PDA

Ogled polne verzije : Potrebujem pomoč računalničarjev

Strani : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Rottie
5.5.2011, 20:11
Še nekaj me zanima. Je možno na novejšem thinkpadu naložiti windowse na disk in pol sam v mojga dat? :)

Načeloma ja, če ni HW preveč različen, drugače bo šlo v bluescreen in se boš potem s tem zafrkaval. Raje si kje sposodi USB cd ali dvd enoto in z nje nalagaj windowse ... lažje in predvsem manj sitnosti kot ta tvoja ideja, pa še bolje ti bo delalo na koncu, ker bo naloženo kot se spodobi. Ker to kar bi ti rad naredil bo na koncu zgledalo tako, kot če popravljaš fajn podrto mašino ... sj se jo da spravit spet skupaj, samo nikoli pa ne bo delalo tako kot če bi postavil OS na novo z nule.
Drugače pa naredi boot USB ključ po enih od navodil, ki sem ti dal link, pa zloži še image od windowsov na isti ključ in ti bo potem lepo inštaliralo z njega OS.

Optimus Prime
5.5.2011, 22:28
Še lažje je uporabit Acronis universal restore :ok

B_M_W_M_3
6.5.2011, 16:07
Znam dat windowse na usb ključ in zbootat pa naložit. Problem je v tem, da računalnik tega nima. Pod quick boot ni možnosti usbja.

Prav tako ne zazna zunanjega cdroma. Dal sem pa na disketo en program, ki ima možnost, da izbereš usb boot, ampak zamrzne komp.

Zadnja možnost je da pač kupim to.

http://www.shrani.si/f/14/wQ/V6xJPvi/91-13031-001.jpg

EDIT: Bo tale taprav za moj model, al je to samo za določene?

http://www.bolha.com/rezervni-deli-za-prenosnike/ibm-t30-cd-dvd-rom-oglas1274011745

fp4492
9.5.2011, 07:14
Zdej po frisnem sem spet primoran delat audio CDje, ker imam v kociji original CD avtoradio in sm si mislu, da je med vami tudi kaki audiofil, ki rad pred zapisovanjem pesmi (iz mp3 na audioCD) najprej normalizira. (to sicer ni najbolj pravi izraz)

Dolocene pesmi so pac mal tisje posnete in bi jim rad dvignu glasnost, tko da pol v avtu ni treba tikat potenciometra.

Uporablja kdo kak tak program?

NERO ima opcijo normaliziranja pesmi. :)

Nixxon
11.5.2011, 11:07
A še komu kup spletnih strani s končnico .co.uk danes ne dela? Npr. http://www.shinearama.co.uk/, http://www.cleanyourcar.co.uk/, mislim da tudi njihov ebay, pa še jih je. :damn

duhec
11.5.2011, 11:12
Meni dela. :ok

Glede programa za normalizacijo je pa tko, da sm se spomnil, da obstaja tudi Adobe Audition, program, ki se je enkrat, preden ga je Adobe kupil, klical Cool Edit 2000, katerega sem dosti rabil. Skratka tale ima noter tab za delat audio CDje in med drugim tudi group normalization. :ok2

B_M_W_M_3
11.5.2011, 11:12
Men dela.

tberli
16.5.2011, 21:18
pozdravljeni
kopil sem nov prenosni računalnik hp pavilion g6 vendar zraven nisem dobil cd-ja s gonilniki.sedaj pa v win7 mi je naslo nekaj gonilnikov vendar še vedno nimam wirelesa oz je kot da ga ni iskal sem že gonilnike na njihovi strani vendar brez uspeha??''

Rottie
16.5.2011, 21:46
pozdravljeni
kopil sem nov prenosni računalnik hp pavilion g6 vendar zraven nisem dobil cd-ja s gonilniki.sedaj pa v win7 mi je naslo nekaj gonilnikov vendar še vedno nimam wirelesa oz je kot da ga ni iskal sem že gonilnike na njihovi strani vendar brez uspeha??''

Tukaj najdeš za HP-je vse potrebne gonilnike. (v iskalno vrstico vpiši pavilion g6 in potem izberi verzijo, ki jo imaš). Moj nasvet je tudi, da naložiš vse HP driverje, tudi tiste, ki so jih windowsi že našli sami, saj so na HP strani dostikrat novejši kot na Microsoftu... vsekakor pa naloži vsaj za grafiko in chipset, če se ti že ne bo dalo ostalega slučajno.

http://www8.hp.com/us/en/support-drivers.html

Марщал
17.5.2011, 21:39
A ve kdo za kakšen dober zastonj video conventer, glavno da pretvarja flv. v druge formate, bi ga res rabil pa je to kar imam bolj sranje.

avalanche
18.5.2011, 12:04
Pred kratkim sem odkril odlično zadevo ki se ji reče Youtube Downloader :ok

Še danes ne morem verjeti, enostavno lahko zloadaš katrkol film iz Youtuba, zravn convertaš karkoli med najbol popularnimi formati (tudi flv). Povsem preprosto in hitro.

tberli
18.5.2011, 12:36
Tukaj najdeš za HP-je vse potrebne gonilnike. (v iskalno vrstico vpiši pavilion g6 in potem izberi verzijo, ki jo imaš). Moj nasvet je tudi, da naložiš vse HP driverje, tudi tiste, ki so jih windowsi že našli sami, saj so na HP strani dostikrat novejši kot na Microsoftu... vsekakor pa naloži vsaj za grafiko in chipset, če se ti že ne bo dalo ostalega slučajno.

http://www8.hp.com/us/en/support-drivers.html

jap najso zaj in ze dela :P:P

Mundas
18.5.2011, 15:54
Pred kratkim sem odkril odlično zadevo ki se ji reče Youtube Downloader :ok

Še danes ne morem verjeti, enostavno lahko zloadaš katrkol film iz Youtuba, zravn convertaš karkoli med najbol popularnimi formati (tudi flv). Povsem preprosto in hitro.

Hvala za tole :ok Mi ni nikoli padlo na pamet da bi pogoogla za youtube downloader :napaka in sem na druge načine to izvajal, če sem kaj rabil :laugh

RS6
20.5.2011, 14:29
Ok.. Ni mi več jasno kaj naj naredim..
Kolega je na računalnik fasal nek virus.. Ni šlo drugače, kot da formatiram..
Ni panike..
Danes na novo instaliram windows 7 z originalno licenco, lepo prime in ni nobenga problema..
Sedaj pa probavam instalirat Office 2010 pro plus in nikakor noče.. Čez polovico se ustavi in vrže vn tole: error 1935 0x80070BC9 ..
Ok, grem Googlat, dobim par opcij ampak še kar ne dela..
Argh..
Izklopil windows defender, naložil nekaj fajlov iz microsoftove strani.. Še kar nič :/

Rottie
20.5.2011, 14:30
A imaš antivirus že gor? Ker pri Win7 antivirus dostikrat blokira inštalacije in se ne poinštalira kot je treba ... celo windows update-i.

RS6
20.5.2011, 15:00
Ne, nobenega antivirusnega še ni gor.

Rottie
20.5.2011, 15:02
Windowse si že update-ov?

RS6
20.5.2011, 15:07
Lihkar sem jih in vidim, da je instalacija offica uspela ;)

Tnx ;)

Mat xxl
20.5.2011, 15:52
Ali ima kdo kake izkušnje, kako je z replacment oziroma recimo, če sami napolnemo kartuše na Canonu model Pixma IP4850, pred vsem me zanima, kako se stvar obnaša, če se čip ne resetira in se uporablja starega naprej, ker trenutno čipov, ki se sami resetirajo še ni za ta model kartuš, reseterjev pa tudi še ne, so samo nadomestni novi čipi. Zanima me zato, ker politika prodajalcev opreme je milo rečeno neekološka in čudna, cel set original kartuš stane brez ddv cca 55 eur, cel nov printer z setom takih povsem polnih kartuš pa 73 eur brez ddv :napaka sledi logika, da je printer vreden cca 18 eur in zato bom pač, kot na dodatnem printerju jasno uporabljal le replacment tinto, od preverjenega nemškega Ebay ponudnika tinten discount, pa četudi kaj odleti zaradi tega.

Zanima me torej kake so izkušnje se sploh da printati, ko printer "misli", da so kartuše prazne mislim printa naprej s tem, da kaže, da so prazne ali kar ustavi printanje in pa če je kak namig tu okoli tega kaj in kako. :confused

Sem pa gledal replacment kartuše pri nas, pa so solidne samo 30% cenejše od originala :crazy, kar se ne splača uporabljati, na Ebayu so pa kvalitetne (vsaj po prebranem na forumih, sam nisem testiral) cca 30% cen originalov in jasno zaključek je jasen, tudi če odleti po porabljenih 2 setih (končno ima pa garancijo, samo je treba original kartuše potem noter dati) se glede na gornje številke še zmeram izplača, morda malo slabša kvaliteta me pa niti najmanj ne moti !

Vnaprej hvala za namige, če kdo kaj več ve ... :mljask

Mundas
22.5.2011, 06:48
Res je tako, da se ti skoraj bolj splača kupit nov printer kot pa kartuše pri takih cenah:ok2

Drugače pa za tvoj model točno ne vem, so pa neke finte, da nalepiš kak košček papirja na določenem predelu kjer ima kartuša čip in bo naprej printal brez problema. Meni je tako delalo na Lexmarku, ki sem ga enkrat imel.

Na Epsonu je bila pa fora, da si z črnim flumkijem ene pikce narisal, na tisti čip, in je tudi delalo :ok2

Tako da malo poglej pa boš kaj našel sigurno :ok

Beemer
24.5.2011, 21:10
Zanima me zato, ker politika prodajalcev opreme je milo rečeno neekološka in čudna, cel set original kartuš stane brez ddv cca 55 eur, cel nov printer z setom takih povsem polnih kartuš pa 73 eur brez ddv
Pa si ziher da ima nov printer kartuše z isto količino barve, kot kartuša ki jo kupiš posebej?:ok

Mat xxl
24.5.2011, 21:46
Ta konkretni ima !:ok Sicer pa načelno nimajo !

perobmw
25.5.2011, 15:12
do zdaj sem imel internet na kabel,zdaj pa bi rabil driverje za wirless,Gre pa se za lenovo N500 4233.Mi lahko kdo ,da pravi link,da dol potegnem,a je to težko potem instalirat???Imam Windows7.
Hvala.

Mundas
25.5.2011, 22:46
do zdaj sem imel internet na kabel,zdaj pa bi rabil driverje za wirless,Gre pa se za lenovo N500 4233.Mi lahko kdo ,da pravi link,da dol potegnem,a je to težko potem instalirat???Imam Windows7.
Hvala.

Mislim, da bi ti zadeva morala delat brez kakršnih koli driverjev? Drugače pa poglej če ni na tisto foro, ko imajo laptopi tisto tipko včasih je Fn+druga tipka, za tiste dodatne opcije. Da imaš tam za wireless okenček odpreti in potem tam vklopiš wireless.

Tako je bilo na očetovem službenem laptopu, domači se je pa direkt brez problema povezal.

Nixxon
26.5.2011, 06:34
Gledam driverje za en svoj laptop ampak ima npr. za LAN ali pa grafiko vsaj dva če ne več različnih driverjev od različnih firm. Očitno so možne različne komponente. Kako bi izvedel katere komponente so da vem kaj inštalirat. OS je W7. CD z driverji imam ampak bi rad najnovejše z neta.

svizec.brus
26.5.2011, 07:33
Naloži si na računalnik Astra32, z tem programom v večini primerov izveš proizvajalca in model opreme. Pod opcijo diagnostics imaš drivers troubleshooter.

tberli
28.5.2011, 11:42
pozdrav
nekaj me zanima kupil nov prenosni rač. hp pavilion g6 i3 2.5ghz 4gb rama grafika AMD Radeon HD 6470M (1 GB DDR3) pa ko naprimer hocem igrat call of duty black ops ful šteka al pa shift 2 pa mislim da bi moralo normalno delovat ??'

xonline
28.5.2011, 11:51
Gledam driverje za en svoj laptop ampak ima npr. za LAN ali pa grafiko vsaj dva če ne več različnih driverjev od različnih firm. Očitno so možne različne komponente. Kako bi izvedel katere komponente so da vem kaj inštalirat. OS je W7. CD z driverji imam ampak bi rad najnovejše z neta.

Windows 7 imajo precej izboljšan mehanizem za iskanje gonilnikov. Zadeva je povsem enostavna: pobereš z neta vse gonilnike, ki so na voljo, razpakiraš vsakega posebej v svojo mapo na nek medij in nato medij vstaviš v računalo. V upravitelju naprav izbereš črko pogona tega medija, vrhnjo, krovno mapo na mediju (če si jo kreiral) in odkljukaš tako, kot je na priloženi sliki. W7 bo že sam našel, kar je treba in če je treba.

Rottie
28.5.2011, 12:37
pozdrav
nekaj me zanima kupil nov prenosni rač. hp pavilion g6 i3 2.5ghz 4gb rama grafika AMD Radeon HD 6470M (1 GB DDR3) pa ko naprimer hocem igrat call of duty black ops ful šteka al pa shift 2 pa mislim da bi moralo normalno delovat ??'

Prenosniki že v osnovi, razen določeni namenski in precej dragi, niso namenjeni igranju igric in rade štekajo na njih. Je pa res, da pri specifikacijah, ki si jih napisal (če gre za dedicated ram, ne shared) za grafiko, bi moralo delat normalno vsaj na povprečnih nastavitvah, ne na high.

Si že naložil zadnji directX in kompletne driverje za grafično (tiste, ki jih dobiš na ATIjevi strani ali pa vsaj tiste od HP (ti so ponavadi malo starejše izdaje)? Ker tisto kar windowsi sami zaznajo večinoma ni dovolj za špile. Daj tudi prenosnik tako, da se ti čim bolje hladi, ker se pri špilih se ti radi pregrevajo in tudi zato začne štekat.

tberli
28.5.2011, 12:42
Prenosniki že v osnovi, razen določeni namenski in precej dragi, niso namenjeni igranju igric in rade štekajo na njih. Je pa res, da pri specifikacijah, ki si jih napisal (če gre za dedicated ram, ne shared) za grafiko, bi moralo delat normalno vsaj na povprečnih nastavitvah, ne na high.

Si že naložil zadnji directX in kompletne driverje za grafično (tiste, ki jih dobiš na ATIjevi strani ali pa vsaj tiste od HP (ti so ponavadi malo starejše izdaje)? Ker tisto kar windowsi sami zaznajo večinoma ni dovolj za špile. Daj tudi prenosnik tako, da se ti čim bolje hladi, ker se pri špilih se ti radi pregrevajo in tudi zato začne štekat.
em ja driverji so vsi nalozeni steka pa ze od samega zacetka direct x je tudi tazadnji nalozen :) ampah shift se gre kr normalno igrat call of duty pa polomija

M_power
28.5.2011, 12:43
Iščem dobre programe za obdelavo videa ...

Sam imam pinnacle potem semizdi da je še adobe premier pro ? še kej ?

Rottie
28.5.2011, 12:49
em ja driverji so vsi nalozeni steka pa ze od samega zacetka direct x je tudi tazadnji nalozen :) ampah shift se gre kr normalno igrat call of duty pa polomija

Probaj še zamenjat crack pri špilu, pa vzet tistega, ki je narejen za zadnje popravke špila (to dostikrat pomaga). Če si bil pošten in kupil špil, pa daj zadnje popravke gor. :)

Poleg tega pa potem edino kar lahko še narediš, je da zmanjšaš nastavitve za kvaliteto in resolucijo na špilu in pa pobiješ nepotrebne servise v windowsih medtem, ko igraš.
Preveri še antivirus, če mu kj dogaja zraven in ga izključi med igranjem (svetujem, da takrat tudi izklopiš mrežno povezavo, da ne bo kakšnih neprijetnih presenečenj kasneje).

Še ena, a draga opcija je dokupit docking station, ki ima dodatno hlajenje narejeno in pa externo grafično kartico lahko priključiš nanj, vendar to ni poceni.

Rottie
28.5.2011, 12:52
Iščem dobre programe za obdelavo videa ...

Sam imam pinnacle potem semizdi da je še adobe premier pro ? še kej ?

Corel video studio. Za tega in Premiere rabiš tudi hud PC, drugače bo vse štekalo, ker sta zelo zahtevna programa.

tberli
28.5.2011, 13:04
Probaj še zamenjat crack pri špilu, pa vzet tistega, ki je narejen za zadnje popravke špila (to dostikrat pomaga). Če si bil pošten in kupil špil, pa daj zadnje popravke gor. :)

Poleg tega pa potem edino kar lahko še narediš, je da zmanjšaš nastavitve za kvaliteto in resolucijo na špilu in pa pobiješ nepotrebne servise v windowsih medtem, ko igraš.
Preveri še antivirus, če mu kj dogaja zraven in ga izključi med igranjem (svetujem, da takrat tudi izklopiš mrežno povezavo, da ne bo kakšnih neprijetnih presenečenj kasneje).

Še ena, a draga opcija je dokupit docking station, ki ima dodatno hlajenje narejeno in pa externo grafično kartico lahko priključiš nanj, vendar to ni poceni.ok bom probal vem pa da ko sem na zacetku spilal je delal tekoče normalno sedaj pa steka

M_power
28.5.2011, 13:53
Corel video studio. Za tega in Premiere rabiš tudi hud PC, drugače bo vse štekalo, ker sta zelo zahtevna programa.

Hvala. Glede na to da mi premiere laufa brez problema nebo problem niti pri corel video studio. Vendar mi je premier mal težek za uporabu zato me zanima če je kej dobrega pa lažjega. :ok

Rottie
28.5.2011, 14:31
Hvala. Glede na to da mi premiere laufa brez problema nebo problem niti pri corel video studio. Vendar mi je premier mal težek za uporabu zato me zanima če je kej dobrega pa lažjega. :ok

Corel Studio je precej lažji (sj meni se je zdel, ko sem delal en filmček), samo ima verjetno tudi manj opcij kot Premiere.

Rottie
28.5.2011, 14:34
ok bom probal vem pa da ko sem na zacetku spilal je delal tekoče normalno sedaj pa steka

Če ti je že delalo dobro, potem daj naj špil še 1x sam nastavi grafiko in ostalo, kar se mu zdi optimalno... mogoče si kaj spreminjal in mu dal na preveč. Pa imej prenosnik podložen na vogalih, da se ti bolje hladi, ker ko se procesor začne pregrevat, lahko avtomatsko zmanjša performance. Pa seveda obvezno na štromu, ne na baterijah igrat in imej power scheme na maximum performance, ne na špar program.

tberli
28.5.2011, 17:03
Če ti je že delalo dobro, potem daj naj špil še 1x sam nastavi grafiko in ostalo, kar se mu zdi optimalno... mogoče si kaj spreminjal in mu dal na preveč. Pa imej prenosnik podložen na vogalih, da se ti bolje hladi, ker ko se procesor začne pregrevat, lahko avtomatsko zmanjša performance. Pa seveda obvezno na štromu, ne na baterijah igrat in imej power scheme na maximum performance, ne na špar program.

izbrisal antivirusnega zdaj pa dela :-D:-D:-D
tnx

car_freak
28.5.2011, 20:39
Ima mogoče kdo doma tablet pc Prestigio PMP7100C? Imam namen kupiti ta tablet pc, pa me zanimajo izkušnje. Sicer sem ga imel za par minut na preiskušnji, samo me zanima kaj več.
Hvala!

Domzalcan
29.5.2011, 15:33
Mam res eno veliko prošnjo... ker vem da je tu gor OGROMNO pravih majstrov kar se tiče izdelovanja website-ov :)

Me zanima, kakšen dodatek je to:

http://onlineliga.bplaced.net/naslovna/index.php?option=com_fifa&liga=4

Ko lahko narediš tabelo in ko igralci vpišejo rezultate, se direktno točke in vse sešteva ...tudi gol razlika in tako naprej.

Bi kdo vedel, kakšna scripta al karkol je že to... :) bi to lahko bilo.

Hvala za hitar odgovor...

Pelam na ćevape!!!

Nixxon
30.5.2011, 10:37
Windows 7 imajo precej izboljšan mehanizem za iskanje gonilnikov. Zadeva je povsem enostavna: pobereš z neta vse gonilnike, ki so na voljo, razpakiraš vsakega posebej v svojo mapo na nek medij in nato medij vstaviš v računalo. V upravitelju naprav izbereš črko pogona tega medija, vrhnjo, krovno mapo na mediju (če si jo kreiral) in odkljukaš tako, kot je na priloženi sliki. W7 bo že sam našel, kar je treba in če je treba.

Tnx, bom probal. :ok

Domzalcan
30.5.2011, 18:28
Če pa neveš kater gonilnik imaš...oz napravo... kakorkoli že... greš na

http://devid.info

Še pred obiskom te strani greš na upravitelja naprav... izbereš tisto napravo ki imaš zraven vprašaj... klikneš z desno miškino tipko in properties... Potem pa greš zgoraj še 1x na properties in tam zbereš device ID... in to skopiraš v search okenček na zgoraj omenjeni strani :)

Zagotovo najde gonilnike še za kako zahrbtne naprave :)

Jaz sem vedno rešil situacijo s to stranjo :)

berni
4.6.2011, 14:59
Kako se ustvari seznam vsebine diska , recimo v word datoteko?
Imam cirka 500Gb glasbe v flacu , sortirano na zunanjem disku a bi zaradi pregleda imel spisek, ki bi ga lahko urejal.
Vem da gre z nekimi ukazi v dos-u a nisem 100%kako.

Beemer
4.6.2011, 15:07
Iz dosa ne moreš kreirati nekega Word file-a

boriZ
4.6.2011, 15:31
Iz dosa ne moreš kreirati nekega Word file-a
:eek:confused

Odpreš CMD... pomakneš se na recimo C disk, nato pa

dir /on /b /s > seznam.doc :)

Beemer
4.6.2011, 16:02
Dobro no to je tekstovna datoteka (tisti doc je samo zaradi lepšega):ok2

Jaz sem mislil da ti izgradi eno pravo Word datoteko, po možnosti še formatirano.:ok Listo se pa da poslati v poljuben file ja.:)

boriZ
4.6.2011, 16:13
To je pa druga stvar, ja :-D Ampak Wordovo datoteko pa lahko naredi, sicer resda ni pravi Word format, ampak odpre jo pa lahko :ok2 Najboljše bi bilo pa res
dir /on /b /s > seznam.txt :ok

berni
4.6.2011, 16:29
Kje pa pol to txt ali doc odprem oz. vidim?

boriZ
4.6.2011, 16:30
V tisti mapi, kjer si se v CMD "nahajal". Torej, če si bil v C:\, je takoj na Cju :)

berni
4.6.2011, 17:59
Hvala!

xonline
4.6.2011, 19:59
Kako se ustvari seznam vsebine diska , recimo v word datoteko?
Imam cirka 500Gb glasbe v flacu , sortirano na zunanjem disku a bi zaradi pregleda imel spisek, ki bi ga lahko urejal.
Vem da gre z nekimi ukazi v dos-u a nisem 100%kako.

Mogoče kaj takega ... http://users.adam.com.au/paulwh/DirPrint.html

uursi
9.6.2011, 18:34
Da se prslinem.
Iščem pa ne najdem ali pa neznam iskat:confused
rabim CD za inštalacijo programa na PC, ki prepozna samsung i5500 galaxy 5 (telefon), cede imam v službi sem pa na bolniški. Ali obstaja fri program na spletu za naložit in če obstaja kje ga najdem.
Se najlepše zahvaljujem za pomoč.

boriZ
9.6.2011, 18:44
Mogoče SAMSUNG Kies, PC Sync (http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_UK&CttFileID=3987164&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-I5500&VPath=SW/201105/20110501141300773/Kies_2.0.0.11044_11_3.exe) ali pa Samsung New PC Studio (http://downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=SFC_UK&CttFileID=2408668&CDCttType=SW&ModelType=N&VPath=SW/201005/20100512183005921/New_PC_Studio_1.5.1.10064_2.exe&DownloadRoot=http://downloadcenter.samsung.com/content/&ModelName=GT-S8000):)

uursi
9.6.2011, 20:06
Mogoče SAMSUNG Kies, PC Sync (http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_UK&CttFileID=3987164&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-I5500&VPath=SW/201105/20110501141300773/Kies_2.0.0.11044_11_3.exe) ali pa Samsung New PC Studio (http://downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=SFC_UK&CttFileID=2408668&CDCttType=SW&ModelType=N&VPath=SW/201005/20100512183005921/New_PC_Studio_1.5.1.10064_2.exe&DownloadRoot=http://downloadcenter.samsung.com/content/&ModelName=GT-S8000):)

Hvala za pomoč tega Kies sem isakl pa se nikakor nisem mogel spomnit imena.
za tega drugega pa ne vem za kaj se ga rabi ali čemu služi?

Še enkrat hvala:ok:ok

Iztok Z.
10.6.2011, 22:54
Imam HP PSC 2400 Photosmart all-in-one mlinček, ki omogoča tudi pošiljanje faxov.

http://h20000.www2.hp.com/bc/docs/support/SupportDocument/c00029982/c00031129.jpg

Klasično pošiljanje faxov (poskenira iz papirja in pošlje) dela BP. Sedaj pa bi rabil poslati na faks neke dokumente, ki jih imam na HD v PDF datoteki.

Ker ne bi rad vsega najprej printal in potem skeniral ter pošiljal po faxu me zanima kako bi bilo to izvedljivo direkt, če ima kdo s tem izkušnje?

Mat xxl
11.6.2011, 22:10
Imam HP PSC 2400 Photosmart all-in-one mlinček, ki omogoča tudi pošiljanje faxov.

http://h20000.www2.hp.com/bc/docs/support/SupportDocument/c00029982/c00031129.jpg

Klasično pošiljanje faxov (poskenira iz papirja in pošlje) dela BP. Sedaj pa bi rabil poslati na faks neke dokumente, ki jih imam na HD v PDF datoteki.

Ker ne bi rad vsega najprej printal in potem skeniral ter pošiljal po faxu me zanima kako bi bilo to izvedljivo direkt, če ima kdo s tem izkušnje?

A se ti malo hecaš z nami ??? :laugh Če si multipraktik inštaliral, imaš med printerji tudi printer z imenom in kratico FAX in odpreš dokument in ga daš naprintati na ta printer FAX in se ti bo odprlo okno na katero št ......... Če nimaš vsega inšaliranega si pa najdi fresh gonilnike in programčke, HP ima zgleden support, no da se ne matraš, ker si ravno TI : http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?product=303753&lc=en&cc=us&dlc=en&lang=en&cc=us

:ok

Iztok Z.
11.6.2011, 23:09
To kar si napisal drži le, če ima prejemnik barvni fax. Teh pa je najbrž zelo malo in potem dobim tole ...

http://webspace.prihodnost.com/Iztok/HP_fax0.jpeg

V lastnostih za HP PSC 2400 fax pa ni izbire med barvno in ČB. Se pravi, da moram sedaj PDF dokument spremenit v ČB verzijo. Kako pa naredim to? :)

Iztok Z.
11.6.2011, 23:21
... Se pravi, da moram sedaj PDF dokument spremenit v ČB verzijo. Kako pa naredim to? :)
Sem našel - http://stuffforlife.blogspot.com/2009/03/converting-color-pdf-to-black-and-white.html

A je bilo lažje in hitreje sprintat par listov in jih ponovno skenirat, kot pa se ukvarjat še z nekaj programi, ker sem to rabil le izjemoma ...

THX :ok

BMW Deutschland
12.6.2011, 10:10
Pozdravljeni,

rad bi združil 13 komadov (glasbe) v en sam komad. Mi zna kdo pomagati in povedati z katerim programom naj to naredim, in opiše postopek... Komadi so dejansko narejeni tako da se nadaljujejo, le da so razdeljeni, jaz pa bi jih rad združil v eno in da potem nastane komad dolg dobro uro. Prosim za pomoč.

LP

kvisko1
12.6.2011, 11:05
Živjo, ko prižgem računalnik, mi namesto da bi pognal windowse napiše: Disk Boot Failure Insert System Disk And Press Enter. Ko sem gledal po internetu nisem našel rešitve. Če vstavim cd od windowsov je enako, ne pomaga tudi spreminjanje 1st boot device.

Če ima kdo kakšno idejo, kaj lahko storim, ga lepo prosim za pomoč.

BMW Deutschland
12.6.2011, 11:15
odpri škatlo in malo "pobrklaj" po konektorju za disk, pomaga izklop diska in ponovni priklop, seveda vse to počni pri izklopljenem računalniku tudi iz napetosti, če ne bo pomagalo je šel disk. LP

Rottie
12.6.2011, 13:37
Preveri, če imaš kakšen USB ključek v računalniku, pa hoče z njega butat.

kvisko1
12.6.2011, 13:47
Sem sicer že prej vse izklopil in priklopil nazaj, vendar ni pomagalo. Disk pa se čuti, da se vrti.
USB-je in druge stvari, ki niso potrebne za delovanje sem izklopil (priključen je kabel za napajanje, miška, tipkovnica ter ekran).

Bom poskusil najti kakšen HD, ki deluje, da vidimo kaj bo :)

Rottie
12.6.2011, 14:07
Če tudi z drugim diskom ne bo nič bolje, je lahko tudi kontroler na plati. Pa probaj narediti bios upgrade, včasih tudi to pomaga.

寶馬2010
12.6.2011, 14:17
Disk boot failure (http://slo-tech.com/forum/t379920)

:kava

BMW Deutschland
12.6.2011, 17:58
Pozdravljeni,

rad bi združil 13 komadov (glasbe) v en sam komad. Mi zna kdo pomagati in povedati z katerim programom naj to naredim, in opiše postopek... Komadi so dejansko narejeni tako da se nadaljujejo, le da so razdeljeni, jaz pa bi jih rad združil v eno in da potem nastane komad dolg dobro uro. Prosim za pomoč.

LP

anyone know?

寶馬2010
12.6.2011, 18:14
Rad bi združil 13 komadov (glasbe) v en sam komad.

Če kaj pomaga:-->Direct MP3 Joiner (http://www.pistonsoft.com/mp3-joiner.html)

BMW Deutschland
12.6.2011, 18:53
Če kaj pomaga:-->Direct MP3 Joiner (http://www.pistonsoft.com/mp3-joiner.html)

pomaga :ok hvala :beer

Iztok Z.
12.6.2011, 19:13
Meni se za to obnese Cool Edit Pro. Omogoča brisanje vmesnih pavz, izenačenje jakosti (nekateri komadi glasnejši od drugih), ipd.

http://3.bp.blogspot.com/-X4eyy00vSbY/TcEqptjXEhI/AAAAAAAAAF8/FJmNVaBKZNE/s1600/cool+edit+pro+guiV2.gif

Zlobny
12.6.2011, 20:27
Če pride komu prav, ko je že beseda o tem - tole je tudi fina zadeva - za spreminjanje formatov glasbe in videa (že v osnovi narejena za "večje količine" :-D), ima pa tudi (osnovno) orodje za spajanje: http://www.formatoz.com/

Damjann
13.6.2011, 02:08
Imam en problem in sicer, ko grem na Start > nadzorna plošča > Sistem mi tam kaže, da imam 3,00 GB Ram-a, čeprav ga imam 4GB:confused

Včasih je kazalo pravilno 4GB, danes, ko sem nekaj preverjal pa opazil, da mi piše 3GB....

OS je Windows 7.

Če kdo ve kaj je narobe in kako zadevo urediti bom hvaležen:ok

boriZ
13.6.2011, 08:33
Imaš 32 ali 64 bitno verzijo Windows 7?

duhec
13.6.2011, 12:50
Meni se za to obnese Cool Edit Pro. Omogoča brisanje vmesnih pavz, izenačenje jakosti (nekateri komadi glasnejši od drugih), ipd.
To sem v rosnih letih tudi sam uporabljal, zdej pa se ta program imenuje Adobe Audition (3.0). :ok

Blindek
13.6.2011, 13:11
mi lahko kdo pove kako narediti dynamic disk v basic disk, brez da bi izbrisal particije?

Damjann
13.6.2011, 14:39
Imaš 32 ali 64 bitno verzijo Windows 7?

64 bitno

boriZ
13.6.2011, 19:17
64 bitno

o.O

Maš mogoče integrirano grafično? :)

Damjann
13.6.2011, 20:08
Ne, Nvidia gt220 ozr. Neki ful podobnega:ok2

uursi
14.6.2011, 09:09
Spet rabim en nasvet.
Oseba X je registrirana na partisu in ima status power user. Na PC si je oseba dala inštalirat novi Wind7 in sedaj je problem povleč karkoli z partisa ali kateregakoli ponudnika, tudi če je brezplačen večjo količino nekih različnih vsebin. Začne vlečt, pol pa po ene 10 sekundah prekine in javi da je dostop zavrnjen.
Kakšen pameten namig kaj bi to bilo, prej je delalo vse brez kakršenga koli problema:confused:confused

Blindek
14.6.2011, 09:14
firewall?

Mundas
14.6.2011, 09:40
Imam en problem in sicer, ko grem na Start > nadzorna plošča > Sistem mi tam kaže, da imam 3,00 GB Ram-a, čeprav ga imam 4GB:confused

Včasih je kazalo pravilno 4GB, danes, ko sem nekaj preverjal pa opazil, da mi piše 3GB....

OS je Windows 7.

Poglej če je RAM dobro not vtaknjen? Sicer imaš verjetno 2x2GB in je problem drugje ampak probat ni greh.

Damjann
15.6.2011, 04:40
Poglej če je RAM dobro not vtaknjen? Sicer imaš verjetno 2x2GB in je problem drugje ampak probat ni greh.

Ne smem odpreti računalnika, ker gre drugače garancija:wave2

Big_Al
15.6.2011, 06:56
Kaj pa pravi BIOS? Če tam ni 4GB pol pa na servis z njim.

uursi
15.6.2011, 08:10
Spet rabim en nasvet.
Oseba X je registrirana na partisu in ima status power user. Na PC si je oseba dala inštalirat novi Wind7 in sedaj je problem povleč karkoli z partisa ali kateregakoli ponudnika, tudi če je brezplačen večjo količino nekih različnih vsebin. Začne vlečt, pol pa po ene 10 sekundah prekine in javi da je dostop zavrnjen.
Kakšen pameten namig kaj bi to bilo, prej je delalo vse brez kakršenga koli problema:confused:confused

firewall?

še enkrat malopomoči prosim.

firewall prepušća torrent, tako da tu ni problema.

Še kakšen namig mogoče?

:confused:confused

Damjann
15.6.2011, 14:09
Kaj pa pravi BIOS? Če tam ni 4GB pol pa na servis z njim.

Kako to pogledam, jbg nisem ravno v računalniških vodah:D

še enkrat malopomoči prosim.

firewall prepušća torrent, tako da tu ni problema.

Še kakšen namig mogoče?

:confused:confused

Imaš najnovejšo verzijo Utorrenta ali karkoli pač uporabljaš? Če ne probaj to

uursi
15.6.2011, 15:02
Imaš najnovejšo verzijo Utorrenta ali karkoli pač uporabljaš? Če ne probaj to

Jaz nima tega problema, to ima en kolega in sploh nevem kaj ima za eno zadevo od torrenta, enostavno deset sekund vleče pol pa vrže da je dostop zavrnjen. mu sporočim. Spet hvala zaenkrat.

Big_Al
15.6.2011, 15:08
Imaš 2x2GB ali 4x1GB module? Ko se računalnik prižge, se ponavadi izpiše CPU, količina RAM-a, HDD, ODD, morebitni RAID in podobno, če stisneš tipko Pause lahko v miru pogledaš kaj je zaznal.

Vinci
15.6.2011, 16:30
Jaz nima tega problema, to ima en kolega in sploh nevem kaj ima za eno zadevo od torrenta, enostavno deset sekund vleče pol pa vrže da je dostop zavrnjen. mu sporočim. Spet hvala zaenkrat.

Problem je z mapo, v katero se shranjujejo datoteke s torrenta. Naj pogleda, če nima tista mapa slučajno označenega "Read only", potem naj dodeli pravice za spreminjanje in upravljanje mape za "power userja", nastavi sistemsko, da noben program ne more spreminjati atributov datotek in map, lahko pa tudi ustvari neko drugo mapo nekje drugje na disku, recimo C:/Torrenti, in potem nastavi torrent, da bo pač tja shranjeval, ampak potem spet lahko torrent ali nek drug program spremeni atribut v read only.

Mundas
15.6.2011, 21:14

Hmm čakaj, javi da je dostop zavrnjen na sam torrent, ali na folder kamor se downloada, tako kot je @Vinci predlagal?

uursi
15.6.2011, 21:48
Hmm čakaj, javi da je dostop zavrnjen na sam torrent, ali na folder kamor se downloada, tako kot je @Vinci predlagal?

Tega pa ne bi vedel bom mogu prašat pa sporočim:ok

SMAJL
15.6.2011, 22:04

OS je Windows 7.

Poglej v biosu, če imaš neko nastavitev memory remmaping oz nekaj podobnega pod nastavitvami za severni most (north bridge). Drugače če je grafična integrirana je mogoče, da je kaka nastavitev, da je tisti gb, ki manjka namenjen še dodatno grafični. Vsekakor najprej v bios poglej če zazna vseh 4gb... (stisneš DEL oz F2 ali karkoli pač napiše skoraj takoj po vklopu računalnika.

Damjann
16.6.2011, 02:46
Pogledal v Biosu in mi kaže tudi tam 3GB, enkrat po 2GB in enega po 1G:confused, tako da gre zadeva na servis

SMAJL
16.6.2011, 20:21
@DamjannTako bo še najbolje ja, glede na to da je še v garanciji in z nalepko gor.

Spet rabim en nasvet.

Verjetno ima kak torrent klient nameščen gor, ki je na partisu banan. Naj poskusi inštalirat uTorrent. Če ima tega naj da novejšo oz starejšo različičo ali pa kar drug program, sej jih je dosti :)

uursi
16.6.2011, 21:32
hvala tudi tebi za nasvet:ok

Mundas
16.6.2011, 23:30
hvala tudi tebi za nasvet:ok

Še prej preden se nalaga druge prigramčke, naj proba zdownloadati kaj npr, iz piratebaya ali bilokire torrent strani. Ker ne verjamem, da bi imel partis program za dolpoteg banan, je pa vse možno.

uursi
16.6.2011, 23:42
Še prej preden se nalaga druge prigramčke, naj proba zdownloadati kaj npr, iz piratebaya ali bilokire torrent strani. Ker ne verjamem, da bi imel partis program za dolpoteg banan, je pa vse možno.

Če sem prav razumel osebo ne moe od nikjer nič potegnit dol.

Mat xxl
17.6.2011, 00:44

Če je temu tako je možno tudi, da je na routerju blokada, to se da marsikje nastaviti, tudi sam sem nastavil v svoji firmi, pozabil, potem se pa praskal za kaj ne dela?

Rottie
17.6.2011, 11:39

Veliko trackerjev ima banane določene kliente, sploh starejše verzije.

Mundas
17.6.2011, 13:45

Potem mora biti pa vzrok težave sigurno firewall ali pa na routerju nima odprtih pravih portov.

Veliko trackerjev ima banane določene kliente, sploh starejše verzije.

Saj verjamem, ampak ti programčki imajo ponavadi vgrajen autoupdate, tako da bolj težko da bi nekdo nenamenoma ostal na starejši verziji.

Mark89
17.6.2011, 23:31
Ja, lahko ostaneš pri starejši verziji. Klikneš "No" oz. "Ne" če je poslovenjen program ter se ne updata.

Mundas
18.6.2011, 07:26
Ja, lahko ostaneš pri starejši verziji. Klikneš "No" oz. "Ne" če je poslovenjen program ter se ne updata.

Saj zato pa pravim, nenamenoma :ok2

Iztok Z.
3.7.2011, 22:30
Mogoče kdo ve zakaj mi matična ASUS (P5GD1-PRO) ne spozna SATA diska (HDD WD, 1,5TB, SATA3Gb/s, 64MB (WD15EARS)) na portu SATA1?
Na SATA2, 3 in 4 pa brez problemov.

V BIOSu sem preizkusil že vse možne kombinacije ...

Mat xxl
3.7.2011, 23:18
Ne vem zakaj se trudiš, priklopi na 2 port , je itak vseeno ali imaš prav vse zasedene ? Sem že videl plate z odletelim kontrolerjem, pa je nekje delalo nekje ne .

Iztok Z.
3.7.2011, 23:28
Nimam vse zasedene. Mi pa nekako ne klapa pogled na sliko v BIOSu, ko je pod Primary IDE Master napisano Not Detected ...

http://webspace.prihodnost.com/Iztok/Bios1_Asus.jpeg

Zato me zanima mnenje profijev na kaj to lahko vpliva ...

duhec
3.7.2011, 23:50
Mozno, da je unicen port? Slab konektor od diska? (sem imel podoben primer)

Se jst bom nekaj vprasal: kolko let vam ponavadi zdrzijo napajalniki v stacionarcih? Jst sm zadnje dva menjal na dve do tri leta in se mi zdi mal premalo. :confused
Sm hotel vprasat, ce pozna kdo kak online power supply calculator, pa sm ga dobil ze sam na spodnjem naslovu.

http://extreme.outervision.com/PSUEngine

Izracunal sem, da rabim nekje 464W za mojo kisto. Prej sem imel 650W napajalnik, zdej pa 500W. A to kej vpliva na vzdrzljivost?

duhec
3.7.2011, 23:59
Ok zdej sm naredu se en, popravljen izracun in mi je vrglo 640W. Kaj se zgodi, ce mas presvoh hrcke v napajalniku? Se zapre al sam deluje z zmanjsano mocjo?

Mundas
4.7.2011, 00:21
Ok zdej sm naredu se en, popravljen izracun in mi je vrglo 640W. Kaj se zgodi, ce mas presvoh hrcke v napajalniku? Se zapre al sam deluje z zmanjsano mocjo?

Z napajalniki je ponavadi tako, da po teži vidiš kateri je boljši in ne toliko kolk daje od sebe. Težji je, več ga je, boljši je. Posledično zna biti tudi višja cena. Priporočam ti Enermax firmo, ima sodelavec v svoji "gaming" mašini 500W in zadeva deluje odlično že nekaj let, kot pravi. Sam sem imel od LC 850W zadevo :-D ampak ni to to, mi je shodila po nekje letu in pol pa sploh nisem vse izkoriščal, mogoče le nkje do 600W, prej manj.

Kar se tiče tega kaj se zgodi pa nevem, nisem nikoli probaval kaj takega. Ampak skoraj zagotvo ne bo šlo v tej varianti, da bo delalo z zmanjšano močjo, prej ti bo vn vrglo kaj. Najverjetneje grafično najprej, dobil bi kakšne artefakte po ekranu ali celo kak BSOD :-D Z zmanjšano močjo ne bo delovalo preprosto zaradi tega, ker ne verjamem da imaš sploh nastavitve v BIOSu v tej smeri, da glede na količino moči, ki je na voljo uravnava recimo koliko daje grafična od sebe ali procesor. Te številke so vse ponavadi statične in se ne spreminjajo, razen če se lotiš navijanja...

Syus
4.7.2011, 01:04
ob premali moči se ti bo pri polni obremenitvi restartal sistem, oz boš dobil bsod, odvisno katera naprava bo prej brez energije ostala

duhec
4.7.2011, 01:26
Tnx obema. :ok

Sm pa najdu en zanimiv, 14. strani dolg clanek --> http://www.hardwaresecrets.com/article/Everything-You-Need-to-Know-About-Power-Supplies/181/1

No in v enem odstavku pise and me quotes:

Finally, you will need to know how much power your PC will really consume before picking a power supply. There are several calculators on the Internet that can help you out with this; we recommend this one. We also recommend that you choose a power supply that will be working between 40% and 60% of its maximum capacity. There are two reasons for this. The first is efficiency, a subject that we will explain next. Second, you will have headroom for future upgrades. Get the result obtained from the calculator and multiply it by 2. This is the power supply wattage we recommend that you buy.

Ce bi jst to uposteval, bi potreboval vec kot 1kW napajalnik, sam jih na siroko niti ne ponujajo (in najbrz niso poceni), tko da... ah, bo ze v redu tko. Ko crkne bomo kupli kaj bolj mocnega pa bo. :ok

M power
4.7.2011, 07:43
Nimam vse zasedene. Mi pa nekako ne klapa pogled na sliko v BIOSu, ko je pod Primary IDE Master napisano Not Detected ...

http://webspace.prihodnost.com/Iztok/Bios1_Asus.jpeg

Zato me zanima mnenje profijev na kaj to lahko vpliva ...

Pa imaš na primary master kaj priključeno? Ker PM/PS se nanaša na PATA konektor. Zakaj pa ne dela SATA1 pa ne vem... kakšen način uporabe SATA pa je nastavljen v biosu? (IDE/AHCI)

Iztok Z.
4.7.2011, 09:17
Pa imaš na primary master kaj priključeno? Ker PM/PS se nanaša na PATA konektor. Zakaj pa ne dela SATA1 pa ne vem... kakšen način uporabe SATA pa je nastavljen v biosu? (IDE/AHCI)

Na primary master sem priklopil omenjeni SATA disk a ga ne zazna. Če je ta isti disk priključen na secondary master pa BP.

V BIOSu ga zazna samo kot IDE. Nastavitev AHCI ali RAID ne pomaga.

M power
4.7.2011, 10:05
Tole meni deluje vse nekaj zbrkano... :confused SATA ne pozna primary/secondary, tako, da je tudi možno da bios kaj ne prikazuje pravilno... tvoja plošča tudi nima dveh PATA (IDE) priklopov, kar pa bi glede na izpis biosa morala imeti...

Anyway... priklopi na SATA2 in mirna bosna... :ok2

Rottie
4.7.2011, 10:06
Mogoče je pa kontroler fuč. A bios update si že naredil na zadnjo verzijo? Dostikrat tudi to pomaga pri kakšnih čudnih težavah s HW.

xonline
4.7.2011, 10:17
Na primary master sem priklopil omenjeni SATA disk a ga ne zazna. Če je ta isti disk priključen na secondary master pa BP.

V BIOSu ga zazna samo kot IDE. Nastavitev AHCI ali RAID ne pomaga.

PDF help

Iztok Z.
4.7.2011, 22:29
PDF help
Imam še bolj obširen PDF http://www.unitycorp.co.jp/support/download/manual/775/j1759_p5gd1_pro.pdf pa ne pomaga ... :blackeye

Mogoče je pa kontroler fuč. A bios update si že naredil na zadnjo verzijo? Dostikrat tudi to pomaga pri kakšnih čudnih težavah s HW.
To je izgleda zadnje upanje. Moram še prej postaviti OS in zadevo povezat na net, ker update BIOSa drugače ni mogoč - ne dobiš datoteke na ASUSovi strani.

Bom pa verjetno probal s kakšno "sumljivo" verzijo še prej pa si na disketo shranil trenutnega.

voith
5.7.2011, 00:04
Po moje je težava v tem, da je disk sata2 plata pa ne. V tem primeru mora disk skapirat, da je priklopljen na sata1 in ustrezno zmanjšati hitrost. Ampak to ne deluje vedno.
Poizkusi resetirati bios na default in s starejšim diskom, če ti ga spozna na sata 0 portu. Če ti ga, fizično ni nič narobe z njim, je pač nekompatibilno.

kolko let vam ponavadi zdrzijo napajalniki v stacionarcih?

Men je že 3 odkurl :crazy Prvi je bil BeQuiet 1000W, zdj mam pa že tretjega Corsair TX950.

Upam, da se bo ta trend nehal zdaj ko sem šel z intelove plate na gigabyte-ovo.

Človek bi si mislil, da bo intel glede na to, da so naredl X58 čipset znal naresti dobro plato. Pa je vse drugo kot to. Vsa čast gigabytu, vse tisto kar me je pri intelovi zajebaval pri tej dela iz prve.

Mark89
5.7.2011, 01:03
Gigabyte? Na sliki kjer je plata malce bolj zeleno obarvana se lepo vidi da je zakurjena, na cinu se pa tudi vidi da nekaj hudo pregreto (vsaj meni tako deluje). Da ne omenjam da vsakič pozabi koliko je ura ko nima napajanja (baterija je pa stara pol leta... ) :blackeye

Rottie
5.7.2011, 08:44
Mozno, da je unicen port? Slab konektor od diska? (sem imel podoben primer)

Se jst bom nekaj vprasal: kolko let vam ponavadi zdrzijo napajalniki v stacionarcih? Jst sm zadnje dva menjal na dve do tri leta in se mi zdi mal premalo. :confused
Sm hotel vprasat, ce pozna kdo kak online power supply calculator, pa sm ga dobil ze sam na spodnjem naslovu.

http://extreme.outervision.com/PSUEngine

Izracunal sem, da rabim nekje 464W za mojo kisto. Prej sem imel 650W napajalnik, zdej pa 500W. A to kej vpliva na vzdrzljivost?

Meni ni še noben crknil, pa je eden od računalnikov že 9 let star in je vsaj ene 6 let obratoval 24/7/365. Tudi v službi na HP-jih napajalniki zelo redko crknejo.

avalanche
5.7.2011, 12:14
Doselj mi je crknil samo en napajalnik na starem računalniku, ki je bil že star kar nekaj let. Preprosto je ob prižigu prišlo do kratkega stika in je bla tema. Drugače naj bi napajalniki deloval brez problema tako dolgo, kot ostale komponente.

Kar se pa tiče tistega konfiguratorja, je pa malo čuden. Ob novem i-7 procesorju in eni najbolj požrešnih grafičnih kartic mi je naračunal 500W... to sigurno nebi blo dovolj, tako da imam 1000W in je zaenkrat dovolj. Če pa je napajlnik preobremenjen, se pa računalnik preprosto ugasne :-D sem izkusil na enem od starih računalnikov, ki je po nadgradnji še deloval, v trenutku, ko sem pa vtaknil USB od printerja, se je pa samo ugasnil. Če sem ga pa prižgal z vtkanjenim kablom, se je pa zelo kmalu tudi ugasnil.

voith
5.7.2011, 13:30
Gigabyte? Na sliki kjer je plata malce bolj zeleno obarvana se lepo vidi da je zakurjena, na cinu se pa tudi vidi da nekaj hudo pregreto (vsaj meni tako deluje). Da ne omenjam da vsakič pozabi koliko je ura ko nima napajanja (baterija je pa stara pol leta... ) :blackeye

Očitno je zanič plata pač. Se zgodi.

Pri intelu pa je več stvari, ki so napačne. Prva stvar je totalno bedn bios in sam način delovanja. O tem da bi XMP profil deloval kot treba sploh ni govora, njihov lastni SSD in SLI ga tut zmatrata totalno. V osnovi vse super deluje, samo pri ugašanju pa sem pa ke bios kar sam od sebe počepne, čeprav je prej na istih nastavitvah deloval brez problemov. (4ghz, 1600mhz) Vsake tolk se bios tut čist sesuje in ga je treba pol na novo z usb ključka gor tlačt, kar pa če se odloči ne delovati pri določeni ferkvenci rama, tudi ne deluje. Skratka :napaka

V glavnem, Gigabytova neka srednja verzija X58 UD4P pa vse to naredi brez kakršnegakoli problema. Dela mi na 4hgz bp, pri tem se sploh ne greje pretirano, navit gtx470 SLI pa tut večje framerate generira, kot prej. Skratka Intelova plata je zgledala super, sam delala pa ni tok dobr, čeprav je vsak mesec nov uradn bios zunaj.

Iztok Z.
5.7.2011, 13:47
Update BIOSa ni pomagal - zadeva je sedaj še bolj zmedena in najde primarni master ter tretjega in četrtega. O secondary pa ne duha ne sluha :crazy

Že iščem novo podobno plato ... :cool

Hvala vsem za namige :beer

Mat xxl
5.7.2011, 15:39
Update BIOSa ni pomagal - zadeva je sedaj še bolj zmedena in najde primarni master ter tretjega in četrtega. O secondary pa ne duha ne sluha :crazy

Že iščem novo podobno plato ... :cool

Hvala vsem za namige :beer

Kaj pa če bi probal samo po eno - neproblematično stvar na enkrat vklapljati na različne porte in se prepričati, kaj sploh nagaja, plata ali diski ali, kar je po mojih izkušnjah tudi mnogokrat kabli ?

Iztok Z.
5.7.2011, 15:52
Kaj pa če bi probal samo po eno - neproblematično stvar na enkrat vklapljati na različne porte in se prepričati, kaj sploh nagaja, plata ali diski ali, kar je po mojih izkušnjah tudi mnogokrat kabli ?
Saj sem. V matično je bil vklopljen le HD in grafična - vse ostalo sem odklopil. Pa tudi tistih "diagnostičnih fault" piskov ob zagonu ni bilo nikoli slišat.

iron_maiden
6.7.2011, 17:19
Imam wireless ruter kateri mi lovi samo po hiši, ko sem pa z laptopom zunaj pred hišo mi ne lovi, oz. je signal slab in se od časa do časa izgublja.
Kaj lahko naredim? Je možno anteno potegniti ven?:confused

Imam pa tega
http://sarwiki.informatik.hu-berlin.de/wiki/upload/3/3a/Wrt54gs.jpg

Rottie
6.7.2011, 17:58
Imam wireless ruter kateri mi lovi samo po hiši, ko sem pa z laptopom zunaj pred hišo mi ne lovi, oz. je signal slab in se od časa do časa izgublja.
Kaj lahko naredim? Je možno anteno potegniti ven?:confused

Imam pa tega
http://sarwiki.informatik.hu-berlin.de/wiki/upload/3/3a/Wrt54gs.jpg

Zunanjo anteno lahko priključiš na večino rutarjev z Wifijem ... drugače pa preveri, če je tvoj rutar na seznamu od DDWRT ... tudi zamenjava FW včasih pomaga k boljšemu delovanju.

http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

iron_maiden
6.7.2011, 18:21
Zunanjo anteno lahko priključiš na večino rutarjev z Wifijem ... drugače pa preveri, če je tvoj rutar na seznamu od DDWRT ... tudi zamenjava FW včasih pomaga k boljšemu delovanju.

http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

Manufacturer, Model, Revision, Supported, Activation required
Linksys, WRT54GL, 1.0/1.1, yes, no

Je... kaj to pomeni?
Pojma nimam o tem zato sprašujem za ene bedasta vprašanja:blackeye

Mundas
6.7.2011, 21:13
Manufacturer, Model, Revision, Supported, Activation required
Linksys, WRT54GL, 1.0/1.1, yes, no

Je... kaj to pomeni?
Pojma nimam o tem zato sprašujem za ene bedasta vprašanja:blackeye

To je pač drug firmware, ki naj bi bil boljši od tovarniškega. Pomojem boš največ naredil če anteno ven potegneš.

voith
6.7.2011, 21:14
Ker router maš zdej? Če maš tapravo verzijo je to daleč najbol legendaren ruter.

Te routerji so bli v parih verzijah res hudobija in če gor dobiš kompleten DD-WRT, ima praktično vse kar ima CiSCO za 5k€. (za komplet DD-WRT mora imeti 4mb flash roma in ne 2, kot poznejše verzije. Na te gre samo DD-WRT mini, ki pa je omejen)

Spodi pod linksis napisom ti piše verzija. Če je res 1.1 GL (kot ga imam tudi jaz in sm ga kr neki časa iskal) imaš eno izmed najboljših če ne najboljšo opcijo možno s 4mb flash spomina , v celoti podprto s strani Tomato, OpenWrt, in DD-WRT. Poleg tega pa je že native linux in ne glupi VxWorx.

Drgač maš pa tle neki o verzijah napisan:

http://en.wikipedia.org/wiki/Linksys_WRT54G_series

Je pa tut cela knjiga na to temo:

http://books.google.com/books/about/Linksys_WRT54G_Ultimate_Hacking.html?id=GBtJdvMeAJQC

Skratka če maš tapravo verzijo in če se boš mal bolj poglobil v zadevo, lahko dobiš zelo zmogljiv router. Signal z dobro anteno in DD-WRTjem lahko nenormalno naviješ.

Anten maš pa morje: http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=linksys+wrt54g+antenna&_sacat=0&_odkw=linksys+wrt54g+antenna+25+db&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

iron_maiden
6.7.2011, 21:58
Je 1.1 GL ja.
Torej bo druga antena pomgala. Itak grem zdaj en dan do enga mojstra pa se bova še o tem pomenila:)

Iztok Z.
6.7.2011, 22:32
Torej je na tem možen čiptuning? :-D

http://webspace.prihodnost.com/Iztok/WRT54GL11.JPG

BMW-Mojster
6.7.2011, 23:35

A si 100% probal zadnjo verzijo BIOSa?
Recimo tukaj: ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5GD1%20Pro/P5gd1p12.zip

Torej je na tem možen čiptuning? :-D

http://webspace.prihodnost.com/Iztok/WRT54GL11.JPG
Seveda :)

Mat xxl
7.7.2011, 01:48
Na vseh WRT54 GL je možen tuning samo je treba najprej mini verzijo DR WRT naložiti takoj na to pa standardno iz prve pa nikoli standardne ne nalagajte, ker šele mini odklene memorijo naprave da sprejme daljšega standardnega.

Iz prakse pa se da zelo moč pojačati, samo odsvetujem to na firmweru ker hitro odleti či, standard je 70, gre do 250 , ne svetujem več kot 120 brez hlajenja, vendar največ pa naredite z zunanjo anteno , lahko je usmerjena, jagi, panelna ........ meni je z temi ruterji letelo na 8 km , bila pa je vidna linija ...... tako, da z pravo anteno ( dovolj, de se ena zamenja) zunanjo ne samo daljšo to dela noro !!!:ok

Je pa DR WRT uporaben tudi zato, da zmanjšte moč npr na 30 in potem oddaja z 40% standardne moči, če je z računalnikom v istem prostoru, več kot dovolj pa nič se ne greje .............................

boriZ
7.7.2011, 07:45
Verjetno misliš DD-WRT :ok2

voith
7.7.2011, 08:57
Na vseh WRT54 GL je možen tuning samo je treba najprej mini verzijo DR WRT naložiti takoj na to pa standardno iz prve pa nikoli standardne ne nalagajte, ker šele mini odklene memorijo naprave da sprejme daljšega standardnega.

Iz prakse pa se da zelo moč pojačati, samo odsvetujem to na firmweru ker hitro odleti či, standard je 70, gre do 250 , ne svetujem več kot 120 brez hlajenja, vendar največ pa naredite z zunanjo anteno , lahko je usmerjena, jagi, panelna ........ meni je z temi ruterji letelo na 8 km , bila pa je vidna linija ...... tako, da z pravo anteno ( dovolj, de se ena zamenja) zunanjo ne samo daljšo to dela noro !!!:ok

Je pa DR WRT uporaben tudi zato, da zmanjšte moč npr na 30 in potem oddaja z 40% standardne moči, če je z računalnikom v istem prostoru, več kot dovolj pa nič se ne greje .............................

Jup, sm pozabu na to.
Nujno najprej DDWRT Mini flashnt, pol lahko pa kr preko ddwrtja update na standardn ddwrt. Iz prve ne gre standardne verzije namestit.

Je pa nekje nek torrent s celim ddwrtjem, ki omogoča tudi plačljive funkcije ddwrtja. (omejevanje pasovne širine po ipju, imenu računalnika, mac adresi)

Drgač pa L pri WRT54GL pomeni linux. Tko da obe GL verziji sta polno podprti, je pa 1.1 boljši, ker se mu da zamenjati anteno, kar pri verziji 1.0 ni možno.

Po tem se gor namontira en takle monster:
http://cgi.ebay.com/2-4GHz-15DBi-omnidirectional-antenna-Linksys-WRT54G-/330555219453?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D1169194794066889223

Eno malo boljše hlajenje čez tele čipe:

http://img84.imageshack.us/img84/4141/dsc008555.jpg

http://www.overclock.net/attachments/online-deals/122057d1251921530-linksys-wrt54gl-wireless-g-broadband-router-16ca51c88da05cf6f5333210.l.jpg

In dobimo ultra zmogljiv wireless router za ceno pod 100€

Je pa mal težje zadne čase dobit tele GLje oz stare verzije Gjev, ki imajo še 4mb flasha, tko da če bi kdo mel tak router, si lahko kupi Buffalo WHR-HP-G54, ki je kopija linksisa in ima popolnoma enako vsebino, s tem da imajo vsi 4mb in jih niso nikoli omejevali kot linksise. Odličen routerček.

damci
7.7.2011, 09:27
jaz sem dal nanj hladilnik iz ene stare 486 je popolnoma zadostuje

BMW-Mojster
7.7.2011, 22:05
:izbuljeneoci:izbuljeneoci:izbuljeneoci :eek2 Sam še tak na tekoč dušik manjka...
Preveč na internetu visite, pol rabte pa take hladilnike na routerckih. :laugh:laugh:laugh:pcsvic

Jest mam 2 povezana v repeater bridge, se pravi oba komunicirati skozi med sabo, oddajno moč skoraj na ful, pa se mi ne greje prav preveč... Res pa je, da ne loudam 100% časa in da v tistih prostorih nimam veliko stopinj :ok2.

ps.: Na vse ne rabiš najprej nalagat mini verzije. Najboljsi modeli imajo 32 MB RAMa in 8 MB flasha in grejo, ko vroče žemljice :). Tudi postopek pri vseh modelih WRT54 ni niti pod razno enak, pač pa maš stotine kombinacij in se moraš (v kolikor nočeš iz svojega routerja narest ciglo) kar poglobit. :ok

voith
8.7.2011, 00:33
:izbuljeneoci:izbuljeneoci:izbuljeneoci :eek2 Sam še tak na tekoč dušik manjka...
Preveč na internetu visite, pol rabte pa take hladilnike na routerckih. :laugh:laugh:laugh:pcsvic

Jest mam 2 povezana v repeater bridge, se pravi oba komunicirati skozi med sabo, oddajno moč skoraj na ful, pa se mi ne greje prav preveč... Res pa je, da ne loudam 100% časa in da v tistih prostorih nimam veliko stopinj :ok2.

ps.: Na vse ne rabiš najprej nalagat mini verzije. Najboljsi modeli imajo 32 MB RAMa in 8 MB flasha in grejo, ko vroče žemljice :). Tudi postopek pri vseh modelih WRT54 ni niti pod razno enak, pač pa maš stotine kombinacij in se moraš (v kolikor nočeš iz svojega routerja narest ciglo) kar poglobit. :ok

Ne bo drzal majstr. V 99% se router resetira, odpre se 2 dos prompta, v enem neskoncno pingas router v drugem pa ko se pojavi prvi ping pozenes trivial ftp. Tut zbrickat se ga ne da, ker ga vedno lahko spet resetiras in nalozis drug firmware. Stos je sam v tem, da moras poznati safe mode ip; ki je recimo v primeru buffalo routerjev 192.168.11.1 .

Stos pimpanja routerja je pa bolj v 'because I can' kot pa v potrebi. Pac men je zanimivo in sm tut prebral delno tisto bukvo.

Priceless je, ce ti wireles nese v naselju kak km okol in mas ime We can hear you having sex.:ok

BMW-Mojster
8.7.2011, 01:27
Ne bo drzal majstr. V 99% se router resetira, odpre se 2 dos prompta, v enem neskoncno pingas router v drugem pa ko se pojavi prvi ping pozenes trivial ftp. Tut zbrickat se ga ne da, ker ga vedno lahko spet resetiras in nalozis drug firmware. Stos je sam v tem, da moras poznati safe mode ip; ki je recimo v primeru buffalo routerjev 192.168.11.1 .

Stos pimpanja routerja je pa bolj v 'because I can' kot pa v potrebi. Pac men je zanimivo in sm tut prebral delno tisto bukvo.

Priceless je, ce ti wireles nese v naselju kak km okol in mas ime We can hear you having sex.:ok Pri novejših routerjih ponavadi res ni panike...
Pri WRT54 dokler deluje brisanje VRAMa in ponovno nalaganje s TFTPjem, ga res ne moreš zbrickat (čeprav 95% najbrz ze tu obupa). Predvsem pri starejših in redkejših tipih WRT54 pa lahko tudi to zataji, v takih primerih je ponavadi kriva napaka na hardwaru.
Dokler lahko velikokrat na flash pišeš in daš nov boot loader gor seveda ni problema, ni bilo pa vedno tako od začetka, saj so bili starejši čipi mnogo slabši in manj vzdržljivi od današnjih. :ok

Z zadnjim stavkom se pa popolnoma strinjam, kaj ti pomaga 10 km povezava, če dobiš 1 paketek na minuto :ironija:)

voith
8.7.2011, 10:48
Vse se da če se hoče ;)

Tole je šele art du wrt54

http://allthemods.com/img/04/736.jpg

Baggio
9.7.2011, 10:23
Moj problem najverjetneje ne sodi v to temo, ampak se mi zdi najprimernejša.

Skratka zadnjič sem kupil en fm oddajnik ki ima možnost predvajanja MP4. In nikakor ne morem predvajati video datotek. Pretvoril sem jih že v vse mogoče, ampak jih player preprosto ne zazna. Kakšen nasvet?

Drugače pa vse ostalo dela, MP3, slike, ...

Gre pa za tole zadevo
http://www.china-mobile-phone.com/2010-06/hm-x003.htm

avalanche
9.7.2011, 21:54
Je mogoče kaj vezano na velikost datoteke? Nekatere stvari vem da ne predvajajo podprtega formata zaradi prevelikega posameznega fajla.

Pa še, si probal še različne MP4 posnetke, mogoče je ravno ta s katerim se matraš, poškodovan in ga zato ne bere?

iron_maiden
10.7.2011, 09:34
dell latitude d505...

Polnilec je vklopljen in tudi piše ''zunanje napajanje'', vendar je baterija na 0% in je ne polni. Včeraj sem ga dobil z 100% polno baterijio in tudi prejšnji lastnik pravi da mu je vedno normalno polnil in da baterija zdrži okoli 3 ure (to je res).

Kaj me spet je*e:confused:jok

Baggio
10.7.2011, 10:28
Je mogoče kaj vezano na velikost datoteke? Nekatere stvari vem da ne predvajajo podprtega formata zaradi prevelikega posameznega fajla.

Pa še, si probal še različne MP4 posnetke, mogoče je ravno ta s katerim se matraš, poškodovan in ga zato ne bere?

Hvala za odgovor.

Probal sem 5 videov z razlicnimi velikostmi in razlicnimi kodiranji ampak nobenega ne zazna. Sicer mi je vazno, da dela MP3 ampak mi pa ne da mira, da ne morem usposobit MP4 :). Itak je zaslon majhen in bo slika slaba ampak vseeno.... :D

janih
10.7.2011, 11:47
ali ima kdo izkušnje z digitalnim USB TVjem:confused:confused

MajoR
10.7.2011, 16:40
ali ima kdo izkušnje z digitalnim USB TVjem:confused:confused

Digitalni TV? Ima v sebi sprejemnik in odkodirnik digitalnega signala? Ne vem,ce pa je podobno kot digitalni reciever potem ja- na hrvaskem je ze kaksno leto pa pol samo digitalni signal in digitalni sprejemniki, z njimi imam izkusnje, ce to kaj pomaga. Za kaj se gre, konkretno?

duhec
11.7.2011, 03:24
AHCI vs IDE

Pripravljam se, da bom na en Acerjev netnik nalozil XPje, se prej pa se moram odlocit al bo to z uporabo starega dobrega IDE kontrolerja ali bo to AHCI.

Eni pravijo, da razlike so, eni, da jih sploh ni, potem pravijo, da pride v postev samo za serverje zaradi hot swappanja in NCQja...

Naceloma bom jst navaden desktop uporabnik, je pa res, da imam to navado, da PCjem storim delat vec reci/programov hkrati. Na stacionarcu imam tri diske, tko da se vse te moje zahteve lepo porazdelijo in ni hudega, pri tem netniku je pa samo en disk in me zanima, ce bi kaj pomagalo, ce uporabim AHCI nacin.

Ste pri sebi opazili kake hude razlike? Dajte omenit se kateri OS uporabljate.

Spomnimo: NCQ je nacin, ki optimizira premike glav v trdem disku, da le-te naredijo manj premikov med nakljucnim branjem oziroma pisanjem. (ce sem narobe napisal me prosim popravite)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4a/NCQ.svg/800px-NCQ.svg.png

Sej ce ne bi blo toliko jajcanja za spravit XPje v AHCI mode, bi to ze izvedel, sam ni tko easy.

Rottie
11.7.2011, 08:11
AHCI ni problem inštalirat, samo ob inštalaciji XP-jev mu daš driver (stisneš eno od funcijskih tipk, se ne spomnim več katera je, da prekine inštalacijo in te vpraša za dodatne driverje). Najlažje je, če imaš driver na USB ključku.

Drugače pa jst nisem opazil, da bi dejansko bila kakšna razlika, če uporabljaš na XP-jih AHCI ali IDE pri prenosnikih.

Vinci
11.7.2011, 08:38
dell latitude d505...

Polnilec je vklopljen in tudi piše ''zunanje napajanje'', vendar je baterija na 0% in je ne polni. Včeraj sem ga dobil z 100% polno baterijio in tudi prejšnji lastnik pravi da mu je vedno normalno polnil in da baterija zdrži okoli 3 ure (to je res).

Kaj me spet je*e:confused:jok

Medtem, ko ga imaš priklopljenega na elektriko, vzami stran baterijo in jo namesti nazaj. Potem imaš še možnost, da parkrat vklopiš izklopiš elektriko. Če to ne bo pomagalo, potem je pa najverjetneje baterija fuč (lahko je tudi kaj na matični plošči).

voith
11.7.2011, 14:01
Pr men je z intel SSD diskom (najcenejši in najpočasnejši 40gb) v AHCI mode-u v WEI disk rating 7.6, v IDE mode pa je 5.9, tko da razlika je kr velika zgleda.

Mam pa win7 x64.

Rottie
11.7.2011, 14:10
Ja, mogoče se to pozna pri SSD diskih kaj bolj... pri navadnih jst meril nisem, samo na oko pa ni bilo opaziti razlike.

duhec
11.7.2011, 15:03
Sej na koncu sm se odlocil za IDE, ker so ble razlike pri Hitachi diskih res minimalne.

Problem je itak drugi, ker original gonilniki za SATA kontroler nekako niso 100% pravi in po instalaciji pri vnovicnem zagonu povzrocajo BSOD takoj po instalaciji driverjev.

Res annoying, ker samo zaradi tega dela PC zelo pocasi, ker je disk v PIO mode namesto DMAx.

duhec
11.7.2011, 15:25
Evo, standard. Ko obupam, napisem post na bmwslo.com in TAKOJ nato dobim resitev.

Laptop:
Acer Aspire One D250
Atom N270 @ 1.6MHz
160GB Hitachi disk

Resitev je bla ta, da sem moral iz BIOSa verzije 1.29 downgradeat na najprvo razlicico, in sicer v1.02. :crazy

Se pravi, zadnji BIOS ima veliko popravkov, med drugim optimizirano polnjenje baterije, ampak ne, ker je nekdo slampast, sem primoran uporabljat predpotopnega.

Kdaj me prime, da bi z vroco podkvijo komu narisal neki na rit. :fight

tomaz
11.7.2011, 19:41
Še jaz rabim eno pomoč in sicer: kolega ima prenosnika in dela brez problemov, sedaj se mu je pa kar naenkrat sam prižgal in pa tudi ko daš izklop računalnika se ta namesto ugasne ponovno zažene, vse nastavitve so pravilno nastavljene, pa tudi če ga priklopiš na napajanje ali mu daš not baterijo se avtomatsko zažene brez da ga prižgeš, če mogoče kdo ve kaj bi lahko bila napaka?

iron_maiden
11.7.2011, 20:20
Medtem, ko ga imaš priklopljenega na elektriko, vzami stran baterijo in jo namesti nazaj. Potem imaš še možnost, da parkrat vklopiš izklopiš elektriko. Če to ne bo pomagalo, potem je pa najverjetneje baterija fuč (lahko je tudi kaj na matični plošči).

Zanič polnilec je. Smo priklopili na drugega in polni BP. -->nov polnilec:)

Mundas
12.7.2011, 13:46
Še jaz rabim eno pomoč in sicer: kolega ima prenosnika in dela brez problemov, sedaj se mu je pa kar naenkrat sam prižgal in pa tudi ko daš izklop računalnika se ta namesto ugasne ponovno zažene, vse nastavitve so pravilno nastavljene, pa tudi če ga priklopiš na napajanje ali mu daš not baterijo se avtomatsko zažene brez da ga prižgeš, če mogoče kdo ve kaj bi lahko bila napaka?

Nevem ugibam, zaštekan power gumbek? Drugega ne more bit, če se sam prižge takoj, ko štrom dobi.

tomaz
12.7.2011, 13:49
To sem že tudi sam študiral, sam videti ni da bi bil zaštekan, pomoje bi se potem tudi sam ugašal to pa se ne. Mal čudna zadeva je to :)

duhec
13.7.2011, 15:09
AHCI vs IDE

Pripravljam se, da bom na en Acerjev netnik nalozil XPje, se prej pa se moram odlocit al bo to z uporabo starega dobrega IDE kontrolerja ali bo to AHCI.

[........]

Sej ce ne bi blo toliko jajcanja za spravit XPje v AHCI mode, bi to ze izvedel, sam ni tko easy.

AHCI ni problem inštalirat, samo ob inštalaciji XP-jev mu daš driver (stisneš eno od funcijskih tipk, se ne spomnim več katera je, da prekine inštalacijo in te vpraša za dodatne driverje). Najlažje je, če imaš driver na USB ključku.

Drugače pa jst nisem opazil, da bi dejansko bila kakšna razlika, če uporabljaš na XP-jih AHCI ali IDE pri prenosnikih.
Na koncu res ni blo tezko. Sem pac popravil osebno, z nLite-om prirejeno, XP instalacijo, dodal AHCI driverje za mojega Acerja, vse skupaj dal na bootable USB, instaliral OS in zdej dela tako kot mora z zadnjo verzijo BIOS-a + zadnjimi driverji za SATA kontroler.

Haj fajv, evribadi! :ok2

Darksun
13.7.2011, 16:41

Možno je da imaš v biosu enablan PME Wake up event oz wake on lan fonkcijo

Preveri bios nastavite in v primeru da imaš PME event na enabled ga disablaj

BMW Deutschland
13.7.2011, 18:33
Doma imam računalnik in imac, imac-a prodajam, pa bi rad naredil backup. To sem storil z time machine, pa še to iskal, ker se ne znajdem pri imac-u ama nič (ni moj). ugl. lepo naredilo backup celotnega sistema zdaj pa hočem to spraviti na windowse pa tukaj shraniti začasno datoteko, v kateri bo stal ta back up je pa point da mi je imac prevzel oblast na diskom in ga zdaj windows ne prepozna. zazna da je povezan a ga v mojem računalniku kot zunanji disk ni mogoče zaznati. kako zdaj ta backup spraviti nekam drugam in da to ni kak drug imac in potem formatirati disk (ker ni moj, ampak sposojen v ta namen). Prosim za hitri odgovor, ker sem omejen s časom. Najlepša hvala za ideje. LP

janih
13.7.2011, 18:46
Digitalni TV? Ima v sebi sprejemnik in odkodirnik digitalnega signala? Ne vem,ce pa je podobno kot digitalni reciever potem ja- na hrvaskem je ze kaksno leto pa pol samo digitalni signal in digitalni sprejemniki, z njimi imam izkusnje, ce to kaj pomaga. Za kaj se gre, konkretno?

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/racunalniske-komponente/tv-kartice/481651-xplore-h-264-aac-zvok-xp183hd-usb-dvb-t-mpeg2-4

to je to, baje v Slo. še ne dela dober

BMW Deutschland
13.7.2011, 19:28
Anyone?

Darksun
13.7.2011, 21:32
Anyone?

za tale restore boš kar rabil enga maca, ker so zadeve mišljene za mac. time capsulo boš lahko uporabil na winsih le kot cifs (network share za odlaganje)

predvidevam da rabiš samo user file? če je temu tako, potem iz maca (če ga še imaš) skopiraj ročno te stvari na kak usb disk, lahko tudi na time capsulo. V primeru da si uporabil time machine samo s pomočjo usb diska (s strani appla nepodprta zadeva), pa boš moral ta disk reformatirat v winsih (seveda potem ko boš dobil svoje file)

BMW Deutschland
13.7.2011, 22:39
Najlepša hvala za odgovor @Darksun. Se mi je zdelo, da je to problem. Zgleda bo treba vse ročno... LP

Nixxon
19.7.2011, 07:39
Hvala za odgovor.

Probal sem 5 videov z razlicnimi velikostmi in razlicnimi kodiranji ampak nobenega ne zazna. Sicer mi je vazno, da dela MP3 ampak mi pa ne da mira, da ne morem usposobit MP4 :). Itak je zaslon majhen in bo slika slaba ampak vseeno.... :D

Morda je ločljivost previsoka. Jaz imam en MP3 predvajalnik pri katerem sem zraven dobil program za zmanjšanje resolucije videov da jih predvajalnik lahko predvaja.

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/racunalniske-komponente/tv-kartice/481651-xplore-h-264-aac-zvok-xp183hd-usb-dvb-t-mpeg2-4

to je to, baje v Slo. še ne dela dober

Jaz sem očetu kupil enega par let nazaj za na Hrvaško in dela tako-tako. Sicer mislim da ga sedaj ne uporablja več, je pa bil mišljen za na čoln. Ne vem, meni se predvsem zdi da programska oprema pobere kar nekaj resoursov ko laufa.

EdgE
19.7.2011, 10:33
Sam sem tudi zgubljal živce z raznimi ProgDVB in DVB Viewer, ki sta bila prezahtevna na starejšem prenosniku, zato je bila slika popačena.

Samo za predvajanje TV programov je dober programček Splash Lite.
http://mirillis.com/en/products/splash.html

Nezahteven, kakovost slike zelo dobra, pomankljivost edino da nima TTX in možnosti snemanja.

joda
20.7.2011, 00:49
Hay!

..ne vem če je prava tema pa vseeno...

...kupil sem spominsko kartico micro SDHC 8 gb...nanjo naložim podatke in jo vstavim v GSM....in potem mi telefon samodejno izklaplja,vsakič po par sekundah,ko hočem kaj narediti na njemu:confused,ali pa sam od sebe v stanju mirovanja....vstavim staro kartico...se dvakrat ugasne in potem deluje vse normalno:ok...novo kartico vstavim v PC in izbrišem vse naložene podatke in jo formatiram....

....vse lepo in prav,samo da ima kartica po formatiranju samo 96 KB spomina:damn:confused:crazy:confused...a mi zna kdo to pojasniti

lp

joda

Rottie
20.7.2011, 06:52
Narobe formatirana mogoče?

joda
20.7.2011, 09:48
Hay!

Narobe formatirana mogoče?

...kako pa to lahko narediš?

lp

joda

Rottie
20.7.2011, 10:02
Hay!

...kako pa to lahko narediš?

lp

joda

Lahko, da si jo formatiral v NTFS, pa telefon tega ne zna brati ali kja podobnega. Pa tudi drugače je znano, da formatiranje spominskih kartic na računalniku zna povzročiti nekompatibilnost kartice potem v fotoaparatih, tako da je mogoče ista fora tudi pri telefonih. Probaj jo še 1x formatirat v FAT16 ali 32.

Vinci
20.7.2011, 10:09
Tole uporabi za formatiranje.

http://www.sdcard.org/consumers/formatter_3/

joda
20.7.2011, 10:13
Hay!

Tole uporabi za formatiranje.

http://www.sdcard.org/consumers/formatter_3/

...daj mi prosim kratka navodila kaj in kako:)

lp

joda

Vinci
20.7.2011, 10:30
Spodaj imaš "Download SD Formatter". Potegni dol, instaliraj, vstavi kartico, odpri program, izberi pogon, pod Option izberi nastavitve quick format in format size adjustment na On (ker imaš težave s prikazovanjem prave velikosti kartice) in potem klikni Format. To je to. :)

joda
20.7.2011, 10:44
Hay!

Spodaj imaš "Download SD Formatter". Potegni dol, instaliraj, vstavi kartico, odpri program, izberi pogon, pod Option izberi nastavitve quick format in format size adjustment na On (ker imaš težave s prikazovanjem prave velikosti kartice) in potem klikni Format. To je to. :)

...se pravi,če to naredim bo na kartici zopet 8gb spomina,ne pa samo 94kb....a ima kako vezo to,da imam na računalniku en toshiba SD memory card format?

lp

joda

Iztok Z.
20.7.2011, 11:10
....vse lepo in prav,samo da ima kartica po formatiranju samo 96 KB spomina:damn:confused:crazy:confused...a mi zna kdo to pojasniti
Lahko je problem tudi v zastarelem čitalcu SD kartic. Prvi so poznali samo kartice do 2Gb - pri večjih pa se jim je malo zmešalo ...

joda
20.7.2011, 11:16
Hay!

Lahko je problem tudi v zastarelem čitalcu SD kartic. Prvi so poznali samo kartice do 2Gb - pri večjih pa se jim je malo zmešalo ...

...na kartico sem si lahko brez problema naližil različne datoteke in dokler je bila v računalniku je vse delalo :ok...ko pa sem jo dal v GSM so se pa začele težave:damn:fight...zato sem zbrisal vse kar sem naložil nanjo in jo formatiral...po tem ni imela več spomina:confused

lp

joda

Nixxon
20.7.2011, 11:18
Pa GSM podpira kartice te velikosti?

Vinci
20.7.2011, 11:19
Hay!

...se pravi,če to naredim bo na kartici zopet 8gb spomina,ne pa samo 94kb....a ima kako vezo to,da imam na računalniku en toshiba SD memory card format?

lp

joda

Tako bom rekel. V bistvu lahko s formatiranjem tudi uničiš SD kartico. Združenje proizvajalcev SD kartic je dala narediti tisti program za formatiranje SD kartic, do katerega sem dal link, ker pri formatiranju v Windowsih, Macih in Linuxih lahko pride do težav, kot jih imaš ti. Po formatiranju bi moralo spet prikazovati 8 Gb spomina.

Kaj je pa s tem Toshibinim SD memory card formatiranjem, pa nimam pojma. Nimam izkušenj s tem.

joda
20.7.2011, 19:44
Hay!

Pa GSM podpira kartice te velikosti?

...do 32GB

Tako bom rekel. V bistvu lahko s formatiranjem tudi uničiš SD kartico. Združenje proizvajalcev SD kartic je dala narediti tisti program za formatiranje SD kartic, do katerega sem dal link, ker pri formatiranju v Windowsih, Macih in Linuxih lahko pride do težav, kot jih imaš ti. Po formatiranju bi moralo spet prikazovati 8 Gb spomina.

Kaj je pa s tem Toshibinim SD memory card formatiranjem, pa nimam pojma. Nimam izkušenj s tem.

:ok Hvala za pomoč!.....sem šel danes v trgovino in rekel naj mi zamenjajo kartico za drugo....vzel raje kingston,al nekaj takega isto 4 kratna hitrost in 8GB ter doplačal 3€,tisto firmo,ki sem jo imel prej pa nočem več slišati zanjo:blackeye....upam,da bo sedaj delovala:)

manijak66
20.7.2011, 20:57
Ko grem jaz spat, računalnik noče :damn Zadeva je sledeča računalnik hočem dati v sleep mode, včasih gre normalno, včasih pa se tipkovnica, miška in ekran ugasneta a računalnik ne gre v sleep mode ampak "laufa" naprej. Kar se tiče energy save imam izklopljeno. Poleg tega imam nastavljeno da gre po 30 min sam v sleep mode in tudi takrat se mu včasih "zatakne" in še vedno "laufa". Prosim za pomoč, ker je res moteče, da ga moram potem spet prižigat in ugašat.

Darksun
20.7.2011, 21:12
Ko grem jaz spat, računalnik noče :damn Zadeva je sledeča računalnik hočem dati v sleep mode, včasih gre normalno, včasih pa se tipkovnica, miška in ekran ugasneta a računalnik ne gre v sleep mode ampak "laufa" naprej. Kar se tiče energy save imam izklopljeno. Poleg tega imam nastavljeno da gre po 30 min sam v sleep mode in tudi takrat se mu včasih "zatakne" in še vedno "laufa". Prosim za pomoč, ker je res moteče, da ga moram potem spet prižigat in ugašat.

Lahko napišeš kaj več (tip računalnika, OS)?

mogoče je potrebno samo nadgradit BIOS, mogoče je kak program, ki preprečuje da gre v sleep (v tem primeru mogoče probaš logoff pa potem standby)

manijak66
21.7.2011, 10:46
ABIT IP35-E
8800GT
INTEL E2180

je pa fora da včasih na starem disku mi je lepo šel v sleep mode, odkar imam pa novega WD 500GB pa takole.

Darksun
21.7.2011, 15:10
imaš zadnjo verzijo biosa?

http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=IP35-E&fMTYPE=LGA775&pPRODINFO=BIOS

vmes se vidi da so nekaj popravljali glede power managementa

jacky
21.7.2011, 20:00
Lep pozdrav fantje!

Imam en velik problem. Nonstop se mi javlja na računalniku nek virus ''ad served by your profit club''. In ne morm ga na noben način zbrisat. A ima kdo podoben problem oz. ga je imel?? Prosim za pomoč.

LP

Darksun
21.7.2011, 20:38
probaj s ComboFix-om.

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

velikokrat pomaga :)

jacky
22.7.2011, 11:51
probaj s ComboFix-om.

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

velikokrat pomaga :)

Hvala vseeno, ampak sm probal vse možne variante...pol pa mi ratalo celo s defenderjem.

LP

Iztok Z.
23.7.2011, 12:27
Tole bi sicer spadalo bolj v drugo temo, a jo računalničarji najbrž bolj poredko berete pa še zadeva je že malo out ...

Malo posodabljam en comp in me zato zanima, če ima kdo za prodat kakšen procesor, ki bi ustrezal sledečim zahtevam matične:

- LGA 775 for Intel® Pentium® 4, supporting Cedar Mill processors
- FSB 800/533 MHz
- Supports Hyper-Threading Technology
- Supports EM64T CPU

Prav bi mi prišel tudi kakšen RAM DDRII DIMM 533 velikosti 512MB ali 1GB.

perobmw
25.7.2011, 17:08
Na kaj morem biti pozoren pri nakupu zunanjega diska za prenosnik.?
A je ta OK?
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/racunalniske-komponente/trdi-diski/483821-500gb-2-0-usb-2-5-hitachi-lifestudio-mobile-plus

Je isto če kupim za prenosnik in lahko potem imam na" kišti "priklopljenega.

Darksun
25.7.2011, 18:12
ta disk je čist ok, sploh je zanimiv ker ima še usb ključek zraven

usb 2,5 zunanji disk lahko priklopiš tudi na kišto (edini problem ki bi ga lahko imel - če imaš ne vem kok staro kišto - da le-ta nima usb "high power" konektorjev ). v tem primeru bi moral uporabiti 2 usb konektorja ker taki diski nimajo svojega napajalnika

marsikoga zmoti tudi priložen software na disku (običajno se da odstranit s formatiranjem)

drugač pa pri tem nakupu nimaš kej dost zgrešit

Darksun
25.7.2011, 18:13
Tole bi sicer spadalo bolj v drugo temo, a jo računalničarji najbrž bolj poredko berete pa še zadeva je že malo out ...

Malo posodabljam en comp in me zato zanima, če ima kdo za prodat kakšen procesor, ki bi ustrezal sledečim zahtevam matične:

Prav bi mi prišel tudi kakšen RAM DDRII DIMM 533 velikosti 512MB ali 1GB.

kak procesor pa imaš zdaj not?

kak ram bi se znal najt, bom preveril pa sporočim :ok

boriZ
25.7.2011, 18:14
Jaz bi sicer raje vzel kakega z USB 3.0 ... :ok
EDIT:
Kaj takšnega (http://www.mimovrste.com/artikel/2060098833/25-zunanji-trdi-disk-wd-my-passport-essential-500-gb-5400-rpm-2-mb-usb-30-crn-wdbacy5000abk) mogoče :ok

Iztok Z.
25.7.2011, 21:17
kak procesor pa imaš zdaj not?

kak ram bi se znal najt, bom preveril pa sporočim :ok
Not je bil Celeron 2,8GHz, ki je šel za druge potrebe ... :)

MB pa je 775XFire-VSTA.

Matejz90
25.7.2011, 21:18
Glede teh zunanjih diskov itaq ni frke. Če odpove (kar se redko zgodi) vezje ki krmili disk v ohišju se pač disk vzame iz kište in se priklopi kot normalen disk in se podatki rešijo bp. Drugače pa so tudi v hoferjevih in v drugih nizkocenovnovnih stvarcah diski priznanih proizvajalcev kot so Western Digital, Hitachi, Seagate...

@Iztok:
Tebi pa itaq odgovarjajo Intelovi procesorji na 775 podnožju, svojega časa so zelo hvalili in navijali v višave procesor E6600 kateri nov pride 70 EUR ali pa najboljša izbira štirijedrni Q6600 kateri je bil tudi v navijanju v višavah rabljenega pa dobiš že za 100 EUR. Ti procesorji so pojedli AMD-jeve Black Edition (5400, 6000) kot za šalo v vseh CPU testih in v računski moči zaradi tega ker so bili izdelani v 45nm tehnologiji AMD pa "le v" 60nm. Intel si je pa s temi procesorji 2 leti nazaj naredil spet ime ter monopol (seveda sem jaz še vedno pristaš AMD-ja :) )

Optimus Prime
26.7.2011, 07:50
Iztok:

Imam proc zate če želiš(Pentium@4 - 2.40GHZ)

Več na ZS :ok

Optimus Prime
26.7.2011, 08:20
Uf pomota, ti rabiš podnožje 775, tako da odpade ;)

Iztok Z.
26.7.2011, 09:10
Iztok:

Imam proc zate če želiš(Pentium@4 - 2.40GHZ)

Več na ZS :ok
Iščem P4 malo nad 3GHz ... ;)

dBola
26.7.2011, 16:52
Rabim hiotro pomoč, računalnik mi občasno prikaže "bluescreen" vendar zgine tako hitro da še prebrati ne moram. Vem da se nekje da nastaviti da sporočilo ostane. Prosim za hitro pomoč ;)

Darksun
26.7.2011, 16:55
Rabim hiotro pomoč, računalnik mi občasno prikaže "bluescreen" vendar zgine tako hitro da še prebrati ne moram. Vem da se nekje da nastaviti da sporočilo ostane. Prosim za hitro pomoč ;)

za začetek odmakni kljukico automatic restart on system failure

to imaš pod system properties potem advanced in startup and recovery

naslednjič ko bo bluescreen ti ne bo restartalo in boš lahko pogledal katera napaka je

seveda pa lahko pogledaš tudi v event viewerju (desna tipka na my computer in manage potem je event viewer in pa system log. tam boš videl napako pa jo napiši da vidmo za kaj gre

Darksun
26.7.2011, 16:57
Not je bil Celeron 2,8GHz, ki je šel za druge potrebe ... :)

MB pa je 775XFire-VSTA.

kak navaden p4 bi se našu hitrost okoli 3 giga, če rabiš mi sporoči pa ga lahko dobiš

dBola
26.7.2011, 17:32
za začetek odmakni kljukico automatic restart on system failure

to imaš pod system properties potem advanced in startup and recovery

naslednjič ko bo bluescreen ti ne bo restartalo in boš lahko pogledal katera napaka je

seveda pa lahko pogledaš tudi v event viewerju (desna tipka na my computer in manage potem je event viewer in pa system log. tam boš videl napako pa jo napiši da vidmo za kaj gre

Odkljukal, sedaj čakam na bluescreen :ok2

Event viewer sem pogledal, nič sumljivega (sicer ne vem kaj gledati), le opozorila kot je tole:
http://www.shrani.si/t/1Y/4a/1doyNRch/neimenovana.jpg (http://www.shrani.si/?1Y/4a/1doyNRch/neimenovana.jpg)
in nekaj v zvezi z TCP/IP. Oboje v času ko se mi kišta restarta.

Darksun
26.7.2011, 17:49
to ni nič, samo da se ne more ura sinhronizirat s time serverjem

išči pod savedump in event log :)

duhec
29.7.2011, 21:01
Pesem posvecena vsem adminom :ok2

http://www.youtube.com/embed/FE_p5N89XQI

Rottie
29.7.2011, 21:53
Pesem posvecena vsem adminom :ok2

http://www.youtube.com/embed/FE_p5N89XQI

:umruodsmeha:umruodsmeha:umruodsmeha

Sam je res približno tko :ok2

Blazbmw
1.8.2011, 19:07
Sestra je kupila nov prenosnik, kateri ima naložene Windows 7. Tega računalnika mi ne uspe povezati v domače wireless omrežje. Računalnik sicer vzpostavi povezavo z routerjem vendar pa piše, da ni internetnega dostopa in seveda internet ne deluje. Drugače wireless prek mojega prenosnika (Windows XP),vseh ipodov in telefonov normalno deluje.

Lepo bi prosil, za kakšen uporaben nasvet, kako rešit ta problem :beer

Mat xxl
1.8.2011, 22:56
Ker ne vem, kje si zapletel zadevo, ti svetujem tako, poveži notesnik z kablom, daj vse nastavitve na avtomatske, v sistemu zbriši Wifi in ponovno štrartaj in počakaj, da se ponovno namesti gonilnik, potem odklopi kabel in se poskušaj po vezati preko windows wi fi vmesnika, tu je lahko problem, ko želi proizvajalec notesnika da se uporabi njihov program, sam to odsvetujem in poskušaj povezati in wpisati kodo za wi fi povezavo.

Blazbmw
3.8.2011, 12:49
Namestil sem antivirusni program in internet deluje :ok

BMWfreak
3.8.2011, 12:53
Če kdo od vas uporablja prenosnik le za net (na netu pa je vse), naj razmisli o chromebooku (http://www.google.com/chromebook/) in se bo rešil teh virusov in nastavitev za wifi in vse podrobne navlake...

Iztok Z.
3.8.2011, 15:27
Zadnje čase sem pa pogosto v tej temi ... :-D

Še eno vprašanje: se lahko trdi disk v PC vgradi narobe - "upside down"? So ležaji in mehanizem glave prirejeni za tak način uporabe?

Konkretno me zanima za WESTERN DIGITAL CAVIAR GREEN 1,5TB, 64MB, SATA II (WD15EARS), ampak za vse najbrž velja isto.

Darksun
3.8.2011, 15:43
Zadnje čase sem pa pogosto v tej temi ... :-D

Še eno vprašanje: se lahko trdi disk v PC vgradi narobe - "upside down"? So ležaji in mehanizem glave prirejeni za tak način uporabe?

Konkretno me zanima za WESTERN DIGITAL CAVIAR GREEN 1,5TB, 64MB, SATA II (WD15EARS), ampak za vse najbrž velja isto.

lahko se vgradi narobe, ni nobene težave.

si sploh ne predstavljam kako bi blo z zunanjimi diski, da bi bila orientacija pomembna

tudi v marsikaterem "brand name" pcju je že tovarniško obrnjen, sploh v manjših ohišjih

Iztok Z.
3.8.2011, 19:33
lahko se vgradi narobe, ni nobene težave.

si sploh ne predstavljam kako bi blo z zunanjimi diski, da bi bila orientacija pomembna

tudi v marsikaterem "brand name" pcju je že tovarniško obrnjen, sploh v manjših ohišjih
Vem, da so v zunanjih diskih leže ali bočno. Samo nisem bil prepričan ker je le razlika v ležajih (aksialni in radialni). Če je aksialen ležaj samo eden bi lahko ob napačni montaži izgubil namen in zadeva bi lahko z osjo drgnila samo po kakšni varovalki na drugi strani ...
Razmišljam po strojniški plati :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/L-Rollenlager3.png

xonline
3.8.2011, 19:56
Vem, da so v zunanjih diskih leže ali bočno. Samo nisem bil prepričan ker je le razlika v ležajih (aksialni in radialni). Če je aksialen ležaj samo eden bi lahko ob napačni montaži izgubil namen in zadeva bi lahko z osjo drgnila samo po kakšni varovalki na drugi strani ...
Razmišljam po strojniški plati :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/L-Rollenlager3.png

Ni straha, razumem tvojo strojniško naravo, vendar kroglični ležaji v računalniških trdih diskih ne pridejo v poštev. Tam so hidrodinamični ali pa še kakšne bolj sofisticirane varijante.

Ti bi najbrž rad ležaje trdih diskov podmazoval s kakšno mastjo, a ne? Tako, da si bolj ziher ... pa še kakšno Staufferjevo mazalko tam nekje pri strani :-D

Eh, zlati časi nas strojnikov ... good (g)old boyz :frown

Iztok Z.
3.8.2011, 20:02
...
Ti bi najbrž rad ležaje trdih diskov podmazoval s kakšno mastjo, a ne? Tako, da si bolj ziher ... pa še kakšno Staufferjevo mazalko tam nekje pri strani :-D

Eh, zlati časi nas strojnikov ... good (g)old boyz :frown
WD40 je zakon ... :ironija

Ne bom pa nikoli pozabil strojnika, ki sem mu v prejšnji firmi popravljal comp. Šel mu je disk (dobesedno škripnil, ker je glava začela drgnit po disku), ki sva ga seveda zamenjala. Potem pa mu žilica ni dala miru in je zadevo razstavil. Ko je zagledal zdrsano površino diska, ki bi morala biti gladka kot ogledalo me je takoj vprašal, če to nese strugarju da poravna ... :-D

xonline
3.8.2011, 20:17

Ne bom pa nikoli pozabil strojnika, ki sem mu v prejšnji firmi popravljal comp. Šel mu je disk (dobesedno škripnil, ker je glava začela drgnit po disku), ki sva ga seveda zamenjala. Potem pa mu žilica ni dala miru in je zadevo razstavil. Ko je zagledal zdrsano površino diska, ki bi morala biti gladka kot ogledalo me je takoj vprašal, če to nese strugarju da poravna ... :-D

A takega bi pa on nesu zašvajsat? Z agregatom za Al :laugh

http://www.laptopsarena.com/wp-content/uploads/2010/01/laptop-repair-2.jpg

car_freak
3.8.2011, 20:23

Dobra!

tratnika
9.8.2011, 18:44
Zakaj mi win xp sp3 ne zaznajo USB ključa 8G oz. win javijo okvaro naprave.
Z win 7 deluje normalno. Sem ga probal formatirat (ntsc in fat32) pa nič bolje

Darksun
9.8.2011, 20:26
to na istem računalniku?

tratnika
10.8.2011, 02:19
to na istem računalniku?

Ne. Na namiznem imam win xp, na laptopu pa win 7. Je pa drgač namizni kr stara kišta (cca 6let)

xonline
10.8.2011, 07:25
Sem ga probal formatirat (ntsc in fat32) pa nič bolje

Ta tip formata pa ne bo ta pravi :)

Kakšno napako pa javi? Kaj pravi device manager (upravitelj naprav)? Ali imaš nameščene prave chipset gonilnike?

In kaj pa drugi USB ključki, so prepoznani?

Rottie
10.8.2011, 08:13
Zakaj mi win xp sp3 ne zaznajo USB ključa 8G oz. win javijo okvaro naprave.
Z win 7 deluje normalno. Sem ga probal formatirat (ntsc in fat32) pa nič bolje

Načeloma na xp sp3 delajo 8GB ključki brez težav, tko da mora pri tebi biti kakšna specifična napaka. Pojdi v log in poglej kakšno napako zapiše, ko vtakneš ključek. Pa poglej še v device manager, če poinštalira ključek (nekateri rabijo tudi driver, da ga zazna prvič) al kakšen vprašaj / klicaj pokaže za nov device, ko vtakneš ključ notr.

tratnika
10.8.2011, 10:57
win xp javijo "USB device not recognized"
device manager ne javlja nobenih napak oz. samo uknown device oz. "no drivers installed for this device" , grem na "update driver" izpiše "The vizard could not find a better match for your hardware ... "
Manjši USB ključi (po velikosti) delujejo BP,4GB delujejo, problem je z 8GB

Rottie
10.8.2011, 11:26
win xp javijo "USB device not recognized"
device manager ne javlja nobenih napak oz. samo uknown device oz. "no drivers installed for this device" , grem na "update driver" izpiše "The vizard could not find a better match for your hardware ... "
Manjši USB ključi (po velikosti) delujejo BP,4GB delujejo, problem je z 8GB

Mislim, da je problem v dotičnem ključu, ne zaradi velikosti. Ker jst imam xp sp3 na svojem računalniku in mi delajo vsi 8gb ključi brez težav ... tut 16gb sem že vtaknil notr, pa je delal. Preveri na netu za driverje za xp za ta ključ.
BTW ... je ključ usb 2.0 ali usb 3.0?

xonline
10.8.2011, 11:40
Poizkusi s tem:

http://www.uwe-sieber.de/usbdlm_e.html

čeprav menim, da bi moraj najprej posodobiti gonilnike matične plošče, nato pa v Disk Mangement konzoli preveriti, ali lahko temu ključku spremeniš črko pogona (Start -> Run -> diskmgmt.msc <enter>)

tratnika
10.8.2011, 12:00
Ključ je USB 2.0. Dvomim da je v ključu problem, imam še enga 8GB pa je ista štala (pa sta oba nova, različnih proizvajalcev, kingston in PQI) oba delujeta na win 7, torej na laptopu
Tudi "disk management" ne najde ključa... tu sta samo obe particiji na HDD (c: in d:) in oba cd-rom (e: in f: )

tratnika
10.8.2011, 12:03
gonilnikov matične nisem še nikoli posodabljal, hmmm povej kaj več
Matična je pa nvidia nforce2 kx18dspro II , vem staro:-D

Rottie
10.8.2011, 13:04
gonilnikov matične nisem še nikoli posodabljal, hmmm povej kaj več
Matična je pa nvidia nforce2 kx18dspro II , vem staro:-D

Tole mislim, da bo za tvojo, ker je enak paket za vse nforce 1 ali 2 motherboarde na xp:
http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_5.10.html

Lahko najde tudi avtomatsko ... gumb "motherboards drivers" ;)
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

tratnika
10.8.2011, 14:44
Tole mislim, da bo za tvojo, ker je enak paket za vse nforce 1 ali 2 motherboarde na xp:
http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_5.10.html

Lahko najde tudi avtomatsko ... gumb "motherboards drivers" ;)
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

Eh, nič bolje ...

OG Blaž
11.8.2011, 08:41
Iščem en kos tehnike če obstaja. V službi imamo računalnik na win xp, povezavo v svet prek adsl modema brez wlan, povezavo pa deljeno prek routerja pravtako brez. Moj iphone pa na edge tuševem signalu ne blesti v hitrosti, ker ravno v tem pasu moje službe ni 3g signala.
Zdej pa mene zanima kako bi jaz na kompu naredil wifi hotspot brez fizičnega posega v računalnik, preko usb obstaja kaj takšnega?

Lp

Vinci
11.8.2011, 08:54
Wi-fi router priklopiš na router. :)

xonline
11.8.2011, 14:02
Eh, nič bolje ...

Butasto vprašanje z moje strani ... je v BIOS-u matične plošče omogočena podpora za USB 2?

Preveri, poročaj, pa kasneje osveži stanje še s tem popravkom:

http://support.microsoft.com/mats/hardware_device_problems/sl

Na koncu lahko namestiš še ta patch, neke velike škode ti ne bi smel narediti:

http://www.uwe-sieber.de/usbdlm_e.html#download

Za vsak slučaj imej chipset driverje in XP CD pri roki, če ti ta patch pobriše USB hub device.

Mark89
11.8.2011, 15:00
Zdej pa mene zanima kako bi jaz na kompu naredil wifi hotspot brez fizičnega posega v računalnik, preko usb obstaja kaj takšnega?

Lp

Navaden WiFi kluček za USB ti zna pomagat, nato pa deliš internetno povezavo preko WiFi-ja...

Darksun
11.8.2011, 15:40
Iščem en kos tehnike če obstaja. V službi imamo računalnik na win xp, povezavo v svet prek adsl modema brez wlan, povezavo pa deljeno prek routerja pravtako brez. Moj iphone pa na edge tuševem signalu ne blesti v hitrosti, ker ravno v tem pasu moje službe ni 3g signala.

Lp

za začetek kontaktiraj internet providerja in jim sporoči, da imaš za priklopit še 1 računalnik. tako ti bodo zamenjali modem s takim ki ima gor 4 porte, mogoče pa ti bodo dali takega ki ima gor tudi wi-fi

očitno imaš še kak predpotopni modem, ki ima samo 1 mrežni priključek

Darksun
11.8.2011, 15:43
@ tratnika: izposodi si 1 usb kartico, ki jo vtakneš v pci vodilo, mogoče je okvara na nvidia čipu na south bridgeu

lahko pa si tudi zdownloadaš nek linux live cd in probaš tam če ti delajo usbji

http://fedoraproject.org/download-splash?file=http://download.fedoraproject.org/pub/fedora/linux/releases/15/Live/i686/Fedora-15-i686-Live-Desktop.iso

če ti tudi tam ne dela pa imaš mogoč z.ebano instalacijo

Vinci
11.8.2011, 16:25
za začetek kontaktiraj internet providerja in jim sporoči, da imaš za priklopit še 1 računalnik. tako ti bodo zamenjali modem s takim ki ima gor 4 porte, mogoče pa ti bodo dali takega ki ima gor tudi wi-fi

očitno imaš še kak predpotopni modem, ki ima samo 1 mrežni priključek

Pa saj v vsakem primeru lahko priključi na modem ruter in potem preko ruterja deli povezavo. Nima nobenega smisla, da z računalnikom vzpostavlja povezavo in potem povezavo deli, če lahko vse to naredi z ruterjem. Če že ima ruter, potem lahko tisti ruter skonfigurira tako, da se povezuje na internet, za wifi pa potem kupi še en wifi ruter in ga priklopi na ta ruter. Lahko stari ruter vrže tudi proč in vse uredi z novim wifi ruterjem ...

Darksun
11.8.2011, 17:36
noben ni reku da se tega ne da. To z deljenjem povezave itak nima smisla. Je pa najcenejše, da ISP zamenja modem za novejši, ki to že vse ima, pa še zastojn je :), sploh če rabi wi-fi kot je napisal samo za iphone. Očitno ne rabi ne vem kake opreme

kupit se da marskej, od wi-fi routerja, do samo access pointa, mnogim paše, da imajo samo 1 škatlo, eni mamo raj ločen modem, router, switch in access point

Davidf1
11.8.2011, 18:51
Mene pa zanima kaj me je** pri FF, ker v W Explorerju mi vse dela. FF mi noče prikazovati slik, pred nekim update-om mi jih pa je? Pa še nekatere strani so prav čudne, tudi avto net.

http://www.shrani.si/f/2X/s1/35OnaELw/untitled.jpg

Mark89
11.8.2011, 18:57
Tele napake od JavaScripta moraš prvo pobrisat ter nato osvežit stran da vidiš napake samo te strani, ker tukaj se napake ne brišejo sproti ven....

Davidf1
11.8.2011, 18:58
Men jih spet nabije polno, ne vem kaj je.

Davidf1
11.8.2011, 19:10
Jaooo ej 500 stvari predrkam pa mi še vedno ne dela, še windowse sem vrnu na en dan nazaj :laugh pa nč. Potem pa samo zbrišem zgodovino in kr vse dela.

voith
12.8.2011, 10:11
Firefox pač.

level17
14.8.2011, 13:22
jaz sem prliklopil n ati radeon 9250 128mb z najnovešimi driverji prek 7 pinskega s videa na tv z rumeno činčo in imam črnobelo sliko probal sem že use ampak zaman ima kdo kakšen nasvet??

Darksun
14.8.2011, 18:38
tu je več možnosti:
-dolžina kabla (če je video kabel predolg probaj s krajšim)
-nastavitev driverja (preveri da je nastavljeno na PAL)
-driver (probaj dobit driver od proizvajalca kartice in ne generičnega)
-tv ne zna dekodirat signala (probaj odnest nekam in probaj na drugem tvju)
-lahko pa je seveda tudi pokvarjen tv-out

Iztok Z.
14.8.2011, 20:05
jaz sem prliklopil n ati radeon 9250 128mb z najnovešimi driverji prek 7 pinskega s videa na tv z rumeno činčo in imam črnobelo sliko probal sem že use ampak zaman ima kdo kakšen nasvet??
Ko sem imel pred leti enak problem je bil razlog št. 2 od tistih, ki ji je navedel Darksun.

_skyline_
18.8.2011, 20:17
Rabim vašo pomoč.

Nekje sem zasledil nek program, ki preveri geslo in stopnjo oz. zahtevnost le tega. Zdaj pa ga več ne najdem. Če ima kdo link do česa podobnega se zahvaljujem.

LP!

boriZ
18.8.2011, 20:46
Mora biti ravno program? Poskusi tole (http://www.passwordmeter.com/) :ok2

duhec
18.8.2011, 20:58
Jst bom neki eksperimentiral z ventilatorji v ohisju in bi rabil en program, ki zna merit iz vecine senzorjev, predvsem pa da zna vse skupi prikazat na grafih. (grafov ne rabim nujno shranjevat)

Kaj za priporocat?

Kaki mali programcic seveda...

_skyline_
18.8.2011, 20:59
Mora biti ravno program? Poskusi tole (http://www.passwordmeter.com/) :ok2

Nekaj takega sem imel v mislih

Tnx:ok

duhec
18.8.2011, 21:34
Jst bom neki eksperimentiral z ventilatorji v ohisju in bi rabil en program, ki zna merit iz vecine senzorjev, predvsem pa da zna vse skupi prikazat na grafih. (grafov ne rabim nujno shranjevat)

Kaj za priporocat?

Kaki mali programcic seveda...
Najdu! --> SpeedFan (http://www.almico.com/speedfan.php).

level17
21.8.2011, 19:00
tu je več možnosti:
-dolžina kabla (če je video kabel predolg probaj s krajšim)
-nastavitev driverja (preveri da je nastavljeno na PAL)
-driver (probaj dobit driver od proizvajalca kartice in ne generičnega)
-tv ne zna dekodirat signala (probaj odnest nekam in probaj na drugem tvju)
-lahko pa je seveda tudi pokvarjen tv-out

sem že dal na pal pa ne pomaga, kabel je en meter dolg,imam 9 pinski konektor dva za zvok eden rumeni in pa 4 pinski s video konektor probal sem dati driverje iz ati starni ampak zgleda da niso pravi če nemorem nasvaiti barve če mi lahko kdo pomag apri driverjih bi bil zelo vesel :-D

Mark89
21.8.2011, 19:24
Rumen konektor ni za zvok ampak za kompozitni video. Če imaš rumen video vhod na tv-ju poskusi tale priklop.

level17
21.8.2011, 19:46
Rumen konektor ni za zvok ampak za kompozitni video. Če imaš rumen video vhod na tv-ju poskusi tale priklop.

imam spredaj rumeni priklop in sem probal ampak še vedno črnobela slika:damn

level17
23.8.2011, 10:24
je že kdo probal naložiti windows xp na usb in potem inštalerati na comp kr meni ne uspeva glih bi bil vesel pomoči :laugh:laugh

寶馬2010
23.8.2011, 10:41
Namestitev Windows XP iz USB ključa (http://www.grbec.si/2009/05/namestitev-windows-xp-iz-usb-kljuca/)

Pomoč Pri Nalaganju Windows-ov (http://www.racunalniske-novice.com/forum/index.php?showtopic=77483)

Vodič, kako si pripraviti zagonski USB ključ (http://www.oc-lab.si/clanek.php?id=12&p=1)