PDA

Ogled polne verzije : Gospodinjski aparati, bela tehnika

Strani : [1] 2

Andy04
5.2.2009, 08:09
Evo, sem se domislil, da bi bila to lahko uporabna tema...;)
Kaj kupujete, uporabljate? Izkušnje s proizvajalci?
Za začetek en članek, kar se tiče varčevanja energije: http://www.mojevro.si/236600?src=pj030209
Pa kake kontakte za servis bi tudi lahko zbirali v tej temi:ok2

Mi2 sva kupila vso belo tehniko 6 let nazaj (ko sva si urejala štalco:laugh) - no, kar nekaj robe sva dobila tudi za poročno darilo:ok2 - pralni in pomivalni stroj.
Imava pa takole: pralni stroj, pečica, steklokeramična plošča Gorenje, pomivalni stroj Electrolux :damn, napa Zanussi.
Do sedaj sva imela probleme samo s pomivalcem (pa glej to čudo, 2 dni zatem, ko je škripnil pomivalni stroj, je šel še sesalec rakom žvižgat - :eek je pa tud Electrolux, pa to razred 400€+).

LP A.

P.S. Vem, da je @pero nedolgo nazaj že iskal serviserja, pa se po možnosti posti prestavijo v to temo (ali obratno, po želji).

Dark Funeral
5.2.2009, 08:58
JAz servisa nemorem zrihtat upam pa belo tehniko, sedaj pa nevem točno kako bo ponudba, Ali samo poleg kuhinj ali tudi posebaj.......

Če bo koga zanimalo.

LP

M power
5.2.2009, 15:04
Ne glede na vsa zveneca tuja imena, je Gorenje se vedno optimum... 5 let garancije, servisi pa tudi niso problem... :)

Andy04
5.2.2009, 19:17
Ne glede na vsa zveneca tuja imena, je Gorenje se vedno optimum... 5 let garancije, servisi pa tudi niso problem... :)

To pa itak :ok

Pa včeraj sem najdu še eno dobro varianto (za Gorenje:ok2): na 03 899 24 10 lahko direktno naročiš kak del, ki je škripnil. Dobiš ga v dnevu, dveh in ga lepo zamenjaš. Pa ni treba serviserja klicat - ostane za kako :beer

LP A.

strojnik
25.6.2009, 10:00
No ker tema že obstaja bom kar tukaj zastavil vprašanje...

In sicer kupujem pralni stroj za neko prehodno obdobje parih let, pa imajo sedaj v TechnoMarket-u akcijo Whirpool-a 4115 (http://www.technomarket.si/product_detail.php?product_id=09022408) za 189€...ali se ga splača vzet al je boljše še 200€ zraven dat pa mogoče kaj drugega... Kakšne imate kaj izkušnje z Whirpool-om...

wacko
25.6.2009, 10:09
Zakaj pa kupuješ za prehodno obdobje. Mislim, da se takšno belo tehniko kupuje za dalj časa, oziroma dokler deluje in za servise zapraviš več denarja kot stane nov aparat. Pralni stroj se splača kupiti za dalj časa, tudi če se seliš, vzameš aparate s seboj. Glej pa na porabo energije, v kateri razred spada pralni stroj.

strojnik
25.6.2009, 10:30
Meni je čist jasno da se kupuje za dlje časa...ampak da bom pa sedajle dal 600€ za pralni stroj, mi je pa malce huda...ker drugače bom pač še počakal z nakupom...

Mene pač zanimajo mnenja okoli dotičnega pralnega stroja...

masami
25.6.2009, 15:52
Midva imava LG tv in pralni stroj+ (Philips tv za tamalega). Gorenje pa hladilnik in štedilnik. V razredu a, in dela vsaj do(danes) še vse bp.
Se pa strinjam s wackotom;) (belo tehniko kupuješ na dolgi rok)

Plavi
25.6.2009, 21:32
Časi, ko se je kupovalo za 10-15 let so mimo. Stroji so tako, kot avtomobili narejeni za 5 let in potem začne crkovati, pa se lahko še tako tolažiš, da to ni res.. (govorim za normalno uporabo)...
Če maš keš si prvošiš hladilnik za 2000 € +, drgač pač za 400.... razmišljat 15 let naprej nima smisla, ker pač enostavno ne gre več tako.
lp

e34td
26.6.2009, 15:19
Ja,ja.Gorenje je zakon. 5 let garancije pa to.:napaka
Kako je pa z uveljavljanjem garancije? Mi smo kupili pralni stroj gorenje,ravno zato.Garancija 5 let,slovensko podjetje,rezervni deli,... Pa je crknil procesor in sem čakal 14 dni,da se je primajal serviser.Sem poklical kolega,pa mi je rekel,da če je v garanciji on ne bo nič odpiral.Vsak dan klicanje na servis 14 dni. halooooo.14 dni brez pralnega stroja. :napaka Ma j... ti Gorenje.Morajo dat pa dva zraven,ker če ti en crkne,da maš drugega za rezervo.

Nixxon
26.6.2009, 20:20
Nama se je enako pripetilo prejšnji teden. Serviser je prišel takoj naslednji dan in pogledal kaj je narobe (procesor+pumpa). Ker je hotel menjavo delov izvesti v delavnici, je rekel da pride v ponedeljek. Prišla sta dva v ponedeljek, odpeljala stroj in ga danes pripeljala nazaj (vmes je bil praznik, pa če se ne motim so klicali že v sredo, samo nisva imela GSMa pri sebi). Stroj dela, je pa še vedno v garanciji. Tako da: Gorenje :ok

Mat xxl
26.6.2009, 22:22
Sam sem se zaklel po parih norih pripetljajih z Gorenjem, da njihovih izdelkov več ne kupim, pa še delnice sem vse prodal ker...... :confused

Kupujem podpultni hladilnik za v pisarniško čajno kuhinjo in ja hočem liebher, gagenau, elektrolux, bosch, pa ni nikjer bilo zaloge in me znanec, ki ima salon prepriča za Gorenje :crazy OK

Ker je šlo za vgradni hladilnik se na vrata od hladilnika montira pohištvena maska OK.

No ko si hladilnik zaprl so se vrata zaprla zadela v hladilnik in nazaj odprla za 1 cm :crazy. Mizar pravi ne morem nič. :napaka Ok kličem servis Gorenje pridejože kar z novimi celimi vrati zamenjajo in voila isto :jok. Kličejo nadrejene pa mi predlagajo, da odpeljejo na servis, se strinjam ! No me pokličejo, čez 1 teden, da so vrata pretežka ??? Lesena blenda mislim. :confused
So bila normalna vrata iz iverke obdelana z furnirjem. Ok jim rečem so pretežka, povejte kako težka bi morala biti ali mi pa vi pripeljite in demonstrirajte z bilo katerimi drugimi vrati, pa da funkcionira. Se niso hoteli iti, pripeljejo mi nazaj hladilnik, kao vrata pre težka. Ok probam sam vse živo je mizar še 3 plošče kar surove naredil pa zmeram isto, raziskujem dalje in ugotovim, da ima vsa konkurenca pa ne tista, ki sem jo našteval ampak tudi, Beko, Indesit, Ocean posebne pante na vratih, kjer lahko štelaš poteg vzmeti, obenem pa imajo vsi še nek sistem, ki npr 5 cm odprta vrata potegne noter in zapre. Se ponovno pritožim na Gorenje in zahtevam vračilo izdelka zaradi stvarne napake ( izdelek je le pol izdelek in nima lastnosti, ki bi jih moral imeti), zagrozim še z inšpekcijo in demonstracijo pol izdelka še ostalim. No se oglasijo pri meni in predlagajo vračilo 50% kupnine, kar sprejmem in imam sedaj pol izdelek, sem pa moral podpisati, da se s tem podpisom zavedam, da sem kupil defekten izdelek brez nadaljnje garancije :napaka Ok ta sranje so prodajali še 3 leta sedaj cca 1 leto pa so kompletno zamenjali tečaje v low cost hladilnikih "Sidex" pa še enako, kot je bilo.

No se mi ne da več pisati drugih težav, imel še problem z zamrzovalno omaro, kjer so mi police in blende izpadale, so ugotovili, da je skrinja (omara)široka 61,5 cm in ne 60, kot bi moral biti :napaka:napaka:napaka so zamenjalikar cel aparat. Pa še ee problem z hladilnikom, ki ima spodaj shrambo in sicer ušel mi je plin iz hladilnika pol leta pred iztekom garancije, pridejo nafilajo popravijo, že po izteku garancije ugotovim, da je iztek plina povzročil hudo korozijo na vodilih predala in stvar več ne laufa, jih kličem pa oni ni več garancije , pač plačam zamenjavo vodil in si rečem Gorenje ... never ending story :crazy:crazy Sicer verjamem, da kak izdelek tudi je OK, posebej tisti najhujši pomivalni stroji od Boscha, ki jih Gorenje tam kupuje in prodaja, pod svojo blagovno znamko ! :ok

Kar se mene tiče, pralni stroj Electrolux, isto štedilnik in plošča, hladilnik Liebher, pomivalni stroj Bosch ............

berni
27.6.2009, 08:25
itak da sovse te znamke le larifari.
vsi pomivalni stroji Gorenje so od Boscha(i generacija nazaj), je pa res da je veliko hladilnikov in zamrz.skrinj od Gorenja(tudi Gagenau.. vsaj delno-kompresorji..)
ve se da vsi ne delajo vsej izdelkov...

voith
27.6.2009, 14:53
To pa itak :ok

Pa včeraj sem najdu še eno dobro varianto (za Gorenje:ok2): na 03 899 24 10 lahko direktno naročiš kak del, ki je škripnil. Dobiš ga v dnevu, dveh in ga lepo zamenjaš. Pa ni treba serviserja klicat - ostane za kako :beer

LP A.

za bojlerje deli so pa tm pr tikiju v šiški, in to za res smešno ceno dobiš praktično vse dele. js sm zanč kupil grelec in mislm da je bil nekaj čez 5 evrov..

bmw330cd
27.6.2009, 15:12
Zanima me, kolikšna je razlika v kvaliteti med recimo bosch, mile in pa gagennau? Ali je gagennau res druga oz. profi klasa? Predvsem za indukcijske kuhalne plošče me zanima, če ima kdo kakšno izkušnjo, ali so gagennau vredne tiste razlike v ceni? Ter kdo je uvoznik za Slovenijo, kako je s servisno mrežo in garancijo?

lp,Miha

Tadej
27.6.2009, 21:31
Še najina zgodba z napo GORENJE.

Zgodilo se je, da je v zračnik od nape zašel vrabec. Vrabec je padel v vetrnico in jo zablokiral. Napa je crknila.

Smo razdrli napo in ugotovili, da je je šla termična varovalka.

Ko se je vetrnica zablokirala, je elektromotor ni mogel več obračati in se je začel greti. Ko se je segrel na 130 stopinj celzija je termična varovalka pregorela in prekinila stik ter tako obvarovala elektromotor pred večnimi lovišči.

Izgradili smo varovalko in šli na Gorenjev servis po novo. Tam pa: ne prodajamo samo varovalk, lahko pa naročimo nov elektromotor.

Zakaj nov elektromotor, če pa je šla samo varovalka :napaka:napaka:napaka.

Potem smo pisali v Gorenje, če nam lahko pošljejo to varovalko. Dobili negativen odgovor (:jack:jack:jack)!

Elektromotorjev oz nap sploh ne delajo v Gorenju ampak jih preprodajajo iz Anglije. Tudi v Angliji jih ne delajo ampak jih uvažajo iz Kitajske.

Eksotične varovalke oz. njenega približka nismo našli v nobeni od specializiranih elektro trgovin in napa je bila praktično za na smetišče.

Cena novega elektromotorja pa je krepko presegala ceno nove nape v Merkurju.

LP
Tadej

PS: Verjento bi bile iste pripetije, če bi šlo za varovalko od nape kakega drugega proizvajalca, ker se zdej itak vse dela na Kitajskem.

Big D
27.6.2009, 21:51
Prej kot sam išel na faks sam se izobrazil za tehnika za servis gospodinjskih aparatov. To je bilo konec '80, začetek '90-ih in je v bivši Jugi No 1 bilo Gorenje. Pralni stroji, hladilniki, res so trajali 10+let, tu in tam se nekaj popravilo, dele smo meli vse in ni bilo problema. Potem so se reči v regiji promenile, prišla je konkurencija in danes je izbira ogromna. Pralni stroj je še vedno Gorenje (po "tastarem") sam zamenjal še dva, sušilni stroj in vgrajena pečnica so tudi Gorenje. Nimam nobenih pritožb, res pa je da so stari 2-3 leta. Pomivalni stroj in napo mam Candy, vse tud dela ta tri leta kaj ih imam. Hladilnik pa mam Indesit, ta je že star cca 6-7 let in vrata se več ne zapirajo kot treba (treba ih dobro stisnuti da se zaprejo kak spada). Ampak, bil je v nižjem cenovnom razredu in 7 let je po meni čist OK. Zamrzovalno skrinjo pa imam še Obod - Bauknecht, ta je stara že valjda 20 let in še ni ribnila - old school :ok. Strinjam pa se da moderni gospodinjski aparati ne bojo delali 15-20 let kot prej, ampak res je tudi da se za npr. pol povprečne plače da kupiti čist spodoben pralni stroj, to pa mi se zdi ni bilo mogoče pred 20 let :ok2. Res je da obstajajo tudi res drage reči in kdo hoče, ni problem potrošiti 1500 evra za napo, ali pa 3000 za hladilnik :ok2

Mat xxl
27.6.2009, 22:34
Zanima me, kolikšna je razlika v kvaliteti med recimo bosch, mile in pa gagennau? Ali je gagennau res druga oz. profi klasa? Predvsem za indukcijske kuhalne plošče me zanima, če ima kdo kakšno izkušnjo, ali so gagennau vredne tiste razlike v ceni? Ter kdo je uvoznik za Slovenijo, kako je s servisno mrežo in garancijo?

lp,Miha

Poglej, ker sem za večino teh naprav videl servisne bokle (kolega malo servisira bolj zapletene zadeve elektroniko) ti povem, da gre po večini za enako tehniko,posebej pri steklokeramičnih ploščah ni neke znanosti in vsi uporabljajo povsem isto tehnologijo, razlike so potem npr v več senzorjih, npr boljše plate ko se kaj polije gre čez, takoj izklopijo gretje, sicer pa na svetu ceran plošče dela samo 5 firm za vse znamke in zanimivo, firma, ki dela high tech komponente in plošče je v Sloveniji Eta Cerkno, ne prodajajo pa nič pod svojim brandom. Za Mielle ti povem, da sploh nima svoje proizvodnje ,vse jim delajho drugi imajo pa svoj razvoj, trenutno ocenjujem, da so tehnološko boljši v pralnih in pomivalnih strojih od ostalih, a to je tako, za 100% višjo ceno boš dobil morda 5 % boljši aparat kot npr. pri Boschu. Za Gagenau ti odsvetujem, problem so deli.

Sam ti svetujem, da vzameš obvezno 2 hi lite in 2 indukcija, sicer ne boš povsem zadovoljen, sam imam (po analizi) Electrolux, kjer dobiš npr komplet plata in pečica (samost. komponente le prodaja v kpl) visok pa ne najvišji razred že pod 900 eur, nekje bo pa za isto samo plato z drugim brandom, pa isto tehniko to komaj dovolj samo za plato.

Če rabiš kaj več, kolega ima trgovino z zelo ugodnimi cenami pa me kontaktiraj na PM !. :ok

Tadej ! Ne razumem problema, daj zveži brez varovalke, pa bo pač odletel naslednjič motor, lahko pa narediš kmečko rešitev zračunaš koliko amp. potegne in daš ene 40% močnejšo varovalko v ohišju ( ali napiši oznake in moč motorja pa ti zračunam ali pa če lahko tok med obratovanjem izmeriš ) (male kot za avto radijo) pred motor in si zmagal ! Sicer pa vprašaj katerega koli elektronika !
:ok

Artist
4.11.2010, 12:37
Za Mielle ti povem, da sploh nima svoje proizvodnje ,vse jim delajho drugi imajo pa svoj razvoj, trenutno ocenjujem, da so tehnološko boljši v pralnih in pomivalnih strojih od ostalih, a to je tako, za 100% višjo ceno boš dobil morda 5 % boljši aparat kot npr. pri Boschu.

Sicer leto dni pozneje, a sem preko povezav priletel na tvoj komentar. Vsekakor ni popoln, Miele ima in razvoj in proizvodnjo. 16.000 zaposlenih in več se zagotovo ne bi moglo ukvarjati samo z razvojem. Dejansko je tudi mene presenetilo, ko sem ugotavljal obseg tega podjetja. Ali sorodnjega podjetja, Vorwerk :-D, ki je še večje.

Preberi njihova letna poročila, morda boš presenečen.
http://www.miele-sustainability.com/de/en/sustainability/1028.htm
:beer

jereby
4.11.2010, 13:10
Ola..

Hmm, no kar se tiče dotičnih proizvajalcev. V naši firmi delamo kar nekaj za Miele in niso ravno eden izmed kakovosti najbolj zahtevnih kupcev (seveda to še ne pomeni, da imajo slabe izdelke). Za iste izdelke (na las podobne), ki jih prodajamo tudi Bosch-u in NEFF-u, so dosti bolj pedantni pri kakovosti. Drugače je pa NEFF tudi zelo dobra firma, samo niti ne vem kako je z njo v SLO (prodaja, servis)? BTW za gorenje pa ne delamo veliko, ker večinoma vgrajujejo cenejše komponente.

LP, Primož!

perobmw
17.12.2010, 15:30
Iščem hladilnik(ameriški),z ledomatom,sokovnikom.
Ima kdo kakšen info o ugodnih cenah.
Recimo tega prodaja GA za 1200 tukaj je pa za http://www.mimovrste.com/artikel/3220095324/kombinirani-hladilnik-lg-gw-p207-flqk-side-by-side

Je to ugodno se splača, ima kdo podobnega doma,ste zadovoljni,težave,....

BMW Deutschland
24.1.2011, 11:40
Lp. Mene pa zanima, če se da prostostoječi hladilnik predelati v vgradnega. zanima me če bo kaj narobe, če se tam kjer je ročaj (le tega odstrani) in v tiste luknje montira drsne nosilce, ki bodo tekli po vratih? Prosim za odgovor.

Mat xxl
24.1.2011, 13:25
Lp. Mene pa zanima, če se da prostostoječi hladilnik predelati v vgradnega. zanima me če bo kaj narobe, če se tam kjer je ročaj (le tega odstrani) in v tiste luknje montira drsne nosilce, ki bodo tekli po vratih? Prosim za odgovor.

Načelno ne bo težav, razen zelo bistvene stvari, moraš poskrbeti, da bo v omari ustrezno zračenje, pomeni, dotok zraka načelno iz podnožja, morda, daš kako rešetko spodaj, in pa, da je omara na koncu vsaj spodaj in zgoraj ali navrtana ali pa, celo, da sta spodnja in zgornja plošča malce krajši, da ne ovirata hlajenja reber hladilnika.

Potem je pa vsekakor dobro to vsaj na vsaka 3-4 leta spraviti narazen in očistiti prah, pajčevine z hladilnih reber ! :ok

berni
24.1.2011, 15:44
Ponavadi globina dela probleme...

BMW Deutschland
24.1.2011, 18:13
globine imam 56cm, hladilnik bi bil 49,5cm. Se pravi 6 cm prostora zadaj za njim, kateri se razteza čez celo omaro, do tal. Kako pa naj rešim problem z nosilci, je kdo že to poskušal? Predstavljam si, samo kako bi mi pa to ratal :) ...

klemn007
24.1.2011, 19:25
Jaz bi prosil za kakšen nasvet pri nakupu sesalca. Po spletu sem gledal, da sedaj proizvajaci zmanjšujejo moč (npr. 1400W) sesalca in s tehnologijo kompresor dosegajo enak učinek moči, kot če bi bil vgrajen 2200W motor. Ker je proizvajalcev res veliko ne vem katerega bi izbral: AEG (Electrolux), BOSCH, Siemens, Mielle, Dyson...

p.s. Ali si morda kdo lasti sesalec BOSCH BSG-81466:
http://www.electronic4you.at/images/large/120336.jpg

perobmw
16.8.2011, 14:45
Na kaj kuhate,keramika ,plin,indukcija,..?
Kako se kaj obnese,sem v nakupu in sem zaprisežen na plin,ampak,vsak trgovec mi je ovrgel te misli,vsi forsirajo indukcijo.
Kako je kaj s porabo,.....razpišite se,..

Pepsi
16.8.2011, 14:51
Kako se kaj obnese,sem v nakupu in sem zaprisežen na plin,ampak,vsak trgovec mi je ovrgel te misli,vsi forsirajo indukcijo.

Kombinacija obojega je pomoje najboljša opcija. Glede na variabilnost tako pri uporabi če bi se cene katere od energij drastično spremenile, prav tako recimo če zmanjka elektrike lahko še vedno skuhaš kaj na plin itn.. :ok

bmw330cd
16.8.2011, 22:06

Sam imam steklo-keramiko gorenje, doma indukcijo Bosch. In je razlika kot dan in noč, indukcija je zakon. Voda zavre dosti hitreje, plošča je sicer čez čas vroča ampak se je lahko dotakneš brez problema. Če ti gre čez voda ali kaj drugega se nič ne prime na ploščo, enostavno je za čistiti.

Poleg tega pa dejansko ogrevaš le tisti del plošče, na katerem je posoda in ne še vse okoli, če se posoda ne prilega popolnoma, zaradi česa je tudi poraba energije manjša.

Sem si omislil še Gorenje grelnik vode, s katerim sem prišel že skoraj na hitrost indukcije. Vodo zavrem v grelniku vode in potem vrelo vlijem v ponev/lonec odvisno kaj pač kuham. S tem si skrajšam čas kuhanja špagetov/krompirja itd.. za kar nekaj minut, kolikor drugače rabi da zavre dober liter vode na steklokeramiki, v grelniku je to v eni minuti, mogoče še manj.

lp,Miha

Dejan-V
16.8.2011, 22:31
No jaz se pa na indukcijo nikakor ne morem navadit, pa tudi zdi se mi, da hrana nima več enakega okusa - to dopuščam možnost da se samo meni zdi. Skratka, glede na to da ne kuham vsak dan, mi je za tiste izgube čisto vseeno, indukcija mi enostavno ne diši.

Warden
16.8.2011, 22:51
Sam imam steklo-keramiko gorenje, doma indukcijo Bosch. In je razlika kot dan in noč, indukcija je zakon.

........lp,Miha

:ok Sem imel že vse vrste kuhal in indukcija je zakon: hladna plošča (ogreta le na temperaturo posode), hipni vklop / izklop toplote in spremembe moči gretja, plošča vedno čista, nikoli nič prižganega, ...

Nixxon
17.8.2011, 08:14
Jaz osebno z indukcijo enako nimam izkušenj, kolikor pa gledam teorijo, je zadeva definitivno dobra. Meni osebno se zdi steklokeramika bedarija. Pač ne maram sistemov kjer ko pritisneš na gumb se najprej nekaj časa ne zgodi nič, ko jo hočeš izklopit pa zadeva še kar kuha.

Se pa strinjam s Pepsijem, kombinacija plin/indukcija je pomoje najbolj optimalna izbira. Sam uporabljam plin, ker trenutno druge opcije nimam.

Mat xxl
17.8.2011, 10:38
Sam sem že pisal o tem, bom še 1 x na kratko v glavnem osebno svetujem kombinacijio 2 indukcija in 2 hi lite , plin pa izrecno odsvetujem iz preprostega razloga, ker je precej počasnejši od indukcije , in približno enako hiter, kot Hi lite, bistvo pa je, da ko boste plin ukinili iz kuhinje, vaše omarice ne bodo več zamaščene, ker vso to svinarijo po omaricah, ko je vse mastno, vse to ne povzroča kuhanje hrane, kar sem tudi sam zmotno mislil, temveč to povzroča plin ! Torej, ko boste brez plina, bo na enkrat tudi čiščenja bistveno manj ! Moram pa reči še to, da so mnogi skeptični, a res ne poznam nikogar tudi starejših oseb ne, ki z kombinacijo 2 hi lite, 2 indukcija kasneje ne bi bili zadovoljni ! 4 indukcije pa vseeno odsvetujem, ker se najde zmeram kaka posoda, ki ni za indukcijo ! :ok

Nixxon
17.8.2011, 11:08
Hi lite je kaj?

perobmw
17.8.2011, 13:05
Malo berem po forumih in eni imajo težave glede peke palačink,ali pa s kuhanjem kave,đezvice do 9 cm premera naj ne bi indukcija zaznala??,sicer pa itaq imam aparat za kavo ,....?

Hi lite ???

Hvala ,da ste še na forumu potrdili da je indukcija zakon,torej plin never, no go.:ok2

Nixxon
17.8.2011, 13:29
Ne vem, jaz ne razumem te nastrojenosti proti plinu. Kaj se bojite da vam bo bajta eksplodirala?

Rottie
17.8.2011, 13:38
Ne vem, jaz ne razumem te nastrojenosti proti plinu. Kaj se bojite da vam bo bajta eksplodirala?

Kuhanje na odprtem ognju je pač "thing of the past" :ok2

Andy04
17.8.2011, 13:39
Hi lite je kaj?
Steklokeramika po domače.
LP A.

Andy04
17.8.2011, 13:42
Vem, da spremljaš, pa vseeno link do tele teme... (http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=66725&page=7) :-D.

LP A.

Andy04
17.8.2011, 13:46
Malo berem po forumih in eni imajo težave glede peke palačink,ali pa s kuhanjem kave,đezvice do 9 cm premera naj ne bi indukcija zaznala??,sicer pa itaq imam aparat za kavo ,....?

Hi lite ???

Hvala ,da ste še na forumu potrdili da je indukcija zakon,torej plin never, no go.:ok2

Pri nas bo najbrž nekaj takega (http://www.bosch-home.com/si/produkti/kuhanje/kuhalne-plo%C5%A1%C4%8De/PIF645T14E.html?source=browse) kmalu v kuhinji. Še žena mora podpisat :hihi.

LP A.

Nixxon
17.8.2011, 13:48
Haha, a potem mata vsak svoj fascikel z dogovori in podpisi? :hihi

perobmw
17.8.2011, 13:59
Jaz pa to http://www.bigbang.si/gospodinjski-aparati/bela-tehnika/pecice/483739-bosch-brina-3-sethba42s350e-PLUS-pib645e14e
Mi je kolega še ceno spravil na 1005,00,kar je res že ugodno.:-D

Pa tudi glede Zepterja sem si premisli(je res pregrešno drag),sem vzel posodo od WMF:ok2

Kako pa ste kaj z napami??

bmw330cd
17.8.2011, 14:11

Hi lite ???

Nam zazna tudi đezvico za kavo, ampak daš pač na manjšo ploščo. Mislim, da mora biti okoli 50% plošče pokrite da jo zazna, možno, da tudi manj.

Drugače pa imamo vso posodo od wmf že več kot 5 let in je zakon. Od ekonom lonca, do ponev, loncev, pribora, čajnika itd... Sicer ni poceni, je pa kvalitetno. Največ izbire imajo v arkaden centru v celovcu, kjer je prav wmf trgovina.

Tudi glede palačink ni problema, se pač kupi takšna ponev, ki ima kovinsko dno. Edino moraš se navaditi kako kuhati oz. na kateri stopnji moči, kar se pa moraš na vsakem štedilniku, ker ima vsak drugače.

Mislim, da je karkoli drugega kot indukcijo brezveze gledati.

Smo pa se odločili za bosch, ker je serviser rekel, da imajo manj reklamacij z bosch kot z miele.

lp,m

Mat xxl
17.8.2011, 14:59
Hi lite je kaj?

klasični steklokeramični grelec !

Mat xxl
17.8.2011, 15:01
:ok2

Ravno zato svetujem kombinacijo 2 hi lite, 2 indukcija !

Mat xxl
17.8.2011, 15:04

Ne to ne, ampak da bodo vse omarice in še po omaricah vse mastno, govorimo na daljši rok, pa , da če plina ni v hiši moraš imeti spet eno bombo nekje, za kar gre spet ena omarica prostora ..... skratka ni prav nobene prednosti več, žal, so pa slabosti, morda edina prednost zelo očitna je ta, da lahko na plin kuhaš tudi če nisi plačal elektrike in so ti izklopili ! :ok2

Mat xxl
17.8.2011, 15:53
Jaz pa to http://www.bigbang.si/gospodinjski-aparati/bela-tehnika/pecice/483739-bosch-brina-3-sethba42s350e-PLUS-pib645e14e

Pa tudi glede Zepterja sem si premisli(je res pregrešno drag),sem vzel posodo od WMF:ok2

Kako pa ste kaj z napami??

Ne boš zgrešil, čeprav sam ne bi vzel 4 indukcij, ker zmeram je kaj, da rabiš hi lite, vzemi vsaj 3 + 1 , pa svetujem bolj Electrolux komplete !

So pa tudi indukcije rahlo različne, recimo ta boljše takoj ko se kaj polije ustavijo gretje in razne funkcije ......

Za WMF posodo ti rečem, da je zakon ali pa še ena posoda ELO, ki ni poznana, kot znamka, je pa noro vrhunska in dela te posode za bolj zveneče znamke, so pa sicer ogromen proizvajalec najkvalitetnejših delov komponent za štedilnike, vse boljše znamke imajo njihove komponente.

Pri napah, pa najprej povej kako odvodno cev imaš, kak fi ima .... je bolj zapleteno , če želiš res tak podtlak ustvariti v stanovanju, da prav nič ne smrdi na okoli, na splošno pa kvalitetne solidne nape ne bo izpod 500 eur žal, pa ne zanašaj se na pretoke litrov zraka proizvajalcev, ker eni to merijo v ideallnih razmerah v praksi pa, ko mora napa poriniti zrak v cevi pa potem ni efekta, sam imam Electrolux in sem zelo zadovoljen !

bemvejc
17.8.2011, 21:42
4x indukcija :ok:ok

kakšne kombinacije - to ni ne tič ne miš

........

Warden
17.8.2011, 22:20

........

BRAVO!

V življenju je treba znat delat "reze" in se odločat za boljše, ne za kompromise, kjer to ni potrebno. Za kpl indukcijo nabaviš nekaj piskrov, ki jih rabiš, vsako podvajanje je popolnoma nepotrebno tratenje prostora in živcev.

Če bo pa kaj zagustilo, se bomo pa že prilagodili. Brez panike.

Mat xxl
17.8.2011, 22:25

........

Govoriš na pamet in v 3 dni ! Potem pa pokaži, kako spečeš palačinke na indukciji za začetek, pa ne mi potem z magnetnimi podstavki, ki jih podstavljaš pod ponev, da ti indukcija peče palačinke !!!!

To ni ne tič ne miš imaš prav, je mnogo več, kot samo indukcija, saj sta v eni plati dve tehnologije in je proizvodnja take zadeve tehnično precej zahtevnejša, kot če ima samo 4 grela enakega tipa !

Govorim o svojih izkušnjah in izkušnjah ljudi, ki sem jim svetoval, sicer pa so zmeram individualne posebnosti, morda nekomu samo mikrowalovka zadošča in sploh ne rabi plošče, nekdo želi pa še posebno ukrivljeno VOK ploščo ali celo žar ploščo imeti dodatno ob klasični plošči, tako, da bemvejc ne piši nekaj v 3 dni utemelji, argumentiraj , ali pa bodi raje tiho ! :ok

Res se pa na vse prilagodimo, recimo nehamo jesti palačinke ali piti pravo turško kavo.... skratka za moje pojme idealno je 2 + 2 ! Ali 3 + 1

Dark Funeral
17.8.2011, 22:26
Plin for ever, še bolje kar peč, pa polena kurit in uživat v kuhanju :metalc

Jaz sploh ne vidim fascinacije v elektriki, ogenj je vedno ogenj in samo na ognju se kuha tako kot se zagre ( to je moje osebno mnenje) Verjamam pa da najboljši kuharji na svetu in vse ostale kuhinje kjer je hrana res dobra kuhajo na indukcijo ker je tako super :laugh

Mat xxl
17.8.2011, 22:31
Plin for ever, še bolje kar peč, pa polena kurit in uživat v kuhanju :metalc

Jaz sploh ne vidim fascinacije v elektriki, ogenj je vedno ogenj in samo na ognju se kuha tako kot se zagre ( to je moje osebno mnenje) Verjamam pa da najboljši kuharji na svetu in vse ostale kuhinje kjer je hrana res dobra kuhajo na indukcijo ker je tako super :laugh

Delno imaš prav, krematoriji so res vsi na plin ! :ok2

Dark Funeral
17.8.2011, 22:33
Delno imaš prav, krematoriji so res vsi na plin ! :ok2

:rofl

bmw330cd
17.8.2011, 22:46
Govoriš na pamet in v 3 dni ! Potem pa pokaži, kako spečeš palačinke na indukciji za začetek, pa ne mi potem z magnetnimi podstavki, ki jih podstavljaš pod ponev, da ti indukcija peče palačinke !!!!

To ni ne tič ne miš imaš prav, je mnogo več, kot samo indukcija, saj sta v eni plati dve tehnologije in je proizvodnja take zadeve tehnično precej zahtevnejša, kot če ima samo 4 grela enakega tipa !

Govorim o svojih izkušnjah in izkušnjah ljudi, ki sem jim svetoval, sicer pa so zmeram individualne posebnosti, morda nekomu samo mikrowalovka zadošča in sploh ne rabi plošče, nekdo želi pa še posebno ukrivljeno VOK ploščo ali celo žar ploščo imeti dodatno ob klasični plošči, tako, da bemvejc ne piši nekaj v 3 dni utemelji, argumentiraj , ali pa bodi raje tiho ! :ok

Res se pa na vse prilagodimo, recimo nehamo jesti palačinke ali piti pravo turško kavo.... skratka za moje pojme idealno je 2 + 2 ! Ali 3 + 1

S to ponvijo se spečejo palačinke vrhunsko na indukciji:mljask

http://www.shrani.si/t/1b/CZ/3JPKJU5q/imag0265.jpg (http://www.shrani.si/?1b/CZ/3JPKJU5q/imag0265.jpg)

http://www.shrani.si/t/u/Ea/3xLo4evn/imag0266.jpg (http://www.shrani.si/?u/Ea/3xLo4evn/imag0266.jpg)

lp,M

Andy04
18.8.2011, 07:53
Hm... O tem bi se dalo razpravljat... Jaz dobim tak set za cca 770€ :-D.
LP A.

perobmw
18.8.2011, 14:19
Hm... O tem bi se dalo razpravljat... Jaz dobim tak set za cca 770€ :-D.
LP A.

Kje,kam,kdaj:damn

Andy04
18.8.2011, 14:36
Kje:damn
Bosch Slovenija.
kam:damn
Ob naročilu vsaj 3h izdelkov pripeljejo na dom, če je količina manjša, moraš it sam iskat.
kdaj:damn
Ko se zadeva naroči :ok2
LP A.

perobmw
18.8.2011, 14:39
Ampak ne za cca.770 :damn

Andy04
18.8.2011, 14:44
Ampak ne za cca.770 :damn
Drži. Sem se zmotil. Prava cena je 762,30€ :hihi :deda.
LP A.
edit: sorry, nisem mogel, da ne bi...

bemvejc
18.8.2011, 22:06

kupiš kvalitetno ponev za indukcijo in ni nobenih problemov
npr.: http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/oprema-za-dom/kuhinjska-oprema-in-pripomocki/silit-ponev-27-cm-za-palacinke-za-indukcijo_-_CX001F014E

lahko da je tehnologija izdelave zahtevnejša (zaradi višjih temperatur pri hi-light grelcih in posledično potrebne večje zaščite elektronike), vendar je nesmiselno imeti več vrst posode - če že kupiš posodo za indukcijo, zakaj bi potem rabil steklokeramiko ?? večini uporabnikov je žal (če so kupili 2+2) da niso vzeli 4x indukcije - hitrejša, varnejša, varčnejša, lažje čiščenje .....

tudi jaz govorim o svojih izkušnjah in predvsem na podlagi odzivov uporabnikov kot tudi s strani ,,servisnih,, informacij
mikrovalovka nikakor ne more nadomestiti kuhalne plošče, zaradi popolnoma drugačnega načina delovanja in vpliva na okus hrane.... če že gremo v detajle
so pa želje različne - pravi kuharji še vedno prisegajo na plin, stare mame pa na ,,kiperbuš,, :-D

seveda pa so želje vsakega posameznika drugačne - če nekdo ve kaj hoče - se pa pojavijo problemi ko samo nekaj nekje slišijo, pa bi to imeli pa še ne vejo točno kaj sploh to je in čemu in komu je zadeva namenjena- važno da imajo- potem pa tega ne znajo uporabljati so pa ,,krivi,, aparati .....

ne vidim ovire, zakaj bi se morali odreči palačinkam in turški kavi - za vse obstaja rešitev :ok2

spoštujem tvoje mnenje kaj je idealno, vendar če si mislil 2+2 kot hi-light + indukcija kot idealno se ne morem strinjati, ker jo imam sam in mi je žal da nisem vzel 4x indukcijo

bemvejc
18.8.2011, 22:14
Drži. Sem se zmotil. Prava cena je 762,30€ :hihi :deda.
LP A.
edit: sorry, nisem mogel, da ne bi...

in na koga se moraš obrniti da dobiš aparate ?

lp

Warden
18.8.2011, 23:37
kupiš kvalitetno ponev za indukcijo in ni nobenih problemov
npr.: http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/oprema-za-dom/kuhinjska-oprema-in-pripomocki/silit-ponev-27-cm-za-palacinke-za-indukcijo_-_CX001F014E

lahko da je tehnologija izdelave zahtevnejša (zaradi višjih temperatur pri hi-light grelcih in posledično potrebne večje zaščite elektronike), vendar je nesmiselno imeti več vrst posode - če že kupiš posodo za indukcijo, zakaj bi potem rabil steklokeramiko ?? večini uporabnikov je žal (če so kupili 2+2) da niso vzeli 4x indukcije - hitrejša, varnejša, varčnejša, lažje čiščenje .....

tudi jaz govorim o svojih izkušnjah in predvsem na podlagi odzivov uporabnikov kot tudi s strani ,,servisnih,, informacij
mikrovalovka nikakor ne more nadomestiti kuhalne plošče, zaradi popolnoma drugačnega načina delovanja in vpliva na okus hrane.... če že gremo v detajle
so pa želje različne - pravi kuharji še vedno prisegajo na plin, stare mame pa na ,,kiperbuš,, :-D

seveda pa so želje vsakega posameznika drugačne - če nekdo ve kaj hoče - se pa pojavijo problemi ko samo nekaj nekje slišijo, pa bi to imeli pa še ne vejo točno kaj sploh to je in čemu in komu je zadeva namenjena- važno da imajo- potem pa tega ne znajo uporabljati so pa ,,krivi,, aparati .....

ne vidim ovire, zakaj bi se morali odreči palačinkam in turški kavi - za vse obstaja rešitev :ok2

spoštujem tvoje mnenje kaj je idealno, vendar če si mislil 2+2 kot hi-light + indukcija kot idealno se ne morem strinjati, ker jo imam sam in mi je žal da nisem vzel 4x indukcijo

Se v celoti strinjam s povedanim za 4x indukcijo.
Tudi moja odločitev za 4x indukcijo je nastala po detajlni seznanitvi zadovoljstva/odziva tistih kupcev, ki so kupili 2+2 in tistih, ki so kupili 4 indukcije.
Nameraval sem najprej kupit 2+2, ampak zdaj bi to kombinacijo gotovo že zamenjal.
Dokler nisem probal indukcije, pravzaprav nisem vedel, kako enostavnejše in mnogo hitrejše ter natančnejše je lahko kuhanje, pa tudi vzdrževanje čistoče in brezhibnosti gladkosti plošče je enostavno, saj se lahko čisti le z gobico.
Si ne predstavljam več, da bi imel na drugi polovici plošče čisto drug "tretma": vročino, zažganost, drgnjenje umazanije ipd.

perobmw
19.8.2011, 14:05
Mogoče bom kaj pogrešal pri tem setu???
http://www.bigbang.si/gospodinjski-aparati/bela-tehnika/pecice/483739-bosch-brina-3-sethba42s350e-PLUS-pib645e14e
Ker drug teden že pičim po njega.

No kje je že ta set za 762,30€:damn

bemvejc
19.8.2011, 20:06
Mogoče bom kaj pogrešal pri tem setu???
http://www.bigbang.si/gospodinjski-aparati/bela-tehnika/pecice/483739-bosch-brina-3-sethba42s350e-PLUS-pib645e14e
Ker drug teden že pičim po njega.

No kje je že ta set za 762,30€:damn

plošča je drugače zelo uredu, razen, če te ne moti da nima timer-ja

isto pazi pri pečici - pečica ima sicer timer za izklop oziroma alarm, nima pa prikaza dnevnega časa -ure, in pa dvonivojska izvlečna vodila niso tolk uporabna kot se sliši, imajo samo delni izvlek (pladenj se pomakne iz pečice toliko kot pri klasičnih pečicah - mogoče kakšen cm več), obstajajo boljša vodila 3-nivojska s popolnim izvlekom
ima tudi samo dvojno zasteklitev vrat - kar pomeni da nima hladnih vrat (zaradi varnosti otrok)

res pa je da vse te zadeve vplivajo tudi na končno ceno,

če se ta set res dobi po zgoraj omenjeni ceni, potem načeloma ,,požreš,, take pomankljivosti

je pa odvisno spet kolk si strasten kuhar oz. kolk se kaj peče v pečici

če se veliko peče predlagam naslednjo pečico
http://www.bosch-home.com/si/HBA73B550.html?source=search
(kjer ni nobenih skrbi za čiščenje)

ali
http://www.bosch-home.com/si/HBA24U250.html?source=search
(popolna izvlečna vodila + 10 avtomatskih programov za pečenje)

in ploščo
http://www.bosch-home.com/si/PIE675N24E.html?source=search
katera ima skoraj vse :-D

ali
http://www.bosch-home.com/si/PIN675N14E.html?source=search
(če uporabljaš večje posode oz. ovalne - tukaj lahko združiš dva kuhalna polja)

dobro premisli, da ne boš po dveh letih hotel že zamenjati aparate :napaka, ker potem je končni strošek večji :damn

lp

Dark Funeral
20.8.2011, 07:12
Za moje pojme je kuhanje kot neka umetnost, ampak stara, ne neka novodobna, kjer dodaš kanček "duše", saj ni neka točna zadeva, ni kirurgija, ni elektroska muzika, je bolj kot nek Lanborghini Miura ali Aston Martin ( kot ga je imel james bond v času Sean-a C.).

Zato sam podpiram plin - ogenj, kjer ti že ta "fiamma", da malo romantike, obračaš tiste knofe levo desno, da dodajaš plin, mešaš razne količine dodatkov ki jih z rokami jemlješ iz posod.

Že k smo na automobliskem forumu, se mi zdi, kot, da bi vsi hoteli na elektro avte in ne vidite več čara v benzinsko gnanih. :-P

perobmw
21.8.2011, 16:40
Budget je 1100 max.kaj dobim,tako ,da bo bo res ok.RAbim komplet pečica + plošča(indukcija)??

No kje je že tisti komplet za 762...... evrov????

Joj,sem sam sebi že tečen.:)

Warden
21.8.2011, 17:23
Če nisi "razvajen kuhar", bo to dobra izbira za takemu setu namenjen budget.
Bistvo je 4x indukcija, ki ti omogoča res velik preskok pri ohranjanju popolne čistoče kuhalne površine, na kateri se nikoli nič ne zažge.

Poglej cene v Avstriji, so nižje!

http://www.lovecnacene.si/kuhalni-set-brina-3-pecica-bosch-hba42s350e-kuhalna-plosca-bosch-pib645e14e/m/2234678/

Warden
22.8.2011, 00:32
Budget je 1100 max.kaj dobim,tako ,da bo bo res ok.RAbim komplet pečica + plošča(indukcija)? ...

Jaz sem do sedaj dobil za belo tehniko najugodnejšo ceno pri ETIS d.o.o. v Ljubljani. Sem pa šel tja osebno (ne po netu):

http://etis.si/Poslovalnice

Sem se prej oborožil s cenami drugje in se spogajal še za nekaj % popusta od npr. mimovrste/najceneje ...

M power
22.8.2011, 06:06
BRAVO!

V življenju je treba znat delat "reze" in se odločat za boljše, ne za kompromise, kjer to ni potrebno. Za kpl indukcijo nabaviš nekaj piskrov, ki jih rabiš, vsako podvajanje je popolnoma nepotrebno tratenje prostora in živcev.

Če bo pa kaj zagustilo, se bomo pa že prilagodili. Brez panike.

Indukcija je zakon :-D Hitro segrevanje in praktično trenutna sprememba temperature sta res velik plus... tudi bolj varna se mi zdi, ker plošče niso vroče, ter izklop ob politju. Palačinke se pa spečejo itak najboljše na indukciji :mljask SK se uporablja edino še za "kafetjero", ampak še to bo počasi ukinjeno... enostavno predolgo traja, da kava zavre :ok2

Andy04
22.8.2011, 07:46
in na koga se moraš obrniti da dobiš aparate ?

lp

Imaš PS.
LP A.

Andy04
22.8.2011, 07:48
enostavno predolgo traja, da kava zavre :ok2
:frown:blackeye:jok
Kam smo prišli... Človek si očitno s kolegom še kave ne more več v miru privoščit :damn pa kakšno besedo rečt...
LP A.

M power
22.8.2011, 07:57
Ravno zaradi tega, da je več časa klepetat in ni treba predolgo dežurat ob šporgetu :laugh:ok2:beer

Tempo življenja je pa za v drugo temo. :):beer

Andy04
22.8.2011, 08:25
Budget je 1100 max.kaj dobim,tako ,da bo bo res ok.RAbim komplet pečica + plošča(indukcija)??

No kje je že tisti komplet za 762...... evrov????

Joj,sem sam sebi že tečen.:)

Čaka, da ga grem iskat... :-D
Sorry, o teh stvareh ne morem "javno" pisat, kot tudi javno ne pišem o kakšnih ugodnih cenah lap-topov, npr. Kogar kaj zanima, ve kje me dobi :).
LP A.

perobmw
11.9.2011, 12:41
Sem pozabil omenit,da sem potem namesto Bosch seta vzel Gorenje http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/kuhalni_aparati/kuhalni_seti?c=111112

Pa še to napo sem kupil http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/kuhinjske_nape?c=238471 ,sicer nimam pojma o njih ,ampak upam ,da sta obe izbiri zadovoljivi mojim potrebam:confused

Nixxon
15.9.2011, 20:39
Tako napo (no, ne vem če točno tako, pač tako nekako izgleda) ima moja sestra in je z njo zadovoljna.

perobmw
15.9.2011, 20:44
Poročam čez kaki teden,ko bo v delovanju:ok2

perobmw
21.9.2011, 13:09
Kako kaj vi gledate na dobavljivost artiklov.

Moj primer, v tej trgovini sem naročil http://www.studio-s.si/ pomivalno korito in pipo.
Rok dobave je od dva do tri tedne.Danes gre proti koncu že en mesec.Kličem že vsaki dan in odgovori so:je že v LJ,danes gre na pošto in jutri je že v Mariboru,yeah my ass.Pokličem in odovor tudi vsak dan isti,čez 15 min.vas pokličem nazaj,ja valda,4x sem mogo jaz nazaj klicat(niti enkrat me niso poklicali).S tem ,da sem dal pologa 40 posto,pa niso niti tolko dobri ,da bi vsaj na mail odgovorili,kaj šele na telofon.
Kaj naj grem tja in enega :fight.
Za popizdit,doma pa mi še samo ta stvar manjka.

Do danes sem vedno dobil bilo kakšno stvar prej,ko pa je bil rok.Ampak to,kaj se pa zdaj dogaja,ne vem no.

perobmw
27.9.2011, 14:07
Kako kaj vi gledate na dobavljivost artiklov.

Moj primer, v tej trgovini sem naročil http://www.studio-s.si/ pomivalno korito in pipo.
Rok dobave je od dva do tri tedne.Danes gre proti koncu že en mesec.Kličem že vsaki dan in odgovori so:je že v LJ,danes gre na pošto in jutri je že v Mariboru,yeah my ass.Pokličem in odovor tudi vsak dan isti,čez 15 min.vas pokličem nazaj,ja valda,4x sem mogo jaz nazaj klicat(niti enkrat me niso poklicali).S tem ,da sem dal pologa 40 posto,pa niso niti tolko dobri ,da bi vsaj na mail odgovorili,kaj šele na telofon.
Kaj naj grem tja in enega :fight.
Za popizdit,doma pa mi še samo ta stvar manjka.

Do danes sem vedno dobil bilo kakšno stvar prej,ko pa je bil rok.Ampak to,kaj se pa zdaj dogaja,ne vem no.

Še danes je nimam,sem zdaj naročil drugo in jutri jo dobim.Upam spet.

Andy04
27.9.2011, 22:09
Se v celoti strinjam s povedanim za 4x indukcijo.
Tudi moja odločitev za 4x indukcijo je nastala po detajlni seznanitvi zadovoljstva/odziva tistih kupcev, ki so kupili 2+2 in tistih, ki so kupili 4 indukcije.
Nameraval sem najprej kupit 2+2, ampak zdaj bi to kombinacijo gotovo že zamenjal.
Dokler nisem probal indukcije, pravzaprav nisem vedel, kako enostavnejše in mnogo hitrejše ter natančnejše je lahko kuhanje, pa tudi vzdrževanje čistoče in brezhibnosti gladkosti plošče je enostavno, saj se lahko čisti le z gobico.
Si ne predstavljam več, da bi imel na drugi polovici plošče čisto drug "tretma": vročino, zažganost, drgnjenje umazanije ipd.

Dobil danes kombinacijo :metalc in že zmontiral. Natančneje: gre za tole ploščo (http://www.bosch-home.com/si/produkti/kuhanje/kuhalne-plošče/PIF645T14E.html?source=browse). Cena zelo ugodna, kako se bo obnesla, bomo pa še videli...

LP A.

Andy04
27.9.2011, 22:10
Upam spet.
Upanje umira zadnje :hihi, bi rekel @criptus... BTW kje pa je ta stric zadnje čase :confused ?
LP A.

Warden
28.9.2011, 11:04
Dobil danes kombinacijo :metalc in že zmontiral. Natančneje: gre za tole ploščo (http://www.bosch-home.com/si/produkti/kuhanje/kuhalne-plošče/PIF645T14E.html?source=browse). Cena zelo ugodna, kako se bo obnesla, bomo pa še videli...

LP A.

Z indukcijskima boš zelo zadovoljen ... :-D

Andy04
28.9.2011, 11:27
Bom poročal :ok. Tudi če bom videl, da sem se zaj****l, bom pošteno priznal :ok2.
LP A.

nitro
28.9.2011, 12:04

Ja ampak samo z indukcijama :-D

perobmw
28.9.2011, 14:59
Samo res škoda ,da nisi vzel 4x indukcija:jok

Sem tudi jaz zdaj prvič preizkusil indukcijo in se mi zdi zakon,vse je tako hitro narejeno:laugh
Samo kaj ,ko je črna in se čisto vse pozna gor,sploh je problem pri meni,ko me vse moti.:fight
Sem zelo nezadovoljen s to napo http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/kuhinjske_nape?c=238471 ,sem pričakoval ,da bo tišje delovala.In zopet je črna barva:fight

Mat xxl
28.9.2011, 15:09
Pameten, da si vzel samo z indukcijama in ne z indukcijami, čes čas boš videl, vsaj tako pravi moja boljša polovica, da indukcija ni ravno za vse idealna, pa pustimo posode ......, so recimo stvari juha, ki bi jo rad ćmazil 3 ure in tu se recimo bolje iskaže hi lite .... no mnenja so različna, sam če bi še enkrat kupil, bi spet kombo vzel !

Za napo je pa tako, žal vsi gledajo samo vrtljaje in hipotetično moč, praksa je pa drugačna, sam sem stestiral kar nekaj nap, pa zanimivo so se mi za špico pokazale Electrolux-ove elektronske. Prava napa tako vleče, da v celem stanovanju recimo 100 m2 ustvari po minuti podtlak, če sam potrem povsem na drugem koncu stanovanja malo za par mm odprem okno, mi prav lepo žvižga zrak, ker je podtlak v prostoru in ravno to je bistvo, da je napa tako predimenzionirana, da delaš v kuhinji ribe, pa se nič ne vonja v dn. sobi, ki je samo pregrajena, po moderno odprta u bistvu isti prostor z kuhinjo. :ok

perobmw
28.9.2011, 15:13
Pameten, da si vzel samo z indukcijama in ne z indukcijami, čes čas boš videl, vsaj tako pravi moja boljša polovica, da indukcija ni ravno za vse idealna, pa pustimo posode ......, so recimo stvari juha, ki bi jo rad ćmazil 3 ure in tu se recimo bolje iskaže hi lite .... no mnenja so različna, sam če bi še enkrat kupil, bi spet kombo vzel !

Za napo je pa tako, žal vsi gledajo samo vrtljaje in hipotetično moč, praksa je pa drugačna, sam sem stestiral kar nekaj nap, pa zanimivo so se mi za špico pokazale Electrolux-ove elektronske. Prava napa tako vleče, da v celem stanovanju recimo 100 m2 ustvari po minuti podtlak, če sam potrem povsem na drugem koncu stanovanja malo za par mm odprem okno, mi prav lepo žvižga zrak, ker je podtlak v prostoru in ravno to je bistvo, da je napa tako predimenzionirana, da delaš v kuhinji ribe, pa se nič ne vonja v dn. sobi, ki je samo pregrajena, po moderno odprta u bistvu isti prostor z kuhinjo. :ok
Verjetno ti to govoriš o napah +1k.:confused
Ker na moji se mi zdi ,da je bolj glasna ,ko pa uporabna.:damn

perobmw
28.9.2011, 15:18
Še danes je nimam,sem zdaj naročil drugo in jutri jo dobim.Upam spet.

Upanje umira zadnje :hihi, bi rekel @criptus... BTW kje pa je ta stric zadnje čase :confused ?
LP A.

Ne,ne sem jo pravkar dobil.Ima kdo granitno korito,kako ste kaj zadovoljni?

bmw330cd
28.9.2011, 15:29

http://www.kerrock.si/intro

To poglej:ok

nitro
29.9.2011, 05:58

Mi ga imamo 3 leta in smo zelo zadovoljni. Na njem ni sledi obrabe...

M power
29.9.2011, 08:06
http://www.kerrock.si/intro

To poglej:ok

Tole je fajn material, ampak ni najbolj praktičen za kuhinjsko korito (obarvanost s časom). RF ali granit je :ok

Mat xxl
29.9.2011, 15:55
Verjetno ti to govoriš o napah +1k.:confused
Ker na moji se mi zdi ,da je bolj glasna ,ko pa uporabna.:damn

Govorim točno o taki , cena SAMO 538 EUR na : http://www.electrolux.si/Products/Kuhanje/Kuhinjske_nape/Kaminska_napa/EFC90245X

pa še to ni vse v podatkih, ker goljufajo in dajejo podatke, brez dimnika, brez npr, da mora zrak potisnit še 2 nadstropji više do vrha zračnika, zato so bolj merodajni vsaj zame primerjalni testi !

sicer moja napa je starejši tip ima še drugačne žarnice neonske ne halogen v osnovi pa je identična, vem, da nekdo drug dela za Electrolux to napo, sam sem takrat kupoval po testih, imam jo že 6 let in so bile odlično ocenjene, je pa žal pri napi še cel kup stvari, ne samo napa in sicer če imaš zunanji izpust, ali si odstranil notranji ogljen filter, ki služi če spuščaš zrak nazaj v prostor, en znanec mi je podobno jamral, kot ti, pa smo ugotovili, da ni prebral navodil od aparata in je pustil filter noter, poltem je pa zelo pomembna zadeva, kak fi cevi imaš za izpust, oziroma, če so kaka kolena, kak je najmanjši fi preseka cevi ??? V nove stavbe se daje 15 ali celo 18 cm cevi , najbolje, kar plastične za kanalizacijo, so samo nekje 1/3 cene namenskih cevi za zračnike in mnogo boljše in bolje tesnijo, no sam sem imel fi 15 cm, je pa zelo pomembno, da gre tudi cev potem fi 15 in vsa kolena, ker ti nič ne pomaga cev fi 15, če potem preko reducirke gor natakneš cev fi 10 :napaka, žal iz prakse povem, ko mi kdo takole jamra, da je navadno vsaj 60- 70% nap, ki niso optimalno priključene, kot bi idealno lahko bile .... potem so pa še malenkosti, če je hiša stara 10 let, kdaj je dimnikar ali kdo drug nazadnje ščistil cev in to vertikalo in horizontalo na priključku............

..........no sem malo več napisal, da vam odprem oči v problematiko ! :cool

perobmw
29.9.2011, 19:09
Mam od nape pa do strehe skozi zračnik napeljano fi 15,cevi pa niso plastične,sem vzel kar ono fleksiblno cev ,ko se raztegne.
A bi mogoče res bolje delovala brez filtra??

bmw330cd
29.9.2011, 20:05
Tole je fajn material, ampak ni najbolj praktičen za kuhinjsko korito (obarvanost s časom). RF ali granit je :ok

Mi mamo doma cel kuhinjski pult in v einem kosu korito iz tega, je take kašmir bež barve in je po dveh letih še kot nov. Kako pa bo s časom pa bomo videl:)

perobmw
29.9.2011, 20:32
Za predstavo,tako zgleda granitna korita

Mat xxl
29.9.2011, 21:32
Mam od nape pa do strehe skozi zračnik napeljano fi 15,cevi pa niso plastične,sem vzel kar ono fleksiblno cev ,ko se raztegne.
A bi mogoče res bolje delovala brez filtra??

A se malo hecaš, filter je pravo sranje in zaduši napo do amena, da vsaj malo očisti zrak za tiste, ki nimajo izhoda in zrak vračajo nazaj v kuhinjo, kar je v osnovi povsem zgrešeno, napa mora odvajat zrak ven in brez, da ostane kak filter , pa ne mislim tu onih filtrov v ploščah, ki se perejo ali malo filca, nape, ki vračajo zrak v prostor imajo še poseben ogljen navadno okrogel filter cca fi 30 cm višina cca 4 cm in ta mora ven !!! Jasno pa pokrovi na napi - pralni, kao filtri ostajajo !

Ta fleksibilna cev, če je ona ALU je OK, one plastične pa navadno po letu ali dveh "predihajo" ali jih močnejše nape napihnejo in nekje poči ..... najbolje pa fiksne plastične cevi in te alu samo za priklop.

Dark Funeral
29.9.2011, 23:06
Granitno korito ?

Misliš kerog ali corian ali okite varjanta, ne pa res iz granita?

Drugače pa lahko rečem samo to: "Končno!!!"

Faking rosfraj.

Dark Funeral
29.9.2011, 23:08

Odvisno od odtenka. Načeloma je pa zelo praktična in lična zadeva.

nitro
30.9.2011, 06:01
Za predstavo,tako zgleda granitna korita

Hehe...sej ne morem verjeti. Imaš identično kot jaz, korito od Schocka :ok Edino jaz nisem namestil gumba za zapiranje, mi je bilo lepši brez. Sicer se slabo vidi, zgleda pa takole...

http://www.shrani.si/t/3v/6H/V22MKVd/1/img1776.jpg (http://www.shrani.si/?3v/6H/V22MKVd/1/img1776.jpg)

perobmw
30.9.2011, 08:21
A se malo hecaš, filter je pravo sranje in zaduši napo do amena, da vsaj malo očisti zrak za tiste, ki nimajo izhoda in zrak vračajo nazaj v kuhinjo, kar je v osnovi povsem zgrešeno, napa mora odvajat zrak ven in brez, da ostane kak filter , pa ne mislim tu onih filtrov v ploščah, ki se perejo ali malo filca, nape, ki vračajo zrak v prostor imajo še poseben ogljen navadno okrogel filter cca fi 30 cm višina cca 4 cm in ta mora ven !!! Jasno pa pokrovi na napi - pralni, kao filtri ostajajo !

Ta fleksibilna cev, če je ona ALU je OK, one plastične pa navadno po letu ali dveh "predihajo" ali jih močnejše nape napihnejo in nekje poči ..... najbolje pa fiksne plastične cevi in te alu samo za priklop.

Granitno korito ?

Misliš kerog ali corian ali okite varjanta, ne pa res iz granita?

Drugače pa lahko rečem samo to: "Končno!!!"

Faking rosfraj.

Hehe...sej ne morem verjeti. Imaš identično kot jaz, korito od Schocka :ok Edino jaz nisem namestil gumba za zapiranje, mi je bilo lepši brez. Sicer se slabo vidi, zgleda pa takole...

http://www.shrani.si/t/3v/6H/V22MKVd/1/img1776.jpg (http://www.shrani.si/?3v/6H/V22MKVd/1/img1776.jpg)

@Mat xxl Torej obstaja še en filter v napi in tega moram odstraniti,je pa alu fleksibilka.

@ Dark Funeral Hmm to pa ne bi vedel še zaenkrat,mislim pa ,da so delčki granita skupaj zalepljeni.?

@nitro lepa kuhnja,korito pa je vizualno res magično.A to maš kuhinjo iz trgovina ali ti jo je kdo delal?

nitro
30.9.2011, 09:18
@nitro lepa kuhnja,korito pa je vizualno res magično.A to maš kuhinjo iz trgovina ali ti jo je kdo delal?Kuhinja je Ikeina in morm rečt, da sem precej presenečen glede kvalitete v pozitivnem smislu. Po 3 letih uporabe je še vedno kot nova, tako fronte, kot vodila, ki so itak od Bloma. Pa jo uporabljamo in ne samo gledamo :ok

Mat xxl
30.9.2011, 11:45
Kuhinja je Ikeina in morm rečt, da sem precej presenečen glede kvalitete v pozitivnem smislu. Po 3 letih uporabe je še vedno kot nova, tako fronte, kot vodila, ki so itak od Bloma. Pa jo uporabljamo in ne samo gledamo :ok

Ampak imam pa oči, ko sem jo videl, sem poslil na Ikeo ! Vidim, da tiste luči v dnu omarice res naredijo ambient, to si zamenjal na omaricah verjetno. Kaj pa pult je tudi Ikein ?

Sicer pa Ikea so res super "LEGO" kuhinje, ti recimo, sedaj vložiš par sto EUR in zamenjaš nekaj front z barvnimi ali lesenimi in imaš "novo" kuhinjo.

A na visečih omaricah ste znali nastaviti vodila, da držijo vrata gor- nastavitve ??? Ker to je meni kar sive lase naredilo, dokler mi niso v salonu povedali, kje je keč, čeprav navodila so zgledna samo za nastavitev tistih pantov jih pa ni bilo. Razmerje cena / kvaliteta je pri Ikei razred zase ! :ok

nitro
30.9.2011, 12:13
Ampak imam pa oči, ko sem jo videl, sem poslil na Ikeo ! Vidim, da tiste luči v dnu omarice res naredijo ambient, to si zamenjal na omaricah verjetno. Kaj pa pult je tudi Ikein ?

Sicer pa Ikea so res super "LEGO" kuhinje, ti recimo, sedaj vložiš par sto EUR in zamenjaš nekaj front z barvnimi ali lesenimi in imaš "novo" kuhinjo.

A na visečih omaricah ste znali nastaviti vodila, da držijo vrata gor- nastavitve ??? Ker to je meni kar sive lase naredilo, dokler mi niso v salonu povedali, kje je keč, čeprav navodila so zgledna samo za nastavitev tistih pantov jih pa ni bilo. Razmerje cena / kvaliteta je pri Ikei razred zase ! :ok

Ja jaz sem tud strup za njihovo robo :) Tiste steklene poličke sem že pri montaži omaric namestil. Namesto spodnje iverke enostavno daš to stekleno poličko, ki osvetljuje tako pult kot notranjost omarice. Pult ni njihov, ker tako dolgega niso imeli, razen po naročilu. Je od enga našega privatnika. Vodila mi niso delala težav, ko enkrat poštekaš vijake za nastavljanje levo, desno, gor, dol...

Kar se tiče možnosti kombiniranja pa je Ikea itak :ok

perobmw
30.9.2011, 12:38
In kolko je približno cena za Ikeo(ta od@ nitrota)?
Pomivalca še rabim,na kaj biti pozoren,slabosti in dobrote pri pomivalcih,firma je odvisna??

Mat xxl
30.9.2011, 13:36
Pomivalca še rabim,na kaj biti pozoren,slabosti in dobrote pri pomivalcih,firma je odvisna??

Ja načelno je Bosch zakon pri pomivalcih, oziroma, če ne veš, kam bi del, lahko tudi Miele, ostalo je pa vsaj po mojih izkušnjah korak zadaj, od nizkocenovnih, pa hvalijo Bekote.

nitro
30.9.2011, 13:37

Hja težko rečt, ker ni bilo vse tam kupljeno. Mislim, da so bili leseni deli tam nekje 1.400 EUR. Najbolje da na njihovi spletni strani pogledaš, imajo še en program Planner in sam sestavljaš kuhnjo, na koncu ti pa vrže ven še specifikacije in račun :ok

Andy04
13.10.2011, 11:32
Malo sem pokukal za cene bele tehnike čez mejo... Da jim tetku trgovcem slovenskim :fight:damn:napaka:crazy.

http://psi24.com/product_info.php/info/p5826_Bosch-Einbaubackofen-HBA38B752D.html/XTCsid/66f5899ad0af37959f3f48d492ed4ea4
http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/kuhanje/vgradne-pecice/bosch-vgradna-pecica-hba-38b750_-_CX000BCE64

Pečica HBA38B750 od 20 ~ 35% cenejša.

http://www.billiger.de/show/produkt/139814876-Bosch-SMV65T40EU.htm Nemčija
http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/umivanje-in-pranje/pomivalni-stroji/bosch-pomivalni-stroj-smv65t40eu_-_CX00183FEB Slovenija
http://www.preissuchmaschine.at/product_1449084.html Avstrija

Pomivalni stroj SMV65T40EU 30 ~ 55% cenejši.

LP A.

nitro
13.10.2011, 12:08
Malo sem pokukal za cene bele tehnike čez mejo... Da jim tetku trgovcem slovenskim :fight:damn:napaka:crazy.

http://psi24.com/product_info.php/info/p5826_Bosch-Einbaubackofen-HBA38B752D.html/XTCsid/66f5899ad0af37959f3f48d492ed4ea4
http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/kuhanje/vgradne-pecice/bosch-vgradna-pecica-hba-38b750_-_CX000BCE64

Pečica HBA38B750 od 20 ~ 35% cenejša.

http://www.billiger.de/show/produkt/139814876-Bosch-SMV65T40EU.htm Nemčija
http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/umivanje-in-pranje/pomivalni-stroji/bosch-pomivalni-stroj-smv65t40eu_-_CX00183FEB Slovenija
http://www.preissuchmaschine.at/product_1449084.html Avstrija

Pomivalni stroj SMV65T40EU 30 ~ 55% cenejši.

LP A.

Vsekakor se splača pogledat čez mejo. Mi smo recimo iz Luxemburga naročili vse aparate SIEMENS za polovično ceno kot pri nas :ok

bizdam
13.10.2011, 15:44
Kak link ali kontakt kje ste to nabavljali?

perobmw
13.10.2011, 17:00
Če kupujete pomivalno korito,vam zelo priporočam granitno,tako,da ne boste v dilemi.:ok2

nitro
13.10.2011, 19:14
Kak link ali kontakt kje ste to nabavljali?

sem prečekiral pa vidim, da spletna stran oz. trgovina ne obstaja več:confused. Od tega je že tri leta.

bizdam
14.10.2011, 16:23
:(

perobmw
15.10.2011, 12:56
Ne najdem nobene podobne teme,kjer bi lahko vprasal

Torej,delat sem dal kuhinjo enem lokalcu,in mi je naredil nekaj stvari površno,toda obljubil je ,da bo v roku tedna vse odpravil.Danes je že 20 dan in ne duha ne sluha o popravilu.

Seveda jaz poštenjak sem mu že vse plačal.Zdaj ne vem ,če še ima s.p ali ne http://www.bizi.si/MIZARSKI-SERVIS-RADO-KOBALEJ-S-P/

Ga lahko kam ovadim imam kaj šans?
Kaj menite?

Rottie
15.10.2011, 14:44

Torej,delat sem dal kuhinjo enem lokalcu,in mi je naredil nekaj stvari površno,toda obljubil je ,da bo v roku tedna vse odpravil.Danes je že 20 dan in ne duha ne sluha o popravilu.

Seveda jaz poštenjak sem mu že vse plačal.Zdaj ne vem ,če še ima s.p ali ne http://www.bizi.si/MIZARSKI-SERVIS-RADO-KOBALEJ-S-P/

Kaj menite?

Zakaj ga pa ne podrezaš kaj je sedaj s tem popravilom in samo čakaš?

perobmw
15.10.2011, 16:56
Zakaj ga pa ne podrezaš kaj je sedaj s tem popravilom in samo čakaš?

Sem si rekel,da počakam do ponedeljka.Samo vnaprej razmišljam,kaj se da narest.

PocesnkII
15.10.2011, 19:06

Kaj menite?

Saj ti z rdečo piše da poslovni subjekt NE posluje, sepravi da dela na črno.

perobmw
15.10.2011, 19:36

Kaj menite?

Saj ti z rdečo piše da poslovni subjekt NE posluje, sepravi da dela na črno.
Torej ali ga lahko prijavim,če mi ne porihta stvari.Računa mi ni dal,imam edino list na katerem piše ara in pa podpis od njega,tota bo tezka verjetno.

iKst
15.10.2011, 20:49
A kdo ve kje pri nas se dobijo gospodinjski aparati KitchenAid? Rabim en blender čim prej.

perobmw
17.10.2011, 07:45

Kaj menite?

Ali pa kam naj se obrnem,ma kdo kako št.ali pa mail ??

perobmw
17.10.2011, 07:47
A kdo ve kje pri nas se dobijo gospodinjski aparati KitchenAid? Rabim en blender čim prej.

http://www.kuhinjskipomocnik.si/?podrocje=1
http://www.mimovrste.com/znamke/21366/kitchenaid

nitro
17.10.2011, 09:19
http://www.kuhinjskipomocnik.si/?podrocje=1
http://www.mimovrste.com/znamke/21366/kitchenaid

Ja, samo blenderjev na Mimovrste nimajo. Sicer ni "pri nas", predlagam pa http://www.pixmania.si/si/uk/rf/kitchenaid-artisan/20183__446

Andy04
2.11.2011, 14:25
Bosch ima ob 125-letnici ustanovitve podjetja nekaj akcij. Več na http://www.bosch-home.com/si/

LP A.

Kljuk
11.11.2011, 12:08

Sicer še nisem mel KitchenAidov sem pa slišal, da pri njih ne dobiš glih price/performance ...

Jst sem pred časom kupil Omniblend in sem z njim ful zadovoljen. Brez problema ga postaviš ob bok Vitamixu al pa Blendtecu, je pa cenovno ful ugodnejši ...

nitro
11.11.2011, 12:45
Sicer še nisem mel KitchenAidov sem pa slišal, da pri njih ne dobiš glih price/performance ...

Jst sem pred časom kupil Omniblend in sem z njim ful zadovoljen. Brez problema ga postaviš ob bok Vitamixu al pa Blendtecu, je pa cenovno ful ugodnejši ...

Tudi mi smo pred časom iz Nemčije nabavli omniblenda oz JTC TM-800 in smo ful zadovoljni :ok 3HP in 38.000 RPM :eek

iKst
11.11.2011, 12:47
Price/performance nima veze. Izgled je važen.

Blindek
1.5.2012, 16:06
Da malo obudim temo.

Imam en problem s svojim pralnim strojem, znamke Gorenje, star kakih 8? let.

Do danes je deloval bp., sedaj pa je kar naenkrat ob vklopu ven vrglo fid. Ko sem odstranil zadnjo stranico, sem opazil da jermen ni bil nataknjen. Lepo zmontiral nazaj, probal priključiti in enako naprej ven meče fid v skoraj enakem trenutko ko pritisneš tipko za vklop. To dela ne glede na program.

Kaka ideja kaj bi lahko pogledal, ali pa kako priporočilo serviserja, ki dela tudi ob vikendih?(sem odsoten čez teden)

_commandos_
1.5.2012, 18:58
elektronika je šla h vragu http://ezspareparts.ie/wp-content/themes/shopperpress/thumbs/Indesit-Washing-Machine-Control-Card-WM43067-300x186.jpg

Blindek
1.5.2012, 20:39
To mam rad, kratko in jedernato :)

Potem pa je kdo na tekočem glede novih modelov? Lahko predlagate tudi prodajalce iz nemčije, avstrije, ker sem tako ali tako več tam kot v slo... Mogoče so celo določeni modeli, ki se prodajajo samo tam :ok

Falco
1.5.2012, 20:45
Rezervni del za Gorenje boš najležje našel v Sloveniji. :ok

Če mi napišeš točen model stroja, lahko pri prijatelju preverim, če ima elektroniko na zalogi oz. koliko je nova. Zdaj če si prepričan, da je to to.

Andy04
3.5.2012, 08:20
Da malo obudim temo.

Imam en problem s svojim pralnim strojem, znamke Gorenje, star kakih 8? let.

Do danes je deloval bp., sedaj pa je kar naenkrat ob vklopu ven vrglo fid. Ko sem odstranil zadnjo stranico, sem opazil da jermen ni bil nataknjen. Lepo zmontiral nazaj, probal priključiti in enako naprej ven meče fid v skoraj enakem trenutko ko pritisneš tipko za vklop. To dela ne glede na program.

Kaka ideja kaj bi lahko pogledal, ali pa kako priporočilo serviserja, ki dela tudi ob vikendih?(sem odsoten čez teden)

Rezervni del za Gorenje boš najležje našel v Sloveniji. :ok

Če mi napišeš točen model stroja, lahko pri prijatelju preverim, če ima elektroniko na zalogi oz. koliko je nova. Zdaj če si prepričan, da je to to.

@Blindek, jaz ne bi bil prepričan glede elektronike :). Je res, da če ti meče ven FI stikalo, je sigurno nekje na stroju prišlo do preboja. Kje točno, je pa drugo vprašanje. Lahko je elektronika, motor, kablovje / napeljava...
Ti FI stikalo vrže ven ko vklopiš stroj v vtičnico ali ko pritisneš gumb za vklop / izklop?
Za moj okus vsekakor preveč tvegano kar nekaj naročat...

Predlagam dve varianti: naj pride serviser pogledat kaj je narobe in naj ti pove kaj je narobe in koliko :eur bo stalo popravilo. Pol se boš pa odločil, ali je bolj smiselno popravljat stroj ali kupiti novega.

Potem pa je kdo na tekočem glede novih modelov? Lahko predlagate tudi prodajalce iz nemčije, avstrije, ker sem tako ali tako več tam kot v slo... Mogoče so celo določeni modeli, ki se prodajajo samo tam :ok

Kar nekaj prodajalcev in linkov najdeš v tej temi (http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=89752).

LP A.

Mat xxl
3.5.2012, 16:03
Po napisanem menim, da je težko, da je elektronika, prej morda kaka pumpa, motor ....ipd......

Do neke mere igračkanje deluje, ko pa vidim, da ti je že zmanjkalo previh idej, pa le pokliči strokovnega serviserja, tako ali tako, ti dobri povedo, kaj in koliko bo stalo, preden popravljajo, sicer pa računajo nekaj malega za diagnozo ! :ok

AJ
3.7.2012, 21:06
Imam eno vprašanje, katero kuhalno ploščo kupiti indukcijsko ali navadno steklo keramično? Gledal sem različne firme Od Miele, Bosch, Electrolux,...itd malo mi svetujte kaj vi uporabljate kaj priporočate?? Sedaj imam Bosch steklokeramično pa sta crknla 2 gorilnika-(al kako bi temu reku) bojda se ne splača popravljati.(Rele se sliši, da preklaplja ampak segreje se pa ne več)

Torej z predlogi in nasveti na dan.

Vnaprej hvala

Lp

Warden
3.7.2012, 21:22
Nadvse sem zadovoljen s 4x indukcijo. Imam Boshevo. Tudi kakšna druga firma bo verjetno v redu. Na steklokeramiko ali plin, ki sem ju imel prej, niti pod razno ne grem več. Prednosti indukcije: mnogo hitrejše kuhanje, kadar to rabiš, neprimerno maaanj čiščenja - to je praktično zanemarljivo, ker se plošča nikoli ne segreje na višjo temp. kot je temperatura posode in zaradi tega ni na plošči nikoli nič zažganega.
Zame idealna stvar. Priporočam vsakomur brez zadržkov :ok

Prečekiraj še gradbeno-stanovanjski forum " podsvojostreho" :ok

bizdam
4.7.2012, 05:08
Evo, jaz sem na gradbenostanovanjskem vprašal zadevo, in nisem dobil nobenega pametnega odgovora, tako da bom vprašal še tukaj.

Ali kdo ve, koliko je najvišja temperatura ki jo je zmožna ustvarit klasična pečica.
BOSCH vem da ima nastavitve do 300°C (kolikšna je pol dejanska temperatura je seveda drugo vprašanje), ampak jest bi meu tako, k bi šla tja do 350°C. Govorim o temperaturah pečenja, ne o piroliznem čiščenju.

Tenx.

Andy04
4.7.2012, 08:11
Imam eno vprašanje, katero kuhalno ploščo kupiti indukcijsko ali navadno steklo keramično? Gledal sem različne firme Od Miele, Bosch, Electrolux,...itd malo mi svetujte kaj vi uporabljate kaj priporočate?? Sedaj imam Bosch steklokeramično pa sta crknla 2 gorilnika-(al kako bi temu reku) bojda se ne splača popravljati.(Rele se sliši, da preklaplja ampak segreje se pa ne več)

Torej z predlogi in nasveti na dan.

Vnaprej hvala

Lp

4 indukcija ali 2+2 je večno vprašanje :-D. Jaz sem lansko leto kupil Bosch 2+2 in če bi še enkrat kupoval, bi se odločil enako :ok.

LP A.

AJ
4.7.2012, 08:19
4 indukcija ali 2+2 je večno vprašanje :-D. Jaz sem lansko leto kupil Bosch 2+2 in če bi še enkrat kupoval, bi se odločil enako :ok.

LP A.

Tudi jaz se odločam za bosch...a ti indukcija kaj brni al ne?imaš tudi booster?

Lp

perobmw
4.7.2012, 08:45

Lp
Samo res ,zakaj brni,jaz imam Gorenje 4x indukcija,čeprav sem se odločal 2 + 2 plin,sem vzel indukcijo in res je cool.

Warden
4.7.2012, 08:53

Lp

Moja ne brni, razen kdaj pa kdaj na booster ali če je pod posodo/ali na njej kakšna prezrta smetka. Lahko pa brni tudi pri neravnem dnu posode.

frga25
4.7.2012, 08:59
Brni zaradi neravne posode. Sam imam Boschevo 4x indukcija. Še enkrat bi vzel isto. Pred tem sem imel Eletrolux steklokeramično in je svetlobna leta za indukcijo. Mi je pa tudi zelo pomembno, da ima plata inox rob za zaščito.

Andy04
4.7.2012, 09:47

Lp

Nič ne brni :). Imam tudi booster. Evo, vzel sem tole http://www.bosch-home.com/si/produkti/kuhanje/kuhalne-plo%C5%A1%C4%8De/PIF645T14E.html?source=browse

LP A.

Andy04
4.7.2012, 09:48
Brni zaradi neravne posode. Sam imam Boschevo 4x indukcija. Še enkrat bi vzel isto. Pred tem sem imel Eletrolux steklokeramično in je svetlobna leta za indukcijo. Mi je pa tudi zelo pomembno, da ima plata inox rob za zaščito.
LP A.

PiLLLe
4.7.2012, 10:15
Pozna kdo kakega serviserja ki bi prisel na dom popravit hladilnik, in sicer glupi no frost sistem mi zmrzuje in potem se nabere prevec ledu, sploh ne hladi, pa se vsake 2 mesca ga moram odtajat.... je pa samsungov hladilnik, wannabe american fridge...

Sauron
25.9.2012, 18:33
Pozdravljeni!

Ta forum sem našel ko sem po googlu iskal podatke za naš star pralni stroj, zato bom zdaj kar tukaj vprašal.

Pred kratkim smo kupili nov pralni stroj Gorenje W6443 (http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/pralni-in-susilni-stroji/pralni_stroji?c=349228). Pod lastnostmi ima navedeno tiho delovanje. Na začetku smo zagnali samočistilni program in opazili, da je stroj precej glasen. Pri vrtenju, še posebno pri centrifugi, oddaja piskajoč zvok, ki se ga pri centrifugi sliši tudi skozi zaprta vrata, tako da o kakem tihem delovanju se ne da govoriti. Star pralni stroj ki smo ga imeli je bil zagotovo tišji.

Na spodnjih linkih sta dve zvočni datoteki. Zvok je bil posnet med samočistilnim programom pri počasnem in pri hitrem vrtenju. Pri pranju so zvoki podobni.

Počasno vrtenje: http://dl.dropbox.com/u/62445957/Pralni%20stroj%20Gorenje%20W6443/Pocasno%20vrtenje.wav
Hitro vrtenje: http://dl.dropbox.com/u/62445957/Pralni%20stroj%20Gorenje%20W6443/Hitro%20vrtenje.wav

Zanima me če ima kdo izkušnje s tem modelom? Ali je ta zvok normalen ali je kaj okvarjeno?
Na e-mail od gorenja sem že poslal ti dve datoteki, ampak nisem dobil še nobenega odgovora. Zdaj ne vemo, ali se sploh splača klicati servis v primeru da so ti zvoki normalni.

Mat xxl
25.9.2012, 22:08
Samo za to si se registriral .... pa to je BMW forum, dobrodošel ...... :ok

Sicer pa če ima stroj inverter motor bodo ti zvoki običajni in drugačni, kot prej.... :cool

Falco
25.9.2012, 22:25
Pokliči serviserja in bo prišel pogledat. ;)

Plavi
26.9.2012, 13:27
Tiho delovanje, super silent, etc.... štejejo edino podatki v dB.. marketing je marketing...

Poglej specifikacije, ki pravijo:

Nivo hrupa: 76 dB(A)
Raven hrupa pri pranju: 60 dB(A)re 1 pW
Nivo hrupa (sušenje): 76 dB(A)re 1 pW

Po podatkih čisto povprečno hrupen pralni stroj.

Nixxon
27.9.2012, 05:47
Tiho delovanje, super silent, etc.... štejejo edino podatki v dB.. marketing je marketing...

Po podatkih čisto povprečno hrupen pralni stroj.

Kaj pa pomeni ta odebeljeni del?

Sauron
27.9.2012, 09:15
Sicer pa če ima stroj inverter motor bodo ti zvoki običajni in drugačni, kot prej.... :coolStroj ima kolektorski motor. Malo sem brskal kakšni so inverter motorji in če prav razumem so brez kolektorja oz. brez krtačk, tako da hrup verjetno prihaja od trenja krtačk.

Pokliči serviserja in bo prišel pogledat. ;)Smo klicali na servis in so rekli naj počakamo še kakšne 3 tedne, da vidimo če se bo stroj utekel, drugače pa bo prišel serviser pogledat.

Po podatkih čisto povprečno hrupen pralni stroj.Prav na tem forumu sem našel podatke za naš star pralni stroj, ki naj bi imel raven hrupa pri pranju 62 dB. Torej naj bi bila približno enako hrupna, in tudi sta, če poskušam odmisliti piskajoč zvok. Ampak prav zaradi piskajočega/brenčečega zvoka se zdi ta novi pralni stroj glasnejši.

Če zvok slučajno prihaja od trenja med krtačkami in kolektorjem, potem bo mogoče čez nekaj časa, ko se krtačke nekoliko obrabijo in prilagodijo, ta piskajoči zvok izginil. Bomo videli kaj bo.

Ch4ng3
2.11.2012, 14:18
Doma se kupuje sušilni stroj, tako da bi bile kake izkušnje zelo dobrodošle. Kaj nabaviti, kakšen mora biti itd.? Pa za neko zmerno ceno. Uporabljal se bo pa itak samo čez zimo :)

joda
2.11.2012, 14:22
Hay!

Doma se kupuje sušilni stroj, tako da bi bile kake izkušnje zelo dobrodošle. Kaj nabaviti, kakšen mora biti itd.? Pa za neko zmerno ceno. Uporabljal se bo pa itak samo čez zimo :)

...bom videl če kaj najdem,ker tudi sam iščem,samo da moj mora imeti polnjenje zgoraj:)...če bi imel več prostora bi vzel Bosch ali Hoover in za več denarja,ker pa bo po vsej verjetnosti v shrambi pa...pa itak samo tiste 3-4 mesece....moj budžet je do 250€ pa moram za to nekaj najti:ok2

lp

joda

Ch4ng3
2.11.2012, 14:55
Hay!

...bom videl če kaj najdem,ker tudi sam iščem,samo da moj mora imeti polnjenje zgoraj:)...če bi imel več prostora bi vzel Bosch ali Hoover in za več denarja,ker pa bo po vsej verjetnosti v shrambi pa...pa itak samo tiste 3-4 mesece....moj budžet je do 250€ pa moram za to nekaj najti:ok2

lp

joda

No, potem smo pa na podobnem ... Če najdeš kaj solidnega prosim javi :ok

joda
2.11.2012, 14:57
Hay!

No, potem smo pa na podobnem ... Če najdeš kaj solidnega prosim javi :ok

...rabiš navadnega ali polnjenje zgoraj?

lp

joda

Davidf1
2.11.2012, 15:01
Kaj pa je razlika, če je polnjenje zgoraj poleg načina polnjenja :-D Je kaj boljši,...

Jaz bi tudi neki vzel, no moja bi mela,... :-D

joda
2.11.2012, 15:07
Hay!

Kaj pa je razlika, če je polnjenje zgoraj poleg načina polnjenja :-D Je kaj boljši,...

Jaz bi tudi neki vzel, no moja bi mela,... :-D

...spravi ti tole v garažo:ok2

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/Dicke_Bertha.Big_Bertha.jpg

lp

joda

Davidf1
2.11.2012, 15:11
No sem mislu, da je kaj drugega poleg prostorske,...

joda
2.11.2012, 15:14
Hay!

No sem mislu, da je kaj drugega poleg prostorske,...

...klasični so boljši:ok2...jih je pač lažje zvočno izolirati in mnogo večja ponudba je:cool

lp

joda

Ch4ng3
2.11.2012, 15:36
Hay!

...rabiš navadnega ali polnjenje zgoraj?

lp

joda

Mislim, da je vseeno :)

Ampak če je bolj priročno, potem bi najbrž raje vzeli takega, ki se polni od zgoraj.

Nixxon
5.11.2012, 06:13
Včeraj sem uspel zlomit en del multipraktika. :damn Ker se ga najbrž ne bo dalo popraviti, dvomim pa da se mi po delih splača nabavit novo posodo (bom pa preveril) me zanima če se splača zadevo kupit v tujini? In če ja, kje? Gledam nek srednji razred.

M power
5.11.2012, 08:30
Tujina ni kaj cenejša, plus še ptt, če naročaš po pošti... se v končni fazi dobi za podobno ceno pri nas.

Drugače bi pa bilo fino napisat kakpen tip aparata ti bolj odgovarja oz. katere pripomočke želiš imeti. :-D

Recimo kaj takega... starejši model za dobro ceno... in made in SLO je... če rabiš še blender se da dokupiti za dvajsetaka, ožemalnik pa za desetaka...:ok2

http://www.mimovrste.com/artikel/3560017729/mesalnik-bosch-mum4625
http://www.mimovrste.com/artikel/3570017023/q=MUZ4ZP1/ozemalnik-bosch-muz4zp1
http://www.mimovrste.com/artikel/3780019533/q=me%26scaron%3Balni%20vr%C4%8D/mesalni-vrc-bosch-muz4mx2

Nixxon
5.11.2012, 08:44
Blender imam posebej, ga nebi ravno dokupoval, ravno tako ne rabim ožemalnika.

luni
5.11.2012, 10:20
KLIK (http://psi-24.com/)

KLIK (http://geizhals.at/eu/?o=52)

Nixxon
5.11.2012, 10:27
Hvala obema.

perobmw
4.12.2012, 18:44
Mnenja http://www.mimovrste.com/artikel/3280006423/vgradni-pomivalni-stroj-beko-din-5837?gclid=CPClwcKzgbQCFQRc3godiWsA7g

joda
4.12.2012, 19:13
Hay!

...bistveno predrag:blackeye...brez minute matranja,ga najdeš vsaj za 15% ceneje

lp

joda

perobmw
4.12.2012, 19:19
Saj to sm prilepo samo za info,ga dobim v BigB...za 414.

damirkos1
4.12.2012, 20:04
uf pomivalc. Mene so učili da Bosch only. Ne berem teme, da me ne bo kdo :fight

joda
4.12.2012, 22:19
Hay!

Saj to sm prilepo samo za info,ga dobim v BigB...za 414.

:eek tolk drago:-D...če je pa drugod po 405:ok2...drugače pa kot je omenil damirkos1 Bosch only:ok,pa glej da bo švabski in med dražjimi (ki ga potem dobiš ceneje:-D) ali pa Miele...vse ostalo je dobro samo za vikend,kjer se bolj poredko uporablja...

lp

joda

iKst
4.12.2012, 22:28
Ja seveda, Bosch, pa minimalno jurja mora koštat, vse ostalo še za vikend ni, mogoče za pasjo uto.

Lahko prosim razložiš kaj je narobe z Bekotom za 400€? Jaz pomivam v njem vsak dan. Dela praktično neslišno, pomije vse kar dam not pa 5 let garancije ima.

joda
5.12.2012, 00:02
Hay!

...preden ti začnem razlagat,mi povej koliko časa ga imaš in kolikokrat na teden pereš?

...in nič ni narobe z njim,jaz si ga bom kupil za na vikend:),al pa indesit...

lp

joda

Mat xxl
5.12.2012, 00:14
Od Indesita samo bejži, sam prisegam na Bosch, sem pa od mnogih poznavalcev slišal, da pred Bekom kapo dol, se vidi, da delajo mašine za Bosch v svoji tovarni. :ok

joda
5.12.2012, 00:35
Hay!

Od Indesita samo bejži, sam prisegam na Bosch, sem pa od mnogih poznavalcev slišal, da pred Bekom kapo dol, se vidi, da delajo mašine za Bosch v svoji tovarni. :ok

..no pol pa Beko:ok2...in nižje cenovni Bosch se tudi ne dela v Nemčiji,no saj mašine za te delajo v Beku:ok2...ko sem kupoval pomivalca za doma so mi takrat razložili na podlagi serijske številke kako veš kje je bil narejen...evo podobno kot VIN pri bemfi:ok2,samo sem pozabil kako:frown

lp

joda

Nixxon
5.12.2012, 05:59
Hm, midva imava od Whirlpoola enega, pa razen tega da včasih eno cev ven rukne (in je potem spodnja stran slabše oprana), dela bp.

iKst
5.12.2012, 08:02
...preden ti začnem razlagat,mi povej koliko časa ga imaš in kolikokrat na teden pereš?

Vsak dan je v pogonu, včasih tudi po 2x. Kot sem napisal. Pomiva neslišno, vse kar dam not pride ven čisto, v najbolj varčnem razredu je... Za to ceno ga pa po 5 letih, kolikor je garancije lahko vržem stran in nabavim novega.

joda
5.12.2012, 09:30
Hay!

Vsak dan je v pogonu, včasih tudi po 2x. Kot sem napisal. Pomiva neslišno, vse kar dam not pride ven čisto, v najbolj varčnem razredu je... Za to ceno ga pa po 5 letih, kolikor je garancije lahko vržem stran in nabavim novega.

...vprašanje če bo pri taki intenzivnosti zdržal 5 let (pri garanciji veš,da ne upoštevajo vsega)....midva imava od Boscha že 11+let in je še vedno kot nov,pere pa vsaj 6x na teden in edini strošek do sedaj je bila zamenjava spodnje pume....pri današnjih pomivalnih,sušilnih in pralnih strojih je tako,da je pri nizko in srednje cenovnih problem,da je skoraj vsako popravilo tako drago da se ne izplača popravljati,ker se garancija prizna samo na določene pogoje,najbolj očitno kar se popravil tiče je pri pralnih strojih,kjer moraš (tudi pri nekaterih dražjih modelih) zamenjati cel boben,ker je vse "zlito" skupaj in se ne da menjati posameznih delov kot pri starejših modelih in kolikor sem seznanjen je podobno pri pomivalnih strojih,je pa vseeno malo bolje...

lp

joda

Plavi
5.12.2012, 11:39
Hay!

...vprašanje če bo pri taki intenzivnosti zdržal 5 let (pri garanciji veš,da ne upoštevajo vsega)....midva imava od Boscha že 11+let in je še vedno kot nov,pere pa vsaj 6x na teden in edini strošek do sedaj je bila zamenjava spodnje pume....pri današnjih pomivalnih,sušilnih in pralnih strojih je tako,da je pri nizko in srednje cenovnih problem,da je skoraj vsako popravilo tako drago da se ne izplača popravljati,ker se garancija prizna samo na določene pogoje,najbolj očitno kar se popravil tiče je pri pralnih strojih,kjer moraš (tudi pri nekaterih dražjih modelih) zamenjati cel boben,ker je vse "zlito" skupaj in se ne da menjati posameznih delov kot pri starejših modelih in kolikor sem seznanjen je podobno pri pomivalnih strojih,je pa vseeno malo bolje...

lp

joda

Joda, ti govoriš o 10 let starih aparatih, kjer se je res poznalo kaj si kupil. Sedaj je zgodba zelo žalostna. Mogoče Miele ok, no lahko bi bil za tako ceno. Bosch pa tako, meni je pomivalc rukno pred 14 dni, šel je nek grelec (oz. serviser je menjal cel"motor" verjetno črpalko z grelcem). Star je 1,5 leta in bil ob nakupu pri 30 % popusta še vedno 600 €, tako da.. ne vem ...če to še vedno velja. Da o servisu ne govorim, porazno.
V kolikor bodo vsi ostali stroji v hiši naslednjih par let delali brez problema ok, drugače pa bom vsekakor pogledal proti drugim znamkam. (sedaj imam vse komplet bosch).
lp

peroa
5.12.2012, 12:23
A ne dela Gorenje aparate za Bosch?

rokxy
5.12.2012, 12:26
Joda, ti govoriš o 10 let starih aparatih, kjer se je res poznalo kaj si kupil. Sedaj je zgodba zelo žalostna. Mogoče Miele ok, no lahko bi bil za tako ceno. Bosch pa tako, meni je pomivalc rukno pred 14 dni, šel je nek grelec (oz. serviser je menjal cel"motor" verjetno črpalko z grelcem). Star je 1,5 leta in bil ob nakupu pri 30 % popusta še vedno 600 €, tako da.. ne vem ...če to še vedno velja. Da o servisu ne govorim, porazno.
V kolikor bodo vsi ostali stroji v hiši naslednjih par let delali brez problema ok, drugače pa bom vsekakor pogledal proti drugim znamkam. (sedaj imam vse komplet bosch).
lp

mi smo ves čas kupovali gorenje, razen pomivalca whirlpool, ki je bil takrat res drag ko žafran, ampak je z enim vmesnim popravilom tipkovnice zdržal celih 17 let.
sedaj smo kupili poceni gorenje stroj in sploh ne suši posode. ko konča, je vse mokro in je treba brisat ali pa pustit odprto stat še en dan, da izhlapi. ne vem ali je to neki narobe ali je pač cheap shit.

isto je z gorenje kuhalno ploščo, ki smo jo mel že na servisu (v roku par mescev po nakupu) pa še sedaj zajebava.

tko da kar se gorenja tiče je šla kvaliteta dol, ali pa imamo mi nesrečo.

me pa zanima, če vam posodo čist posuši pomivalc, sploh tisti k mate najcenejše variante?

Mat xxl
5.12.2012, 12:35
A ne dela Gorenje aparate za Bosch?

Dela in obratno tudi !:ok

_commandos_
5.12.2012, 13:28
me pa zanima, če vam posodo čist posuši pomivalc, sploh tisti k mate najcenejše variante?

moj cheap beko suši ,edini strošek z njim v 6 letih je bilo stikalo za vklop (15€) pere pa 5-6x na teden

perobmw
5.12.2012, 14:41
evo Bekota sem dobil za 400 in to s prevozom.Verjetno ga boma z mojo vzela,sma tudi bila prepricana da vzamema Bosch ,ampak zakaj dajat 600+ .Posodo bova pralq verjetno 2x na teden in upam ,da bo vse OK. :-)
Imava se hladilnik od Bekota(tega ta velikega) ze dve leti in se vedno brez tezav.

damirkos1
5.12.2012, 16:18
No na pomivalce se spoznam ko Marica u krivi ku_ac, tako da... Samo da vam pere. Meni tudi :) :ok

joda
5.12.2012, 22:03
Hay!

lp

...ja najin je bil takrat med še vedno med najdražjimi:) (kljub 30% popustu) sem ga moral čakati še dva meseca po vplačilu:blackeye,ker ga še ni bilo na tržišču v prodaji,....ker je bil ekološki...med pranjem se toplota zbira v posebni akumulacijski posodi,ki po zaključku pranja suši posodo in tako ne kuri dodatne energije za sušenje:ok2 sem takrat na koncu leta dobil povrnjen 90% znesek vplačanega zneska stroja,ker sem ga prijavil v dohodnino:ok2

evo Bekota sem dobil za 400 in to s prevozom.Verjetno ga boma z mojo vzela,sma tudi bila prepricana da vzamema Bosch ,ampak zakaj dajat 600+ .Posodo bova pralq verjetno 2x na teden in upam ,da bo vse OK. :-)
Imava se hladilnik od Bekota(tega ta velikega) ze dve leti in se vedno brez tezav.

Bosch za 600+ ni pravi Bosch,če me razumeš,tako,da je bolje vzeti Beko:ok,ker verjetno dobiš več....

mi smo ves čas kupovali gorenje, razen pomivalca whirlpool, ki je bil takrat res drag ko žafran, ampak je z enim vmesnim popravilom tipkovnice zdržal celih 17 let.
sedaj smo kupili poceni gorenje stroj in sploh ne suši posode. ko konča, je vse mokro in je treba brisat ali pa pustit odprto stat še en dan, da izhlapi. ne vem ali je to neki narobe ali je pač cheap shit.

isto je z gorenje kuhalno ploščo, ki smo jo mel že na servisu (v roku par mescev po nakupu) pa še sedaj zajebava.

tko da kar se gorenja tiče je šla kvaliteta dol, ali pa imamo mi nesrečo.

:crazy:-D...gorenje NE DELA POMIVALNIH STROJEV!!!

lp

joda

Nixxon
6.12.2012, 06:48

Meni ne. Itak pa raje obrišem stvari ker imamo pri nas očitno vodo z veliko kamna ker so vedno fleki na posodi, če pustim da se zadeva posuši sama od sebe.

Plavi
6.12.2012, 07:00
Hay!

Bosch za 600+ ni pravi Bosch,če me razumeš,tako,da je bolje vzeti Beko:ok,ker verjetno dobiš več....

lp

joda

Joda, včasih se delaš tako pametnega, da kr boli.,, res. Torej sta prava bosch pomivalca trenutno samo dva oz. trije od 17 -ih? le dva oz. trije so nad 600 € ko odšteješ 30% dol.
Al pa mogoče samo tvoj, custom made? :)

joda
6.12.2012, 09:20
Hay!

Joda, včasih se delaš tako pametnega, da kr boli.,, res. Torej sta prava bosch pomivalca trenutno samo dva oz. trije od 17 -ih? le dva oz. trije so nad 600 € ko odšteješ 30% dol.
Al pa mogoče samo tvoj, custom made? :)

...nikjer nisem napisal ob predpostavki 30% dol,kar naj bi potem pomenilo normalne maloprodajne cene,tj. priporočene maloprodajne cene z DDV-jem...pa napisano je bilo avtorju posta,če ve kaj mislim,pod tisto kar je bilo podčrtano....

cene pomivalnih strojev...

http://www.bosch-home.com/si/produkti/pomivanje.html

lp

joda

nitro
6.12.2012, 09:48
Če je point kvaliteta pol namesto Bosch raje Siemens nabavi.

rokxy
6.12.2012, 09:51
Meni ne. Itak pa raje obrišem stvari ker imamo pri nas očitno vodo z veliko kamna ker so vedno fleki na posodi, če pustim da se zadeva posuši sama od sebe.

okej, hvala. mi smo imeli doslej samo en pomivalc pr bajti in je sušil do suhega. tale gorenje pa ne. ampak kot rečeno, tisti je bil high-end, tale pa čist low-end.

Davidf1
6.12.2012, 09:52

lp

joda

Kaj misliš s tem, da jih ne dela?

rokxy
6.12.2012, 09:53

lp

joda

hudiča, pol pa obstaja firma, ki ima isti logo in trži pomivalce

Nixxon
6.12.2012, 09:59
Saj to je problem dandanašnji, ker je logo in prodajalna edino kar je od Gorenja. Gorenje prodaja ohoho stvari, pa jih je kar nekaj prebrandanih od drugih, oziroma jih ne dela Gorenje. Ne vem če je tako s pomivalci, ampak za nekatere stvari sem siguren (pa se sedajle ne spomnim za katere mi je bilo rečeno).

Stupo
6.12.2012, 10:03
Pred nekaj tedni nam je prvič crknil 16 let star Boschev pomivalni stroj (aqua stop ventil ni več deloval).
Malo sva debatirala s serviserjem in je rekel da nižjo serijo Boscha izdelujejo v Turčiji, najvišjo serijo pa v Nemčiji.
Pravi da je razlika v kvaliteti materialov in izdelve ogromna in da "turki" kar pogosto crkujejo, pri nemških je ba bolj kot ne izjema, da kaj crkne.

Mat xxl
6.12.2012, 12:12
Upam, da ti je Aquastop zastonj zamenjal, saj se Bosch reklamira, da ima Aquastop doživljensko garancijo, razen, če bodo za tvojega rekli, da je že poživljenski ..... :ok2

joda
6.12.2012, 12:24
Hay!

Kaj misliš s tem, da jih ne dela?

...gorenje ni nikoli delalo pomivalnih strojev

hudiča, pol pa obstaja firma, ki ima isti logo in trži pomivalce

.....pomivalce so kupovali najprej od Italijanov...mislim,da SMEG,kasneje pa od Špancev...tistih ITA,pa sploh niso znali popravljati naši serviserji.sedaj pa kolikor mi je znano kupujejo od Boscha,za katerega v gorenju delajo sestavne dele....

Pred nekaj tedni nam je prvič crknil 16 let star Boschev pomivalni stroj (aqua stop ventil ni več deloval).
Malo sva debatirala s serviserjem in je rekel da nižjo serijo Boscha izdelujejo v Turčiji, najvišjo serijo pa v Nemčiji.
Pravi da je razlika v kvaliteti materialov in izdelve ogromna in da "turki" kar pogosto crkujejo, pri nemških je ba bolj kot ne izjema, da kaj crkne.

...in te naj bi kupovalo Gorenje,lahko pa da se motim,sušilne stroje (polnjenje zgoraj) pa kupujejo od Brandt-a....

lp

joda

rokxy
6.12.2012, 13:00
Hay!

...gorenje ni nikoli delalo pomivalnih strojev

.....pomivalce so kupovali najprej od Italijanov...mislim,da SMEG,kasneje pa od Špancev...tistih ITA,pa sploh niso znali popravljati naši serviserji.sedaj pa kolikor mi je znano kupujejo od Boscha,za katerega v gorenju delajo sestavne dele....

...in te naj bi kupovalo Gorenje,lahko pa da se motim,sušilne stroje (polnjenje zgoraj) pa kupujejo od Brandt-a....

lp

joda

in kaj naj to mene briga. jaz sem kupil pomivalni stroj Gorenje in je bolj švoh kvalitete (sicer najcenejšega, torej dopuščam da je za ta rang standard, da ne posuši posode). kje oni dobivajo dele, al pa cele stroje je meni malo mar.

sicer pa sploh ne vem kaj si hotel poudariti s svojim prvim odgovorom. moje vprašanje je bilo čisto nekaj drugega. :confused

Stupo
6.12.2012, 14:31
Upam, da ti je Aquastop zastonj zamenjal, saj se Bosch reklamira, da ima Aquastop doživljensko garancijo, razen, če bodo za tvojega rekli, da je že poživljenski ..... :ok2

Ni bilo zastonj, 70€ je računal :)
Se bom pozanimal kako je s tem, hvala za nasvet! :ok

joda
6.12.2012, 15:58
Hay!

in kaj naj to mene briga. jaz sem kupil pomivalni stroj Gorenje in je bolj švoh kvalitete (sicer najcenejšega, torej dopuščam da je za ta rang standard, da ne posuši posode). kje oni dobivajo dele, al pa cele stroje je meni malo mar.

sicer pa sploh ne vem kaj si hotel poudariti s svojim prvim odgovorom. moje vprašanje je bilo čisto nekaj drugega. :confused

....preberi še enkrat:ok

lp

joda

Andy04
6.12.2012, 19:10
Da se ne boste nekateri užgali :crazy... Ne pisat stvari, če o njih nimate pojma.
O tem, kje delamo Bosch aparate, je še najbližje @joda.

Spodnja trditev za pomivalne stroje tudi drži :ok.

Še en namig, če hočete: sušilci Siemens in Bosch se delajo v isti tovarni. Lokacija? Ne povem :hihi.

LP A.

rokxy
6.12.2012, 19:19
Hay!

....preberi še enkrat:ok

lp

joda

ja moje vprašanje je blo, kako kaj drugim suši pomivalc, če suši do kraja, ali še vedno ostane malo mokra posoda...tvoj odgovor je bil neki BV.

joda
6.12.2012, 20:16
Hay!

Da se ne boste nekateri užgali :crazy... Ne pisat stvari, če o njih nimate pojma.
O tem, kje delamo Bosch aparate, je še najbližje @joda.

Spodnja trditev za pomivalne stroje tudi drži :ok.

Še en namig, če hočete: sušilci Siemens in Bosch se delajo v isti tovarni. Lokacija? Ne povem :hihi.

LP A.

...morda v deželi začetka 2WW:)

ja moje vprašanje je blo, kako kaj drugim suši pomivalc, če suši do kraja, ali še vedno ostane malo mokra posoda...tvoj odgovor je bil neki BV.

...odgovoril sem ti glede na to kar si napisal,da ste kupili najcenejši gorenjev pomivalni stroj (gorenje naj bi bil pojem kvalitete:ok) in da ne suši....moj odgovor pa je bil,če ga znaš pravilno prebrati,de ni čudno,da ne suši,ker gorenje tako ali tako ne izdeluje pomivalnih strojev,če je pa še najcenejši,pa bog si ga vedi kje so ga skupaj spacali...

...ko smo že tudi pri sušilnih strojih,sem pred tednom nabavil sušilni stroj Vedette,ker je pač najcenejši:) med sušilnimi stroji z zgornim odpiranjem (ni prostora za navadnega)....nimam pojma kakšna je kvaliteta,ampak baje ga sestavljajo v Brandt-u,ki je dejansko izumil sušilni stroj z gornjim polnjenjem....ja OK vem,da n i isti kot Brandt,je pa zelo podoben in še uradni serviser za SLO je ženin žlahtnik (no to smo zvedeli šele ob nakupu:))

lp

joda

rokxy
7.12.2012, 10:59
Hay!
...odgovoril sem ti glede na to kar si napisal,da ste kupili najcenejši gorenjev pomivalni stroj (gorenje naj bi bil pojem kvalitete:ok) in da ne suši....moj odgovor pa je bil,če ga znaš pravilno prebrati,de ni čudno,da ne suši,ker gorenje tako ali tako ne izdeluje pomivalnih strojev,če je pa še najcenejši,pa bog si ga vedi kje so ga skupaj spacali...

speak plainly then :-D tko kt je nixxxon uporabno odgovoru

še vedno pa moram rečt, da se ne strinjam s tvojo razlago glede dela. mogoče ne dela v velenju v lastni tovarni ali pa v tovarni v tujini. ampak tudi če so na bazarju kupili pomivalca in gor nalimal znamko gorenje, je to zame gorenje pomivalni stroj. če so gor nalimal, naj še pa za tem stojijo:blackeye. torej zame je ekvivalent, če so sami naredili iz scratch, ali pa dobli s kitajske in samo nalimal znamko.

kar se tiče pa kvalitete, pa sem takoj zapisal, da dopuščam možnost, da pri low-end pomivalcu suha posoda pač ni standard (lahko pa da je kaka napaka na tem stroju). zato pa me je zanimalo, kako je pri drugih, ki imajo poceni robo.

Stupo
7.12.2012, 12:19
speak plainly then :-D tko kt je nixxxon uporabno odgovoru

še vedno pa moram rečt, da se ne strinjam s tvojo razlago glede dela. mogoče ne dela v velenju v lastni tovarni ali pa v tovarni v tujini. ampak tudi če so na bazarju kupili pomivalca in gor nalimal znamko gorenje, je to zame gorenje pomivalni stroj. če so gor nalimal, naj še pa za tem stojijo:blackeye. torej zame je ekvivalent, če so sami naredili iz scratch, ali pa dobli s kitajske in samo nalimal znamko.

kar se tiče pa kvalitete, pa sem takoj zapisal, da dopuščam možnost, da pri low-end pomivalcu suha posoda pač ni standard (lahko pa da je kaka napaka na tem stroju). zato pa me je zanimalo, kako je pri drugih, ki imajo poceni robo.

Če odpreš pomivalni stroj takoj po pranju, bo posoda malo mokra.
Če pa počakaš 1 urco, bi pa morala biti suha popolnoma. Izjema je dno kakšne skodelice.

joda
7.12.2012, 12:46
Hay!

Če odpreš pomivalni stroj takoj po pranju, bo posoda malo mokra.
Če pa počakaš 1 urco, bi pa morala biti suha popolnoma. Izjema je dno kakšne skodelice.

...posoda mora biti po pranju popolnoma suha (razen skodelic kot praviš,ker se voda zaustavi na dnu) je pa dobro počakati ene 10 minut,da se tudi ohladi...

lp

joda

rokxy
7.12.2012, 13:07
Hay!

...posoda mora biti po pranju popolnoma suha (razen skodelic kot praviš,ker se voda zaustavi na dnu) je pa dobro počakati ene 10 minut,da se tudi ohladi...

lp

joda

stroj ponavadi odpremo takoj ko zapiska, ali pa par minut po tem. bomo sedaj sprobali še kako drugo varianto, torej malo dlje počakat.

pri starem stroju smo skontali, da je dobro takoj odpret ko konča, da tista para bruhne ven. posoda je bila takrat vedno popolnoma suha. sedaj ista tehnika ne pali, je pa res, da ko sedaj po koncu odprem stroj, niti malo ne udari para ven, komaj kaj toplo je notri. :confused

skodelice nalagamo postrani, da čimveč odteče doli, ampak še vedno zastaja tisto malo vode na robu, kar se prej tudi ni dogajalo.

nitro
7.12.2012, 13:12
stroj ponavadi odpremo takoj ko zapiska, ali pa par minut po tem. bomo sedaj sprobali še kako drugo varianto, torej malo dlje počakat.

pri starem stroju smo skontali, da je dobro takoj odpret ko konča, da tista para bruhne ven. posoda je bila takrat vedno popolnoma suha. sedaj ista tehnika ne pali, je pa res, da ko sedaj po koncu odprem stroj, niti malo ne udari para ven, komaj kaj toplo je notri. :confused

skodelice nalagamo postrani, da čimveč odteče doli, ampak še vedno zastaja tisto malo vode na robu, kar se prej tudi ni dogajalo.

Hja očitno nekaj z grelci ni ok, oz. s programatorjem. Po pranju bi mogla biti posoda tako vroča, da jo komaj lahko primeš :confused

perobmw
20.12.2012, 10:34
Mnenja http://www.mimovrste.com/artikel/3280006423/vgradni-pomivalni-stroj-beko-din-5837?gclid=CPClwcKzgbQCFQRc3godiWsA7g
Evo deset dni ze stroj obratuje,sem zadovoljen,po koncanem pranju je tudi posoda suha.
Sem mislil, da se bo pomivalo 2x na teden,realno pa se 3-4x na na teden.:blackeye

Zmago1
21.12.2012, 07:14

Kvaliteta je povsem primerljiva z drugimi znamkami, le garancija je daljša in servis je boljši-hitrejši. Tudi jaz sem za Gorenje.

Moja izkušnja imamo pralni stroj in sušilni stroj:

Pralni stroj je star ene 10-12 let in dela bp, ene 2x je nekaj šlo narobe, zlomila se je ena tipka, in en filter se je zamašil. Sem malo odprl in naročil za par € rezervni del in ga sam zamenjal brez problema, to je še stroj stare šole.

Sušilni stroj je star 3 leta, je srednji razred, že precej bolj plastičen, in ne da se več tako enostavno odpret, se je pa že 2x ustavil, 1 x po naši krivdi :) Serviser prišel naslednji dan, zelo fleksibilen za uro prihoda, zamenjal stvar tiptop deluje naprej.Pravi da bodo v 5 letih odpravili VSE težave če le sam ne odpiraš stroja, to mi je strogo zabičal.

Za druge znamke poznam Elektrolux kjer sem imel eno težavo ob nakupu pečice in mi niso hoteli odpravit na garancijo, obrnil sem se na prodajalca, ta se je zgovarjal na servis, servis se je zgovarjal na uvoznika, uvoznik spet na prodajalca, prodajalec spet na prevajalca navodil, vglavnem,..jaz sem pa plačal phhhhh...Čeprav sem vzel za 4.000€ gospodinjskih aparatov Elektrolux so mi vseeno računali 50€ za stvar ki bi itaq morala biti v garanciji. To mi je pa res nažrlo živce, čisto po nepotrebnem so si naredili slabo reklamo.

lp

Rjuhar
21.12.2012, 07:57
Je kje kdo, ki zrihta Gorenjev pralni stroj ceneje?

Monaco
16.3.2013, 20:59
:)

e30 diamantschwarz
11.5.2013, 13:10
Hello. Za vse, ki se spoznate na elektromotorje imam vprašanje. Namreč, zanima me vrsta materiala, na katerega pride bakreno navitje.

Doma je crknila električna kosilnica in sem sedaj motor razstavil, ker pa materiala ne poznam in bi zadevo rad prodal na dinos, bi se rad pozanimal o tem materialu, ki ima kar zajetno specifično maso (predvidevam da gre za neko zlitino).

Hvala in lep pozdrav!

Andy04
13.5.2013, 10:27
Skoraj gotovo je statorski paket iz elektropločevine
http://www.merkur.eu/blog/blog-post/2010/03/01/elektro-plocevina/index.html?cHash=ed037af7d03f2bc939544b6dc52c003b
http://www.acroni.si/data/files/1363782449.pdf

LP A.

e30 diamantschwarz
13.5.2013, 11:40
Skoraj gotovo je statorski paket iz elektropločevine
http://www.merkur.eu/blog/blog-post/2010/03/01/elektro-plocevina/index.html?cHash=ed037af7d03f2bc939544b6dc52c003b
http://www.acroni.si/data/files/1363782449.pdf

LP A.

Hvala @andy! Verjetno bo res ena izmed teh elektropločevin, po barvi bi znal biti pod oznako C6 v Acronijevi razpredelnici.

Taucher
29.8.2013, 07:15
Morda kje piše v tej temi pa da predolgo ne iščem in sicer konkretno za mikrovalovno pečico, sem že gledal različne Bosch, Sharp, Candy in podobne, moje tokratne želje so predvsem seveda čim ugodneje, da imajo že programe za odtajanje, po možnosti dvojni žar (ni pa pogoj), velikost do 21L, da ima možnost funkcije epčenje Pizze, Inox look, kaj priporočate? Namreč modelov je na trgu preveč :ok2

Taucher
17.9.2013, 10:40
A kdo uporablja mikrovalovko Sharp R-642? :ok2

Andy04
17.9.2013, 12:29
Mi2 imava Sharpovo mikrovalovko, ni pa točno ta model (mislim, da je R234). Več kot 10 let intenzivno v uporabi in še kar diha :).
LP A.

Veljo
17.9.2013, 12:47
Mikorovalovka je zadnja stvar katero bi imel in uporabljal v kuhinji :).
Taucher :fight.:-D

Taucher
17.9.2013, 12:56
Mikorovalovka je zadnja stvar katero bi imel in uporabljal v kuhinji :).
Taucher :fight.:-D

Jo nucam sam za kaj pogret (mlek, štrudelj,...), pozim kaj odtalit (k ni zun močnega sonca) :), da ne "kurblam" pečice ali plošče :ok2

Monaco
17.9.2013, 17:29
Če hočeš dobro, kupi nekaj z inverterjem.
Za pogret je dobra vsaka, žar se sliši fajn, samo ne poznam nobenega, ki bi ga v praksi uporabljal. Odtaljevanje je samo bolj nežna stopnja ;)

Btw, mleko je ena redkih stvari, ki res ni za v mikrovalovko. Probaj pogret skodelico v mw in eno na kuhališču na enako temperaturo. Potem pa čez par minut še enkrat primerjaj temperature. Ok, je pa res, da je to homogenizirano mleko že toliko "deformirano", da bistveno slabše sploh ne more bit ;)

Taucher
17.9.2013, 19:16
Jaz itak ne odobravam mikro, sam mleko in ostalo lepo na stedilniku grejem, a naša hoče tudi pri meni še mikro :-D

Imamo drugače že eno Bosch HMT75G451 in žara ne vem če sem kdaj ga sprobal, k tud ne vem kako so tisti programi narejeni-se mi ni dalo poglabljati, pri Sharpu R-642IN pa vidim že neke programske menu tipke in me nekako ta bolj privlači, sploh k jo dobim za 90€... Ni pa za rečt, da bom še eno G451 vzel za ... good price :)

Bomo videli, do druzga mesca se bom že neki zmislu... Danes sem montiral zam. omaro Beko, da vidimo ali bo v garanciji 5 let delovala tko kot pravijo in kot piše v podatkih glede porabe (257 kWh/leto).

Če pa smo že pri aparatih, prisegam seveda na Bosch/Siemens in višje en.razrede A++(+), tako da se mi mesečni strošek el. energije za gosp. aparate (pomivalc, pralni stroj, napa, pečica, hladilnik z malo skrinjo, boiler,...) + ostali aparati in luči, giblje okoli 20-30€/mesec. Neki je na tem A+++ pri božotu ob povprečni porabi... :) Sicer pa bomo videli kaj bodo cifre pokazale na 5 letno obdobje in recimo ob povečanju družine :ok2

joda
17.9.2013, 19:59
Hay!

Jaz itak ne odobravam mikro, sam mleko in ostalo lepo na stedilniku grejem, a naša hoče tudi pri meni še mikro :-D

Imamo drugače že eno Bosch HMT75G451 in žara ne vem če sem kdaj ga sprobal, k tud ne vem kako so tisti programi narejeni-se mi ni dalo poglabljati, pri Sharpu R-642IN pa vidim že neke programske menu tipke in me nekako ta bolj privlači, sploh k jo dobim za 90€... Ni pa za rečt, da bom še eno G451 vzel za ... good price :)

Bomo videli, do druzga mesca se bom že neki zmislu... Danes sem montiral zam. omaro Beko, da vidimo ali bo v garanciji 5 let delovala tko kot pravijo in kot piše v podatkih glede porabe (257 kWh/leto).

Če pa smo že pri aparatih, prisegam seveda na Bosch/Siemens in višje en.razrede A++(+), tako da se mi mesečni strošek el. energije za gosp. aparate (pomivalc, pralni stroj, napa, pečica, hladilnik z malo skrinjo, boiler,...) + ostali aparati in luči, giblje okoli 20-30€/mesec. Neki je na tem A+++ pri božotu ob povprečni porabi... :) Sicer pa bomo videli kaj bodo cifre pokazale na 5 letno obdobje in recimo ob povečanju družine :ok2

...se pravi, da imaš vse non-stop izključeno:confused, ker mi imamo strošek med 75-100€/mesec...

lp

joda

Taucher
17.9.2013, 20:20
Ja ne, vse je vklopljeno; pečica dela več ali manj samo za vikende, boiler imam na ekonomi,...kuhinjsko ploščo imam 3x plin + 1x strom, ker mi tako bolj odgovarja. Pomivalec dela med tednom 1x/2 dni, vikend vsak dan po 2 ali 3 pranja,... Primer avgusta, ko je bil vmes teden dopusta, dal na holiday program, sem imel porabo el. en. za cel mesec 19,**€ :ok

Saj pravim, pri večji družini (4 člani) recimo da prišteješ še 100% gor, pa tudi ne, ker konec koncev če je več članov, bo povečan strošek bolj na račun boilerja pa morda 2 stroja pranja na teden, ostalo pa ti isto laufa, tv, compi, router, radio,...

Jaz imam strošek do tega trenutka max 121€/mesec v času zime, s tem da takrat je zima na polno bila in razlika zaradi tega, ker si stanovanje ogrevam tudi z el. konverterji ATLAS :ok2 Tako da ko si nazaj računam povprečje, imam za celo leto za vso el. energijo in z zimskim ogrevanjem porabo 58€/mesec...

Saj pravim, da ko sem kupoval aparate, sem res da plačal prvotno malce več, a so tudi vsi že A++(+) Bosch, varčni tako električno kot tudi vodovodno :ok

Poleg tega imam trenutno enofazni enotarifni števec in bom menjal na enofazni dvotarifni, tako da bi bil po mojih ocenah povprečni strošek na letni ravni bil še za okoli 6€/mesec manjši. Saj v času zime in vikende mi non stop ogreva površine in ta razlog poveča strošek. Ko pa bo še za vikende cenejši tok, pa bo še ugodnejše. S tem da, bom dodatno naslednje leto dal v dnevno kaminsko pečko in bom za vikende bivalne prostore ogreval na drva-upam, da bo se dober obneslo, če ne drugega bo prijetnejši ambient ob gledanju tv-ja in padanju snega :)

joda
17.9.2013, 21:17
Hay!

Ja ne, vse je vklopljeno; pečica dela več ali manj samo za vikende, boiler imam na ekonomi,...kuhinjsko ploščo imam 3x plin + 1x strom, ker mi tako bolj odgovarja. Pomivalec dela med tednom 1x/2 dni, vikend vsak dan po 2 ali 3 pranja,... Primer avgusta, ko je bil vmes teden dopusta, dal na holiday program, sem imel porabo el. en. za cel mesec 19,**€ :ok

Saj pravim, pri večji družini (4 člani) recimo da prišteješ še 100% gor, pa tudi ne, ker konec koncev če je več članov, bo povečan strošek bolj na račun boilerja pa morda 2 stroja pranja na teden, ostalo pa ti isto laufa, tv, compi, router, radio,...

Jaz imam strošek do tega trenutka max 121€/mesec v času zime, s tem da takrat je zima na polno bila in razlika zaradi tega, ker si stanovanje ogrevam tudi z el. konverterji ATLAS :ok2 Tako da ko si nazaj računam povprečje, imam za celo leto za vso el. energijo in z zimskim ogrevanjem porabo 58€/mesec...

Saj pravim, da ko sem kupoval aparate, sem res da plačal prvotno malce več, a so tudi vsi že A++(+) Bosch, varčni tako električno kot tudi vodovodno :ok

Poleg tega imam trenutno enofazni enotarifni števec in bom menjal na enofazni dvotarifni, tako da bi bil po mojih ocenah povprečni strošek na letni ravni bil še za okoli 6€/mesec manjši. Saj v času zime in vikende mi non stop ogreva površine in ta razlog poveča strošek. Ko pa bo še za vikende cenejši tok, pa bo še ugodnejše. S tem da, bom dodatno naslednje leto dal v dnevno kaminsko pečko in bom za vikende bivalne prostore ogreval na drva-upam, da bo se dober obneslo, če ne drugega bo prijetnejši ambient ob gledanju tv-ja in padanju snega :)

...je bilo strokovno dokazano,da se strošek povrne šele po mislim, da 12+ letih, tako,da to nima takšne veze, bolj ima to, da imaš skoraj vse izključeno:-D

...pri nas pomivalc lauva 6x/teden,boilerji so prižgani non-stop, pralni stroj 6dni/teden...

lp

joda

Taucher
18.9.2013, 06:31
Hay!

...je bilo strokovno dokazano,da se strošek povrne šele po mislim, da 12+ letih, tako,da to nima takšne veze, bolj ima to, da imaš skoraj vse izključeno:-D

...pri nas pomivalc lauva 6x/teden,boilerji so prižgani non-stop, pralni stroj 6dni/teden...

lp

joda

ok, pol pa imamo vse za okras :-D ti morda preveč vsega laufaš, oz. preveč serjete... :ok2 Ajde držimo se mikrovalovke...

Veljo
18.9.2013, 07:12
@taucher, a zamrzovalno si vzel skrinjo ali omaro od Beka?...če si vzel omaro, mi javi po kolikem času ti je ročka ostala v rokah :laugh...so ravno naši kupovali in ko sem videl ta plastičen sistem ročke me je vse minilo. Na koncu smo vzel Candy ravno in samo zarad te ročke. Upam da maš kaj drugače narejeno odpiranje, če si vzel omaro.

Za toplo mleko pa eno kravco ubod, pa frišno zmolzeš pa je :laugh.

AJ
18.9.2013, 07:45
Hay!

lp

joda

Ja joda kolk vas pa je doma??dobr pomivalc tut pri nas velik laufa....ampak pralni stroj 6x na tedn:O:O....a pers za celo ulico svojo al kako haha

Veljo
18.9.2013, 07:50
Pri nas smo trije doma pa laufa pralni stroj vsaj 4-5xpoln/teden. Če precej športaš je cot ogromno.

Taucher
18.9.2013, 07:52
@taucher, a zamrzovalno si vzel skrinjo ali omaro od Beka?...če si vzel omaro, mi javi po kolikem času ti je ročka ostala v rokah :laugh...so ravno naši kupovali in ko sem videl ta plastičen sistem ročke me je vse minilo. Na koncu smo vzel Candy ravno in samo zarad te ročke. Upam da maš kaj drugače narejeno odpiranje, če si vzel omaro.

Za toplo mleko pa eno kravco ubod, pa frišno zmolzeš pa je :laugh.

V kuhinji imam že Bosch hladilnih z sp. malo skrinjo (3 predali) vendar je to ob zelenjavi iz vrta premalo/obdobja. Tako da sem se odločil za dodatno zamrzovalno omaro, ki pa je locirana v kletnem prostoru. Gledal sem tako Bosch kot tudi ostale proiz., vendar za v klet sem se potem odločil, da je nesmiselno Božota (kljub ugodni ceni), no frost mi ni bil pogoj, velik volumen pa tudi za enkrat ni potreba. V bistvu sem rekel, da preizkusim v prid garancije 5 let Beko FS 225320. bom pa dal na omaro dodatno merilec porabe, da vidim situacijo iz podatkov proizvajalca.

http://www.merkur.si/aparati/bela-tehnika/zamrzovalniki/zamrzovalna-omara-beko-fs-225320.html

Če bo pa kaj narobe, pa je blizu pooblaščen serviser pa bo zamenjal. :ok Omara v kleti se pa tudi ne bo vsakodnevno odpirala tako da, bom poročal kaj in kako. Če bo kmalu polna (215L) in se izkazala za slabo, bom pa še eno od božota vzel, brez kravice in frišnga mlekca (mam dost kmetov okoli sebe, vse frišno-tud mrva).

Je pa res odvisna višina položnice el. energije od načina življenja, hobijev, športa, zabave, navad,... Pri meni pralni stroj med tednom občasno 1x, za vikend pa skoraj vedno 1-3 žehte... :)

Andy04
18.9.2013, 08:13
Hay!

joda

To ni treba ne vem kako strokovno dokazovat, je dovolj matematika 4. razreda :-D.
Jaz tudi ravno kupujem zamrzovalno omaro (bo kar Božo, kot pravi @Taucher) in sem naredil malo primerjave med ZM 1 (http://www.bosch-home.com/si/produkti/hlajenje-in-zamrzovanje/zamrzovalni-aparati/GSN58AW30.html?source=browse) in ZM 2 (http://www.bosch-home.com/si/produkti/hlajenje-in-zamrzovanje/zamrzovalni-aparati/GSN58AW40.html?source=browse). Vzel bom kar prvo :ok2.
Za nejeverne Tomaže še malo matematike (malo zaokroženo): razlika v ceni ZM2 - ZM1 = 180€. ZM2 porabi letno 100kWh energije manj kot ZM1, kar v :eur pomeni nekje 15€ letno (1kWh = ~ 0,15€). 180€/15€=12let
Evo, šele po 12ih letih bom plačeval cca 1,25€ na mesec večjo položnico za štrom.

LP A.

Veljo
18.9.2013, 08:37
To ni treba ne vem kako strokovno dokazovat, je dovolj matematika 4. razreda :-D.
Jaz tudi ravno kupujem zamrzovalno omaro (bo kar Božo, kot pravi @Taucher) in sem naredil malo primerjave med ZM 1 (http://www.bosch-home.com/si/produkti/hlajenje-in-zamrzovanje/zamrzovalni-aparati/GSN58AW30.html?source=browse) in ZM 2 (http://www.bosch-home.com/si/produkti/hlajenje-in-zamrzovanje/zamrzovalni-aparati/GSN58AW40.html?source=browse). Vzel bom kar prvo :ok2.
Za nejeverne Tomaže še malo matematike (malo zaokroženo): razlika v ceni ZM2 - ZM1 = 180€. ZM2 porabi letno 100kWh energije manj kot ZM1, kar v :eur pomeni nekje 15€ letno (1kWh = ~ 0,15€). 180€/15€=12let
Evo, šele po 12ih letih bom plačeval cca 1,25€ na mesec večjo položnico za štrom.

LP A.

...cene upam da veš, da obstajajo nižje od tvojih linkov :-D

en primer:
http://www.ga.si/aparati/zamrzovalnik/bosch/artikel/28451/

Osebno vem da Boscha ne bi vzel, ker toliko kot njega preplačaš pri zmrzovalniku te preplačitve nikjer nazaj ne dobiš...se ne voziš bolj udobno :-D. moje mnenje :ok2

Taucher
18.9.2013, 08:55

en primer:

Osebno vem da Boscha ne bi vzel, ker toliko kot njega preplačaš pri zmrzovalniku te preplačitve nikjer nazaj ne dobiš...se ne voziš bolj udobno :-D. moje mnenje :ok2

@veljo: linki ti naj bodo v info samo glede podatkov, cen ne glej, ker ni merodajna za vse smrtnike (žal)...

Sam sem primerjal Bosch GSV29VW30 (redna cena mislim da 599€-194kWh-198L) in Beko FS 225320 (299€-257kWh-215L). Razlika v ceni je v mojem primeru z popusti cca. ***flik, razlika pri porabi energije na letni ravni pa je 63kWh.

Kar pomeni cca. 17,80€/letno, oz. spet nazaj mleto, bom na prihranku cene med enim in drugim, to razliko pri položnici imel v prid dobrih 11,13 let.

Tako da, za v klet, kjer je več vlage in 3 leta več garancije, bo Beko čist OK. Božo pa je pač drag, tako k kakšna druga stvar (BMW) :-D

Veljo
18.9.2013, 09:03
@veljo: linki ti naj bodo v info samo glede podatkov, cen ne glej, ker ni merodajna za vse smrtnike (žal)...

Sam sem primerjal Bosch GSV29VW30 (redna cena mislim da 599€-194kWh-198L) in Beko FS 225320 (299€-257kWh-215L). Razlika v ceni je v mojem primeru z popusti cca ***flik, razlika pri porabi energije na letni ravni pa je 63kWh.

Kar pomeni cca. 18 €/letno, oz. spet nazaj mleto, bom na prihranku cene med enim in drugim, to razliko pri položnici imel v prid dobrih 11 let.

Tako da, za v klet, kjer je več vlage in 3 leta več garancije, bo Beko čist OK. Božo pa je pač drag, tako k kakšna druga stvar (BMW) :-D

...ampak z Boschem se ne voziš ampak stoji tam v kotu in sameva, še olja mu ne menjaš:-D ...dela svoje, tako kot vsak zmrzovalnik...ne mi primerjat avta s skrinjo :laugh. Tehnična roba je druga zadeva in tam se ne dela kompromisov!!! zmrzovalniki ipd. spada v svojo klaso:ok2.

AJ
18.9.2013, 09:03
Pri nas smo trije doma pa laufa pralni stroj vsaj 4-5xpoln/teden. Če precej športaš je cot ogromno.

ja odvisno...a ti sportno opravo usak dan pereš?...js samo majce hlače mam za parkrat....

Taucher
18.9.2013, 09:07
...ampak z Boschem se ne voziš ampak stoji tam v kotu in sameva, še olja mu ne menjaš:-D ...dela svoje, tako kot vsak zmrzovalnik...ne mi primerjat avta s skrinjo :laugh. Tehnična roba je druga zadeva in tam se ne dela kompromisov!!! zmrzovalniki ipd. spada v svojo klaso:ok2.

Pridte rajši na pir z BMW-ji, da pogledate moje vitrine in kako rečemo :mljask

joda
18.9.2013, 09:15
Hay!

Ja joda kolk vas pa je doma??dobr pomivalc tut pri nas velik laufa....ampak pralni stroj 6x na tedn:O:O....a pers za celo ulico svojo al kako haha

...nisem rekel, da 6x na teden:)

lp

joda

Veljo
18.9.2013, 09:16
:ok...tisto iz PSa dobiš..se pa jutri zjutraj slišiva, danes bom na tekmi v Lj. in ne bom dosegljiv :laugh.

Andy04
18.9.2013, 09:19

en primer:

Vem @Veljo, vem. Vseeno hvala za info :ok.
Za ZM1 čakam sicer še predračun, pričakujem pa ceno nekje 650 ~ 700€.

;)
LP A.

Andy04
18.9.2013, 14:16
Pomembno opozorilo (https://dishcareaction.com/sl-si) za lastnike pomivalnih strojev Bosch, leto izdelave 1999~2005

LP A.

Andy04
18.9.2013, 14:33
Še FAQ (https://dishcareaction.com/sl-si/faq).

Kaj naj naredim, če se izkaže, da je moj model pomivalnega stroja eden od tistih z napako?

Prav ste storili, da ste se obrnili neposredno na nas. Bosch, Siemens vam lahko ponudi dve možnosti: prva je, da pri nas naročite brezplačno popravilo na domu, ki bo povsem odpravilo napako, ali pa - če želite kupiti nov pomivalni stroj znamke Bosch, Siemens - izkoristite našo ponudbo vračila denarja, po kateri lahko stari pomivalni stroj zamenjate z novim pomivalnim strojem Bosch, Siemens z manjšimi stroški.

LP A.

Taucher
18.9.2013, 18:54
Pomembno opozorilo (https://dishcareaction.com/sl-si) za lastnike pomivalnih strojev Bosch, leto izdelave 1999~2005

LP A.

Moji aparati so l. 2012, sem pa vseeno preveril, tako da ne bo gorelo :ok2

Veljo
19.9.2013, 10:07
ja odvisno...a ti sportno opravo usak dan pereš?...js samo majce hlače mam za parkrat....

hehehe...JA, itak da vsak dan :laugh..če so hlačke v kompletu mokre kot bi jih iz potoka potegnil... seveda pa tudi nogavice spadajo pod opremo :laugh

Andy04
20.9.2013, 09:23
Vem @Veljo, vem. Vseeno hvala za info :ok.
Za ZM1 čakam sicer še predračun, pričakujem pa ceno nekje 650 ~ 700€.
LP A.
Evo sem dobil omaro za 653,75€ :ok2.
LP A.

Taucher
20.9.2013, 09:26
Evo sem dobil omaro za 653,75€ :ok2.
LP A.

Zdaj bo @joda lahko izračunual popust, po kakih cenah nabavljamo božote :-D

joda
20.9.2013, 10:51
Hay!

Zdaj bo @joda lahko izračunual popust, po kakih cenah nabavljamo božote :-D

...previsokih:-D

lp

joda

Taucher
20.9.2013, 12:50
Hay!

...previsokih:-D

lp

joda

popustih ali cenah :-D

joda
20.9.2013, 13:11
Hay!

popustih ali cenah :-D

:ok2...ker popust je bil samo malo večji od 20%

lp

joda

Andy04
20.9.2013, 13:48
Hay!

:ok2...ker popust je bil samo malo večji od 20%

lp

joda

Odvisno, kaj vzameš za osnovo :ok2.

LP A.

BMW-Mojster
24.9.2013, 00:11
Če kupuje kdo poceni, veliko in za uporabo enostavno mikrovalovko, ima Merkur v akciji tole (http://www.merkur.si/aparati/bela-tehnika/mikrovalovne-pecice/mikrovalovna-pecica-gorenje-mo-23-mgw.html). Priporočam. :ok

Taucher
24.9.2013, 06:29
Če kupuje kdo poceni, veliko in za uporabo enostavno mikrovalovko, ima Merkur v akciji tole (http://www.merkur.si/aparati/bela-tehnika/mikrovalovne-pecice/mikrovalovna-pecica-gorenje-mo-23-mgw.html). Priporočam. :ok

Jaz sem se odločil kar za mikro model Sharp R-642IN, samo moram počakati, da dobijo zalogo, trenutno je na voljo le bela izvedba, kar pa mi ne gre v kuhinjo. :ok2

Nos
28.9.2013, 16:04
Pri nas so vsi el. aparati v kuhinji Gorenje razen toasterja, ki je Philips.
Prisegamo na Gorenje:ok in ni nam žal.

Nixxon
29.9.2013, 07:42
Ma, tisto kar dela Gorenje sam je kul, midva imava že 7 let tudi njihovo mikrovalovko, kjer me bega edino kako zamenjati žarnico, ker nimam pojma kje naj začnem razdirat da pridem do nje. :confused

Problem so Gorenje brandani kitajci. :damn Imava toaster, kjer verjamem, da je dizajnerju sicer njegov izdelek za gledat všeč, samo za uporabljat je pa totaln pain in the ass. kot da tisti ki so si zadevo zamislili niso nikoli uporabili kakega drugega toasterja. Zapret ga vodoravno brez da se opečeš je kar znanost. :napaka

Pa gorenjev support je malo tako-tako. Imava tudi njihov suho-mokri sesalec, pa se je že dvakrat zgodilo da je bilo nekaj pri štromu narobe. Prvič ga peljem na servis pa mi ženska na šalterju, še preden kdorkoli karkoli pogleda, reče "sej najbrž se vam bo bolj splačal novga kupit". :crazy Prvič so menjali tist kolut za kabel. Leto ali dve kasneje isti problem. Sem skoraj skuril bajto, ker očitno se na samem vtikaču nekaj pokvari, da sem celo malo zasmodil vtičnico. :eek Ker nisem še enkrat mislil dat dobrih 100€ za nov kolut sem star vtikač odcvikal ter gor zvezal nekega univerzalnega iz štacune za 5€. Zadeva špila.

Čez gorenjeve terenske serviserje pa nimam pripomb. Prišli in hitro uredili.

tristan01
29.9.2013, 08:24
Problem so Gorenje brandani kitajci. :damn

Nixon, žal je to težava večine malih aparatov. Gorenje razen velikih aparatov na žalost vse kupuje/brendira. Tako so brendirani vsi mali aparati kot npr: mešalniki, multipraktiki, sesalci, palični mešalniki, mikorvalovke, kuhinjske nape in celo pomivalni stroji. Cenejši so bili italijanski, dražji modeli pa Boschevi. Pri Boschevih se na vratih poleg oznake modela najde celo napis Made in Germany. Nekoliko starejši modeli mešalnikov, mesoreznic, multipraktikov so bili zelo kakovostni, saj so bili narejeni pri nas - takrat kooperacija z Bosch/Siemens in narejeno v MGA Nazarje. Mislim pa da danes od tam prihajajo le še izdelki za Bosch in Siemens.

Pri Gorenju je bila pred nekaj leti zanimiva tudi serija višjega cenovnega razreda kuhalnih plošč (domino program), kjer so se posamične plošče sestavljale v kuhališče. Program je vseboval plinska, indukcijska in navadna kuhališča, stranka pa je glede na svoje potrebe sestavila kaj želi. Težava pa se je pojavila ker je bil del tega programa lastne proizvodnje del pa dokup... Robovi steklenih plošč pa različne izdelave. Predstavljaj si kupca ki vloži v kuhinjo med 5 in 10.000 EUR dobi pa tak izdelek...

govorim o takšnih kuhalnih ploščah: http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/kuhalni_aparati/kuhalisca

LP Tristan01

Stupo
29.9.2013, 13:25
Kaj pa priporočate od sušilnih strojev?
Uporabljal se bo do dvakrat na teden.
Se bolj splača investirati 600€ v A++, ali vzeti za 300€ B razred?