PDA

Ogled polne verzije : Letalo in prtljaga

narra
3.6.2008, 12:20
Ker se prvič odpravljam na letalo na kaj moram biti pozoren:):confused
-omejitev je 20kg po zadnjih info. se motim?
-ali je pomembna velikost torbe?
-...:confused:confused:confused

Hvala:ok

SLP
3.6.2008, 12:32
http://www.adria.si/sl/passengerGuide.cp2?cid=D3EEC5B8-5456-96EB-804B-566582F45E8C&linkid=passengerGuide

pa prijeten let :ok

M Kompakt
3.6.2008, 12:32
Kud naš narra putuje a?:confused

- Če je omijetev 20 kg, potem imej toliko s seboj, ker vsaka kila extra veliko košta (Ryanair - 15 eur/kila) :blackeye
- Prtljaga (se pravi do 20 kg) je lahko kakršnekoli oblike (torba, kufer, vreča...)
- Osebna prtljaga mora biti tm nekje cca 60x30 (ta ki jo neseš na letalo). Te osebne prtljage pa ne tehtajo, tko da je lahko težka tudi do 10 kg, pa ti nben nč ne reče.:ok
- v osebni prtljagi ne smeš imeti zobne paste, parfum, kreme, vode.....zaradi varnostnih razlogov. (to vse raje daj v potovalko-prtljago), če ne, ti bodo na check pointu to vse uzel in vrgli v smeti. :napaka

Po moje sm se kj pozabu, bo že nekdo drug dodal :skrbast

...aja, pa k vzletiš ne glej dol, da ne boš vn padu :laugh:laugh

zoki
3.6.2008, 12:33

Brez orožja
Brez drog
Brez alkohola
Pa brez neumnosti na letalu:laugh:laugh:laugh:laugh:laugh:laugh:laugh:laugh

ailp
3.6.2008, 12:33
Pa tehtnico s sabo, da boš stehtal stvari, ko se boš vračal:metalc

525iX
3.6.2008, 12:34
V prtljago,katero boš nesel seboj na letalo poleg sebe v kabino, ne dajej raznih parfumov,tekočin,mila,zobne paste . Maksimalna količina ene stekleničke ali vsebine je lahko 100ml . Pa še to mora biti zapakirano v prozorni vrečki.Tako da razane vode in podobno odpadejo. Razen kar kupiš v Duty Free Shop , vendar moraš predložiti račun.

Kar se pa teže tiče pa je omejena na 20kg na osebo. Kar je ekstra plačaš, seveda je nekaj tolerance, tako da brez skrbi.
Aha , pa razni vžigalniki tudi niso dovoljeni na letalu.

gucci23
3.6.2008, 12:48
Nič se ne sekiraj, če greš sam je to 20kg pa tudi, če je malo več cca. 2 kg ne komplicirajo so tolerantni.:ok2
Če vas gre več skupaj lahko na check-in poveste, da greste skupaj in vam potem vaga prtljago skupaj ne na posameznika npr. če ste 4 X 20kg = 80 kg prtljage pri tem ni pomembno kolko ima vsak posameznik lahko mas ti 40 kg samo potem morajo ostali imeti ustrezno manj, da ne greste prek 80 kg. Sicer pa redko vlečeš s sabo več kot 20 kg no vsaj jaz. :ok2

_SpiDi_
3.6.2008, 12:49

2x50 lbs kar je 22,5 kg in 8 kg za na letalo

Kaj kje tehtajo je čisto odvisno kam letiš. To da ročne prtljage ne tehtajo je prirejena laž. Marsikje jo tehtajo!

Seveda lahko neseš na letalo tudi prfume, zobne paste itd...vendar v originalni embalaži, ki ni večja od 100ml in morajo biti v prozorni vrečki. Drugo vprašanje je, kaj vse to rabiš na par urnem letu?!?
Večno vprašanje, na katerega pametnega odgovora ni. Samo probleme si delaš. Ok če zgubijo prtljago, sam wtf...to ima vsak hotel zraven kjer se prijaviš. :)

Največkrat tudi če tehta prtljaga 25 kg ne zatežijo.

LP

M Kompakt
3.6.2008, 13:25
2x50 lbs kar je 22,5 kg in 8 kg za na letalo

Kaj kje tehtajo je čisto odvisno kam letiš. To da ročne prtljage ne tehtajo je prirejena laž. Marsikje jo tehtajo!

Seveda lahko neseš na letalo tudi prfume, zobne paste itd...vendar v originalni embalaži, ki ni večja od 100ml in morajo biti v prozorni vrečki. Drugo vprašanje je, kaj vse to rabiš na par urnem letu?!?
Večno vprašanje, na katerega pametnega odgovora ni. Samo probleme si delaš. Ok če zgubijo prtljago, sam wtf...to ima vsak hotel zraven kjer se prijaviš. :)

Največkrat tudi če tehta prtljaga 25 kg ne zatežijo.

LP

...meni jo niso nikdar tehtali, pa sem letel dostikrat. Se je včasih zgodilo tudi to, da je bila ročna prtljaga težja od same prtljage, pač Ryanair pravila :napaka

_SpiDi_
3.6.2008, 13:41
...meni jo niso nikdar tehtali, pa sem letel dostikrat. Se je včasih zgodilo tudi to, da je bila ročna prtljaga težja od same prtljage, pač Ryanair pravila :napaka

Jst sm računal na takšno opcijo večkrat. Pa potem ugotoviš, da ne gre vedno skozi k un za šalterjem gleda ki tele v display. :laugh
Je pa logično da tehtajo vse. Po pravici povedano, še potnike bi morali!

narra
3.6.2008, 14:40
Kud naš narra putuje a?:confused

- Če je omijetev 20 kg, potem imej toliko s seboj, ker vsaka kila extra veliko košta (Ryanair - 15 eur/kila) :blackeye
- Prtljaga (se pravi do 20 kg) je lahko kakršnekoli oblike (torba, kufer, vreča...)
- Osebna prtljaga mora biti tm nekje cca 60x30 (ta ki jo neseš na letalo). Te osebne prtljage pa ne tehtajo, tko da je lahko težka tudi do 10 kg, pa ti nben nč ne reče.:ok
- v osebni prtljagi ne smeš imeti zobne paste, parfum, kreme, vode.....zaradi varnostnih razlogov. (to vse raje daj v potovalko-prtljago), če ne, ti bodo na check pointu to vse uzel in vrgli v smeti. :napaka

Po moje sm se kj pozabu, bo že nekdo drug dodal :skrbast

...aja, pa k vzletiš ne glej dol, da ne boš vn padu :laugh:laugh

Alla Tunizija- Hammamet :)

narra
3.6.2008, 14:41
Brez orožja
Brez drog
Brez alkohola
Pa brez neumnosti na letalu:laugh:laugh:laugh:laugh:laugh:laugh:laugh:laugh

Kak brez alkohola, alkohol pride v poštev v free shop al kaj je že ...in rukneš v torbo, ki gre z mano na letalo

narra
3.6.2008, 14:42
Pa tehtnico s sabo, da boš stehtal stvari, ko se boš vračal:metalc

Ne se*i :)

Rottie
3.6.2008, 14:50
Kak brez alkohola, alkohol pride v poštev v free shop al kaj je že ...in rukneš v torbo, ki gre z mano na letalo

Alko lohk gre iz dutyja v letalo ... samo preveč se ga ne napiti, da te ne bodo vrgli dol z letala zaradi pijanosti ... glej točko 4 :laugh ;)

gucci23
3.6.2008, 15:06
Alla Tunizija- Hammamet :)

U je...ti! To bo pa avantura!:-D še posebej, če boste leteli s Tunis air-om. Ko sem jaz bil v Tunisu so nas peljali z Boeingom 737-400 vzetim na rent sedeži notri rastrgani zalepljeni z žvečilnimi gumiji, avion star ko mati zemlja, filmi, glasba, navigacija jim je španska vas, piloti govorijo kot Bin Laden, stuardese lušne, samo smrdijo, ko sam vrag (pa ne po švicu) ampak uporabljajo neke močne parfume, ki so tak močni, da se ti želodec obrne, hrana solidna.
Skratka kljub temu, da smo prišli tja in nazaj brez problemov je bolje iti s kakim Air Berlinom, Lauda airom, Fly Nikki itd., ki so poceni letalski prevozniki imajo dosti boljši oz. neprimerljivo boljši servis kot Tunizijski nacionalni prevoznik, pa tudi Adrii nebi škodilo, da malo pogledajo, k severnim sosedom, kaj je storitev.:ok2

Ja pa, če ga rad cukneš kupi žganje v freeshopu, ker je žganje draga zadeva v Tuniziji, če kadiš tudi tam v DFS kupi cigarete pet let nazaj so stali tolko kot pri nas.

Tomaz40
3.6.2008, 15:06
Kupi pištolo na vodo, potem jo pa zavij v alu folijo iz kuhinje in daj v ročno prtljago. :ok2

Boš imel sigurno zelo poseben tretma. :laugh

FLAT_eric
3.6.2008, 15:17
Ne izgovarjaj besede BOMBA na letalu, ker potem boš za rešetkami. :-D

LP :ok

M Kompakt
3.6.2008, 15:24
...aja, a pozdravljat znaš? Te naučim :laugh:laugh, boš mel skonto na vseh področjih :metalc

kosec
3.6.2008, 15:46
Kupi pištolo na vodo, potem jo pa zavij v alu folijo iz kuhinje in daj v ročno prtljago. :ok2

:umruodsmeha:umruodsmeha:umruodsmehaBody cavity search :umruodsmeha:umruodsmeha

compadre
3.6.2008, 16:05
evo izjemno dober nasvet avtorju teme

dobil pred kratkim po mailu :laugh:laugh:laugh

Kako zajebat vaseg susjeda u avionu...
1. izvadi svoj laptop iz torbe;
2. otvori ga polako i smireno;
3. ukljuci ga;
4. uvjeri se da kreten kraj tebe gleda u tvoj ekran;
5. zatim otvori svoj internet
6. zatvori oci i digni glavu prema nebu
7. vrlo duboko udahni i klikni na ovaj link
http://www.thecleverest.com/countdown.swf

8. pomno prati izraz lica svog susjeda!

P.S. NIKAKO NE ZABORAVI UZETI VRLO DOBROG ODVJETNIKA!!!!

Bavaria fan
3.6.2008, 16:11
Večino so ti že odgovorili ter tudi večino imaš napisano na spletni strani od adrie:ok

Bodi VSAJ 1 uro prej na letališču, zaradi čekinga in procedur, ter če je še slučajno gužva. Prosi za sedež pri hodniku in za sedeže skupaj če vas gre več. Ko jaz sem letel Dunaj - JFK dobrih 8 ur na sredini in ni blo prijetno vsakič kolega buditi naj se mi odmakne, da pretegnem svojih skoraj 190cm.

Ročno prtljago imej v predpisanih merah (kovček), ker drugače boš imel probleme na avionu v "predalnikih". Kakršne koli tekočine imaš lahko max 1dcl, pa še ta mora biti potem v prozorni polivinil vrečki. Če imaš kakšna posebna zdravila mislim, da moraš tudi povedati.

V duty free shopu se ti splača nabaviti stvari, (za izven EU si oproščen davka, če se nemotim in te pridejo kar nekaj ceneje) - duty je po tistem ko greš čez pregled. Svojega alkohola vam pa verjetno nebo potrebno piti na avionu, ker strežejo vodko in wiski in to dokaj pogosto in brez ugovorov:ok2

Ko boš šel čez pregled daj vse kovinske dele dol - že prej poštudiraj kje jih imaš, mi smo se mogli tudi sezuti:crazy Če boš piskal, te bo pa moški lepo pretipal - preizkušeno in ni prijeten občutek, ko te moški šlata in folk gleda:-D

Ko boš prišel z letališča dobro sledi navodilom kam moraš iti, da se neboš izgubil oz šel v napačno vrsto. Na določenih letališčih je tudi prepovedano slikanje, tako da tudi malo glej te označbe!

Če boste presedali, se pozanimaj ali moraš prtljago prevzeti in ponovno oddati ali leti direkt na končn cilj. Imej kovček ki ga ni škoda in kakšno špago za vsak slučaj s sabo, ker ti znajo naredit iz kovčka hudiča in pol:blackeye

Če boš kaj kupoval dol, daj vse v kovček, da neboš imel problemov s plačevanjem carine nazaj.

Če boste kje presedali se pozanimaj, ali je tam potreben ponovn čeking ali greste kar k "vratom" za v čakalnico. Mi smo na Dunaju zadnji hip ugotovili, da bi bilo dobro, da bi šli vprašati, če se moramo čekirati. In seveda se je bilo potrebno:laugh

Če te še kaj zanima pa kar z besedo na dan:ok2

P.S. Vem kako se počutiš, ker sem bil tudi jaz prvič na letalu lani. Mene je navdušilo letenje:metalc

P.P.S. Pričakujemo reportažo iz slikcami, ko se vrneš:ok2

Lepo se imej, pa ne pij predno boš šel na avion:ok

Rottie
3.6.2008, 17:30
Še neki smo pozabili povedat ... ko vidiš osebje na letalu panično tekat gor in dol po letalu in natikat rešilne jopiče ali padala, je čas za paniko. :laugh:laugh:laugh

Mat xxl
3.6.2008, 21:57
Še neki smo pozabili povedat ... ko vidiš osebje na letalu panično tekat gor in dol po letalu in natikat rešilne jopiče ali padala, je čas za paniko. :laugh:laugh:laugh

Sicer pa si sposodi kako padalo, če ga pa ne dobiš, pa vsaj velik senčnik, ker če se letalo pokvari lahko ostaneš tudi gor ! :laugh Pa da se potem spustiš ! :ok

Pa bruhalne vrečke ne pozabi, za strah pa kak dl viskija pred poletom ! :blabla

compadre
3.6.2008, 22:01
ma nojte ga plašit, ga bo minilo do dopusta........padalo z sedežem je dodatnih 20kg (vsaj jadralno):ok2

Plavi
3.6.2008, 23:20

Omejitev prtljage je odvisna od letalskega prevoznika in vrste karte, ki jo imaš, načeloma pa ti mora pisati na karti oz. rezervaciji. Dvomim, pa da boš presegel 20kg za kratek dopust, to je že kar masa,.. razen če si kak metrosexualec :-D
Pa načeloma imaš na letalu itak zastonj alko, vsaj miniaturce (0,3dcl).. ti sam šlokaj... Vsebine kupljene v duty-free shopu pa načeloma na letalu ne smeš odpirat, saj je zapakirano in piše gor, da ne smeš odpreti.. načeloma govorim, ampak nikol se ne ve, ti lahko kdo zateži za brezveze...
Bolje da si na letališču kr nekaj časa prej, sploh če greš prvič in ne veš postopka...
lep dopust želim,,

narra
3.6.2008, 23:55
ma tema se lahko kr obširno vodi :-D, na letališču pa bom itak prej ;) kot s to temo na forumu:)

Gre se pa seveda 8 julija. Ja julija in ne junija dobro ste prebrali :-D

Hvala na info

kosec
4.6.2008, 00:17
Pa načeloma imaš na letalu itak zastonj alko, vsaj miniaturce (0,3dcl)..

Razen pri nizkocenovnih letih :ok Če greš s "ta pravim" letalskim prevoznikom le glej, da se ga ne boš preveč nacukal, baje še prehitro prime tam gor :laugh

Big D
4.6.2008, 00:27
Priporočam da lomljive predmete zelo dobro zapakiraš Zadnji pot kad smo leteli v Nemčijo, je tašča dobila sliko z staklenim okvirjem v kosima :blackeye Prtljaga se hiče v teretni prostor "brez milosti" :ok2

salethedon
4.6.2008, 00:44
Razen pri nizkocenovnih letih :ok Če greš s "ta pravim" letalskim prevoznikom le glej, da se ga ne boš preveč nacukal, baje še prehitro prime tam gor :laugh

ja, alkohol tam gor "dela" nekajkrat mocneje... izkusil na lastni kozi:-D

tudjstgamam
4.6.2008, 05:24
Jaz sem letel z Adrio v Anglijo, Grčijo in Turčijo, pa sem moral alkohol vedno plačevati. Zastonj je bil samo nonalko.

lp

Plavi
4.6.2008, 07:43
Jaz sem letel z Adrio v Anglijo, Grčijo in Turčijo, pa sem moral alkohol vedno plačevati. Zastonj je bil samo nonalko.

lp

js pa nikoli. Kaj si pa pil? Vodka in visky vem da je bilo free..

Rottie
4.6.2008, 09:37

lp

Zgleda da je odvisno od proge ali karte. Jst sem letel nazadnje z adrijinim rednim letom v Pariz, pa je bilo pivo zastonj (sta ga sodelavca ruknla kr 2 pločevinki), za drug alko pa ne vem.

Damjann
5.6.2008, 03:55
Zgleda da je odvisno od proge ali karte. Jst sem letel nazadnje z adrijinim rednim letom v Pariz, pa je bilo pivo zastonj (sta ga sodelavca ruknla kr 2 pločevinki), za drug alko pa ne vem.

To ni nč:-D, jz bi se ga ga najbrž nabil k krava:-D itak nimas kej za delat kot gledat oblake in :drink

ingy
6.6.2008, 14:26
Js sm vlekel na letalo 58 kg :D

romanno
22.7.2008, 21:22
Zivjo.
Mene pa zanima, kako je s prtljago na letalu. Piše, da naj bi bila omejitev nekje 20kg na osebo. Sedaj pa me zanima, kako je v primeru potovanja 2 oseb in enega kovčka? ALi je v tem primeru kovček lahko težak 40kg, ali pravtako samo 20? Logično bi bilo da je lahko 40, saj je od dveh oseb?!? :confused

Aja, a gre še kdo 31.7. na Rodos? :metalc

Bavaria fan
22.7.2008, 22:06
Maš isto temo že odprto:ok Samo v iskalnik vpiši par besed:-D

Plavi
22.7.2008, 22:10
če sta dve osebi skupaj, lahko imata dovoljeno x 2 v enem kovčku. Poleg tega lahko imaš še v osebni vsak do xx kg (odvisno od prevoznika in cene karte od 5-7 kg po osebi), kap pa je povsem dovolj torej čez 50 kg oba.. raten če boš vlekel kak srf s sabo ..

Warden
23.7.2008, 00:18
Zivjo.
Mene pa zanima, kako je s prtljago na letalu. Piše, da naj bi bila omejitev nekje 20kg na osebo. Sedaj pa me zanima, kako je v primeru potovanja 2 oseb in enega kovčka? ALi je v tem primeru kovček lahko težak 40kg, ali pravtako samo 20? Logično bi bilo da je lahko 40, saj je od dveh oseb?!? :confused

Aja, a gre še kdo 31.7. na Rodos? :metalc

EDIT by Nixxon: Temi združeni.

romanno
23.7.2008, 08:33
Hvala za združitev. Priznam, nisem niti pogledal, če je kaj takega že tu gor.

Sm mislu da BMWjaši sam pri tleh bolj "letamo" :ok2 :skrbast

Lugs
23.7.2008, 08:59
a ni tako da en kovček nesme bit težji od 20kg, lahko jih imaš pa več? ko sem letel iz istanbula so turki sabo vlekli tolk prtljage, kot jo jaz nebi vzel za en mesec taborjenja:crazy:laugh

Nixxon
23.7.2008, 09:18
Ne, po mojih izkušnjah gre za 20kg skupne teže.

Rottie
21.9.2012, 03:20
Da ne odpiram nove teme, čeprav ni članek striktno vezan le na prtljago ... mogoče komu pridejo nasveti prav kdaj :)

7 booking errors that will cost you money

http://travel.usatoday.com/flights/story/2012/09/20/7-booking-errors-that-will-cost-you-money/57812444/1?csp=fbfanpage

HiM
22.1.2013, 15:02
Kdo ve kje bi dobil takšen oz. podoben nahrbtnik pri nas? (Rabim v roku par dni) Seveda kar se da ugodno, najraje v LJ.
http://www.cabinmax.com/Cabin-Max-Backpack-Approved-55x40x20/dp/B002Q5APX4?class=quickView&field_availability=-1&field_browse=1647146031&field_product_site_launch_date_utc=-1y&id=Cabin+Max+Backpack+Approved+55x40x20&ie=UTF8&refinementHistory=brandtextbin%2Csubjectbin%2Ccolor_map%2Cprice%2Csize_name&searchNodeID=1647146031&searchPage=1&searchRank=salesrank&searchSize=12

Mat xxl
23.1.2013, 00:57
a ni tako da en kovček nesme bit težji od 20kg, lahko jih imaš pa več? ko sem letel iz istanbula so turki sabo vlekli tolk prtljage, kot jo jaz nebi vzel za en mesec taborjenja:crazy:laugh

Na čeloma tolerirajo tam do 24 kg, več je pa doplačilo, seveda pa imaš lahko še en pilotski kovček za v kabino in tega ne tehtajo, tako, da ves svinec naložiš tja, lahke stvari pa v kufer .... :ok