven:

28.945€!!

Mislim a je to prav? Al je to normalno da je tulk?
To se ja sploh ne splaca kei uvazat sploh ce mocnejsega.. :(

Hvala vam za cimprejsne odgovore!!

taljan
12.10.2010, 19:57
DMV je 28% bencinar oz. 31 dizel, DDV je 20%...sam tega je že skor za 9000€

uvoz se splača če si ljubitelj ali če iščeš avto, ki ga pri nas ni, v izvedbi kakršno si želiš
drugače so cene rabljenih pri nas pogosto ugodnješe kot zunaj

Celje
14.10.2010, 16:21
DMV je 28% bencinar oz. 31 dizel, DDV je 20%...sam tega je že skor za 9000€

uvoz se splača če si ljubitelj ali če iščeš avto, ki ga pri nas ni, v izvedbi kakršno si želiš
drugače so cene rabljenih pri nas pogosto ugodnješe kot zunaj

HVALA za odg!!

Temvec, kaj je z temi dilerji npr ko kupujejo avte v tujini in tle prodajajo?
Sedaj nevm primer nek BMW E60 letnik 2005 diesel al pa benz ni vazno kupi v tujini npr za 11900 do 13900€ ane in tle pol prodajo za tako ceno da je se kar pod ceno vozila v sloveniji?
Kako to pol mogoce?

Gajsa
14.10.2010, 16:55
Dilerji ne kupujejo avtov tam, kjer jih ti gledaš (mobile.de, autoscout24.de, ipd..):)

_peters_
14.10.2010, 17:59
Dilerji ne kupujejo avtov tam, kjer jih ti gledaš (mobile.de, autoscout24.de, ipd..):)

Ja kje pa? Ali obstaja prav "dilerski" portal? :ok2

No, drugace pa seveda, veliko dilerjev kupuje avte predvsem preko avkcij lizing his ... Na mobile.de itd. pa gledajo predvsem za avti ki so poceni (veliko kilometrov) potem pa veselo vrtijo nazaj. :damn

Se pa strinjam da ne kupijo enega "normalnega" avta preko mobile.de, ker se enostavno ne splaca! :ok

Gajsa
14.10.2010, 18:14
Ja, največ na avkcijah. Konforten nakup iz naslanjača :kava
Kje pa ima 1A avto čas, da bi se vozil po celi evropi in gledal avte, če jih ima vedno čez cca 150 na zalogi...

To lahko dela kak mali lokalni handlerček, ki ima na zalogi 3 avte, enih 5 jih ima pa še "zaklenjenih" da ne izgleda tako bora zaloga. Tistih 5 pa je sad 2 letnega minulega dela.
1A avto pa jih mora na teden dati 5 ven.

Celje
14.10.2010, 18:30
1A trga ja.. gledam in svega i svasta furajo notr in takoj ven.. Dobri so!

Kaj glede teh avtov ko kupujejo dilerji preko lizing his, to kaksne veze al kaj ?
Kajti npr gledam 730d, 2004 letnik, KBM lizing, prodaja ze za 14000€, sedaj nevem koliko je avto vredu in kaj mu manjka ampak po slikah sledec je TOP!!

Gajsa
14.10.2010, 18:34
Kje točno kupujejo nevem, lahko da imajo tudi kakšne veze. Pomembno vlogo jim igra tudi lokacija, ki je TOP.
Drugače se pa lahko vsako podjetje prijavi na licitacije in licitira. Fizične osebe pa ponavadi ne.

Celje
14.10.2010, 18:44
Razumem ja.. Ce ze gledas avto prek mobile.de, autoscout24.de itp, potem le ce hoces kupit avto zase..
Ce hocs pa od tega obogatet pol tezko, sploh pa fizicna oseba..

Gajsa
14.10.2010, 18:51
Se strinjam, pred 1. marcem se je še kaj dalo, zdaj daš pa provizijo Pahorju v obliki DMV-ja:-D

Celje
14.10.2010, 18:54
Nekako si more p tudi on kupit novo 5-ico :D

_peters_
14.10.2010, 19:05
Kje točno kupujejo nevem, lahko da imajo tudi kakšne veze. Pomembno vlogo jim igra tudi lokacija, ki je TOP.
Drugače se pa lahko vsako podjetje prijavi na licitacije in licitira. Fizične osebe pa ponavadi ne.

Lahko da imajo veze. Kje pa te veze dobijo avte? Kot sem rekel, ti handlerji se posluzujejo licitacij in avkcij lizinskih his.

Vsak ki ima vsaj malo casa se ukvarjat s prodajo bo dal avto na nek javen avto portal (tipa mobile.de) in ga prodajal tam ker bo tam tudi najvec dobil. Fora teh licitacij in avkcij je pa ravno to, da se avtov na hitro znebi (lizinska hisa je itak svoje ze dobila) - tukaj pa vskocijo handlerji. :laugh

Celje
14.10.2010, 19:11
Lahko da imajo veze. Kje pa te veze dobijo avte? Kot sem rekel, ti handlerji se posluzujejo licitacij in avkcij lizinskih his.

Vsak ki ima vsaj malo casa se ukvarjat s prodajo bo dal avto na nek javen avto portal (tipa mobile.de) in ga prodajal tam ker bo tam tudi najvec dobil. Fora teh licitacij in avkcij je pa ravno to, da se avtov na hitro znebi (lizinska hisa je itak svoje ze dobila) - tukaj pa vskocijo handlerji. :laugh

No in kulk je tega v sloveniji npr?
Kajti glede tujine sem preprican da se to dogaja iz dneva v dan :-D
In kk lahko clovek zve kdai se kaj dogaja da skoc taj pa kup kej?

_peters_
14.10.2010, 19:16
No in kulk je tega v sloveniji npr?
Kajti glede tujine sem preprican da se to dogaja iz dneva v dan :-D
In kk lahko clovek zve kdai se kaj dogaja da skoc taj pa kup kej?

Ja tukaj pa pridejo na plano "veze" kot je bilo ze omenjeno. Sigurno SLO handlelcki ne letajo po celi evropi iz avkcije na avkcijo ... Imajo tudi nek omejen nabor lizing his ... Skratka vem, da se en vecji SLO handler tega posluzuje ne vem pa kaj dela vecina - predvidevam da podobno. Ker drugace avta ne bos kar tako dobil. Kot sem rekel, noben ti ne bo avta kar tako poceni prodajal, vedno je za to RAZLOG*. :ok

* poskodovanost, veliko kilometrov, avto se mora na hitro prodat, ...

Celje
14.10.2010, 19:25
Ja tukaj pa pridejo na plano "veze" kot je bilo ze omenjeno. Sigurno SLO handlelcki ne letajo po celi evropi iz avkcije na avkcijo ... Imajo tudi nek omejen nabor lizing his ... Skratka vem, da se en vecji SLO handler tega posluzuje ne vem pa kaj dela vecina - predvidevam da podobno. Ker drugace avta ne bos kar tako dobil. Kot sem rekel, noben ti ne bo avta kar tako poceni prodajal, vedno je za to RAZLOG*. :ok

* poskodovanost, veliko kilometrov, avto se mora na hitro prodat, ...

Jaz te cisto razumem:-D
Ampak razbile so se mi sanje o uvazanju avta iz tujine in prodajanju v sloveniji ter o zaslusku:laugh:laugh

_peters_
14.10.2010, 19:36
Jaz te cisto razumem:-D
Ampak razbile so se mi sanje o uvazanju avta iz tujine in prodajanju v sloveniji ter o zaslusku:laugh:laugh

Sploh na posten nacin! :)

No, jaz vidim trzno niso, za tistega ki bi "prodajal" rabljene avte v SLO samo v tem, da bi uvazal avte iz tujine po narocilu, samo tle vidim posten in dokaj ziher dnar, toda ta trg je dokaj majhen.

Celje
14.10.2010, 19:41
Sploh na posten nacin! :)

No, jaz vidim trzno niso, za tistega ki bi "prodajal" rabljene avte v SLO samo v tem, da bi uvazal avte iz tujine po narocilu, samo tle vidim posten in dokaj ziher dnar, toda ta trg je dokaj majhen.

Ta trg je res dokaj majhen..
Temvec tudi neposten nacin ce bi poskusil, npr. neka e60itca, 04 letnik, 290000km,
dnarja okol 11000€ se ti ne splaca furat v slovenijo.. In ne zaradi km ker to lahko poslihtas in kaksne poskodbe ali podbno, temvec zaradi novih pravil katera so postavljena od 1. marca in te tak avto pride ze brez predelav in popravil tulk da ga v zivljenju nebs prodal. No ja prodal ze ama z minusom na koncu v zepu:-D
Kje je se vrtanje in licarsko in bla bla.. :-D

Pepsi
26.10.2010, 19:02
Fantje jaz sem malček utrujen od neprestanega brskanja po avto netu.. :laugh (cca. 7 dni po vsaj 3x na dan po eno do tri ure).. Pri nas sem našel sedaj en avto, ki je tič in miš ni pa v željeni karoserijski obliki, za enega še čakam preverjene informacije..:napaka

Zanima me nekaj drugega, kot je iz naslova same teme razvidno..

Torej če grem jaz v Italijo, in pripeljem avto sem.. Brez ceremonijalnih odgovorov čisto na kratko:

1. Kupim avto
2. Dam gor izvozne tablice? (ITA)
3. Pridem čez mejo in grem v Kopru ali Novi gorici na homologacijo?
4. Plačam DMV in koliko le tega novega davka za 150g (oz še malček manj) co2?
5. Plačam normalno registracijo, dvignem tablice in je to to?
6. DDV se najverjetneje ne plačuje dvakrat v EU ali pač?
Hvala za urne odgovore:ok

_peters_
26.10.2010, 19:42
Fantje jaz sem malček utrujen od neprestanega brskanja po avto netu.. :laugh (cca. 7 dni po vsaj 3x na dan po eno do tri ure).. Pri nas sem našel sedaj en avto, ki je tič in miš ni pa v željeni karoserijski obliki, za enega še čakam preverjene informacije..:napaka

Zanima me nekaj drugega, kot je iz naslova same teme razvidno..

Torej če grem jaz v Italijo, in pripeljem avto sem.. Brez ceremonijalnih odgovorov čisto na kratko:

1. Kupim avto
3. Pridem čez mejo in grem v Kopru ali Novi gorici na homologacijo?
4. Plačam DMV in koliko le tega novega davka za 150g (oz še malček manj) co2?
5. Plačam normalno registracijo, dvignem tablice in je to to?
6. DDV se najverjetneje ne plačuje dvakrat v EU ali pač?
Hvala za urne odgovore:ok

1. Yes:ok (ce bos kupil pri hadlerju bos dobil racun, ce bos kupil pri fizicni osebi pa pa rabil notarsko overjeno kupoprodajno)
2. Yes:ok (ne vem tocno detaile kako je to v ITA, toda tablice verjetno dobis na obcini)
3. Tako, je. Na homologaciji ti izdajo kolicino izpustov ->
4. -> neses na Davcno, kjer ti odmerijo davek (en teden to traja) DMV + Okoljska dajatev
5. Placas zavarovanje, naredis tehnicni, registracija, tablice to je pol to.:-D
6. DDV ja nema, razen ce bos avto kupil kot pravna oseba, toda potem tudi v ITA ne placas davka ...

To je to, na hitro kot si zelel. :ok2

agi
27.10.2010, 09:09
1. Yes:ok (ce bos kupil pri hadlerju bos dobil racun, ce bos kupil pri fizicni osebi pa pa rabil notarsko overjeno kupoprodajno)
2. Yes:ok (ne vem tocno detaile kako je to v ITA, toda tablice verjetno dobis na obcini)
3. Tako, je. Na homologaciji ti izdajo kolicino izpustov ->
4. -> neses na Davcno, kjer ti odmerijo davek (en teden to traja) DMV + Okoljska dajatev
5. Placas zavarovanje, naredis tehnicni, registracija, tablice to je pol to.:-D
6. DDV ja nema, razen ce bos avto kupil kot pravna oseba, toda potem tudi v ITA ne placas davka ...

To je to, na hitro kot si zelel. :ok2

Sam sem najprej plačal DMV in ekološko takso in šele nato šel na homologacijo. A se je postopek spremenil?

_peters_
27.10.2010, 09:11
Sam sem najprej plačal DMV in ekološko takso in šele nato šel na homologacijo. A se je postopek spremenil?

Da. V praksi gres na homologacijo, ker ti izdajo dva dokumenta, samo homologacijo in izjavo o izpuhih. Najpej dobis izjavo o izpuhih (ki je osnova za DMV) nato ko placas DMV gres nazaj na homologacijo kjer dokazes placilo in nato ti izdajo dejanski homologacijski kartoncek.

Dodatna birokracija, toda z ozirom na zakon tudi logicna. Teta na davcni ni pristojna da iz tujih listin ugotavlja izpuhe CO2 in EURO razred.

agi
27.10.2010, 09:28
Da. V praksi gres na homologacijo, ker ti izdajo dva dokumenta, samo homologacijo in izjavo o izpuhih. Najpej dobis izjavo o izpuhih (ki je osnova za DMV) nato ko placas DMV gres nazaj na homologacijo kjer dokazes placilo in nato ti izdajo dejanski homologacijski kartoncek.

Dodatna birokracija, toda z ozirom na zakon tudi logicna. Teta na davcni ni pristojna da iz tujih listin ugotavlja izpuhe CO2 in EURO razred.

Sedaj mi je pa jasno, hvala. :ok

prodigy
28.10.2010, 09:08

Kolikor je meni znano Italija nima izvoznih tablic. Bo treba kar prikolico ali pa ce se z italijanom zmenis da ti ga pripelje cez mejo.

Katana
28.10.2010, 09:55
[QUOTE/
Kaj glede teh avtov ko kupujejo dilerji preko lizing his, to kaksne veze al kaj ?
Kajti npr gledam 730d, 2004 letnik, KBM lizing, prodaja ze za 14000€, sedaj nevem koliko je avto vredu in kaj mu manjka ampak po slikah sledec je TOP!![/QUOTE]

Tale je TOP samo na slikah. Ima ene 100 tkm več (potrjena informacija) , po desni je bil razbit - vsak laik vidi, ker je šlampasto sestavljen skupaj + manjka bočni smernik. To sem jaz opazil, ko sem ga opazoval spredaj izza 2 m oddaljene ograje.

Bodo morali ceno še krepko spustit, če ga hočejo prodat.

DULE
28.10.2010, 10:01
Italija izvoznih tablic nima . Edina možnost je prikolica ali šlepar.
Ali pa da ti prodajalec pripelje avto do meje (kar pa je zelo redko).

P.S. Je pa veliko junakov ki se pelje z slovenskimi od enega drugega avtomobila.
V tem primeru pa bog ne daj da te ustavi italjanska policija. Lahko ti zaplenijo avto.

LP

Celje
2.11.2010, 21:43
Kajti npr gledam 730d, 2004 letnik, KBM lizing, prodaja ze za 14000€, sedaj nevem koliko je avto vredu in kaj mu manjka ampak po slikah sledec je TOP!!

Tale je TOP samo na slikah. Ima ene 100 tkm več (potrjena informacija) , po desni je bil razbit - vsak laik vidi, ker je šlampasto sestavljen skupaj + manjka bočni smernik. To sem jaz opazil, ko sem ga opazoval spredaj izza 2 m oddaljene ograje.

Bodo morali ceno še krepko spustit, če ga hočejo prodat.

No tole pa res nisem vedel, kajti tudi nisem imel nevem kolk interesa ga it pogledat ampak me je p le zanimalo zakaj taksna cena ane in pc po slikah sledec tk "dobr" avto..
Ampak ja mora clovek si vsako stvar it ogledat itd.
potem se tko vidi kako in kaj je in kaj ni:)

Blade-Z
10.11.2010, 12:03
Kako je pa kaj z omejitvami kaj lahko in česa ne smeš uvozit, ker jaz sem dobil neko informacijo da če je pod euro3 in starejše od 2000 ali nekaj takega da baje sploh ne moraš uvozit?

_peters_
10.11.2010, 13:08
Kako je pa kaj z omejitvami kaj lahko in česa ne smeš uvozit, ker jaz sem dobil neko informacijo da če je pod euro3 in starejše od 2000 ali nekaj takega da baje sploh ne moraš uvozit?

Omejitev je samo ta, da mora vozilo ustrezati EURO2 standardu ali vec.

Monaco
10.11.2010, 21:32
+ da mora imeti vzglavnike zadaj, pa še kaj bi se lahko našlo...

Blade-Z
10.11.2010, 22:24
No hvalabogu da potem kupujem dvoseda :)

Nixxon
11.11.2010, 10:43
Daš pa dva v prtljažnik pa je. :ok2

j3rn3j
30.11.2010, 13:32
Jaz sem pa zdaj čisto zmeden, in nevem če dobro razmišljam,
zanima me uvoz iz nemčije:

Nova 520d, 135kw, 137 g/km
Cena 34.000€ (neto)

Torej: v nemčiji plačam 34k€, v sloveniji samo DMV, in ostalo (pregled, itd.)
Kajti če sem dobro izračunal s pomočjo programčka v excelu mi DMVja nanese 2.5% torej 850€. In to se mi zdi zelo malo.

Naj me negdo popravi !

_peters_
30.11.2010, 14:12
Jaz sem pa zdaj čisto zmeden, in nevem če dobro razmišljam,
zanima me uvoz iz nemčije:

Nova 520d, 135kw, 137 g/km
Cena 34.000€ (neto)

Torej: v nemčiji plačam 34k€, v sloveniji samo DMV, in ostalo (pregled, itd.)
Kajti če sem dobro izračunal s pomočjo programčka v excelu mi DMVja nanese 2.5% torej 850€. In to se mi zdi zelo malo.

Naj me negdo popravi !

Prvo kot prvo, tam placas bruto ceno, torej z nemskim davkom, razen ce bos uvazal kot podjetje.
Drugace pa ja, pride 2,5%, ce je avto EURO5, kar mislim da je.

j3rn3j
1.12.2010, 08:16
Prvo kot prvo, tam placas bruto ceno, torej z nemskim davkom, razen ce bos uvazal kot podjetje.
Drugace pa ja, pride 2,5%, ce je avto EURO5, kar mislim da je.

Zdaj pa če je avto nov, ali rabljen 1leto je pa glede dmv vseeno?

agi
1.12.2010, 09:36

Tako, DMV se plača ob prvi registraciji vozila v Sloveniji.

_peters_
1.12.2010, 17:20

Ce je avto mlajso od 6 mesecov je potrebno placati se DDV, kakor je meni znano ...

Adis-PGA
1.12.2010, 17:34
6 mesecev oz določeno število kilometrov, ki ga ne vem iz glave.

_peters_
1.12.2010, 17:36
6 mesecev oz določeno število kilometrov, ki ga ne vem iz glave.

Tocno ja, kilometri so tudi pogoj, mislim, da je okoli 10k.

mihouca
15.4.2011, 22:11
Da malo oživim temo...

se pravi pri uvozu bmw e30 cabrio 325i...
http://www.trinet.si/index.php?Itemid=57&catid=34%3Azakonodaja&directory=57&id=49026%3Anavodila-za-izraun-davka-na-motorna-vozila-dmv&option=com_content&view=article
po tej strani se plača...
- 31% zaradi izpusta višjega od 250g
- 10% zaradi euro2 norme

se pravi da se plača na ceno se 41% davka

se pravi cena cca 1500eur se pravi še 615eur davka?

bmw
15.4.2011, 22:37
se pravi si pozabu še enkrat se pravi napisat

V.I.A
17.4.2011, 09:46
kako je z uvozom vozila iz Poljske, ker so nekam čudno nizke cene vozil...

Pepsi
27.6.2011, 07:34
Eno vprašanje,

Kdor je to že izvedel a bi lahko po alinejah napisal kako se izpelje zadeva ko je avto enkrat pri nas v carinskem skladišču, ali luki koper... Predvsem me zanima ali lahko dam(sploh dobim?) gor preizkušnje (če jih bom sploh dobil) ko je uvožen in dajatve plačane? Homologacija pride itak kasneje na vrsto zaradi standardizacije, kolikor mi je znano.

Pepsi
27.6.2011, 08:52
Eno vprašanje,

Kdor je to že izvedel a bi lahko po alinejah napisal kako se izpelje zadeva ko je avto enkrat pri nas v carinskem skladišču, ali luki koper... Predvsem me zanima ali lahko dam(sploh dobim?) gor preizkušnje (če jih bom sploh dobil) ko je uvožen in dajatve plačane? Homologacija pride itak kasneje na vrsto zaradi standardizacije, kolikor mi je znano.

Zgoraj gre za uvoz iz ZDA. Ali pa varianto za ameriške tablice na avtu. Samo da je legalno.

bmw
27.6.2011, 09:02
Za slo preizkušnje so isti pogoji kot za registracijo, torej greš čez tehničnega.

Za USA preizkušnje pa nimam pojma, jaz ko sem čakal našo birokracijo sem poklical bivšega lastnika v DE in mi je poslal še ene nemške preizkušnje, da sem se jaz lahko vozil od davčne do LPP ja.

_peters_
27.6.2011, 09:23
Za slo preizkušnje so isti pogoji kot za registracijo, torej greš čez tehničnega.

Za USA preizkušnje pa nimam pojma, jaz ko sem čakal našo birokracijo sem poklical bivšega lastnika v DE in mi je poslal še ene nemške preizkušnje, da sem se jaz lahko vozil od davčne do LPP ja.

Tudi meni so tablike prehitro potekle za naso birokracijo.:crazy Sam potem sem ga registriral kar by jerryRegistrationSystemTM:-D. Da sem sel recimo na tehnicni.:-D

Gajsa
28.6.2011, 20:57
Preizkusne tablice lahko dvigneš s tujimi dokumenti (nemškimi, italjanskimi,...). Edino če je pri ameriških kaj drugače.

Saj ravno temu so preizkusne tablice vendarle tudi namenjene. Da se lahko na nek način z avtom voziš, ko čakaš na papirje, homologacijo, ipd...
Slovenska homologacija sigurno ni pogoj za dvig preizkusnih tablic.

Probem lahko nastane edino tako, kot je napisal peters: da ti recimo nemške tablice že potečejo, vse originalne nemške dokumente (račun, brief, ...) pa imaš na davčni, kjer astronomsko hitro odmerjajo dmv :crazy

No, v tem primeru težko dvigneš preizkušnje, ker moraš pokazati originale ob dvigu.

BMWMaN
7.7.2011, 11:07
Ali je res, da po novem, da mora biti avto vsaj '97 letnik, da ga lahko uvoziš k nam?

LP, Stanko

_peters_
7.7.2011, 11:13
Ali je res, da po novem, da mora biti avto vsaj '97 letnik, da ga lahko uvoziš k nam?

LP, Stanko

Ne. Samo EURO2 standarde mora zadovoljevati.:-D

BMWMaN
7.7.2011, 11:18
Aha, OK.:ok

Rottie
26.7.2011, 12:11
A je kdo zadnje čase kaj sam pripeljal iz tujine ... kaj vse je treba sedaj plačat od dajatev za rabljen avto z bencinskim motorjem (13% na emisije med 190 in 210 g/km že vem, pa 2% na euro4) Še kaj al je to sedaj vse?

_peters_
26.7.2011, 12:14
A je kdo zadnje čase kaj sam pripeljal iz tujine ... kaj vse je treba sedaj plačat od dajatev za rabljen avto z bencinskim motorjem (13% na emisije med 190 in 210 g/km že vem, pa 2% na euro4) Še kaj al je to sedaj vse?

Se ekotakso (odvisna od teze avtomobila), ta pride nekaj 10€. To je to.

slolucky
26.7.2011, 12:47

Zakaj pa še dodatno 2 % na EURO 4???

Rottie
26.7.2011, 12:53
Zakaj pa še dodatno 2 % na EURO 4???

Zaradi grabežljivosti in lakomnosti države verjetno ... info o tem, da je to treba plačat pa je z AMZS strani.

http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=307&novica=1260

Dodatna povišanja davka glede na tip motorja
Prav tako zakon določa, da se za motorna vozila, ki ne izpolnjujejo okoljevarstvenega standarda euro 3, stopnja davka poveča za deset odstotnih točk. Za tista vozila, ki izpolnjujejo euro 3 standard, se stopnja davka poveča za 5 odstotnih točk. Za vozila, ki izpolnjujejo standard euro 4, se davčna stopnja poveča za eno odstotno točko, po 1. januarju 2011 pa za dve odstotni točki. Za vozila z dizelskim motorjem, ki izpolnjuje standard euro 5, se do 1. januarja 2012 upošteva stopnja davka kot za bencinske motorje. Za motorna vozila z dizelskim motorjem, ki izpolnjujejo standard euro 6, se upošteva stopnja davka kot za bencinske motorje.

seki
26.7.2011, 12:57

15% to je več kot dovolj.:ok2

slolucky
26.7.2011, 13:17
Zaradi grabežljivosti in lakomnosti države verjetno ... info o tem, da je to treba plačat pa je z AMZS strani.

http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=307&novica=1260

LOPOVI!!!:napaka

Rottie
26.7.2011, 13:20
15% to je več kot dovolj.:ok2

Več kot preveč :blackeye ... dovolj bi bilo ene 100€ za papirje, tehnični in tablice ... vse kar je več, je čista grabežljivost in lakomnost države.

_peters_
26.7.2011, 13:29
Več kot preveč :blackeye ... dovolj bi bilo ene 100€ za papirje, tehnični in tablice ... vse kar je več, je čista grabežljivost in lakomnost države.

Jasno. Hkrati pa lobiranje dolocenih preprodajalcev da se drugim onemogoci uvoz. To pac pomeni da imajo doloceni preprodajalci preprosto monopol.:napaka

Hkrati, seveda, gredo ti preprodajalci potem "mimovrste". (pa ne na splet;) )

bmw
26.7.2011, 16:20
Kaj se sekirate, jaz sem imel 33% :laugh

Andy04
27.7.2011, 07:17
Jasno. Hkrati pa lobiranje dolocenih preprodajalcev da se drugim onemogoci uvoz. To pac pomeni da imajo doloceni preprodajalci preprosto monopol.:napaka

Hkrati, seveda, gredo ti preprodajalci potem "mimovrste". (pa ne na splet;) )

Hm... Ne razumem ravno tegale, Peter ;). Saj so davki za vse enaki???

LP A.

_peters_
27.7.2011, 07:21
Hm... Ne razumem ravno tegale, Peter ;). Saj so davki za vse enaki???

LP A.

Ja seveda. Na papirju smo vsi enaki. V praksi so pa nekateri enakopravnejsi kot drugi.:crazy

Skratka, to so moje spekulacije. Ne poznam te scene, da bi govoril na podlagi trdnih dokazov. Sam vedno so pomembni interesti in v koncni fazi denar. Do slednjega pa najlazje prides preko monopola.:blackeye

PocesnkII
27.7.2011, 12:37
največji nateg na celi črti pa je v tem da plačuješ davek na MAX izpuste, ker kolikor vemo tudi ni stalno poraba goriva MAX l. v tej smeri bo bodo v prihodnosti zagotovo padale glave oz teške tožbe. ko sem jaz uvazal nazadnje sem jih na to opozoril in jih seznali kako in kaj pa se niso zmenili, se bodo pa z odvetniki.

p.s. vzeti bi se moralo povprečen izpust, oz ipust pri deklerirani porabi , katero navaja proizvajalec.

p.s2 da negovorim da niso hotl slisat da bi dejansko izmerili izpuste na avtu ne pa samo gledati kaj je MAX cifra in veselo lupit.

Rottie
27.7.2011, 12:41
največji nateg na celi črti pa je v tem da plačuješ davek na MAX izpuste, ker kolikor vemo tudi ni stalno poraba goriva MAX l. v tej smeri bo bodo v prihodnosti zagotovo padale glave oz teške tožbe. ko sem jaz uvazal nazadnje sem jih na to opozoril in jih seznali kako in kaj pa se niso zmenili, se bodo pa z odvetniki.

p.s. vzeti bi se moralo povprečen izpust, oz ipust pri deklerirani porabi , katero navaja proizvajalec.

p.s2 da negovorim da niso hotl slisat da bi dejansko izmerili izpuste na avtu ne pa samo gledati kaj je MAX cifra in veselo lupit.

Dvomim, da boš kaj dosegel, ker tudi druge države jemljejo max. izpust za merilo pri davkih. Če bo to sploh prišlo na sodišče, ti bo verjetno sodnik samo rekel, da kupi švohnej avto, pa bo imel manjši izpust, če ne rabiš tolk moči.
Saj tudi zavarovanje plačuješ recimo na max. moč, pa jo ne uporabljaš skoz in še nisem slišal, da bi kdo uspel iztožit kaj zaradi tega od zavarovalnic ali države, ki določa, da je osnovno zavarovanje obvezno.

axaQ4
1.8.2011, 08:45
Da še jaz dodam en zanimiv info o uvozu vozila, ki je karambolirano. Ne it oddat prošnje za plačilo DMVja v Ljubljansko regijo :). Če hočeš nižje plačilo davka pri karamboliranem avtu je potrebno dostaviti vse račune popravil. Na drugih uradih (izven LJ regije) pa se še da dogovorit glede na oceno sodnega cenilca.

V ljubljani so me sterali, da brez računov ne bo nič, če sam popravljam, da je to delo na črno in oni tega ne podpirajo (ob tej izjavim glih toliko, da nisem tega "delavca" javne uprave potegnil skozi tisto linco), ne glede na to, da bi avto delal striktno zase.

PocesnkII
1.8.2011, 11:33
mel jaz enako v kamniku, pol je prsu cenilc pa se on zahtevu račune, na koncu sem mu pojasnu da ce bo preveč drekov bom zamenu številke šasije in se bodo lahko ubrisali pod nosom, na koncu je popustu.

axaQ4
1.8.2011, 12:02
mel jaz enako v kamniku, pol je prsu cenilc pa se on zahtevu račune, na koncu sem mu pojasnu da ce bo preveč drekov bom zamenu številke šasije in se bodo lahko ubrisali pod nosom, na koncu je popustu.

Meni na srečo cenilec ni utrujal z nobenimi računi (zelo prijazen gospod drugače) in sva se lepo dogovorila brez nepotrebnih komplikacij. Vendar tudi njegovo oceno ne vzamejo v LJ regiji A-A, oni hočejo imet račune. Drugje se še da zmenit.

_peters_
1.8.2011, 12:48
Da še jaz dodam en zanimiv info o uvozu vozila, ki je karambolirano. Ne it oddat prošnje za plačilo DMVja v Ljubljansko regijo :). Če hočeš nižje plačilo davka pri karamboliranem avtu je potrebno dostaviti vse račune popravil. Na drugih uradih (izven LJ regije) pa se še da dogovorit glede na oceno sodnega cenilca.

V ljubljani so me sterali, da brez računov ne bo nič, če sam popravljam, da je to delo na črno in oni tega ne podpirajo (ob tej izjavim glih toliko, da nisem tega "delavca" javne uprave potegnil skozi tisto linco), ne glede na to, da bi avto delal striktno zase.

A karamboliranega avta ne mores uvoziti?

Tukaj je govora o popravljenem karamboliranem vozilu ne?

Shebo
1.8.2011, 12:52
Mislim, da je napisal, da je uvozil karambolirano vozilo in ga tukaj potem hotel popravit

_peters_
1.8.2011, 12:59
Mislim, da je napisal, da je uvozil karambolirano vozilo in ga tukaj potem hotel popravit

No ce je temu tako, kaksne racuna naj bi potem imel? Ce bos vozilo sele popravljal?

Jaz mislim, da je tukaj govora o avtu ki naj bi bil "karamboliran", nato "popravljen", posledicno je pa nakupna cena nizja in s tem davek. Je tako fantje?:-D

BMW_320_TURING
10.8.2011, 11:17
Zanima me kako je z plačilom DMV-ja na rabljeno vozilo iz EU in imaš tri otroke mlajše od 18 let?
Hvala za odgovore.

Gajsa
10.8.2011, 11:39
Oproščen si DMV-ja.

axaQ4
10.8.2011, 14:08
No ce je temu tako, kaksne racuna naj bi potem imel? Ce bos vozilo sele popravljal?

Jaz mislim, da je tukaj govora o avtu ki naj bi bil "karamboliran", nato "popravljen", posledicno je pa nakupna cena nizja in s tem davek. Je tako fantje?:-D

Malo se motis majstr. Situacija je za uvozen ze karamboliran avto (kar nekaj skode in ne "karamboliran" kakor ti trdis) z namenom, da si ga popravis v SLO.

Meni so na DU zahtevali, ce hocem placati nizji davek, vse racune popravil. Potekalo bi tako, da bi oddal vlogo za izracun DMVja in nato, ko bi avto popravil bi prisel se z racuni popravil. Vrednost racunov bi uporabili pri odbijanju vrednosti avtomobila za izracun DMVja ( recimo avto je po eu taksi vreden 5k minus popravila 3k, osnova bi bila 2k).

Tako so mi zahtevali na skor vseh DU, ki so pod ljubljansko regijo. Ko se mi je ze malo mesalo od jeze sem pa sel zaprosit na domaci DU (na ljubljanskega sem sel, zato ker mi je bil edini dosegljiv, ker delam v lj), kjer je bila dovolj cenitev sodnega cenilca, ki ti pa avto oceni v kakrsnem stanju je in to vzamejo za osnovo pri izracunu.

Point vsega je to, da vecino popravil izvajam sam in razen s podkupovanjem kleparjev in mehanikov, da mi izdajo racune za delo, se mi ni sanjalo kako URADNO znizati osnovo za izracun DMVja. Razlika je pa kar zajetna.

Andy04
10.8.2011, 17:32
Tole je pa zelo sumljivo... :zmeden

Če se ne motim, v zakonu lepo piše, da plačaš DMV od prodajne cene vozila. % so odvisni od dizel / bencin, euro norme in izpustov. Kaj tle pol majstrom na DU v LJ ni jasno???
Za avto (pa čeprav karamboliran) sem dal npr. 3k€. Tle gor pribij določene %, izstavi račun in na svidenje :wave. RAZEN, če je slučajno kje v zakonu napisan še kak dodaten člen za uvoz karamboliranega avtomoblia... Skoraj ne verjamem.
Kje pa je pol to, domači DU, kjer so imeli še nekaj zdrave pameti :ok ?

LP A.

axaQ4
10.8.2011, 21:15
Tole je pa zelo sumljivo... :zmeden

Če se ne motim, v zakonu lepo piše, da plačaš DMV od prodajne cene vozila. % so odvisni od dizel / bencin, euro norme in izpustov. Kaj tle pol majstrom na DU v LJ ni jasno???
Za avto (pa čeprav karamboliran) sem dal npr. 3k€. Tle gor pribij določene %, izstavi račun in na svidenje :wave. RAZEN, če je slučajno kje v zakonu napisan še kak dodaten člen za uvoz karamboliranega avtomoblia... Skoraj ne verjamem.
Kje pa je pol to, domači DU, kjer so imeli še nekaj zdrave pameti :ok ?

LP A.

Ja tudi sam nisem na zacetku ravno verjel in sem mislil, da se kdo dela norca iz mene, vendar so mi isto odgovorili na DU ljubljana, vrhnika, domžale pol sem pa obupal:). Pa sem imel vse ustrezne papirje tudi cenitev sodnega cenilca je v konci fazi odstopala za piskavih 159 eu od cene na računu, skratka nisem skusal nobenga "nategnit", prej oni mene :fight. V zakonu tudi piše, da ce se oni ne strinjajo s ceno na računu da lahko vzamejo za osnovo tržno ceno (po domace receno vzamejo eurotax vrednost ali si kar sami malo priredijo). Lepo so si pristimali brez skrbi.

"Domači" DU je DU Ilirska Bistrica hehe. Drugače bi mi sprejeli cenitev sodnega cenilca tudi v Kranju (sem tudi tja klical:-D ). Sej pravim...ljubljanska regija suxx:ok2

Glede računov popravil sem pa ravno tu na forumu nekje prečital še preden sem se lotil uvoza tega avta, pa so očitno takrat bili toliko strogi samo na enem DU, sedaj pa zgleda, da se siri ta "virus".

_peters_
17.8.2011, 13:37
Malo se motis majstr. Situacija je za uvozen ze karamboliran avto (kar nekaj skode in ne "karamboliran" kakor ti trdis) z namenom, da si ga popravis v SLO.

Ok, ok. Nisem nic trdil, samo predvideval sem. Namrec veliko je poti da se zmanjsa ta preklemati nategunski DMV.:eek:crazy

peropapero
17.8.2011, 13:51
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=147785574&pageNumber=2&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant2.makeId=25600&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&fuels=DIESEL&transmissions=MANUAL_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&maxConstructionYear=1986&tabNumber=1&adLoadingVersion=bottom

A se da tole uvozit v SLO? Mogoče kot oldtimer?

recaro
22.8.2011, 14:27
Kje dobiti točni podatek o vrednosti CO2 za motor N47 D20 U0 (gledam 320D, 177kW, letnik 2009). Ves čas zasledujem 2 vrednosti, in sicer ena nad in ena pod 130 g(CO2)/km. Kar seveda prinaša precejšnjo razliko pri DMV-ju (in sicer 3 ali 6 odstotka od vrednosti avta).

Torej če prav razumem je pri uvozu potrebno plačati DMV, preizkusne table v Nemčiji (mislim da 14 dnevne), homologacijo in eko takso?

Mi lahko prosim kdo aktualne okvirne cene napiše koliko bi to znašalo...

Andy04
22.8.2011, 14:33
Kje dobiti točni podatek o vrednosti CO2 za motor N47 D20 U0 (gledam 320D, 177kW, letnik 2009). Ves čas zasledujem 2 vrednosti, in sicer ena nad in ena pod 130 g(CO2)/km. Kar seveda prinaša precejšnjo razliko pri DMV-ju (in sicer 3 ali 6 odstotka od vrednosti avta).

Torej če prav razumem je pri uvozu potrebno plačati DMV, preizkusne table v Nemčiji (mislim da 14 dnevne), homologacijo in eko takso?

Mi lahko prosim kdo aktualne okvirne cene napiše koliko bi to znašalo...

131 - kvačkalica :hihi
146 - avtomatik :metalc

Za točen znesek DMV-ja pa napiši ceno :ok.

edit: še lažje - iz strani DURS si potegni xls tabelo (v googla odtipkaj npr xls za izračun DMV, 1. zadetek).
tablice: http://forum.bmwslo.com/showpost.php?p=1664668&postcount=69
homologacija: 100€
ekotaksa: nimam pojma, ni omembe vreden znesek

LP A.

recaro
22.8.2011, 15:41
131 - kvačkalica :hihi
146 - avtomatik :metalc

Za točen znesek DMV-ja pa napiši ceno :ok.

edit: še lažje - iz strani DURS si potegni xls tabelo (v googla odtipkaj npr xls za izračun DMV, 1. zadetek).
tablice: http://forum.bmwslo.com/showpost.php?p=1664668&postcount=69
homologacija: 100€
ekotaksa: nimam pojma, ni omembe vreden znesek

LP A.

Aha zato torej dve vrednosti. Ampak si ziher da ima ročni menjalnik 131 g izpusta, ker vsepovsod na mobile.de piše da ima 128 g, gre se pa za EURO5 motor.

Cena avta pa znaša 17.680 eur.

bmw
22.8.2011, 15:44

Na katerem forumu pa si? Honda? Ford? Zgoraj imaš pregled vseh BMWjev s tehničnimi podatki in glej glej, tudi za e90 320d se najde.

http://www.bmwslo.com/podatki/E90/E90_320d_3.php

jocker
22.8.2011, 17:05
a na uvoz razbitega avtomobila se plača cev davek ali odvisno koliko je ocenjena karoserija s strani slovenskega cenilca....

recaro
22.8.2011, 20:36
Na katerem forumu pa si? Honda? Ford? Zgoraj imaš pregled vseh BMWjev s tehničnimi podatki in glej glej, tudi za e90 320d se najde.

http://www.bmwslo.com/podatki/E90/E90_320d_3.php

Uh hvala, torej je le 128 g/km. Saj sem gledal pod tehničnimi podatki, ampak druga alineja, pod motorji (sem predvideval da bo tu prej pisalo kot pa pri modelih), moral bi gledali pod modele.

Andy04
23.8.2011, 06:54
a na uvoz razbitega avtomobila se plača cev davek ali odvisno koliko je ocenjena karoserija s strani slovenskega cenilca....
Poglej na stran 20 in 21 :jezna.
Pravilno bi bilo, da plačaš DMV od prodajne cene vozila.
LP A.

Andy04
23.8.2011, 09:42
Aha zato torej dve vrednosti. Ampak si ziher da ima ročni menjalnik 131 g izpusta, ker vsepovsod na mobile.de piše da ima 128 g, gre se pa za EURO5 motor.
Cena avta pa znaša 17.680 eur.

Jap. Podatek drži za karavana :). Coupe in limo imata 128g, karavan 130/131g (podatki so različni), cabrio pa 140g. Najbrž so tole podatki za kvačkalico :hihi.
Evo link (poiskal @Upgrade): http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=600378
Očitno samo tip motorja ni dovolj, bo treba napisat še obliko karoserije ;). Sklepam, da gre za limo :cool.
LP A.

recaro
23.8.2011, 14:10
Jap. Podatek drži za karavana :). Coupe in limo imata 128g, karavan 130/131g (podatki so različni), cabrio pa 140g. Najbrž so tole podatki za kvačkalico :hihi.
Evo link (poiskal @Upgrade): http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=600378
Očitno samo tip motorja ni dovolj, bo treba napisat še obliko karoserije ;). Sklepam, da gre za limo :cool.
LP A.

Točno tak, gre za limuzino 320D, letnik 2009, 177KM (130 kW). Kot vidim iz tvojega linka ima izpust točno 128 g/km in EURO5 motor. Nisem vedo, da EURO5 motor zelo poceni davek oz. ga skoraj razpoloviči (za izračun sem uporabil XLS tabelo iz DURS-a). Andy04 mi lahko še ti izračunaš točno vrednost davka (glede na navedene podatke), ker vidim, da si bolj v teh vodah... Zgolj, da vidim, kakšno vrednost dobiš ven.

Andy04
23.8.2011, 14:44
Točno tak, gre za limuzino 320D, letnik 2009, 177KM (130 kW). Kot vidim iz tvojega linka ima izpust točno 128 g/km in EURO5 motor. Nisem vedo, da EURO5 motor zelo poceni davek oz. ga skoraj razpoloviči (za izračun sem uporabil XLS tabelo iz DURS-a). Andy04 mi lahko še ti izračunaš točno vrednost davka (glede na navedene podatke), ker vidim, da si bolj v teh vodah... Zgolj, da vidim, kakšno vrednost dobiš ven.
DMV = 1,5%, kar znese 265€ :eek:eek:eek
To je pa res malo...
LP A.

Mezy
11.11.2011, 12:56
Zanima me kako pa je z uvozom novega avtomobila?? Npr da hočeš kupit avto, ki se ga pri nas čaka par mesecev in greš v nakup v bližnji Avstriji. Ima kdo kakšne izkušnje? Se stvar kaj podraži? lp

_peters_
14.11.2011, 05:48
Zanima me kako pa je z uvozom novega avtomobila?? Npr da hočeš kupit avto, ki se ga pri nas čaka par mesecev in greš v nakup v bližnji Avstriji. Ima kdo kakšne izkušnje? Se stvar kaj podraži? lp

Kakor vem, moras placati na "novo" vozilo (staro do 6 mesecov + do 10k km) DDV. Torej uvoz samo za pravne osebe.

dBola
14.11.2011, 06:43
Novo vozilo lahko uvozi iz EU tudi fizična oseba. DDV se plača v tem primeru pri nas.

Andy04
14.11.2011, 07:43
Mislim da ja - uvoz novega avtomobila te pride dražje, kot ča ga kupiš pri nas.
Imam pa kolega v Nemčiji - poleti je zaradi nižjih cen novih avtomobilov kupil avto v SLO in ga izvozil v Nemčijo.
LP A.

tudjstgamam
14.11.2011, 07:46
saj lahko kupiš par dni star avto:-D, če je stvar na tem, da novega ne moreš, oz se ga ne splača, ga en kolega kupi in naslednji dan proda tebi, tako ne bi šlo????:cool

Rottie
14.11.2011, 08:01
saj lahko kupiš par dni star avto:-D, če je stvar na tem, da novega ne moreš, oz se ga ne splača, ga en kolega kupi in naslednji dan proda tebi, tako ne bi šlo????:cool

To tut prodajalci naredijo ... registrirajo avto za en dan in potem prodajo kot rabljenega. Če uvažaš novega, se splača iz držav, kjer imajo visoke davke, da je osnovna nabavna cena avta zaradi tega nižja in na to potem pri nas plačaš DMV in DDV.

cc22
15.11.2011, 19:00
je omejitev pri starosti in km, do kdaj se smatra za novo vozilo (in se placa DDV) - tako, da to ne bo slo....in ce nekje v EU kupis npr. 5mes star avto, in placas polno ceno (z DDV - npr. kupis od privat osebe), ti ga bodo pri nas vseeno zaracunali dodatno...

glede na to, da bi znal biti v nekaterih primerih DDV manjsi kot DMV, je vprasanje, ce ni potrebno v takem primeru placati oba davka? pozna kdo tak primer?

Dreamliner
17.11.2011, 07:57
živjo, mene pa zanima, ali je tukaj kak možakar, ki bi mi na privat lahko odogovril na par newbie vprašanj?

Struklio
24.1.2012, 13:59
Pozdravljeni imam eno vprašanje in sicer me zanima podatek za bmw 530d letnik 2009 glede izpusta trdih delcev in plačilu davka trdih delcev pri uvozu iz Nemčije.

Se pravi ali ima ta avto izpust trdih delcev večji kot 0,005 g/km?

Hvala za odgovor.

Lp

Gajsa
24.1.2012, 14:19
Pozdravljeni imam eno vprašanje in sicer me zanima podatek za bmw 530d letnik 2009 glede izpusta trdih delcev in plačilu davka trdih delcev pri uvozu iz Nemčije.

Hvala za odgovor.

Lp

Nima, saj ima DPF

Andy04
24.1.2012, 14:23

Hvala za odgovor.

Lp

Na tem linku (http://www.bmwslo.com/avtomobili) imaš vse tehnične podatke o motorjih in lahko izračunaš vse možne kombinacije ;). Gre za E60 z M57 D30 O2 motorjem? E61 ima malenkost večji izpust.

LP A.

fruchtzwerge
18.4.2012, 12:17
A še kar velja, da je priporočljivo avto iz Italije s prikolico spravit (preizkusne tablce dosti dražje kot v Nemčiji)?

fruchtzwerge
22.5.2012, 23:41
A sem jaz prav prebral, da podjetja, ki se ukvarjajo s prodajo (rabljenih) vozil pridobljenih iz EU, plačajo občutno manjši DMV, kot če to storim fizična oseba? (klik (http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_motorna_vozila_pojasnila/odgovori_na_nekatera_pogosta_vprasanja_davcnih_zavezancev/#c17419))
Je potem možno avto kupit v tujini in nato preko enega posrednika plačati DMV?

Sem podjetnik in se ukvarjam s prodajo rabljenih osebnih vozil, pridobljenih iz EU. Kakšne so obveznosti in davčne stopnje pri nakupu rabljenega vozila v EU?

Zavezanec, ki pridobiva motorna vozila iz druge države članice za nadaljnjo prodajo, mora v 15 dneh od pridobitve takega vozila vložiti napoved za odmero DMV. Isto velja za zavezanca, ki opravlja drugo dejavnost in bo vozilo uporabljal za lastne namene. Napovedi je treba predložiti izvirnik računa o nakupu vozila in izvirnik ali overjeno kopijo registracijskega dokumenta oziroma prometnega dovoljenja. Na podlagi napovedi bo davčni organ izdal odločbo in po predložitvi dokazila o plačilu DMV še potrdilo za homologacijo in registracijo. Brez tega potrdila vozila ni dovoljeno homologirati in registrirati.

Za rabljena motorna vozila, predhodno registrirana v drugi državi, se DMV plačuje po stopnjah, ki veljajo za nova vozila in so prikazane v preglednici:

Davčna osnova

Stopnja (%)

do 4.172,93 EUR
1
nad 4.172,93 EUR
do 5.842,10 EUR
1,4
nad 5.842,10 EUR
do 7.511,27 EUR
2
nad 7.511,27 EUR
do 10.015,02 EUR
3,5
nad 10.015,02 EUR
do 12.518,78 EUR
5
nad 12.518,78 EUR
do 16.691,70 EUR
7
nad 16.691,70 EUR
do 20.864,63 EUR
9
nad 20.864,63 EUR
do 25.037,56 EUR
11
nad 25.037,56 EUR

13

Andy04
23.5.2012, 11:23
To maš en star zakon, ki je veljal (tkole na palec pred 5imi leti) pred uvedbo plačila DMV-ja glede na izpust CO2.
LP A.

fruchtzwerge
23.5.2012, 14:20
DURS ne osvežuje svoje spletne strani očitno :-D

Pirc
23.5.2012, 14:56
Eno zanimivo vprasanje. Kako je s carino oz. nakupom avta v mali evropskih "mestnih" drzavicah - SanMarinu, Andori, Liechtensteinu ?

Ker uradno niso clanice EU kako je pa s carinskim dogovorom ?

Andy04
24.5.2012, 07:14
DURS ne osvežuje svoje spletne strani očitno :-D
Hm... Osvežujeje že, ampak imajo tole z aktualnimi zakoni malo čudno urejeno :confused.
LP A.

fruchtzwerge
24.5.2012, 09:34
To sem našel pod rubriko "pogosta vprašanja", tako da možno, da je zaradi tega zastarelo.

Kakorkoli, obstajajo kakšni načini za bolj ugodno plačilo DMVja? Rad bi uvozil Euro 3 dizla brez partikel filtra, kar znese 17 ali 18% DMVja, toliko pa ni govora, da dam državi (vsaj ne od prave nakupne cene). Bi morda šlo, če napišemo na račun, da ima avto 600kkm, ali pa da je turbina zanič,...?

Rottie
24.5.2012, 09:40
To sem našel pod rubriko "pogosta vprašanja", tako da možno, da je zaradi tega zastarelo.

Kakorkoli, obstajajo kakšni načini za bolj ugodno plačilo DMVja? Rad bi uvozil Euro 3 dizla brez partikel filtra, kar znese 17 ali 18% DMVja, toliko pa ni govora, da dam državi (vsaj ne od prave nakupne cene). Bi morda šlo, če napišemo na račun, da ima avto 600kkm, ali pa da je turbina zanič,...?

Napišeš lahko, samo vprašanje, če ti bodo priznali ... ker kakor je kaj sumljivega z računom ali vrednostjo/stanjem avta, bodo ocenili avto po svoje in to nikoli ni ugodno. Pa razliko davka zaradi zmanjšane vrednosti zaradi okvare ali poškodbe avta, ti povrnejo, ko jim pokažeš račun za popravilo, v osnovi pa šteje avto v normalnem stanju ("sem sam delal" ne šeteje).

fruchtzwerge
24.5.2012, 10:14
Torej če ne najdem nekoga s tremi otroci, ne preostane drugega, kot da plačam? Nobene luknje, nič...?

Očitno bom moral po Sloveniji gledat avtomobile:jok

Rottie
24.5.2012, 11:15
Torej če ne najdem nekoga s tremi otroci, ne preostane drugega, kot da plačam? Nobene luknje, nič...?

Če ti kdo pripelje avto na foro več otrok, bo avto kar nekaj let moral potem ostati pisan nanj, drugače bo treba naknadno davek plačat, če uradno prej zamenja lastnika.

fruchtzwerge
24.5.2012, 11:52
:crazy

Rottie
24.5.2012, 11:58
:crazy

No, sj če dobro premisliš je to logično da je tako, drugače bi vsak naštempljal 3 otroke in se začel potem ukvarjat z uvozom in preprodajo avtov, ker bi na vsakem z lahkoto zaslužil na račun razlike v davku.

fruchtzwerge
24.5.2012, 12:31
Jaz bom rajši kar nehal komentirat, ker se mi celotna ureditev glede avtomobilov zdi neumna.

Tebi pa hvala za pomoč; bi ti dal zelenca, pa mi forum ne pusti :)

Nixxon
24.5.2012, 13:04
Je res kot pravi Rottie. Se sedajle ne spomnem koliko časa ga moraš imeti.

Shebo
24.5.2012, 15:46
Napišeš lahko, samo vprašanje, če ti bodo priznali ... ker kakor je kaj sumljivega z računom ali vrednostjo/stanjem avta, bodo ocenili avto po svoje in to nikoli ni ugodno. Pa razliko davka zaradi zmanjšane vrednosti zaradi okvare ali poškodbe avta, ti povrnejo, ko jim pokažeš račun za popravilo, v osnovi pa šteje avto v normalnem stanju ("sem sam delal" ne šeteje).

Po mojem mnenju pa tole ne bo držalo. Če kupiš totalko za 10 jurjev (recimo, da je nepoškodovan vreden 30) boš plačal davek od 10 jurjev. Isti sistem velja za carino. Važna je trenutna vrednost določene stvari in ne hipotetična vrednost.

Mislim da tri leta.

Rottie
24.5.2012, 17:41
Ja, zgleda sem si jst malo narobe zapomnil prebrano ... imaš prav. Plačaš na trenutno vrednost, vendar rabiš extra cenitev (pregled), če je vrednost pod eurotaxom.

Sicer kakšnega uradnega zapisa kako poteka nisem našel, sem pa naletel na to, kar je zapisal nekdo, ki je uvažal tak avto.

http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=84155

M5
24.5.2012, 17:46

Obstaja, tuje tablice :ok npr. leasing hiša v DE,.....

Rottie
24.5.2012, 17:49
Obstaja, tuje tablice :ok npr. leasing hiša v DE,.....

In kolk dejansko na tak način prišparaš? Ker lizing za fizično osebo ravno ni ugodna opcija, če bi drugače vozilo skeširal.

Andy04
28.5.2012, 08:47
Če ti kdo pripelje avto na foro več otrok, bo avto kar nekaj let moral potem ostati pisan nanj, drugače bo treba naknadno davek plačat, če uradno prej zamenja lastnika.

Mislim da tri leta.

Bo držalo :ok.

LP A.