PDA

Ogled polne verzije : DMV - davek na motorna vozila

fanatic81
13.8.2008, 11:23
Mena pa zanima ali je še vedno 5 % DMV. Ali oni to gledajo avto po eurotax ali pa povrednosti računa??

Koliko časa imaš ko avto pripelješ v slo, da plačaš dmv??

Ali se plača še kaj razen DMV??

5rG
13.8.2008, 11:26
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_motorna_vozila_pojasnila/
za tabelo klikni Davčna osnova
LP

mojster
13.8.2008, 11:28
Dmw gre po vrednosti računa in evrotaksa (z premajhnim računom so že nekaj časa problemi).Če si avto kupil bruto plačaš samo še homologacijo.Prej ko plačaš dmw prej lahko vozilo registriraš,saj brez plačanega dmw-ja ne moreš narediti homologacije in posledično tudi ne registrirati vozila.

fanatic81
13.8.2008, 11:40
Dmw gre po vrednosti računa in evrotaksa (z premajhnim računom so že nekaj časa problemi).Če si avto kupil bruto plačaš samo še homologacijo.Prej ko plačaš dmw prej lahko vozilo registriraš,saj brez plačanega dmw-ja ne moreš narediti homologacije in posledično tudi ne registrirati vozila.

Brutto cena je vrednost avtomobila (neto) plus ddv.

Nevem zakaj potem nebi moral plačat dmv ??

Mogoče kdo ve koliko je vreden avto 318d letnik 2004 , prevoženih 145.000 po eurotax

YuGo
13.8.2008, 11:48
DMV boš tako ali tako moral plačat.

fanatic81
13.8.2008, 11:50
;749089']DMV boš tako ali tako moral plačat.

Sej to je meni čisto jasno, samo nisem najbolje razumel predhodni odgovor kjer je bilo napisano če plačaš avto v bruto vrednosti narediš samo še homologacijo. Zame je bruto vrednost : ddv + neto :-D

Mogoče kdo ve vrednost po eurotax ??

YuGo
13.8.2008, 11:53
Sej to je meni čisto jasno, samo nisem najbolje razumel predhodni odgovor kjer je bilo napisano če plačaš avto v bruto vrednosti narediš samo še homologacijo. Zame je bruto vrednost : ddv + neto :-D

Mogoče kdo ve vrednost po eurotax ??

Če ga boš kupil kot fizična oseba, boš tako ali tako DDV že tam plačal. Čaka te še pri nas DMV in homologacija.

fanatic81
13.8.2008, 11:57
;749097']Če ga boš kupil kot fizična oseba, boš tako ali tako DDV že tam plačal. Čaka te še pri nas DMV in homologacija.

No samo to me je zanimalo kaj me čaka pri nas. DMV in pa homologacija. Po vrednosti avtomobila ( na računu ) bom plačal 3.5 % DMV kar zopet ni nekaj strašno.

5rG
13.8.2008, 12:27
za izračun eurotaxa sem našu eno nemško stran: http://dat.de/fzgwerte/index.php?action=fzgsearch&jsessionid=&lang=d&stamp=1218625502&view=
LP

Miholl
13.8.2008, 12:56
A ni stopnja DMVja odvisna od cene NOVEGA vozila, za rabljena je pa za vse enaka 5% ?

Al so kej spremenil vmes...?

Miholl
13.8.2008, 12:57
A ni stopnja DMVja odvisna od cene NOVEGA vozila, za rabljena je pa za vse enaka 5% ?

Al so kej spremenil vmes...?

Sem preveril, je tako :ok2

Bimmer
13.8.2008, 13:29
Po tem takem je DMV za rabljen avto vreden 45.000€ isti kot za rabljen avto vreden 7.000€ (se pravi 5%). Zelo dvomim.

Kolikor je meni znano je DMV lestvica postavljena na ceno vozila, manjši odstotek za cenejše vozilo in večji odstotek za dražje vozilo ne glede na to, ali je novo ali rabljeno.

fanatic81
13.8.2008, 13:32
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_motorna_vozila_pojasnila/

Pa na davčno osnovo kot je povedal 5rG

Tukaj sem prišel do tega da bom plačal 3,5 % DMV

YuGo
13.8.2008, 13:32
Sem preveril, je tako :ok2

Ni tako, stopnaj DMVja je odvisna od cene avtomobila.

Obstaja lestvica, malo pobrskajte. :ok2

fanatic81
13.8.2008, 13:49
Davčna osnova Stopnja (%)

do 4.172,93 EUR 1%

nad 4.172,93 EUR do 5.842.10 EUR 1,4%

nad 5.842,10 EUR do 7.511,27 EUR 2%

nad 7.511,24 EUR do 10.015,02 EUR 3,5%

nad 10.015,02 EUR do 12.518,78 EUR 5%

nad 12.518,78 EUR do 16.691,70 EUR 7%

itd... ostalo je pa na linku

5rG
13.8.2008, 13:53
kakor jaz zadevo razumem, je tako, da kupiš avto npr. v nemčiji za dogovorjeno ceno, ki je tudi na prodajni pogodbi
to pogodbo tudi pogledajo ko plačaš DMV in pogledajo, če slučajno cena dosti odstopa od eurotax ocene in če odstopa, znajo zatežit...
vem pa, da folk ki kupi avto za npr 12600€ proba se zment s prodajalcem da napiše tistih 100€ manj pa tako potem kupec doma plača manj davka........

Rottie
13.8.2008, 19:21
kakor jaz zadevo razumem, je tako, da kupiš avto npr. v nemčiji za dogovorjeno ceno, ki je tudi na prodajni pogodbi
to pogodbo tudi pogledajo ko plačaš DMV in pogledajo, če slučajno cena dosti odstopa od eurotax ocene in če odstopa, znajo zatežit...
vem pa, da folk ki kupi avto za npr 12600€ proba se zment s prodajalcem da napiše tistih 100€ manj pa tako potem kupec doma plača manj davka........

Lestvica za DMV je lahko tut dobra za pogajanja pri ceni avtomobilov, ki imajo ceno ravno pri prehodu v višji razred ... razložiš prodajalcu, da mora še malo spustiti, da ti plačaš potem bistveno manj davka v SLO. :ok2

Artist
13.8.2008, 23:01
Rad bi opozoril predvsem na nekatere oprostitve. Tudi zato v nadaljevanju citiram zakon v tistem delu, ki se mi zdi zanimiv za bodoče uvoznike, oz. kupce rabljenih, pa tudi novih vozil.

ZDMV (z dopolnili ZDMV-a in ZDMV-B) - DELNO

5. člen
Davka od cestnih motornih vozil se ne plačuje (tudi v primeru finančnega najema, ne samo nakupa):
2. od vozil, ki so nabavljena za prevoz družin, ki imajo tri ali več otrok, in sicer od enega novega osebnega ali kombi vozila s 5 ali več sedeži, ki ga največ enkrat v treh letih kupi eden od roditeljev v družini, ki ima tri ali več otrok, ki še niso dopolnili 18 let. Oprostitev se uveljavlja s povračilom plačanega davka pri pristojnem davčnem organu, če gre za končni uvoz pa pri pristojnem carinskem organu, na podlagi potrdila o skupnem gospodinjstvu, ki ga izda pristojni organ za notranje zadeve. Pristojni davčni oziroma carinski organ je dolžan vrniti plačani davek iz tega zakona v 15 dneh po prejemu zahtevka. V prometno dovoljenje in register gospodinjstev se vpiše, da je za kupljeno vozilo uveljavljeno povračilo davka. Oseba iz prvega stavka te točke motornega vozila ne sme prodati ali ga brezplačno ali kako drugače odtujiti pred potekom triletnega roka od dneva nakupa, sicer mora plačati razliko do polnega zneska davka, obrestovano po obrestni meri za zamudne obresti, določeni v posebnem zakonu;
3. od vozil, ki so nabavljena za prevoz invalidov, in sicer od enega novega osebnega avtomobila z delovno prostornino bencinskega motorja do 1,8 l in dieselskega motorja do 1,9 l oziroma z delovno prostornino bencinskega motorja do 2 l in dieselskega motorja do 2,2 l za novi osebni avtomobil z avtomatskim upravljanjem ter od kombi vozila, posebej prirejenega za prevoz invalidov na invalidskem vozičku, ki ga največ enkrat v 5 letih kupijo invalidske organizacije in osebe, ki imajo vozniško dovoljenje ali jim je potrebna pomoč drugih oseb, ki imajo vozniško dovoljenje.

Če upravičenci po tej točki niso vozniki, lahko v njihovem imenu motorno vozilo po tej točki vozijo starši oziroma skrbnik ali osebe, ki imajo pisno pooblastilo upravičenca, njegovih staršev oziroma skrbnika brez obvezne navzočnosti invalida v motornem vozilu;

5. od uvoza rabljenih vozil muzejske vrednosti, starejših od 30 let;

6. člen
Davek na promet rabljenih motornih vozil in drugih motornih vozil iz drugega odstavka 3. člena tega zakona se plača po stopnji 5% od nakupne cene, če ta cena ustreza prometni vrednosti. Če nakupna cena ne ustreza prometni vrednosti, je davčna osnova prometna vrednost teh motornih vozil, ki jo ugotovi davčni organ v kraju sedeža oziroma stalnega prebivališča davčnega zavezanca (Davek na promet rabljenih vozil v višini 5% se plača samo za vozila, že enkrat registrirana v Sloveniji, ne velja pa za uvoz oziroma prvo registracijo v Slo).

6.a člen

Ne glede na drugi odstavek 6. člena tega zakona, se za nova motorna vozila, proizvedena ne prej kot 1. januarja 2003 in katerih uradna specifična emisija ogljikovega dioksida ne presega 110 gramov na prevoženi kilometer, davek ne plačuje do 31. decembra 2009.«

6.b člen
Ne glede na prvi odstavek 6. člena tega zakona je pri pridobitvi motornega vozila iz druge države članice Evropske unije, ki je bilo trajno ali začasno registrirano v drugi državi, davčna osnova nakupna cena, če ta cena ustreza prometni vrednosti. Če nakupna cena ne ustreza prometni vrednosti, je davčna osnova prometna vrednost teh motornih vozil, ki jo ugotovi davčni organ.«.
12. člen
Davek od motornih vozil se ne všteva v osnovo za obračun davka na dodano vrednost.

:beer

zlatorog
19.8.2008, 22:39
Jaz sem pripeljal BMW-ja iz Nemčije, davčna je ti omeri % davka po lestvici, od zneska ki je na računu(mora biti približno realna cena vozila na računu, drugače znajo biti problemi.Oseba ki dela na tem je rekla da če je sumljiv znasek, preverijo preko Eurotax-a, ali pa celo pri izdaljatelju računa.Greš plačaš ta DMV in na koncu na homologacijo pustiš še njim 100€, potem pa je znana zadeva kako naprej.

alesr
19.8.2008, 23:15
Torej, če vse skupaj damo malo na kup...
V primeru nakupa avta za okroglih 10.000 eur iz nemčije, bi pri nas plačal še 3.5% DMV-ja, kar pride 350eur + 100eur za homologacijo in tako za slabih 10.500eur prišel do točke pred registracijo.
A so še kaki stroški v tej zgodbi, al je to to?
Če se ne motim so še neki manjši stroški v tujini z papirji in preiskusno tablico??

fanatic81
20.8.2008, 13:00
V primeru nakupa avta za okroglih 10.000 eur iz nemčije, bi pri nas plačal še 3.5% DMV-ja, kar pride 350eur + 100eur za homologacijo in tako za slabih 10.500eur prišel do točke pred registracijo.
Če se ne motim so še neki manjši stroški v tujini z papirji in preiskusno tablico??

Pa davek treba še prišteti če ni že v ceni. In je to to

zlatorog
20.8.2008, 21:56
Če kupuješ v tujini avto lahko pri nas zahtevaš DDV nazaj oz. si ga obračunaš, če boš vozilo uporabljal za podjetje ali s.p -zavezanec za DDV. Kot fizična oseba pa plačaš že v tujini DDV. kar je že prišteto v ceni avtomobila.

Artist
20.8.2008, 22:18
Če kupuješ v tujini avto lahko pri nas zahtevaš DDV nazaj oz. si ga obračunaš, če boš vozilo uporabljal za podjetje ali s.p -zavezanec za DDV. Kot fizična oseba pa plačaš že v tujini DDV. kar je že prišteto v ceni avtomobila.

Zmotno. Samo v primeru nakupa gospodarskega vozila, ustrezno predelanega osebnega vozila (brez zadnjih oken) ali ustrezno predelanega kombija si upravičen do vhodnega DDV, drugače ne. Osebni avti niso oproščeni DDV. Pravnim osebam (družbam) tako pri nas, kot v večini držav EU za osebne avte ne priznajo DDV kot odbiten. Glej ZDDV-2.

Podjetje ne more uveljavljati DDV niti za navadne potovalne kombije, ki jih uporablja za prevoz delavcev, tudi to štejejo kot osebna vozila, čeprav je vsem jasno, da to niso...

Miholl
22.8.2008, 12:28
;749144']Ni tako, stopnaj DMVja je odvisna od cene avtomobila.

Obstaja lestvica, malo pobrskajte. :ok2

Lestvica je za NOVA vozila. Za rabljena je fiksnih 5%. No to tukaj piše, torej bi moralo držat:

Osnova za DMV je prodajna cena posameznega novega motornega vozila, ki ne vključuje tega davka in davka na dodano vrednost, pri uvozu pa vrednost, določena v 22. členu Zakona o davku na dodano vrednost (Uradni list RS, št. 89/98). Prodajna cena pomeni ceno, po kateri je kupec kupil motorno vozilo.
DMV od posameznega novega motornega vozila, torej vozila, ki se da prvič v promet oziroma se prvič registrira na območju Slovenije, se plačuje po naslednjih stopnjah od davčne osnove iz prejšnjega odstavka:

Davčna osnova

Stopnja (%)

do 4.172,93 EUR
1
nad 4.172,93 EUR
do 5.842,10 EUR
1,4
nad 5.842,10 EUR
do 7.511,27 EUR
2
nad 7.511,27 EUR
do 10.015,02 EUR
3,5
nad 10.015,02 EUR
do 12.518,78 EUR
5
nad 12.518,78 EUR
do 16.691,70 EUR
7
nad 16.691,70 EUR
do 20.864,63 EUR
9
nad 20.864,63 EUR
do 25.037,56 EUR
11
nad 25.037,56 EUR

13

DMV na promet rabljenih motornih vozil in drugih motornih vozil iz drugega odstavka 3. člena ZDMV se plača po stopnji 5 odstotkov od nakupne cene, če ta cena ustreza prometni vrednosti. Če nakupna cena ne ustreza prometni vrednosti, je davčna osnova prometna vrednost teh motornih vozil, ki jo ugotovi davčni organ v kraju sedeža oziroma stalnega prebivališča davčnega zavezanca.

Artist
23.8.2008, 00:01
Vozila, tudi rabljena, ki jih uvozimo npr, iz Nemčije SE PRVIČ REGISTRIRAJO NA OBMOČJU SLOVENIJE. Zato za njih velja lestvica, za rabljena vozila iz Slo pa 5%.

Miholl
23.8.2008, 10:08
Aha...tukaj je trik...

007
3.9.2008, 15:43
Čakajte, a pri nas izračunajo DMV na ceno z MWSt ali brez MWST? Če uvoziš kot fizična oseba? Kaj pa ko pravna oseba uvozi, brez nemškega MWSt? Se verjetno bolj splača tako pri višji ceni?

kian_alvane
3.9.2008, 15:50
funkcija išči ni samo za lepo videti :) klik (http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=31254&highlight=uvoz), pa veselo branje :beer

dosy
3.9.2008, 20:37

Stroški preskusnih tablic, stroški prevoza gor in dol, stroški tunelov in cestnin in goriva, malice, kosila..morda tudi prenočišča.....ter nekaj časa. Vse to daj na kup, da bo račun popoln :ok2

Andy04
4.9.2008, 09:33
Stroški preskusnih tablic, stroški prevoza gor in dol, stroški tunelov in cestnin in goriva, malice, kosila..morda tudi prenočišča.....ter nekaj časa. Vse to daj na kup, da bo račun popoln :ok2

Točno tako!
Za tablice boš v Nemčiji odštel okoli 150€ (ta rdeče), razen če naletiš na dobrega prodajalca (tko k jest :-D:-D:-D), pa ti jih časti.
LP A.

acvnuk
16.9.2008, 19:30
V vsakem primeru ali kupis avto v tujini z davkom ali brez pri nas plačaš DMV !!!
Nikoli ni bil enoten 5 % ampak je ze od samega zacetka tabela po vrednosti vozila. Svoje čase so komplicirali če je bila faktura prenizka, zdaj ne več, vsaj meni niso pri zadnjem uvozu. Računaj na plačilo 2-3 % dmv-ja, pa 3 dni moras počakat da kao preverjajo fakture.

P.K.
8.12.2008, 09:55
V vsakem primeru ali kupis avto v tujini z davkom ali brez pri nas plačaš DMV !!!
Nikoli ni bil enoten 5 % ampak je ze od samega zacetka tabela po vrednosti vozila. Svoje čase so komplicirali če je bila faktura prenizka, zdaj ne več, vsaj meni niso pri zadnjem uvozu. Računaj na plačilo 2-3 % dmv-ja, pa 3 dni moras počakat da kao preverjajo fakture.

Zanima me kje čakaš 2-3 dni da ščaćaš DMV,ker meni so v MB rekli da imajo čas 30 dni, da ti uredijo znesek katerega moraš plačat, kar se mi zdi zelo čudno. Res da si včasih to lahko uredil v enem dnevu, zdaj pa so začeli komlicirat. Zato me zanima, če kdo ve kje prideš nahitreje do plačilo DMV-ja???

SLP
8.12.2008, 09:58
kokr je, men vcasih naredijo v 1 dnevu komplet vse, vmes grem sam poloznico placat

drugac pa lahko cakas tud po 3 tedne

P.K.
8.12.2008, 10:10
kokr je, men vcasih naredijo v 1 dnevu komplet vse, vmes grem sam poloznico placat

drugac pa lahko cakas tud po 3 tedne

A mi potem poveš kje ti naredijo tako hitro, na keteri izpostavi? Sicer sem jaz preko podjetja plačal a bi zato kaj več čakal?

Gajsa
8.12.2008, 11:40
Različno je, ja.

Jaz sem sedaj za zadnji avto papirje vložil v sredo, v petek pa sem že dobil.
Včasih pa traja tudi en teden, dlje še ni nikoli. Urejam pa v Kranju.

wehi
16.12.2008, 18:24
Tudi jest sem za svojega vložil v sredo in dobil v petek, s tem da sem jim v četrtek po telefonu težil, kdaj bo. Sem pa urejal v LJ na upravni enoti Moste-Polje.