PDA

Ogled polne verzije : Potrebujem pomoč računalničarjev

Strani : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Optimus Prime
17.10.2010, 17:35
Kupi NOD32 in bo to to :ok

Bubrek
17.10.2010, 21:38
Oz. daj si gor Security Essential od Microsofta, ki je povrhu še zastonj!

alesio
18.10.2010, 19:23
no, kdo ve kako se do konca raztegne sliko na sony avio,mam screen resolucijo do konca,v biosu ni nč,oz je popolnoma neuporaben,laufa na win 7,monitor je 17,sam slika pa za 15,4?sem mel podoben problem na omnibooku,sam tam sem rešil,pa tista rešitev tule ne pomaga?

criptus
18.10.2010, 19:45
Nimaš (pravih) gonilnikov za grafično.

Pojdi na sony suppport in dl-aj zadnji driver za tvoj chipset.

Iztok Z.
19.10.2010, 01:18
Kupi NOD32 in bo to to :ok
Čeprav vsi kritizirajo Nortona zaradi upočasnitve računalnika tudi NOD ni nek biser. Ga testiram že en mesec (ESET Smart Security BUSINESS EDITION) pa mi njegov EKRN.EXE požre tudi do 30% RAMa in je tako še hujši od Nortona ... :blackeye

Imam pa še jaz eno vprašanje. Na nekem računalniku za video nadzor sem želel uporabit Remote Desktop - XPji. Vklopil sem vse potrebno, dal dovoljenja, startup auto-logon ipd. A ko dostopam do njega se pokaže samo okrnjena slika odprtih oken in takoj zatem se stvar obesi. Če potem še enkrat ponovim postopke dostopa pa se zadeva ne odziva več - se ne poveže.
Ko pridem na lokacijo računalnika mi na ekranu kaže le naj vtipkam password. Ko to storim pa samo utripne in še enkrat zahteva geslo ... in tako v nedogled ... v glavnem se wini ne odprejo več, čeprav je geslo seveda pravilno in glede tega ne jambra nič ... ne pomaga niti Ctrl+Alt+Del - samo še hard reset ... :blackeye

Je kdo imel že kaj podobnega ali lahko vsaj pove v katerem log-u naj iščem vzrok?

Optimus Prime
19.10.2010, 10:01
Čeprav vsi kritizirajo Nortona zaradi upočasnitve računalnika tudi NOD ni nek biser. Ga testiram že en mesec (ESET Smart Security BUSINESS EDITION) pa mi njegov EKRN.EXE požre tudi do 30% RAMa in je tako še hujši od Nortona ... :blackeye

Imam pa še jaz eno vprašanje. Na nekem računalniku za video nadzor sem želel uporabit Remote Desktop - XPji. Vklopil sem vse potrebno, dal dovoljenja, startup auto-logon ipd. A ko dostopam do njega se pokaže samo okrnjena slika odprtih oken in takoj zatem se stvar obesi. Če potem še enkrat ponovim postopke dostopa pa se zadeva ne odziva več - se ne poveže.
Ko pridem na lokacijo računalnika mi na ekranu kaže le naj vtipkam password. Ko to storim pa samo utripne in še enkrat zahteva geslo ... in tako v nedogled ... v glavnem se wini ne odprejo več, čeprav je geslo seveda pravilno in glede tega ne jambra nič ... ne pomaga niti Ctrl+Alt+Del - samo še hard reset ... :blackeye

Je kdo imel že kaj podobnega ali lahko vsaj pove v katerem log-u naj iščem vzrok?

Lahko upravičeno kritiziram aviro, nortona in avasta, ker na žalost res upočasnijo PC. Zgodi se to da procesi se nabijejo na polno za prvih 2-5min delovanja pri startu PCja. Avira kaki x celo naredi da je računalnik neuporaben in ga je treba samo odstranit in stvar ponovno dela BP. Imam certifikat za ESET support in tudi znanje pri sami konfiguraciji le tega. Pri NODu je sila enostavno nastavit, pri SS je pa stvar za navadnega uporabnika precej zahtevna saj vsebuje ogromno nastavitev, da stvar vzpostaviš da špila. Zaradi neznanja kako deluje program, ni kriv program ampak neznanje uporabnika za nastavitev le tega. Ko se naslednjič vidiva, ti lahko to poštimam :ok

Glede RDPja pa je stvar sledeča. Lahko se ti bo slišalo smešno, ampak problem na začetku išči v gonilnikih za grafično kartico na PCju za VN. Določeni gonilniki so smrt za RDP, saj le tega pri poskusu povezave sesuje mašino. Najprej update gonilnikov, nato pa poročaj mi če napaka še vedno obstaja, da ti svetujem naprej postopek :ok

criptus
19.10.2010, 12:09
Logično je, da AV upočasni delovanje računalnika, saj ima pravzaprav kar dosti dela. Sploh če ga nastavimo tako, da je kar se da učinkovit.

Vseeno pa so nekateri boljši nekateri manj. NOD me je svoje čase navduševal, a sem bil razočaran zaradi čudnih težav outlooku. Če se spomnim prav, je blokiral slikovne datoteke manjše od nekaj K. Na podpori so mi rekli, kar me je precej presenetilo, da je rešitev izklop preverjanja mejlov, kar pa je seveda povsem nesprejemljivo.

Optimus Prime
19.10.2010, 12:14
Logično je, da AV upočasni delovanje računalnika, saj ima pravzaprav kar dosti dela. Sploh če ga nastavimo tako, da je kar se da učinkovit.

Dosti nepotrebnega dela...

Na podpori so mi rekli, kar me je precej presenetilo, da je rešitev izklop preverjanja mejlov, kar pa je seveda povsem nesprejemljivo.

Napaka že odpravljena

...

criptus
19.10.2010, 12:31
NOD nažalost tudi z mojih mašin...

markbmw
19.10.2010, 19:50
Ali ve kdo kako odstraniti stran Ask.com iz Firefoxa,ker za vsakič ko zaženem mi vrže to ven in mi že počasi najeda živce

Bubrek
19.10.2010, 20:14
njihov toolbar ali začetno stran?

Toolbar odstraniš pod dodaj/odstrani programe.

Začetno stran pa spremeniš če greš v FF pod orodja->možnosti->splošno in si tam nastaviš nekaj drugega.

lp

xonline
19.10.2010, 20:40
Ali ve kdo kako odstraniti stran Ask.com iz Firefoxa,ker za vsakič ko zaženem mi vrže to ven in mi že počasi najeda živce

Živciranje škodi lepoti :)

Tukaj boš našel vse in še več, mogoče še preveč ... :

http://about.ask.com/apn/toolbar/docs/default/faq/en/ff/index.html

RS6
19.10.2010, 22:12
Nekaj me zanima ;)
Skoraj vse stvari sem si skopiral na prenosni disk.
Kolikšna je življenska doba prenosnega diska? In pa zanima me če je varno, da je na itunsih glasba, ki je shranjena na tem prenosnem disku? Torej se predvajajo komadi iz prenosnega diska.
WD 1.5T, je priklopljen na 220 :)

Bubrek
19.10.2010, 22:30
Življenska doba samega diska ni nič drugačna od vgradnega diska. Seveda odvisno je kako se s tem diskom ravna in v kakšnih pogojih se ga uporablja. Ponavadi so pri prenosnih diskih bolj kritični kontrolerji.

Varna glasba? Tega ne razumem čisto dobro. Itunes bo normalno predvajal to glasbo. Če disk ne bo priklopljen je ne bodo zaznali. Kako pa itunes oz. playliste na to reagirajo pa nevem. :)

Optimus Prime
19.10.2010, 22:47
Ponavadi so pri prenosnih diskih bolj kritični kontrolerji.

To si pa ustrelil mimo. Kontrolerji ki poganjajo te diske niso vezani ama ništa na firmware zapis na disku :ok

Bubrek
19.10.2010, 23:14
Ustrelil mimo? Vsaj iz mojih izkušenj je vedno tako da kontroler odleti. Sam disk pa ostane cel in ga komot lahko vgradiš v računalnik ali v drugo ohišje.

Za boljše razumevanje: Kontroler na katerega je iz ene strani priklopljen disk na drugi strani pa kabel, ki gre v računalnik :)

Optimus Prime
19.10.2010, 23:37
Ta razlaga je pa malo boljša :)

Bubrek
19.10.2010, 23:52
Oky :)

Markus55
20.10.2010, 11:15
Na novo bom inštaliral XP-je na starejšo mašino, ki ima matično ploščo Matsonic MS8137C Rev:2.0.

Ker drajverjev nimam :jok, jih iščem po netu. Na uradni strani proizvajalca, so drajverji plačljivi :confused. Zakaj, ne vem.

A niso drajverji zastonj? ATI, Intel, HP......, tu je vse zastonj.

A mi pomagate, kje bi dobil te drajverje free, da jih dam na USB?

Marko

xonline
20.10.2010, 12:31
Na novo bom inštaliral XP-je na starejšo mašino, ki ima matično ploščo Matsonic MS8137C Rev:2.0.

Ker drajverjev nimam :jok, jih iščem po netu. Na uradni strani proizvajalca, so drajverji plačljivi :confused. Zakaj, ne vem.

A niso drajverji zastonj? ATI, Intel, HP......, tu je vse zastonj.

A mi pomagate, kje bi dobil te drajverje free, da jih dam na USB?

Marko

:confused

Kaj ni to-to: http://www.desktop-computers.ws/view.php?modelID=MS8137C ?

Mislim, da ta motherboard uporablja VIA chipset, ki ga dobiš tukaj:

http://www.via.com.tw/en/support/drivers.jsp

Za te stare MOBO priporočam Retro chipset VIA Hyperion 4 in 1 ver. 4.43

alesio
20.10.2010, 13:28
mi lahko kdo pomaga do driverjev za nvidia geforce 6200,os win7,js jih ne najdem nikakor,hvala

Bubrek
20.10.2010, 13:40
Nvidiina stran dela čudeže ;)

http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

LeThaL
20.10.2010, 18:31
Prosil bi za pomoč pri težavi s HP pavillion dv6xxx.

Pri vklopu slušalk v računalnik, mi računalnik noče predvajati zvoka preko slušalk oziroma sploh ne zazna, da so slušalke vklopljene (ne preklopi ikone, niti ni zvoka). V samih nastavitvah piše, da naprava deluje normalno, driverje sem posodobil, za priključek pa je napisano - zadnja plošča vtičnica 3.5 mm.

Ali mislite, da je problem softwarski ali je možno (če se ne motim, se mi napaka pojavlja nekje od srevisa rač. naprej) da je prišlo do pretrganja kakšne žičke ali kontakta - slušalk ne zazna nobena vtičnica.:blackeye

Hvala za pomoč:ok

Markus55
21.10.2010, 08:52

Kaj ni to-to: http://www.desktop-computers.ws/view.php?modelID=MS8137C ?

Mislim, da ta motherboard uporablja VIA chipset, ki ga dobiš tukaj:

http://www.via.com.tw/en/support/drivers.jsp

Za te stare MOBO priporočam Retro chipset VIA Hyperion 4 in 1 ver. 4.43

Hvala.

Sem zvečer instaliral XP-je in skoraj vse dela. So me pa drajverji grafične kartice (ATI) zafrkaval, ker so hoteli imeti .NET Framework Version 2.0 ali več. Kljub temu, da sem naložil XP-SP2 in XP-SP3 in instaliral vse priporočene update in neta, .NET Framework-a nisem dobil.

Ali je potrebno vedno .NET Framework dodatno instalirat v OS?

xonline
21.10.2010, 12:10
Hvala.

Sem zvečer instaliral XP-je in skoraj vse dela. So me pa drajverji grafične kartice (ATI) zafrkaval, ker so hoteli imeti .NET Framework Version 2.0 ali več. Kljub temu, da sem naložil XP-SP2 in XP-SP3 in instaliral vse priporočene update in neta, .NET Framework-a nisem dobil.

Ali je potrebno vedno .NET Framework dodatno instalirat v OS?

XP - da. Začni s tem:

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5&displaylang=en

Zlobny
21.10.2010, 23:14
Lahko upravičeno kritiziram aviro, nortona in avasta, ker na žalost res upočasnijo PC. Zgodi se to da procesi se nabijejo na polno za prvih 2-5min delovanja pri startu PCja.

Če imaš vse tri inštalirane naenkrat. [sarkazem off]

criptus
21.10.2010, 23:29
Če imaš vse tri inštalirane naenkrat. [sarkazem off]

Pri kakšnem INFO security paranoiku bi se tut kaj takega našlo :laugh

Markus55
25.10.2010, 13:33
XP - da. Začni s tem:

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5&displaylang=en

Hvala,

vse deluje bp. :)

Imam pa še eno vprašanje: v pc-ju je disk, ki sem ga razdelil na dve particiji (C in D). Po komplet inštalaciji pa sem priklopil še eden disk (gor je muska in filmi, torej ni nobenega OS) in sistem mu dodeli pogon F. Tudi vse dela.

Moti pa me, da vsakič, ko prižgem PC, se nekje med zagonom pojavi napis:

Checking file system on F:
The type on the file system in ntfs.....itd.

Potem sistem pregleda ves disk F, procenti pridejo na 100% in naprej je vse po starem, torej vse dela.

Kako bi blokiral (oz. kako drugače izklopil) vsakično preverjanje diska F?

Nixxon
25.10.2010, 13:34
To tudi meni vedno naredi (pa še bootex.log fajl na tem disku potem naredi). Že vem da ob bootanju vse USB ključe in diske dam ven. Če obstaja kak drug način pa nebi vedel.

Pepsi
25.10.2010, 13:57
Eno vprašanje za izkušene v Excelu.. Iz baze sem potegnil v excel podatke..

Sedaj pa imam problem, ker mi je prepisalo malce preveč..

Datum in uro imam v takšni obliki:
2010-06-29 10:38:00.000

Želel bi pobrisati vse za 10:30, torej :00.000 bi rad zbrisal. Seveda to ne bi bilo nič težjega če ne bi bilo več kot 3000 vrstic.

Torej zanima me, če obstaja kakšen ukaz da označim stolpec = ERASE (:00.000)..

:ok

damci
25.10.2010, 14:04
Hvala,

vse deluje bp. :)

Imam pa še eno vprašanje: v pc-ju je disk, ki sem ga razdelil na dve particiji (C in D). Po komplet inštalaciji pa sem priklopil še eden disk (gor je muska in filmi, torej ni nobenega OS) in sistem mu dodeli pogon F. Tudi vse dela.

Moti pa me, da vsakič, ko prižgem PC, se nekje med zagonom pojavi napis:

Checking file system on F:
The type on the file system in ntfs.....itd.

Potem sistem pregleda ves disk F, procenti pridejo na 100% in naprej je vse po starem, torej vse dela.

Kako bi blokiral (oz. kako drugače izklopil) vsakično preverjanje diska F?

Izklop:

1) Goto Run-->Type CMD-->Hit Enter--> Type chkntfs /x F: -->Hit Enter

Nixxon
25.10.2010, 14:06

Želel bi pobrisati vse za 10:30, torej :00.000 bi rad zbrisal. Seveda to ne bi bilo nič težjega če ne bi bilo več kot 3000 vrstic.

Ena varjanta, mogoče ne čisto to kar si hotel: Izbereš celoten stolpec ter greš nato na Podatki -> Besedilo v stolpce. Nato izbereš da loči po dvopičju (:) in ti bo naredil nove stolpce. Slaba stran je da ti bo tudi za minute naredil svoj stolpec. Mam SLo office, tko da ti ne vem povedat ANG izrazov, ampak zate ne bo problem. Ta funkcija ti sicer po določenem operatorju loči v več stolpcev, ampak bi rešilo tvoj problem.

Drugi način: shrani kot CSV, ter nato odpri v enem tekst editorju. Raje ne notepadu, ker določene stvari procesira prepočasi. Nato daš CTRL+H (replace), v find daš 00.000, v replace ne daš nič in poženeš stvar. Nato shraniš in zopet odpreš v excelu.

Nixxon
25.10.2010, 14:07
Aja, pa operiraj s kopijami da si česa važnega ne presnameš. :-D

xonline
25.10.2010, 14:20
Izklop:

1) Goto Run-->Type CMD-->Hit Enter--> Type chkntfs /x F: -->Hit Enter

Res je.

http://support.microsoft.com/kb/160963

criptus
26.10.2010, 16:05
Imam en problem.

Hotel sem resizat particiji na fizičnem disku (mal povečat C: na račun D:) in sicer s pomočjo Hiren's Boot CD 10.0 - Partition Magic 8.5 programom.

Sedaj mi ob zagonu Part Magic napiše: partition table error #105 found, particij pa še nisem resizal kot bi želel. Win 7 se kljub temu boota in dela normalno.

Kako naj popravim napako ki jo javlja PM?

peroa
26.10.2010, 16:12
IIRC PM in Win7 nista več kompatibilna.
PM osebno uporabljam samo še za WinXP in navzdol, ker sem imel probleme pri namestitvi Win7, pa tudi Viste če se prav spomnim. Na koncu sem po naključju izbrskal, da je problem v particijah, ki jih naredi PM.

Raje uporabi kaj drugega, recimo kakšen Acronis disk manager.

tomaz
26.10.2010, 19:02
Imam eno vprašanje in sicer:
Imam prenosni računalnik HP Probook 4710s in gor so originalni Win 7. Sedaj me pa zanima, kako se da narediti kopija teh Windowsov, mapo z ostalimi gonilniki in programčki, ki so zraven sem našel na računalniku, samega obnovitvenega sistema pa ni nikjer, zato me zanima kako se naredi ista kopija obnovitvenega cedeja, kot je sedaj to narejeno na disku. Problem je samo to, ker če disk crkne potem nimam več tega sistema, cedeja ali kakšnih navodil pa ni bilo zraven.
Če slučajno kdo ve kako se to naredi se priporočam za navodila.
Sem že delal to samo so bila zraven navodila kako se takšen cede naredi, pri tem pa ni ničesar zraven.

Vinci
26.10.2010, 20:00

Če imaš tole kot text, potem samo zamenjaš :00.000 z nič. Če imaš pa to kot format celice (datum in ura), potem pa spremeniš format celice (zdaj je verjetno format yyyy-mm-dd h:mm:ss.000 ali nekaj takega, zdaj pa samo v tem formatu izbriši ss.000).

Optimus Prime
26.10.2010, 20:57
Imam en problem.

Hotel sem resizat particiji na fizičnem disku (mal povečat C: na račun D:) in sicer s pomočjo Hiren's Boot CD 10.0 - Partition Magic 8.5 programom.

Sedaj mi ob zagonu Part Magic napiše: partition table error #105 found, particij pa še nisem resizal kot bi želel. Win 7 se kljub temu boota in dela normalno.

Kako naj popravim napako ki jo javlja PM?

Če smrtno resno potrebuješ pridi do LJ, ti posodim Acronisa, ampak sam posodim :ok

Če z Acronisom ti nebi zneslo morem pa z drugim programom ti to rešit, ampak to pa ne gre posodit, ampak sam disk mi prnesi :ok

criptus
26.10.2010, 21:11
Acronis je na Hirens Boot CD-ju in sem z njim zadevo rešil.

Brez uničenja podatkov na D: ni šlo (prej backup seveda), PM pa še vedno kaže enak error. Razlog gre najbrž iskati v nekompatibilnosti ki jo omenja peroa, a važno da se sistem boota (beri: customer satisfied :ok).

Rešitev je tudi tale: http://pressf1.pcworld.co.nz/archive/index.php/t-28462.html a bi si moral dat gor PM ki pa ga nimam.

Hirens je super zadeva prost za DL, nisem pa preverjal kako to da je toliko plačljivih programov na voljo zastonj.

Na tem mestu bi omenil še en rescue boot CD: trinity (http://trinityhome.org/Home/index.php?wpid=1&front_id=12) pri katerem mi je všeč to, da se protivirusna baza updejta preko neta kar pomeni, da so tudi starejše verzije CD jev po on-line updejtu enako dobre za reševanje računalniške nesnage.

Optimus Prime
26.10.2010, 21:19
Mislu sem z korporacijskim programom, ki ga imamo v podjetju za reševanje takih problemčkov :ok

EsiEsi
27.10.2010, 09:40
Imam eno vprašanje in sicer:
Imam prenosni računalnik HP Probook 4710s in gor so originalni Win 7. Sedaj me pa zanima, kako se da narediti kopija teh Windowsov, mapo z ostalimi gonilniki in programčki, ki so zraven sem našel na računalniku, samega obnovitvenega sistema pa ni nikjer, zato me zanima kako se naredi ista kopija obnovitvenega cedeja, kot je sedaj to narejeno na disku. Problem je samo to, ker če disk crkne potem nimam več tega sistema, cedeja ali kakšnih navodil pa ni bilo zraven.
Če slučajno kdo ve kako se to naredi se priporočam za navodila.
Sem že delal to samo so bila zraven navodila kako se takšen cede naredi, pri tem pa ni ničesar zraven.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01867124&lc=en&dlc=en&cc=us

http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Create-a-system-repair-disc

http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/w7repair/thread/5bd985fe-8647-4b38-a18e-05d1d92f8ace

Slovenska navodila od HP-ja: http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01858322.pdf

Upam, da kej pomaga...

tomaz
27.10.2010, 10:55
EseEsi@ hvala ti, mislim da je to to ja.
Nevem zakaj niso mogli dati tega zraven, dali so navodila kako se naredi če se ti sistem sesuje, da si ponovno naložiš komplet sistem, tega pa jaz ne rabim, navodil za izdelavo cedeja pa niso dali zraven.

Bom probal pa bom videl če bo delalo.

M3_Freak
27.10.2010, 21:16
Pozdravljeni

Iščem pomoč računalničarja oziroma nekoga, kateri obvlada excel.
Najraje kje iz okolice Maribora.

Več na ps ali (040)532-529 Grega

Hvala in lp

M3_Freak
27.10.2010, 21:37

Debitel
28.10.2010, 08:30
Najbolje, da napišeš kaj rabiš. Nas kar nekaj obvlada excell, nihče se pa ne bo vozil v Mb zato.

Imaš pa tudi excell forum, pa lahko tam vprašaš:

http://matjazev.net/forum/index.php

M3_Freak
28.10.2010, 19:54
Pa nič kaj extra tragičnega.En kolega mi je delal vzorec za predračun in račun pa se zadeva ni dokončala,ker je prišlo nekaj vmes.jaz pa nujno rabim.
Debitel hvala ti bom pregledal.

Debitel
28.10.2010, 21:00
Saj sem rekel, malo bolj podrobno napiši kaj nucaš, pa bomo rešili.

Jaz tudi delam račune v excellu, potm pa samo printam v pdf.

Bishop
1.11.2010, 09:44
Živ!
Ali kdo ve, če bi se dalo dobit in kako, podatke iz usb-ja, ker mi ga na nobenem mojem kompu(3) ne prepozna?
Hvala!

Optimus Prime
1.11.2010, 09:59
Če je ključ v defektu je edino rešitev reševanje podatkov :ok

Bishop
1.11.2010, 10:57
Če je ključ v defektu je edino rešitev reševanje podatkov :ok
Saj to je ravno moj namen. Gor imam nekaj podatkov, ki jih nebi rad izgubil! Torej, kako do teh podatkov, pa da potem vržem ključ stran?

Bubrek
1.11.2010, 11:38
http://www.piriform.com/recuva

To je ena varianta. Druga varianta je getdataback ntfs ki je na hiren's boot CD. Imaš na vsakem trackerju :).

Tutorial za recuvo:
http://www.youtube.com/watch?v=s86MELlZ540

lp

Bishop
1.11.2010, 11:58
@Bubrek hvala, ampak ne dela. Sploh ne moreš poiskat datotek, ker ključka ne zazna.
Hvala vseeno!
ps:
kava kdaj drugic...:beer

Optimus Prime
1.11.2010, 14:47
Bubrek vsak šalabajzer tud ne more delat reševanja podatkov a ne ? ;)
Pusti ti to raje specialistom in usposobljenim ljudem ;)

Bishop če so ti važni podatki be my guest :ok2

Glede cene bova na 4 oči :ok

Bishop
1.11.2010, 18:02
Bishop če so ti važni podatki be my guest :ok2
Glede cene bova na 4 oči :ok
Hvala ampak too late. Sem ga že zlomil in vrgel v kanto. Me je tolk razjezil...
Mi je pa žena že neki zrihtala, tako da sedaj pač ne rabim več.
Hvala obema!
ps: kako si pa vedu da sem šalabajzer:laugh

Optimus Prime
1.11.2010, 20:40
Tudi če si ga zlomu, je stvar še vedno možna brez nobenega problema :ok

Dark Funeral
2.11.2010, 08:40
Mene pa zanima kako narediti sledeče:

Imam trdi disk razdeljen na dve particije -> C in D.

Ker sem kupil nov zunanji disk ne potrebujem več particije D.

Zanimam me kako lahko particijo D zbrišem, tako, da mi ni treba na novo inštalirat WIN7 in da bo s tem disk C pridobil na velikosti?

Hvala.

Big_Al
2.11.2010, 08:54
Vsekakor je moj predlog, da vseeno obdržiš particijo D in na njo redno in vestno shranjuješ vse podatke, ki so ti važni - pri tem pa seveda poskrbi za ustrezen BACKUP teh podatkov. Ko odletijo winsi (kar prej ali slej bodo) lahko enostavno na novo namestiš OS, brez da je potrebno kako reševanje pomembnih podatkov iz sistemske particije.

Dark Funeral
2.11.2010, 09:03
Vsekakor je moj predlog, da vseeno obdržiš particijo D in na njo redno in vestno shranjuješ vse podatke, ki so ti važni - pri tem pa seveda poskrbi za ustrezen BACKUP teh podatkov. Ko odletijo winsi (kar prej ali slej bodo) lahko enostavno na novo namestiš OS, brez da je potrebno kako reševanje pomembnih podatkov iz sistemske particije.

Back up že ima na drugem disku, meni se gre predvsem za to, da imam plac na C-ju, ki mi sedaj zmankuje. D je pa brezveze, saj imam še dva dska ( zunanji 2T in še enga 160G notranjega.

Na Cju mam fraj majn kot 4G...... D ima pa še 150G, back up ima na zunajem.

Prej ali slej bodo mogoče res šli "kaput" ampak sedaj sem povsem zadovoljen z delovanjem.

bizdam
2.11.2010, 09:08
partition magic ti bo pomagal :)

xonline
3.11.2010, 14:19
Mene pa zanima kako narediti sledeče:

Imam trdi disk razdeljen na dve particije -> C in D.

Ker sem kupil nov zunanji disk ne potrebujem več particije D.

Zanimam me kako lahko particijo D zbrišem, tako, da mi ni treba na novo inštalirat WIN7 in da bo s tem disk C pridobil na velikosti?

Hvala.

http://www.sevenforums.com/tutorials/2670-partition-volume-extend.html

Matejz90
4.11.2010, 22:34
S programom Partrition Manager...na travnikih jih je za celo bejžanje, samo pazljivo ravnaj z njim da še ne zbrišeš še druge partricije kar se uporabnikom kateri prvič uporabljajo ta program velikokrat zgodi, kot se je meni...

Dark Funeral
8.11.2010, 14:35
http://www.sevenforums.com/tutorials/2670-partition-volume-extend.html

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.................. :crazy :napaka :blackeye :jok

THX za ta link!!!! Bom tako naredil, samo kaj ko sem sedaj videltežavo, katere se sploh nisem spomnil :crazy

Da imam C razdeljen na C in E, D je disk zase, sem pa mislil, da je particija C in D...... :jok

Krajza............ zdej nebo neč, hvala za link, res!!!!

Ko mo cajt za to, bom naredil kot piše :metalc

Cotax
11.11.2010, 22:09
Se da povezati TV in Monitor s pcjem skrati ? Naprimer da bi imel sliko obeh istočasno na obeh ekranih ?

Trenutno mam tv povezan prek HDMI - DVI na pc, monitor pa prek VGA. Če hočem met sliko na obeh, ne gre. Naredi mi edino "podaljšan" desktop. Jaz bi pa rad imel namizje na obeh skrati. Je mogoče ?

Bubrek
11.11.2010, 22:13
Je mogoče. Ne razumem čisto dobro. A ti bi rad imel dvojno sliko ali da imaš raztegnjen desktop? Drugače se pa s tem igraš v driverjih od grafične kartice. V primeru, da imaš win 7 pa klikneš z desno na desktop in potem screen resolution.

Debitel
11.11.2010, 22:20
Se da povezati TV in Monitor s pcjem skrati ? Naprimer da bi imel sliko obeh istočasno na obeh ekranih ?

Trenutno mam tv povezan prek HDMI - DVI na pc, monitor pa prek VGA. Če hočem met sliko na obeh, ne gre. Naredi mi edino "podaljšan" desktop. Jaz bi pa rad imel namizje na obeh skrati. Je mogoče ?

Pri meni daš duplicate screen namesto extend desktop, pa je.

Cotax
11.11.2010, 23:29
Problem je bil v zastarelih driverjih grafične. Posodobljeni so imeli možnost "clone" aka duplicate, in težava je rešena. Hvala vseeno. :)

Domzalcan
13.11.2010, 10:24
Živjo računalničarji :laugh

Mam en problem, ki ga ne znam rešit... torej...

Po nesreči!! sem pritisnil Enter ko sem inštaliral XPje na pokvarjeno verzijo in C: pogona nisem formatiral... no, ko sem to ugotovil, se mi ni dalo ponovno inštalirati XPjev...tako da mi sedaj ko se računalnik zaganja, pokaže katero verzijo XPjev bi rad zagnal...ali je mogoče, da bi pokazal da vedno zaganja tisto pravo? Neznam naštimat, moram pa vedno pritisniti katere XPje bi rad zagnal...

Fala za pomoč :beer:beer

klemn007
13.11.2010, 10:34
Živjo računalničarji :laugh

Mam en problem, ki ga ne znam rešit... torej...

Po nesreči!! sem pritisnil Enter ko sem inštaliral XPje na pokvarjeno verzijo in C: pogona nisem formatiral... no, ko sem to ugotovil, se mi ni dalo ponovno inštalirati XPjev...tako da mi sedaj ko se računalnik zaganja, pokaže katero verzijo XPjev bi rad zagnal...ali je mogoče, da bi pokazal da vedno zaganja tisto pravo? Neznam naštimat, moram pa vedno pritisniti katere XPje bi rad zagnal...

Fala za pomoč :beer:beer

Kako se ti računalnik zaganja (boota) določaš z boot.ini

Razne kombinacije imaš na spodnji povezavi:
http://support.microsoft.com/kb/289022

Luj
13.11.2010, 10:35
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.................. :crazy :napaka :blackeye :jok

THX za ta link!!!! Bom tako naredil, samo kaj ko sem sedaj videltežavo, katere se sploh nisem spomnil :crazy

Da imam C razdeljen na C in E, D je disk zase, sem pa mislil, da je particija C in D...... :jok

Krajza............ zdej nebo neč, hvala za link, res!!!!

Ko mo cajt za to, bom naredil kot piše :metalc

fizični disk D odklopi. Kako? Pri zaprti, nenapajani mašini, odklopi ven napajalni kabel.
Vžgi PC. Če se makina ne naloži več, si odklopil sistemski disk. Torej moraš odklopit drugega.
Sedaj boš imel PC samo z razdeljenim diskom.
tega sedaj podelaj tako, da boš resizal particijo c: na max. (Partition magic, Acronis,...)
ali moram explicitno povedat, da bi bilo izjemno modro predhodno shranit vse, kar je bilo na E:-ju?, ker SE NE BO preneslo na c:?
Ali moram omeniti, da popolnoma vsak poseg v računalnik mimogrede rezultira z izgubo podatkov?(=preden se lotiš postopka, skopiraj VSE, do česar čutiš kakršnokoli resno navezanost, na novi disk. Izvozi certifikate, shrani si nastavitve za e-majle... Če boš vse skupaj zajebal in si poradiral, boš imel še vedno vsaj podatke shranjene, če ti že mašina ne bo več delala)
ČE boš uspešno poradiral vse skupaj in bodo diski ostali prazni, nikar ne izgubi živcev. Dobit moraš enga modela, ki res obvalda mašinerijo, in ti bo še vedno lahko dobil vse skup nazaj...

Luj
13.11.2010, 10:38
Kako se ti računalnik zaganja (boota) določaš z boot.ini

Razne kombinacije imaš na spodnji povezavi:
http://support.microsoft.com/kb/289022

desni klik po "my computer"
Properties
jeziček Advanced
"Startup and recovery"-Settings
tu izberi privzeti OS (je verjetno že pravi) in nastavi naj prikazuje izbiro le eno sekundo.

M_power
13.11.2010, 19:48
Zanima me če je kak virus prispel na server od gmaila ali kaj ker mi karneki samo pošilja zadnje 20 minut pošto okoli ?

recimo vsebina ene pošte :

l
Hello,
I find a site to sell electronic products with very good price.
Laptop, DC and Cellphone even Motorcycle are very popular. Their
products are original quality with very low price as wholesale
business supplier. They also can do retail business for end user now.
Maybe it is fit for your business . If you like you can contact them.
010h (www.goodsshopsites.com)Best (http://www.goodsshopsites.com%29Best) wishes for the holidays and
happiness throughout the New Year.

Pa sem pogeldal kje vse sem bil prijavljen in našel :Brskalnik Kitajska (115.49.95.146) 19:37 (pred 12 minutami)

Kitajska (115.49.95.146)

xonline
15.11.2010, 14:19
Zanima me če je kak virus prispel na server od gmaila ali kaj ker mi karneki samo pošilja zadnje 20 minut pošto okoli ?

recimo vsebina ene pošte :

l
Hello,
I find a site to sell electronic products with very good price.
Laptop, DC and Cellphone even Motorcycle are very popular. Their
products are original quality with very low price as wholesale
business supplier. They also can do retail business for end user now.
Maybe it is fit for your business . If you like you can contact them.
010h (www.goodsshopsites.com)Best (http://www.goodsshopsites.com%29Best) wishes for the holidays and
happiness throughout the New Year.

Pa sem pogeldal kje vse sem bil prijavljen in našel :Brskalnik Kitajska (115.49.95.146) 19:37 (pred 12 minutami)

Kitajska (115.49.95.146)

Res je, ta IP je s Kitajske, China Unicom. Nisi bil dovolj natančen - ali ti pošiljaš ta spam, iz tvojega Gmail accounta in ta sporočila vidiš v mapi Poslano, ali pa le dobivaš ta sporočila v tvojo spam mapo, s tem, da ima sporočilo v glavo od: Jaz, Me, itd?

Ali preko Gmail accounta dostopaš preko Weba, ali pa si kreiral dostop preko odjemalca elektronske pošte? Če je temu tako, potem si v tvojem odjemalcu elektronske pošte dodaj v adresar en izmišljen elektronski naslov, npr: krneki@burek.net ... če ti nehote pošiljaš s tvojega PC-ja, boš najbrž dobil sporočilo o nedostavi na ta krneki@burek.net ... to ti je indikator, da si okužen :frown

Če pa velja teorija iz prvega dela mojega prvega odstavka, potem najprej počisti brskalnik vseh piškotkov, zamenjaj obstoječe geslo z novim, bolj kompleksnim in počakaj na rezultat. In če dobivaš ta sporočila v tvojo mapo neželene pošte v Gmail računu, se ne sekiraj kaj dosti, saj izgleda, da sta si Gmail in t.im. "spoofing" kar precej blizu ... to je pač Gmail, tako funkcionira. Kot globalni zastonkarski e-mail ponudnik se na SPF-je ne ozira kaj dosti :frown

M_power
16.11.2010, 21:47
Res je, ta IP je s Kitajske, China Unicom. Nisi bil dovolj natančen - ali ti pošiljaš ta spam, iz tvojega Gmail accounta in ta sporočila vidiš v mapi Poslano, ali pa le dobivaš ta sporočila v tvojo spam mapo, s tem, da ima sporočilo v glavo od: Jaz, Me, itd?

Ali preko Gmail accounta dostopaš preko Weba, ali pa si kreiral dostop preko odjemalca elektronske pošte? Če je temu tako, potem si v tvojem odjemalcu elektronske pošte dodaj v adresar en izmišljen elektronski naslov, npr: krneki@burek.net ... če ti nehote pošiljaš s tvojega PC-ja, boš najbrž dobil sporočilo o nedostavi na ta krneki@burek.net ... to ti je indikator, da si okužen :frown

Če pa velja teorija iz prvega dela mojega prvega odstavka, potem najprej počisti brskalnik vseh piškotkov, zamenjaj obstoječe geslo z novim, bolj kompleksnim in počakaj na rezultat. In če dobivaš ta sporočila v tvojo mapo neželene pošte v Gmail računu, se ne sekiraj kaj dosti, saj izgleda, da sta si Gmail in t.im. "spoofing" kar precej blizu ... to je pač Gmail, tako funkcionira. Kot globalni zastonkarski e-mail ponudnik se na SPF-je ne ozira kaj dosti :frown

Ne meni to samo pošilja ker mi pošlje nazaj da nekateri maili niso mougli sprejet pač nek error od googla ki mi dela tudi če normaln mail pošljem.

Potem sem pač odjavil vse seje in spremenil geslo in zaenkrat ne zasledim drugega IP-ja ter teh mailov.

Potem sesplača še piškotke in vse zbrisat ?

B_M_W_M_3
16.11.2010, 21:53
Rabim malce pomoči. Poleg win7 bi rad inštaliral še ubuntu linux (dual boot), vendar se nekako ne znajdem pri dodelitvi prostora. Zdej pa ne vem kje je treba to storit. V winsih narediti novo particijo ali se da določiti prostor med inštalacijo? Na disku je prostora še okoli 35GB.

http://www.shrani.si/t/2U/5K/35fUz10/1/screenshot.jpg (http://www.shrani.si/?2U/5K/35fUz10/1/screenshot.png)

xonline
17.11.2010, 08:07
Ne meni to samo pošilja ker mi pošlje nazaj da nekateri maili niso mougli sprejet pač nek error od googla ki mi dela tudi če normaln mail pošljem.

Rabim printscreen napake

Potem sem pač odjavil vse seje in spremenil geslo in zaenkrat ne zasledim drugega IP-ja ter teh mailov.

Potem sesplača še piškotke in vse zbrisat ?

http://www.harringtonvending.com/images/Always.jpg

M-arko
17.11.2010, 11:25
Windows 7
Ali se mi splača naložit 64bitne ali je boljše če so 32?
Kaj moram paziti pri 64bitnih..procesor mam...še kaj ?
in ali mam lahko potem kakšne probleme ?

M-arko
17.11.2010, 11:44
Zanima me še razlika med tema dvemga grafičnama
http://www.mimovrste.com/artikel/2630067024/q=geforce%209800gt/graficna-kartica-gigabyte-geforce-gt-220-1-gb-pci-e-gv-n220oc-1gi#pictures

http://www.mimovrste.com/artikel/2630068732/q=geforce%209800gt/graficna-kartica-gigabyte-geforce-gt240-1-gb-pci-e-gv-n240d3-1gi

Razen tega da ima prva takt procesorja 120mhz hitrejšega ? Je kaka razlika ?

Bubrek
17.11.2010, 11:50
Razlike ne boš opazi. Edino če imaš več kot 4gb rama. Za domačo uporabo so 32 bit čisto dovolj. Paziti moraš edino da je vse kar inštaliraš narejeno za 64bit operacijski sistem.

Dražja je hitrejša zato, ker nima toliko okrnjenega grafičnega jedra. Zaradi tega so frekvence nižje.

M-arko
17.11.2010, 11:58
Torej imam lahko probleme z raznimi programi in podobnim, če imam 64bitne winse ?

+ ali se ta grafična lahko primerja z zgornjidvema
http://www.bolha.com/oglas1272323281/nvidia-geforce-9800-gt-1gb-gigabyte-graficna-kartica

in pa še eno vprašanje...torej je boljše če so manjši mhz?

Bubrek
17.11.2010, 12:07
Problemov ne boš imel. Ker win 7 zelo dobro rešuje zadevo. Driverje in programe boš moral inštalirati 64bitne. Starejši software dela super. Problem je lahko pri kakšnem zelo starem softwareu (10+ let) ampak to tudi v 32 bit win 7 ne dela. Za tak software si daš gor virtualne XPje in laufa vse BP.

Jaz osebno grafične kartice nebi kupil rabljene. Za performanse si poglej teste recimo anandtech itd.

TomE30Cabrio
17.11.2010, 15:18
Tudi jaz imam eno vprašanje za vas.

Kolega v glasbeni skupini si je omislil touch screen monitor, ki bi ga uporabljal namesto mape za besedila. Nekje bi pač imel kišto od računalnika, pri mikrofonu na stojalu pa monitor, s keterega bi potem bral in nastavljal besedila, ki bi jih izvajali.

Sedaj pa moje vprašanje. Se da, da bi poleg njegovega monitorja imeli tudi ostali trije člani vsak svoj manjši (ne touch screen) monitorček, na katerem bi videli točno to kar on, oz. bi on nastavil in bi potem vsi videli isto.
Jaz imam recimo en monitor od avtoradia, ki ima video činč vhod. Je kakšna možnost da tole priklopim zraven zgoraj opisanemu sistemu?

Torej verjetno sem razumljivo napisal kaj hočem:

rač.--------->touch screen------->monitor------->monitor------>monitor

Hvala že vnaprej za vsak namig.

jakeccc
17.11.2010, 15:23
Tudi jaz imam eno vprašanje za vas.

Kolega v glasbeni skupini si je omislil touch screen monitor, ki bi ga uporabljal namesto mape za besedila. Nekje bi pač imel kišto od računalnika, pri mikrofonu na stojalu pa monitor, s keterega bi potem bral in nastavljal besedila, ki bi jih izvajali.

Sedaj pa moje vprašanje. Se da, da bi poleg njegovega monitorja imeli tudi ostali trije člani vsak svoj manjši (ne touch screen) monitorček, na katerem bi videli točno to kar on, oz. bi on nastavil in bi potem vsi videli isto.
Jaz imam recimo en monitor od avtoradia, ki ima video činč vhod. Je kakšna možnost da tole priklopim zraven zgoraj opisanemu sistemu?

Torej verjetno sem razumljivo napisal kaj hočem:

rač.--------->touch screen------->monitor------->monitor------>monitor

Hvala že vnaprej za vsak namig.

Tale možnost bo bol vrjetna.
Še ostale tri monitorje moraš priklopiti na računalnik.
Računalnik se bo krmilil samo preko touch screena, vi boste pa samo opazovali kaj dela kolega.

B_M_W_M_3
17.11.2010, 20:38
Rabim malce pomoči. Poleg win7 bi rad inštaliral še ubuntu linux (dual boot), vendar se nekako ne znajdem pri dodelitvi prostora. Zdej pa ne vem kje je treba to storit. V winsih narediti novo particijo ali se da določiti prostor med inštalacijo? Na disku je prostora še okoli 35GB.

http://www.shrani.si/t/2U/5K/35fUz10/1/screenshot.jpg (http://www.shrani.si/?2U/5K/35fUz10/1/screenshot.png)

Torej, mi lahko kdo razloži postopek? (lahko tudi na PS)

Tukaj nisem siguren kaj moram dat.:confused

http://www.shrani.si/t/3q/en/4EX7Cg1c/screenshot.jpg (http://www.shrani.si/?3q/en/4EX7Cg1c/screenshot.png)

TomE30Cabrio
18.11.2010, 07:11
Tale možnost bo bol vrjetna.
Še ostale tri monitorje moraš priklopiti na računalnik.
Računalnik se bo krmilil samo preko touch screena, vi boste pa samo opazovali kaj dela kolega.

In kam na računalnik naj priklopim tri oz. štiri monitorje? Obstaja kakšna kartica, ali delilnik signala? Ostali trije monitorji imajo namreč samo konektor video IN (činč) in ne VGA.
To so monitorji od DVD avtoradia, ki je pač imel ekran posebej in me zanima če lahko kako to povežem.

jakeccc
18.11.2010, 07:50
Grafične imajo ponavadi video izhod. Če ga nimajo daš pač takle konektor VGA v VIDEO. Potem pa samo še iz enega video izhoda moraš dobiti 4. Sigurno mora obstajati kakšen razdelilec.

http://www.laikeet.com/catalog/images/CBA0_03.jpg

xonline
18.11.2010, 08:18
... Sigurno mora obstajati kakšen razdelilec.

http://www.kvm-switches-online.com/vs134.html

KVM opremo se da kupiti tudi pri nas.

TomE30Cabrio
18.11.2010, 10:17
Hvala za pomoč.

Sem pogledal na ebay in je tega malo morje za drobiž.

Bom poročal če in kako bo delovalo.

M-arko
18.11.2010, 11:29
Torej, prišlo je do sledečega problema. Če hočem novo grafično rabim drug napajalnik za napajanje grafične. Torej... ali obstaja kaki pretvornik iz navadnega 4pinskega kabla(ki je recimo za disk), da gre potem na grafično. Potem, ali je to pametno naret ? + Če kupim drug napajalnik ali imajo vsi možnost priklopa 2x2 pin za grafo oziroma 2x3.

B_M_W_M_3
18.11.2010, 12:32
Torej, prišlo je do sledečega problema. Če hočem novo grafično rabim drug napajalnik za napajanje grafične. Torej... ali obstaja kaki pretvornik iz navadnega 4pinskega kabla(ki je recimo za disk), da gre potem na grafično. Potem, ali je to pametno naret ? + Če kupim drug napajalnik ali imajo vsi možnost priklopa 2x2 pin za grafo oziroma 2x3.

Če je pametno ne vem, osebno imam tako že dobro leto in ni problemov.

Drugače pa dobiš zraven napajalnika takle kabel.

http://www.shrani.si/f/1C/rf/KM2nk6B/54204-na-6-pinski-molex-.jpg

M-arko
18.11.2010, 13:10
To sem iskal...problem je, da ne vem koliko elektrike že kurim. Ko pa sem se pogovarjal o tem pa zdaj ne vem al je htel, da pri njih še nov napajalnik kupim al kaj, sam je rekel, da če bom tak priklopil lahko kaj skurim, ker bo napajalnik prešvoh?

Kje dobim tisti kabel? http://www.mimovrste.com/artikel/1140073319/q=iz%20sata%20na%20molex/razdelilec-za-napajanje-molex-1x525m-2x525z najprej še morn tega,ker mam eno 4 pinsko še samo fraj. potem pa... ali se da kje videt, koliko elektrike pokuri napajalnik? in koliko bi v bodoče grafična, če jo menjam
Trenutno mam 500W napajalnik - na njem sicer piše 300W max

Bubrek
18.11.2010, 14:58
Pozabi. Nove grafične nimajo več takih konektorjev za napajanje. Pri napajalniku je vse v ceni. Razni 800W napajalnik za 40€ so v resnici 300W in pomeni da ima peak pri 800W. Pravi 800W napajalnik stane 100€+.

Skuril neboš nič, samo računalnik se ti bo izklopil, ko bo prišlo do preobremenitve.

M-arko
18.11.2010, 15:13
http://www.mimovrste.com/artikel/1140073319/q=iz%20sata%20na%20molex/razdelilec-za-napajanje-molex-1x525m-2x525z -> to sem mislil, zato, da lahko priklopim tega -> http://www.shrani.si/f/1C/rf/KM2nk6B/54204-na-6-pinski-molex-.jpg
Al majo še zdaj sam 4 pinske(2x2) ?

jacky
18.11.2010, 17:50
Živjo!

Fantje imam namreč en problem, ki mi para živce??!! Dodatno sem kupil notranji disk WD. Delal mi je cca 2 leti, zdaj pa ko se mi zažene računalnik mi javi error tega diska. In seveda ko se normalno zaženejo windowsi enostavno tega diska ni oz ne obstaja. Zdaj pa nevem ali to pomeni da je disk fuč oz odslužil svoje ali se še da kako rešit situacijo??

Tnx za odgovore!

Luj
18.11.2010, 19:01
Pozabi. Nove grafične nimajo več takih konektorjev za napajanje. Pri napajalniku je vse v ceni. Razni 800W napajalnik za 40€ so v resnici 300W in pomeni da ima peak pri 800W. Pravi 800W napajalnik stane 100€+.

Skuril neboš nič, samo računalnik se ti bo izklopil, ko bo prišlo do preobremenitve.

Bojim se, da bo reč bolj drastična - napajalnik bo rekel le "adijo".
Če si ubodel grafo take sorte: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/graficne-kartice/ati-radeon/2424/ - to žre med 200 in 300 wati in zato rabi dodatno napajanje... Pri takih beštjah rabiš konkreten napajalnik...
spoznaš jih pa po tem, da so preeecej debele...
Ali pa po tem, da na sceno stopi Iztok Z. s svojim podpisom:fight

Luj
18.11.2010, 19:12
Živjo!

Fantje imam namreč en problem, ki mi para živce??!! Dodatno sem kupil notranji disk WD. Delal mi je cca 2 leti, zdaj pa ko se mi zažene računalnik mi javi error tega diska. In seveda ko se normalno zaženejo windowsi enostavno tega diska ni oz ne obstaja. Zdaj pa nevem ali to pomeni da je disk fuč oz odslužil svoje ali se še da kako rešit situacijo??

Tnx za odgovore!

disk je rekel adijo - 85%
kabel je slabo priklopljen - 15%

situacijo se skorajda sigurno DA rešit - 85% 500-1000 EUR (http://www.kotar.si/)
situaicje se ne da rešit: - 15% Zastonj :damn

Tolažilen vic:

Who the FU*K is general Failure an why is he reading my disk???
--------------------------------------------------

Tolažilna haikuja:

Your file was so big.
It might be very useful.
But now it is gone.
Three things are certain:
Death, taxes and lost data.
Guess which has occurred.

M-arko
18.11.2010, 19:35
Bojim se, da bo reč bolj drastična - napajalnik bo rekel le "adijo".
Če si ubodel grafo take sorte: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/graficne-kartice/ati-radeon/2424/ - to žre med 200 in 300 wati in zato rabi dodatno napajanje... Pri takih beštjah rabiš konkreten napajalnik...
spoznaš jih pa po tem, da so preeecej debele...
Ali pa po tem, da na sceno stopi Iztok Z. s svojim podpisom:fight

Haha, tolko pa nea dam za grafično...raje bi mal šparal pa bi si e34 kupil pa bi mel pravo ljubico :ok2

Luj
18.11.2010, 19:39
Haha, tolko pa nea dam za grafično...raje bi mal šparal pa bi si e34 kupil pa bi mel pravo ljubico :ok2
:ok:metalc
uf.. a bi se dalo s tvojimi doma zdilat za zamenjavo: Jaz vzamem tebe, tvoji pa mojga mulca - njemu se je zahotelo take grafe (in ostalega, kar paše okrog nje).
Jaz pa cekin na mizo in gremo :crazy

jacky
18.11.2010, 19:44
disk je rekel adijo - 85%
kabel je slabo priklopljen - 15%

situacijo se skorajda sigurno DA rešit - 85% 500-1000 EUR (http://www.kotar.si/)
situaicje se ne da rešit: - 15% Zastonj :damn

Tolažilen vic:

Who the FU*K is general Failure an why is he reading my disk???

Tolažilna haikuja:

Your file was so big.
It might be very useful.
But now it is gone.
Three things are certain:
Death, taxes and lost data.
Guess which has occurred.

dober si ti v procentih računanja :laugh sam nevme pa zkj bi me strošek prišel 500-1000€ če disk stane slabih 100€ (govorim na pamet). res pa je da kabel definitivno ni kr sm ga nvm kolkrat spihal pa na novo priklopil in nvm kaj še vse:jok:jok
Sam je pa res sramota da WD disk nebi zdržal več kot 2 leti oz še to ne!! A ve še kdo mogoče kakšno drugo varianto za sprobat da vidim če je res fuč:confused

M-arko
18.11.2010, 19:46
Hehehe, škoda..da bi men ata z veseljem zrihtal e34: "wuuhuuu" :D Enim je pač bolj pomembno, da igerce na ful laufajo. Men je važno,sam da laufa. Če pa bi mel e34 lubico pa bi se še bolj vstran od računalnika držal :D Takšno ljubico je treba razvajat :ok2

Bubrek
18.11.2010, 20:36
Zato ker so le redki, ki znajo rešiti podatke iz pokvarjenega diska.

Luj
18.11.2010, 21:41
dober si ti v procentih računanja :laugh sam nevme pa zkj bi me strošek prišel 500-1000€ če disk stane slabih 100€ (govorim na pamet). res pa je da kabel definitivno ni kr sm ga nvm kolkrat spihal pa na novo priklopil in nvm kaj še vse:jok:jok
Sam je pa res sramota da WD disk nebi zdržal več kot 2 leti oz še to ne!! A ve še kdo mogoče kakšno drugo varianto za sprobat da vidim če je res fuč:confused

Tolk stane reševanje podatkov iz diska - če ti je od njih.
to je cel kažin napravi. delat je treba v sterilni sobi, napram kateri je operacijska soba v UKC umazana, poiskat je potrebno elektroniko s katero bo disk sploh deloval, menjat glave, ...
drugače pa:
Ali se disk vrti? (ko ima elektriko ga probaj mal obrnit, vrtilna količina se ti bo upirala) - skurlo je motorček
ali ob zagonu v njemu klenka in škraba, potem se pa vda (elektronika je šla)
ali v njemu non stop škriplje (poškodba glave - izjemno velika verjetnost, da vsakič, ko skuša kaj storiti poškoduje plato s podatki)
ali ni nič od naštetega, disk se obnaša tako kot bi se moral, ampak comp ga ne pozna (odbilo ti je kontroler na plati - kanal kjer je disk priklopljen je šel v maloro)
ali ni nič od naštetega, disk se obnaša tako kot bi se moral, ampak comp ga ne pozna (fasal si kak star virus, ki ti je prepisal firmware in disku se je storilo adijo))

Mat xxl
18.11.2010, 22:21
Ne vem če si v praksi že reševal podatke z okvarjenega diska, z kolegom rešujeva vsaj 10 sesutih diskov letno in navadno se tudi taki z pojočimi ležaji delno zaribani rešijo brez odpiranja v vakumu,no reši se jih 8 od 10 ih.

Mnogokrat crkne elektronika, ta se da navadno v 60% popraviti v 20% se kupi na "borzi" pri specializiranih firmah, stane pa taka elektronika točno za xy tip diska model in serijo xy če že je vsaj 200- 400 eur zavisi čisto od razširjenosti diska na trgu, mnogokrat zariba ležaje, no ta zadeva se navadno reši, kako pa ne povem vsaj naglas ne, posvečeni pa vedo za načine, se pa disk spravi v delovanje včasih tudi z posebnimi vmesniki v ultra počasno delovanje samo toliko, da se podatki preberejo potem jasno leti zadeva v smeti.

Treba je vedeti, da je disk poleg hladilnih ventilatorjev edini vrteči se del in v podjetjih naj bi se kvalitetne diske menjalo na vsaj 5 let, banke npr. ultra top diske menjajo vsaj na 12-24 mesecev, pa ni važno da odlično dela in potem kak nadebudneš ves srečen pride do takega diska na pol zastonj :crazy:crazy:crazy

Pri nas ni specializiranega laboratorija, ki bi to delal, delajo sicer nekaj Kotarju, hujše primere pa pošljejo v tujino na vakumiranje cene so od 2500-8000eur za resne primere, pa še tam ni vse rešljivo, imajo pa novi diski, ki so navadno samo 5- 10 eur dražji od masovno kupovanih elektroniko ki opazi odklone v delovanju in opozori v stilu.. crknil bom, odkloni glav so preveliki rešuj podatke pa tak disk navadno še pol leta dela v nulo .....

No delajte backupe, če imaste pomembne podatke ima skoraj vsak stacionaren računalnik možnost raida diskov v miroringu stane smešno malo napram izgubi podatkov, in ko sam prodam komp.za poslovno uporabo se brez tega sploh ne menim, ni krša pri meni naprodaj, cena je, kot je za poceni pa pojdi v BTC pa tam jokaj, ko kaj crkne ne potem meni nositi, ker bo cena vsaj x 2 :ok2

Pa še to nikoli ne kupujte rabljenih diskov !!! Pa še 1 x neodgovorno je imeti pomembne podatke samo na disku pri tako smešnih cenah USB ključkov ....... čeprav tudi ti umirajo.... :ok

Blindek
18.11.2010, 22:29
lepo napisano :ok

vsak kateri mu podatki kaj pomenijo mora meti nek backup,raid ipd.

M-arko
18.11.2010, 22:37
Mat xxl
Zaj si mi slabo vest nabil in sem se zamislil nad vsem tem :D

Luj
18.11.2010, 22:59
Mat xxl
Zaj si mi slabo vest nabil in sem se zamislil nad vsem tem :D

O.K.
ampak a poleg slabe vesti že kopiraš podatke al ne :-D

Optimus Prime
18.11.2010, 23:05
Ne vem če si v praksi že reševal podatke z okvarjenega diska, z kolegom rešujeva vsaj 10 sesutih diskov letno in navadno se tudi taki z pojočimi ležaji delno zaribani rešijo brez odpiranja v vakumu,no reši se jih 8 od 10 ih.

Ta tvoj postopek bi me pa res zanimal, kako jih ti rešiš ? :-D

Mnogokrat crkne elektronika, ta se da navadno v 60% popraviti v 20% se kupi na "borzi" pri specializiranih firmah, stane pa taka elektronika točno za xy tip diska model in serijo xy če že je vsaj 200- 400 eur zavisi čisto od razširjenosti diska na trgu, mnogokrat zariba ležaje, no ta zadeva se navadno reši, kako pa ne povem vsaj naglas ne, posvečeni pa vedo za načine, se pa disk spravi v delovanje včasih tudi z posebnimi vmesniki v ultra počasno delovanje samo toliko, da se podatki preberejo potem jasno leti zadeva v smeti.

Pri nas imamo 6 sob po 15m2 polnih diskov, pa še vedno ni vsega, sedaj pa poskusi preštet koliko jih je. Rezervni deli so tudi do 4x dražji kot celoten disk, saj ravno tista komponenta ali čip bo vitalen da se bo iz diska vsaj FW prebral, da lahko sploh pomisliš da ti bo steklo reševanje podatkov.

Treba je vedeti, da je disk poleg hladilnih ventilatorjev edini vrteči se del in v podjetjih naj bi se kvalitetne diske menjalo na vsaj 5 let, banke npr. ultra top diske menjajo vsaj na 12-24 mesecev, pa ni važno da odlično dela in potem kak nadebudneš ves srečen pride do takega diska na pol zastonj :crazy:crazy:crazy

Dobivamo od NLB, SKB,... diske stare tudi po 10-15 let... Pa še zanimivost, od tega jih 99% ni niti v raid poljih :laugh

Pri nas ni specializiranega laboratorija, ki bi to delal, delajo sicer nekaj Kotarju, hujše primere pa pošljejo v tujino na vakumiranje cene so od 2500-8000eur za resne primere, pa še tam ni vse rešljivo, imajo pa novi diski, ki so navadno samo 5- 10 eur dražji od masovno kupovanih elektroniko ki opazi odklone v delovanju in opozori v stilu.. crknil bom, odkloni glav so preveliki rešuj podatke pa tak disk navadno še pol leta dela v nulo .....

To pa si usekal mimo, da se še mrtveci v grobu obračajo. Žal na tvoje neznanje te opozorim, da imamo mi v Sloveniji edini profesionalni laboratorij za te zadeve. In še za zanimivost, smo 1 od 3eh v Evropi s tako opremo :ok
Pa lepo prosim nemi omenjat Kotarja več, ker če ima dobro reklamo ne pomeni da ima tudi dobro storitev ;) Zato pa vsaki drugi disk prido od Kotarja do nas :ok2

No delajte backupe, če imaste pomembne podatke ima skoraj vsak stacionaren računalnik možnost raida diskov v miroringu stane smešno malo napram izgubi podatkov, in ko sam prodam komp.za poslovno uporabo se brez tega sploh ne menim, ni krša pri meni naprodaj, cena je, kot je za poceni pa pojdi v BTC pa tam jokaj, ko kaj crkne ne potem meni nositi, ker bo cena vsaj x 2 :ok2

I agree :ok

Pa še to nikoli ne kupujte rabljenih diskov !!! Pa še 1 x neodgovorno je imeti pomembne podatke samo na disku pri tako smešnih cenah USB ključkov ....... čeprav tudi ti umirajo.... :ok

Moji rabljeni diski bodo zdržali več kot novi, tako da, ne podcenjuj vsega :ok

...

Mat xxl
18.11.2010, 23:24
In vaš laboratorij za popravilo diskov se imenuje ???

Me zanima čisto tako, poslovno, ker to da ste eni od 3 v Evropi to me preseneča, ker že sam vem za vsaj 2 v Evropi, ki se s tem ukvarjajo, samo navadno stranke raje preživijo izgubo podatkov, kot da bi se preveč v stroške metali, tisti pa ki vedo kako pomembni so, pa navadno imajo ustrezno hrambo backupov.

Tisto glede tega, da imajo banke 99% diskov, ki niso v raid poljih je smešna trditev razen če ti sem šteješ še vse nepomembne delovne računalnike po expoziturah, ki jih tako ali tako sploh ne rabijo, serverje pa ostalo pa vsaj za NLB vem, da imajo kar precej časa, vsaj od projekta Sigma dalje dokaj na nivoju.

jacky
19.11.2010, 10:40
Tolk stane reševanje podatkov iz diska - če ti je od njih.
to je cel kažin napravi. delat je treba v sterilni sobi, napram kateri je operacijska soba v UKC umazana, poiskat je potrebno elektroniko s katero bo disk sploh deloval, menjat glave, ...
drugače pa:
Ali se disk vrti? (ko ima elektriko ga probaj mal obrnit, vrtilna količina se ti bo upirala) - skurlo je motorček
ali ob zagonu v njemu klenka in škraba, potem se pa vda (elektronika je šla)
ali v njemu non stop škriplje (poškodba glave - izjemno velika verjetnost, da vsakič, ko skuša kaj storiti poškoduje plato s podatki)
ali ni nič od naštetega, disk se obnaša tako kot bi se moral, ampak comp ga ne pozna (odbilo ti je kontroler na plati - kanal kjer je disk priklopljen je šel v maloro)
ali ni nič od naštetega, disk se obnaša tako kot bi se moral, ampak comp ga ne pozna (fasal si kak star virus, ki ti je prepisal firmware in disku se je storilo adijo))

No mogoče sem pozabil tud napisat...da nimam nekih podatkov gor za katere se zjle po glavi tolčem (hvala bogu), ampak je pa res, da mi je čudno to, da če se vseen malo ubadam z njim (trkam po njemu al pa ga odklopim pa spet priklopim) mi potem dela mogoče tri dni potem pa kr naenkrat zgine iz (my computer) in ga ni več enostavno in pravtako mi potem v zagonu javi error tega diska. Tak da nvm zkj en čas dela potem pa mu mine (:damn) da bi delal:confused

Optimus Prime
19.11.2010, 10:54
In vaš laboratorij za popravilo diskov se imenuje ???

Me zanima čisto tako, poslovno, ker to da ste eni od 3 v Evropi to me preseneča, ker že sam vem za vsaj 2 v Evropi, ki se s tem ukvarjajo, samo navadno stranke raje preživijo izgubo podatkov, kot da bi se preveč v stroške metali, tisti pa ki vedo kako pomembni so, pa navadno imajo ustrezno hrambo backupov.

Tisto glede tega, da imajo banke 99% diskov, ki niso v raid poljih je smešna trditev razen če ti sem šteješ še vse nepomembne delovne računalnike po expoziturah, ki jih tako ali tako sploh ne rabijo, serverje pa ostalo pa vsaj za NLB vem, da imajo kar precej časa, vsaj od projekta Sigma dalje dokaj na nivoju.

Ne delam reklame javno, če te zanima boš že preko PS :ok

Res je tudi to da stranke raje prebolijo izgubo, saj se ne zavedajo zakaj so cene za kakovostno opravljeno delo tako "visoke". Za lokalne patriote, ki so kvazi reševalci pa ne bom niti govoril, ker naredijo več škode, ker mislijo da neki znajo, a ne znajo ama ništa :ok

Ljudje pač ne razumejo, kolk časa je potrebnega za razvoj, nabavo opreme, vzdrževanje in nadgradnjo. Tega noben ne pomisli, ampak ok.
Pri nas smo že tako daleč, da v 90% primerov že napovedujemo kateri diski bodo v obdobju 3-6 mesecev "crknili". Pač to je razvoj in analiza.

Mislil sem delovne postaje ja, ne pa main serverji, ampak roko na srce do leta 2000 so bili na zelo slabem nivoju glede informatike in varovanja podatkov.

Mat xxl
19.11.2010, 17:07
Za lokalne patriote, ki so kvazi reševalci pa ne bom niti govoril, ker naredijo več škode, ker mislijo da neki znajo, a ne znajo ama ništa :ok

Ker tu vidim, da ciljaš name, ti predočim še nekaj dejstev, sam rešujem diske do tistega nivoja, ko gre brez odpiranja plošč, pri tem se trudim, da ne poslabšam samih diskovnih plošč, torej elektronika, ohlajanje, pozicije diskov, hitrosti .....naprej pa v kolikor se vidi, da ne bo pomoči jasno se ne igramo in tudi drugi, ki na tem nivoju rešujejo se po mojem ne, vedeti je tudi treba, da take diske za hoby včasih za res drobiž rešujem večinoma raznim domačim uporabnikom ali tudi poslovnim, ki pa tako izgubo podatkov lahko prebolijo. Kaka banka se po takih vprašanjih še ni obrnila name, bi bilo smešno, če bi se, kajti oni jasno rešujejo s čistimi profesionalci, sicer pa tudi če bi se, bi verjetno odklonil !!!

Mi je pa jasno, da gre vam profesionalcem na živce, da to sploh kdo dela, ker kot sva že ugotovila se večina diskov da uzposobiti, da se še prebere podatke z njih brez, da se pretegneš, taka podjetja, ki pa se s tem ukvarjajo pa navadno zmeram računajo več ali manj na polno, pa četudi se na koncu pokaže, da je samo nek zaščiten element (dioda, upor...) na elektroniki odletel, kar bi popravilo smelo stati ... med brati 20-50 eur uradno pa do 200 eur.

Jasno trg je na koncu za vse, pa BTW še vsaj 5 firm v Slo poznam, ki rešujejo nekje na mojem nivoju, torej amatersko, vendar če ima nek domači uporabnik slike pa kake maile pa kak dokument gor, mu je to žal edina finančno dosegljiva rešitev, sicer raje preboli izgubo !

Te kontaktiram, ko bo kak resen primer, čeprav pri nas je to silno redko, saj nam je ta program z računalništvom vred bolj za us put, (moj hobi) kar pa delamo so pa navadno specifične zahteve za specifične uporabnike res custom ali kake posebne varnostne rešitve, ki so navadno poznane samo ultra ozkemu krogu poznavalcev !

Vsi ostali pa, če imate kaj pomembnega en povprečen disk 500 GB je danes 40 eur, raid polja podpirajo vse srednje kvalitetne plošče, tako, da razmislite, če ste nedisciplinirani pri backupih o taki rešitvi, vsi ostali pa še en namig, NERO ima en lušten program Back it up, včasih je bil celo v Slovenščini, zadnje verzije niso več, ki ima super čarovnike, da vas vodi step by step, da sprogramirate, da vam računalnik npr. sam dela 1 x tedensko backup na ključ ali kam drugam in to celo diferenciran bakup, popolni ali kakor koli si zmislite, s tem, da lahko prepiše starega ali doda skratka vse se nastavi z "čarovnikom" ! :ok

Optimus Prime
19.11.2010, 20:28
Ker tu vidim, da ciljaš name, ti predočim še nekaj dejstev, sam rešujem diske do tistega nivoja, ko gre brez odpiranja plošč, pri tem se trudim, da ne poslabšam samih diskovnih plošč, torej elektronika, ohlajanje, pozicije diskov, hitrosti .....naprej pa v kolikor se vidi, da ne bo pomoči jasno se ne igramo in tudi drugi, ki na tem nivoju rešujejo se po mojem ne, vedeti je tudi treba, da take diske za hoby včasih za res drobiž rešujem večinoma raznim domačim uporabnikom ali tudi poslovnim, ki pa tako izgubo podatkov lahko prebolijo. Kaka banka se po takih vprašanjih še ni obrnila name, bi bilo smešno, če bi se, kajti oni jasno rešujejo s čistimi profesionalci, sicer pa tudi če bi se, bi verjetno odklonil !!!

Mi je pa jasno, da gre vam profesionalcem na živce, da to sploh kdo dela, ker kot sva že ugotovila se večina diskov da uzposobiti, da se še prebere podatke z njih brez, da se pretegneš, taka podjetja, ki pa se s tem ukvarjajo pa navadno zmeram računajo več ali manj na polno, pa četudi se na koncu pokaže, da je samo nek zaščiten element (dioda, upor...) na elektroniki odletel, kar bi popravilo smelo stati ... med brati 20-50 eur uradno pa do 200 eur.

Jasno trg je na koncu za vse, pa BTW še vsaj 5 firm v Slo poznam, ki rešujejo nekje na mojem nivoju, torej amatersko, vendar če ima nek domači uporabnik slike pa kake maile pa kak dokument gor, mu je to žal edina finančno dosegljiva rešitev, sicer raje preboli izgubo !

Mat to ni letelo dobesedno nate in nisem ciljal nate, ampak sem cilja na vse. Problem je v temu da taki ljudje se na žalost ne znajo spopasti s temi težavami strokovno. Znajo pač naredit nekaj po PS-u, ko pa kaj zaide preko teh meja, nastane problem, ko želiš experimentirat in tukaj stvari samo poslabšaš in ne rešuješ. Kaj to pomeni, dobimo veliko takih diskov, ki so razni osebki ravno s tem ukvarjajo, kot sam opisuješ in glej samo ena napačna poteza in stvar uide iz rok. To pomeni da stvar poškoduješ, poslabšaš ali trajno uničiš. Tudi elektronika kot ti sam omenjaš ni enaka pri nobenemu disku. Za zanimivost, ker verjetno tega ne veš. Pri vseh proizvajalcih(WD,Hitachi,Samsung,Seagate,...) so diski narejeni po tekočem traku. In glej hudiča, da bi res tako bilo. Disk z istimi oznakami ki je bil narejen ob 14:00h ni enah tiskemu več, ki je bil narejen na tekočem traku ob 22:00h. Pomeni tako na elektroniki, kot na samem firmware in še na glavah. Kaj hočem povedat, da dobit identičen disk je prej kot ne tombola. Upam da ti res ne pade kdaj na misel, da bi diske šel odpirat, ker za take posege rabiš laboratorij in vakumsko komoro. Ker ko odpreš disk so lepijo mikronski delci na površino plošče. In več je teh delcev, prej lahko rečeš papa disk. Čiščenje tega "sranja" dol v laboratoriju traja tudi od 1-2 tedna. Presenečen nad časom mogoče ? Ne bit, ker to so dejstva.
Nekateri pa pridno oglašujejo in imajo lepo lokacijo v LJ in to je tudi vse. Na koncu je prišlo do tega a ne, da smo zoper določene ljudi (reševalce podatkov) začeli zbirati dokazni material, kako nategujejo nevedne ljudi.

Kaj več o temu pa nebi pisal, ker so specifične in so že jasna obtoževanja, zato se brzdam raje :ok

Te kontaktiram, ko bo kak resen primer, čeprav pri nas je to silno redko, saj nam je ta program z računalništvom vred bolj za us put, (moj hobi) kar pa delamo so pa navadno specifične zahteve za specifične uporabnike res custom ali kake posebne varnostne rešitve, ki so navadno poznane samo ultra ozkemu krogu poznavalcev !

Be my guest :ok2
Za določene ljudi so tudi določene cene in so stvar dogovora :ok

Vsi ostali pa, če imate kaj pomembnega en povprečen disk 500 GB je danes 40 eur, raid polja podpirajo vse srednje kvalitetne plošče, tako, da razmislite, če ste nedisciplinirani pri backupih o taki rešitvi, vsi ostali pa še en namig, NERO ima en lušten program Back it up, včasih je bil celo v Slovenščini, zadnje verzije niso več, ki ima super čarovnike, da vas vodi step by step, da sprogramirate, da vam računalnik npr. sam dela 1 x tedensko backup na ključ ali kam drugam in to celo diferenciran bakup, popolni ali kakor koli si zmislite, s tem, da lahko prepiše starega ali doda skratka vse se nastavi z "čarovnikom" ! :ok

Ni diferenciran ampak incrementalni:ok

Priporočam pa nabavo programa Acronis, licenca je življenska in plačaš nekje 95€.
Vredna svojega denarja :ok

No sedaj pa mislim da sva dovolj nazorno povedala ljudem oz. sovorumašem, da raid in backup je nekaj pomebnega in to bolj kot si mislijo na prvi pogled.

Tako da to je to.

Over and out :ok

jakeccc
22.11.2010, 08:27
Imam enproblemček, imam Win XP po ištalaciji določenih programov se enostavno nočejo zagnati.
Z inštalacijo ter programom ni nič narobe. kajti enak postopek ponovim na drugem računalniku in deluje normalno.
Se pravi nekateri programi ne delajo, nakateri pa delajo brez problema.

Je kdo že imel podobne težave?

Luj
22.11.2010, 10:33
Imam enproblemček, imam Win XP po ištalaciji določenih programov se enostavno nočejo zagnati.
Z inštalacijo ter programom ni nič narobe. kajti enak postopek ponovim na drugem računalniku in deluje normalno.
Se pravi nekateri programi ne delajo, nakateri pa delajo brez problema.

Je kdo že imel podobne težave?

Kdo se ne zažene? Operacijski, ali program?
Če se ne zažene program, ali morda uporablja kako strojno zaščito, pa jo drugi PC ima, omenjeni pa ne? ali pa je morda razlika v strojni opremi PCjev velika? (je ta mašina prešwoh), ali pa nima kakega bistvenega sestavnega kosa??

bodi no malo manj skop pri opisu problema

jakeccc
22.11.2010, 11:19
Stojna konfiguracija je podobna. Program ni prezahtev za to strojno opremo. Sem za test probal z inštalacijo igre ter se ravno tako ni hotela zagnati.

Na obeh računalnikih je XP Sp3.

Vinci
22.11.2010, 12:20
Probaj s popravkom pod zaporedno številko 12 na tej strani: http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm

jakeccc
22.11.2010, 17:30
Probaj s popravkom pod zaporedno številko 12 na tej strani: http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm

Žal ko kliknem na popravek 12, mi samo odpre neko besedilo.

xonline
22.11.2010, 18:51

Firefox ... :)

Kar se tiče tvojega problema - precej bi pomagalo, če bi po zagonu tega "nedelujočega programa" pogledal v log datotekah, kaj se dogaja. Te log datoteke prej počisti, preden zaženeš ta problematičen software, da imaš relativno čist pregled. Pa tudi Task manager pomaga, da sploh vidiš, kaj je in kaj ni dejansko zagnano.

Vinci
22.11.2010, 20:31

Desna miškina tipka in Save Target As. Potem pa zaženi. Če ne bo šlo, povej...

silver haze
23.11.2010, 11:10
hello

imam naloženo igro metro2033 in sedaj bi jo rad zbrisal z računalnika vendar sem preiskal vse in ni opcije unninstal,probal sem tudi z programom perfect unninstaler vendar tudi ta igre ne zazna,kakšna rešitev?

tnx

Optimus Prime
23.11.2010, 12:09
CCleaner

j4n3k
23.11.2010, 12:17
pojdni v nadzorno ploščo , klikni dodaj ali odstrani programe......poišči igro na seznamu inštaliranih aplikacij in stisni odstrani :ok

Optimus Prime
23.11.2010, 12:23
pojdni v nadzorno ploščo , klikni dodaj ali odstrani programe......poišči igro na seznamu inštaliranih aplikacij in stisni odstrani :ok

:funnypost

M-arko
23.11.2010, 15:06
eno vprašanje. Ali si jo instaliral, ali samo razpakiral? Ker če je ni v registru, lahko pomoje brezskrbno deletaš...popravite me če se motim ?

zelez
24.11.2010, 15:36
Torej, mi lahko kdo razloži postopek? (lahko tudi na PS)

Tukaj nisem siguren kaj moram dat.:confused

http://www.shrani.si/t/3q/en/4EX7Cg1c/screenshot.jpg (http://www.shrani.si/?3q/en/4EX7Cg1c/screenshot.png)

Za dual boot bos potreboval loceni particiji (ali pa fizicno locena diska).
Nato bos pa v grubu nastavil, da lahko zbootas tudi windows (novejse verzije gruba praviloma ze same zaznajo windows instalacijo).

Domzalcan
24.11.2010, 21:56
Oj... mene pa zanima za ATI grafične...namreč tist program Catalyst je popolnoma neuporaben... driverjev za update ne najdem nikjer :S

mi lohk kdo pomaga...

peroa
24.11.2010, 21:57
Catalyst = driverji

Driverje najdeš tukaj.
http://www.amd.com/uk/Pages/AMDHomePage.aspx

Peter™
25.11.2010, 17:41
Za ati grafe poizkusi z OMEGA Drivers. Alternativa... Preveri na googlu;)

lp

Oj... mene pa zanima za ATI grafične...namreč tist program Catalyst je popolnoma neuporaben... driverjev za update ne najdem nikjer :S

mi lohk kdo pomaga...

Bishop
25.11.2010, 19:51
Ali komu danes tale siol.net zajeb... z nekimi trojančki?
http://s2.mojalbum.com/kr-neki-foto_7809052_13027572_18322381.jpg

Mat xxl
25.11.2010, 20:14
Ali komu danes tale siol.net zajeb... z nekimi trojančki?
http://s2.mojalbum.com/kr-neki-foto_7809052_13027572_18322381.jpg

Iz prve roke , imaš slabo zaščito in še tisto, kar v resnici NI trojanec razglasi zanj ! :ok2

criptus
26.11.2010, 07:25
False positive!

Avast zadnje čase javlja trojance pri obisku siol-a in še nekaterih strani. Updt-i so menda na poti...

jakeccc
26.11.2010, 07:46

Tale rešitev ni pomagala:frown

Naprimer nekatere programe ne zažene, pa so inštalirani čisto na novo.
Naprimer za en drug program sem pa že imel nameščenega in delal je že. Sedaj mi pa ne dela več.

Beemer
26.11.2010, 21:28
Iz prve roke , imaš slabo zaščito in še tisto, kar v resnici NI trojanec razglasi zanj ! :ok2
Kaj pa je po tvoje odlična zaščita?

Kawasaki
26.11.2010, 22:11

Avirica je dobra. pa microsoftov AV tudi...

Za odinštaliranje vseh programov je nadmočen revounninstaller :)...

Optimus Prime
26.11.2010, 22:12
- UTP ali TEL kabel iztakni iz PC
- CD/DVD vrži ven iz PCja
- Disketnik daj z macolo
- Vse USB priklope zabetoniraj ali zašvasaj
- Če imaš WIFI, odlotaj iz plate ga, ali pa vrži ven kartico
- ...

To bo na kratko to :ok

Mat xxl
26.11.2010, 22:16

Taka, ki ni široko razširjena individual.... :ok2

Recimo NIS je za moje pojme OK zadnja 3 leta ! Imaš že zunaj NIS 2011.... ker precej testiram in skrbim za več mašin, ravno tam, kjer je bilo to ni bilona nobenem kompu nobenega resnega incidenta in tako rekoč nič zero administriranja ali vsaj potrebe po njem ! :ok

Gratis programi so pa tak .....dobri ....vsekakor ne pa vrhunski ....

Dam ti pa še eno najbolj vrhunsko zaščito, ki jo imam na samo enem računalniku !!!

Je brez vsakega AV programa le požarni zid uporablja pa še to od MS, ima pa še nekaj vgrajenega, strojna oprema z imenom Radix .... ja poznavalci bodo vedeli o čem govorim...

M_power
28.11.2010, 13:40
Zanima me če ima kakšen računalničar kakšen kabel VGA-VGA za ekran vška lahko tudi rabljen. Ga iščem po celem Kopru že 3 dni in sem zaenkrat najdel samo enega še to 15m in highqualiti z ceno 40€ :blackeye

Če komu kje leži ga odkupim za normalno ceno...

še slika konektorjev na obeh straneh kot je ta črn...

http://en.dogeno.us/wp-content/uploads/vga2.jpg

Vinci
28.11.2010, 13:59

Naprimer za en drug program sem pa že imel nameščenega in delal je že. Sedaj mi pa ne dela več.

Potem pa zgleda, da imaš nek virus na računalniku. V Safe Mode in preskeniraj z antivirusom.

Luj
28.11.2010, 15:25
Zanima me če ima kakšen računalničar kakšen kabel VGA-VGA za ekran vška lahko tudi rabljen. Ga iščem po celem Kopru že 3 dni in sem zaenkrat najdel samo enega še to 15m in highqualiti z ceno 40€ :blackeye

Če komu kje leži ga odkupim za normalno ceno...

zvrcni mi jutri dopoldan na dusan.mravlje@e-trading.si in ti pošljem enega po pošti iz službe.
Če maš pa koga poznanega v Idriji (ja, vem... Kalce levo) me pa skoraj sigurno pozna (to v mailu ni ravno pogosta kombinacija imena in priimka)in ga lahko pride iskat danes.

Luj
28.11.2010, 15:28

Avtorsko vezje na matični plošči je zaznalo nelegalno programsko opremo. :fight

Skoraj najbolj posrečena rešitev se prične z tem ukazom:
FORMAT C: :damn

aja, in pa tretji nasvet, ki ga je podal Optimus Prime, razširi na celoten računalnik. Pol bomo pa vidl, kdo bo komu grenil lajf

M-arko
30.11.2010, 21:21
Hitro rabim pomoč. Nujno. Računalnik mi je začel nenavadno štekat. En čas dela normalno, potem pa preletim z miško ekran, za trenutek vse zamrzne in potem gre normalno dalje. Kaj bi lahko blo to ? + zdaj ko pišem, lahko pišem nekaj časa, se malo ustavi in gre naprej- normalno. Je pa za znoret.

Luj
30.11.2010, 22:51
lahko je virus, lahko da kaj crkuje, lahko se mašina pregreva... polno tega. naj ti nekdo, ki si je z računalniki na ti (in nebo kar sformatiral vsega skup, ampak ti bo prej dal na varno podatke, mejle, ključe,...) mašino mal pogleda...

M-arko
30.11.2010, 23:07
Tud jaz sem z računalnikom dokaj dober prijatelj. Začuda je kr naenkrat začel normalno delat. Ni blo pregrevanje. Svašta

Luj
30.11.2010, 23:20
:ok2to je posoledica mojega posta - mene majo tak radi, da kar na daljavo začnejo delat:metalc

Kawasaki
4.12.2010, 00:35
Tud jaz sem z računalnikom dokaj dober prijatelj. Začuda je kr naenkrat začel normalno delat. Ni blo pregrevanje. Svašta

Ampak to lahko v 99% pomeni, da se bo ponovilo :). Saj veš, ko enkrat nekaj gre narobe pri računalniku in se popravi samo do sebe, se nekoč ponovi. Sicer pa bi bili lahko krivec rami...

CePO
6.12.2010, 21:24
alo!

upam, da sem v pravilni temi..:)

torej...uspelo mi je "zrihtati" microSD kartico, sedaj pa se je neda formatirati s pomočjo raziskovalca na win7. mogoče ve kdo pomagati, kak rešiti stvar?

hvala

sebydd
6.12.2010, 23:30
Win 7 je imel neko posodobitev za večje SD kartice. Nevem za katere velikosti.

Kawasaki
7.12.2010, 01:51
Win 7 je imel neko posodobitev za večje SD kartice. Nevem za katere velikosti.

Mislim, da za velikosti nad 32 GB ...

_db_
13.12.2010, 11:57
A mogoče kdo ve če obstaja kakšen .pdf -> .xls converter, ki bi opravil svoje delo kot je treba?
Ali bo treba vse pretipkavat.. :/

Najlepša hvala za informacije :)

e34td
13.12.2010, 12:43
A mogoče kdo ve če obstaja kakšen .pdf -> .xls converter, ki bi opravil svoje delo kot je treba?
Ali bo treba vse pretipkavat.. :/

Najlepša hvala za informacije :)

Obstaja. :ok2
Mene pa neki druzga zanima. Kaj moram narest,da mi bo router prenašal povezavo tok hitro,kot je direkt na kablu. :confused
Sej nevem, če me kdo razume. Če vključim ta kabl,ki gre v router iz modema (a je UTP?) v računalnik,je hitrost prenosa podatkov 100(mbs ?),če je pa brezžično omrežje pa samo 54(karkoliže). :-D
Se da o kaj porihtat ali pač tko je in basta. :-D

_db_
13.12.2010, 12:51
Mene pa neki druzga zanima. Kaj moram narest,da mi bo router prenašal povezavo tok hitro,kot je direkt na kablu. :confused
Sej nevem, če me kdo razume. Če vključim ta kabl,ki gre v router iz modema (a je UTP?) v računalnik,je hitrost prenosa podatkov 100(mbs ?),če je pa brezžično omrežje pa samo 54(karkoliže). :-D

Kater pa? :D

Bubrek
13.12.2010, 13:22

Vzameš ethernet kabel, ga olupiš. Isto narediš z wireless antenami. Te oviješ potem okoli mrežne kartice in bo delalo. Če imaš pa notranje antene potem ti pa ni pomoči.

Sarkazem off.

Resno sedaj naprej. S 100mbit/s komunicira tvoja mrežna kartica z routerjem/modemom/... Do "modema" pride pa takšna linija kot jo plačuješ. Če hočeš imeti 100 mbit/s linijo bo treba seči globlje v žep v kolikor imaš možnost priklopa na optično omrežje.

e34td
13.12.2010, 13:27
Recimo:
- http://www.anypdftools.com/pdf-to-excel-converter.html
ali pa
http://www.cogniview.com/
ali pa
http://www.pdftoxlsconverter.net/

Tega je pa res dost. jest sm sam mal pogooglu. Tm,ene tri sec,k mam počasno povezavo pa to. :-D

e34td
13.12.2010, 13:29
Vzameš ethernet kabel, ga olupiš. Isto narediš z wireless antenami. Te oviješ potem okoli mrežne kartice in bo delalo. Če imaš pa notranje antene potem ti pa ni pomoči.

Sarkazem off.

Resno sedaj naprej. S 100mbit/s komunicira tvoja mrežna kartica z routerjem/modemom/... Do "modema" pride pa takšna linija kot jo plačuješ. Če hočeš imeti 100 mbit/s linijo bo treba seči globlje v žep v kolikor imaš možnost priklopa na optično omrežje.

Optika ja ... :-D
Pravjo da bo pr nas ... hudiča,sej je že,ma ne tuki k jest živim. ja,globlje v žep definitivno. Tko,globlje za ene 100K €,kolikor stane stanovanje v naselju kjer majo optiko. :-D
Ja nč,pol nej bo pa tko,kot je zdej. :ok2

Luj
13.12.2010, 16:28

na kratko:
Tko pač je. In še to le v teoriji. :confused

Na dolgo:
Okabljene mrežne lahko komunicirajo 100M ali 1G - večina ruterjev in svičev je 100M, večina novih kartolin pa je 1G in delajo na nižji hitrosti.(najpočasnejša naprava diktira tempo)

Wireless pa večina ruterjev in kartolin po naših domovih deluje na 54M - ampak teh 54M je teorija. Prenos je v resnici še precej nižji. :damn

Prvi pogoj ti je wireles kartolina u compu - in če je ta deklarirana na 54M, potem ne bo profita. Če je deklarirana na več, potem obstojajo ruterji, ki zmorejo več. ampak v praksi bo to zelo težko doseči. :jok

Če se ti gre za prenos podatkov med lokalnimi mašinami bo giga svič, giga kartoline po vseh mašinah in povezava preko kablov rešila probleme. :beer

Če pa si želiš konkretnejših hitrosti pri dostopu do neta je pa tako: V kruti realnosti ima velika večina počasnejše linije, kot ti jo omogoča navaden ruter preko wireless-a. Če bi tu hotel kaj pridobiti rabiš priklop na optiko 100/100. In potem rabiš menjat ruter in mrežno na compu, da ti bo tvoj comp z ruterjem komuniciral hitreje od 54M. Če ti to še ni dovolj potem pa se znajo stvari drastično podražati (komercialni dostopi preko optike - 100/100 so best effort - ni zagotovila, da res delajo na tej hitrosti) :damn:fight:crazy:eek:frown:jok

še enkrat na kratko:
54M je standard za wireless naprave.

e34td
13.12.2010, 19:46
Jest mam tok slab računalnik, da si zasluži samo črke RAČ od cele besede,ampak dela in jaz dokler dela nemenjam. :ok2
Še neki me zanima. Spomnim se včasih mi je dolvlekel (mater mu milu,pa kdo se je spomnu to besedo) "zelo hitro". Torej recimo od 300-500kb/s (odvisno od sejalcev),ma zdej pride tm do 115,pa pade na 100 in potem niha tam vmes. Ugavnem,za eno risanko dol povlečt,je to kr neki časa. Ponavljam še enkrat. Imam prenosnik,star 4 leta (ja vem,bi zamenjal,pa se mi ga nemenja :-D ),prostora je tko,mal recimo.
Če popečem slike,filme in podobno sr...,bo prenos kaj hitrejši?
Še to,k sm glih v naletu. Na kakšni temperaturi vam delajo prenosniki,k jest mam občutek, da se moj počasi transformira v steklokeramično ploščo. Še malo,a bom med deskanjem po spletu na računalniku še kavico skuhal. :-D

criptus
14.12.2010, 10:42
e34td

nesi pečko k enemu ki ima kompresor in PAZLJIVO spihaj notranjost skozi odprtine, ki jih vidiš na vseh koncih RAČ-a. Hajca se ti zaradi prahu.

4 leta star prenosik ni za menjat, moj jih ma še več. Daj gor frišno kopijo XP pa ne pozabi formatirat komplet particije. Boš vidu do o boljš...

mateus
14.12.2010, 12:03
e34td

nesi pečko k enemu ki ima kompresor in PAZLJIVO spihaj notranjost skozi odprtine, ki jih vidiš na vseh koncih RAČ-a. Hajca se ti zaradi prahu.

4 leta star prenosik ni za menjat, moj jih ma še več. Daj gor frišno kopijo XP pa ne pozabi formatirat komplet particije. Boš vidu do o boljš...

Res je - po mojih dosedanjih izkušnjah (vsaj pri dveh hp-jih od kolegov je tako) je treba laptopa praktično 1x letno odpreti in prepihati, ker drugače kar zmrzuje in se začne spontano ugašat itd. Med hladilnikom cpu-ja in zunanjo zračno režo se prah zbije dobesedno v kompaktno izolacijo, kot "filc"..ne vem, kako drugače povedat:ok2.

e34td
14.12.2010, 13:00
Kristalno jasno. :-D
Že na zunaj je bolj tko... No,sej veste kako je k maš otroka. Sem prepričan,da bi se ena povprečna afganistanska družina lahko najedla,kaj vse bi tuki gor najdu. :crazy
No,enkrat sem že spraševa,pa bom še enkrat. koliko pride,da komu, ki se dejansko s tem ukvarja nesem čistit računalnik. Na čiščenje mislim prah,drobtine,lasje,dlake,... Sej v končni fazi mam jest najmanj las v družini,sem pa zato kosmat kot pes. :-D
Če je drago,ga sam odprem. Sej pajser mam,sikiro sem lani kupil,macolo bom si pa sposodil. To je moje orodje za finomehaniko. :ok2

mateus
14.12.2010, 13:08
Če nimaš kakšnega kolega, ki ti bo naredil za :beer, ga raje sam odpri. Sicer ne vem, koliko si vešč tem stvarem, ampak vseeno - "strokovnjak" ti bo mimogrede računal..ne vem - preveč:ok2. Na googlu si najdi "disassembly guide", kjer imaš lepo opisan postopek, katerih vijakov se moraš lotit itd. Ponavadi je treba samo tipkovnico odstranit in prideš do procesorja - tu je pa itak največ umazanije:ok. Kateri computer pa imaš?

e34td
14.12.2010, 13:51
Acer aspire5100. Sej neki sm enkrat že najdu. Ah,sej bom itak sam. Sej sm mal tehničn tip. Enkrat sm mel eno punco,k je hodila na kemijsko za kemijskega tehnika. Torej,vsaj od takrat mi je malo tehnike ostalo. Pol kemije pa pol tehnike. :ok2

mateus
14.12.2010, 14:04
Evo: http://www.insidemylaptop.com/taking-apart-acer-aspire-5100-laptop/
Najbrž tudi tvoj zgleda tako kot tale na sliki, kjer je odstranjen ventilator:ok. Tebi ni treba odstranit hard diska, lahko pa tipkovnico - kar boš stresel ven, pa daj na balkon. Bodo vrabčki zelo veseli:laugh.

Wolf
16.12.2010, 16:26
@e34td
Kot so že moji predhodniki povedal.
Softere:
Če narediš defrag in pa disc cleanup boš malo "počistil" disk. Najbolj pa pomaga format diska + na novo naložiti sistem.
Zunaj ga lahko za začetek obrišeš z vlažno krpo in malo čistila, dobro zbrišeš nato pa posesaš s sesalcem z najožjim nastavkom (tipkovnico, reže...). Za podrobnejše čiščenje pa odpret računalnik, posesat, spihat, lopatice ventilatorja malo ščistit z palčko za ušesa/nos.
Boš pa verjetno potreboval set finomehaničnih izvijačev. Še najbolj te lahko zafrknejo s kakim izredno majhnim torksom, ki ga je najtežje dobiti. Veliko uspeha in ni treba bit ne vem kak tehničen tip za to delo.
Lp

xonline
17.12.2010, 18:11
@e34td

.... če narediš defrag in pa disc cleanup boš malo "počistil" disk....

Lp

Ta zadeva fanj dela:

http://system-cleaner.comodo.com/

notranjc
18.12.2010, 16:01
Lep pozdrav iz zasnežene Cerknice:)

Prosim za pomoč, kako bi tale posnetek spravil na disk iz RTVSLO portala

http://tvslo.si/predvajaj/pogledi-slovenije/ava2.90839018/

Če ga naprimer dobim v taki obliki(glej link spodaj) ni potem problema,ga potem samo prilepim v ta snemalnik
GetASFstream in posnamem na disk...v tako obliko pa ga ne znam convertirat:confused

rtsp://helix10.rtvslo.si/31/66/Rekreacijax200905062004x450000x384x288x.wmv Lahko mi ga spravite samo v to obliko pa sem zmagal:ok2

Že v naprej se vam zahvaljujem:beer

Lp. David

M_power
19.12.2010, 14:13
Ker dobim tukaj več informacij in bolj uporabnih kot na računalniških forumih me aznima če se kdo ukvarja z brezžičnimi povezavami in temi stvarmi brez kablov seveda....

Iščem za moj sprejemnik za radijsko vodena letala nov kabel brez "boda" na koncu...

Rabil bi tak kabel da se ga da naročit v sloveniji

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350288304395&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Ne da mi se za teh par € naročat preko ebay-a ker mislim da se to dobi tudi kje v slo ? Če kdo ve kje naj pove ? Pa kabel ne rabi imet na obeh koncih konektorje lahko je samo na enem.

Peter™
19.12.2010, 15:20
Ker dobim tukaj več informacij in bolj uporabnih kot na računalniških forumih me aznima če se kdo ukvarja z brezžičnimi povezavami in temi stvarmi brez kablov seveda....

Iščem za moj sprejemnik za radijsko vodena letala nov kabel brez "boda" na koncu...

Rabil bi tak kabel da se ga da naročit v sloveniji

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350288304395&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Ne da mi se za teh par € naročat preko ebay-a ker mislim da se to dobi tudi kje v slo ? Če kdo ve kje naj pove ? Pa kabel ne rabi imet na obeh koncih konektorje lahko je samo na enem.

http://www.rcsvet.si/34-rc-rezervni-deli

Pošlji povpraševanje na info@rcsvet.si

M_power
19.12.2010, 20:45
Sem že dobil hvala !

duhec
19.12.2010, 21:58
Jao, mene zajebava en PC.

Da opisem problem: znanci so me prosili, da jim formatiram PC, ker se je eno jutro pac odlocil, da ne najde vec diska z operacijskim sistemom. Pac, DISK BOOT ERROR, INSERT DISK. Al neki tazga.

No skratka, obnovim particije, resim podatke, naredim en "zero pass" s Kill Diskom (zradira disk in postavi vse sektorje na 0), s setupom od Win XPjev naredim na enem fizicnem disku eno malo C in eno vecjo D particijo, nalozim XPje na C, na D prekopiram resene podatke, update-am vse kar je za update-at in po kakem tretjem reset spet zblodi particije.

Aha, si misli duhec, sigurno je kriv RAM ali disk. Nc, zazenem jst dolge "thorough" teste za RAM oziroma HD in glej ga zlomka, ne najde nc. :confused

Potem sm se enkrat nalozil vse skupaj in PC vrnil, glede na to, da je po 10ih restartih se vedno deloval. No par dni nazaj so me poklicali, da se je zgodilo spet isto. :frown

Mi zna kdo namignit v katero smer naj gledam? Kaj bi se lahko preveril..

RAMa imajo enih 3gb (ne vem kolko modulov), disk pa en od 500GB. Sm ze studiral, da bi naredu samo eno particijo, ma po moje to ne bo resitev.

Bubrek
19.12.2010, 22:07
A v biosu, ko se to zgodi normalno vidiš diske. Ker lahko ga matična kaj biksa. V tem primeru bi mogoče bilo dobro pogledati za novim biosom ali pa po kakšnih forumih, če je imel s to plato kdo že tak problem. Sem pa imel že sam 1x podoben primer in na koncu ugotovil, da je bil kabel od diska zanič. Jaz pa sem se 3 dni z glavo v steno zabijal :) Preveri, tudi če je napajalni kabel vredu, da ni slučajno konektor skurjen in vsake toliko samo linija od diska odleti. Tudi to že doživel :-D

duhec
19.12.2010, 22:19
Kable nism preveril, to je res. Mogoce bi moral tudi jst nehat butat z glavo ob zid in raje odpret skatlo. :-D

Hec na stran, bom preveril se tole dvoje pa pol porocal. :ok

edit: ne verjamem pa, da lahko zaradi napajalnega kabla pomesa particije. In itak so komponente znotraj skatle ponavadi fiksne.

Bubrek
19.12.2010, 22:56
Aja če zmeša particije potem je bolj težko kaj s kablom. Sem slabo prebral in mislil, da disk kar na 1x odleti. Ram se mi zdi bolj malo verjeten. Ali je disk ali pa plata. Bo pa kak heavy professional user povedal, kaj je narobe :-D

driv3r_86
20.12.2010, 10:34
Evo še bom jaz nekaj vprašal za kolega, ker sem sam obupal nad njegovo kišto.:crazy

Imam težavo, da mi računalnik občasno zamrzne ob npr igranju iger, niti ni pomembna obremenitev (lahko zamrzne tudi, ko sem v meniju igre). Kaže le sliko ob kateri se preneha odzivati, num lock ne reagira, alt-tab tudi ne, ctrl+alt+del tudi ne.

Zanimivo je, da se mi je to začelo dogajati odkar sem šel iz 64 na 32 bitni Windows 7. Torej sumim tudi gonilnike.

Testi, ki sem jih opravil:

Cpu - OCCT: brez problema
Cpu - linpack: brez problema
Gpu- OCCT: brez problema

Power supply nisem upal testirati. http://www.slo-filesharing.com/forum/images/smiles/icon_lol.gif

Hotel sem narediti še test rama z memtestom, ampak se vmes naključno neha odzivati, čeprav še lahko resetiram z ESC ali ctrl+alt+delete. Enako se zgodi v windows memory diagnostic, le da je tam poteben restart (ne reagira nič). Tukaj sumim, da je kriv različen ram. Posamezno palčk žal ne morem testirati, ker je kišta v garanciji.

Drug "problem" je še ob zagonu in sicer zagon s power gumbom (pri restartu se to ne dogaja), poženejo se ventilatorji in vse, ampak zaslon gre v spanje za kakšnih 20 sekund, nato se prižge in prikaže main screen plate, sam zagon windowsa je hiter.

Sumim torej napajalnik, rame ali plato.

Kaj naj naredim? Star je 4 mesece. Ali naj grem uveljavljati garancijo (kupljen je bil pri bofu oz big bangu), kljub temu, da računalnik načeloma deluje ok, le na čase zašteka (razen težav z zagonom oz vklopom)?

Specifikacije:

Matična plošča: Asrock G31M-S S775
Procesor: Intel Core2 Duo E7500 2,93GHz
Pomnilnik: 3GB (2GB Kingston +1GB Apacer), DDR2, 800MHz
Trdi disk: 1TB WD10EARS-00Z5B1, SATA2
Grafična kartica: ATI HD5670 512MB
Napajalnik: LC420H 420W
Operacijski sistem:Windows 7 Ultimate (32 bit)

Prilagam še slike memory timingov.

http://www.shrani.si/f/2v/dc/2AyY6pTe/1.jpg

http://www.shrani.si/f/3s/MW/3pNOQPHa/2.jpg

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Mundas
20.12.2010, 12:35
Kot je sam napisal, če ima še garancijo naj ga kar nese pa naj se oni brihtajo. Ko je pa ne bo več se bo pa sam.

Mat xxl
20.12.2010, 13:49
Moj nasvet, kaj bi jaz naredil :

Prvič memorij nimaš na slotu 1 in 2 ampak na 1 in 3 , kar ni OK, ne bi pa smel biti v teoriji zato problem .

Sam predlagam, da Apacer memorijo slot 3 odstraniš in ponovno testiraš računalnik, nadgradi pa obvezno še BIOS in malo preglej nastavitve v biosu.

Sam bi obvezno zamenjal, pa naj dela BP ali pa ne še napajalnik, ker ta napajalnik, je bolj ko ne ŠROT za 17 EUR , nima npr. nujnega aktivnega PFC-ja, je skratka napajalnik katerega radi turijo v sestavljene računalnike, ker je poceni, ima 420 W , 12 cm ventilator, vse to, kar stranke rade slišijo, kaj je pa PFC pa še kaj, kar naj bi napajalnik imel, pa povprečen uporabnik itak ne ve za kaj se gre.

Link do tega napajalnika : http://www.zagrabi.si/artikel/17429/

Napajalnik za resno uporabo ni nikoli pod 50 eur in, ker sam, če že komu kdaj sestavimo kak komp. (redko) vstavljam le kvalitetne komponente, je temu primerna jasno cena sestavljene mašine, samo reklamacij pa skoraj nikoli ni, če pa so, pa pri takem napajalniku z aktivnim PFC jem odleti samo napajalnik, ne pa pol kište, kar je navadno pri takih napajalnikih, kot je tu vgrajen.

Tole je sicer moje mnenje in dopuščam, da se kdo ne strinja, ker sem tudi mnenja, da kupca, ki hoče poceni računalnik, in res poceni ugoden, sploh ne obravnavam, pač pa ga pošljem v Leclerc, Comtron ...... in tam dobi poceni, potrem pa če je še kak posloven uporabnik, kjer mu niso niti povedali, kaj je raid ipd, navadno kdaj prijoka, kako je izgubil maso podatkov ....., da o pocenskih ploščah Asrock sploh ne govorim, sam je niti zastonj ne vzamem zase.......... skratka, da se dobiti solidno mašino ugodno, poceni pa samo tako sestavljeno z cenenimi kosi, kot pravi pregovor.....koliko denarja toliko muzike !!!

driv3r_86
20.12.2010, 14:37
Kot je sam napisal, če ima še garancijo naj ga kar nese pa naj se oni brihtajo. Ko je pa ne bo več se bo pa sam.
Bo verjetno še najboljše, čeprav vprašanje kako testirajo in bo pri njih mogoče brez problema. :laugh

Moj nasvet, kaj bi jaz naredil :

Prvič memorij nimaš na slotu 1 in 2 ampak na 1 in 3 , kar ni OK, ne bi pa smel biti v teoriji zato problem .

Sam predlagam, da Apacer memorijo slot 3 odstraniš in ponovno testiraš računalnik, nadgradi pa obvezno še BIOS in malo preglej nastavitve v biosu.

Sam bi obvezno zamenjal, pa naj dela BP ali pa ne še napajalnik, ker ta napajalnik, je bolj ko ne ŠROT za 17 EUR , nima npr. nujnega aktivnega PFC-ja, je skratka napajalnik katerega radi turijo v sestavljene računalnike, ker je poceni, ima 420 W , 12 cm ventilator, vse to, kar stranke rade slišijo, kaj je pa PFC pa še kaj, kar naj bi napajalnik imel, pa povprečen uporabnik itak ne ve za kaj se gre.

Link do tega napajalnika : http://www.zagrabi.si/artikel/17429/

Napajalnik za resno uporabo ni nikoli pod 50 eur in, ker sam, če že komu kdaj sestavimo kak komp. (redko) vstavljam le kvalitetne komponente, je temu primerna jasno cena sestavljene mašine, samo reklamacij pa skoraj nikoli ni, če pa so, pa pri takem napajalniku z aktivnim PFC jem odleti samo napajalnik, ne pa pol kište, kar je navadno pri takih napajalnikih, kot je tu vgrajen.

Tole je sicer moje mnenje in dopuščam, da se kdo ne strinja, ker sem tudi mnenja, da kupca, ki hoče poceni računalnik, in res poceni ugoden, sploh ne obravnavam, pač pa ga pošljem v Leclerc, Comtron ...... in tam dobi poceni, potrem pa če je še kak posloven uporabnik, kjer mu niso niti povedali, kaj je raid ipd, navadno kdaj prijoka, kako je izgubil maso podatkov ....., da o pocenskih ploščah Asrock sploh ne govorim, sam je niti zastonj ne vzamem zase.......... skratka, da se dobiti solidno mašino ugodno, poceni pa samo tako sestavljeno z cenenimi kosi, kot pravi pregovor.....koliko denarja toliko muzike !!!

Glede slotov sem tudi jaz gledal, ampak v enih programih napiše, da sta v 1 in 2, v Everestu pa drugače. Kot rečeno kište ne sme odpreti.

Glede napajalnika se strinjam, ampak pravi, da mu je vseeno kaj "odleti" dokler je v garanciji, ko ta poteče pa bo menjal.

No najboljša varianta je, da nese računalnik na servis in bo kar bo. :-D

mateus
20.12.2010, 15:13
Mogoče je pa O.K. da ima rame v slotu 1&3, da delata v dual channel načinu..? Jaz imam ASUS P5Q PRO plato in imam isto rame vstavljene:ok. Jaz bi v tem primeru vzel en modul ven in mašino ponovno stestiral, ker mi ni najbolj všeč, da sta notri različna modula..Aja, kište se ne sme odpirati? Pol pa naj uveljavlja garancijo - naj zrihtajo bemumiša!

Mat xxl
20.12.2010, 16:53
Bo verjetno še najboljše, čeprav vprašanje kako testirajo in bo pri njih mogoče brez problema. :laugh

Glede slotov sem tudi jaz gledal, ampak v enih programih napiše, da sta v 1 in 2, v Everestu pa drugače. Kot rečeno kište ne sme odpreti.

Glede napajalnika se strinjam, ampak pravi, da mu je vseeno kaj "odleti" dokler je v garanciji, ko ta poteče pa bo menjal.

No najboljša varianta je, da nese računalnik na servis in bo kar bo. :-D

Samo kako so lahko različne memorije noter tlačili ???? naj mu dajo dve enake memorije !!! Morda delata 2 kanalno ( nisem preverjal) .... morda lahko v biosu nastavi, da naj ne delata 2 kanalno ...... :ok

Optimus Prime
22.12.2010, 21:59
Šrot plato si/je kupil sedaj pa imaš :laugh

To je pa to, ko hočeš prišparat 10-30€ na kompu in greš v te trgovine kupovat :napaka

Te rami niso prebavljivi za to plato, to je vse :ok

xonline
23.12.2010, 13:14
Mogoče je pa O.K. da ima rame v slotu 1&3, da delata v dual channel načinu..? ....

V navodilih piše:

"G31M-GS / G31M-S motherboard provides two 240-pin DDR2 (Double Data Rate 2)
DIMM slots, and supports Dual Channel Memory Technology. For dual channel
configuration, you always need to install two identical (the same brand, speed, size
and chip-type) memory modules in the DDR2 DIMM slots to activate Dual Channel
Memory Technology. Otherwise, it will operate at single channel mode"

Se strinjam z @mateus in Mat xxl ... kar na servis, pa zraven vzemi User Manual, stran 16. Upam, da so tam na servisu pismeni.

Mat xxl
23.12.2010, 23:14
Potem , če je to res, samo stran od teh šalabajzerjev, sestavijo tak comp in če res dela v 2 kanalni tehniki, oni pa vsatavijo 2 različne memorije.... :crazy:crazy:crazy, saj ne rečem, da bi morale biti memorije med sebojno uparjene, samo enake in iz iste serije pa že ..... :ok

Nesi nazaj naj šalabajzerji zamenjajo memorije z 2 enakimi !!!! :ok

loty1825
24.12.2010, 14:25
Kable nism preveril, to je res. Mogoce bi moral tudi jst nehat butat z glavo ob zid in raje odpret skatlo. :-D

Hec na stran, bom preveril se tole dvoje pa pol porocal. :ok

edit: ne verjamem pa, da lahko zaradi napajalnega kabla pomesa particije. In itak so komponente znotraj skatle ponavadi fiksne.

Povej malo bolj točno kaj to pomeni, da pomeša particije? A se zamenjata C in D med sabo?:-D

A ostanejo vse datoteke in mape na disku, tako da jih lahko "rešiš" s kopiranjem na drug disk, ali vse zgine in moraš podatke reševati s kakšnim programom, ki je namenjen za iskanje izgubljenih podatkov?

duhec
24.12.2010, 14:45
:-D

Disk na enkrat postane ena sama puscava brez particij. Datoteke moram resevat z namenskim programom, drugace ne gre. In vedno lahko ponovno vzpostavim ali samo C ali samo D particijo, skupaj ne gre.

Mape in datoteke, dolge ali kratke, ostanejo neposkodovane.

Kot, da bi neki MBR zjebalo.

RS6
24.12.2010, 14:50
Eno pomoč bi rabil zopet..
Hočem nekaj iz interneta shranit na svoj računalnik ( Na namizje naprimer ).. In na vsake toliko fašem tole obvestilo
http://www.shrani.si/f/2B/p2/1ZM4hnMX/untitled.jpg
Dam OK in potem še enkrat stisnem tipko za shranit
in potem fašem tole
http://www.shrani.si/f/C/Mr/3oz9l3Pr/untitled1.jpg
Seveda dam yes in zadevo shrani in zamenja že z obstoječo.
Tist fajl, ki ga je kao shranu prvič je velik 0kb .. Zato, ga hoče zamenjat z že '' istim '' fajlom..
Kako naj te administratorske pravice in kje nastavim?
Imam Windows 7 in pa nobenega dodatnega userja.. Samo jaz... -.-

loty1825
24.12.2010, 15:09
Zanimivo je, da se mi je to začelo dogajati odkar sem šel iz 64 na 32 bitni Windows 7. Torej sumim tudi gonilnike.

Hotel sem narediti še test rama z memtestom, ampak se vmes naključno neha odzivati, čeprav še lahko resetiram z ESC ali ctrl+alt+delete.

Memtest ne teče v Windowsih in gonilniki tu nimajo veze, tako da gonilniki niso krivi.

Drug "problem" je še ob zagonu in sicer zagon s power gumbom (pri restartu se to ne dogaja), poženejo se ventilatorji in vse, ampak zaslon gre v spanje za kakšnih 20 sekund, nato se prižge in prikaže main screen plate, sam zagon windowsa je hiter.

Tole mi še najbolj smrdi po slabi matični plošči.

Sumim torej napajalnik, rame ali plato.

Lahko bi bilo praktično karkoli od strojne opreme, lahku tudi grafična ali celo disk. Glede na to, da je računalnik v grananciji, pa bi jo bilo škoda izgubit. In brez odpiranja kište in menjavanja delov bo težko ugotovit, kje je res problem.

Najboljš ga je nest nazaj pod garancijo, ampak ne v Big Bang, rajši direktno na pooblaščen servis. Tako bo zadeva verjetno rešena prej, če bodo pa preveč zavlačevali, jim boš lahko pa direktno moril. Če boš moril trgovca v Big bangu, pa itak ne bo vedel drugega povedat, kot da je bil računalnik poslan na servis. Pa še velika možost je, da bodo na servisu samo malo prižgali računalnik, češ saj deluje in ga kar vrnili nazaj, brez da bi ga zrihtali, boš spet zgubljal čas s ponovnim pošiljanjem na servis. Če neseš sam na servis, pa lahko zahtevaš na telefon serviserja, ki je imel računalnik v popravilu in mu lahko razložiš, kaj vse si že probal, tako tudi njemu olajšaš delo in s tem skrajšaš čas popravila in imaš računalnik prej nazaj.

Glede kombinacij RAM-a 2GB+1GB v dual channel sistemih, ki se jih prodaja povsod malo morje, pa jst itak ošpice dobim:damn. Meni se zdi to majhen nateg, saj prodajajo stvar, ki ni izkoriščena tako, kot bi lahko bila. Sam imam rajši 2x1GB, pa vsaj vem, da je moj RAM izkoriščen, kot mora bit. Tistih 1GB zraven, če upoštevamo, da potem ne deluje v dual channelu, ni niti ommbe vreden zraven, se pa za povprečnega kupca sliši bolje, ker je pač več. Še bolje je pa imet 2x2GB, ampak tega se pa proizvajalci dokaj izogibajo, ker 32-bitni operacijski sistemi ne zazanajo vseh 4GB, 64-bitnih se pa še vedno radi izogibajo, ker še znajo bit težave pri gonilnikih, predvsem, če hočemo priključit kakšno malo starejšo napravo za katero se prozivajalcu ni dalo delati 64-bitnih gonilnikov. Pa še starih zalog 1GB ploščic se po mojem tako rešujejo. Je pa po moje, če se kupcu zdi 2x1GB premalo za teh nekaj evrov več še vedno bolje met 3,6GB za ceno 4GB, kot pa 3GB za ceno: 3GB :ok2.

Drugače vgradnja dveh različnih RAM-ov tako po velikosti, kot po proizvajalcu, sama po sebi žal ni zadosten razlog za uveljavljane garancije. Nenazadnje 3GB vgrajujejo tudi vsi svetovno priznani proizvajalci od toshibe, do Acerja itd... Razlog za garancijo je samo, če RAM ne deluje kot bi moral. Če pa zaradi konfiguracije dual channel ne deluje, RAM pa deluje stabilno, ti ne bo nihče priznal garancije. Če bi bilo tako, bi lahko kakšnih 50% kupcev računalnikov v zadnjem letu po celem svetu za to uveljavljalo garancijo. Seveda ni so proizvajalci računalnikov tako zabiti, da bi to dopustili.

loty1825
24.12.2010, 15:19

Disk na enkrat postane ena sama puscava brez particij. Datoteke moram resevat z namenskim programom, drugace ne gre. In vedno lahko ponovno vzpostavim ali samo C ali samo D particijo, skupaj ne gre.

Mape in datoteke, dolge ali kratke, ostanejo neposkodovane.

Podoben problem sem imel enkrat pred leti. Po naključnem številu ponovnih zagonov so particije vedno izginile. Računalnik je bil še v garanciji in se nisem s tem preveč ukvarjal, tako da ne vem niti se ne spomnim več, ali je particije prav pobrisalo ali pa je brisalo samo MBR ali mogoče boot sector,.... Je pa šlo za napako na disku in sem dobil novega pod garancijo, tako da jaz bi stavil na disk. Stestiraj disk z orodjem za testiranje od proizvajalca diska, če bo javilo kakšno napako.

Da ugotoviš, če briše samo MBR, ga lahko pa poskušaš popravit. Navodil za to je naredit je, če malo pogooglaš koikor hočeš, npr. tule (http://articles.techrepublic.com.com/5100-10878_11-6031733.html). Seveda pa to ne bo odpravilo napake, ki pobzroča brisanje, boš pa lahko ugotovil, če res briše MBR.

duhec
24.12.2010, 15:38
Bom preveril, ko dobim nazaj PC. :ok

Pa SMART parametri so tudi zelo zdravi.

driv3r_86
24.12.2010, 15:55
Evo še bom jaz nekaj vprašal za kolega, ker sem sam obupal nad njegovo kišto.:crazy
Karavana se nadaljuje, ampak zdaj je celo javilo nekatere napake. :laugh

The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x0000008e (0xc0000005, 0x92c512a7, 0x9b27c794, 0x00000000). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP. Report Id: 122310-18718-01.

in

Description
A problem with your video hardware caused Windows to stop working correctly.

Problem signature
Problem Event Name: LiveKernelEvent
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1060

Extra information about the problem
BCCode: 117
BCP1: 86123510
BCP2: 920C3924
BCP3: 00000000
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

ter

Problem signature
Problem Event Name: BlueScreen

BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: 92C512A7
BCP3: 9B27C794
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Torej lahko na servisu našteje komplet zadev... ? :rofl Bojo zgleda pol računalnika menjali (če bodo:laugh):crazy :-D

xonline
24.12.2010, 20:38

Na-a, ni težava v MBR, težava je v disku. Nič novega ... ven z njim in drugega noter.

A je mogoče Maxtor?

xonline
24.12.2010, 20:47
Karavana se nadaljuje, ampak zdaj je celo javilo nekatere napake. :laugh

A lahko tisto memory.dmp datoteko dobim sem v pregled?

Tole mi je zanimivo: A problem with your video hardware caused Windows to stop working correctly.

How to: http://windows7themes.net/how-to-open-dmp-files-in-windows-7.html

Optimus Prime
24.12.2010, 20:50
Je pa šlo za napako na disku in sem dobil novega pod garancijo, tako da jaz bi stavil na disk. Stestiraj disk z orodjem za testiranje od proizvajalca diska, če bo javilo kakšno napako.

Da ugotoviš, če briše samo MBR, ga lahko pa poskušaš popravit. Navodil za to je naredit je, če malo pogooglaš koikor hočeš, npr. tule (http://articles.techrepublic.com.com/5100-10878_11-6031733.html). Seveda pa to ne bo odpravilo napake, ki pobzroča brisanje, boš pa lahko ugotovil, če res briše MBR.

Vidim da mešaš klobase, hruške, paštete pa pečenice pa še ne vem kaj poleg :laugh

Bom preveril, ko dobim nazaj PC. :ok

Pa SMART parametri so tudi zelo zdravi.

To si ti samo misliš, ker še rasteš :ok

Na-a, ni težava v MBR, težava je v disku. Nič novega ... ven z njim in drugega noter.

A je mogoče Maxtor?

Edini nekak konstruktivni odgovor in verjem da nima nobene veze katere znamke je :ok

xonline
24.12.2010, 20:55
Eno pomoč bi rabil zopet..
Hočem nekaj iz interneta shranit na svoj računalnik ( Na namizje naprimer ).. In na vsake toliko fašem tole obvestilo
http://www.shrani.si/f/2B/p2/1ZM4hnMX/untitled.jpg

NOD32?

Sicer pa -

KLIK (http://windows7forums.com/windows-7-networking/4528-permission-modify-files-network-location.html)

xonline
24.12.2010, 20:59
Edini nekak konstruktivni odgovor in verjem da nima nobene veze katere znamke je :ok

Ehm, hvala :ok

Tisto z odebeljenim - nič proti znamki, samo moj spomin na enak primer, ne tako daleč nazaj.

duhec
24.12.2010, 21:11
Naj te samo spomnem na IBMove diske, pametnjakovich.

RS6
24.12.2010, 21:22
Nod pomoje ni.. Sicer imam 3.0
Sem naredil tisto na linku ;) Hvala.. Upam, da bo zdej zaleglo :)
Hvala xonline!

Optimus Prime
24.12.2010, 21:39
Naj te samo spomnem na IBMove diske, pametnjakovich.

In ti si se spomnil sedaj na diske, za katere ti je verjetno tvoj pradedek govoril, kaj so bili. Za razliko od tebe jaz vem kaj in kako :ok
In še neki bi dodal, ko že ne morem iz sebe a ne:

"Wooow pametnjakovič, You Can Read the Brochure" :umruodsmeha

Optimus Prime
24.12.2010, 21:41
Nod pomoje ni.. Sicer imam 3.0
Sem naredil tisto na linku ;) Hvala.. Upam, da bo zdej zaleglo :)
Hvala xonline!

Nod 3 ima napake, presedlaj raje na 4, razen če še vedno uporabljaš 3-ko zarad cracka ;)

driv3r_86
24.12.2010, 22:19
A lahko tisto memory.dmp datoteko dobim sem v pregled?

Tole mi je zanimivo: A problem with your video hardware caused Windows to stop working correctly.

How to: http://windows7themes.net/how-to-open-dmp-files-in-windows-7.html

Sem mu dal navodila, če mu rata bom potem posredoval sem. :-D

driv3r_86
24.12.2010, 23:19
Sem mu dal navodila, če mu rata bom potem posredoval sem. :-D

Mu je ratalo, meni pa zdaj ni ratalo, da bi prilepil .doc, zato bom kopiral. :napaka :-D

Microsoft (R) Windows Debugger Version 6.12.0002.633 X86
Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved.

Loading Dump File [C:\Windows\MEMORY.DMP]
Kernel Summary Dump File: Only kernel address space is available

Symbol search path is: SRV*C:\Tools\Symbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
Executable search path is:
Windows 7 Kernel Version 7600 MP (2 procs) Free x86 compatible
Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS
Built by: 7600.16617.x86fre.win7_gdr.100618-1621
Machine Name:
Kernel base = 0x82c3f000 PsLoadedModuleList = 0x82d7e570
Debug session time: Thu Dec 23 08:04:59.056 2010 (UTC + 1:00)
System Uptime: 2 days 22:19:52.884
Loading Kernel Symbols
...............................................................
................................................................
.....................
Loading User Symbols
PEB is paged out (Peb.Ldr = 7ffdc00c). Type ".hh dbgerr001" for details
Loading unloaded module list
..................
0: kd> !analyze
* *
* Bugcheck Analysis *
* *

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 8E, {c0000005, 92c512a7, 9b27c794, 0}

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for atikmdag.sys
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for atikmpag.sys
Probably caused by : atikmdag.sys ( atikmdag+4a2a7 )

Followup: MachineOwner
---------

0: kd> !analyze -v
* *
* Bugcheck Analysis *
* *

KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED (8e)
This is a very common bugcheck. Usually the exception address pinpoints
the driver/function that caused the problem. Always note this address
as well as the link date of the driver/image that contains this address.
Some common problems are exception code 0x80000003. This means a hard
coded breakpoint or assertion was hit, but this system was booted
/NODEBUG. This is not supposed to happen as developers should never have
hardcoded breakpoints in retail code, but ...
If this happens, make sure a debugger gets connected, and the
system is booted /DEBUG. This will let us see why this breakpoint is
happening.
Arguments:
Arg1: c0000005, The exception code that was not handled
Arg2: 92c512a7, The address that the exception occurred at
Arg3: 9b27c794, Trap Frame
Arg4: 00000000

Debugging Details:
------------------

EXCEPTION_CODE: (NTSTATUS) 0xc0000005 - The instruction at 0x%08lx referenced memory at 0x%08lx. The memory could not be %s.

FAULTING_IP:
atikmdag+4a2a7
92c512a7 ff7020 push dword ptr [eax+20h]

TRAP_FRAME: 9b27c794 -- (.trap 0xffffffff9b27c794)
ErrCode = 00000000
eax=00000000 ebx=92f6f194 ecx=86940a20 edx=92f71e78 esi=86940a20 edi=86b97008
eip=92c512a7 esp=9b27c808 ebp=9b27c814 iopl=0 nv up ei pl zr na pe nc
cs=0008 ss=0010 ds=0023 es=0023 fs=0030 gs=0000 efl=00010246
atikmdag+0x4a2a7:
92c512a7 ff7020 push dword ptr [eax+20h] ds:0023:00000020=????????
Resetting default scope

DEFAULT_BUCKET_ID: VISTA_DRIVER_FAULT

BUGCHECK_STR: 0x8E

PROCESS_NAME: dwm.exe

CURRENT_IRQL: 0

LAST_CONTROL_TRANSFER: from 82ce68e9 to 82d10574

STACK_TEXT:
9b27c304 82ce68e9 0000008e c0000005 92c512a7 nt!KeBugCheckEx+0x1e
9b27c724 82c75386 9b27c740 00000000 9b27c794 nt!KiDispatchException+0x1ac
9b27c78c 82c7533a 9b27c814 92c512a7 badb0d00 nt!CommonDispatchException+0x4a
9b27c794 92c512a7 badb0d00 92f71e78 00000001 nt!Kei386EoiHelper+0x192
WARNING: Stack unwind information not available. Following frames may be wrong.
9b27c814 92eb6515 00000000 00000015 86b82000 atikmdag+0x4a2a7
9b27c864 92eb671c 862820d8 00000000 00000000 atikmdag+0x2af515
9b27c884 92c1650b 9b27c8e8 00000000 862b4940 atikmdag+0x2af71c
9b27c8a0 8e8f7d34 862b48c0 9b27c8e8 82c0d6ee atikmdag+0xf50b
9b27ca0c 932af4f2 862b48c0 9b27ca4c 00000000 atikmpag+0x5d34
9b27ca34 932e30cd 9b27ca4c 00000000 9b51d008 dxgkrnl!DXGADAPTER::DdiSetVidPnSourceAddress+0x65
9b27cb88 932e17b2 a8d07400 0000000f 9b51d008 dxgkrnl!DXGADAPTER::UpdateModeWithPrimary+0xf1
9b27cc68 932e1293 00000000 00000001 00000001 dxgkrnl!DXGDEVICE::SetDisplayMode+0x2be
9b27cd18 95d781f0 002ff54c 002ff538 9b27cd34 dxgkrnl!DxgkSetDisplayMode+0x6a4
9b27cd28 82c7479a 002ff54c 002ff578 77c064f4 win32k!NtGdiDdDDISetDisplayMode+0x14
9b27cd28 77c064f4 002ff54c 002ff578 77c064f4 nt!KiFastCallEntry+0x12a
002ff578 00000000 00000000 00000000 00000000 0x77c064f4

STACK_COMMAND: kb

FOLLOWUP_IP:
atikmdag+4a2a7

SYMBOL_STACK_INDEX: 0

SYMBOL_NAME: atikmdag+4a2a7

FOLLOWUP_NAME: MachineOwner

MODULE_NAME: atikmdag

IMAGE_NAME: atikmdag.sys

DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP: 4cef1ec1

FAILURE_BUCKET_ID: 0x8E_atikmdag+4a2a7

BUCKET_ID: 0x8E_atikmdag+4a2a7

---------

* *
* Bugcheck Analysis *
* *

happening.
Arguments:

Debugging Details:
------------------

EXCEPTION_CODE: (NTSTATUS) 0xc0000005 - The instruction at 0x%08lx referenced memory at 0x%08lx. The memory could not be %s.

FAULTING_IP:
atikmdag+4a2a7

ErrCode = 00000000
atikmdag+0x4a2a7:
Resetting default scope

STACK_TEXT:
9b27ca34 932e30cd 9b27ca4c 00000000 9b51d008 dxgkrnl!DXGADAPTER::DdiSetVidPnSourceAddress+0x65
9b27cb88 932e17b2 a8d07400 0000000f 9b51d008 dxgkrnl!DXGADAPTER::UpdateModeWithPrimary+0xf1
9b27cc68 932e1293 00000000 00000001 00000001 dxgkrnl!DXGDEVICE::SetDisplayMode+0x2be
9b27cd28 82c7479a 002ff54c 002ff578 77c064f4 win32k!NtGdiDdDDISetDisplayMode+0x14

FOLLOWUP_IP:
atikmdag+4a2a7

---------

* *
* Bugcheck Analysis *
* *

happening.
Arguments:

Debugging Details:
------------------

FAULTING_IP:
atikmdag+4a2a7

ErrCode = 00000000
atikmdag+0x4a2a7:
Resetting default scope

STACK_TEXT:

FOLLOWUP_IP:
atikmdag+4a2a7

---------

loty1825
25.12.2010, 08:46
Vidim da mešaš klobase, hruške, paštete pa pečenice pa še ne vem kaj poleg :laugh

In kaj sem takšnega napisal? Pa razloži, kaj je hruška in kaj klobasa? :confused

Drugače tudi pri meni je bil Maxtor takrat. V bistvu so sloveli kot najbolj zanesljvi diski, ampak od takrat naprej nisem kupil nobenega več.

Optimus Prime
25.12.2010, 10:27
In kaj sem takšnega napisal? Pa razloži, kaj je hruška in kaj klobasa? :confused

Drugače tudi pri meni je bil Maxtor takrat. V bistvu so sloveli kot najbolj zanesljvi diski, ampak od takrat naprej nisem kupil nobenega več.

Glede na to da si ti verjetno imel 1-3 diska v življenju od Maxtorja ne moreš ocenit overall oceno da Maxtor je bljack :ok

Na tvoje in še na marsikatero presenečenje imajo maxtorji še največjo življensko dobo, ko pa zaruži zaruži hipoma, ni veliko predhodnih znamenj.

Bad block lista se nafila 3x hitreje, (FW se skorumpira nemudoma lahko že pri zagonu diska, saj glava zečetnega zapisa na FW področju na mikronski tehnologiji zajebe eno 0-lo in tako naprej, kaj več o FW pa ne mislim govorit, ker to je znanost...) kot pri ostalih znamkah in zato tudi nemudoma odpove. Translacija in regeneracija podatkov je otežena, ampak z PRO orodjem se da ;)

PS: Hruška je sadje, klobasa je mesni izdelek :laugh

xonline
25.12.2010, 10:36
Mu je ratalo, meni pa zdaj ni ratalo, da bi prilepil .doc, zato bom kopiral. :napaka :-D

No, mislim, da sedaj bolj natanko vemo, kako in kaj.

Mislim, da sta naletela na povsem specifično napako, ki se ji reče ATI grafična kartica. Več o temu tukaj:

http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/w7hardware/thread/94dbd5a5-4ba0-40cb-99d7-70cf14ffa5c3

Nekje na netu obtaja tudi atikmdag.sys Fix, vendar ne vem, če so te datoteke varne, trusted. Nisem še preizkušal.

Iz dump datoteke vidim tudi težavo z dwm.exe - Desktop Windows Manager, ki je zadolžen za grafični vmesnik namizja. Če so gonilniki grafične kartice problematični ali če je sama grafična kartica v okvari in ji gonilniki ne pridejo do "živega", seveda lahko dwm.exe mimogrede povzroči zmrz sistema ali BSD.

Grafična kartica ima svoj RAM, ki je lahko tudi v okvari in ni nujno, da so izključno gonilniki slabi.... saj na drugih sistemih isti gonilniki delajo BP. Na vašem mestu bi si nekje izposodil ali vzel na reverz neko drugo, strojno kompatibilno grafično kartico, odstranil gonilnike obstoječe grafične kartice iz sistema, PC v shutdown, zamenjava grafične kartice, zagon sistema in namestitev gonilnikov za novo grafično kartico tako, da sistem sam najde gonilnike - ne autorun ali setup.exe s CD-ja.

Seveda ves ta scenarij propade, če gre za prenosnik.... No, če je PC v garanciji, je možna rešitev težave že v sami zamenjavi obstoječe grafične kartice z drugo iste znamke, vendar naj bo iz druge pošiljke/paketa in naj ima neko drugo oznako, malo več ali malo manj RAM, malo drugačno barvo, pakungo, itd. Tistih pa EUR razlike v ceni je zanemarljivih, če se s tem težava odpravi.

Lahko pa se v tem prazničnem času, ko nihče ne dela in je vse zaprto, malo igrata s software nadgradnjami in spremembami. Držim pesti, da vama uspe.

driv3r_86
25.12.2010, 12:39
Hvala za pomoč. :ok Koliko sem uspel videti je celo ob istem času vrglo par hardware errorjev, ne vem, če so vsi enaki. S testiranjem pa je problem, ker mu včasih sistem dela dolgo časa brez problema, le tu pa tam zašteka, tile errorji pa so bili zdaj prvič. Ima pa najnovejše gonilnike z ati-jeve strani (samo gonilnike, brez CCC).

Mogoče pa je res fora v gonilcih, glede na to, da je na 64 bitnih windowsih 7 delovalo brez problema. :confused

loty1825
26.12.2010, 09:38
Glede na to da si ti verjetno imel 1-3 diska v življenju od Maxtorja ne moreš ocenit overall oceno da Maxtor je bljack :ok

Na tvoje in še na marsikatero presenečenje imajo maxtorji še največjo življensko dobo, ko pa zaruži zaruži hipoma, ni veliko predhodnih znamenj.

Bad block lista se nafila 3x hitreje, (FW se skorumpira nemudoma lahko že pri zagonu diska, saj glava zečetnega zapisa na FW področju na mikronski tehnologiji zajebe eno 0-lo in tako naprej, kaj več o FW pa ne mislim govorit, ker to je znanost...) kot pri ostalih znamkah in zato tudi nemudoma odpove. Translacija in regeneracija podatkov je otežena, ampak z PRO orodjem se da ;)

PS: Hruška je sadje, klobasa je mesni izdelek :laugh

Nov disk verjetno ni imel polne bad block liste, pa je vseeno delal isto. Kaj točno je bilo z njim narobe pa nobeden ne ve, ker se niti prodajalcu ni dalo s tem ukvarjat, mi je pač dal nov disk, starega pa po poslal nazaj.

Nisem rekel, da so Maxtorji najslabši, so bili pa takrat najdražji in bi človek res pričakoval od njih, da bi odstopali po kvaliteti od ostalih. Ampak sta v istem tednu kolegu odpovedala dva nova Maxtorja, ki ju je imel v RAID0. Sicer druga modela in z drugačno okvaro in kupljena pri istem trgovcu, tako da si pač nisem želel imet Maxtorja in sem dobil za zamenjavo WD-ja, ki je bil cenejši in v tistem računalniku kakšnih 6 let kasneje še vedno dela b.p. Zdaj pa itak nima več veze, ker se Maxtorja že kakšnih 5 let biti ne da več kupit, ker ga je kupil Seagate in ukinil znamko Maxtor.

P.S.: Hruška lahko tudi meša beton, klobasa pa je lahko tudi vegetarijanska. :jezk:laugh

xonline
26.12.2010, 18:25
Ampak sta v istem tednu kolegu odpovedala dva nova Maxtorja

... sem bil priča, kako se je cel paket diskov pri razkladanju skršil s kombija na trda asfaltna tla, pa so šli vseeno v prodajo :frown

Pa tudi največjim se zgodi kakšna nemajhna serija z napako.

ki ju je imel v RAID0.

Raje v RAID1.

Wolf
28.12.2010, 01:32
Lepo pozdravljeni!
Imam en velik problem.
Outlook Express mi javi napako 0x800c0133 za inbox folder za gmail račun. (imam dva: siol in gmail). Nikakor ga tudi ne morem odpret (računalnik melje, outlook postane neodziven). Pogooglam zadevo in vidim, da sem presegel mejo, ki jo outlook omogoča za maile (cca 2 gb). Grem v meni in dam compose mail. Ponovno zaženem zadevo, odpre mi tudi inbox za gmail, vendar je v njemu le 5 novih sporočil, starih pa nikjer!
Na disku grem v mapo, kjer outlook shranjuje mape z končnico *.dbx, vendar stare velike mape "gmail Inbox" ni nikjer, je le nova mapa velikosti 300 kb. Dam tudi search za fajli z končnico *.dbx in za fajle večje od 500 mega vendar mi ne najde nič, razen siolovega inboxa.
Kaj sedaj? Se ta 2 gb datotega še kje skriva na disku, ali jo je outlook enostavno le "povozil" z novo mapo velikosti praktično 0.
Je kaka šansa da pridem do teh mailov?
Lep pozdrav in že vnaprej hvala za odgovore!
Jernej

Wolf
28.12.2010, 01:53
EDIT:
Odkril vse fajle v Recycle binu!!!! Vendar imajo končnico .bak. (zakaj sploh taka končnica? Velikosti so identične velikostim z končnico dbx)
Zdej pa me zanima, če jaz v outlooku odprem novo mapo "Stari maili" in "gmail inbox.bak" spremenim v "stari maili.dbx" ter jo skopiram nazaj v mapo od outlooka (sedaj je na zunanjem disku) bo zadeva delala oz bom tako prišel do mailov?
Hvala za odgovore.
J.

driv3r_86
28.12.2010, 10:44
In DOS systems, a file with a.BAK extension, indicating that the file is a backup. Many applications produce BAK files as part of their autosave procedure. Periodically, you may want to search for BAK files and delete old ones.

Wolf
28.12.2010, 12:37
Tnx!
A to pomeni, da moja zgornja trditev o preimenovanju drži? Pomislek imam samo, ker je "inbox gmail.bak" velika 2GB in nebi rad, da se mi outlook spet "obesi".
LP

loty1825
29.12.2010, 09:15
Tnx!
A to pomeni, da moja zgornja trditev o preimenovanju drži? Pomislek imam samo, ker je "inbox gmail.bak" velika 2GB in nebi rad, da se mi outlook spet "obesi".
LP

Nimaš Outlooka, ampak Outlook Express. Če boš uvozil 2GB .dbx datoteko se bo spet "obesil".

Rajši si namesti Outlook, ki dela s .pst datotekami in te omejitve nima. Potem lahko uvoziš maile iz Outlooka Express.

criptus
30.12.2010, 08:20
Nimaš Outlooka, ampak Outlook Express. Če boš uvozil 2GB .dbx datoteko se bo spet "obesil".

Rajši si namesti Outlook, ki dela s .pst datotekami in te omejitve nima. Potem lahko uvoziš maile iz Outlooka Express.

Ima pa 4G omejitev.

Treba je popucat mejle, če to ne gre pa jih razdelit smiselno po mapah. Vsaka mapa ima limit 2G. Seveda je po tem treba naredit compact sicer efekta ne bo.

Ali OE zamenjat za thunderbird.

http://www.mozillamessaging.com/sl/

_commandos_
30.12.2010, 22:09
pozna gdo kašen program da bi deloval daljinec od tv kartice v vlc-ju

e34td
30.12.2010, 22:13
Eno vprašanje spet za stručkote. Če mi router noče obnavljat IP naslova,kaj narest?
Sem že resetiral,pa je blo v redu par dni,zdaj se mu pa fejst dogaja. Pa cli.exe zapira. Če je to slučajno v kakšni povezavi. Predvidevam,da je to za grafično kartico. Zdej pa nevem,a je problem v routerju ali v računalniku ali v obeh. In kaj narest. :confused

Blindek
31.12.2010, 00:40
cli.exe je od ATI grafične kartice

probaj narediti update catalyst control center in drivere kartice :ok

samodejno zapiranje naj bi bil en bug

Gardener
1.1.2011, 22:03
Vprašanje v zvezi z programom R. Žena ima nalogo, ki ji nikakor ne gre. Sam pa tudi nimam blage v zvezi z programiranjem.

Pripenjam .pdf naloge, če se komu svita..

Namreč program vedno javlja sledečo napako "Error: could not find function "readShapeSpatial"

Vnaprej hvala, če se komu da pogledat.:beer

xonline
3.1.2011, 11:22
Ima pa 4G omejitev....

http://www.openresources.org/wp-content/themes/tma/images/latest/NoLimits470.jpg

http://support.microsoft.com/kb/832925/ :)

mico
3.1.2011, 12:44
Vprašanje v zvezi z programom R. Žena ima nalogo, ki ji nikakor ne gre. Sam pa tudi nimam blage v zvezi z programiranjem.

Pripenjam .pdf naloge, če se komu svita..

Namreč program vedno javlja sledečo napako "Error: could not find function "readShapeSpatial"

Vnaprej hvala, če se komu da pogledat.:beer

Nisem gledal kode ampak iz objavljene napake ti lahko povem, da nekje v programu kličeš funkcijo z imenom readShapeSpatial, ki na tem mestu ni vidna oz. dosegljiva.
Torej moraš vključit oz. naložit neko knjižnico, ki vsebuje to funkcijo.
Na hitro, če ti to kaj pomaga. :ok

M dreamer
4.1.2011, 20:17
Pozdravljeni!
Moj še ne dveletni sinček mi je spravil orodno vrstico na levo stran in je ne znam dati nazaj dol.
Sem tudi zmanjšal razmerje na ekranu ampak ni nikjer kakšega roga da bi jo lahko stisnil dol. Je kje kak ukaz?
Slika:

Vinci
4.1.2011, 20:20
Najprej jo odkleneš (Desna tipka na mišu, daš stran kljukico pri "Lock Taskbar"), potem pa samo klikneš in potegneš nazaj na dno ekrana. Potem pa spet zakleni orodno vrstico. :)

EDIT: Sinu pa kazensko en teden brez računalnika :-D

Domzalcan
5.1.2011, 17:34
ENO VPRAŠANJE:

glede na to da kar dosti igre špilam in to preko tipkovnice na PCju...me zanima, zakaj lahko samo 3 tipke hkrati stisnem in nic ne zablokira...oz primejo vse 3... ko je treba 4 naenkrat pritisnit...pa ne prime niti ena...

Kaj narediti v tem primeru? je kakšna caka v Win xp?

Hvala za hitre odgovore! :)

Mundas
5.1.2011, 19:49
ENO VPRAŠANJE:

glede na to da kar dosti igre špilam in to preko tipkovnice na PCju...me zanima, zakaj lahko samo 3 tipke hkrati stisnem in nic ne zablokira...oz primejo vse 3... ko je treba 4 naenkrat pritisnit...pa ne prime niti ena...

Kaj narediti v tem primeru? je kakšna caka v Win xp?

Hvala za hitre odgovore! :)

To je odvisno od tipkovnice, z kakšno gaming tipkovnico ne boš imel teh problemov.

iron_maiden
11.1.2011, 23:12
Problem

Na računalniku imam na novo naložene windowse xp.
Za pošto uporabljam med drugim tudi outlook express. Preden smo naložili nove windowse je delal mail normalno, zdaj pa mi napiše:

Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Account: 'mail.siol.net', Server: 'mail.siol.net', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Error Number: 0x800CCC0F

Kaj morem nastavit da bo delalo?

tnx:ok

Mat xxl
11.1.2011, 23:47
Prvo inštaliraj Microsoftov Live mail, drugo pa omogoči SSL ali onemogoči v glavnem obratno, kot imaš sedaj, sicer pa pokliči na Siol pa bosta šla čez nastavitve !

iron_maiden
12.1.2011, 15:56
urejeno:-D

driv3r_86
17.1.2011, 23:09
Description
Faulting Application Path: C:\Windows\TEMP\jose\setup.exe

Problem signature
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: setup.exe_unknown
Application Version: 0.0.0.0
Application Timestamp: 4d3453de
Fault Module Name: kernel32.dll
Fault Module Version: 6.1.7600.16481
Fault Module Timestamp: 4b1e3897
Exception Code: c0000096
Exception Offset: 000befcd
Additional Information 1: 0a9e
Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Additional Information 3: 0a9e
Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Bucket ID: 2272792198
Mogoče kdo ve kaj bi bila to fora? V bistvu ob času zagona tega "exe" ni bilo nikogar na računalniku. Pregledan je s spybotom in MSE, ne najde nič. Je pa neka čudna tale mapa "jose" in v njej setup.exe. :confused

P.S.: Od takrat ne deluje windows update in google ne išče določenih stvari, ki se jih vpiše... Zanimivo.

Mat xxl
17.1.2011, 23:13
Mogoče kdo ve kaj bi bila to fora? V bistvu ob času zagona tega "exe" ni bilo nikogar na računalniku. Pregledan je s spybotom in MSE, ne najde nič. Je pa neka čudna tale mapa "jose" in v njej setup.exe. :confused

P.S.: Od takrat ne deluje windows update in google ne išče določenih stvari, ki se jih vpiše... Zanimivo.

Glede na to, da je v Tempu, kaj drugega, kot eno SR ne more biti, ročno pobriši ! Sicer pa svetujem za čiščenje mašine vsaki dan :

http://www.piriform.com/ccleaner

driv3r_86
18.1.2011, 08:10
Tale začasni folder sem takoj počistil, ccleaner pa tudi uporabljam redno. Problem z windows update ostaja, bom zgleda moral formatirati.

loty1825
18.1.2011, 08:59
Tale začasni folder sem takoj počistil, ccleaner pa tudi uporabljam redno. Problem z windows update ostaja, bom zgleda moral formatirati.

Naredi system restore na čas, preden ti je javilo to napako. Potem poglej, če je mapa jose v temp folderju in jo izbriši.

xonline
18.1.2011, 09:19

V registru, na poti HKEY_LOCAL_SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run najdi ključ, ki se nanaša na setup.exe v mapi, ki si jo navedel. Če ta ključ obstaja, ga izbriši.

Restartaj PC, nato pa popravi Windows Update s tem: http://support.microsoft.com/kb/971058

peropapero
18.1.2011, 11:00
Mi lahko nekdo svetuje kakšen program za spremenit pdf file v word dokument. Rad bi delal copy/paste in nekaj tudi zbrisal, vendar vse kar najdem mi zloži v word kot slike.

že v naprej hvala za pomoč.

Mediia
18.1.2011, 11:11
Mi lahko nekdo svetuje kakšen program za spremenit pdf file v word dokument. Rad bi delal copy/paste in nekaj tudi zbrisal, vendar vse kar najdem mi zloži v word kot slike.

že v naprej hvala za pomoč.

http://www.pdftoword.com/

Mat xxl
18.1.2011, 12:00
Mi lahko kdo svetuje kak enostaven program, za zajem česa iz tiskovine, npr logotipa .... vem, da se, da z Photošopom, samo bi kaj, kar je free, ker v službi pač mora biti vse uradno ali pa free. Iščem res tiste osnovne funkcije , ko npr. nekaj skeniraš in je sken slab, papir malo umazan, in potem želiš to malo urediti, ACD SEE sicer poznam, pa ni free, Irfan Viev je v Slo in free samo je pa butast program, ali pa jaz ne znam........
.....npr izrez je samo kvadraten možen, okroglega nima ??? ..... morda sem se premalo poglobil....morda, bi mi kak vodič pomagal....

Kak namig ? :cool

寶馬2010
18.1.2011, 12:43
ACDSee Pro Photo Manager 3.0.475 (http://www.rapidshare.com/files/418459482/ACDSee.Pro.Photo.Manager.3.0.475.Full.Version.rar) +key
http://www.rapidsharezone.net/software/89741-acdsee-pro-photo-manager-3-0-475-a.html

---------------------------

Edit by moderator:

:zmeden

Tam nekje imate vse na pladnju, www.filecrop.com (:evillaugh)

e34td
18.1.2011, 12:49
Mogoče kaj takega?

http://www.gimp.org/

Še neki najdel,mogoče ti kaj pomaga.
http://graphicssoft.about.com/od/pixelbasedwin/tp/freephotoedw.htm

driv3r_86
18.1.2011, 13:55
V registru, na poti HKEY_LOCAL_SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run najdi ključ, ki se nanaša na setup.exe v mapi, ki si jo navedel. Če ta ključ obstaja, ga izbriši.

Restartaj PC, nato pa popravi Windows Update s tem: http://support.microsoft.com/kb/971058

Hvala, ampak tudi to ni pomagalo. Se bo danes formatiral računalnik. :)

xonline
18.1.2011, 19:44
Hvala, ampak tudi to ni pomagalo. Se bo danes formatiral računalnik. :)

Torej se lahko še malo poigraš, preden ga sesuješ: http://support.microsoft.com/kb/927385

Uporabi Step 2: in Step 3: iz Method 1, nato pa še Method 2.

Potem pa ga lahko obdelaš z meni najljubšim opravilom, format C: & Co ... , mu ne bo hudega :) ... tudi tebi ne :-D. Po vsakem format C: se počutim prav prerojenega :skrbast

driv3r_86
18.1.2011, 19:52
Je bilo prepozno, da bi tole sprobal, namreč sem že sformatiral. In imaš prav, tudi jaz se počutim kot prerojen. :metalc

lp

Vinci
18.1.2011, 20:10
Mi lahko kdo svetuje kak enostaven program, za zajem česa iz tiskovine, npr logotipa .... vem, da se, da z Photošopom, samo bi kaj, kar je free, ker v službi pač mora biti vse uradno ali pa free. Iščem res tiste osnovne funkcije , ko npr. nekaj skeniraš in je sken slab, papir malo umazan, in potem želiš to malo urediti, ACD SEE sicer poznam, pa ni free, Irfan Viev je v Slo in free samo je pa butast program, ali pa jaz ne znam........
.....npr izrez je samo kvadraten možen, okroglega nima ??? ..... morda sem se premalo poglobil....morda, bi mi kak vodič pomagal....

Kak namig ? :cool

Probaj še Paint.net (http://www.getpaint.net/)

寶馬2010
19.1.2011, 00:21
---------------------------

Edit by moderator:

:zmeden

Razlog: Hm, keygeni & Co....(:evillaugh)

ACDSee Pro Photo Manager 3 (http://store.acdsee.com/store/acd/en_US/DisplayProductDetailsPage/productID.156603200?resid=TTYemQoHAtcAABW5fAsAAAAG&rests=1295392408736)+key=(serials)!
GHFDVH-337G5-3S83FS-DKZKH2S
GJGDVH-337G5-39PBG8-JX3R6BS
GHSDVH-337G5-3FKL6F-HFLV8SR
GJ3DVH-337G5-326JG6-3SYQRGL
GJQDVH-337G5-3NFRNV-4Z8HKMC
GKPDVH-337G5-3XWLXT-37NM27N
GH8DVH-337G5-334D6Q-D2KCTZY
GJCDVH-337G5-3295HX-4Y9JFH4
GK3DVH-337G5-32KKZ7-D7V8XNR
GG6DVH-337G5-478MBC-4RBS76Q
GKPDVH-337G5-4DVPRQ-4LKX7DZ
GHMDVH-337G5-3TFVFT-GXQG69H
GKKDVH-337G5-35NFWZ-46WXSKT

luka87
20.1.2011, 19:06
Iscem nekoga ki bi biv pripravljen pomagat pri instalaciji nekaterih programov (autodata...) in prenosnika. in da bi imev cas sformatirat računalnik za pameten denar in v pametnem casu. zazeleno bi pa bilo ce bi biv iz celja.

e34td
20.1.2011, 19:08
Guess who's back. :blackeye
Evo,nadaljujem debato " Davor, nesrečni računalničar ali Nije žvaka za seljaka"
Neki me zafrkava povezava na medmrežje. Sicer problem klikanja sem pač navajen,ker povezava je osnovna (1/256),jo bom pa v zelo bližnji prihodnosti nadgradil na (10/2),ker mam fajn ponudbo,ampak vrnimo se k povezavi. Problem se pojavi ko igram igro (osvajalec pa to :-D ),me sredi vrže vn. OK,se dogaja,kao preobremenjen server mogoče? No,pri njih baje zatrjujejo,da je vse dobro. Mene pa kar naprej meče ven. Pa povezuje,pa poveže,pa spet in spet in spet,... Zdej sm pa počas razočaran. Moj internetni ponudnik zatrjuje, da je vse v redu in da mi router noče spreminjat IP-ja. Reset na tovarniške nastavitve,par dni bolje in ista zgodba,zdaj pa tudi reset nepomaga. Fora pa je,ker se mi, če ga priklopim direkt na kabel, isto dogaja. Zdej,jest sm "malo" računalniško zabit tip,bolj macola pa majzl tip. Ampak kdo koga zdej tuki j... No,kdo mene tuki j... Neki bi zamenjal,pa nevem kaj. Router,računalnik,internetnega ponudnika,al je najbolje da sploh neuporabljam več računalnika. :blackeye :zlobnipc

alesio
21.1.2011, 11:02
imam dual core 2.8 pc s os win 7,in nikakor ne morem zagnati cod2 na njem,vedno mi vrže ven buffer overrun napako,mi kdo lahko pomaga,ker multiplayer je še vedno zakon,sem poskusil s compability pa ne gre sploh,oz je sploh mogoče namestiti še xp os na isti pc,tko da bi igro zagnal iz xp?poskusil sem z virualnim pc pa tud ne gre -kaka ideja oz pomoč?

xonline
21.1.2011, 11:14
imam dual core 2.8 pc s os win 7,in nikakor ne morem zagnati cod2 na njem,vedno mi vrže ven buffer overrun napako,mi kdo lahko pomaga,ker multiplayer je še vedno zakon,sem poskusil s compability pa ne gre sploh,oz je sploh mogoče namestiti še xp os na isti pc,tko da bi igro zagnal iz xp?poskusil sem z virtualnim pc pa tud ne gre -kaka ideja oz pomoč?

"Windows XP Mode comes as a separate download and works only with Windows 7 Professional and Ultimate. Windows XP Mode also requires virtualization software such as Windows Virtual PC"

http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/

xonline
21.1.2011, 11:17
Guess who's back. :blackeye
Evo,nadaljujem debato " Davor, nesrečni računalničar ali Nije žvaka za seljaka"
Neki me zafrkava povezava na medmrežje. Sicer problem klikanja sem pač navajen,ker povezava je osnovna (1/256),jo bom pa v zelo bližnji prihodnosti nadgradil na (10/2),ker mam fajn ponudbo,ampak vrnimo se k povezavi. Problem se pojavi ko igram igro (osvajalec pa to :-D ),me sredi vrže vn. OK,se dogaja,kao preobremenjen server mogoče? No,pri njih baje zatrjujejo,da je vse dobro. Mene pa kar naprej meče ven. Pa povezuje,pa poveže,pa spet in spet in spet,... Zdej sm pa počas razočaran. Moj internetni ponudnik zatrjuje, da je vse v redu in da mi router noče spreminjat IP-ja. Reset na tovarniške nastavitve,par dni bolje in ista zgodba,zdaj pa tudi reset nepomaga. Fora pa je,ker se mi, če ga priklopim direkt na kabel, isto dogaja. Zdej,jest sm "malo" računalniško zabit tip,bolj macola pa majzl tip. Ampak kdo koga zdej tuki j... No,kdo mene tuki j... Neki bi zamenjal,pa nevem kaj. Router,računalnik,internetnega ponudnika,al je najbolje da sploh neuporabljam več računalnika. :blackeye :zlobnipc

Koji router, bre? :-D

alesio
21.1.2011, 11:46
"Windows XP Mode comes as a separate download and works only with Windows 7 Professional and Ultimate. Windows XP Mode also requires virtualization software such as Windows Virtual PC"

http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/

non genuie opcija?

e34td
21.1.2011, 12:15
Koji router, bre? :-D

TP LINK-wr741ND :ok2

xonline
21.1.2011, 13:19
non genuie opcija?

:tisina

:google

:ok2

xonline
21.1.2011, 13:25
TP LINK-wr741ND :ok2

Kašen modem imaš pred njim? Upam, da ne "genuine" Siol/Telekom, bela plastična škatla, pardon, kanta v obliki router/modema.

Če imaš možnost - ali nadgradi routerjev firmware, ali si nekje izposodi alternativo.

Če ti uspe oboje in bo težava še vedno prisotna, bo treba iskati naprej.

e34td
21.1.2011, 13:57
Pred routerjem je modem motorola VIP 1510. :ok
Bom nadgradil router,sem že včeraj potegnil dol posodobitve na njihovi strani. Bom poročal.

xonline
21.1.2011, 14:52
Pred routerjem je modem motorola VIP 1510

http://www.t-2.net/docs/televizija/M1500_remote_manual.pdf