PDA

Ogled polne verzije : Splošno o mobilnih telefonih - koristna navodila, nasveti, triki

Strani : 1 [2] 3 4

Sassho
22.5.2009, 12:31
A ni tako da če ti operater ne more zamenjati aparata z istim da morajo zamenjati z aparatom iste vrednosti? Vsaj na Tušmobilu je tako. E71 je super telefon, uporabljam zdaj že 3 tedne pa je res dbest.. Edino pač je fotoaparat mal v kurcu ampak to je tko al tko pri celi E seriji :)

TomE30Cabrio
22.5.2009, 12:35
Se že spoznavam z E71. Ga je imel en v MS novega na zalogi.

Je res super prvi vtis.

Ima kdo kakšne naslove, kejr bi si lahko brezplačno naložil kakšne zanimive aplikacije?

driv3r_86
22.5.2009, 12:45
Imaš PS:ok2

Sassho
22.5.2009, 12:48
mosh.nokia.com
nokia for business (ne poznam naslova točnega pogooglaj)

kar se tiče samih symbian aplikacij -->
www.ipmart-forum.com
Mal si preberi tukaj v Symbian kotičku pa boš kmalu odkril vse funkcionalnosti ki ti jih ta aparat ponuja :)

duhec
25.5.2009, 11:09
Pozna kdo kak dzabe sms shranjevalnik za Symbian 3rd, torej tretje generacije? MsgSaver 2.0 sem opazil, da je za prejsnje generacije in mi pac ne dela vec. :frown

Sassho
25.5.2009, 20:40
Probaj shranjevati SMSe na pomnilniško kartico? Ne rabiš nobenega softwarea za to.. Al bi raje imel kot nek arhiv narejeno?

duhec
26.5.2009, 01:46
Ma tudi ce shranjujem na kartico mi ne pomaga, ker se smsi shranjujejo v neke posebne mape/fajle in kar jst vem, jih ne mores kr odpret z npr. notepadom. Ali pac?

Sassho
26.5.2009, 09:14
z Nokia PC Suite-om lahko narediš backup svojega aparata (lahko tudi samo SMSe izbereš) in jih imaš na računalniku ter si potegneš program "Noki" ki ti odpre ta backup in lahko bereš SMSe. S čem se jih lahko odpre pa žal še nisem probaval.

M power
26.5.2009, 21:34
Imam en problem... namreč na internet se hočem povezati preko telefona (nokia E65), ter v bistvu vse poteka gladko... v PC Suitu lepo izberem povezovanje na internet, prek BT poišče telefon, ga najde in tudi normalno naredi povezavo, ampak, ko pa hočem odpreti internetno stran, se ne zgodi nič... isto, kot bi bil brez povezave... :confused
Any ideas? :beer

Mat xxl
26.5.2009, 21:57
Tudi če si v 3G omrežju to ne pomeni takoj malo počakaj ! A pingal si že Mobitel ? To meni dela v nulo BP, poglej če nimaš slučajno 2 x inštaliranega istega GSM modema !:ok

M power
27.5.2009, 21:27
Odkril težavo... v bistvu vse funkcionira, edino signal imam tako slab, da vse skupaj dela za en k... no za skrajno silo bo... je pa res na začetku treba malce počakat, da se "zbudi"... :beer

Rottie
3.6.2009, 17:04
Detektor laži :-D

Je kdo tole že sprobal ... a kaj ugane? :ok2 Bi bilo priročno za kakšno igrico resnice na kakšni žurki ;) Takšne neumnosti + alko vedno palijo in prinesejo goro smeha :rofl

http://www.mobazar.si/Content.asp?cid=239402&pId=98D35

http://moj.smscity.net/Contents/Wallpapers/e403237a-9ddc-4e83-9428-bc052185537d_big.gif

Sassho
3.6.2009, 17:28
V službi skrbim za en WAP portal pa imamo to gor.. Zanimiva zadeva sem se malo igral .. Ubistvu daš vprašanje.. Tisti ki je vprašan pa pove v mikrofon odgovor detektor pa pove če laže...

Nixxon
4.6.2009, 10:55
Pa ta stvar dejansko kej analizira, al ma samo shranjenih 20 odgovorov, katere nato na random ven meče?

perobmw
4.6.2009, 11:12
Detektor laži :-D

Je kdo tole že sprobal ... a kaj ugane? :ok2 Bi bilo priročno za kakšno igrico resnice na kakšni žurki ;) Takšne neumnosti + alko vedno palijo in prinesejo goro smeha :rofl

http://www.mobazar.si/Content.asp?cid=239402&pId=98D35

http://moj.smscity.net/Contents/Wallpapers/e403237a-9ddc-4e83-9428-bc052185537d_big.gif

In koliko te pride ta smešna zadeva na koncu:crazy

driv3r_86
4.6.2009, 11:18
Pa ta stvar dejansko kej analizira, al ma samo shranjenih 20 odgovorov, katere nato na random ven meče?

What Is The Need?
Ever since people acquired the capability of speech, lying and deception have been inescapable facts of everyday life. Conventional lie detector results are not admissible in court because people can physically alter their behavior to appear to be telling the truth. The human voice on the other hand, cannot be manipulated. It is a complex instrument for expressing a full range of emotional and cognitive states of mind, that even the best voice training in the world cannot overcome. Better yet, vocal segments can be gathered and analyzed over the phone, taken from TV or radio shows, or even in a face to face conversation, without the subject being aware.

What Is IT Based On?
Did you know that the human voice consists of six global levels?
1. The textual level - the words we speak.
2. The identifying level - unique elements in every individual's voice.
3. The intonation level - the way we express ourselves.
4. The emotional level - an uncontrolled element of the voice that indicates the
level of excitement and the emotions they attach to what they are saying.
5. The cognitive level - an uncontrolled element of the voice that indicates the
amount of conflict or agreement with the spoken sentence.
6. The physiological element - indicates the stress, physiological alertness and
general physiological condition.

Truster examines the emotional, cognitive and physiological patterns in our voice to deliver accurate messages regarding vocal segments of a conversation or broadcast.

How Does It Work?
Truster produces a computerized analysis of the speech flow to distinguish between nonverbal emotional, cognitive and stressful elements within the human voice. When all is said and done, a lie is a deviation from how one would answer an obvious question such as, What is your name? A subject may answer the exact same question differently in different situations. For example, the reaction to asking a subject how much money they made in a
certain period will vary depending on whether it is during a free conversation, job interview, or legal proceeding. Lying or attempting to be faithful to the truth requires much more exertion than answering an obvious question, but it also depends on the circumstances.

What Do The Results Mean?
The proper interpretation of the results is crucial to the process. There are three main indications that a person is lying. When a person is stressed, confused and excited all at the same time, chances are that they are lying. However, very few people (1%) lie very convincingly without any of the above symptoms because they do not feel that there is anything wrong with lying, and/or they might not feel a need to be faithful to the truth. The system will not detect a lie if a dishonest person claims something happened and genuinely believes it to be true. That is precisely why we recommend using your common sense in analyzing Truster results.

Try to focus on finding deviations in the results. For example, an honest person may get stressed, confused and excited while trying to stick to facts exactly as they remembered them. An honest person may feel that they are speaking the truth but actually be lying to themselves. A person may state that they are going to overcome certain obstacles, but may not truly believe in their capability to do so. Truster will pick that up as a deviation, but it certainly does not mean that the subject is dishonest. They may merely be inaccurate, or unsure of their words, as Truster will display throughout the conversation.

Therefore, we recommend using your common sense to evaluate the results, by considering the specific context of the conversation. Truster is recognized as the most accurate tool for detecting emotions in the human voice, and it is best utilized as a decision support tool.

EDIT: To je opis zraven programa, ki je za računalnik. Imam na disku, nisem pa še testiral.

BB
4.6.2009, 11:33
Kolega je včeraj vrgel 8GB N95 pri mobitelu preko pulta ker mu je po 4 mesecih dvignilo dekln :) Na zadnje je bilo to, da mu je crknil mikrofon, prej pa ugašanje štekanje, nedosegljivost...

Zanimiva igračka ampak za telefon pa ni - na žalost:frown Zaenkrat - dokler ne naredijo spet telefona za telefoniranje ostajam pri svoji skoraj 7 let stari 6310i :-D Uboga je bila cel večer v vodi od pralnega stroja (crknila baterija), v vedru pri pranju avta, 2x v banji, preživela kar nekaj poletov...

Če pa ima kdo kak predlog za pameten nadomestek mojega dinozavra se pa priporočam :)

LP, BB

Sassho
4.6.2009, 12:00
Zanimivo.. Jst sm imel bolj slabe izkušnje z vsemi razen N95... Sm bil kr navdušen nad njo ker je preživela vse tako rekoč :) Res da ima bogo ohišje kateremu pri prvem padcu počijo nosilci pokrovčka za baterijo vendar je delala vedno! Sam delam s telefoni kar pomeni da službeno zamenjam telefon na cca. 14dni :) Trenutno se pa recimo najbolj navdušujem nad E71... Ni zadeve ki je njeno alu ohišje nebi preživelo pa tudi problemov z njo ni...

mjemec
4.6.2009, 12:50
Meni N95 po 1 letu tudi deluje super. Zmrznila je mogoče 3-4x do sedaj, pa še to samo zaradi nalaganja prevelikih spletnih strani preko brskalnika. Baterija ob kar redni uporabi (podatki, GPS, klici, smsi, nekaj bluetootha...) zdrži nekje 3 dni. No, zadnjič so se mi na zaslonu kar naenkrat začele prikazovat horizontalne črne črte čez par vrstic, in sem telefon nesel direkt na Teleray servis v Ljubljano. Ekran je bil zamenjan v enem dnevu, seveda pod garancijo, brez kakršnih koli pripomb. Čeprav čisto možno da sem jaz kaj preveč stisnil ob ekran, ko je bil telefon v žepu...
Tako da samo pohvale Telerayu in Nokii.

Pepsi
4.6.2009, 16:19
Kolega je včeraj vrgel 8GB N95 pri mobitelu preko pulta ker mu je po 4 mesecih dvignilo dekln :) Na zadnje je bilo to, da mu je crknil mikrofon, prej pa ugašanje štekanje, nedosegljivost...

Zanimiva igračka ampak za telefon pa ni - na žalost:frown Zaenkrat - dokler ne naredijo spet telefona za telefoniranje ostajam pri svoji skoraj 7 let stari 6310i :-D Uboga je bila cel večer v vodi od pralnega stroja (crknila baterija), v vedru pri pranju avta, 2x v banji, preživela kar nekaj poletov...

Če pa ima kdo kak predlog za pameten nadomestek mojega dinozavra se pa priporočam :)

LP, BB

N73. Meni je odletela enkrat celo iz spojlerja pri ene 70-80km/h (se je zahaklala med spojler in karoserijo). Razen spraskanega ohišja nič narobe:-D, pa seveda sestavit sem jo moral na novo:ok

Najboljši telefon je bil pa itak 3310:ok

Sassho
4.6.2009, 21:57
Jap .. 3310 še vedno dobim v roke kdaj in kdaj v službi pa malo pridejo spomini :) Se spomnim ko je prišla potem 3330 ki je imela še WAP storitve :)

duhec
5.6.2009, 18:55
z Nokia PC Suite-om lahko narediš backup svojega aparata (lahko tudi samo SMSe izbereš) in jih imaš na računalniku ter si potegneš program "Noki" ki ti odpre ta backup in lahko bereš SMSe. S čem se jih lahko odpre pa žal še nisem probaval.
V PC Suite gre v Nokia Communication Centre - Messages, oznacis vse SMSe, gres pod File, potem Export in shranis vse kot CSV (comma separated value) in imas vse lepo v excel datoteki.

Po obseznem spletnem iskanju primernega SMSsaverja vidim komaj danes, da imam vse pred nosom. Ajajaj. :crazy

_commandos_
6.6.2009, 22:33
a ma gdo kake izkušnje z LG KF900 PRADA II ?

Sassho
6.6.2009, 23:44
Kaj te muči? Mam ta aparat v službi pa lahko počekiram :)

Rottie
7.6.2009, 03:17

LP, BB

Jst imam zdaj že kar nekaj časa Ericssona P1i in sem ful zadovoljen z njim :ok ... ne grem kmalu nazaj na Nokia telefone, ker sem imel z vsemi neke težave ... večinoma softwareske, samo živce ti pa vseeno para, če se ugaša, zmrzuje, itd.

driv3r_86
8.6.2009, 11:37
Sem danes testiral brskalnik Opera mini 4.2 za mobilnike in me je navdušil. Prikaže celotno stran, potem pa zoomiraš del strani, ki te zanima. Delujejo tudi strani, ki na original in celo prejšni verziji opere niso delovale (npr. moj.mobitel.si - se prej ni dalo preveriti stanja - vsaj na večini SE). Bookmarki so super, je pa tudi funkcija "speed dial", s katero hitro in enostavno naložite vašo priljubljeno stran. Ima še veliko drugih super funkcij, ampak vseh nisem testiral. Vsekakor se splača naložiti na telefon.

Download : http://www.opera.com/mini/

Če vašega modela telefona ni na seznamu, izberite model, ki ima enako resolucijo kot vaš model. :ok

magic man
1.7.2009, 00:25
Ja jst sem imel včas samsunga a se ga kdo spomni sgh 2200 eh je kr zlo hiter crknu in nič ga ni spravlo k življenju,potem sem ime l lep čas nokije 3330 6230 morm rečt zadovoljen v vseh pogledih. Potem pa sem rekel da je čas za spremembe in sem pred dvemi leti kupil sony ericson K850i telefon res da je biu 250 eur in dve leti naročnine sam vam povem da nikol nobenih problemov z njim stroj od telefona pa še super fotke dela baterija po dveh letih kot prvi mesec:metalc
Na podlagi pozitivnih izkušenj sem pred pol leta kupil še k770i tudi odličen telefon zelo zadovoljen z njim le da je pol tanjši od k880i in lažji pa še 249 eurov cenejši je biu kot k850i, biu je namreč 1euro .Glede sony ericssona sam e pohvale in toplo priporočam nakup upam da so tudi ostali modeli tako kvalitetni in hvaležni

mthp
16.8.2009, 12:30
Živ!
Mam telefon nokia 5310 xpress music pa mi je pred kratkim crknil ekran. No u bistvu sem ga verjetno nekam butnil in je sedaj na sredi črn krog cca 1,5 cm v premeru. Zanima me a mi bojo to priznal garancijo a bo treba kar plačat? Ker mi je res dober telefon, razen fotoaparata. Pa zanima me še kok bi približno prišel nov ekran če ga bi mi menjali na servisu?

lp

Rottie
16.8.2009, 16:44
Za tiste, ki imate Sony Ericsson telefone, sem našel odličen zastonjski program za urejanje kontaktov, koledarja, SMS-sov, backupov, itd. Ker kolkr sem jst videl, PC suite ne omogoča vsega tega. Iz programa lahko tudi izvažaš podatke. Za program sem izvedel na Sony Ericsson support forumu, tako da ga tudi oni priporočajo zgleda.

http://www.fjsoft.at/en/

Slike so sicer v nemščini, a program je v veliko jezikih, tudi v angleščini in slovenščini.

http://www.fjsoft.at/Bilder/gallery/mpe-01.jpg

http://www.fjsoft.at/Bilder/gallery/mpe-02.jpg

http://www.fjsoft.at/Bilder/gallery/mpe-03.jpg

List of supported SonyEricsson-Phones

C510 K500i P990i V630i W705 Z1010
C510a K508i R520m V640i W705a Z310a
C702 K510a S500i V800 W710i Z310i
C702a K510i S700i W200a W712a Z500a
C901 K530i S710a W200i W715 Z502a
C902 K550i T237 W300i W760a Z520a
C903 K600i T310 W350a W760i Z520i
C905 K608i T39m W350i W800i Z525a
C905a K610i T610 W380a W810i Z530i
D750i K630i T616 W380i W850i Z550a
F500i K660i T630 W508 W880i Z550i
G502 K700i T637 W518a W890i Z555i
G700 K750i T65 W550i W900i Z600
G705 K770i T650i W580i W902 Z610i
G900 K790a T68 W595 W910i Z710i
J300a K800i T68i W595a W950i Z750a
J300i K810i T700 W600 W960i Z750i
K300i K850i T707 W610i W980 Z770i
K310i M600i TM506 W660i W995 Z800i
K320i P1i V600i W700i W995a

Mat xxl
16.8.2009, 22:18
Živ!
Mam telefon nokia 5310 xpress music pa mi je pred kratkim crknil ekran. No u bistvu sem ga verjetno nekam butnil in je sedaj na sredi črn krog cca 1,5 cm v premeru. Zanima me a mi bojo to priznal garancijo a bo treba kar plačat? Ker mi je res dober telefon, razen fotoaparata. Pa zanima me še kok bi približno prišel nov ekran če ga bi mi menjali na servisu?

lp

Garancije ne bodo priznali, pa tudi cena bo taka, da vzemi obvezno stol s seboj, ko boš vprašal za ceno.

Sam ti svetujem poglej na bolhi in ebayu, navadno ima več modelov isti zaslon, zato se najde ali pa kak neuradni servis !

Ker teli po oglasnikih so tudi serviserji, ki delajo tam, pa imajo popoldne cene na 30% ! :ok

Blindek
18.8.2009, 12:23
eno vprašanje za tiste, kateri ste na tekočem z najnovejšimi telefoni

za mamo kupujem nov telefon in res nevem kaj bi blo primerno za njo

mora biti lep, ne drsni, navadna tipkovnica(ne touch screen,ne senzorske tipke), obvezno soliden fotoaparat(rada slika), mora imeti solidno spomina ali režo za spominsko kartico, pregleden ekran in meni, in kar je najbol pomembno, mora zelo dobro loviti signal. Po možnosti naj bo mogoče kupiti pri mobitelu v akciji

vnaprej se zahvaljujem za pomoč

Sassho
18.8.2009, 17:43
Jst bi vzel 6303 Nokio :)

Nič preveč naprednega, lahko bo razumela.. Velik ekran, uredu tipke, aluminij ohišje, dost uredu fotoaparat (3,15MP) nima nobenega zapletenega OSa.. fajn zadevca :)

mthp
18.8.2009, 20:59
@Mat xxl hvala za odgovor. No saj nekaj podobnega sem tudi pričakoval:).

lp

Plavi
19.8.2009, 08:36
Ekrani niso dragi, če greš na nepooblaščen servis. V podutiku sem mejal ekranček z delom vred je bilo 30 €...

lp

mthp
19.8.2009, 21:56
No, saj sem že dobil ponudbo na PS. Tako kot praviš-30 evrotov. To je pa dost ugodno, tako, da bom verjetno šel na to varjanto.

lp

Nixxon
29.9.2009, 08:10
Eno vprašanje: telefon je Nokia, ena cheap zadeva, se mi je pa enako dogajalo tudi pri prejšnjem telefonu:

uglavnem, zadeva mi SMSe "mixa" med sabo. :damn Torej imam dva SMS-a in mi da npr. do polovice en sms, nato pa kot zaključek čisto en drug SMS. Če bi hotu dat en enostaven primer pride iz: "danes pridem domov ob treh" ter "kje si bil včeraj" na koncu "danes pridem bil včeraj" in pa "kje si domov ob treh". :crazy Zgodi pa se to ne ob prejemu, ampak kasneje

Opažam da se mi to dogaja samo pri daljših SMSih, mislim da tistih ki so iz večih SMSov sestavljeni, ter samo od ene osebe (žene, če je pomembno :-D ). Najbrž se telefonu sfuzla in združuje kasneje napačne SMSe. Se mi zdi da se je to dogajalo tudi na prejšnjem telefonu, nisem pa 100%.

Skrajni cajt da menjam telefon. :damn

Ideje, mnenja?

Shebo
29.9.2009, 08:23
Kakšne ideje bi rad? Kaj je s telefonom narobe ali katerega kupit?:ok2

Sama napaka je verjetno softverska. Sam imam trenutno že četrto Nokio po vrsti (3510i, 6280, 6500 slide ter E51) in mi tega do sedaj noben od telefonov ni delal.:ok

duhec
29.9.2009, 08:33
Ze probal formatirat telefon?
Koda je *#7370#.

Nixxon
29.9.2009, 09:54
A bom kakšne podatke izgubil? Slike, SMSe, MMSe, številke,...

Ideje kaj narest da nau SMSe mešal. :-D

Andy04
29.9.2009, 10:20
Skrajni cajt da menjam telefon. :damn

Ideje, mnenja?

Za nov telefon :zmeden ?

Ima kdo kake izkušnje z Nokio E63?

LP A

Nixxon
29.9.2009, 10:25
Ne za nov telefon, ideje kaj bi blo narobe in kaj naredit. :damn

Za novga vem kolk bi dal in ni v tem rangu nič takega na voljo. Mogoče rabljeno 6300.

voith
29.9.2009, 11:03
js sm mel pa pri xperii problem z smsi po tem ko sem naložil PCTech4U custom firmware. (mešanca HTC in SE vmesnika)

namreč dogajal se je skos, da mapa sent items sploh ni delovala zato je vse poslane smsje telefon obdržal kr v outbox mapi in pol vsakič ko se je telefon refreshal je poslal sms spet :)

na ta način sm prvi dan ko sm dal ta rom gor poslal ene 50 smsjev :-D

no z novejšo verzijo firmware-a je ta težava odpravljena..

Nixxon
30.9.2009, 08:11
A bom kakšne podatke izgubil? Slike, SMSe, MMSe, številke,...

??

Shebo
30.9.2009, 10:09
??

Mislim da bi jih znal. Za vsak slučaj vrži vse te stvari na SIM kartico. Sem imel tudi 6500 slide na popravilu (softver je neki jebal) in ko sem dobil telefon nazaj sem bil brez vseh SMSjev in telefonskih številk katere so bile na telefonu (hvalabogu jih ni bilo veliko).

Sassho
3.10.2009, 23:38
Vse se izgubi zato je tudi FORMAT telefona.. Backup vsega.. Čeprav ti svetujem da malo narediš selekcijo morda zaradi nekaterih stvari tudi pride do težav ;)

Kar se tiče E63.. Super telefon... Poceni kopija E71 brez GPSa ;)
E71 je samo vizualno različna po malo večji preslednici ..

Drugače je E63 plastična medtem ko ima E71 kovinsko ohišje :) Za moje pojme je E71 malo boljši nakup saj jaz sem jo imel pa.. Je letela parkrat po tleh pa brez problema preživela :)

*MAJA*
5.10.2009, 10:50
Zdravo js mam pa eno vprašanje in sicer...zanima me kako iz iphona zbrišeš slike brez povezave na računalnik??

lp,maja

Sassho
5.10.2009, 11:40
Maja, ko odpreš sliko imaš spodaj v desnem kotu narisane smeti.. Pritisni jih pa bo slika v njih romala :)

perobmw
11.10.2009, 06:29
Ker je tako veliko ponaredkov na trgu,kako naj vem,da ne bom kupil ponaredka.:confused
Gre pa se za N 86:ok2

Damjann
12.10.2009, 04:59
Kupi pri mobilnem operaterju, Telerayu ali rabljenega z garancijo potrjeno pri Enem izmed naštetih.

_commandos_
31.10.2009, 16:41
http://www.mobisux.com/articles.php?ubb=open&document_id=336

Crispo
30.11.2009, 15:09
Pozdravljeni!

Mi zna kdo razložit laiku kaj je to storitev VMS GSM razširjeni pri Mobitelu in za kaj se uporablja?
Gledal malo po netu,pa nisem nič zanimivega našel!
Hvala!
LP!

mthp
12.12.2009, 17:53
Živ! Včeraj sem kupil nokio 6730. Telefon se mi zdi dost vredu, razen zvoka pri kameri ne morm/znam sklopit. Zanima me, če ma kdo tak telefon pa ve kako se to ugasne??

hvala, lp

whisper
15.12.2009, 21:40
No moj trapasti Corby me vedno bolj spravlja ob živce:damn

Ves čas je delal (razen baterije) ok, zdaj 2 dni pa ne morem na internet in prejemati mms sporočil.
Ko kliknem na ikonco za internet začne povezovati potem pa takoj prekine in napiše nepričakovana napaka.
Ko dobim mms sporočilo kliknem naloži pa napiše neznana napaka.

Se komu sanja kaj ga matra?

Nastavitev nisem spreminjal, vse sem že preverjal in se mi sanja ne v čem naj bi bil problem.

driv3r_86
15.12.2009, 22:13
Živ! Včeraj sem kupil nokio 6730. Telefon se mi zdi dost vredu, razen zvoka pri kameri ne morm/znam sklopit. Zanima me, če ma kdo tak telefon pa ve kako se to ugasne??

hvala, lp

Tovarniško se ne da. Edino, če imaš profil "tiho". Je pa drugače nek hack ali program, da izklopi zvok, samo trenutno ne najdem.

driv3r_86
15.12.2009, 22:16
No moj trapasti Corby me vedno bolj spravlja ob živce:damn

Ves čas je delal (razen baterije) ok, zdaj 2 dni pa ne morem na internet in prejemati mms sporočil.
Ko kliknem na ikonco za internet začne povezovati potem pa takoj prekine in napiše nepričakovana napaka.
Ko dobim mms sporočilo kliknem naloži pa napiše neznana napaka.

Se komu sanja kaj ga matra?

Nastavitev nisem spreminjal, vse sem že preverjal in se mi sanja ne v čem naj bi bil problem.

Mogoče pa je sam kaj pomešal nastavitve:confused Si ga že poskusil ponovno zagnati in/ali vzeti baterijo ven za nekaj časa? Drugače pa še poskusi reset na tovarniške nastavitve...

whisper
15.12.2009, 22:53
Mogoče pa je sam kaj pomešal nastavitve:confused Si ga že poskusil ponovno zagnati in/ali vzeti baterijo ven za nekaj časa? Drugače pa še poskusi reset na tovarniške nastavitve...

Hvala, na to pa res nisem pomislil, sem vzel baterijo ven in zdaj dela.

mthp
31.12.2009, 12:40
Tovarniško se ne da. Edino, če imaš profil "tiho". Je pa drugače nek hack ali program, da izklopi zvok, samo trenutno ne najdem.

No pri meni je tudi, če imam profil tiho kamera še vedno piska:fight. Sicer pa hvala za info glede programa. Bom še malo sam pobrskal.

lp

driv3r_86
4.1.2010, 14:46
Zdaj pa še mene nekaj zanima. Na nokio sem preko bluetooth pošiljal film, pomotoma sem poslal prav na telefon, kjer ni dovolj prostora. Poslalo ni do konca in je javilo poln pomnilnik. Zdaj pa ne najdem te datoteke, da bi jo izbrisal :crazy

Kje je temp folder? :confused

wtf
4.1.2010, 14:53
Naloži si kakšen file explorer za nokio... :ok

driv3r_86
4.1.2010, 15:34
Hvala, ampak žal ne pomaga... Sem probal x-plore..:damn Vedno bolj me živcira tole symbian skrupcalo :-D

driv3r_86
4.1.2010, 22:20
No, če se še to komu pripeti... Pomaga edino hard reset:fight Ne pozabite na varnostne kopije pred "podvigom":-D

mthp
5.1.2010, 18:05
Hvala, ampak žal ne pomaga... Sem probal x-plore..:damn Vedno bolj me živcira tole symbian skrupcalo :-D

Živ!
Jaz imam program y-browser, kjer imaš res lep pregled nad datotekami... Pred resetom bi sprobal še to, če seveda še nisi resetiral.

lp

driv3r_86
5.1.2010, 18:43
Hvala, sem tudi probal, ampak ni šlo. Sem potem resetiral:ok

EDIT: mthp ti si rešil problem z zvokom kamere? Poskusi še izključiti opozorilne tone v profilu, ki ga uporabljaš.

mthp
6.1.2010, 19:39
Ne, nisem še rešil. Z originalnimi nastavitvami se ne da. Poskusil sem vse mogoče. Še vedno iščem nek program s katerim bi to lahko rešil. Poskusil sem zbrisati zvoke kamere z y-browser, ampak napiše, da so zvoki kamere "samo za branje":fight.

ponedeljek
6.1.2010, 20:34
Ali ima morda kdo idejo kako bi bilo možno pametni telefon Samsung SGH i780 uporabiti kot web kamero, z wlan povezavo na modem.
Se pravi, namesto, da oddajam preko web kamere in računalnika, bi oddajal direktno iz telefona, ki ima wlan in kamero. To bi bilo zanimivo predvsem zato, ker si pri klasiki omejen z dolžino USB kabla.

mthp
7.1.2010, 18:23
Hmm ne vem kako je preko wlan-a. Če se da preko USB kabla, potem je verjetno možno tudi preko blutuja. Kupiš si nekaj takega: http://www.mimovrste.com/artikel/1940018831/usb-bluetooth-adapter-trendnet-tbw-106ub - domet piše 100m. Tako dolgega USB kabla predvidevam da nimaš, čeprav dvomim, da je domet tega blutuja 100m?

djcrni
8.1.2010, 13:05
Očitno nisem edini, ki ima težave s tipkovnico na tem telefonu, našel sem nekaj strani domačih in tujih forumov, kjer se uporabniki pritožujejo, da jim določene tipke ne delajo, a žal brez konkretnih odgovorov, kako težavo rešiti.
Težave so se začele, ko mi je telefon pred meseci padel na tla in od takrat mi 4 tipke (tipka 4, leva funkcijska, Home in Call - vse so na levi strani telefona) povzročajo probleme. Najprej niso delale konstantno 2-3 dni, potem se je zadeva umirila in vse je normalno delalo dolgo časa. Potem so bila obdobja, ko enkrat so, drugič niso delovale. Zanimivo pa je to, da vedno, kadar dela ena od štirih problematičnih, delajo vse, in obratno. Na pritisk sicer delujejo OK, dobiš isto "povratno informacijo" pod prstom kot pri ostalih, normalno delujočih tipkah, zato sumim, da je težava v poškodovanem vezju, kar pomeni da tudi menjava tipkovnice (predvidevam) nebi zalegla. :frown Zdaj mi že cca en teden omenjene 4 tipke ne delajo in očitno tudi ne mislijo več.
Je imel kdo kake podobne težave na omenjem telefonu ali podobnem in pozna rešitev? Nekje na enem forumu sem sicer zasledil, da je nekdo omenjal čiščenje kontaktov na vezju, kar sicer lahko probam, samo močno dvomim, da bi to rešilo težavo, sploh glede na to, da so se težave začele neposredno po padcu. Verjetno to pomeni konec druženja z mojo E51. :jok

djcrni
8.1.2010, 13:30
Aja, pa telefon ni več v garanciji. :)

e34td
11.1.2010, 17:39
Rabim nekoga,ki se ukvarja s popravilom mobilcev ipd. Je kdo na forumu? Mobilni telefon mi je kaput,gor mam pa še ene slikice od hčerke ipd.,pa če bi se to dalo rešit. Mislim pa, da je pretrgan una povezava med ekranom in plato al kakor koli že to laufa.:-D
No,ne da mislim,to vem,ker sem jo jaz strgal. :-D

j4n3k
11.1.2010, 17:48
Rabim nekoga,ki se ukvarja s popravilom mobilcev ipd. Je kdo na forumu? Mobilni telefon mi je kaput,gor mam pa še ene slikice od hčerke ipd.,pa če bi se to dalo rešit. Mislim pa, da je pretrgan una povezava med ekranom in plato al kakor koli že to laufa.:-D

se da zrihtat, vendar če je flat kabel šal te popravilo z novim kablom pride cca slabih 40eur....če te zanima javi..

lp

klemn007
11.1.2010, 17:51
Ali ima morda kdo idejo kako bi bilo možno pametni telefon Samsung SGH i780 uporabiti kot web kamero, z wlan povezavo na modem.
Se pravi, namesto, da oddajam preko web kamere in računalnika, bi oddajal direktno iz telefona, ki ima wlan in kamero. To bi bilo zanimivo predvsem zato, ker si pri klasiki omejen z dolžino USB kabla.

Potrebuješ aplikacijo ki je na spodnji povezavi:
http://www.warelex.com/products/webcam/index.php

LP

klemn007
11.1.2010, 18:01
se da zrihtat, vendar če je flat kabel šal te popravilo z novim kablom pride cca slabih 40eur....če te zanima javi..

lp

Flex kabli so na ebayu čisto poceni, jaz sem dal z poštnino vred okoli 4€. Sem pa takrat klical na Telaray in tudi na Mobičriček, če bi mi prodali samo ta kabel, ker bi ga za hobi zamenjal pa mi ga niso želeli prodati. Na telerayu bi ga zamenjali za 25€.
@e34td je pa na youtubu veliko filmčkov kako se kakšn telefonček razstavi.

e34td
11.1.2010, 19:22
Flex kabli so na ebayu čisto poceni, jaz sem dal z poštnino vred okoli 4€. Sem pa takrat klical na Telaray in tudi na Mobičriček, če bi mi prodali samo ta kabel, ker bi ga za hobi zamenjal pa mi ga niso želeli prodati. Na telerayu bi ga zamenjali za 25€.
@e34td je pa na youtubu veliko filmčkov kako se kakšn telefonček razstavi.

Hvala obema. Ja,ma je en problem. Verjetno se ga ne da prižgat,pa tud podatkovnega kabla nimam.:blackeye
Na youtubu? Ma nemoj.:-D
Sej ga nisem razstavljal,sem ga izpihal na 6-barov. :crazy:-D

Sassho
12.1.2010, 19:21

Kateri telefon pa imaš? Ti bom z veseljem naredil uslugo .. Namreč doma imam več al manj use kable :)

p.s brez problema tudi posodim pa si vržeš še imenik, .. ;)

e34td
12.1.2010, 19:25
Kateri telefon pa imaš? Ti bom z veseljem naredil uslugo .. Namreč doma imam več al manj use kable :)

p.s brez problema tudi posodim pa si vržeš še imenik, .. ;)

Samsung sgh e250. Sam telefon se ne da prižgat. To verjetno predstavlja problem. :confused

Sassho
12.1.2010, 19:29
Je usaj ekran bel ali pa osvetlitev tipkovnice dela ko ga prižgeš? Sploh da kak odziv ko ga prižigaš? Tudi če je priklopljen na polnilec?

e34td
12.1.2010, 20:39
To je tak mobilnik ki se odpre z drsnikom navzgor. In tipka za prižgat in ekran sta na zgornjem delu,tipkovnica pa spodaj. Meni se je pa strgal tisti "trakec" (ja,ja,jaz sem ga strgal :-D ) ki povezuje oz prenaša podatke al kako bi rekel. :confused

http://technogra.ph/wp-content/uploads/2008/03/samsung-sgh-e250.jpg

Našel sliko.

klemn007
12.1.2010, 21:20
Flex kabel za ta telefon je na ebayu 7,7€ + PTT
http://cgi.ebay.de/Flex-Flexband-Flexkabel-Samsung-SGH-E250-E-250-Display_W0QQitemZ150404591796QQcmdZViewItemQQptZHandy_Zubeh%C3%B6r?hash=item2304cff0b4
Kako se ga pa razstavi je pa na spodnji video povezavi (med predvajanjem pritiskaš pauso):
http://www.youtube.com/watch?v=gAVsskyFU8Q

e34td
12.1.2010, 21:29
Flex kabel za ta telefon je na ebayu 7,7€ + PTT
http://cgi.ebay.de/Flex-Flexband-Flexkabel-Samsung-SGH-E250-E-250-Display_W0QQitemZ150404591796QQcmdZViewItemQQptZHandy_Zubeh%C3%B6r?hash=item2304cff0b4
Kako se ga pa razstavi je pa na spodnji video povezavi (med predvajanjem pritiskaš pauso):
http://www.youtube.com/watch?v=gAVsskyFU8Q

OK,razumem,ampak a se da po tem kablu potem tudi prižgat telefon?:confused

klemn007
12.1.2010, 21:35
OK,razumem,ampak a se da po tem kablu potem tudi prižgat telefon?:confused

Če je mikro stikalo na tistem delu kjer je LCD "zaslonček" potem ja.

Nixxon
29.1.2010, 09:42
Evo, rabim pomoč/mnenje: Včeraj mi pri enem telefonskem pogovoru (no, po končanju) pade na tla moj telefon, Nokia 6151. Ga poberem, vse dela. Še pomislim na našo žolčno temo o Telerayu na forumu in kako folku telefon razpada in sam pri sebi rečem: no, fajn da še naredijo kak telefon ki preživi padec. :-D Joke se začne zvečer, ko se mi telefon ugasne ker je bateriji zmanjkal soka. Ga priklopim na 220V in poskušam prižgat, nakar se mi gumb čudno vdira not, telefon se pa ne prižge. :damn Na koncu mi celo gumb notri ostane. :eek Grem zadevo malo podirat in mi res tisto mikrostikalo notri cingla po ohišju. :damn Ga dobim ven in besno razmišljam kaj storiti. Na koncu sem prijel mikrostikalo s pinceto in ga držal tam nekje kjer se mi je zdelo da bi moral biti lociran in z malim šraufencigrom pritisnem na gumb. Telefon se prižge! :eek No, sedaj ga ne smem ugasnit dokler ne naredim backup vseh podatkov.

Sedaj pa vprašanje: se da to mikrostikalo kako nazaj pritrdit/prilotat, pa da ni zadeva predraga?

Pa še eno vprašanje: je mobitel sedaj začel folk iz Đabest paketov dol metat zaradi starosti (30+ let), ali je še vedno tako da te kar držijo gor? Dobil sem "grozilno pismo" da me bodo marca preklopili na osnovni paket, kar je tudi razlog da ne grem po en nov cheap telefon (npr. N2730).

In kaj je najhuje: razlog da sem telefon sploh imel v rokah je bil klic, kjer so mi ponujali ugodno pohištvo iz ene štacune v Genovi. :damn :hihi

ponco
29.1.2010, 09:58
Tisto kar se ti je odlomilo, se da brez težav prilotati nazaj. Prinesi telefon k meni v servis, če boš kaj skakal po centru LJ :ok

Kar se tiče đabesta....če si 30+ te bodo avtomatsko premestili na drug paket tut če se na trepalnice postaviš :laugh, lahko pa spet prideš do mene pa ti sklenemo kakšno drugo naročnino :ok2

Nixxon
29.1.2010, 10:18
Oj!

Kam naj pridem? Če me bodo skenslal, potem raje vidim da si sam izberem kaj. Pa še vprašanje: imaš Nokio 2730 v bordo rdeči barvi?

Nixxon
9.2.2010, 10:16
To Nokio sem upokojil in kupil Samsunga.

Zanima me kakšno Micro SD kartico se splača kupit (do 8GB podpira telefon)? Katere firme? Lexar, Kingston, Sandisk,...?

Kje bi se jih dalo najceneje dobit?

defasturias
9.2.2010, 22:44
Oj!

Kam naj pridem? Če me bodo skenslal, potem raje vidim da si sam izberem kaj. Pa še vprašanje: imaš Nokio 2730 v bordo rdeči barvi?

Probaj najti kako mladoletno osebo v sorodu (če nimaš otrok te starosti) in naredi kao da bo ta oseba sklenila naročnino, pogodba bo pa nate ker si kao njen zastopnik, telefon pa potem normalno uporabljaš ti.

Ko sem jaz pri 16. letih pri simobilu vzel telefon na naročnino Orto, ki je bil mislim za do 25let, smo pogodbo brez problema napisali na očeta, samo jaz sem moral bit zraven. :)

Blindek
9.2.2010, 23:40
Ima kdo kako idejo, kako narediti dvojnik SIM kartice oz. tako, da bom lahko uporabljal telefon normalno, ko pa se usedem v avto in ga prižgem, bi pa preklopil na drugo SIM, katera bi delovala enako kot moja v telefonu(vhodni,izhodni klici)?

wtf
9.2.2010, 23:51
Pokliči na helpdesk tvojega providerja. Simobil vem, da ponuja takšno možnost :ok

http://www.simobil.si/sl/services.cp2?cid=4F63C439-9BC7-6247-D2A6-2E2AF8157448&linkid=service

Edit: še mobitel...

http://www.mobitel.si/storitve/avtotelefon.aspx

Blindek
10.2.2010, 00:28
sem pri mobitelu :ok

sem mislil, da se direkt da dvojnik naredit in je enaka številka, ampak ni

lahko imam podrejeno številko(druga številka) in se naredi preusmeritev

cena je sicer dodatnih 4€ mesečno

še je kaka druga varianta?

ponco
10.2.2010, 20:07
Kolikor vem se je dalo klonirati samo SIM kartice V1, ki so bile izdelane pred letom 2001.
Vse druge verzije SIM imajo posebno zaščito proti kloniranju in jo zlahka uničiš, oz. postane neuporabna :ok2

M
23.2.2010, 20:53
Bom kar tukaj vprašal.

Počasi bi rad zamenjal mobilca, pa se mi niti slučajno ne sanja kaj je kaj. Zelo pomemben faktor bo cena, ki ne sme bit višja od 150 €. Lahko je nov, lahko je malo rabljen in odlično ohranjen, mora pa imet Wi-Fi in qwerty, pa navigacija mora laufat gor BP. Sem gledal Samsung SGH G810, ker ima odličen fotoaparat, ampak je že malo star in brez qwertyja, torej odpade.

Kakor sem na hitro uspel pogledat, se mi dopade HTC Tattoo (za 150 € dobim novega) ali pa mogoče Omnia I900 (za 150 € je rabljena).

Poglobit se nimam ne časa, ne interesa, če ima kdo kakšen pameten predlog, z besedo na dan.

A mogoče kdo ve, kateri so cenejši modeli smartphonov s kapacitivnim touchscreenom in v čem bo v praksi takšen tochscreen boljši od rezistivnega?

j4n3k
25.2.2010, 22:56
Bom kar tukaj vprašal.

Počasi bi rad zamenjal mobilca, pa se mi niti slučajno ne sanja kaj je kaj. Zelo pomemben faktor bo cena, ki ne sme bit višja od 150 €. Lahko je nov, lahko je malo rabljen in odlično ohranjen, mora pa imet Wi-Fi in qwerty, pa navigacija mora laufat gor BP. Sem gledal Samsung SGH G810, ker ima odličen fotoaparat, ampak je že malo star in brez qwertyja, torej odpade.

Kakor sem na hitro uspel pogledat, se mi dopade HTC Tattoo (za 150 € dobim novega) ali pa mogoče Omnia I900 (za 150 € je rabljena).

Poglobit se nimam ne časa, ne interesa, če ima kdo kakšen pameten predlog, z besedo na dan.

A mogoče kdo ve, kateri so cenejši modeli smartphonov s kapacitivnim touchscreenom in v čem bo v praksi takšen tochscreen boljši od rezistivnega?

Hm kakšna omnia pro, solidna cena, dober telefon, vse funkcije
http://www.gsmarena.com/samsung_b7330_omniapro-2940.php

Drgač pa će že kaj rabljenega potem e71 ali pa će še malo počakaš da bo cena padla nokio e72:ok2

Btw i900 ne kupuj ker dvomim da boš zadovoljen

M
28.2.2010, 08:20
Hm kakšna omnia pro, solidna cena, dober telefon, vse funkcije
http://www.gsmarena.com/samsung_b7330_omniapro-2940.php

Drgač pa će že kaj rabljenega potem e71 ali pa će še malo počakaš da bo cena padla nokio e72:ok2

Btw i900 ne kupuj ker dvomim da boš zadovoljen

Zanimivo, sem v zadnjih dneh že iz večih strani slišal, da I900 ni ravno to. Bom še malo Nokie pogledal, čeprav se med njihovimi 15.000 različnimi modeli ne znajdem.

Sassho
3.3.2010, 10:09
evo še z ene strani. I900 je j*jc.. :)
E71 je supr.. E72 bo pa še bolj :)

BMW Deutschland
3.3.2010, 10:15
Ve kdo kako na N97 gledati TV, če imaš druga omrežje kot mobitel, namreč mobitel je za svoje uporabnike poskrbel in jim omogočil gledanje tv programa brezplačno do jeseni. Sedaj me pa zanima če si npr. pri simobilu je kje kakšen program ali pa saj programčk ki ti poganja flash na telefonu da gledaš direktno s spletne strani. Pri N97 je tudi serijsko že aplikacija video in TV ampak tist TV ne vem kaj dela zravn ker ni tam nič o kakšni sledi do programa za gledanje TV-ja. Prosim za nasvete. LP

Blindek
27.3.2010, 14:35
eno vprašanje za ljudi, kateri so na tekočem s trenutnimi top telefoni

iščem nov telefon, višjega ranga, kjer pričakujem kvaliteto, zanesljivost, preglednost, veliko aplikacij, touchscreen, hitero delovanje itd.

skratka, samo top modeli

ker pa se mi sanja ne, kaj trenutno trg ponuja, sprašujem vas za nasvet in izkušnje :ok

j4n3k
15.4.2010, 14:25

iščem nov telefon, višjega ranga, kjer pričakujem kvaliteto, zanesljivost, preglednost, veliko aplikacij, touchscreen, hitero delovanje itd.

skratka, samo top modeli

ker pa se mi sanja ne, kaj trenutno trg ponuja, sprašujem vas za nasvet in izkušnje :ok

Kakšna x6, o kateri se pogovarjamo v naslednji temi mogoče?? Dobra cena+performance.
Nokia e72, (za moje pojme malo predraga)
Omnia II? (win mobile je mogoče glede hitrega delovanja tak tak)
Samsung i5700 je zanimiv ,deluje na androidu, ki je hitrejši od winsov. Solidna cena! Vendar omejena kompatibilnost zaradi androida, vsi čakamo da pride ven programska nadgradnja android 2.0

Pride pa mislim, da junija ali julija k nam tole!:
http://www.gsmarena.com/nokia_c6-3229.php

Bo kr dobra zadeva, če bo še cena solidna bo to to.

mogoče bi ti prišo v poštev še kak htc, če potrebuješ telefon z katerim boš veliko na netu.

Ali pa če imaš res preveč denarja Nokia n900 :
http://www.gsmarena.com/nokia_n900-2917.php

Blindek
15.4.2010, 15:41
trenutno se nagibam k Win.Mobile zaradi iGo podpore, ampak berem da kmalu pride na trg 7.0 verzija in ne bo mogoča nadgradnja iz 6.5 na 7.0 :blackeye

FilthyDiesel
16.4.2010, 16:36

skratka, samo top modeli

Definitivno Nokia N900. Malo čudo! Imel sem dilemo med to in pa HTC HD2, ampak me je ravno star windows mobile odvrnu od nakupa le tega.

Software na N900 je odličen. Temelji na linuxu. Zaenkrat ima še par pomanjkljivosti, ker je pač zadeva nova in se še razvija ampak bo to hitro odpravljeno.

Zaenkrat tudi še ni slovenskega jezika in posledično šumnikov, ampak bo tudi to prišlo.

klemn007
16.4.2010, 16:54
Pri N97 je tudi serijsko že aplikacija video in TV ampak tist TV ne vem kaj dela zravn ker ni tam nič o kakšni sledi do programa za gledanje TV-ja. Prosim za nasvete. LP

To kar ima npr. nokia N97 in trži kot TV je DVB-H (klik) (http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-H) ki naj bi bila pretežno plačljiva storitev. Sprejemniki naj bi bili načeloma vgrajeni v telefone, tako da plačevanje naročnine ne bi bil dodaten tehnični problem (kot je to pri stb-jih). Seveda bo cena oz. plačljivost storitve odvisna od operaterjev (lahko bo tudi vaba za naročnike). Strategije za uvedbo dvb-h v Sloveniji še ni tako da je vprašanje, kdaj lahko storitev pričakujemo.

Trister
16.4.2010, 21:29

skratka, samo top modeli

Mogoče iPhone? :)

Edini problem je, ker se ga v Sloveniji ne da kupiti.:napaka

ponco
17.4.2010, 01:00
iPhone, e72, x2, n900,...
aja..pa vse se da pri nas dobit :ok

Trister
17.4.2010, 15:19
iPhone, e72, x2, n900,...
aja..pa vse se da pri nas dobit :ok

Da, ampak je uvožen iz druge države.:)

j4n3k
17.4.2010, 15:28
Definitivno Nokia N900. Malo čudo! Imel sem dilemo med to in pa HTC HD2, ampak me je ravno star windows mobile odvrnu od nakupa le tega.

Software na N900 je odličen. Temelji na linuxu. Zaenkrat ima še par pomanjkljivosti, ker je pač zadeva nova in se še razvija ampak bo to hitro odpravljeno.

Zaenkrat tudi še ni slovenskega jezika in posledično šumnikov, ampak bo tudi to prišlo.

N900 res vsi hvalijo, pravijo da deluje celo bolje od iphona.

Slovenskega jezika po vsej vrjetnosti ne bo!

ponco
17.4.2010, 16:59
Da, ampak je uvožen iz druge države.:)

lol..a drugi so pa proizvedeni pri nas :laugh

Trister
17.4.2010, 17:09
lol..a drugi so pa proizvedeni pri nas :laugh

Jp, sedaj jih delajo v Muri, če še nisi vedel slučajno.:crazy

j4n3k
17.4.2010, 19:12
i-phona pri se pri nas uradno ne da kupit. Po njega največkrat gredo v ita.
Cena za 3gs je trenutno okrog 500eur,če maš srečo se ga dobi za 450.

FilthyDiesel
18.4.2010, 14:33
i-phona pri se pri nas uradno ne da kupit. Po njega največkrat gredo v ita.
Cena za 3gs je trenutno okrog 500eur,če maš srečo se ga dobi za 450.

kako se ne da, a jih nimajo pri tušmobilu tud v prosti prodaji? :confused

sej jst sm hotu najprej iphone nabavt, ampak 600-700€ pa lih ne dam za telefon no...s tistimi zaklenjenimi iz hrvaške za 350€ se mi pa ne da ubadat, tko da sm se pol kr za N900 odloču pa mi res ni žal. Nokia je le Nokia, jst pravm :)

j4n3k
18.4.2010, 15:09

sej jst sm hotu najprej iphone nabavt, ampak 600-700€ pa lih ne dam za telefon no...s tistimi zaklenjenimi iz hrvaške za 350€ se mi pa ne da ubadat, tko da sm se pol kr za N900 odloču pa mi res ni žal. Nokia je le Nokia, jst pravm :)

Tuš je imel kar nekaj težav, ker so prodajali iphone, saj jih nebi smeli.

ingy
18.4.2010, 15:27

Tušmobil je imel softwersko odklenjene kolikor vem, in so se telefoni zaklepali, ko si jih poskušal updejtat preko iTunes. V Italiji se dobijo strojno odklenjeni, pa je cena okoli 500-600 za fizične oebe :)

FilthyDiesel
18.4.2010, 18:15
aja, to pa nisem vedu.... Pa ga vseeno še kar ponujajo na njihovi strani.

ingy
18.4.2010, 19:59
aja, to pa nisem vedu.... Pa ga vseeno še kar ponujajo na njihovi strani.

Kolikor vem, se Mobitel prizadeva, da dobi iPhone v svojo ponudbo :) Sam Apple verjetno postavlja kar konkretne zahteve (s čimer se 100% strinjam), upam pa, da jim bo uspelo :)

ponco
18.4.2010, 22:05
Seveda se da dobiti tudi iPhone pri nas :beer
Govorim iz prve roke, ker imam trgovino z mobilno telefonijo in če stranka želi ji lahko ponudim tudi iPhone-a :ok

p.s. iPhone lahko dobiš preko Debitel-a :ok2

ingy
18.4.2010, 22:15
Seveda se da dobiti tudi iPhone pri nas :beer
Govorim iz prve roke, ker imam trgovino z mobilno telefonijo in če stranka želi ji lahko ponudim tudi iPhone-a :ok

p.s. iPhone lahko dobiš preko Debitel-a :ok2

Ja seveda se da, sej so redne odprave v Italijo (jabuk.si) :)

Drugače pa za Debitel sem jaz zadnjič spraševal v mariborskem Big Bangu, in je prodajalka rekla, da samo z naročnino, in da so softwersko odklenjeni, in da jih ne smeš updejtat :)

Imaš ti strojno odklenjene? In če so, po kakšni ceni (zanima me 3GS model) - lahko tudi na ZS :)

Tzuli
18.4.2010, 22:24
Počakaj do junija, potem boš pa 3GS poceni kupil, ali pa vzel novega. ;)

ponco
18.4.2010, 23:04
Pri nas tovarniško odklenjenih nedobiš, Italijanski zakon pa nedovoljuje "zaklepanja" telefonov zato tam Apple tudi prodaja tovarniško odklenjene telefone.

Sej pa tudi ni tak problem imeti zaklenjen telefon, ker po uradnem izdidu novega SW počakaš max. mesec ali dva in že je zunaj odklep :laugh

ingy
18.4.2010, 23:17
Pri nas tovarniško odklenjenih nedobiš, Italijanski zakon pa nedovoljuje "zaklepanja" telefonov zato tam Apple tudi prodaja tovarniško odklenjene telefone.

Sej pa tudi ni tak problem imeti zaklenjen telefon, ker po uradnem izdidu novega SW počakaš max. mesec ali dva in že je zunaj odklep :laugh

Ma zakaj bi, če se da dobit tovarnoško odklenjenega :) rešiš se kup težav :) če se softwersko odklenjeni zaklene, je lahko do izida nowega SW neuporaben...imet neuporaben telefon za 600 eur doma na polici...ja ni ravno zabavno :)

ponco
19.4.2010, 08:02
Ma zakaj bi, če se da dobit tovarnoško odklenjenega :) rešiš se kup težav :) če se softwersko odklenjeni zaklene, je lahko do izida nowega SW neuporaben...imet neuporaben telefon za 600 eur doma na polici...ja ni ravno zabavno :)

To je tudi res, vendar po drugi strani je z Italijani toliko težav da ko boš prvič uveljavljal garancijo boš dobil sive lase :laugh

Tzuli
19.4.2010, 08:22
Hmmmm, to pa ne vem če je res. Imam čisto drugačno izkušnjo. Sem že 2 leti na iphonu in imam trenutno 3GS, prej sem imel pa 3G. Na prvem so se mi z notranje strani naredili na ekranu 3 mehurčki. Niso bili moteči se mi je pa vedno zdelo da bodo prišli prav če bom hotel garancijsko menjavo. Takoj ko sem slišal za nov model sem zadevo izkoristil. Servis je v Trstu (Bip Computers) in sem šel do njih. Pokazal mehurčke, vzeli so telefon v servis (plačaš nek pavšal za DHL pošiljanje, dobiš traking številko, telefon gre v Amsterdam, od tam pa pošljejo nazaj novega. Skupaj traja 4 dni. Brez vseh zapletov in problemov. Ves čas lahko online spremljaš status popravila/zamenjave.

ponco
19.4.2010, 09:50
Hmmmm, to pa ne vem če je res. Imam čisto drugačno izkušnjo. Sem že 2 leti na iphonu in imam trenutno 3GS, prej sem imel pa 3G. Na prvem so se mi z notranje strani naredili na ekranu 3 mehurčki. Niso bili moteči se mi je pa vedno zdelo da bodo prišli prav če bom hotel garancijsko menjavo. Takoj ko sem slišal za nov model sem zadevo izkoristil. Servis je v Trstu (Bip Computers) in sem šel do njih. Pokazal mehurčke, vzeli so telefon v servis (plačaš nek pavšal za DHL pošiljanje, dobiš traking številko, telefon gre v Amsterdam, od tam pa pošljejo nazaj novega. Skupaj traja 4 dni. Brez vseh zapletov in problemov. Ves čas lahko online spremljaš status popravila/zamenjave.

:ok potem pa si eden redkih, ki je 100% zadovoljen z njihovimi reklamacijami. Na žalost poznam veliko primerov, kjer je folk skoraj obupal nad njihovim servisom saj so vracali telefon po 3x ali 4x v popravilo pa še zmeraj nič :blackeye Skoraj tako kot pri nas Teleray :laugh (joke)

suzy.quattro
19.4.2010, 12:48
ciao,
mene pa zanima kdaj bo nokia x10 pri nas v prodaji?
opisujejo jo kot, da bo naslednik E90? bo res?

Dark Funeral
19.4.2010, 12:58
Počakaj do junija, potem boš pa 3GS poceni kupil, ali pa vzel novega. ;)

Kaj to pomeni in zakaj?

j4n3k
19.4.2010, 19:57
Kaj to pomeni in zakaj?

Če bo vse tako, kot mora biti, pride poleti v simobilovo ponudbo iphone 4g, glede tistega da bo nov poceni pa mislim, da iz te moke ne bo kruha. Jaz pričakujem ceno v rangu n97ke, se pravi okrog 400 eur.

Blindek
29.4.2010, 12:04
Sedaj je padla odločitev, da bom 100% nabavil HTC.
Problem pa se pojavi, kateri model izbrati? Android ali WM OS?

Dark Funeral
29.4.2010, 12:07
Če bo vse tako, kot mora biti, pride poleti v simobilovo ponudbo iphone 4g, glede tistega da bo nov poceni pa mislim, da iz te moke ne bo kruha. Jaz pričakujem ceno v rangu n97ke, se pravi okrog 400 eur.

Sej tolko so že sedaj :) to zame ni poceni.... 300€ pa bi že bil poceni nov 3gs 32GB

BMW Deutschland
29.4.2010, 12:47
ciao,
mene pa zanima kdaj bo nokia x10 pri nas v prodaji?
opisujejo jo kot, da bo naslednik E90? bo res?

Tam nekje proti koncu leta, samo ne vem če se bo imenovala ravno X10, ugl. prihajata 2 telefona C8 (12 MP in xenon flash) in pa še en z touch screenom in spodaj z querty tipkovnico. (nekako manjši od n900 ampak na isto foro).

BMW Deutschland
29.4.2010, 13:31
N8 in C6. popravek!

Backo320ci
29.4.2010, 18:12
Eno vprašanje, ki me bega že cel dan :laugh Par dni mi je pravilno kazalo pri vremenu lokacijo Grosuplje/Ljubljana, sedaj sem pa ocitno nekaj pritisnil in mi kaze Sarajevo :laugh Vprašanje je sledeče: kako se neka lokacija nastavi kot default?? :ok2 Aja telefon je HTC

Backo320ci
29.4.2010, 18:19
Sem ustimu, kako nimam pojma...Neki sm drzu tam, pa je ocitno pomagalo :laugh

suzy.quattro
30.4.2010, 07:51
Tam nekje proti koncu leta, samo ne vem če se bo imenovala ravno X10, ugl. prihajata 2 telefona C8 (12 MP in xenon flash) in pa še en z touch screenom in spodaj z querty tipkovnico. (nekako manjši od n900 ampak na isto foro).

hvala.
bomo počakali, da vidimo kaj pride na police...:crazy

driv3r_86
3.5.2010, 12:06
Za vse fane F1:

http://www.formula1.com/mobile_services/live_timing.html

:ok

M
7.5.2010, 10:31
Gledam 2 malo starejši zadevi: HTC S740 in HTC TouchDiamond (P3700 - torej prvi).

Katerega vzeti?

oracle
7.5.2010, 10:34
Gledam 2 malo starejši zadevi: HTC S740 in HTC TouchDiamond (P3700 - torej prvi).

Katerega vzeti?

Jaz imam enega Diamonda za prodati, če te zanima :ok je super telefon, sem ga dobro spimpal, da dela zadovoljivo hitro, nova baterija,... pošlji PS če te zanima

peropapero
7.5.2010, 10:40
Zanima me če kdo ve, v primeru da ti telefon pade v vodo, se splača popravilo, kaj v takem primeru sploh gre v franže v samem mobitelu....etc. Mobitel je HTC Tattoo

ponco
7.5.2010, 11:47
Zanima me če kdo ve, v primeru da ti telefon pade v vodo, se splača popravilo, kaj v takem primeru sploh gre v franže v samem mobitelu....etc. Mobitel je HTC Tattoo

čisto odvisno od sreče ali (nesreče), ki si jo imel. Če si dovolj hitro odstranil baterijo in posušil telefon je še dokaj veliko možnosti, da se ga poštima in da bo deloval BP.

Lahko ga prineseš meni na servis, pa bomo poskusili rešiti zadevo :ok

peropapero
7.5.2010, 12:00
Ponco, hvala za odgovor, sem pogledal vašo stran. Kaj to ga lahko prinesem na Gosposvetska 7, pa pogledate. Lahko morda poveš še koliko približno tak servis stane, če se uredi in ali je potrebno plačati, če se ne da popraviti.

ponco
7.5.2010, 12:53
maš PM :ok

zigi
10.5.2010, 19:08
Kaj je boljše vzeti: Nokio e66 ali 6600i slide :confused

Da ne odpiram nove teme, sem vprašal kar tukaj. ;)

Tnx. za odgovore. :beer

Lp, zigi :ok

davorz
10.5.2010, 19:28
Baje se e66 ne da dobit več.

Kontaktiraj uporabnika @Dejan-V:ok

Dejan-V
10.5.2010, 19:40
Da, da :-D

LP

3AKOH
10.5.2010, 19:54
Kaj je boljše vzeti: Nokio e66 ali 6600i slide :confused

Da ne odpiram nove teme, sem vprašal kar tukaj. ;)

Tnx. za odgovore. :beer

Lp, zigi :ok

Baje se e66 ne da dobit več.

Kontaktiraj uporabnika @Dejan-V:ok

Nokia E66 ... http://mobisvet.si/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=e66&zenid=9f8bc5b93eff842c8df8634c2ae03daa

Nokia 6600i slide ... http://mobisvet.si/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=6600i

davorz
10.5.2010, 20:49
Nokia E66 ... http://mobisvet.si/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=e66&zenid=9f8bc5b93eff842c8df8634c2ae03daa

Nokia 6600i slide ... http://mobisvet.si/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=6600i

Ali ima kdo izkušnje s to trgovino? Namreč zagledal sem en telefon, ki bi mi bil idealen :laugh, v spomin na mojo 6500slide, ki mi je še vedno žal da sem jo prodal:blackeye

zigi
10.5.2010, 23:11
Ma na mobitelu so cenejši ... :ok2

Bolj me zanimajo izkušnje z enim ali drugim ... Drugače pa je baje e66 bolj poslovno orientiran, 6600i slide ima pa boljši fotoaparat, pa malo manjši je kar je spet dodaten plus, vsaj zame ... ;)

Ima kdo kakšen link do neodvisnih testov?

Tnx. :-D

Damjann
11.5.2010, 02:21
Ali ima kdo izkušnje s to trgovino? Namreč zagledal sem en telefon, ki bi mi bil idealen :laugh, v spomin na mojo 6500slide, ki mi je še vedno žal da sem jo prodal:blackeye

Ja jaz
zelo korektni, naročil, plačal, dobil telefon, odblokiran na vsa omrežja, kako je z garancijo ne vem jaz je nisem rabil uveljavljati, samo je baje treba poslati njim telefon in potem oni urejajo servise.

klemn007
7.6.2010, 11:44
Povezava za izračun tarif pri slovenskih mobilnih operaterjih:
http://www.tarife.si/

Blindek
11.6.2010, 13:35
prodaja kdo kak HTC ipd. telefon? moja nokija je danes izdihnila...

oracle
11.6.2010, 13:37
prodaja kdo kak HTC ipd. telefon? moja nokija je danes izdihnila...

HTC Diamond, skoraj kot nov, nova baterija, softwersko spimpan, še 2 meseca garancije, kompleten paket.... če te zanima mi pošlji PS :ok

B_M_W_M_3
1.7.2010, 19:43
Mene pa tko informativno zanima, če prodaja kdo nokio E90...pa pišite na ZS prosim, da ne smetim teme.

suzy.quattro
3.7.2010, 18:28
ciao

mogoče ste že pisali pa nisem zasledila.:napaka
zato se opravičujem če še enkrat pišem. Včeraj sem videla v živo iphone4.

Bila presenečena, ker sem zagovornik Nokie.

Mi lahko podate vaše mnenje o tem telefonu, če ga že kdo ima in koliko je dejansko prodajna cena v Sloveniji.

lp

ponco
3.7.2010, 22:34
ciao

Mi lahko podate vaše mnenje o tem telefonu, če ga že kdo ima in koliko je dejansko prodajna cena v Sloveniji.

lp

huh...telefon je v živo res bomba, kolikor sem se jaz poigral z njim :ok
Svojega še čakam v Sloveniji pa ga še ni na voljo razen če najdeš koga, ki ga je kupil v USA, Angliji, Franciji ali Nemčiji...samo noben ga noče prodat :laugh

Bo treba počakat še malo, potem se ga bo dalo dobiti.
p.s. po vsej verjetnosti tudi v moji trgovini :mljask

suzy.quattro
4.7.2010, 10:05
huh...telefon je v živo res bomba, kolikor sem se jaz poigral z njim :ok
Svojega še čakam v Sloveniji pa ga še ni na voljo razen če najdeš koga, ki ga je kupil v USA, Angliji, Franciji ali Nemčiji...samo noben ga noče prodat :laugh

Bo treba počakat še malo, potem se ga bo dalo dobiti.
p.s. po vsej verjetnosti tudi v moji trgovini :mljask

kdaj se ga bo dalo dobiti pri tebi oziroma v tvoji trgovini:ok2
sem si pogledala internetno stran pa sem tud videla, da ga je mogoče že naročiti.....
kako gre z to zadevo in koliko bo cene??:blabla

Pero
4.7.2010, 10:38
Tale Iphone G4 is having serious antenna issues. Sploh za levičarje :-D:-D:-D

http://tigraionline.com/iphone_reception.html

zegler
4.7.2010, 11:08
ciao

lp

Pozdrav ... tukaj smo se razpricali o tem telefonu.. http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=67922

na hitro ekran - zakon , iOs - zakon .. ostalo pa pac telefon :) aja pa baje slabo lovi , kar so ti ze tak povedli ...

lp

Pero
4.7.2010, 11:33
Pa baje imajo te težave samo levičarji, ker da naj bi ravno oni nekako tako čudno držali telefon.
Jao jao.
Jaz ravno usposabljam nazaj staro dobro Nokio 6210. Monokromatski prijatelj za vse večne čase :-D

suzy.quattro
4.7.2010, 11:48
ja res, je samo vse je "baje"
zanimalo me je, če ga kdo ima in njegovo osebno menje o tem telefonu,
ker kolega in kolegica imata eden 3, eden 4 in ne moreta prehvaliti zadeve.
zato sprašujem, kaj je v resnici.

Pero
4.7.2010, 11:55
No ravno predvčerajšnjim sem gledal video posnetke , samo ne najdem linka.
Se bom potrudil, tako, da kolikor sem videl, težave z anteno niso "baje" ampak ima ta telefon resne težave z sprejemom.
Bom poiskal linke z videoposnetki kako to zgleda, pa jih bom nalimal :-D
Aja......nisem te hotel s tem odvrniti od nakupa......:-D:-D
Pač ajfoun ima take težave nek drug mobitel pa drugačne :-D:-D

evo: http://tigraionline.com/iphone_reception.html

Drugače pa vse najboljše o tem telefonu. :-D

sedmica
4.7.2010, 12:01
sem si pogledala internetno stran pa sem tud videla, da ga je mogoče že naročiti.....

Pri Si.mobilu bo jeseni v ponudbi!!!

Blindek
4.7.2010, 13:52
to napako bi res Apple moral priznat ne pa, da ljudje napačno držijo telefon :crazy

no me zanima kaj bodo zagovorniki iPhona rekli na to... ja saj vem, jih ne moti :-D
saj ne da so dali več kot minimalno plačo zanj...

zegler
4.7.2010, 17:04
ja res, je samo vse je "baje"
zanimalo me je, če ga kdo ima in njegovo osebno menje o tem telefonu,
ker kolega in kolegica imata eden 3, eden 4 in ne moreta prehvaliti zadeve.
zato sprašujem, kaj je v resnici.

ne razumem .... mislim ce ima kolega (kolegica) stirico pa se zmeni pa sprobaj .. mislim ....

nazadnje lahko prej vrjames kolegu (kolegici) kot pa komu tukaj na netu forumu ...

drugace pa moje mislenje sigurno se poslabsa signal ko telefoncek vzames v roko posebej ce si v obmocju sibkejsega signala, ce bos tel uporabljal v obmocju dobrega sprejema ne bos imel problemov ...

imel 3gs ...... zdaj imam i7500 in ce vzamem v roko preklopi iz 3G na edge, operater simobil ...

lp

Pero
5.7.2010, 19:48
ne razumem .... mislim ce ima kolega (kolegica) stirico pa se zmeni pa sprobaj .. mislim ....

nazadnje lahko prej vrjames kolegu (kolegici) kot pa komu tukaj na netu forumu ...

drugace pa moje mislenje sigurno se poslabsa signal ko telefoncek vzames v roko posebej ce si v obmocju sibkejsega signala, ce bos tel uporabljal v obmocju dobrega sprejema ne bos imel problemov ...

imel 3gs ...... zdaj imam i7500 in ce vzamem v roko preklopi iz 3G na edge, operater simobil ...

lp

Za tole odjavo moraš pa imeti zelo dobro razlago.
Na forumu je kar nekaj fantov, ki se resno ali pa za hobi ukvarjajo s tem, dočim neki kolegi ali pa sploh kolegice se ne.
Daj prosim utemelji tole trditev no ?

Hvala

ponco
5.7.2010, 19:58

Ja trenutno ga še nemorem nikjer dobiti, zaenkrat še vsi čakamo :laugh
Cena tudi ni znana, seveda vsi predvidevajo da bo nekje okoli 720€. Zaenkrat ga lahko kupiš v Franciji in UK v Nemčiji se ga da tudi že dobiti z naročnino (seveda zaklenjen).

glede signala:
Ko sem ga jaz prejšnji teden probaval in malo testiral, nikakor nisem mogel replicirati tega problema z signalom oz. anteno. Kakorkoli sem ga držal je imel dober signal in nobene izgube tako da nemorem potrditi ali so vse te govorice resnične ali laž :ok2

Drugače pa je nora igračka tudi iPad, kogar zanima ga lahko že dobi v naši spletni trgovini :ok

Pero
5.7.2010, 20:03
Ja trenutno ga še nemorem nikjer dobiti, zaenkrat še vsi čakamo :laugh
Cena tudi ni znana, seveda vsi predvidevajo da bo nekje okoli 720€. Zaenkrat ga lahko kupiš v Franciji in UK v Nemčiji se ga da tudi že dobiti z naročnino (seveda zaklenjen).

glede signala:
Ko sem ga jaz prejšnji teden probaval in malo testiral, nikakor nisem mogel replicirati tega problema z signalom oz. anteno. Kakorkoli sem ga držal je imel dober signal in nobene izgube tako da nemorem potrditi ali so vse te govorice resnične ali laž :ok2

Drugače pa je nora igračka tudi iPad, kogar zanima ga lahko že dobi v naši spletni trgovini :ok

Bi blo fajn to tako dokumentirati, da je imel sprejem, tako kot tole , ki ga nima:

http://tigraionline.com/iphone_reception.html (http://tigraionline.com/iphone_reception.html)

ponco
5.7.2010, 20:07
Sej pravm...
Dokler ne slišim vsaj ene pritožbe od userja, ki ima 4G nemorem trditi da ta problem z anteno obstaja ali ne :)

p.s. upam da ne :laugh

zegler
6.7.2010, 07:48
Za tole odjavo moraš pa imeti zelo dobro razlago.
Na forumu je kar nekaj fantov, ki se resno ali pa za hobi ukvarjajo s tem, dočim neki kolegi ali pa sploh kolegice se ne.
Daj prosim utemelji tole trditev no ?

Hvala

helo Pero :)

to ni bilo misljeno osebno na nekoga, pac splosno spoznanje, nekateri se na forumu delajo bolj pametne kot so, in glede na to da se gre za forum dam prej roko v ogenj za kolega kot pa za nekoga na forumu, (kolk sem prebral vprasanje uporabnika 'quatro...' sem pac tako razumel da je vprasanje mnenja)

no saj na konc koncev mnenje napise vsak zase in pol se vsak posameznik odloci kaj bo verjel :) dejstvo pa je da so ljudje ki trosijo neumnosti, na forumu kot v realnosti :) saj vseeno ....

@ ponco : glede signala iPhone4 saj pa je splosno znano da IMA probleme z sprejemom, TAKO KOT VSAK DRUG TELEFON, ce si v slabem obmocju sprejema, saj pa dejansko ni to nic takega :) kot si rekel ko si delal s telefonom, ce bi bil v obmocju slabega signala in ga prijel za anteno bi crtice sle - pa pa- :) tak da ni tu neka znanost in neki death grip pa te fore ... :) zdaj v novem updatu pa bodo softwearsko nardili vecjo toleranco glede teh crtic, pac ne bos videl kak so crtice sle, oz z vecjim zamikom se bo vse zgodilo ... (v bistvu ga bodo downgredali) :D

iPad ? kolk mas ceno daj na pm, lahko pa tukaj mene ne moti, nekatere moti reklama ... :) ahja zanima pa me 16GB 3g ...

ponco
6.7.2010, 08:09
Seveda so izgube signala ko telefon držiš v roki. To se dogaja prav z vsemi telefoni, trenutno je 4G na udaru ker je bilo toliko povpraševanja o njemu in pričakovanja da ga zdej "morajo" malo spluvati :laugh

iPad pri nas (http://www.mobi-com.si/shop/trgovina?page=shop.product_details&category_id=94&flypage=flypage.tpl&product_id=181) :ok

Pero
6.7.2010, 09:15
helo Pero :)

to ni bilo misljeno osebno na nekoga, pac splosno spoznanje, nekateri se na forumu delajo bolj pametne kot so, in glede na to da se gre za forum dam prej roko v ogenj za kolega kot pa za nekoga na forumu, (kolk sem prebral vprasanje uporabnika 'quatro...' sem pac tako razumel da je vprasanje mnenja)

no saj na konc koncev mnenje napise vsak zase in pol se vsak posameznik odloci kaj bo verjel :) dejstvo pa je da so ljudje ki trosijo neumnosti, na forumu kot v realnosti :) saj vseeno ....

@ ponco : glede signala iPhone4 saj pa je splosno znano da IMA probleme z sprejemom, TAKO KOT VSAK DRUG TELEFON, ce si v slabem obmocju sprejema, saj pa dejansko ni to nic takega :) kot si rekel ko si delal s telefonom, ce bi bil v obmocju slabega signala in ga prijel za anteno bi crtice sle - pa pa- :) tak da ni tu neka znanost in neki death grip pa te fore ... :) zdaj v novem updatu pa bodo softwearsko nardili vecjo toleranco glede teh crtic, pac ne bos videl kak so crtice sle, oz z vecjim zamikom se bo vse zgodilo ... (v bistvu ga bodo downgredali) :D

iPad ? kolk mas ceno daj na pm, lahko pa tukaj mene ne moti, nekatere moti reklama ... :) ahja zanima pa me 16GB 3g ...

:-D:-D:-D:-D

Sem vedel da imaš razlago :-D:-D:-D

Mediia
7.7.2010, 16:46
Seveda so izgube signala ko telefon držiš v roki. To se dogaja prav z vsemi telefoni, trenutno je 4G na udaru ker je bilo toliko povpraševanja o njemu in pričakovanja da ga zdej "morajo" malo spluvati :laugh

iPad pri nas (http://www.mobi-com.si/shop/trgovina?page=shop.product_details&category_id=94&flypage=flypage.tpl&product_id=181) :ok

kupil in extra zadovoljen :-D huda igrača

ponco
7.7.2010, 18:32
kupil in extra zadovoljen :-D huda igrača

pazi samo da se neboš igral na takle način :laugh
Will it Blend? (http://www.youtube.com/watch?v=lAl28d6tbko)

RS6
7.7.2010, 18:40
Okej.. Tole z Iphonom je že čista zafrkancija..

V Italijo naj bi prišel šele jeseni -.- -.- -.- -.-

ponco
7.7.2010, 18:58
Hehe Apple si dela reklamo :ok2
Zdaj ko ga vsi tako pričakujejo ga bodo še dodatno malo zavlekli :beer

Pero
8.7.2010, 09:38
recimo, da je to vse res :-D:-D:-D
Tko drugače tudi jaz vidim Iphone userje :-D:-D

http://techdirt.com/articles/20100702/03200710058.shtml

Dark Funeral
8.7.2010, 10:16
recimo, da je to vse res :-D:-D:-D
Tko drugače tudi jaz vidim Iphone userje :-D:-D

http://techdirt.com/articles/20100702/03200710058.shtml

:laugh dobra

Hmmmm i think....hmmmm zdej bom pogledu ta HTC :laugh

Pero
8.7.2010, 11:12
Da mi ne bo kdo od Iphone userjev zameril :-D:-D:-D
Mišljeno je bolj......tko....ameri pa to....:-D

Марщал
11.7.2010, 12:21
Evo js pa verjetno iščem nov telefon, ker se mi je tastar razbil. Iščem nekaj čim bolj robustnega, kaj ima ni važno. Do zdaj sem našel nokio 3720, če ma kdo izkušnje z njo, sploh če hje res tko vzdržljiva kot naj bi bila.

Damjann
11.7.2010, 16:57
Tolje baje en od bolj vzdržjivih teleonov, če to iščeš:ok2

http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/aparati.aspx?aid=1259&pu=0

j4n3k
12.7.2010, 15:10
Tolje baje en od bolj vzdržjivih teleonov, če to iščeš:ok2

http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/aparati.aspx?aid=1259&pu=0

:ok robustna zadeva, precej bolj kot 3720:)

Марщал
12.7.2010, 16:23
sm ga gledov, tko da zna bit da bom clo tega uzev :ok
glede nato da skoraj nič razen klicov in sms ne uporabljam, bi mi pa sploh na morju prev prišla vodotesnost ter na splošno vzdržljivost.

Pero
12.7.2010, 19:56
Da se mal považim
Polotal sem par napokanih hladnih lotov in usposobil sem mojo vsaj 7 let staro nokio 6210.
Dela kot nova. Kok kul monokormatski, enozvočni mobitel :-D
http://www.cellular.co.za/phones/nokia/2000/nokia_6210.jpg

suzy.quattro
19.7.2010, 08:08
pozdrav

imam dve vprašanji glede iphona::crazy

mogoče ste že pisali vendar nisem zasledila, zato pišem ponovno
1. zanima me kako lahko iz nokie E90 prenesem kontakte v iphone, ali bom morala vse tipkati ponovno:damn

2. glasba prenesla sem komade v iphone, vendar kako lahko dam komad, da je zvonenje?:frown

hvala za odgovore

ponco
19.7.2010, 11:11
pozdrav

1. zanima me kako lahko iz nokie E90 prenesem kontakte v iphone, ali bom morala vse tipkati ponovno:damn

2. glasba prenesla sem komade v iphone, vendar kako lahko dam komad, da je zvonenje?:frown

hvala za odgovore

Kateri iPhone si kupila? :beer
1. Lahko kopiraš svoj imenik e90 na SIM in potem vstaviš SIM v iPhone in kopiraš v telefon.

1.1. Sinhroniziraj E90 z Outlookom s pomočjo Nokia Suite in potem obratno nazaj iz Outlooka v iTunes :ok

2. Njalažje če konvertiraš kakšen komad v AAC oz. preberi tole:

Options that don't require Jailbreak
• iTunes Music Store: You can manually place AAC files into the correct iTunes Ringtones folder as long as it has the right file extension. Works with purchased iTunes songs or songs you've converted to AAC format. [JoeMaller (http://joemaller.com/2007/09/08/make-custom-iphone-ringtones-work-with-itunes-741/)]
• Rogue Ameoba's MakeiPhoneRingtone (Mac): This takes advantage of the iTunes 7.4 and iTunes 7.4.1 ringtone file compatibility workaround to get the Ringtones show up in iTunes. All you have to do is drop in an AAC file, which can be one of your songs purchased from iTunes. [MakeiPhoneRingtone (http://www.rogueamoeba.com/utm/posts/Article/MakeiPhoneRingtone-2007-09-11-09-00)]
• iToner (Mac): Copies ringtones to your iPhone, bypassing iTunes, should be guaranteed to work with future iPhone updates. Costs $15. [iToner (http://www.ambrosiasw.com/utilities/itoner/)]
• iPhoneRingToneMaker (Windows): Transfers ringtones to your iPhone, but lets you edit them beforehand in its editor so you can chop down long songs to a manageable clip. [efksoft (http://www.efksoft.com/products/iphoneringtonemaker/index.htm)]

suzy.quattro
19.7.2010, 12:53
Kateri iPhone si kupila? :beer
1. Lahko kopiraš svoj imenik e90 na SIM in potem vstaviš SIM v iPhone in kopiraš v telefon.

1.1. Sinhroniziraj E90 z Outlookom s pomočjo Nokia Suite in potem obratno nazaj iz Outlooka v iTunes :ok

2. Njalažje če konvertiraš kakšen komad v AAC oz. preberi tole:

Options that don't require Jailbreak
• iTunes Music Store: You can manually place AAC files into the correct iTunes Ringtones folder as long as it has the right file extension. Works with purchased iTunes songs or songs you've converted to AAC format. [JoeMaller (http://joemaller.com/2007/09/08/make-custom-iphone-ringtones-work-with-itunes-741/)]
• Rogue Ameoba's MakeiPhoneRingtone (Mac): This takes advantage of the iTunes 7.4 and iTunes 7.4.1 ringtone file compatibility workaround to get the Ringtones show up in iTunes. All you have to do is drop in an AAC file, which can be one of your songs purchased from iTunes. [MakeiPhoneRingtone (http://www.rogueamoeba.com/utm/posts/Article/MakeiPhoneRingtone-2007-09-11-09-00)]
• iToner (Mac): Copies ringtones to your iPhone, bypassing iTunes, should be guaranteed to work with future iPhone updates. Costs $15. [iToner (http://www.ambrosiasw.com/utilities/itoner/)]
• iPhoneRingToneMaker (Windows): Transfers ringtones to your iPhone, but lets you edit them beforehand in its editor so you can chop down long songs to a manageable clip. [efksoft (http://www.efksoft.com/products/iphoneringtonemaker/index.htm)]

hvala ti za info....

pod prvo točko z sim, ne gre najbolje, ker kopira le del kontakta ne vseh podatkov,
provala bom pa z drugo opcijo.

drugi del pa se mi zdi nekam "mučo komplikato":laugh
testiram tudi to

Trister
19.7.2010, 14:22
Sinhronizacija med BMW-jev in Applom::)

http://i3.ytimg.com/vi/zj0SRzd40s4/default.jpg (http://www.youtube.com/watch?v=zj0SRzd40s4&feature=player_embedded)

zegler
20.7.2010, 09:48
pozdrav

hvala za odgovore

kot ti je napisal ponco, s tem da cel komad tako ali tako ne bo slo uporabit za ringtone, bos morala skrajsat z ksnim editorejm za zvok, mislim da gre celo v iTunes..

ko sem imel se 3gs je zadeva spilala tako ... komad, ki sem ga imel v itunsih sem enostavno predelal na pravo velikost (del komada 'cca 40 sec') pol sem ga pretvoril v AAC (tudi v iTunes) in potem le tega preneses kr na desktop in mu tam preimenujes koncnico v 'ime fajla.m4r'. ko to vse nardis pa sam 2 x click na tale preimenovan file in se ti zadeva odpre v itunsih pod ringtones, pol pa sam sinhroniziras iphone z itunes pa ga imas pod ringtones v iphonu ...

pr men je delovalo ...

lp

hla
30.7.2010, 13:00
Zdravo.

ve mogoče kdo ali bo možno septembra (ko bo na voljo) nadgradit OS Android 2.1 z 2.2. Gre se pa za Legend verzijo HTC-ja.

Hvala in lp.

hla
2.8.2010, 07:44
Za tole sm mal pobrsku pa zgleda, da ne bo možno nadgradit z novo verzijo Froyo.

http://www.product-reviews.net/2010/05/21/android-2-2-froyo-no-update-to-htc-hero-legend-and-droid-eris-phones/

Eh, škoda karkol komentirat.

matej0011
2.8.2010, 10:56
Rabil bi nekaj pomoči in sicer kako naj prenesem imenik iz Nokia N95 in pa kako bi lahko dobil slike iz mobitela? Se pa mobitel sploh ne prižge več, ker mi je padel v vodo.

ponco
2.8.2010, 10:58
Rabil bi nekaj pomoči in sicer kako naj prenesem imenik iz Nokia N95 in pa kako bi lahko dobil slike iz mobitela? Se pa mobitel sploh ne prižge več, ker mi je padel v vodo.

Misija nemogoče, razen v primeru da se telefon poštima da spet deluje in se vse prenese.
Prinesi k meni na servis pa bomo videli v kakšnem stanju je telefon.

p.s. če si imel slike na spominski kartici jo potegni ven in daj v čitalec pa posnami dol.

matej0011
2.8.2010, 14:23
Misija nemogoče, razen v primeru da se telefon poštima da spet deluje in se vse prenese.
Prinesi k meni na servis pa bomo videli v kakšnem stanju je telefon.

p.s. če si imel slike na spominski kartici jo potegni ven in daj v čitalec pa posnami dol.

Kje pa imaš servis? Saj res, mogoče so pa slike na spominski kartici:metalc Sploh nisem pomislil, saj rabim samo 2 sliki, upam da so tam. Če jih ni pa se slišiva:ok

Dejan-V
4.8.2010, 13:32
Zanimiva novost za koga mogoče.... Teleray se je združil z hrvaškim Mobisem in skupaj zagotavljata distribucijo Nokiinih izdelkov za Slovenijo, Hrvaško in BIH. Nič posebnega, je pa novost to, da imamo novega distributerja in sicer podjetje Rightphone Adria d.o.o. Vse izdelke lahko kupujem pri obeh, cene bodo iste, edino kar bo razlika bo verjetno v prijaznosti in ustrežljivosti (vsaj če so pametni bo tako), kar do sedaj ni bila ravno Telerayeva lastnost.

LP

gorane
23.9.2010, 10:05
ve mogoče kdo kako dolgo lahko imajo moj telefon na garancijskem popravilu?:)

Damjann
23.9.2010, 12:17
45dni, potem ti morajo dati novega ali ekvivalentnega.

Pero
26.12.2010, 11:27
No pa se je naš direktor izprsil in končno sem ga dobil. Težko pričakovanega HTC HD7.
Zadevo še raziskujem, vneto berem XDA forum za že kakšen shekan ROM in nasploh.........sem kot otrok za božič.
Prekrasna zadeva zaenkrat :-D:-D

Pero
2.1.2011, 22:41
Torej
telefon z mobile 7

Na začetku takoj povem.....čisti poslovni telefon, ne bo se ga dalo pimpat, kot prejšnje WM MOBILE telefone, ima sicer app store vendar pa ni striktno komercilani telefon kot so to Android in Apple telefoni.
Zadeva je še v povojih se pravi manjka kaka navigacija, manjka adobe reader eventuelno converter, bluetooth je 2,1 kar pomeni, da se lahko poveže le z kakim headsetom ali vozili najnovejšega letnika, z telefoni, ki so stari kako leto ali z leptopom zaenkrat ne bo šlo, personaliziranje je ta čas zapleteno (potrebuješ še en kup programčkov, če hočeš recimo naložiti nekaj enostavnega kot je recimo svoj mp3 komad kot zvonenje), baterijo je treba filati vsak dan (to je drugače softwersko rešljivo) zaenkrat slovenština no go, prav tako moraš vse nastaviti na english ali deutsch, če hočeš sploh kaj kupiti v app store in še nekaj malenkosti, ki so moteče.

Mirknosoft je napovedal apdejte leta 2011 (sedaj januarja sledijo prvi Early updati) kateri bodo imeli v sebi že zrihtane zgoraj omenjene minuse.

Plusi

Sam softver ima neskočnih zmožnosti za nadgradnjo in spremembo, čerpav je bilo rečeno, da naj ne bi šlo, vendar sem sam že flešal ta telefon z spimpanim romom, AMOLED ekran, ki je hudo odziven, refreshanje je nastavljivo, preskakovanje iz recimo telefona ali imenika na internet je super hitro, nalaganje je super hitro, vgrajena HD kamera (mislim da 5,2 ali 5,8 MP)
sinhronizacija z mejli in ostalimi aplikacijami (tisti, ki ste na fejsiču) mega hitro in apdejta se vsake pol ure v kolikor imate zadevo vključeno, vgrajene so karte (ena vrsta gps-a vendar ni to to, je pa vsekakor uporabno, ima real time sensor kje se nahajate in pokaže ruto kamor želite (žal brez zvoka vendar je zelo kul feature), meni pregleden hitro dostopen in omogoča hitro skakanje med aplikacijami.

Več povem, ko bodo na moj telefon prispeli najnovejši apdejti.

Trister
2.1.2011, 23:01
Jaz imam pa trenutno en malce večji problem z mojim HTC-jem Touch HD: crknil mi je namreč ekran (touch dela, vendar se nič ne vidi). Telefon treba torej nesti na servis. Tule pa nastopi problem. Namreč, na telefonu imam (kot večina) naložen neoriginalen ROM, kar pomeni, da mi trenutno garancija ( velja drugače še pol leta) ne velja več. Original ROM-a se pa baje brez delujočega ne da naložiti več. Lahko zadnje kdo 100% potrdi? Res ni nobene opcije, da se flashanje na original ROM kljub nedelujočen ekranu naredi?

Ker cene teh LCD-jev so baje nekje v višavah (cifre tam 300€ in podobno), prav tako bi bilo potrebno zamenjati še matično ploščo (baje serijska napaka; sicer mi še deluje, vendar se telefon pregreva in ugaša), kar pomeni ogromen strošek, ki pa res ne vem, če sem ga pripravljen plačati, ker za ta denar dobim že novega desire-ja..

Obstaja pa še ena možnost, in sicer, da bi ekran (LCD + touch) zamenjal sam, saj se ga na recimo ebayu dobi za manj kot 100€. Edini problem bi potem ostala matična plošča. Za slednje pa ne vem čisto dobro, če se da tako simpl menjat al ne.

Skratka, trenutno res ne vem čisto dobro kaj storiti. Prebiram pa tudi xda forum sedaj, vendar je tam gradiva res ogromno in sem kar malo izgubljen.

Ima kdo podobne izkušnje oziroma kakšen predlog?

Pero
3.1.2011, 09:58
Ja bo najbolje, da preko Ebaya naročiš ekran pa kar z digitajzerjem vred, te pride manj kot 100 evrov (mislim, da okoli 74)
Za naložit original ROM rabiš ekran oz če se nič ne vidi, potem ne moreš iti več v bootloader mode, ker ne veš kdaj je tam ali ne. Ok lahko probaš na slepo, ker napredek nalaganja originalnega roma lahko zasleduješ na PC-ju. Ko ti pokaže da je gotov, potem odneseš na servis. Tam itak rečeš, da si ga probal hardresetat in se nič ne vidi. Se pravi, držis se pač protokola kako daš HD-ja v bootloader mode, ga zvežeš via usb kabel na kompjuter in zaženeš flešanje. Potem se samo še držiš napotkov na ekranu.

Trister
3.1.2011, 15:15
Bom poskusil.

Hvala zaenkrat!:ok

Optimus Prime
3.1.2011, 19:07
Pero to je šrot še za 1x, sej veš :P, mogoče čez pol leta bo kaj iz njega :laugh

Če bi ti dal za 2 dni mojega Desire HD, po moje ne vem če bi še hotu HD7 nazaj :P

Trister
3.1.2011, 20:39
Evo, sem našel, kje je problem.

Gre za tole zadevo, če bo imel kdo podoben problem:

Microp error - rešitev (http://www.1800pocketpc.com/2010/04/21/how-to-solve-the-microp-error-on-htc-diamond.html)

Microp error - xda (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=423475&page=7)

Telefon sem priklopil na komp, povezal preko activesynca, potegnil z neta program (mymobiler), ki ti kaže ekran od telefona na kompu in našel tole opozorilo. Seveda sem potem naredil še backup vsega itd.

Sedaj bom pa nesel telefon na uradni servis, da vidim, če mi ga bodo kljub neoriginalem ROM-u pripravljeni popraviti pod garancijo. Zadeva namreč nima z ROM-om oziroma softwarom nobene veze, ker ima folk s popolnoma originalnimi telefonu iste probleme. Napaka je v hardwaru in sicer so problem neki konketorji, ki jih glede na prebrano lahko popravi tudi vsak sam, ampak ker gre potem garancija, bom zaenkrat s tem počakal in probal na uradnem servisu.

Upam, da bodo toliko človeški in ne bodo zatežili glede softwara, ker res nima veze s tem. Bomo videli. Upam pa na najboljše.:frown

Če tole ne bo šlo skozi, bom potem skušal nekako naložiti original ROM gor. Če mi bo ratal, ga bom odnesel nazaj na servis, saj se v tem primeru naj ne bi imeli kaj za pritoževat in naj bi bilo popravilo opravljeno pod garancijo.

Zadnji plan je pa, da bom pač zrihtal zadevo sam. Z neta bom naročil še display in ga zamenljal, ker se mi kaže mavrica in to vpliva tudi na delovanje toucha. Itak je na netu polno navodil, zato mislim, da s tem kakšnih večjih težav ne bi smel imeti.

Mat xxl
3.1.2011, 20:45
Kot vem imajo že tudi 12 mio pik.....

...............samo Nokia ima druge kompleksnejše težave z Symbianom, sedaj so okoli novega leta to tudi jasno priznali in odpustili 350 slabih programerjev in ja resno razmišljajo, da presedlajo na Win operacijski sistem za telefone, ker Symbian žal ne dosega konkurence.........

..............tako, da moje mnenje zapriseženega Nokiaša, lastnika počasne N97 je, bo treba firmo zamenjati :confused, ker Nokia, še vsaj 1 leto ne bo imela TOP solidnih telefonov, ker menjati OS pa nove modele dati ven, pa testirati..... traja ...traja .......:blackeye

Pero
3.1.2011, 22:58
Pero to je šrot še za 1x, sej veš :P, mogoče čez pol leta bo kaj iz njega :laugh

Če bi ti dal za 2 dni mojega Desire HD, po moje ne vem če bi še hotu HD7 nazaj :P

Sam veš, da je 7-ka prehitela vse šrote, ki so na tržišču in tvoja trditev je nična :-D:-D
Pač ker imaš frojota si pač izpustil tako puhlico :-D
Zdele je napovedan malo večji apdejt s strani mikrosofta nekje 6 ali 9-ga januarja, massive update pride pa februarja.
Bom počakal kaj čas prinese, vem pa eno kot mobi freak......enga epla al pa androida je 7-ka povozila tko...dead end.
Tvoj desire sucks :-D:ok
online store je to kar maš ti pa čist nč več :-D:-D:-D

Pero
3.1.2011, 23:01
Evo, sem našel, kje je problem.

Gre za tole zadevo, če bo imel kdo podoben problem:

Microp error - rešitev (http://www.1800pocketpc.com/2010/04/21/how-to-solve-the-microp-error-on-htc-diamond.html)

Microp error - xda (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=423475&page=7)

Telefon sem priklopil na komp, povezal preko activesynca, potegnil z neta program (mymobiler), ki ti kaže ekran od telefona na kompu in našel tole opozorilo. Seveda sem potem naredil še backup vsega itd.

Sedaj bom pa nesel telefon na uradni servis, da vidim, če mi ga bodo kljub neoriginalem ROM-u pripravljeni popraviti pod garancijo. Zadeva namreč nima z ROM-om oziroma softwarom nobene veze, ker ima folk s popolnoma originalnimi telefonu iste probleme. Napaka je v hardwaru in sicer so problem neki konketorji, ki jih glede na prebrano lahko popravi tudi vsak sam, ampak ker gre potem garancija, bom zaenkrat s tem počakal in probal na uradnem servisu.

Upam, da bodo toliko človeški in ne bodo zatežili glede softwara, ker res nima veze s tem. Bomo videli. Upam pa na najboljše.:frown

Če tole ne bo šlo skozi, bom potem skušal nekako naložiti original ROM gor. Če mi bo ratal, ga bom odnesel nazaj na servis, saj se v tem primeru naj ne bi imeli kaj za pritoževat in naj bi bilo popravilo opravljeno pod garancijo.

Zadnji plan je pa, da bom pač zrihtal zadevo sam. Z neta bom naročil še display in ga zamenljal, ker se mi kaže mavrica in to vpliva tudi na delovanje toucha. Itak je na netu polno navodil, zato mislim, da s tem kakšnih večjih težav ne bi smel imeti.

Sam ROM nima vpliva na švoh hardver. Je pa res, da znajo komplicirt, ker menjava displeja hitro stane zame sicer neupravičenih 320 evronov.
Trister ...veliko sreče :ok
Če je še v garanciji bi morali to naresti v garancijskem roku. Z menjavo roma nisi fizično poškodoval telefona in to je važno za garancijo.

Trister
3.1.2011, 23:10
Sam ROM nima vpliva na švoh hardver. Je pa res, da znajo komplicirt, ker menjava displeja hitro stane zame sicer neupravičenih 320 evronov.
Trister ...veliko sreče :ok
Če je še v garanciji bi morali to naresti v garancijskem roku. Z menjavo roma nisi fizično poškodoval telefona in to je važno za garancijo.

Bomo videli. Jutri verjetno pičim na servis, pa poročam potem. Upam samo, da niso zateženi do konca in da bodo vzeli telefon pod garancijo, ker mislm, da bi bilo to čisto fer glede na to, da to je serijska napaka.

Drugače bomo pa pač doma sami malo šraufali.:ok2

300€ za en klinčev display je pa...no comment.:crazy

Pero
4.1.2011, 07:24
Jap. 320 evrov so hotel za popravilo displeja za HTC HD2.
Drugače pa je to Sharpov displej, ki v originalu košta okoli 47 evrov.

Bishop
6.1.2011, 07:34
Samo eno vprašanjce:
Ali telefonski aparat, ki je bil kupljen pri Mobitelu, deluje tudi na T2 omrežje, ki v bistvu uporablja roaming od Mobitela? Seveda brez da bi bilo treba telefon odkleniti?
Hvala za odgovor.

Blindek
6.1.2011, 11:36
telefoni naj ne bi bili zaklenjeni en lep čas :ok

Pero
6.1.2011, 12:45
telefoni naj ne bi bili zaklenjeni en lep čas :ok

Če ga je kupil kake 3 leta nazaj, zna še bit zaklenjen.
Če pa ni zaklenjen potem bi moral delovati tudi na "hanoi" omrežje

HiM
19.1.2011, 11:34
Mi lahko kdo pove kje bi dobil dele za sony ericsson elm? Oz. če je kje seznam kateri telefoni imajo iste LCDje:)

Taucher
25.1.2011, 21:14
Imam Nokio X6, katero sem danes (Ovi in sam software na telefonu) skušal nadgraditi. Po tem ko se je nadgradil Ovi se je začela izvajati nadgradnja software telefona in v tej fazi se mi je nato prenosnik ugasnil (resetiral), telefon je bil istočasno povezan preko USB in po zagonu računalnika, se telefon sam ni več prebudil oz. je kar nekaj minut gorel na mobilcu samo prazen ekran. Vse skupaj ni več funkcioniralo, zato sem iztaknil USB med telefonom in prenosniom, iz telefona sem vzel baterijo ven in jo dal nazaj noter, skušal vklopiti telefon, nakar je začel samo vibrirati v trajanju nekaj sekund in potem se vibro ugasne in telefon se več ne prižge. Sedaj pa me zanima ali obstaja kakšna rešitev v moji moči ali ga dam na servis? Je pa telefon Nokia X6-00 16Gb, nov, mobitel, garancija,...

Sem na isti princip do sedaj si že nadgrajeval ostale telefone in se mi kaj takega še ni nikoli zgodilo. :jok Po mojem se je software samega telefona v procesu nadgradnje neuspešno zaustavil (kakršen koli razlog) in ga je potrebno na novo naložiti. Hvala za morebitne nasvete

klemn007
25.1.2011, 21:24
Imam Nokio X6, katero sem danes (Ovi in sam software na telefonu) skušal nadgraditi. Po tem ko se je nadgradil Ovi se je začela izvajati nadgradnja software telefona in v tej fazi se mi je nato prenosnik ugasnil (resetiral), telefon je bil istočasno povezan preko USB in po zagonu računalnika, se telefon sam ni več prebudil oz. je kar nekaj minut gorel na mobilcu samo prazen ekran. Vse skupaj ni več funkcioniralo, zato sem iztaknil USB med telefonom in prenosniom, iz telefona sem vzel baterijo ven in jo dal nazaj noter, skušal vklopiti telefon, nakar je začel samo vibrirati v trajanju nekaj sekund in potem se vibro ugasne in telefon se več ne prižge. Sedaj pa me zanima ali obstaja kakšna rešitev v moji moči ali ga dam na servis? Je pa telefon Nokia X6-00 16Gb, nov, mobitel, garancija,...

Sem na isti princip do sedaj si že nadgrajeval ostale telefone in se mi kaj takega še ni nikoli zgodilo. :jok Po mojem se je software samega telefona v procesu nadgradnje neuspešno zaustavil (kakršen koli razlog) in ga je potrebno na novo naložiti. Hvala za morebitne nasvete

Če je telefon še v garanciji ga odnesi na servis, sicer pa težavo lahko rešiš z Nokia servisnim programom, kateri se imenuje Nokia Phoenix.

driv3r_86
25.1.2011, 21:25
Tu imaš nekaj infotov... Probat ni greh. :ok

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Pool-of-Knowledge/Recovering-from-a-failed-firmware-update/td-p/398147

Blindek
25.1.2011, 21:27
s tem Ovi updateom na nokijah sem mel same probleme... od tega da je nov software štekal, do tega da nakoncu telefon več ni deloval

Taucher
25.1.2011, 21:30
Če je telefon še v garanciji ga odnesi na servis, sicer pa težavo lahko rešiš z Nokia servisnim programom, kateri se imenuje Nokia Phoenix.

Telefon sem imel do danes pa od konca novembra 2010 v škatlji in ker mi je prejšnji pač dojadil in neki začel trokirati, sem si danes vklopil X6, ga uzposobil, na koncu da bom še naredil update pa je vse skupaj rignilo. jaooooo :) in bo spet stari E70 dober za teden dni. Hvala za nasvete :ok

p.s. neki berem po tujih forumih sam nisem našel nič konkretnega

Taucher
26.1.2011, 11:36
Telefon sem imel do danes pa od konca novembra 2010 v škatlji in ker mi je prejšnji pač dojadil in neki začel trokirati, sem si danes vklopil X6, ga uzposobil, na koncu da bom še naredil update pa je vse skupaj rignilo. jaooooo :) in bo spet stari E70 dober za teden dni. Hvala za nasvete :ok

p.s. neki berem po tujih forumih sam nisem našel nič konkretnega

Sem skušal zadevo rešiti z raznimi triki, tudi s pomočjo Phoenix-a, vendar ni bilo uspešno, tako da je romal danes X6 na Teleray in je sprejemnik se kar nasmeju, ko sem mu omenil razlog obiska (to se dogaja očitno pogosto) :-D

bmw
26.1.2011, 11:40
Škatlja = škatla

Trister
4.2.2011, 19:43
No, da poročam, kakšen je sedaj zaključek glede mojega htc-ja:

Telefon je bil v garanciji samo eno leto in ne dve kot sem sprva mislil. Ker garancijskega lista nisem našel, upam, da me na mobitelu in servisu Toptime niso nategnili glede garancije. Nekateri takšni telefoni so imeli namreč 2 leti garancije - jaz imam v spominu, da ima moj 2 leti, samo ker ne najdem gar. lista žal ne morem nič. Kakršno popravilo pod garancijo je torej že takoj na začetku odpadlo.

Glede popravilo izven garancije je pa takole: pregled telefona stane 25€, zamenjava ekrana + toucha 250€ (samo ekrana oni ne znajo zamenjati, čeprav se baje da), matične plošče prav tako baje ne znajo zamenjati oziroma se ne splača, zato je bilo rečeno, da naj kar nov telefon kupim, ker se vse skupaj ne splača. Cene niso normalne! Klinčev displej, katerega proizvodnja stane manj kot 10€, tule prodajajo za več kot 25x ceno. Ne dam, sorry.:crazy

Na koncu sem nad vsem skupaj obupal, saj sem dobil tam občutek, da mi bodo na telefonu menjali tisoč stvari, ki jih bom potem moral plačati, čeprav najverjetneje z originalnim delom ni nič narobe. Enostavno nisem dobil feelinga, da se bodo poglobili v telefon oziroma samo napako, ampak bodo vse storili po liniji najmanjšega odpora. Precej razočaran nad samim servisom.

Danes sem si potem naročil nov telefon, ki si ga res želim sedaj že kar nekaj časa. Jabuček prihaja!:metalc

driv3r_86
10.2.2011, 13:12
http://dne.enaa.com/Mobilna-telefonija/Mobilniki-in-oprema/Svetamarijapomagaj-Nokia-gre-na-Windows.html

Pero
10.2.2011, 13:15
Bo Nokia končno imela en pošten OS.
Tale symbian je res...........muzej.

Dejan-V
10.2.2011, 14:46
Mislim, da mi bo čez par dni žal za tale post :-D tko da Pero ne se preveč nanga obešat :-D Samo Nokia bo s to potezo dokončno potonila.

j4n3k
18.2.2011, 14:42
No, da poročam, kakšen je sedaj zaključek glede mojega htc-ja:

Telefon je bil v garanciji samo eno leto in ne dve kot sem sprva mislil. Ker garancijskega lista nisem našel, upam, da me na mobitelu in servisu Toptime niso nategnili glede garancije. Nekateri takšni telefoni so imeli namreč 2 leti garancije - jaz imam v spominu, da ima moj 2 leti, samo ker ne najdem gar. lista žal ne morem nič. Kakršno popravilo pod garancijo je torej že takoj na začetku odpadlo.

Glede popravilo izven garancije je pa takole: pregled telefona stane 25€, zamenjava ekrana + toucha 250€ (samo ekrana oni ne znajo zamenjati, čeprav se baje da), matične plošče prav tako baje ne znajo zamenjati oziroma se ne splača, zato je bilo rečeno, da naj kar nov telefon kupim, ker se vse skupaj ne splača. Cene niso normalne! Klinčev displej, katerega proizvodnja stane manj kot 10€, tule prodajajo za več kot 25x ceno. Ne dam, sorry.:crazy

Na koncu sem nad vsem skupaj obupal, saj sem dobil tam občutek, da mi bodo na telefonu menjali tisoč stvari, ki jih bom potem moral plačati, čeprav najverjetneje z originalnim delom ni nič narobe. Enostavno nisem dobil feelinga, da se bodo poglobili v telefon oziroma samo napako, ampak bodo vse storili po liniji najmanjšega odpora. Precej razočaran nad samim servisom.

Danes sem si potem naročil nov telefon, ki si ga res želim sedaj že kar nekaj časa. Jabuček prihaja!:metalc

Kje si kupil telefon?? Pri simobilu je garancija na aparat 2 leti, domnevam da tudi pri mobitelu....
ker nimaš garancijskega lista pošlji na servis zraven telefona še anexs (dodatek k pogodbi) in račun. Na sprejemnem listu pa napišite da ste garancijski list zgubili in da zato pošiljate zraven anex+račun kjer je pravtako razviden datum nakupa in imei številka....:ok

Trister
19.2.2011, 01:41
Kje si kupil telefon?? Pri simobilu je garancija na aparat 2 leti, domnevam da tudi pri mobitelu....
ker nimaš garancijskega lista pošlji na servis zraven telefona še anexs (dodatek k pogodbi) in račun. Na sprejemnem listu pa napišite da ste garancijski list zgubili in da zato pošiljate zraven anex+račun kjer je pravtako razviden datum nakupa in imei številka....:ok

Pri mobitelu.

So preverili tako pri mobitelu in tudi na servisu in so mi obakrat rekli, da je garancija veljala le eno leto. Itak sem pa sedaj že sam odprl, tako da ta opcija odpade....

Pero
24.2.2011, 19:57
Mislim, da mi bo čez par dni žal za tale post :-D tko da Pero ne se preveč nanga obešat :-D Samo Nokia bo s to potezo dokončno potonila.

Ravno nasprotno :-D
No ja.....sej boš videl. :-D
Sam imam WP7 in je zaenkrat resno omejen z funkcijami. Sledil je že update (predvčerajšnjim), ki je naredil 1GHZ procesor še malce hitrejši in ta update je v bistvu predpriprava za pravi update (naslednji bo nekje začetek marca, Nodonuts) potem pa še poleti ali v jesen pride še večji update Mango.
Enako pa je začel android o iphonu pa sploh, da ne govorim.
Najnovejši Win OS ima potencijal tako velik, kot ga android in jabuk ne bosta nikoli imela.
O symbianu pa sploh ne bom govoril. Še manj pa o raznih updejtih glede symbiana. :-D
Nokia bo z Win OS končno dobila nazaj sloves userfriendly telefona.
Nokia je v bistvu krasen hardver z za en kurc softverom. Razni HTC-ji, LG-ji in Samsungi so ga gladko prehiteli. Te firme pred Winmobile softverom nikoli niso bile neka resna konkurenca nokiji. Vse dokler nokia ni odšla k Symbianu.

Pero
24.2.2011, 19:58
Pri mobitelu.

So preverili tako pri mobitelu in tudi na servisu in so mi obakrat rekli, da je garancija veljala le eno leto. Itak sem pa sedaj že sam odprl, tako da ta opcija odpade....

Se pravi ga boš porihtal?

Trister
25.2.2011, 21:40
Se pravi ga boš porihtal?

Ne. Nimam pojma, kaj je narobe. Sem sprobal vse kontaktne, ga razdru čist in stavil še enkrat pa je bilo isto. Glede na ceno rezervnih delov sem potem obupal in raje nabavil nov telefon.

Pero
26.2.2011, 08:40
na ebayu sem videl kake 3 mesece nazaj ekran in digitajzer za 74 evrov. Seveda novo. Je pa zadeva od sharpa, kar pa je tudi v originalu.

romanno
6.3.2011, 12:45
Jst mam pa sledeče vprašanje - Se da na Nokii E52 naložit na novo programsko opremo, brez da se izbrišejo podatki (maili, imenik, SMS,..)?
LP

Martini Racing
6.3.2011, 13:16
Prej si narediš backup, potem pa naložiš novo programsko opremo. Ko to narediš si pa naložiš backup.

Vsaj pri Nokii E51 je bilo tako, pri e52 je gotovo isto.

romanno
6.3.2011, 14:45
Ja, sej to vem, sam prašam zato, ker sem jo nesel na Mobitel, pa sem jo po dveh dneh dobil nazaj z obrazložitvijo, da je bila na novo naložena programska oprema. Ker se mi je malo čudno zdelo, da bi bilo tako hitro, sem prižgal in videl, da je vse kot je blo prej. Nisem pa si prej zabeležil verzije SW, da bi lahko po tem ugotovil. In nazadnje ko je bilo tako, je bil aparat na servisu 14dni+, pa je bil potem kot pri prvem vklopu (vse za nastavit, meni v angl. jeziku, vse pobrisano,...).

Po drugi strani me pa še nekaj zanima - v mojem primeru je bil aparat za določeno napako na servisu prvič nekje okol 10. januarja. Potem sem ga nesel nazaj zaradi iste napake pred kratkim. Napaka še vedno ni odpravljena. Ali mi pripada nov aparat (45dni) ali se za ta rok štejejo samo dnevi, ko je aparat na servisu??
LP
R

Dejan-V
6.3.2011, 16:23
V ta rok se štejejo dnevi ki jih je aparat prebil na servisu.

bmwcs
6.3.2011, 17:02
Sam sem si po dolgih testiranjih drugih telefonov in po urah in urah pregledanih posnetkov na youtube odločil za dokaj redek operacijski sistem in sicer Samsungov sistem imenovan Bada.Igral sem se že z Windovs OS6.5 in 7, Androidom, iOS, in se mi od teh najbolj dopade Bada.Še najbolj podoben je Androidu ampak z nekaj dodelanimi detajli in raznimi okraski , se mi dopade bolj kot Android.
Sicer ni toliko aplikacij še za ta OS, ampak jih je vsak dan več in več.
Edina pomanjklivost ( zaenkrat opažena) je GPS, ki ga sicer ima naloženega ampak ni biser in še denarci gredo.
Pa tudi to se bo z apdejti porihtalo.Deluje tekoče ( laga ne pozna ), podpira multituch in multitasking in je meni res najbolša izbira.

Kar se pa tiče telefona ( Samsung Wave S8500) pa ga ne menjam za nobenega Desire-ja , Galaxy-ja ali Iphona.
Super Amoled, 1Ghz ( ki je enak procesorju v Iphonu, ker je le tega apple razvil s pomočjo Samsunga) ,kamera 5mp, ki dela ODLIČNE slike,z flashom ki je zelo močan. Zelo pomembno mi je tudi da ni prevelik telefon 3,3 inč, ohišje je v celoti aluminijasto, steklo je famozni Gorrila glass.
Ima tudi flash support na internetu ampak si ga moraš znat vklopit ( večina predstavitev na youtube ne znajo da se da vklopit potem pa govorijo da ni podpore).

Na koncu pa je še vse odtehtala cena, ki je znašala 239 evronom, medtem ko bi za kakšen telefon s istim hardwerom moral odšteti 400 ( Galaxy).

CePO
6.3.2011, 20:10
Jst mam pa sledeče vprašanje - Se da na Nokii E52 naložit na novo programsko opremo, brez da se izbrišejo podatki (maili, imenik, SMS,..)?
LP

vse nokie lahko update-aš doma prek OVI suite, pa se ti ne zbriše nič od naštetega (vsaj meni se še ni nikoli). backup je pa priporočljiv, ni pa nujen:)

Drobtina
6.3.2011, 20:18
Ali morda kdo ve, če je pri nas možno kupiti mobilni telefon Motorola stature i9?

Na slovenskih straneh ne najdem ničesar o tem telefonu, prav tako ne na italjanskem, avstrijskem, nemškem in angleškem ebay-u, niti v Simobilovi in Mobitelovi ponudbi. Prodajajo se samo na ameriškem ebay-u.

Je torej telefon samo na ameriškem trgu in se ga pri nas ne dobi, ali sem kaj spregledala? Pa niti ni nova stvar in obstaja nekje od leta 2008.

ponco
6.3.2011, 20:31
Ali morda kdo ve, če je pri nas možno kupiti mobilni telefon Motorola stature i9?

Na slovenskih straneh ne najdem ničesar o tem telefonu, prav tako ne na italjanskem, avstrijskem, nemškem in angleškem ebay-u, niti v Simobilovi in Mobitelovi ponudbi. Prodajajo se samo na ameriškem ebay-u.

Je torej telefon samo na ameriškem trgu in se ga pri nas ne dobi, ali sem kaj spregledala? Pa niti ni nova stvar in obstaja nekje od leta 2008.

Telefon deluje samo v iDen omrezju, ki je na 800MHz. Spodaj imas seznam drzav, kjer bi ta telefon sploh delal.
https://img.skitch.com/20110306-nemiminn63t23t1httjapy6dfc.jpg

bmwcs
7.3.2011, 13:30
Nevem zdaj , ne me imet za norega, ampak danes ko sem se v šoli prek telefona povezal na Wifi, mi je začelo polnit telefon???
V šolo sem šel z 2ma črticama zdaj jih imam 5?

Kako je to mogoče.Verjetno napaka telefona?Bom videl kako dolgo bo zdržal, če bo zdržal več kot en dan si ne znam razlagat kako je mogoče.

Nixxon
7.3.2011, 14:00
Velikokrat imajo temperature vpliv na vzdržljivost baterije.

bmwcs
7.3.2011, 14:13
Velikokrat imajo temperature vpliv na vzdržljivost baterije.

Možno, ker sem ravno prišel in -3 , in se vsedel zraven radiatorja.Nevem , uganka mi je bla res.Sem se vsedel in se priklopil na WIfi da bi pogledal urnik, in naenkrat začne kot da bi polnil.Tiste črtice so zaćele utripat, mi je bilo prav smešno :D, dobro da je zraven sedel sošolec, da je tudi on videl , da slučajno nisem imel privida :D

_commandos_
7.3.2011, 14:49
@bmwcs http://www.racunalniske-novice.com/novice/dogodki-in-obvestila/ces-2010-rca-airnergy-polni-baterije-z-brezzicnim-signalom-wi-fi.html

bmwcs
7.3.2011, 15:12
@bmwcs http://www.racunalniske-novice.com/novice/dogodki-in-obvestila/ces-2010-rca-airnergy-polni-baterije-z-brezzicnim-signalom-wi-fi.html

Hah zanimivo branje.To pa nisem vedel da obstaja .Kaj se je dejansko zgodilo z mojim telefonom pa nevem :D Bom videl kako dolgo bo zdžal sedaj ko je čisto "napolnjen", napram ko sem ga polnil preko polnilca.

suzy.quattro
28.3.2011, 07:55
Mene zanima, če je kdo od vas že imel in testiral napravico nike+ipod?
Je bil z njo zadovoljen?
Je potrebno imeti prav nikove tekaške copate z posebnim žepkom?

Zanima me dejansko kako je?

Hvala

sando
31.3.2011, 22:02
Mene zanima, če je kdo od vas že imel in testiral napravico nike+ipod?
Je bil z njo zadovoljen?
Je potrebno imeti prav nikove tekaške copate z posebnim žepkom?

Zanima me dejansko kako je?

Hvala

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=20154 :ok

Pero
31.3.2011, 22:29
A ima kdo tu WP7?
Ni važno ...LG, Samsung, HTC HD7....??

bmw
1.4.2011, 00:04
A ti je crknu škorenj :laugh

Pero
5.4.2011, 22:40
Ne, vse dela (as usuall), samo pomagat sem hotel, če še kdo nima NoDo update-a :-D

e34td
20.4.2011, 07:10
Pozdravljeni.
Upam, da sem v pravo temo dal. Po navključju sem našel en svoj stari gsm, ki pa je zaklenjen na Debitel-ovo kartico. Ker mi je telefonsimpatičen, bi ga rad odklenil in ga uporabljal. Sicer nima fotoaparata ipd., ampak men je tak ... Simpatičen pač. :-D
Zdej, vem, da mi ga na debitelu morajo zastonj odkleniti, zato se mi zdei nesmiselno plačevati za odklep, sem pa pred kratkim nesel dva telefona odklenit ( simobil), pa je v bistvu samo neko kodo vpisal in to je to. Ker se mi samsung razpada (verjetno posledica zaporednih padcev na tla,po stopnicah,...) bi rad tega ponucal. Torej vprašanje. Ima kdo kodo za odklep za siemens A50? :confused

j4n3k
21.4.2011, 09:51
Pozdravljeni.
Upam, da sem v pravo temo dal. Po navključju sem našel en svoj stari gsm, ki pa je zaklenjen na Debitel-ovo kartico. Ker mi je telefonsimpatičen, bi ga rad odklenil in ga uporabljal. Sicer nima fotoaparata ipd., ampak men je tak ... Simpatičen pač. :-D
Zdej, vem, da mi ga na debitelu morajo zastonj odkleniti, zato se mi zdei nesmiselno plačevati za odklep, sem pa pred kratkim nesel dva telefona odklenit ( simobil), pa je v bistvu samo neko kodo vpisal in to je to. Ker se mi samsung razpada (verjetno posledica zaporednih padcev na tla,po stopnicah,...) bi rad tega ponucal. Torej vprašanje. Ima kdo kodo za odklep za siemens A50? :confused

Zakaj pa ne neseš na debitel potem odklenit?? pomoje majo kode, če ne pa pošlje en mail in dobi kodo....??

Rottie
21.4.2011, 10:41
A Debitel sploh še obstaja? :ok2

Probaj tole za začetek:

http://www.mobile-unlocker.com/siemens-a50/rs2wp9/

HiM
21.4.2011, 14:55
Ve kdo za kakšen Sony Ericsson ELM v okvari?:)

mthp
21.4.2011, 21:02
Živ!
Evo mam en problem. Že cca eno leto imam dlančnik hp ipaq 614 c, pa mi že od nakupa naprej ne odpira MMS-ov. Mislil sem, da je to pač napaka al neki podobnga, zdej sem pa ugotovu, da sploh nimam naštimanih serverjev pa "tistga srana". Zanima me, če kdo ve, kakšne so nastavitve za simobil, da mi bo sprejemalo MMS-e. V nastavitvah imam zavihke: Preferences, blacklist, servers in about. Vem, da moram nastaviti nekaj pri "servers", kjer so možnosti: server name (napisal sem Simobil MMS), gateway(nastavil sem 80.95.224.46), port number(9201), server adress(http:\\mmc), connect via-tu je veliko možnosti-IPAQ WAP, IPAQ GPRS, My company name, my work network, my ISP, work, secure WAP network, the WAP network, the internet... tu ne vem kva nastavit, vse druge podatke sem dobil na netu, kjer je tudi pisalo, da moram nastavit pri "connect via" nastavit simobil internet, ampak tega pri meni ni. Potem sta še dve možnosti in sicer sending size limitation(nastavil sem 200k) in WAP version ( 1.2 ali 2.0???). Zdej če to vse nastavim tak kot je treba(upam, da kdo ve) al bo delal al je treba še kaj drugga nastavt?
Zanima me še, če si še kdo lasti podoben telefon, da bi mi v grobem napisal, kako je, če je, nadgradil windowse. Sam imam verzijo 6.0, rad bi imel 6.1 ali 6.5. Prebiral sem stran xda-developers pa je tam tolk robe, da se sploh nisem znašel:).

hvala že vnaprej, lp:beer:beer

e34td
22.4.2011, 00:54
Zakaj pa ne neseš na debitel potem odklenit?? pomoje majo kode, če ne pa pošlje en mail in dobi kodo....??

Zato ker je potrebno v Ljubljano, jaz sem pa iz ... :ok2
Me dražje pride pot, kot da drug telefon vzamem. :laugh

A Debitel sploh še obstaja? :ok2

Probaj tole za začetek:

http://www.mobile-unlocker.com/siemens-a50/rs2wp9/

Bom zjutri probal pa poročam.
Hvala obema. :ok

zegler
22.4.2011, 08:02
Živ!
Evo mam en problem. Že cca eno leto imam dlančnik hp ipaq 614 c, pa mi že od nakupa naprej ne odpira MMS-ov. Mislil sem, da je to pač napaka al neki podobnga, zdej sem pa ugotovu, da sploh nimam naštimanih serverjev pa "tistga srana". Zanima me, če kdo ve, kakšne so nastavitve za simobil, da mi bo sprejemalo MMS-e. V nastavitvah imam zavihke: Preferences, blacklist, servers in about. Vem, da moram nastaviti nekaj pri "servers", kjer so možnosti: server name (napisal sem Simobil MMS), gateway(nastavil sem 80.95.224.46), port number(9201), server adress(http:\\mmc), connect via-tu je veliko možnosti-IPAQ WAP, IPAQ GPRS, My company name, my work network, my ISP, work, secure WAP network, the WAP network, the internet... tu ne vem kva nastavit, vse druge podatke sem dobil na netu, kjer je tudi pisalo, da moram nastavit pri "connect via" nastavit simobil internet, ampak tega pri meni ni. Potem sta še dve možnosti in sicer sending size limitation(nastavil sem 200k) in WAP version ( 1.2 ali 2.0???). Zdej če to vse nastavim tak kot je treba(upam, da kdo ve) al bo delal al je treba še kaj drugga nastavt?
Zanima me še, če si še kdo lasti podoben telefon, da bi mi v grobem napisal, kako je, če je, nadgradil windowse. Sam imam verzijo 6.0, rad bi imel 6.1 ali 6.5. Prebiral sem stran xda-developers pa je tam tolk robe, da se sploh nisem znašel:).

hvala že vnaprej, lp:beer:beer

naceloma si vse prav navedel, mislim da ti manjka samo profil simobil internet, katerega pa si nastavis v povezavah dlancnika, tam ko imas nastavljene ostale profile za povezavo torej wap internet, my isp network ..... malo poguglaj v tej smeri pol pa nastavi za povezavo SIMOBIL INTERNET, oz ko bos nastavljal te profile, bos tako opazil da se moras vnesti SIMOBIL MMS ....

nekaj takega to zgleda to je iz leta 2006 tak da preveri IP naslove in porte...

Nastavitev dostopa v internet omrežje preko GPRS povezave
"Start" -> "Settings" -> jeziček "Connections" -> "Connections" -> jeziček "Advanced" -> "Select Networks" -> pod besedilom "Programs that automatically connect to the Internet should connect using:" izberite "New" -> izberite in vpišite sledeče nastavitve:
Enter a name for these settings: Si.mobil -> jeziček "Modem" -> "New"
Enter a name for the connection: Si.mobil GPRS
Select a modem: Cellular Line (GPRS) -> "Next"
Access point name: internet.simobil.si -> "Next"
User name: simobil
Password: internet -> "Finish" -> jeziček "Proxy Settings"
Izberite "This network connects to the Internet" -> izberite "This network uses a proxy server to connect to the Internet" -> "Advanced"
WAP: Server: 80.95.224.17, Port: 9201
Secure WAP: Server: 80.95.224.17, Port: 9203
3x potrdite izbiro ("ok" v desnem zgornjem robu) in zaprite še vsa preostala okna
Za ogled Si.mobilovega portala live!, v program Internet Explorer, vpišite sledeč naslov: <a href="wsp://live.simobil.si." target="_blank">wsp://live.simobil.si.</a>

Nastavitev aparata za pošiljanje MMS sporočil.
"Start" -> "Settings" -> jeziček "Connections" -> "Connections" -> jeziček "Advanced" -> "Select Networks" -> pod poljem "Programs that automatically connect to the Internet should connect using" tapnite "New"
Enter a name for these settings: Si.mobil MMS -> jeziček "Modem" -> "New"
Enter a name for the connection: Si.mobil MMS
Access point name: mms.simobil.si -> "Next"
Password: internet -> "Finish" -> "ok"
Za primarno povezavo v polju "Programs that automatically connect to the Internet should connect using" izberite "Si.mobil GPRS"
2x potrdite izbiro ("ok" v desnem zgornjem robu) in zaprite preostala okna

Nastavitev programa za pošiljanje MMS sporočil
"Start" -> "Messaging" -> "Menu" -> "MMS Configuration", izberite jeziček "Servers":
Gumb "New"
Server name: Si.mobil MMS Center
Gateway: 80.95.224.46
Port number: 9201
Server address: http://mmc/
Sending size limitation: 100K
WAP version: WAP 1.2
OK

Izberite pravkar kreiran streznik in izberite gumb "Set as Default"

"OK" -> zaprite vsa okna, da se vrnete v osnovno okno in vnos nastavitev je končan.

j4n3k
22.4.2011, 14:29
Zato ker je potrebno v Ljubljano, jaz sem pa iz ... :ok2
Me dražje pride pot, kot da drug telefon vzamem. :laugh

Bom zjutri probal pa poročam.
Hvala obema. :ok

Daj mi pošlji imei na pm, bom malo pobrskal, če se da dobit free kodo

mthp
29.4.2011, 20:22
naceloma si vse prav navedel, mislim da ti manjka samo profil simobil internet, katerega pa si nastavis v povezavah dlancnika, tam ko imas nastavljene ostale profile za povezavo torej wap internet, my isp network ..... malo poguglaj v tej smeri pol pa nastavi za povezavo SIMOBIL INTERNET, oz ko bos nastavljal te profile, bos tako opazil da se moras vnesti SIMOBIL MMS ....

nekaj takega to zgleda to je iz leta 2006 tak da preveri IP naslove in porte...

Nastavitev dostopa v internet omrežje preko GPRS povezave
"Start" -> "Settings" -> jeziček "Connections" -> "Connections" -> jeziček "Advanced" -> "Select Networks" -> pod besedilom "Programs that automatically connect to the Internet should connect using:" izberite "New" -> izberite in vpišite sledeče nastavitve:
Enter a name for these settings: Si.mobil -> jeziček "Modem" -> "New"
Enter a name for the connection: Si.mobil GPRS
Access point name: internet.simobil.si -> "Next"
Password: internet -> "Finish" -> jeziček "Proxy Settings"
Izberite "This network connects to the Internet" -> izberite "This network uses a proxy server to connect to the Internet" -> "Advanced"
WAP: Server: 80.95.224.17, Port: 9201
Secure WAP: Server: 80.95.224.17, Port: 9203
3x potrdite izbiro ("ok" v desnem zgornjem robu) in zaprite še vsa preostala okna
Za ogled Si.mobilovega portala live!, v program Internet Explorer, vpišite sledeč naslov: <a href="wsp://live.simobil.si." target="_blank">wsp://live.simobil.si.</a>

Nastavitev aparata za pošiljanje MMS sporočil.
"Start" -> "Settings" -> jeziček "Connections" -> "Connections" -> jeziček "Advanced" -> "Select Networks" -> pod poljem "Programs that automatically connect to the Internet should connect using" tapnite "New"
Enter a name for these settings: Si.mobil MMS -> jeziček "Modem" -> "New"
Enter a name for the connection: Si.mobil MMS
Access point name: mms.simobil.si -> "Next"
Password: internet -> "Finish" -> "ok"
Za primarno povezavo v polju "Programs that automatically connect to the Internet should connect using" izberite "Si.mobil GPRS"
2x potrdite izbiro ("ok" v desnem zgornjem robu) in zaprite preostala okna

Nastavitev programa za pošiljanje MMS sporočil
"Start" -> "Messaging" -> "Menu" -> "MMS Configuration", izberite jeziček "Servers":
Gumb "New"
Server name: Si.mobil MMS Center
Gateway: 80.95.224.46
Port number: 9201
Server address: http://mmc/
Sending size limitation: 100K
WAP version: WAP 1.2
OK

Izberite pravkar kreiran streznik in izberite gumb "Set as Default"

"OK" -> zaprite vsa okna, da se vrnete v osnovno okno in vnos nastavitev je končan.

DELA- to je to!!:metalc:ok:ok @Zegler najlepša hvala!!:beer:beer