PDA

Ogled polne verzije : Potrebujem pomoč računalničarjev

Strani : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Ozi
12.11.2009, 11:03
Računam na to :ok

Problem je rešil vzdrževalec pri mojem providerju. Po njegovih besedah je bila težava v "usmerjanju prometa", ampak ne pri njih in ne pri providerju od strani, ampak v Ameriki :confused:blackeye

No zadeva hvala bogu rešena :cool še enkrat pa tebi hvala, ko si si vzel čas in pomagal :ok imaš :beer v dobrem, če te prinese kdaj na koroško :-D

perobmw
12.11.2009, 11:23
Ok,rabim eno info. Rabil bi en program,s katerim se da pisat G code v AC. Programov je sicer mali milion,samo so po večini plačljivi,jaz bi pa za probat najraje skrekano verzijo. Fajn bi bilo da podpira .dxf in .dvg datoteke za začetek. :-D

Pa še nekaj,kakšna naj bi bila normalna temperatura prenosnega računalnika. Imam program Speedfan in mi kaže temperature 75 stopinj ipd. Uglavnem vse gori. Sami plamenčki. V službi navaden računalnik ima pa okoli 45 stopinj. Ok,verjetno se pač manj greje,kar je normalno,samo koliko je pa normala na prenosniku?:confusedHvala,mate pivo v dobrem.:-D

Mi lahko da kdo link do download Speedfan,ker meni nekaj ne potegne:fight

criptus
12.11.2009, 13:17
Problem je rešil vzdrževalec pri mojem providerju. Po njegovih besedah je bila težava v "usmerjanju prometa", ampak ne pri njih in ne pri providerju od strani, ampak v Ameriki :confused:blackeye

No zadeva hvala bogu rešena :cool še enkrat pa tebi hvala, ko si si vzel čas in pomagal :ok imaš :beer v dobrem, če te prinese kdaj na koroško :-D

Nek bude kriv onaj, koji nije prisutan :laugh

xonline
12.11.2009, 13:23
.... Po njegovih besedah je bila težava v "usmerjanju prometa", ampak ne pri njih in ne pri providerju od strani, ampak v Ameriki :confused:blackeye

:-D

:zmeden - jaz sem hodil gor z vseh mogočih omrežij, od vseh znanih SLO Internet ponudnikov ... če bi bilo to čisto res, bi moral en bizgec v USA na deny access listo vpisati en izjemno ozek IP rang, med katerimi se nahaja tudi tvoj IP, v stilu "tile slovaki mi ustvarjajo štalo, pa jih bom kratko malo zablokiral" (spam.press??).

No, hvala bogu, da je zadeva rešena. Mogoče sem bil premalo pozoren na tracert, pravzaprav nisem zasledil, ali je tracert šel skozi ali ne :confused. Bom se popravil, bom bolj pozoren, obljubim :frown

Ozi
12.11.2009, 14:23
:zmeden - jaz sem hodil gor z vseh mogočih omrežij, od vseh znanih SLO Internet ponudnikov ... če bi bilo to čisto res, bi moral en bizgec v USA na deny access listo vpisati en izjemno ozek IP rang, med katerimi se nahaja tudi tvoj IP, v stilu "tile slovaki mi ustvarjajo štalo, pa jih bom kratko malo zablokiral" (spam.press??).

No, hvala bogu, da je zadeva rešena. Mogoče sem bil premalo pozoren na tracert, pravzaprav nisem zasledil, ali je tracert šel skozi ali ne :confused. Bom se popravil, bom bolj pozoren, obljubim :frown

Samo res mona. Mal bolj se bi lahko potrudo :flipa ko prideš na koroško the drinks on you m8 :hihi :ok2

Tracert je šel skozi samo se je ustavil tam pri hmm 10? 11? v vrsti. To je verjetno prijatelj mislil, ko mi je tisto povedal, ko jaz nisem zastopil tebi sem pa tako dal naprej da niti ti nisi zastopil :crazy:laugh važno, da je tale vzdrževalec (po novem "the man" :laugh) zrihtal :)

@criptus - :rofl

e34td
12.11.2009, 14:40
Kater prenosnik (tip procesorja) in pa koliko je povprecno obremnejen sam racunalnik? Naceloma nebi smel biti na taki delovni temperaturi (v idle), tudi za polno obremenjenega je temperatura kar visoka (glede na to, da so to mobilni procesorji, ki so narejeni za nizjo voltazo -> posledicno kurijo manj stroma in se obcutno manj grejejo).

Lahko da imas zapacan hladilnik (rebra) v prenosniku (ravno odpravil en tak problem, kjer se je racunalnik preval -> cisto zabasane reze na koncu heatpipe ). Imas kaksne probleme z zmrzovanjem ali upocasnjenim delovanjem (avtomaticno znizan takt procesorja, da se le ta ne pregreje)?

Procesor je AMD turion 64. Ja,ja,sej vem. Sekret.:-D
ja računalnik je včasih tud po par dni v delovanju. Ko se pregreje se mi zdi,da se takrat tusi tisti "plavi ekran" pokaže.

Mi lahko da kdo link do download Speedfan,ker meni nekaj ne potegne:fight

http://www.almico.com/speedfan437.exe

Jest sm si ga tu potegnu.:ok

Senna
12.11.2009, 18:55
Kupujem en osebni računalnik,pa pojma nimam kaj in kako.Koliko mora imeti giga pa tko naprej:-D,da lahko normalno delaš.

Rabim ga za čist osnovne stvari in kšn film bi dol potegnil,to je pa vse.
Novega ne grem kupovati,se mi obledn zdi dajati 500 eur,ta ki ga imam sedaj, dela tko počasi da bom znoru:ok2,če ga dam pa rihtat,pa pride glih tolk kot da kupim druzga.

Če pa ima kdo kšnga za prodat naj pa pove,lahko tudi kaj kompenziramo,mam par stvari ki bi se jih rad znebil:ok2(7 jeklenih platišč in radkape(4)15",menjalnik za e36,amortizerji za e36(318is in 328icoupe),dvd predvajalnik,vrtni palčki:ok2,vrtni grad iz betona...:ok2

lahko ps,da nam pozabil:ok2

thnx

Senna
14.11.2009, 11:34
No,računalnik sem dobil:ok,imam pa novo uprašanje.

Na dvd rekorderju snemam filme iz tv.A moram dvd kaj zaključiti ali kaj,ker potem lahko samo na temu dvd-ju predvajam film na drugem pa ne.Kar louda in ni nič:confused

Kako naj bi rešil to zadevo,a kdo ve.:confused

mateyo
15.11.2009, 20:40
LP: Zanima me kako nastavit požarni zid, ker sem naštimal pri dveh pc jih skupno rabo ampak mi ne dovoli vstopit. Očitno mi blokira dostop :(

Mattie
15.11.2009, 23:51
No evo, po update-u, zdaj je Firefox 3.5.5 mi začne štrajkati bmw forum, na IE8 mi pa dela. Vse ostalo dela BP. Imam samo avast, Kaj bi bilo narobe?

Prikazuje mi 400 Bad request

še slika:

http://www.shrani.si/f/3e/l2/3l74N9E2/bullshit.jpg

hvala za pomoč!

criptus
16.11.2009, 20:37
Sam FF ni razlog...

Davidf1
17.11.2009, 13:49
Mene pa zanima, a ima kdo konverter IDE to USB. Ker imam en disk s starega računalnika, pa bi si nekako naredil prenosnega. Kako se vam to obnese. A dela isto hitr, kot če kušiš USB disk?

mateyo
17.11.2009, 13:58
LP: Zanima me kako nastavit požarni zid, ker sem naštimal pri dveh pc jih skupno rabo ampak mi ne dovoli vstopit. Očitno mi blokira dostop :(

Naštimal sem isto ime za Workgroup, pri obeh PC jih sem naštimal po en disk v skupno rabo, kaj še, ker mi ne dovoli dostopa.

Bubrek
17.11.2009, 15:37
Mene pa zanima, a ima kdo konverter IDE to USB. Ker imam en disk s starega računalnika, pa bi si nekako naredil prenosnega. Kako se vam to obnese. A dela isto hitr, kot če kušiš USB disk?

Preprosto. Greš v comshop ali podobno trgovino in kupiš samo ohišje za prenosni disk. Stane 10 ali 20 €.

Bubrek
17.11.2009, 15:40
Naštimal sem isto ime za Workgroup, pri obeh PC jih sem naštimal po en disk v skupno rabo, kaj še, ker mi ne dovoli dostopa.

Klikni z desnim miškinim gumbom na disk, potem properties in se ti odpre novo okno. Tam klikni sharing in poglej če imaš obkljukaj, da je ta disk dostopen v mreži in da lahko drugi spreminjajo datoteke.

lp

duro4
18.11.2009, 12:24

USB disk je dejansko navaden disk, priklopljen na tak USB -> IDE/SATA kontroler. Jst uporabljam zadevo za 2.5" diske (diski iz prenosnikov), za resevanje podatkov ob okvarah in sesutjih sistemov. Fajn zadeva... pri 2.5" disku ne rabis niti zunanjega napajanja, ker se disk napaja iz 5V linije, ki jo ima tudi sam USB.
Drugace pa hitrost ponavadi ni odvisna toliko od kontrolerja, kot pa od samega diska (ceprvo pri kaksnem ceskem kontrolerju je tudi to mozno). Je pa odvisno, a to vse skupaj potem priklopis na USB 1.0/1.1 port ali na USB 2.0 (razlika je jasno kot noc in dan, zakaj pa si malo poglej po netu specifikacije in razlike med USB 1.0/1.1 in 2.0).

e34td
21.11.2009, 11:45
Še eno vprašanje. Zakaj meni noče ta bitorrent sejat? Vleče normalno dol,sejat pa noče,pa leecherji so,sam men ne seje. :confused

Galona
21.11.2009, 12:16
Še eno vprašanje. Zakaj meni noče ta bitorrent sejat? Vleče normalno dol,sejat pa noče,pa leecherji so,sam men ne seje. :confused

Jaz bi ti lepo priporočal mikrotorrent qTorrent.

http://www.utorrent.com/

Kassari
21.11.2009, 12:35

ratiomaster je prava rešitev:laugh

cooper33
21.11.2009, 12:55
lp
spet problem..hehe
potegnem film z neta, potegnem podnapise in skupaj dam na cd ali usb..in zakaj mi na ps3 noce predvajat podnapisov???

hvala

driv3r_86
21.11.2009, 14:47
Pa si datoteke enako poimenoval? Primer: abc.avi in abc.srt

Galona
21.11.2009, 16:14
ratiomaster je prava rešitev:laugh

Če mu ne seje. JAz sumim da je problem v programu, nastavitvah. Drugače pa vsaka resna p2p stran ostro kaznuje goljufanje.

Bubrek
21.11.2009, 16:45

Imaš router? Porte odprte? Firewall? Dovoljenje v firewallu nastavljeno? Si kaj čačkal po advanced settings? Imaš kabel ali si preko wireless/umts povezave? ...

e34td
21.11.2009, 16:51
Imam q-torrent. Sem preko wireless.Prej sem imel bitlorda in je vse delalo tako kot mora,potem pa od enkrat ni hotelo sejat,pa sem si naložil q-torrent in problem ni odpravljen. Niti sm dr... okrog routerja niti okrog advanced settings. Recimo bratu dela vse normalno.:confused
Ja sej,sankcioniranja mal cvikam. Sicer imam ratio kar dober,ampak se mi je zdaj zmanjšal za pol točke in to je ogromn.:eek

cooper33
21.11.2009, 17:40
Pa si datoteke enako poimenoval? Primer: abc.avi in abc.srt

a datoteko preimenujem??sem probal in nc...:confused

R-type
23.11.2009, 16:12
a datoteko preimenujem??sem probal in nc...:confused

Ja datoteka z filmom naj ima enako ime kot datoteka z ponapisom. Edina razlika je za podnapise.

Poskusi še kake druge podnapise potegnit. Določeni ne delajo vseposod.

Si preveril na PC-ju če podnapisi delajo?

LP

Kassari
23.11.2009, 16:27
a kdo ve kako bi si nastavlil češki ip? poskušal sem že z nekimi proxy browser ampak mi ni uspelo, rabim pa za neko stran, ki jo lahko koristijo samo čehi.

criptus
23.11.2009, 18:21
Drugače pa vsaka resna p2p stran ostro kaznuje goljufanje.

:umruodsmeha :umruodsmeha

criptus
23.11.2009, 18:22
a kdo ve kako bi si nastavlil češki ip? poskušal sem že z nekimi proxy browser ampak mi ni uspelo, rabim pa za neko stran, ki jo lahko koristijo samo čehi.

Vzami si Češkega ISP-ja :laugh

xonline
23.11.2009, 18:31

http://nntime.com/proxy-country/

V IE nastaviš povezavo preko proxy IP-ja (pazi na prava vrata, načeloma niso 80, oziroma so zelo redko v uporabi).
Dela, čeprav ne z vsemi proxy-ji; mogoče niso vsi živi ali dostopni. Jaz sem zdaj gor na forumu preko Škotske :)

Preden greš na spletno stran, ki bi jo rad pregledal, preveri svoj lažni IP na http://showip.net/

Kassari
23.11.2009, 18:53
ja probal sem 90% cz ipijev, ki so na netu, pa če že kakšen dela sploh ni češki omg no.
xonline a je to prav, da vsakič kot se stran na novo naloži, da mi pokaže drug ip čeprav je preko proxya.

rabim pa za to stran http://www.parba.cz/?page=ServerStarter&id=62

xonline
24.11.2009, 10:32
ja probal sem 90% cz ipijev, ki so na netu, pa če že kakšen dela sploh ni češki omg no.
xonline a je to prav, da vsakič kot se stran na novo naloži, da mi pokaže drug ip čeprav je preko proxya.

rabim pa za to stran http://www.parba.cz/?page=ServerStarter&id=62

Ne muči se. Vzel sem si čas in jih poizkusil prelisičiti z TOR (http://www.torproject.org/), ampak mi je na koncu zmanjkalo potrpljenja. Ko sem končno vzpostavil TOR network z dvema slovakoma, sem ugotovil, da deeeellllaaaaaazeeeelooooopooooočaaaaasssssiiiiii in da nima smisla. Raje pošlji mail adminu tistega strežnika, naj ti dovoli dostop s tvojega IP-ja.

Preko proxy-ja ne bo šlo, imajo izjemno dobro poštiman strežnik in kapo dol, fantje obvladajo.

criptus
24.11.2009, 11:15
Tor je uporaben kvečjem za kakšen 'diskreten' CLI dostop :ok

Razlog je seveda bandwidth...

Kassari
24.11.2009, 13:30
Ne muči se. Vzel sem si čas in jih poizkusil prelisičiti z TOR (http://www.torproject.org/), ampak mi je na koncu zmanjkalo potrpljenja. Ko sem končno vzpostavil TOR network z dvema slovakoma, sem ugotovil, da deeeellllaaaaaazeeeelooooopooooočaaaaasssssiiiiii in da nima smisla. Raje pošlji mail adminu tistega strežnika, naj ti dovoli dostop s tvojega IP-ja.

Preko proxy-ja ne bo šlo, imajo izjemno dobro poštiman strežnik in kapo dol, fantje obvladajo.

hm čudno, vem za par slovencev, ki koristijo to stran, ampak mi ne izdajo kako, verjetno je res nek dragocen trik, bom raje poskusil z klečeplazenjem adminu.
xonline hvala za trud, žal ti nemorem dati zelenca.
naj da nekdo xonline zelenca v mojem imenu!

xonline
24.11.2009, 17:47
hm čudno, vem za par slovencev, ki koristijo to stran, ampak mi ne izdajo kako, verjetno je res nek dragocen trik, bom raje poskusil z klečeplazenjem adminu.
xonline hvala za trud, žal ti nemorem dati zelenca.
naj da nekdo xonline zelenca v mojem imenu!

Ma ni frke, sploh se mi ne gre za zelenca, pizdi me, da ne morem na tvojo spletno stran, čeprav sem se polastil vseh možnih vzhodnoevropskih IP-jev, ki so mi bili na voljo. Po celem svetu sem browsal in si pošiljal spam (:)) s teh IP-jev, ko sem pa prišel do te strani, mi je vedno zavrnilo dostop. In čeprav mi je pokazalo, da imam IP iz češkega ali slovaškega nabora :confused ... verjetno imajo dovoljen res ozek in očiščen nabor IP-jev, ker nisam jaz prvi kekec, ki je kaj takega poizkušal in so se precej dobro zavarovali.

Na TOR-u pa sem izgubil živce ... tudi zaradi tega, ker sem delal na stari mašini, ki če se sesuje, me kratko malo boli zanjo ... je pa že sama po sebi počasna in zapackana z vsemi možnimi neumnostmi.

Bom še jutri malo testiral, bom si naštimal enega čistega virtualca in ga po potrebi sesuval :cool

criptus
24.11.2009, 18:25
Verjetno admini poznajo trik z dostopom prek proxy-ev in so pač blokirali dostop IPjev z njim znanega nabora.

Zakaj se ti pa tako gre prit tja? Saj drugje tut dobiš marsikaj :laugh

Kassari
24.11.2009, 18:43
Ma ni frke, sploh se mi ne gre za zelenca, pizdi me, da ne morem na tvojo spletno stran, čeprav sem se polastil vseh možnih vzhodnoevropskih IP-jev, ki so mi bili na voljo. Po celem svetu sem browsal in si pošiljal spam (:)) s teh IP-jev, ko sem pa prišel do te strani, mi je vedno zavrnilo dostop. In čeprav mi je pokazalo, da imam IP iz češkega ali slovaškega nabora :confused ... verjetno imajo dovoljen res ozek in očiščen nabor IP-jev, ker nisam jaz prvi kekec, ki je kaj takega poizkušal in so se precej dobro zavarovali.

Na TOR-u pa sem izgubil živce ... tudi zaradi tega, ker sem delal na stari mašini, ki če se sesuje, me kratko malo boli zanjo ... je pa že sama po sebi počasna in zapackana z vsemi možnimi neumnostmi.

Bom še jutri malo testiral, bom si naštimal enega čistega virtualca in ga po potrebi sesuval :cool

LOL :-D od kje ti volja

Verjetno admini poznajo trik z dostopom prek proxy-ev in so pač blokirali dostop IPjev z njim znanega nabora.

Zakaj se ti pa tako gre prit tja? Saj drugje tut dobiš marsikaj :laugh

ja stran pač ponuja zastonj hostanje gaming serverjev, edino kar mi ne gre v račun je, kako lahko par zag1kanih mulcev obide zaščito, xonline pa ne:laugh
verjetno imajo veze z admini i guess

xonline
24.11.2009, 18:52
Našel !!!

:navijacica

http://anonymouse.cz/anonymizer/

V bistvu moraš na češki anonymizer, ki je v naboru čeških IP-jev. Tam v okno s http:// prefix-om natipkaš www.parba.cz in voila, si tam !! Le registrirati se je treba, to verjetno ne bi smela biti težava :-D; glavno, da IP-ja več ne zavrača !

Sicer sem pa tudi http://blogs.law.harvard.edu/shlep/files/2007/02/donkeyS.jpg , to bi mi lahko že dosti prej kapnilo :stupid2

Kassari
24.11.2009, 23:10
meni je smešno:-D taki gaming serverji so 20€ na mesec jaz ga imam zastonj, pa še odličen ping je:)

hvala xonline:beer

duro4
25.11.2009, 00:07
Imam q-torrent. Sem preko wireless.Prej sem imel bitlorda in je vse delalo tako kot mora,potem pa od enkrat ni hotelo sejat,pa sem si naložil q-torrent in problem ni odpravljen. Niti sm dr... okrog routerja niti okrog advanced settings. Recimo bratu dela vse normalno.:confused
Ja sej,sankcioniranja mal cvikam. Sicer imam ratio kar dober,ampak se mi je zdaj zmanjšal za pol točke in to je ogromn.:eek

Imas staticno nastavljen IP (oz. v DHCP tabeli routerja nastavljen IP za tvoj MAC?)? Ker ce imas dinamicno, je mozno da je potekel cas, za katerega ti je DHCP na tvojem routerju dolocil IP za tvojo masino in sedaj imas drug IP, na katerem nimas odprtega porta za torrent. Tudi programi med seboj imajo razlicne porte oz. se le ti random generirajo (recimo utorrent) in bo treba mal pogledat, kaj in kako si nastimal, ter bo potrebno spremenit/popravit to zadevo na routerju.

Vse kar moras narediti, je odpreti (na routerju) TCP port oz. ga forwardirat na svoj IP naslov racunalnika (ki naj bo staticni, da se ti zgodba ne ponovi). Kako dolocis staticni IP naslov racunalnika, pa mislim da je bilo napisano par strani nazaj. Ce ne bos nasel, povej, pa ti napisem.

Ozi
25.11.2009, 10:11
Mogoče kdo ve kako nastaviti v Win 7 fullscreen cmd? Če stisnem alt+enter mi napiše "This system does not support fullscreen mode" :confused

kosec
25.11.2009, 10:17
Če se zadnjih 10 let ni kaj spremenilo na bolje (slabše? :-D), ga ni...

Markus55
25.11.2009, 10:24
Zdravo,

Kupujem DVD predvajalnik LG DVX482H (http://www.mimovrste.com/artikel/1110048823/dvd-predvajalnik-lg-dvx482h).

V opisu piše, da predvaja veliko formatov DivX, MPEG4, JPEG, MP3, WMA, Audio-CD.
Ko pa iz neta pretočim filme, jih ima veliko končnico .avi. Zanima pa me sledeče: ali bo ta LG predvajalnik predvajal tudi te filme s končnico .avi?

Marko

Nixxon
25.11.2009, 10:33
Ja, ker to je vbistvu verzija divx formata.

notranjc
25.11.2009, 10:37
Zdravo,

Kupujem DVD predvajalnik LG DVX482H (http://www.mimovrste.com/artikel/1110048823/dvd-predvajalnik-lg-dvx482h).

V opisu piše, da predvaja veliko formatov DivX, MPEG4, JPEG, MP3, WMA, Audio-CD.
Ko pa iz neta pretočim filme, jih ima veliko končnico .avi. Zanima pa me sledeče: ali bo ta LG predvajalnik predvajal tudi te filme s končnico .avi?

Marko

Da:ok2 in podnapisi tudi (.srt) Ko boš filme snemal na cd-dvd, glej da boš
previlno napisal ime filma.
Npr. rambo.avi rambo.srt oboje mora biti enako in ti bo definitivno predvajalnik blal film z podnapisi:ok

xonline
25.11.2009, 10:40
Mogoče kdo ve kako nastaviti v Win 7 fullscreen cmd? Če stisnem alt+enter mi napiše "This system does not support fullscreen mode" :confused

Se ne da, vsaj na easy way ne. Rabiš za igrice?

Testiraj:

http://www.dosbox.com/download.php?main=1

ali

http://members.quicknet.nl/blankendaalr/dbgl/

Markus55
25.11.2009, 10:44
Da:ok2 in podnapisi tudi (.srt) Ko boš filme snemal na cd-dvd, glej da boš
previlno napisal ime filma.
Npr. rambo.avi rambo.srt oboje mora biti enako in ti bo definitivno predvajalnik blal film z podnapisi:ok

Super!

Predvidevam, da je dobro, da ga priklopim na HDMI priključka (predvjalnik, LCD). Tega pa verjetno ni v paketu. Ga moram naročit.

Marko

duro4
25.11.2009, 11:50
Narocit HDMI prikljucek ali HDMI kabel? Ce zadeva ne podpira HDMI izhoda (vrjetno ga, vsaj vecina novejsih komponent ga), potem ne mores dodatno narocit HDMI prikljucka (lahko, konverter iz composit/S-video na HDMI, samo s tem nic ne pridobis).

Vrjetno si mislil HDMI kabel... Tega pa bo po vsej vrjetnosti potrebno dokupit, ker sparajo in ga ne prilagajo zraven (stane pa od 5-10€). Za nekaj centov vec kot 5€, ga dobis v industrijski coni Trzin.

Super!

Predvidevam, da je dobro, da ga priklopim na HDMI priključka (predvjalnik, LCD). Tega pa verjetno ni v paketu. Ga moram naročit.

Marko

Ozi
25.11.2009, 12:24
Se ne da, vsaj na easy way ne. Rabiš za igrice?

Testiraj:

http://www.dosbox.com/download.php?main=1

ali

http://members.quicknet.nl/blankendaalr/dbgl/

Rabim za službeni program, ker je še v DOS-u :blackeye dosbox sem potegnil dol vendar ne znam z njim nič narediti. Program je pa na serverju v naši mreži tako, da sem milo rečeno "lost" :blackeye

Markus55
25.11.2009, 12:24
Vrjetno si mislil HDMI kabel... Tega pa bo po vsej vrjetnosti potrebno dokupit, ker sparajo in ga ne prilagajo zraven (stane pa od 5-10€). Za nekaj centov vec kot 5€, ga dobis v industrijski coni Trzin.[/QUOTE]

Ja, HDMI kabel sem mislil....

Imam pa TV sprejemnik LCD 37LG7000 in močno upam, da bom lahko z daljinskim upravljalnikom od TV-ja upravljal tudi LG-jev predvajalnik.

kosec
25.11.2009, 14:04
Rabim za službeni program, ker je še v DOS-u :blackeye dosbox sem potegnil dol vendar ne znam z njim nič narediti. Program je pa na serverju v naši mreži tako, da sem milo rečeno "lost" :blackeye

Dosbox ti pri tem ne bo dosti pomagal, namenjen je za igranje starih iger (šraufanje dosovskih driverjev za zvok, in verjetno še memory management spodnjega pomnilnika).

Za tvoj problem bi morala biti prava izbira win95 kompatibilnosti... Obrni se tudi na vašega sys admina (če ga imate:confused - in če ne, potem ni čudno, da sem brez službe :laugh)

Ozi
25.11.2009, 17:53
Dosbox ti pri tem ne bo dosti pomagal, namenjen je za igranje starih iger (šraufanje dosovskih driverjev za zvok, in verjetno še memory management spodnjega pomnilnika).

Za tvoj problem bi morala biti prava izbira win95 kompatibilnosti... Obrni se tudi na vašega sys admina (če ga imate:confused - in če ne, potem ni čudno, da sem brez službe :laugh)

Ni system admina :laugh je vse "doma" narejeno :-D

marko55
27.11.2009, 22:19
Jaz imam pa problem z internetom in sicer na svojem novem laptopu na katerem imam nameščen win 7. Stvar je v tem, da mi je kar na lepem ko sem hotel odpreti internetno stran napisalo da je bila povezava s strežnikom prekinjena med nalaganjem.Restartam windowse, mi dela pou minute, spet ista težava. Čudi me pa to, da mi pa msn dela brez problema, tako da povezava z wirelessom je vzpostavljena... No zagnal sem še tisto omrežni diagnostiko,pa je bilo brez uspeha..
Ima gdo kako idejo kaj naredit?:confused

marko55
27.11.2009, 23:43
Jaz imam pa problem z internetom in sicer na svojem novem laptopu na katerem imam nameščen win 7. Stvar je v tem, da mi je kar na lepem ko sem hotel odpreti internetno stran napisalo da je bila povezava s strežnikom prekinjena med nalaganjem.Restartam windowse, mi dela pou minute, spet ista težava. Čudi me pa to, da mi pa msn dela brez problema, tako da povezava z wirelessom je vzpostavljena... No zagnal sem še tisto omrežni diagnostiko,pa je bilo brez uspeha..
Ima gdo kako idejo kaj naredit?:confused
Evo, smo že rešl težavo:-DProblem je nastal v antivirusnem programu(Trend Micro), tako da sedaj uporabljam avasta:ok

RS6
29.11.2009, 09:12
Problemček =)

Včeraj sem sformatiral cel računalnik. XP sem mel čist uničene že in windows 7 sem zamenjal z original winsows 7 enterprise verzijo.
No, v računalniku imam jaz 2 diska. Takrat sem imel na prvem win 7 in na drugem XP.
Sedaj pa imam zasedeno samo eno particijo. Ker sem včeraj dal XP gor in seveda v meniju se ni prikazalo, da bi bila možnost izbire winsow ( čeprav sem xp dal na disk 1 in 7ko na disk ) , sem se odločil, da XPjev ne bom imel..
Pa me zanima kje se da naštimat, da bi bil ta drugi disk, ki je prazen viden na računalniku, da bi si lahko gor podatke shranjeval?
Hvala :)

xonline
29.11.2009, 12:29
Problemček =)

Včeraj sem sformatiral cel računalnik. XP sem mel čist uničene že in windows 7 sem zamenjal z original winsows 7 enterprise verzijo.
No, v računalniku imam jaz 2 diska. Takrat sem imel na prvem win 7 in na drugem XP.
Sedaj pa imam zasedeno samo eno particijo. Ker sem včeraj dal XP gor in seveda v meniju se ni prikazalo, da bi bila možnost izbire winsow ( čeprav sem xp dal na disk 1 in 7ko na disk ) , sem se odločil, da XPjev ne bom imel..
Pa me zanima kje se da naštimat, da bi bil ta drugi disk, ki je prazen viden na računalniku, da bi si lahko gor podatke shranjeval?
Hvala :)

Nisem najbolj razumel tvojega scenarija. Ali lahko narediš copy/paste eno sliko stanja in oznak obstoječih diskov sem gor, da se bolj detaljno posvetim rešitvi?

RS6
29.11.2009, 12:42
Torej..
http://www.shrani.si/t/1T/SF/3G4xVZx9/untitled.jpg (http://www.shrani.si/?1T/SF/3G4xVZx9/untitled.jpg)
Meni tukaj fali še drugi disk ( viden ). ( v računalniku imam dva diska )
Prej sem imel Windows 7 local dick C: in windows XP local disk D al H: ( neki tazga )
No.. Sedaj imam samo windows 7. Rad bi pa imel viden tudi drugi disk, ki je prazen ( ni winsow gor ) , da bi na njega shranjeval filme, slike ,..
Je možno?

xonline
29.11.2009, 13:27
Torej..
http://www.shrani.si/t/1T/SF/3G4xVZx9/untitled.jpg (http://www.shrani.si/?1T/SF/3G4xVZx9/untitled.jpg)
Meni tukaj fali še drugi disk ( viden ). ( v računalniku imam dva diska )
Prej sem imel Windows 7 local dick C: in windows XP local disk D al H: ( neki tazga )
No.. Sedaj imam samo windows 7. Rad bi pa imel viden tudi drugi disk, ki je prazen ( ni winsow gor ) , da bi na njega shranjeval filme, slike ,..
Je možno?

:zmeden

Kaj vidiš, če v search/cmd vrstico vtipkaš diskmgmt.msc?

Si kaj diske diske/kable med seboj premešal?

RS6
29.11.2009, 13:30
Kablov se nisem dotikal ;)
am.. VIdim sicer oba diska ( prva dva ) in pač prazen je 100% prazen :)
Samo.. Kako do njega pridt in dat kake podatke gor brez instalacije se enega windowsa ( torej kot da bi imel prenosni disk zraven računalnika in bi preko usbja dajal gor podatke.. ) ?

http://www.shrani.si/t/1H/24/2FyOFocI/untitled.jpg (http://www.shrani.si/?1H/24/2FyOFocI/untitled.jpg)

xonline
29.11.2009, 17:41
Kablov se nisem dotikal ;)
am.. VIdim sicer oba diska ( prva dva ) in pač prazen je 100% prazen :)
Samo.. Kako do njega pridt in dat kake podatke gor brez instalacije se enega windowsa ( torej kot da bi imel prenosni disk zraven računalnika in bi preko usbja dajal gor podatke.. ) ?

http://www.shrani.si/t/1H/24/2FyOFocI/untitled.jpg (http://www.shrani.si/?1H/24/2FyOFocI/untitled.jpg)

Črke pogona ni, zato ga ne vidiš. V diskmgmt.msc desni klik miške nanj in dodaj črko pogona. Čeprav, bolj kot gledam to sliko :confused - si prepričan, da nimaš v BIOS-u matične plošče naštimano diskovno RAID 1 polje ?

RS6
29.11.2009, 17:47
Hm.. Pojma nimam. Po biosu se raje ne igram :)
Pred formatiranjem je bilo vse vredu :)

Sem dal črko pa ni nič drugače.. Kje v BIOSu pogledam za ta polja?

xonline
29.11.2009, 18:11
Hm.. Pojma nimam. Po biosu se raje ne igram :)
Pred formatiranjem je bilo vse vredu :)

Sem dal črko pa ni nič drugače.. Kje v BIOSu pogledam za ta polja?

Je črko tudi obdržalo? Če restartaš PC, je kaj drugače?

Ne vem na pamet, kje v BIOS-u, bi moral vsaj približno vedeti tip/znamko matične plošče.

Edit: sorry, sem butec :fight ... šele sedaj sem postal malo bolj pozoren na drugo sliko. To particijo na drugem disku bo treba pobrisati, kreirati novo, preformatirati in to bo to.

mjemec
29.11.2009, 19:37
Da še tukaj vprašam...
Kakšna ideja, zakaj bi imeli pri Visti 32bit ping na speedtest.net preko 500ms? Ampak samo v normal mode-u. V safe mode with networking so pingi normalni.
V normal mode-u sem probal ugasnit vse startup procese, in ni nič boljše. Zagnal sem HiJackThis, nobene nevarne aplikacije ali česarkoli, zagnal sem Malwarebytes Anti-malware, nič, NOD32 verzija 4 deluje nonstop, z najnovejšimi update-i. Windows požarni zid je prižgan. Nastavitve DNS-a so normalne. Netstat v cmd ne pokaže nobenih anomalij.
Povezava je žična, do Linksys routerja, vse nastavitve v routerju so vredu. Še en drug stacionaren računalnik in prenosnik, ki je povezan na router preko wireless-a, imata normalne pinge (pod 50ms), pingi v mreži so 1ms oz. manjši med vsemi računalniki...
Skratka, sklepam da je problem v OS, v kakih nastavitvah, o katerih se mi ne sanja. Torej, kakšna ideja? :)

RS6
29.11.2009, 20:19
Je črko tudi obdržalo? Če restartaš PC, je kaj drugače?

Ne vem na pamet, kje v BIOS-u, bi moral vsaj približno vedeti tip/znamko matične plošče.

Edit: sorry, sem butec :fight ... šele sedaj sem postal malo bolj pozoren na drugo sliko. To particijo na drugem disku bo treba pobrisati, kreirati novo, preformatirati in to bo to.

Preden zafrknem.. Kako se kreira novo?

Bubrek
29.11.2009, 21:17
Z desnim klikom na particijo in maš pol tm opcijo format :)

RS6
29.11.2009, 21:26
nebo šlo..
Windows cannot format the system partition on this disk...

xonline
30.11.2009, 07:57
nebo šlo..
Windows cannot format the system partition on this disk...

Torej: ali imaš RAID 1 (zelo verjetno), ali pa si pri nalaganju W7 bil nekoliko nepazljiv oz.prehiter in imaš boot datoteke reztresene po obeh diskih (manj verjetno, toda možno). Kot boot datoteke se smatra tudi ex XP datoteke, ki ga sicer ni več, toda pod M$ OS so vedno zaščitene.

RS6
30.11.2009, 13:06
Kaj mora bit namesto RAID 1 ?
Samo če bi imel raztroseno po obeh diskih.. Nebi potem imel 600G prostora vse skupaj ?
( samo razmisljam na glas :) )

criptus
30.11.2009, 13:31
Daj si RAID 0.

To je mirroring ali sočasno pisanje na dva diska. S tem si zagotoviš varnost podatkov če odleti en disk. Sicer malo trpi hitrost a bog pomagaj vsega ne moreš met.

Če imaš npr RAID 1 in ti odleti en disk,potem si ob vse.

Za kombinacijo obeh morš met pa 3 diske...

anzo
30.11.2009, 13:43
Moj notebook 1.8 ali 1.9MHZ :blackeye star 4leta nekej štrajka. Vse se ok prižge in samo zaslon ne da nobenega življenja od sebe. normalno vpišem geslo (Win. XP) in se normalno "pokaže" namizje,zaigra melodija.
Je mogoče plata zanič (pentium), kakšen slab kontakt,da monitor ne zazna signala?
Včasih se mi ni prižgal zaslon in sem ponovil 2x in v tretje se je vžgal. Težave so bile 1x mesečno mogoče in še to zadnje 3mesece.

se splača sploh popravljat?
ima pa 1GB rama, radeon x700 128mb

Help in hkrati hvala v naprej!

Bubrek
30.11.2009, 13:52
Napiši še kdo je proizvajalec in model. Tako se lažje kaj najde. Lahko da je šel monitor. Mogoče samo knofek ki ga ima, da si monitor zaprl in ga ugasne itd.

anzo
30.11.2009, 13:58
Napiši še kdo je proizvajalec in model. Tako se lažje kaj najde. Lahko da je šel monitor. Mogoče samo knofek ki ga ima, da si monitor zaprl in ga ugasne itd.

sestavljen po delih,komponentah.
proizvajalec:Comtron, Model: TroNote M85 CXD, če to kaj pomaga

ps. najdu enak problem: https://slo-tech.com/forum/t300090
kako si to rešili pa nobe ni napisal :( mi lahko kdo tukaj pomaga?!

xonline
30.11.2009, 14:01
Daj si RAID 0.

To je mirroring ali sočasno pisanje na dva diska. S tem si zagotoviš varnost podatkov če odleti en disk. Sicer malo trpi hitrost a bog pomagaj vsega ne moreš met.

Če imaš npr RAID 1 in ti odleti en disk,potem si ob vse.

Za kombinacijo obeh morš met pa 3 diske...

:eek2

# RAID 0 (striped disks) distributes data across multiple disks in a way that gives improved speed at any given instant. If one disk fails, however, all of the data on the array will be lost, as there is neither parity nor mirroring. In this regard, RAID 0 is somewhat of a misnomer, in that RAID 0 is non-redundant. A RAID 0 array requires a minimum of two drives. A RAID 0 configuration can be applied to a single drive provided that the RAID controller is hardware and not software (i.e. OS-based arrays) and allows for such configuration. This allows a single drive to be added to a controller already containing another RAID configuration when the user does not wish to add the additional drive to the existing array. In this case, the controller would be set up as RAID only (as opposed to SCSI only (no RAID)), which requires that each individual drive be a part of some sort of RAID array.

# RAID 1 mirrors the contents of the disks, making a form of 1:1 ratio realtime backup. The contents of each disk in the array are identical to that of every other disk in the array. A RAID 1 array requires a minimum of two drives. RAID 1 mirrors, though during the writing process copy the data identically to both drives, would not be suitable as a permanent backup solution, as RAID technology by design allows for certain failures to take place.

Stari, a nisi malo 0 in 1 pomešal med seboj :eek ??

criptus
30.11.2009, 14:04
:eek2

# RAID 0 (striped disks) distributes data across multiple disks in a way that gives improved speed at any given instant. If one disk fails, however, all of the data on the array will be lost, as there is neither parity nor mirroring. In this regard, RAID 0 is somewhat of a misnomer, in that RAID 0 is non-redundant. A RAID 0 array requires a minimum of two drives. A RAID 0 configuration can be applied to a single drive provided that the RAID controller is hardware and not software (i.e. OS-based arrays) and allows for such configuration. This allows a single drive to be added to a controller already containing another RAID configuration when the user does not wish to add the additional drive to the existing array. In this case, the controller would be set up as RAID only (as opposed to SCSI only (no RAID)), which requires that each individual drive be a part of some sort of RAID array.

# RAID 1 mirrors the contents of the disks, making a form of 1:1 ratio realtime backup. The contents of each disk in the array are identical to that of every other disk in the array. A RAID 1 array requires a minimum of two drives. RAID 1 mirrors, though during the writing process copy the data identically to both drives, would not be suitable as a permanent backup solution, as RAID technology by design allows for certain failures to take place.

Stari, a nisi malo 0 in 1 pomešal med seboj :eek ??

Seveda. Kakopak...

xonline
30.11.2009, 14:15
Kaj mora bit namesto RAID 1 ?
Samo če bi imel raztroseno po obeh diskih.. Nebi potem imel 600G prostora vse skupaj ?
( samo razmisljam na glas :) )

Da, imel bi 2x po cca 300 GByte. Na enemu disku bi bil sistem, na drugemu pa poljubni podatki. Če imaš RAID 1, se dva diska zrcalita; drugi je natančna kopija prvega. V praksi to pomeni, da če ti en disk krešne, se sistem še vedno postavi z drugega, ki je njegova popolna slika. To je OK, ni pa OK, če nastane sistemska napaka, torej napaka v operacijskem sistemu. V tem primeru je ta napaka zapisana na obeh diskih in prav nič ne pomaga, s katerega diska se sistem zažene.

In seveda, na RAID 1 je količina razpoložljivega diskovnega prostora tolikšna, kolikor je prostora na enem samem disku. Kot sem rekel, drugi disk je le natančna kopija prvega diska.

Lahko bi uporabil RAID 0, a ga ne priporočam. RAID 0 nekako poveže oba diska v navidezno en sam disk, a če eden odleti, gredo tudi podatki na njemu.

Če želiš imeti 600 GByte razpoložljivega prostora, RAID krmilnik v BIOS-u onemogoči. Sam presodi, kaj ti je pomembnejše - redundanca sistema (failover) ali razpoložljivi prostor.

Churchill
30.11.2009, 14:38
Zdravo.

Ne vem če ravno paše tole moje vprašanje v tole temo, ali bi jo dal kam drugam.

Kakorkoli bolje, da tukaj vprašam, kakor da odpiram novo temo.

Stvar je sledeča.

Kupil sem PS3 in bi ga rad povezal z netom, sedaj imam kable do PC-ja razvlečene po celem stanovanju in mi grejo pošteno na živce. Ne predstavljam si, da bi moral še enkrat te kable vlečt preko celega stanovanja, saj imam tisto škatlo od T2 za internet zelo daleč od moje sobe.

Zatorej bi rad nabavil nekaj TAKEGA (http://www.mimovrste.com/artikel/2470031724/brezzicni-router-tp-link-tl-wr542gd) v kombinaciji z TEM (http://www.mimovrste.com/artikel/2490021725/brezzicna-pci-mrezna-kartica-tp-link-tl-wn350gd)
Problem pa je, da imam PC še zmeraj v garanciji, in sedaj če to nabavim in sam odprem kišto in tole notri namontiram se najbrž lahko poslovim od garancije.
Mogoče obstaja možnost da bi tole odnesel v BB kjer sem kupil PC in da mi tam to vstavijo, se pa bojim da me bodo odrli v finančnem smislu za tako simpl poseg...

Kaj mi svetujete? Naj sam opravim, naj odnesem v BB ali da pogledat za kakšno drugo zadevo??

Vsi nasveti so dobrodošli.

LP

duro4
1.12.2009, 01:09
Uporabi cist eno X resitev. Pac uzames brezzicno mrezno kartico na USB. Ce nimas nevemakakih ovir vmes, bi moralo delati BP. Zal je tako, da so te USB WIFI kartice z notranjo anteno (pa ze sama USB brezzicna mrezna kartica je taka, skor za v zep) in vlecejo malo svohneje signal (napram klasicni PCI/PCIe, ki ima zunanjo anteno). Ampak v stanovanju naceloma ni problema (kaksna hisa z dve nadstropjema pa zna ucas mal tezave povzrocat)

Drugace pa, ce imas garancijo na racunalnik, ce ga odpres, bi ti morala veljati garancija po komponentah, (recimo, za nektar ram imas "dozivljensko" garancijo, za nekatere diske imas garancijo tri oz. pet let in druge spet samo eno leto, maticne plosce od ASUSa imajo dve leti garancije, ITD....), vsaj ko sem se jst v JAE delal je bilo tako, da smo upostevali po komponentah...

Kar se pa kablov tice,... Jst sm se vedno pristas vsega zicnega (ceprav doma uporabljam WIFI -> samo je prenos tako obupen napram 1Gb LAN povezavi) in ce je le moznost, bi jst razvleku kable okol in okol :)

Zdravo.

Ne vem če ravno paše tole moje vprašanje v tole temo, ali bi jo dal kam drugam.

Kakorkoli bolje, da tukaj vprašam, kakor da odpiram novo temo.

Stvar je sledeča.

Kupil sem PS3 in bi ga rad povezal z netom, sedaj imam kable do PC-ja razvlečene po celem stanovanju in mi grejo pošteno na živce. Ne predstavljam si, da bi moral še enkrat te kable vlečt preko celega stanovanja, saj imam tisto škatlo od T2 za internet zelo daleč od moje sobe.

Zatorej bi rad nabavil nekaj TAKEGA (http://www.mimovrste.com/artikel/2470031724/brezzicni-router-tp-link-tl-wr542gd) v kombinaciji z TEM (http://www.mimovrste.com/artikel/2490021725/brezzicna-pci-mrezna-kartica-tp-link-tl-wn350gd)
Problem pa je, da imam PC še zmeraj v garanciji, in sedaj če to nabavim in sam odprem kišto in tole notri namontiram se najbrž lahko poslovim od garancije.
Mogoče obstaja možnost da bi tole odnesel v BB kjer sem kupil PC in da mi tam to vstavijo, se pa bojim da me bodo odrli v finančnem smislu za tako simpl poseg...

Kaj mi svetujete? Naj sam opravim, naj odnesem v BB ali da pogledat za kakšno drugo zadevo??

Vsi nasveti so dobrodošli.

LP

mjemec
1.12.2009, 02:28
Da še tukaj vprašam...
Kakšna ideja, zakaj bi imeli pri Visti 32bit ping na speedtest.net preko 500ms? Ampak samo v normal mode-u. V safe mode with networking so pingi normalni.
V normal mode-u sem probal ugasnit vse startup procese, in ni nič boljše. Zagnal sem HiJackThis, nobene nevarne aplikacije ali česarkoli, zagnal sem Malwarebytes Anti-malware, nič, NOD32 verzija 4 deluje nonstop, z najnovejšimi update-i. Windows požarni zid je prižgan. Nastavitve DNS-a so normalne. Netstat v cmd ne pokaže nobenih anomalij.
Povezava je žična, do Linksys routerja, vse nastavitve v routerju so vredu. Še en drug stacionaren računalnik in prenosnik, ki je povezan na router preko wireless-a, imata normalne pinge (pod 50ms), pingi v mreži so 1ms oz. manjši med vsemi računalniki...
Skratka, sklepam da je problem v OS, v kakih nastavitvah, o katerih se mi ne sanja. Torej, kakšna ideja? :)
:confused

xonline
1.12.2009, 09:02

Post 2183, 2199 :)

_commandos_
1.12.2009, 13:53
Uporabi cist eno X resitev. Pac uzames brezzicno mrezno kartico na USB. Ce nimas nevemakakih ovir vmes, bi moralo delati BP. Zal je tako, da so te USB WIFI kartice z notranjo anteno (pa ze sama USB brezzicna mrezna kartica je taka, skor za v zep) in vlecejo malo svohneje signal (napram klasicni PCI/PCIe, ki ima zunanjo anteno). Ampak v stanovanju naceloma ni problema (kaksna hisa z dve nadstropjema pa zna ucas mal tezave povzrocat)

ali pa uzameš USB WI-FI kartico z zunanjo anteno KLIK (http://www.mimovrste.com/artikel/2490023121/brezzicna-usb-mrezna-kartica-edimax-ew-7711usn)
če bo pa signal preslab pa zamenjaš samo anteno za boljšo KLIK (http://www.mimovrste.com/artikel/1140470421/antena-tp-link-tl-ant2405c-5dbi)

Churchill
1.12.2009, 14:13
ali pa uzameš USB WI-FI kartico z zunanjo anteno KLIK (http://www.mimovrste.com/artikel/2490023121/brezzicna-usb-mrezna-kartica-edimax-ew-7711usn)
če bo pa signal preslab pa zamenjaš samo anteno za boljšo KLIK (http://www.mimovrste.com/artikel/1140470421/antena-tp-link-tl-ant2405c-5dbi)

Tudi o tej rešitvi sem razmišljal, se pa bojim da bo signal slabši kot pri ostalih dveh primerih...

RS6
1.12.2009, 15:14
Da, imel bi 2x po cca 300 GByte. Na enemu disku bi bil sistem, na drugemu pa poljubni podatki. Če imaš RAID 1, se dva diska zrcalita; drugi je natančna kopija prvega. V praksi to pomeni, da če ti en disk krešne, se sistem še vedno postavi z drugega, ki je njegova popolna slika. To je OK, ni pa OK, če nastane sistemska napaka, torej napaka v operacijskem sistemu. V tem primeru je ta napaka zapisana na obeh diskih in prav nič ne pomaga, s katerega diska se sistem zažene.

In seveda, na RAID 1 je količina razpoložljivega diskovnega prostora tolikšna, kolikor je prostora na enem samem disku. Kot sem rekel, drugi disk je le natančna kopija prvega diska.

Lahko bi uporabil RAID 0, a ga ne priporočam. RAID 0 nekako poveže oba diska v navidezno en sam disk, a če eden odleti, gredo tudi podatki na njemu.

Če želiš imeti 600 GByte razpoložljivega prostora, RAID krmilnik v BIOS-u onemogoči. Sam presodi, kaj ti je pomembnejše - redundanca sistema (failover) ali razpoložljivi prostor.

Torej nimam šanse, da bi imel oba razpoložljiva diska, če dam na RAID 1 ?

No.. Tista opcija, da sem windowse narobe instaliral odpade.. :) Sem ga dal na particijo 1 :ok

xonline
1.12.2009, 16:01
Torej nimam šanse, da bi imel oba razpoložljiva diska, če dam na RAID 1 ?

Tako je. RAID 1 "pokuri" oba diska in sta oba vidna le kot eden.

No.. Tista opcija, da sem windowse narobe instaliral odpade.. :) Sem ga dal na particijo 1 :ok

Saj nisi narobe namestil W7, pravilno si dal na particijo 1 ... ki je tudi edina, RAID krmilnik ti jo je pokazal kot eno samo. Če si videl poleg te še kakšno drugo particijo, je bila to particija izmenljivega diska, ki si ga (predpostavljam) imel priključenega.

V nekaterih primerih se zna zgoditi, da kljub strojnemu RAID polju vidiš oba diska, a to le do trenutka, ko se naložijo gonilniki za RAID krmilnik. Se pač dogaja ....

RS6
1.12.2009, 16:22
Tako je. RAID 1 "pokuri" oba diska in sta oba vidna le kot eden.

Saj nisi narobe namestil W7, pravilno si dal na particijo 1 ... ki je tudi edina, RAID krmilnik ti jo je pokazal kot eno samo. Če si videl poleg te še kakšno drugo particijo, je bila to particija izmenljivega diska, ki si ga (predpostavljam) imel priključenega.

V nekaterih primerih se zna zgoditi, da kljub strojnemu RAID polju vidiš oba diska, a to le do trenutka, ko se naložijo gonilniki za RAID krmilnik. Se pač dogaja ....

Ni mogoče.. Jaz sem videl oba diska.. Particija 0 in Particija 1 se mi zdi .
Particija 0 je bila XP, particija 1 je bila windows 7 .. Obe particiji sem posamezno sformatiral in na particijo 0 instaliral windows 7..
( particija 0 = 299G free space in particija 1 = 299G free space )
Nimam izmenljivega diska :)

xonline
1.12.2009, 18:08
Ni mogoče.. Jaz sem videl oba diska.. Particija 0 in Particija 1 se mi zdi .

Zdi ? :-D

Particija 0 je bila XP, particija 1 je bila windows 7 .. Obe particiji sem posamezno sformatiral in na particijo 0 instaliral windows 7..
( particija 0 = 299G free space in particija 1 = 299G free space )

(papiga.press) V nekaterih primerih se zna zgoditi, da kljub strojnemu RAID polju vidiš oba diska, a to le do trenutka, ko se naložijo gonilniki za RAID krmilnik. Se pač dogaja ....

:skrbast

Nimam izmenljivega diska :)

EOS_DIGITAL ? :)

Ne sekiraj se. Pač izgleda, da imaš autokonfiguriran RAID1. Si boš v kratkem omislil en SSD disk in si boš na ta način minimiziral možnost izgube podatkov zaradi nepredvidljivih vrtečih se plošč in prefinjenega mehanizma v klasičnih diskih. Vesel božič ! :laugh

RS6
1.12.2009, 21:22
Ok.. Torej če mi en disk crkne.. Pol imam na drugem vse podatke..
Dost kul =D
Tnx!

mjemec
2.12.2009, 02:08
Post 2183, 2199 :)
Sem prebral.
Torej je edina rešitev menjava Viste z Win 7?

Sicer je imel pomoje uporabnik Debitel drugačne težave kot jaz, pri meni z lokalnim omrežjem ni nobenih težav.
Zatakne se samo pri pingih na speedtest.net, ki so preko 500ms (spodaj prilagam "dokaze"), kdaj tudi okoli 1000ms :crazy Ampak zgolj v normal mode-u. V safe mode-u tega problema ni. In če recimo preko cmd pingam www.google.de (http://www.google.de), so pingi prav tako pod 30 sekund.

Speedtest:

Ljubljana
http://www.speedtest.net/result/639646224.png

Nurnberg
http://www.speedtest.net/result/639647053.png

Zürich
http://www.speedtest.net/result/639647809.png

Geneva
http://www.speedtest.net/result/639649046.png

Copenhagen
http://www.speedtest.net/result/639650042.png

Oslo
http://www.speedtest.net/result/639649543.png

Dublin
http://www.speedtest.net/result/639651055.png

Kot se lahko vidi, dokaj stabilen bandwidth tudi na zelo oddaljenih strežnikih, ampak občutno previsoki pingi tudi na bližnjih strežnikih :blackeye Izjemi sta edino Oslo in Dublin, kjer je ping dobrih 100ms. Ni mi pa ravno jasno zakaj... :confused

EDIT: Sem naredil še par testov. Do Maribora je 10ms, kar je zelo nizko, ampak takega rezultata na drugih strežnikih niti slučajno še nisem dosegel. Sem pa recimo probal Frankfurt in je na speedtest.net 540ms, preko cmd pa 40ms :confused Stockholm preko speedtest.net 550, preko cmd 50ms. London preko speedtest.net 120ms, preko cmd 50ms. In tako dalje, in tako dalje...
Skratka, nobene logike what so ever :crazy

Damjann
2.12.2009, 03:57
Oj!:)

Zadnjič sem monitor polil:napaka potem je nekaj časa normalno delal sedaj pa se je zaslon potemnil(trenutek pred potemnitvijo mi je na monitorju napisalo auto adjusting image ali brightness ali nekaj v tem stilu no:-D), problem je v tem, da sedaj tipke na monitorju, ki so namenjenu nastavljanju osvetlitve ne primejo več, verjetno zato, ker sem ga polil:ok2

...pa me zanima, če se da kje na računalniku nastaviti te lastnosti?

xonline
2.12.2009, 10:23
Sem prebral.
Torej je edina rešitev menjava Viste z Win 7?

Sicer je imel pomoje uporabnik Debitel drugačne težave kot jaz, pri meni z lokalnim omrežjem ni nobenih težav.
Zatakne se samo pri pingih na speedtest.net, ki so preko 500ms (spodaj prilagam "dokaze"), kdaj tudi okoli 1000ms :crazy Ampak zgolj v normal mode-u. V safe mode-u tega problema ni. In če recimo preko cmd pingam www.google.de (http://www.google.de), so pingi prav tako pod 30 sekund.

Speedtest:

Ljubljana
http://www.speedtest.net/result/639646224.png

Nurnberg
http://www.speedtest.net/result/639647053.png

Zürich
http://www.speedtest.net/result/639647809.png

Geneva
http://www.speedtest.net/result/639649046.png

Copenhagen
http://www.speedtest.net/result/639650042.png

Oslo
http://www.speedtest.net/result/639649543.png

Dublin
http://www.speedtest.net/result/639651055.png

Kot se lahko vidi, dokaj stabilen bandwidth tudi na zelo oddaljenih strežnikih, ampak občutno previsoki pingi tudi na bližnjih strežnikih :blackeye Izjemi sta edino Oslo in Dublin, kjer je ping dobrih 100ms. Ni mi pa ravno jasno zakaj... :confused

EDIT: Sem naredil še par testov. Do Maribora je 10ms, kar je zelo nizko, ampak takega rezultata na drugih strežnikih niti slučajno še nisem dosegel. Sem pa recimo probal Frankfurt in je na speedtest.net 540ms, preko cmd pa 40ms :confused Stockholm preko speedtest.net 550, preko cmd 50ms. London preko speedtest.net 120ms, preko cmd 50ms. In tako dalje, in tako dalje...
Skratka, nobene logike what so ever :crazy

Če se že igraš v cmd oknu, najprej preberi in kasneje uporabi ta dva ukaza:

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/Using-Pathping.html

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/Using-tracert.html

Potem ti bo malo bolj jasno, zakaj in kje se kaj dogaja. Noben speedtest ne more biti neko merilo, da dol padeš; načeloma ne vemo, koliko t.im. "hop"-ov je vmes in kaj se na njih dogaja - more on http://www.webopedia.com/TERM/H/hop.html

Moje mnenje - če ti računalo dela OK, če nimaš težav z upload/download, potem si ne beli glave in ga uporabljaj normalno naprej ter skrbi za sprotni backup podatkov.

V safe mode vse zadeve delujejo malo drugače, ker ni celega kupa servisev, ki se v normal mode zaženejo. Da pri Visti Network & Sharing Center bolj diši po polizdelku, je itaq znano.

mjemec
2.12.2009, 10:29
Bom malo raziskal tisto na linkih. Hvala :ok

Debitel
2.12.2009, 15:18
Bom malo raziskal tisto na linkih. Hvala :ok

Jaz imam zdaj na vseh treh kompih Win7 in sharing deluje BP, vedno nad 10 mb/sec. Nič več blokad, padcev, zastojev... Če komu pomaga.

Interent pa itak no problem.

xonline
2.12.2009, 17:17

Zadnjič sem monitor polil:napaka potem je nekaj časa normalno delal sedaj pa se je zaslon potemnil(trenutek pred potemnitvijo mi je na monitorju napisalo auto adjusting image ali brightness ali nekaj v tem stilu no:-D), problem je v tem, da sedaj tipke na monitorju, ki so namenjenu nastavljanju osvetlitve ne primejo več, verjetno zato, ker sem ga polil:ok2

Bi rekel, ja ... :stupid2

:)

Maybe with this: http://www.dimxsoft.com/dlighter/

or this: http://www.nicomsoft.com/dtuner/

Andy04
4.12.2009, 12:08
Ve mogoče kdo, če obstaja Total Commander za W7 ultimate 64bit?

Thx :beer

LP A.

Damjann
5.12.2009, 03:06

Zdaj pa spet dela, vmes je že crknil "tutto completo", pa sem ga še enkrat sprobal in deluje ampak mislim, da ne bo dolgo, no, zaenkrat dela:ok2
Bi rekel, ja ... :stupid2

:)

Maybe with this: http://www.dimxsoft.com/dlighter/

or this: http://www.nicomsoft.com/dtuner/

Tnx:ok

DreamBMW
7.12.2009, 15:11
Ve kdo, kje dobit driverje za Toshiba satelite l500-1eu?

Hvala in LP

wtf
7.12.2009, 15:18
http://tinyurl.com/nscrqy

:ok

DreamBMW
7.12.2009, 15:29
Da te roke nebi nikoli bolele.:-D Hvala:beer

Villeneuve
13.12.2009, 14:36
Eno hitro vprašanje. Imam HDMI povezavo med računalnikom in LCD tv-jem. V spalnici imam še en LCD, zanima me pa ali se da vezat kako da bi mi na obeh LCD-jih predvajal film ki ga predvajam na računalniku?

perobmw
13.12.2009, 19:01
Kaj je že narobe,če se miški zmeša.Namreč kurzor sam od sebe samo skače sem ter tja.Gre pa za brezžično misko.
Boljše da kupim novo verjetno.

criptus
14.12.2009, 10:58
Iščem spodoben tiskalnik. Glavni atributi:
- priznan proizvajalec
- cena cca 1000€
- barvni laser
- mrežni adapter
- čim bolj hiter

Kakšna ideja?

raw
14.12.2009, 11:07
Dober, a cenejši (slabši?) od tega kar iščeš:
SAMSUNG CLP-770ND

criptus
14.12.2009, 12:42
Kaj pa Nashuatec ki ga precej propagira Monitor?

Aja pa še scaner mora met...

Kakšni so tiskalniki Brother?

kosec
14.12.2009, 13:29
Nashuatec, Konica in Kyocera so vse japonska roba (vaj mislim :)) in delajo kot je treba... Tudi Brother je OK... Poglej si še OKIja, zna presenetiti s ceno...

Za ta denar boš dobil že zelo soliden printer (predlagam še auto duplex) :)

Edini, ki bi se ga izognil, je HP, ki ima zadnje čase težave z nekaj tipi tiskalnikov (crkujejo matične plošče, in ko nisi več v garanciji si ga naj... Še celo rezervnih delov ni več!!)

criptus
14.12.2009, 13:58
Samsung je kar dobra opcija pomoje. Vsaj kolikor primerjam zmogljivosti in ceno pri ostalih proizvajalcih...

Hvala ti :ok

duhec
14.12.2009, 17:33
Barvni laserski Nashuatec imamo v sluzbi. Je dober, hiter in ga imamo na mrezo. Ne vem kolko so tonerji ostalih proizvajalcev, sam en za tegale stane neki cez 3.000 eur. :eek

criptus
14.12.2009, 20:14
Tiskalnik smo najdli, rabim še nasvet za grafično DP.

Bi bla HP OK?
http://www.mimovrste.com/artikel/2740069533/q=hp%20grafi%C4%8Dna/namizni-racunalnik-hp-z400-w3520-q-320-3-v-x-266ghz-kk531ea

Pa še kartica:
http://www.mimovrste.com/artikel/2630045323/graficna-kartica-gigabyte-geforce-9600-gt-512mb-pci-e-gv-n96tzl-512i
ali
http://www.mimovrste.com/artikel/2630057023/graficna-kartica-gigabyte-geforce-gtx-285-1gb-pci-e-gv-n285-1gh-b

Kakšnen nasvet za miš? Tako miš kot grafična DP bosta za 3D modeliranje in risanje v ACAD in ACAD BAU (arhitektura)

_commandos_
15.12.2009, 14:04

Bi bla HP OK?
http://www.mimovrste.com/artikel/2740069533/q=hp%20grafi%C4%8Dna/namizni-racunalnik-hp-z400-w3520-q-320-3-v-x-266ghz-kk531ea

Pa še kartica:
http://www.mimovrste.com/artikel/2630045323/graficna-kartica-gigabyte-geforce-9600-gt-512mb-pci-e-gv-n96tzl-512i
ali
http://www.mimovrste.com/artikel/2630057023/graficna-kartica-gigabyte-geforce-gtx-285-1gb-pci-e-gv-n285-1gh-b

Kakšnen nasvet za miš? Tako miš kot grafična DP bosta za 3D modeliranje in risanje v ACAD in ACAD BAU (arhitektura)

hmmm jas bi na tvojem mestu vzel ta drugo grafično in eno od teh dveh mišk
http://www.mimovrste.com/artikel/1370042421/q=mi%C5%A1ka/miska-razer-copperhead-2000dpi-tempest-blue
http://www.mimovrste.com/artikel/2250023115/q=mi%C5%A1ka/3d-miska-3dconnexion-spacenavigator-personal-edition

criptus
15.12.2009, 18:36
hmmm jas bi na tvojem mestu vzel ta drugo grafično in eno od teh dveh mišk
http://www.mimovrste.com/artikel/1370042421/q=mi%C5%A1ka/miska-razer-copperhead-2000dpi-tempest-blue
http://www.mimovrste.com/artikel/2250023115/q=mi%C5%A1ka/3d-miska-3dconnexion-spacenavigator-personal-edition

Menda je to gamerska grafa...

kakšne so quadra in FireGL?

criptus
15.12.2009, 19:14
Bi bila tale OK?

http://www.mimovrste.com/artikel/2630067933/graficna-kartica-gigabyte-ati-radeon-5770-1gb-pci-e-gv-r577d5-1gd-b

kosec
16.12.2009, 13:28

Bi bla HP OK?

Pa še kartica:
ali

HP, tako kište kot serverji so zakon :metalc

criptus
16.12.2009, 13:38
HP, tako kište kot serverji so zakon :metalc

Razel laptopov in printerjev pa res... :ok

kosec
16.12.2009, 13:41
O laptopih ne morem nič slabega reči (lahko pa o monitorjih :ok2), čez printerje sem pa itak že jamral :frown Na šihtu smo imeli enega, kjer smo servisne nalepke lepili kar eno na drugo, toliko jih je že bilo... :laugh:laugh

skis
16.12.2009, 13:53
tudi o strežnikih bi se dalo marsikaj napisat. nasploh je HP kar se kvalitete tiče precej padel.

ponco
16.12.2009, 13:59
Novi HP prenosniki, so danes narejeni tako, da ti garantirano crknejo kmalu po izteku garancije :ok2
Če je kdo poskusil čistiti ventilatorje, potem ve o čem govorim :ok

criptus
16.12.2009, 14:01
Ta mali serverji npr so precej precej bolj cenovno sprejemljivi kot npr dell-ovi ali kakšni drugi.

Z UPSom in HDD v mirror se da za malo pisarno (10 userjev) prit skozi z max 1000€. Seveda je to cena samo za železje in kvečjem Linux :ok

Vrtim nekaj takih primerkov in doslej samo pohvale. Userja stane samo moje delo in železnina, SW pa časti odprta skupnost (alternativa exchangeu, file in print server).

xonline
17.12.2009, 09:40
Da se malo vključim v debato -

v tem trenutku uradno furam 22 serverjev, neuradno (fuš.press :cool) pa še dodatnih 9, torej skupaj 31 grdosij.

IBM - rock solid. Dela še, ko mu crkne pol HW.

HP - nikoli ne vem, s čim me bo presenetil.

Dell - pejte no, bodimo resni, tu se ne razpravlja o igračkah :lmao

Supermicro - vse samo pozitivno, a so nekoliko preveč naspidirani in premalo robustni

Ta lestvica je sestavljena na podlagi napak, ki so se dogajale, obupa ob reševanju nastalih failurjev in količini izgubljenih živcev, suporta sladkobesednih prodajalcev in izgubljenih let življenja ter kubičnih centimetrov posivelih las.

Bolj tehnično - na Dell-ih, ki so bili nekaj časa moji favoriti, po cca 3 letih začnejo masovno odletavati diski in se napihovati kondenzatorji. RAM-i - ne gre izgubljati besed, skoraj ga ni Dell-a, na kateremu mu RAM-ov nisem menjal (Samsung, je**t ga :frown). Poleg tega je za Dell kar preveč raznih popravkov gonilnikov in firmwareov, da bi bil človek lahko že v štartu do njih zaupljiv. Na HP-jih so večne težave z napajalci in vse periferije, ki čepijo na COM ali USB portih (npr. UPS), so ob rebootu večkrat unknown device. HP software je butast in balasten. Supermicro - hitri, nekomplicirani, imajo najenostavnejše RAID BIOSe, ki so efektivni in teleban simple (kdor je obnavljal RAID polja, ve, o čemu govorim). Postavitev Supermicro serverja je simpl, kot da bi šlo za PC, driverji so optimirani in minimalistični, imajo pa težave z nadzornim SW za Adaptec krmilnike - ali bolje, Adaptec sam ima težave. IBM pa - v omrežju mi lavfajo tudi 7 let stari serverji. Včasih mrkne disk, včasih kak RAM modul, večje štale pa ni. Kakorkoli, IBM so bo vedno postavil, pa tudi če ga pol zmanjka. Kar mu zamerim, je IBM programska oprema. podobno kot pri HP-ju, je preveč balastna in nepotrebna.

Pa naj se vsak odloči za to, kar mu paše in kar mu dopušča TRR :)

UM.design
17.12.2009, 10:31
V bistvu je tako; odvisno kateri rang opreme se kupuje.

HP ima v ponudbi notesnike, ki so dejansko šrot in notesnike, ki so res kvalitetni in jih zahteven uporabnik brez težav uporablja 3 leta in več.
Cenovni razpon pa je tu npr. za 17" notesnike od 500 do 2500 EUR, pa
včasih izgleda na papirju tisti za 500 EUR skoraj bolj opremljen, samo
so drugje razlike...
Pri nas uporabljamo večinoma Fujitsu Siemens in Dell notesnike (nekaj je tudi HP) in generalno so FSC in Dell zelo robustni in zanesljivi.

Enako je pri serverjih. Pri nas imamo 1 x IBM (dela že 8 let, kar je bilo downtimea je bilo zgolj zaradi selitve), 2 x HP (en je low cost server in je tudi namenjen za manj pomembna opravila drugi je pa rack server in smo zanj odšteli skoraj 5x toliko kot za cenejšega in je tudi "build to last"...)

Sam uporabljam MacBook Pro (prejšnji model) in bo spomladi star 3 leta in ga bom zamenjal z Allienwareom M17x (AW se sedaj trži in servisira preko Dellove mreže), samo zaradi dejstva, ker so novi Macbook proji preveč "nežni" in generalno je dosti več reklamacij kot s tastarimi.
Sem zahteven uporabnik ampak nisem (več) freak, ki bi vsake pol leta menjal računalnik. Takrat, ko kupujem gledam, da je stvar kvalitetna in da (upam) bo zdržala vsaj 3 leta (tudi kar se tiče ohišja ipd.). Če crkne kak RAM ali HDD (še posebej pri notesniku) si ne belim glave, ker se zavedam, da prenašanje prižganega notesnika (ni pravilno, a vem, da vsi to počnemo) krajša življ. dobo diska ipd. Za to imamo backupe, disk ali ram se pa tudi zamenja v manj kot 10 min (razen pri Macu :)) in je še isti dan narejen restore in ni nekih hudih "travm".

Bolj je problematično, ko ga začnejo biksati plate...

Kar sem hotel povedati, da ne gre kritizirati znamk na splošno. Vsak znamka ima izdelke za različne segmente.

Ponavadi so pa največje "brihte" tisti, ki se ti najprej predstavi kot ultra zaje*an uporabnik, ki zahteva le najboljše...na koncu kupi notesnik za 499 EUR in čez 1 leto pametuje kakšna jajca so mu prodali, da on je doktor znanosti in da ve, da stvar bi morala drugače delovati, potem pa še malo po forumu prepametuje svoje težave ipd.

Notesnik za 500 EUR je za občasno, domačo uporabo. Za resno delo pa ne gre šparati...ker je na koncu dražje.

Itak je pa pri vsaki stvari tako :)

criptus
17.12.2009, 10:47
Največ težav zadnjem času je s kondenzatorji na MB.

P**** a ni to smešno? Kam nas je pripeljalo šparanje... včasih semveliko delal z elektroniko in takrat smo menjali le premalo hlajene tranzistorje in poddimenzionirane upore. Ostalo je delalo. Kondenzatorja nikoli nisem menjal zaradi okvar, pa sem prespajkal kar nekaj plat.

Kondl je crknu samo kadar smo delali "a-teste" nazivnih napetosti :laugh

Senna
18.12.2009, 08:35
Zamenjal sem računalnik in sedaj nimam povezanega tiskalnika,cd sem pa nekam založil.Kako naj sedaj to inštaliram.:confused

Je pa lexmark x5470.

xonline
18.12.2009, 09:10
Zamenjal sem računalnik in sedaj nimam povezanega tiskalnika,cd sem pa nekam založil.Kako naj sedaj to inštaliram.:confused

Je pa lexmark x5470.

http://support.lexmark.com/index?productCode=LEXMARK_X5470&segment=SUPPORT&page=product&locale=en&userlocale=EN_UK#2

Senna
19.12.2009, 07:42
http://support.lexmark.com/index?productCode=LEXMARK_X5470&segment=SUPPORT&page=product&locale=en&userlocale=EN_UK#2

Kurja,sej ne vem,a sem res tolk zabit,da ne znam inštalirat,a,tukaj ni tega modela:):confused

xonline
19.12.2009, 08:13
Kurja,sej ne vem,a sem res tolk zabit,da ne znam inštalirat,a,tukaj ni tega modela:):confused

Pa kako da ne, zavihek "Downloads"!? Ni nujno, da se gonilnik imenuje enako kot sam tiskalnik. Gonilnik je najbrž isti za celotno skupino tiskalnikov iz serije 54xx.

Senna
19.12.2009, 10:42
Pa kako da ne, zavihek "Downloads"!? Ni nujno, da se gonilnik imenuje enako kot sam tiskalnik. Gonilnik je najbrž isti za celotno skupino tiskalnikov iz serije 54xx.

Evo,sem zrihtal:ok:beer

Ozi
22.12.2009, 18:33
Spet jaz :laugh sedaj mi pa Partis.si štrajka :blackeye napiše Zastarel brskalnik

Ker partis uporablja najnovejše tehnologije, vaš brskalnik pa jih ni zmožen pravilno prikazati, vam je z njim onemogočen dostop do strani.

Za najboljšo možno uporabniško izkušnjo priporočamo uporabo brskalnika FireFox, ki ga lahko brezplačno prenesete iz getfirefox.com

Ali pa uporabite zadnjo verzijo vašega brskalnika..

IE 8 uporabljam tako, da :confused nekako nebi rad samo zaradi tega šel na ff. Ve kdo mogoče v čem je "poanta", ker to mi je že enkrat delalo in se potem "samo" popravilo :blackeye

criptus
22.12.2009, 20:02
Poanta je v tem, da zamenjaš browzer. IE ga svira v veliko primerih, izumli so celo nek compatibility mode ki malo premeša postavitve sem in tja rezultat je pa še vedno porazen.

S ff, opero ali chrome teh težav ni. In to pomoje ni slučaj...

Mat xxl
22.12.2009, 21:55
IE 8 je katastrofa, resno se pa zaplete, ko odpreš ene 3 zavihke in takrat računalnik tudi boljši prav poklekne, ko mu požre vsa sistemska sredstva :napaka Slo Firefox je glede tega mnogo bolj OK :ok

BTW ali kdo pozna kak dober eliminator MS orodja Coffe pa ne mislim kakega Decaf nateg programa, zanima me kaj resnejšega, ker ravno testiram na eni mašini z Radix kartico kako zadeva deluje in v stvari na ročno jo znam zelo dobro eliminirati z nekaj programi je kdo kaj raziskoval v to smer, ker me zanima ....... zanimajo me kake konkretne izkušnje in praksa ne nepreverjene stvari .......

...... mi je pa smešno, da imajo prav vsi zadnji programi vgrajene backdoor variante, no ja, saj se zadovoljivo obnesejo tudi po 8 let stari programi brez tega pa navadno so še 10 krat krajši, kot novejši bratci :laugh

xonline
23.12.2009, 07:01
Ne bo držalo.

Najprej moj test - na stari mašini PII 400 MHz z 256 MByte RAM, XP SP3, IE8 pokuri bistveno manj sredstev od Firefoxa 3.5.5., se ne sesuva, strani se odpirajo gladko in sam sistem deluje zelo lepo. Zagon Firefoxa traja in traja in šele čez nekaj časa, ko se malo poklika določene strani in se napolni cache, se Firefox po gladkosti drsenja uspe nekoliko približati IE 8.

Fanj je pljuvati kar tako povprek, a je treba najprej za to imeti osnovo. Zakaj pa pri meni vse dela 100% ? Ker nimam in ne želim svinjarije na računalniku. In kaj je ta svinjarija? Raznorazni IE vključki in third-party addonsi oz. browser extensions. Ljudje seveda na to niso pozorni in nameščajo vsepovprek in se pri namestitvi niti ne potrudijo pogledati na ekran, kaj jim piše. Samo klik in klik in next in next ... pol pa pi*dakajo, da pa to pa ono ne dela ...

Tipičen primer je Adobe Flash player. Nagradno vprašanje: kaj se pri namestitvi Flash Playerja še vsili zraven? Je bil kdo pozoren? Ne, a? Se mi je kar zdelo.

In naslednji trik - po čisti, sveži namestitvi greš takoj na FaceBook in tam se ti vsiljuje neki addons. Seveda nobenega ne zanima, kaj to je in enostavno klikne Allow. A veste, kaj ste dobili? Spet ne, a?

Look: http://www.krneki.net/blog/2009/05/geting-infected-through-facebook-part-1.html

Kdor ima težave z IE 8, ki sploh niso težave zaradi samega IE 8 engina, ima enostavno možnost resetirati brskalnik na privzete nastavitve in onemogočiti vse nepotrebne vključke.

BTW - IE 8 Compatibility Mode je dodana funkcionalnost brskalnika, ki je zelo dobra, a je treba najprej vedeti, kaj to sploh je in čemu služi.

http://blogs.msdn.com/askie/archive/2009/03/23/understanding-compatibility-modes-in-internet-explorer-8.aspx

http://blogs.msdn.com/askie/archive/2009/01/27/more-information-about-internet-explorer-8-compatibility-view.aspx

Spletna stran partis.si, za razliko od napisa, s katerim se samohvali, da uporablja najnovejše tehnologije, sploh ni tako in očitno ni prilagojena na IE 8. Ali pa vsaj do nedavnega ni bila, kajti meni - ne boste verjeli, dela :metalc

Ozi
23.12.2009, 07:22
Se popolnoma strinjam z xonline :) sam sem vedno in tudi nameravam še naprej uporabljati IE. Držim nice&clean zadevo in razne tool bar-e, search bar-e, addon-e, dodatke,...itd. sploh ne povoham. Tako, da tole dvomim, da bi bil vzrok za mojo težavo :blackeye

FB odpade, ker sem se ga po 1 tednu naveličal in sploh ne hodim več gor kaj šele, da bi kaj od tam pustil na compiča.

To se mi je že enkrat z partis-u naredilu samo z IE7, ampak se je "samo" popravilo čez čas :confused ko sem si vrgel Win7 na pc je tako že IE8 zraven in je zadeva do sedaj funkcionirala. Nehala je, ko sem se v službi vpisal na partis.si in potem, ko sem domov prišel sem se moral ponovno vpisati in od takrat naprej ne funkcionira :blackeye

criptus
23.12.2009, 07:47
Mah saj vemo kako je hotel M$ spreminjat svet in vsiljevat neke svoje standarde, pa mu je konkurenca dala fejst pit tinte.

Zanimiv je tale blog IE arhitekta: http://blogs.msdn.com/ie/archive/2008/01/21/compatibility-and-ie8.aspx

Predvsem odzivi. Res ne vem, zakaj toliko truda, pisanja in hvale okoli kompatibilnosti. Zadeva je trivialna. Slediš standarde in kompatibilnost je tu.

Ozi
23.12.2009, 12:06
Pogruntal kaj je bil problem, ampak nočem povedati :blush:rofl:hihi

Senna
25.12.2009, 10:03
Zanima me zakaj v "PISO" ne morem pogledati detajlov parcel?
Skoz mi piše "nalaganje".,in to lahko pustim par ur in skoz isto:damn

Galona
25.12.2009, 10:33
No partis je kot takšen zelo naklonjen Firefox-u in veliko manj IE-ju .... S tem da se IE 7 ali8 ne moreta po hitrosti, enostavnosti , preglednosti primerjati z FF 3. osebno sem ravno zaradi počasnosti IE-je preskočil oktobra 08 na FF 3 in od takrat se ne premaknem.

Kot večkrat napišejo malce v šali, malce zares IE imam na pc-ju, da si lahko inštaliram FF :).

whisper
25.12.2009, 23:50
Potrebujem pomoč za msn. Se komu sanja kako osebko, ki sem jo blokiral in izbrisal spet dodam med prijatelje?
Dodam stik in mi napiše: Message was not sent because the system is unavailable. This normally happens when the user is blocked or does not exist.
Uporabnik obstaja, jaz sem ga blokiral, kako prekličem to blokado, če se sploh da?:blackeye

Vinci
26.12.2009, 08:45
MSN Messenger? Greš na Tools - Options - Privacy in tam imaš potem "block list".

LeThaL
26.12.2009, 19:15
Imam en velik problem in upam, da mi boste lahko pomagali:blackeye

Stvar je sledeča: že dalj časa sem imel na prenoniku HP Pavillion težave s polnjenjem baterije. Najprej mi je baterijo slabo polnilo (menim da je bila neka napaka), kar je privedlo do tega, da se baterije parktično ni dalo več napolnit-zdržala je max 10 min.

No s tem, da bom pač imel ves čas računalnik priklopljen na elektriko, sem se pač sprijaznil, pojavil pa se je drug problem, namreč računalnik ni več hotel zaznavati priključenega električnega kabla, razen samo pod določenim kotom.:crazy

Danes pa se mi je zgodilo, da računalnik sploh več ne zazna kabla, torej, da je priklop popolnoma "crknil" in ne morem več zagnati računalnika (baterija je seveda prazna, ker se je ni dalo več napolniti).:frown

Zanima me ali se da popraviti to električno vtičnico na računalniku?? :confused

Računalnik namreč nujno potrebujem in še dobro da imam nekatere stvari shranjene na mailu:damn

Hvala za pomoč

Bubrek
26.12.2009, 20:27
Imam en velik problem in upam, da mi boste lahko pomagali:blackeye

Stvar je sledeča: že dalj časa sem imel na prenoniku HP Pavillion težave s polnjenjem baterije. Najprej mi je baterijo slabo polnilo (menim da je bila neka napaka), kar je privedlo do tega, da se baterije parktično ni dalo več napolnit-zdržala je max 10 min.

No s tem, da bom pač imel ves čas računalnik priklopljen na elektriko, sem se pač sprijaznil, pojavil pa se je drug problem, namreč računalnik ni več hotel zaznavati priključenega električnega kabla, razen samo pod določenim kotom.:crazy

Danes pa se mi je zgodilo, da računalnik sploh več ne zazna kabla, torej, da je priklop popolnoma "crknil" in ne morem več zagnati računalnika (baterija je seveda prazna, ker se je ni dalo več napolniti).:frown

Zanima me ali se da popraviti to električno vtičnico na računalniku?? :confused

Računalnik namreč nujno potrebujem in še dobro da imam nekatere stvari shranjene na mailu:damn

Hvala za pomoč

Standardna napaka HPjev. Se da popraviti. V LJ vem da ti to popravijo na AGT. Če pa lahko kje drugje pa nevem.

lp

mateyo
28.12.2009, 09:17
LP imam mini prenosnik in windows 7 na CD-ju :) zanima me kako ne winse spravim na usb, da bi inštaleru? Prosim čimprejšno pomoč lahko tut na 040366901 Hvala

mateyo
28.12.2009, 09:29
A ima kdo kakšen dudatek, da mi odklene win xp?

xonline
28.12.2009, 10:58
A ima kdo kakšen dudatek, da mi odklene win xp?

O čemu sprašuješ? O legalnem Product Key-u? Če sprašuješ o temu, se raje preusmeri na drugi forum.

criptus
28.12.2009, 13:39
@X

Kater AV (za firmo - komercialen) je ta moment za dat na Win?

Nad NOD sem bil sicer precej navdušen, a mi je požrl kar nekaj živcev ker ne sodeluje preveč lepo z outlookom.

peroa
28.12.2009, 13:43
Pr' nas imamo zdaj že 5. leto avast-a.
Zaenkrat zelo zadovoljni.

Mat xxl
28.12.2009, 14:28
@X

Nad NOD sem bil sicer precej navdušen, a mi je požrl kar nekaj živcev ker ne sodeluje preveč lepo z outlookom.

NIS 2010 dobiš variante z 5 licencami so super cene deluje pa povsem drugače, kot je npr 2008 ! :ok
Lahko dobiš tudi pri meni !

xonline
28.12.2009, 20:00
@X

Avast ni narobe, a povzroča težave pri dostopu do skupnih map. Še posebej, če se kakšen dokument z makroji znajde v skupni rabi.

Avira je tudi cool, a ni za Exchange server, so nonstop neke težave.

F-Secure - fantje se morajo za nekaj mesecev zapreti in razmisliti, kako naprej. Uporabljati zgolj Kaspersky engine sploh ni nobena garancija, da vse dela tako, kot se v poslovnem okolju pričakuje.

Panda - naredila občuten korak naprej. Očitno so fantje naredili to, kar pri F-Secure še morajo. Nova Panda je lažja in manj problematična, pa tudi bolj neusmiljena do zalege. Še dve leti nazaj ne bi na Pando niti pomislil, a se časi spreminjajo.

NOD ? Ne vem, preveč PC-jev, zaščitenih z NOD, sem že reševal. XPantivirus2008/2009 malvare jim je očitno povzročal velike preglavice. Sicer pa se časi spreminjajo, kolega ima NOD corporate rešitev in je zadovoljen. Važno, da se mu Exchange ne kreša ... (sophos.press)

Sicer pa tako - mi gremo na M$ Forefront Security, od mail serverjev do client okolja. To ni gola M$ rešitev, temveč ustrezno zapakiran konglomerat 5-ih AV/ASpm proizvajalcev, med njimi tudi Sybari - ki je med profiji zakon.

Da ne delam slabe ali dobre reklame - dobra rešitev je tista, ki je najprimernejša za tvoje okolje. Moje službeno okolje je prava kakofonija, zato je zelo težko najti zaščito, ki bi delovala tako, kot si želim. Če je v client okolju vse OK, se zaplete na strežniškem in obratno. Tako da ... - če bi imel več informacij, kakšno okolje sestavljaš skupaj, bi ti znal tudi natančneje svetovati.

criptus
28.12.2009, 21:00
Klasika stari moj, multi user okolje, le da zadaj ni M$ server okolja ampak alternativa... saj me poznaš.

Klienti so pač XP za ***porabnike.

A je M$ AV že dovolj zrel in free za firme?

LeThaL
28.12.2009, 21:26
Najprej hvala uporabniku @Bubrek za nasvet pri reševanju težav s konektorjem:ok..so mi danes na agt računalnik že popravili.

Imam pa še eno vprašanje (upam na kak odgovor več kot pri prejšnjem problemu:cool)

Serviser mi je rekel, da mi baterija ne dela, ker računalnik ne polni tretjega sektorja baterije. Najverjetneje ni bila baterija od začetka pravilno polnjena in naj bi si računalnik to konfiguracijo zapomnil in tako vedno polni le prva dva sektorja.:napaka

Svetoval mi je, naj poskusim dobiti program (za HP), ki mi bo omogočal ponovno kalibracijo baterije oziroma sistema računalnika, da bo sposoben polniti vse tri sektorje.

Pozna kdo kak tak program??..oziroma ali je to sploh možno??:beer

Hvala za pomoč:ok

Mat xxl
28.12.2009, 22:01
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3781677&prodNameId=3781682&swEnvOID=1093&swLang=120&mode=2&taskId=135&swItem=ob-66724-1

LeThaL
28.12.2009, 22:35
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3781677&prodNameId=3781682&swEnvOID=1093&swLang=120&mode=2&taskId=135&swItem=ob-66724-1

Hvala za pomoč, se bom jutri malo pozabaval s tem:):beer

xonline
29.12.2009, 07:21
Klasika stari moj, multi user okolje, le da zadaj ni M$ server okolja ampak alternativa... saj me poznaš.

Klienti so pač XP za ***porabnike.

A je M$ AV že dovolj zrel in free za firme?

M$ AV Security Essentials je tako dober, da je nekaterim velikim proizvajalcem AV zaščite že pošteno vroče in nekateri menda napovedujejo neke nesmiselne tožbe o nelojalni konkurenci :eek. Ta informacija sicer ni uradno potrjena, je pa preverjeno dejstvo, da je npr.: AVG priznal kvaliteto M$ SE in dejal, da mora vse sile usmeriti v izboljšanje svojih produktov, da mu bo lahko pariral.

Zelo dober članek o M$ SE je tu: http://www.sitepoint.com/blogs/2009/10/04/microsoft-security-essentials-review/

in v veliki meri se z napisanim strinjam. Praksa tukaj na delovnem mestu je pokazala, da se z M$ SE da rešiti tudi okolja, ki so bila sicer že odpisana in namenjena proceduri format c:.

Nima pa integracije z Outlook-om, ampak zaščita mail boxov je že stvar strežniškega okolja, mar ne? Če nesramen mail uspe priti do uporabnika, je v strežniškem okolju nekaj narobe in pomanjkljivo, ravno tako tudi na vhodnih periferijah (ess. firewall ali razni appliance-i).

Sicer ne vem, kako je z uporabo M$ SE v poslovnem okolju; sicer nekih omejitev, da se ga ne bi smelo nameščati v poslovnem okolju, še nisem zasledil - čeprav piše, da je namenjen za Home PC. Ne vem, če z njegovo namestitvijo na PC-je v poslovnem okolju karkoli kršimo, nisem toliko na tekočem. Moje osebno mnenje - M$ SE je zastonj in dobrodošel dodatek k zaščiti M$ operacijskega sistema in to predpostavko zagovarjam in pozdravljam. Konec koncev, kaj je t.im. Home PC? Ni vsak PC nekje doma? Kaj pa prenosniki, ki praktično niso nikjer in nikoli doma? Je izraz home PC mišljen oziroma vezan na lastništvo PC-ja ali na stacionarnost?

Za poslovna okolja ima M$ ustrezno rešitev na:

http://technet.microsoft.com/en-gb/bb738009.aspx

Seveda ni zastonj, lahko pa najprej testiraš in če ti ustreza, se nato z M$ lahko pogajaš o nakupu. Moram reči, da je M$ poslovna politika v teh časih izjemno človeška in prijazna. Spet moje mnenje - nihče ne ve bolje, kaj in kako je treba zaščititi, od stvarnika samega.

No, sicer je pa tudi res, da stvarniki niso popolni. Moj stvarnik bi me npr.: lahko naredil lepšega, bolj razbacanega, pametnejšega in oh in sploh ... :frown

Pa dobro, bom pa v drugem življenju tak (ali taka :confused) ....

Galona
31.12.2009, 10:53
NIč posebnega, vendar je lepo, če imaš možnost izbire, kateri msn boš uporabljal. 8.5 spet v veselo v pogonu..

alesio
1.1.2010, 16:07
no mene pa zanima ali je resnično ali je to le mit in sicer se res da gledat free satellite tv,kje se najde kak program in kako se dobijo kode za npr discovery,ngc,........,me zanima,ker vsi brbljajo o tem ko pa hočeš kako konkretno info pa vsi najdeš na netu,iščem že 4 ure pa nism najdu nč,mogoče kdo kaj več?

_commandos_
1.1.2010, 17:16
evo tema v kateri se je pogovarjalo o sat tv
http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=47202&page=3

mateyo
4.1.2010, 14:41
LP: Zanima me kako izbrisat mapi Program files in windows (bivši windowsi), ki mi samo smetijo in zasedajo prostor. Formatiranje ne pride v poštev, ker imam pomembne file gor.

DonAndrino
6.1.2010, 10:30
Fantje,spet šopek vprašanj za neveščega (na tem področju seveda):

Imam nov laptop z windows 7 home premium,računalnik pa ima možnost brezžičnega povezovanja na internet.No,na seznamu brezžičnih omrežnih povezav imam nekaj možnih omrežij,nekatera imajo slabo moč signala, dočim druga imajo močan signal.
Tista s slabo močjo signala imajo navedeno pod postavko "vrsta varnosti-nezavarovano" in se da preko njih povezati z internetom.

Ostala omrežja,pa imajo pod "vrsto varnosti navedeno recimo WPA2-PSK",upam da se nisem zmotil.:-DPri poizkusu povezave na tako omrežje,pa zahteva nek ključ,ki pa ga ne poznam.Zanima me,če so taka brezžična omrežja "interne" narave, torej lahko dostopa do njih zaključen krog uporabnikov,ali pa je ključ kakorkoli javen??:confused

Vprašanje dve pa je, mogoče nekoliko plehko. Včasih zapaše zaigrati kakšno igrico, no in na isti sistem z Win 7 Home premium sem inštaliral nekaj iger (Cossacs II,Toca Race Driver2),inštalirajo se OK,zagnati jih ne morem.Imam administratorske pravice,preko tega me še spusti,toda ko bi igra morala steči v meni,se vklopi neka zahteva po ponovnem zagonu sistema,kao da je potreben za zagon.Ko to naredim,je naslednjič popolnoma ista figa.Probal sem zagnati tudi v združljivostnih načinih za Win XP pack 2 ali pack 3,ali pa celo Win 98, pa ne dela,saj izpiše,da igre ne morejo teči v združljivostnih načinih.
Če kdo ve v katerem grmu tiči zajec?:beer:beer

fp4492
6.1.2010, 11:01
...
Ostala omrežja,pa imajo pod "vrsto varnosti navedeno recimo WPA2-PSK",upam da se nisem zmotil.:-DPri poizkusu povezave na tako omrežje,pa zahteva nek ključ,ki pa ga ne poznam.Zanima me,če so taka brezžična omrežja "interne" narave, torej lahko dostopa do njih zaključen krog uporabnikov,ali pa je ključ kakorkoli javen??:confused
...

Geslo dobiš pri administratorju omrežja :laugh.

Malo heca, ampak v osnovi gre za zasebna omrežja, ki so jih vzpostavili tvoji sosedje z nakupom brezžičnega usmerjevalnika. Nekateri so laično router priključili in po privzetih nastavitvah ustvarili nezavarovano omrežje, na katerega se lahko prijavi vsak. Ostali pa so pred priključitvijo prebrali navodila za uporabo in pobrskali po spletu/povprašali znance, kako si nastaviti omrežje. Le-ti imajo tudi gesla za dostop. Če ti ga zaupajo, boš prišel v njihovo omrežje. :ok

Nixxon
6.1.2010, 11:05
Pa recimo nekdo ki bi se tako prijavil v tvoje omrežje, lahko samo uporablja tvoj internet, ali še kaj drugega (dostopa samo do share folderjev ali kar vseh, tiskalnikov omrežja,...)?

metatron
6.1.2010, 11:08
Pa recimo nekdo ki bi se tako prijavil v tvoje omrežje, lahko samo uporablja tvoj internet, ali še kaj drugega (dostopa samo do share folderjev ali kar vseh, tiskalnikov omrežja,...)?

Lahko.

fp4492
6.1.2010, 11:23

S tem se je računalnik prijavil v tvoje LAN omrežje. To pomeni, da bi načeloma lahko uporabil vse resurse, ki so na voljo uporabnikom v tem omrežju (mape v skupni rabi, tiskalnike, internet, ...). Mislim pa, da imajo kakšni boljši WiFi routerji (mogoče tudi čisto navadni s kakšnim naprednim firmware-om) možnost ločiti računalnike v WiFi omrežju od računalnikov, ki so v router priključeni preko kabla (da bi bili potem to dejansko dve omrežji). Tega ne vem, samo ugibam.

Zato je zelo pomembno, da se uporabniki WiFi dobro pozanimajo, kako to vzpostaviti. Te stvari so lahko kar rizične, sam se pri vzpostavitvi za hišno rabo držim naslednjih načel:

1.) Skrijem SSID (ime omrežja) - omrežje potem z navadnim skeniranjem omrežij ni vidno, to pomeni, da ne more vsak pajac gor
2.) Nastavim nivo zaščite WPA-PSK2 z geslom dostopa, ki ga naključno generira programček (se da dobiti na internetu)
3.) Na usmerjevalniku se spremeni administratorsko geslo
4.) Na usmerjevalniku nastavim, da se do uporabniškega vmesnika usmerjevalnika (in s tem njegovih nastavitev) ne da dostopati preko WLAN omrežja (to pomeni, da mora nekdo priti s kablom do usmerjevalnika, da lahko spremeni njegove nastavitve)

Veliko uporabnikov uporablja tudi MAC filtriranje (Prijava v omrežje dovoljena samo računalnikom z MAC naslovom mrežne kartice, ki je vpisana v usmerjevalnik), sam sem zaenkrat mnenja, da je moje omrežje dovolj varno :-D

Pri brezžičnih omrežjih svetujem veliko previdnost, prav tako je potrebno veliko skrb posvetiti tudi raznim požarnim zidom, ki preprečujejo vdor in dostop do vaših računalnikov. V teh občutljivih časih se lahko dokaj hitro znajde vaš računalnik kot gostiteljski strežnik za kakšne slike recimo otroške pornografije. Mislim, da se vsi zavedate posledic, če najdejo takšne slike na vašem računalniku. Ob takih primerih se zdi vdor na vaše elektronsko bančništvo kot, da škode sploh ni.

DonAndrino
6.1.2010, 14:41
Vprašanje dve pa je, mogoče nekoliko plehko. Včasih zapaše zaigrati kakšno igrico, no in na isti sistem z Win 7 Home premium sem inštaliral nekaj iger (Cossacs II,Toca Race Driver2),inštalirajo se OK,zagnati jih ne morem.Imam administratorske pravice,preko tega me še spusti,toda ko bi igra morala steči v meni,se vklopi neka zahteva po ponovnem zagonu sistema,kao da je potreben za zagon.Ko to naredim,je naslednjič popolnoma ista figa.Probal sem zagnati tudi v združljivostnih načinih za Win XP pack 2 ali pack 3,ali pa celo Win 98, pa ne dela,saj izpiše,da igre ne morejo teči v združljivostnih načinih.
Če kdo ve v katerem grmu tiči zajec?:beer:beer

Ste mi prej razjasnili obzorja.Kaj pa zgornje vprašanje?Ker zaenkrat mi win7 ne diši!:frown

Pepsi
6.1.2010, 18:55
Eno vprašanje:

Orodja = Tools ok. Ampak kje hudiča ima slovenski Excel 07 ORODJA? Js tega ne najdem, rad pa bi dal noter v excel en add-in (analysis tool pack), ker ga rabim za eno analizo...

Hvala,

Torej išče se kako se inštalirajo addini v slo office 2007 kar v excelu, da daš poišči na spletu in download. :ok

peroa
6.1.2010, 18:56
Veliki gumb, spodaj excel options.

Pepsi
6.1.2010, 19:00
Veliki gumb, spodaj excel options.

Zelo uporaben mož si g.peroa :beer (ti si mi pa že parkrat rešu težave se mi zdi) :ok

Najlepša hvala , imaš en histogram v dobrem :laugh

peroa
6.1.2010, 19:03
Posavje powah!
:ok2

xonline
7.1.2010, 07:38

Ne, ne mešati skupne dostopne točke do Interneta in LAN omrežja. To sta povsem različni stvari in v tem primeru jima je skupen le IP rang in maska podomrežja ter privzeti prehod. Za dostop do skupnih sredstev mora biti izpolnjenih še kar nekaj pogojev - tip operacijskega sistema, način mapiranja, ime omrežne skupine, uporabniki in njihovo število v omrežju, :blabla, :blabla, :blabla ...

Zelo dober članek, ki sicer ponuja rešitve (trubleshooting) v LAN omrežjih, je na linku: http://winhlp.com/wxnet.htm - beri od odstavka Computer asks for IPC$ password dalje - če se ti da in če imaš čas, seveda :)

sidney70
7.1.2010, 19:08
na PC ju imam zraven monitorja priklopljen se LCD-tv ... problem nastane, ker ne morem imeti na obeh na enkrat slike ... imam nvidia gt 7300gt, ki ima 2x dvi ... po svoje je logicno, saj imata vsak svoj format ... eden je 4:3 drugi 16:9 ... in grafa ziher ne zna delat z obema hkrati ... ali pac ... 2-gi kaze edino sliko dsktopa .... je mogoce kaksna varianta, da bi kazala oba enako, ali pa kot pri klasicnem s-video izhodu, kjer se je dalo narihtat, da eden kaze samo video vsebine ... ali bo treba se eno graficno, ali obstaja kak sw za to ... tnx 4 info ... :metalc

wtf
7.1.2010, 19:34
Saj to je nekak normalno :ok ikone lahko "potegneš" na drug monitor, pravtako opravilno. Da bi pa na obeh monitorih kazal vsak svoj desktop, to pa mi ni najbolj logično. Npr. firefox odpreš in se odpre na monitorju1 in ga pač "potegneš" na monitor2 in je to to :ok:-D

Imam sam tak narejeno v kombinaciji z 19" in 17" lcd:ok

sidney70
7.1.2010, 19:53
hvala za dober nasvet ... bom poizkusil, kako dela na TV ju film naprimer ... obenem pa uporabljas computer ...mi je pa ratal sklonirat oba ... tako, da na obeh kaze isto ... mal klikanja in je ... tnx se enkrat :ok

edit: tvoj nasvet je res odlicen ... Na tv-ju laufajo filmi jest pa tole pisem :metalc

wtf
7.1.2010, 20:15
Tako imam jaz narejeno, da mam na 17" youtube ali pa kakšne serije pognane, na 19" pa pač delam :-D :metalc

Hebel
7.1.2010, 20:16
Kolegu sem ravno zadnjič reševal tak problem (na TVju mu ni predvajalo podnapisov, medtem ko na LCDju pa normalno), ima pa podobno grafično N7600gt, če se ne motim.

Greš: Nadzorna Plošča/Nvidia Desktop manager/Advanced/...

Uglavnem tam imaš vse nastavitve, točno se ne spomnim kako piše, mislim pa da maš na voljo celo čarovnika, za upravljanje zaslonov, malo razisku, ter nastavljaj parametre (Clone opcija), pa bo.

Vse se lahko nastavi, od prikaza samo desktop ozadja, razširitve namizja, predvajanja samo multimedije, identična slika.... ni da ni. Prej še potegni z neta tazadne driverje in update naredi. (Nvidia ima dobro poskrbljeno, kar se tiče posodobitev)

Upam da kaj pomaga,

lp

DK_FK_DeViL
9.1.2010, 16:39
Lep pozdrav!

Eno kratko pomoč od računalničarjev bi potreboval. Kolega ima XP SP2 in problem s kodo.

Je edini uporabnik nastavjen kot admin in seveda ima startup kodo, pač za dostop v win. In ko se računalnik na novo zažene, se koda sploh ne pojavi, ampak ga samo not spusti. Če pa da LogOff ali pa SwitchU pa se normalno pokaže.:napaka

Torej kaj bi blo za naret, da pokaže kodo ko računalnik vžgeš?

Jaz nimam idej. Njega pa moti ker če kdo hoče mu kaj delat, samo resetira compa pa je not.:laugh

Thx for help!:ok

LP, Dejan:cool

xonline
10.1.2010, 08:04
Lep pozdrav!

Eno kratko pomoč od računalničarjev bi potreboval. Kolega ima XP SP2 in problem s kodo.

Je edini uporabnik nastavjen kot admin in seveda ima startup kodo, pač za dostop v win. In ko se računalnik na novo zažene, se koda sploh ne pojavi, ampak ga samo not spusti. Če pa da LogOff ali pa SwitchU pa se normalno pokaže.:napaka

Torej kaj bi blo za naret, da pokaže kodo ko računalnik vžgeš?

Jaz nimam idej. Njega pa moti ker če kdo hoče mu kaj delat, samo resetira compa pa je not.:laugh

Thx for help!:ok

LP, Dejan:cool

Koda - misliš na geslo, ne? Če sem te prav razumel, potem boš večji del odgovora našel tukaj:

http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=34507&page=224

Pred vsakim posegom v karkoli si prej kreiraj še enega dodatnega uporabnika, ki ima vse administratorske pravice.

DK_FK_DeViL
10.1.2010, 10:38
Koda - misliš na geslo, ne? Če sem te prav razumel, potem boš večji del odgovora našel tukaj:

http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=34507&page=224

Pred vsakim posegom v karkoli si prej kreiraj še enega dodatnega uporabnika, ki ima vse administratorske pravice.

Jaaa! To je to. Vem, da sn malo nerazumljivo napisal, se posipam zato:laugh

V glavnem to bi moralo rešit problem:ok2

Green one on the way:ok

mateyo
12.1.2010, 19:13
LP: zanima me kater dober hladilnik (samo rebra brez ventilatorja) priporočate za procesor Intel Core 2 Duo E8500, 2x 3.17GHz. Imam box varianto pa bom popizdu, k je tok glasen :)))

klemn007
12.1.2010, 19:59
LP: zanima me kater dober hladilnik (samo rebra brez ventilatorja) priporočate za procesor Intel Core 2 Duo E8500, 2x 3.17GHz. Imam box varianto pa bom popizdu, k je tok glasen :)))

Ta s spodnje povezave se lahko tudi uporabi kot pasivni hladilnik, ima kar 10 heat-pipe. Jaz sem za HTPC hotel vzeti tega vendar mi ni šel v ohišje tako da sem potem vzel drugega. Sicer pa tudi če ima hladilnik ventilator se z pravimi blažilci kar vredu utiša.
http://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=3706

driv3r_86
13.1.2010, 11:15
https://www.dropbox.com/referrals/NTMxMTA2NzY5

Uporablja kdo? Menite, da je to varno?

m4tj4z
13.1.2010, 13:21

Tudi mene je hrup originalnega ventilatorja spravljal ob živce, zato sem nabavil ter zmontiral: Thermaltake Sonic Tower Rew2 (http://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=1113), nato 130mm TT ventilator (http://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=1587), ter NoiceBloker pontenciometer (http://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=1412), s katerim uravnavam vrtlaje ventilatorja glede na situacijo.

sidney70
13.1.2010, 23:36
gre za predvajanje HD filmov... imam P4 2.66 in 1Gb margarine ... graficna je Nvidia 7300GT ... ko predvajam HD filme formata se mi slika zatika .. zmzruje , kocka ...se ne da gledat ... gre za mkv format ... naj bo to na vlc ali mp ....kje naj bi bil sibki clen ... aja w7 je OS :ok

Bubrek
14.1.2010, 09:05
Problem tiči verjetno v premalo močnem računalniku. Pa ker si že omenil VLC, ta ni najbolj primeren za HD filme.

sidney70
14.1.2010, 09:35
in kater predvajalnik priporocas ??? ker MS media player isto ne dela ...

cooper33
14.1.2010, 09:53
lp

prosim za pomoc...
vedno ko sem formatiral bilokateri racunalnik in na novo instaliral windowse sem imel pripadajoc cd z driverji tako da ni bilo nikoli problema...zdaj pa imam en prenosnik od prijatelja ki nima cdja z driverji...kaj zdaj narest??a je mogoce narest kaksno kopijo driverjev v zdajsnjih windowsih preden jih sformatiram???

hvala

abc
14.1.2010, 10:09
Jap,

http://www.thefreecountry.com/utilities/driverbackup.shtml
http://www.optimizingpc.com/install/backupdata.html (skrulaj do konca)

DK_FK_DeViL
14.1.2010, 10:13
lp

prosim za pomoc...
vedno ko sem formatiral bilokateri racunalnik in na novo instaliral windowse sem imel pripadajoc cd z driverji tako da ni bilo nikoli problema...zdaj pa imam en prenosnik od prijatelja ki nima cdja z driverji...kaj zdaj narest??a je mogoce narest kaksno kopijo driverjev v zdajsnjih windowsih preden jih sformatiram???

hvala

Večina driverjev maš na netu. Razne firmr ponujajo prav pakete, in imaš not vse kar potrebuješ. Recimo, če je asus, greš na njihovo stran, izbereš točno kateri model je, downloadaš in installiraš. Pri večini prenosnikov sem jaz tak našel. :ok

Če ne pa daš win7 gor, pa si že končal:laugh Tam pa je vse na automatic menjalnik:ok2

cooper33
14.1.2010, 10:27
hvala za hitre odgovore...

josst
14.1.2010, 10:46
Pa še bolje je če pobereš frišne gonilnike z neta kot da nalagaš stare iz cdja :ok

Veljo
14.1.2010, 10:51
in kater predvajalnik priporocas ??? ker MS media player isto ne dela ...
poiskusi gomplayer ali pa zoom player

cooper33
14.1.2010, 19:43
lp

jst sem sformatiral prenosnik nalozil windowse in sedaj mi manka nekaj driverjev...sem mislil da jih bom dobil na netu pa ne najdem nic...a mi lohk kdo pomaga..gre se pa za msi megabook

abc
14.1.2010, 19:57
Si uporabil katerega od programov ki jih najdeš na tistih dveh povezavah? Drugače pa ali na Google ali pa na stran od proizvajalca in tam poiščeš original ins. pakete.

cooper33
14.1.2010, 20:09
driverjev nisem upal kopirat ker je bil sistem tko sesut da mi ni ostalo drugega kot sformatirat...zdaj pa ne najdem driverjev na spletu...nekatiri programi ki ti avtomatsko najdejo driverje pa so placljivi..

Bubrek
14.1.2010, 23:49
Če bi napisal točen model laptopa bi ti lažje pomagali...

cooper33
15.1.2010, 10:55
mi je uspelo..

hvala

wtf
15.1.2010, 15:31
hvala za dober nasvet ... bom poizkusil, kako dela na TV ju film naprimer ... obenem pa uporabljas computer ...mi je pa ratal sklonirat oba ... tako, da na obeh kaze isto ... mal klikanja in je ... tnx se enkrat :ok

edit: tvoj nasvet je res odlicen ... Na tv-ju laufajo filmi jest pa tole pisem :metalc

Mi je včeraj kolega povedal za en program, UltraMon.. super zadeva, malce preizkusi :ok

Senna
15.1.2010, 17:34
A kdo ve zakaj ,ko snemam iz tv na dvd snemalnik,lahko gledam samo na tem dvd predvajalniku,in ne na drugem:confused

A je treba kako zaključiti disk.Nič me ne "upraša" ali kakorkoli javi,da bi moral kaj narediti,potem ko posnamem določeno odajo?

Coti
16.1.2010, 10:33
Lahko je problem že v DVD- ali DVD+ diskih. Ne berejo vsi predvajalniki obeh verzij.

Senna
18.1.2010, 10:52
Lahko je problem že v DVD- ali DVD+ diskih. Ne berejo vsi predvajalniki obeh verzij.

Ne,ni to razlog:frown

klemn007
18.1.2010, 11:50
A kdo ve zakaj ,ko snemam iz tv na dvd snemalnik,lahko gledam samo na tem dvd predvajalniku,in ne na drugem:confused

A je treba kako zaključiti disk.Nič me ne "upraša" ali kakorkoli javi,da bi moral kaj narediti,potem ko posnamem določeno odajo?

DVD moraš zaključit, mene sony vedno vpraša če naj ga zaključi. Katero komponento pa imaš?

Senna
18.1.2010, 15:53
DVD moraš zaključit, mene sony vedno vpraša če naj ga zaključi. Katero komponento pa imaš?

Philips.:confused

Mene nč ne upraša:frown

m4tj4z
18.1.2010, 17:40
Poglej si v navodila, tam je vse razloženo kaj in kako naresti. Tudi sam sem imel podobne probleme.

klemn007
18.1.2010, 17:54
Philips.:confused

Mene nč ne upraša:frown

Lej pri mojem sonyju je takole (spodnja slika), za philips pa povej model pa bom probal poiskat oz. poglej v menu če maš kje "Finalise"
http://www.shrani.si/f/3s/BX/205Vlmag/untitled.jpg

klemn007
18.1.2010, 20:51
Za Philipsa DVDR3575H (verjetno je pri tebi podobno?) je pa nekaj v tem stilu kot na spodnji sliki:
http://www.shrani.si/f/3z/5V/LoMapLD/finalizephilips.jpg

primo
19.1.2010, 12:25
Da se malo vrinem :ok2
Na prenosniku imam instaliran program vista. Za brskalnik uporabljam Mozila firefox.Zadnje dni opažam ko zaženem Mozilo normalno deluje,
po nekaj minutah npr. ugasnem mozilo in jo hočem nazaj zagnat, vendar se ne da :confused.Posodabljanje je sprotno. Explorer dela normalno.
Ve kdo rešitev?

LP :)

abc
19.1.2010, 12:46
Ctrl+Alt+Del in v procesih poglej če je zagnana v ozadju, če je odstrani proces in Mozillo zaženi pa bo šlo.

Galona
19.1.2010, 15:09
Da se malo vrinem :ok2
Na prenosniku imam instaliran program vista. Za brskalnik uporabljam Mozila firefox.Zadnje dni opažam ko zaženem Mozilo normalno deluje,
po nekaj minutah npr. ugasnem mozilo in jo hočem nazaj zagnat, vendar se ne da :confused.Posodabljanje je sprotno. Explorer dela normalno.
Ve kdo rešitev?

LP :)

posodobi firefox. orodna vrstica---- pomoć -- poišči posodobitve..

m4tj4z
19.1.2010, 18:24
Saj pravi da se mu posodablja avtomatsko. Tudi pri meni na XPjih je včasih tako, če ugasnem ter prižgem nazaj, mi javi da se firefox ne more zagnati, ker proces še vedno teče v ozadju (tako nekako).
Probaj tako kot ti je svetoval abc; zaženi upravitelja, ter pod procesi poglej če ti še vedno deluje firefox exe

abc
19.1.2010, 18:45
To se rado zgodi če Firefox ugasneš in ga takoj zaštartaš, treba je počakat da se proces zaključi ker drugače zašteka, po domače povedano, potem pa ga moraš sam zaključit.

necko_26
19.1.2010, 19:19
Klikneš na orodno vrstico z desno tipko miške,nato Upravitelj opravil,odzogoraj na jeziček procesi,nato najdeš(firefix.exe) označiš in spodaj desno Končaj proces in bo delovalo.

Debitel
21.1.2010, 06:54
Fantje, jaz sem pa obstal tukaj, kakšen nasvet preden vse vržem v kanto? Štos je v tem, da je to wm device in ni driverja s strani proizvajalca. Tudi windows update ga najde, sname, samo tole je error in se konča!

http://s7.mojalbum.com/avto-foto_7126367_7126369_17589774.jpg

R-type
22.1.2010, 17:46
Oznaka modela naprave je?

LP

Blindek
25.1.2010, 21:10
po dveh urah branja raznih postov po spletu sem obupal in bi vas vprašal, če mi lahko kdo pomaga

imam dva računalnika(en namizni in en prenosni)
oba sta povezana brezžično na router(ta je povezani na modem) in internet deluje brez problema

problem nastane, ko hočem uporabljati file sharing, ker enostavno ne gre... probal ustavirit homegroup na enem, ampak ga drugi ne zazna itd.

oba računalnika poganja windows 7(en je 32bit,drug 64bit), ampak to pomoje ne bi smelo biti problem?

hočem le nekaj datotek prenest iz enega na drugega

če obstaja kaka druga rešitev prosim kar povejte

hvala

wtf
25.1.2010, 21:23
dodaj datoteke v skupno rabo, pa dostopaj do pcjev direktno preko explorerja na način \\IP..

Primer: \\192.168.1.99

DreamBMW
26.1.2010, 18:33
Problem:

Imam geslo za uporabniški račun v WinXP, ki vsebuje šumnik in sicer Š.:damn

Nekako sem prestavil na EN keyboard in ugasnil računalnik.:crazy

Kako naj v geslu napišem Š, saj ne prepozna šumnika?:beer

Hvala in LP

wtf
26.1.2010, 18:50
Najlažje bo pomoje, da greš v "Varni način" in se loginaš kot admin in spremeniš vrsto tipkovnice ali pa kar geslo :ok :)

fp4492
27.1.2010, 06:37
Problem:
Imam geslo za uporabniški račun v WinXP, ki vsebuje šumnik in sicer Š.:damn
Nekako sem prestavil na EN keyboard in ugasnil računalnik.:crazy
Kako naj v geslu napišem Š, saj ne prepozna šumnika?:beer
Hvala in LP

S kombinacijo tipk ALT+SHIFT lahko na tipkovnici menjuješ "layout" tipkovnice med naloženimi (ponavadi sta to EN in SL). Ko prideš do prijavnega okna, najprej s to kombinacijo spremeni jezik tipkovnice, potem pa vtipkaj geslo :ok

abc
28.1.2010, 11:52
V Nadzorni Plošči zamenjaj layout-e in izbriši US pa bo.

perobmw
28.1.2010, 12:01
posodobi firefox. orodna vrstica---- pomoć -- poišči posodobitve..
Bom kar tu vprašo.Nekak sem zbrisal orodne vrstice firefoxa,kak jih nazaj priklićem???

Sassho
28.1.2010, 12:10
tu gor kjer imaš tipke "Datoteka" "urejanje" ..

Klikni "Pogled" -> "Orodne vrstice"

Galona
28.1.2010, 12:13
Bom kar tu vprašo.Nekak sem zbrisal orodne vrstice firefoxa,kak jih nazaj priklićem???

Klkni v orodno vrstico z menijem ( datoteka , urejanje , pogled itd... ) z desnim miškinim gumbom in bi se ti morale odpreti dodatne orodne vrstice. Al pa tko kot je sassho napisal. Če še vedno ne deluje. Izklopi firefox in nazaj zaženi. Meni je tudi orodno vrstico skrilo.

3AKOH
28.1.2010, 12:16
Dobro vprašanje. Sem šel malce testirat in glej no glej, ko izklopim vse orodne vrstice je tema. Ne morem nazaj vklopiti :confused

Probaj Alt+V in potem še T

Martini Racing
2.2.2010, 13:26
Lp.
Kako lahko pretvoriš pdf kateri ima ozadje (pač je ena slika zadaj) v .doc dokument.
Pretvoril sem, samo se tista slika ki je za ozadje na par manjših slik razdeli in vsa razmaže.

Ker imam nekaj za spremenit kar je v pdfju (spremenil bi to v wordu) potem pa nazaj v pdf dat.

Martini Racing
2.2.2010, 14:23
Sem že rešil.
Hvala vseeno.

duhec
2.2.2010, 20:03
Sej me ne zanima kako ti je potem uspelo vse uredit, samo bi blo fajn, da vseeno napises postopek. Mogoce bo pa komu prav prislo. :ok

wtf
2.2.2010, 21:05
PDF v doc? to dvomim da gre zlahka.. jaz sem pred časom to prakticiral z abby fine reader, ki je pdf "preskeniral" kot skener in probal izluščiti črke ter narediti .doc :ok da bi pa šlo na varianto kot je "shrani kot-> .doc" pa dvomim, da gre!

Martini Racing
3.2.2010, 07:17
Ja. V PDF-ju sem imel tekst, v ozadju je bila pa neka slika. In če sem prekonvertal v .doc format je tekst normalno napisalo, samo sliko je zmetalo na desno stran in jo razsekalo na 100 in več kosov.

Sem pa potem našel en kul program kateri mi je cel pdf lepo preskeniral v .doc ( v word-u je izgledalo isto kot v pdfju, ko da bi naredil printscreen) , tako da sem v word-u samo spremenil nekaj besedila (ga izbrisal) in shranil dokument nazaj v PDF.

Enostaven postopek :-)

uursi
3.2.2010, 08:14
Če ti uspe pretvorit Pdf v tif, imam progaram ki to uspešno premelje v word. Res pa je, da je treba zadevo vedno pregledat in popravit kakšno besedo, kvalteta pretvorbe je tudi precej odvisna od kvalitete samif črk v dokumentu. Imel sem primer starih tekstov ki so bili tipkani na pisalni stroj in ker je vsaka črka pritisnjena z drugačno močjo so delno vidne ali zelo slabo vidne, ta tekst je potem v končni fazi šel v pretipkavanje.

Martini Racing
3.2.2010, 11:55
Tak program sem že nekje tri leta nazaj uporabljal. Sem imel nekje 20 strani skeniranih na računalniku. Potem sem pa jih dodal v ta program in popravljal kar je bilo za popravit. Pa nisem takoj ugotovil da lahko še sam črke katerih program ne zazna (š,č,ć,ž,đ) dodaš notri. no, potem sem to ugotovil in sem 20 strani "prepisal" v približno eni uri. :-D

Kul programčič!

klemn007
4.2.2010, 07:36
Prosil bi za malo pomoči. Namreč rad bi kopiral neko datoteko *.dll v mapo windows pa se mi izpiše da je write-protected. Sem pa poizkusil datoteko zamnenjati ko sem v sistemu in tudi tako da je disk kot slave. Po tem postopku ki je na spodnji povezavi mi ne uspe:
http://blog.vistanetworks.ca/2009/05/29/windows-7-rc0-disk-is-write-protected/

xonline
5.2.2010, 09:57
Prosil bi za malo pomoči. Namreč rad bi kopiral neko datoteko *.dll v mapo windows pa se mi izpiše da je write-protected. Sem pa poizkusil datoteko zamnenjati ko sem v sistemu in tudi tako da je disk kot slave. Po tem postopku ki je na spodnji povezavi mi ne uspe:

Najprej nam zaupaj, zakaj bi sploh rad zamenjal ta dll? Kje in zakaj si naletel na težave s tem dll-jem?

Tudi če je disk kot slave, v večini primerov ne moreš zamenjati, čeprav zaganjaš operacijski sistem z drugega pogona; očitno gre za dinamično knjižnico, ki jo operacijski sistem in določena aplikacija ob zagonu "zagrabi" in jo drži v pomnilniku. Takih dll-jev ne moreš zamenjati, ker so v uporabi. Če pa niso, so res dejansko zaščitene (write protected) in so varnostni atributi nad takimi datotekami ali mapami nastavljeni tako, da z njimi lahko manipulira le sistem. Hvala bogu in razvijalcem, da je tako, saj je na ta način bistveni del operacijskega sistema zaščiten pred nevarnimi spremembami.

Kolikor sem razumel, gre za Windows 7? Če se lotiš zamenjave takih kritičnih datotek, predhodno naredi image sistema in system repair/recover CD/DVD.

In če že moraš zamenjati dll, boš to najlažje storil z ERDCommander Boot CD, verzije 2007 ali višje, s katerim bypass-iraš nameščeni OS in nad mapami/datotekami resetiraš pravice oz. nastavljene atribute.

Puhek
5.2.2010, 10:06

izklopi UAC.

klemn007
5.2.2010, 10:57
Najprej nam zaupaj, zakaj bi sploh rad zamenjal ta dll? Kje in zakaj si naletel na težave s tem dll-jem?

Tudi če je disk kot slave, v večini primerov ne moreš zamenjati, čeprav zaganjaš operacijski sistem z drugega pogona; očitno gre za dinamično knjižnico, ki jo operacijski sistem in določena aplikacija ob zagonu "zagrabi" in jo drži v pomnilniku. Takih dll-jev ne moreš zamenjati, ker so v uporabi. Če pa niso, so res dejansko zaščitene (write protected) in so varnostni atributi nad takimi datotekami ali mapami nastavljeni tako, da z njimi lahko manipulira le sistem. Hvala bogu in razvijalcem, da je tako, saj je na ta način bistveni del operacijskega sistema zaščiten pred nevarnimi spremembami.

Kolikor sem razumel, gre za Windows 7? Če se lotiš zamenjave takih kritičnih datotek, predhodno naredi image sistema in system repair/recover CD/DVD.

In če že moraš zamenjati dll, boš to najlažje storil z ERDCommander Boot CD, verzije 2007 ali višje, s katerim bypass-iraš nameščeni OS in nad mapami/datotekami resetiraš pravice oz. nastavljene atribute.

Hvala obema za pomoč! Windows7(za igranje) imam na disku2, windows XP(za delo), pa na disku1. Sem pa imel te težave ker ko sem inštaliral program(tak je postopek registracije :-D če je iz p2p) in ga potem ni hotelo"PATCH-ati".Sem ga pa potem "patchal" iz windows XP.

DonAndrino
5.2.2010, 12:37
Fantje,za profesionalce mačji kašelj verjetno,zame uganka:

imam siol ASDL in Sagem-ov modem. Ker pa imam dva laptopa,sem kupil Linksys-ov router,ga povezal po navodilih (se pravi kabel,ki je šel iz modema v računalnik,gre sedaj v router,iz routerja pa v računalnik),generiral sem tudi (z dodanim softwarom) omrežje.
Na to omrežje se mi komot povežejo vsi računalniki v bližini,problem pa nastane,ker ne morem omrežja povezati na internet.Poizkušam na raznih forumih najti kaj uporabnega, pa žal nič ne funkcionira kot bi moralo.Poklical sem tudi SIOL pomoč in mi je nahitro zdrdral nekaj okoli IPjev in da mi ne more pomagati po telefonu.
Sistem je WIN 7 Proffesional 64bit.:)

Če ima kdo kakšno idejo ali postopek,naj mi ga prosim napiše v navadnem smrtniku razumljivem jeziku:-D:beer:beer:beer:beer:beer

klemn007
5.2.2010, 13:53
Fantje,za profesionalce mačji kašelj verjetno,zame uganka:

imam siol ASDL in Sagem-ov modem. Ker pa imam dva laptopa,sem kupil Linksys-ov router,ga povezal po navodilih (se pravi kabel,ki je šel iz modema v računalnik,gre sedaj v router,iz routerja pa v računalnik),generiral sem tudi (z dodanim softwarom) omrežje.
Na to omrežje se mi komot povežejo vsi računalniki v bližini,problem pa nastane,ker ne morem omrežja povezati na internet.Poizkušam na raznih forumih najti kaj uporabnega, pa žal nič ne funkcionira kot bi moralo.Poklical sem tudi SIOL pomoč in mi je nahitro zdrdral nekaj okoli IPjev in da mi ne more pomagati po telefonu.
Sistem je WIN 7 Proffesional 64bit.:)

Če ima kdo kakšno idejo ali postopek,naj mi ga prosim napiše v navadnem smrtniku razumljivem jeziku:-D:beer:beer:beer:beer:beer

Ali potrebuješ Sagem tudi za siol tv? v primeru da ne potrebuješ lahko tisti modem odstraniš in uporabiš samo linksys, kateremu vneseš usernmae in password.
Sicer če imaš sagem modem tudi za siol tv, moraš tvoj Linksys ruter priklopiti na port 1 oz. na port 2, ker sta porta3 in port4 nastavljena (default nastavitve) za siol tv.

Pepsi
5.2.2010, 15:50
Pozdravljeni!

Router je Linksys WRT54GL.

Težava je že skoraj odpravljena.

Zatakne se pri zaščiti omrežja. Če omrežje pustim odklenjeno potem dela BP. Če želim zakleniti na neko geslo potem se ob povezavi vpiše geslo in nakar napiše da se ne more povezati z povezavo. Geslo bi skorajda resno rabil, glede nato da imam optiko v bloku (torej mi znajo okolišarji hitro poownati linijo)...

Opcije so sledeče:

WPA Personal
WPA Enterprise
WPA2 Personal
WPA2 Enterprise
RADIUS
WEP

Poizkušal sem z WPA Personal in mi uspe nastaviti geslo , in tudi kot rečeno ko se hočem povezati na svoj wi-fi me vpraša za geslo nakar napiše da se ne more povezati.

WI-FI bo uporabljalo natanko 5 računalnikov, če ima to kaj veze...:ok

wtf
5.2.2010, 15:59
Kateri OS imaš? Probaj z WPA2 Personal :ok

Pepsi
5.2.2010, 19:12
Kateri OS imaš? Probaj z WPA2 Personal :ok

OS je W7. Bom poizkusil in poročal:ok

Sassho
6.2.2010, 10:48
Pepsi.. Če ti ne uspe nastavit kodno zaščitenega dostopa lahko še vedno nastaviš dostop samo za določene MAC adrese.. Tisti povprečni sosed ki mu pa rata z WinXP-Vista-7 spoofati MAC adress si pa zasluži tvojo linijo =))

RS6
12.2.2010, 07:36
Ali je na forumu kak programer slučajno in bi bil pripravljen pomagat?
Prijatel ima postavljen trgovino ( nič nima doma postavljeno ) .
Na vsake toliko kaj crkne.. Zadnje tedne pa ne more dajat slik v trgovino in še polno drugih stvari fali v trgovini. Danes sem videl, da ne dela nobena slika več v trgovini ...
Vglavnem, serviserji ga žulijo kot zmešani.. Od nekih virusov, do udorov v trgovino.. Nekatere stvari naj bi popravili ( 2 dni je delala trgovina ), sedaj pa spet ne.. :|
'' Napaka: Direktorji slik izdelkov ni zapisljiv: /home/makete/domains/public_html/images/ '' To napiše

criptus
15.2.2010, 06:40
Kritična varnostna posodobitev MS10-015 za Win XP povzroči blue screen of death!!!

http://slo-tech.com/novice/t401320#crta

in

http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/vistawu/thread/73cea559-ebbd-4274-96bc-e292b69f2fd1/#e9b28c45-635c-4adf-8d24-817bf39c207b

mali
22.2.2010, 00:04
Živ

Računalničarji eno pomoč prosim. Moj problem je misterijozna uganka slehernega računalničarja v moji okolici. Upam, da bo tukaj kaj več sreče.
Alora: Internet mi dela ko ura, iz http:// lahko pobiram dol kar hočem ne glede na velikost ampak, ko zaženem utorrent ali Halite in podobne programe, ki delujejo preko torrentov, se mi računalnik v kratkem času ugasi, kot da bi mu izklopil elektriko.
Drugač dela pa 24 ur na dan brez problema. Do sedaj sem pač preventivno zamenjal mapo, kjer shranjuje podatke, zamenjal več programov za torrente, zmanjšal globalno hitrost prenosa na min., zamenjal mrežno kartico in ni nič pomagalo.

Kaj za en hudič mi ugaša mašino? :confused
LP

Mediia
22.2.2010, 00:28
Živ

Računalničarji eno pomoč prosim. Moj problem je misterijozna uganka slehernega računalničarja v moji okolici. Upam, da bo tukaj kaj več sreče.
Alora: Internet mi dela ko ura, iz http:// lahko pobiram dol kar hočem ne glede na velikost ampak, ko zaženem utorrent ali Halite in podobne programe, ki delujejo preko torrentov, se mi računalnik v kratkem času ugasi, kot da bi mu izklopil elektriko.
Drugač dela pa 24 ur na dan brez problema. Do sedaj sem pač preventivno zamenjal mapo, kjer shranjuje podatke, zamenjal več programov za torrente, zmanjšal globalno hitrost prenosa na min., zamenjal mrežno kartico in ni nič pomagalo.

LP

Duhec Kasper je sigurno kriv :-D

duhec
22.2.2010, 07:10
Duhec Kasper je sigurno kriv :-D

Kaj? Kaj? Jst prav nic! :-D

xonline
22.2.2010, 09:28
Živ

LP

Za začetek - če bi pogledal v .log datoteke (eventvwr.msc), bi bržkone opazil rdeče kričeče opozorilo v stilu "unespected shutdown ..." ali "the previous shutdown at .... was unespected...". Log datoteke niso tam kar tako brez veze. Če imaš XP-je, lahko tudi pogledaš, kaj pravi Dr. Watson (http://support.microsoft.com/kb/308538).

Za nadaljevanje - imaš overclock-ano mašino? Si preveril površino trdega diska? In če odpreš mašino (če ni notebook, če je stacionarc), v kakšnem stanju so kontakti napajalnika z ostalimi periferijami? Ali v notranjoti PC-ja kaj smrdi po zažganem, ali je notranjost čista, brez "muck" iz prahu in so vsi konektorji dobro pritrjeni/ležeči? Je na stiku konektorja napajalca z matično ploščo vse OK, ni kakšnega sledu o ožganinah? Je napajalni kabel dobro pritrjen? So vse kartice v režah, trdno in brezhibno, tako, kot je treba? Ventilatorji se vrtijo? Vsi kabli OK?

Vse skupaj mi deluje tako, kot da napajalna napetost mrkne, ko se začnejo izvajati procesi, ki zahtevajo več moči in s tem posledično več električne energije; ali pa je določen strojni del temperaturno na limitu in ko se začne "vleči"datoteke, ta temperatura zaradi dodatne obremenitve naraste in seveda, pregreta elektronika mrkne.

mali
22.2.2010, 09:42
Za začetek - če bi pogledal v .log datoteke (eventvwr.msc), bi bržkone opazil rdeče kričeče opozorilo v stilu "unespected shutdown ..." ali "the previous shutdown at .... was unespected...". Log datoteke niso tam kar tako brez veze. Če imaš XP-je, lahko tudi pogledaš, kaj pravi Dr. Watson (http://support.microsoft.com/kb/308538).

Živ

Tole morem še preverit.

Ostalo, kar je blo napisanega sm že pregledal. (disk, spoji, vonjave..)
Bom javil, kaj piše. Drugač nism lih od stroke, ma se sprot učim.

P.S: Zanimivo, da novejšega datuma od 30.8.2009 ni. To sem gledal v eventvwr.msc.

LP

xonline
22.2.2010, 10:29
P.S: Zanimivo, da novejšega datuma od 30.8.2009 ni. To sem gledal v eventvwr.msc.

LP

Kakšen datum ti kaže v operacijskem sistemu? A lahko v BIOS-u preveriš datum in čas?

mali
22.2.2010, 11:39
Živ

Datum v bios-u je 22.2.2010. Enako tudi v sistemu.

LP

duhec
23.2.2010, 14:43
Zadeva: streznik na domacem PCju

Tako, hotel sem postavit eno dolgo in zakomplicirano vprasanje ter nazadnje ugotovil, da bo eno kratko enovrsticno povsem dovolj. :)

Situacija:
- registriral sem si ".si" domeno pri domenci.
- doma imam PC na katerem ze gostim web stran/ftp
- pri internetnem ponudniku imam dinamicen ip
- pri dyndns.com imam registrirano eno ".com" domeno, router pa mi omogoca, da jim sporoca vsakrsno spremembo IPja

Kaj bi rad:
- da ko nekdo vpise v brskalnik mojo na novo registrirano domeno ".si", da ga pripelje do mojega PCja

Pogoj (en samcat):
- rad bi obdrzal dinamicen IP

Vprasanje (at last!):
Ali je to mogoce?

One way or another? :frown

Do zdaj so mi pri domenci povedali, da oni web forwarda na drug URL ne omogocajo, samo vpis DNS streznikov in IPja.

anzec
23.2.2010, 15:33
Zadeva: streznik na domacem PCju

Tako, hotel sem postavit eno dolgo in zakomplicirano vprasanje ter nazadnje ugotovil, da bo eno kratko enovrsticno povsem dovolj. :)

Situacija:
- registriral sem si ".si" domeno pri domenci.
- doma imam PC na katerem ze gostim web stran/ftp
- pri internetnem ponudniku imam dinamicen ip
- pri dyndns.com imam registrirano eno ".com" domeno, router pa mi omogoca, da jim sporoca vsakrsno spremembo IPja

Kaj bi rad:
- da ko nekdo vpise v brskalnik mojo na novo registrirano domeno ".si", da ga pripelje do mojega PCja

Pogoj (en samcat):
- rad bi obdrzal dinamicen IP

Vprasanje (at last!):
Ali je to mogoce?

One way or another? :frown

Do zdaj so mi pri domenci povedali, da oni web forwarda na drug URL ne omogocajo, samo vpis DNS streznikov in IPja.

Pomoje ni možno, ker se dns serverji updejtajo vsake tolk časa in še to ne vsi na enkrat. Tudi če bi šlo, bi imel kar nekaj časa nedosegljivo stran ob zamenjavi ipja.

Ena varianta je, da imaš nekje na statičnem naslovu redirect. Tvoj server pa ob zamenjavi IPja poskrbi, da ta redirect kaže pravilno.

Morda bi lahko naredil tudi kakšen proxy, ampak spet rabiš neko mašino s statičnim naslovom.

Morda obstaja tudi kaj drugega, bolj elegantnega, ampak ne da bi se sedaj spomnil.

lp, anze

duhec
23.2.2010, 17:51
Hm. Ok. Hvala. :ok

Ma se kdo kako moznost? Criptus? Xonline? :skrbast

Sej zmeri bolj razmisljam o staticnem IPju. Kako je pa pol z (ne)varnostjo? A sm dosti na slabsem? :frown

xonline
23.2.2010, 19:49
Sej zmeri bolj razmisljam o staticnem IPju.

Pravilno. Enostavneje in bolj efektivno. As info - če bi poslušali Arnes, bi v našem slovenskem blatu po njihovem prepričanju vse čepelo na statičnih in javnih IP-jih. Potem pa nekaj jokajo, da IP-jev v svetu zmanjkuje in da je IPv6 nuja in zelo zelo kratka bodočnost. Za njih je očitno NAT in statične translacije iz javnih IP-jev na privatni IP rang čisti nebodigatreba (zadnji stavek je malo off topic, sorry :), ne morem, če malo ne :besen)

Kako je pa pol z (ne)varnostjo? A sm dosti na slabsem? :frown

Če te kdo hoče sesuti in si slabo poskrbel za varnost, te bo v vsakem primeru, če si mu le dovolj zanimiv. Dinamičen IP je le delno dinamičen; nekaj časa je statičen, kar je za snifanje in napade čisto dovolj. Pomembno je, da imaš dovolj priseben router, na kateremu boš lahko omejil ali dovolil le tisto, kar boš hotel in od koder boš hotel. Za pomoč pri izbiri routerja se obrni na Kosca, on je pravi naslov za te zadeve.

Naslednja stopnja je varnost storitve ali servisa, ki ga boš kazal v svet.

duhec
23.2.2010, 19:54
Naslednja stopnja je varnost storitve ali servisa, ki ga boš kazal v svet.
Skrbi me predvsem slednje, ker bom imel odprt port 80, najbolj prometni port kar jih je.

Router je pa naceloma v redu (Ciscov Linksys WRT160N), ki ga imam postimanega kot se zagre, tko da to bi moralo bit.

No ok, se bom pozanimal. Tnx guys. :ok

anzec
23.2.2010, 22:10
Z varnostjo je podobno, ali imaš statičen ip ali pa dinamičen, ko enkrat kaže neka domena na tvoj naslov. V vsakem primeru se poveča nevarnost, ko si v "imeniku". Zapri čim bolj vse porte in poštimaj varnost na serverju. Če nimaš gor delikatnih podatkov, pol se kar loti projekta, je treba kdaj mal reskirat. :) Če ti pa kdo vdre, boš imel izkušnjo več.

duhec
23.2.2010, 23:22
Ce mi kdo vdre v stanovanje bom vedu ali je prisel skozi okno ali je prevrtal kljucavnico, ce mi pa kdo vdre v PC tega ne bom vedu. Ali pa bo vse v razdejanju in mi bo jasno, da je nekdo saril. Ne bom pa vedu kako je to naredu.

No ma anyway, ko sem bil pri starsih sem mel na enem podatkovno nepomembnem PCju server in mi je blo vseeno kaj se zgodi z njim, zdej je pa drugace. Seeej ne da mam zdej nekaj ne vem kako pomembnega gor, sam pac osebne reci, ki jih nocem delit v svet.

Kaj pa ce spremenim port? Namesto 80 dam kaj drugega? Sej to ne bo neka javna stvar, samo datoteke bom share-al.

A panicarim prevec? :)

anzec
24.2.2010, 09:19
Za server uporabi virtualni pc (VirtualPc, VMWare, ..) in daj gor vse kar lahko deliš z zunanjim svetom. Naj ima svoj IP (v notranjem omrežju) in je zadeva rešena. Routerju pa poveš da naj forwardira vse zahteve na portu 80 na ta ip.

To se mi zdi v tvojem primeru daleč najbolj elegantna rešitev.
Pridobiš pa ogromo drugih stvari: prensljivost, lahko backupiranje celotnega serverja, veliko možnost igranja s serverjem (imaš undo :) )
Izgubiš: nekaj pomnilnika, nekaj prostora, ker moraš poganjat dva OSa, malo na performancah.

Res super zadeva so te virtualne mašine. Se splača!