PDA

Ogled polne verzije : Cabrio pozimi

lovestern
6.11.2007, 08:03
Pozdravljeni.

Na strani BMWslo.com v rubriki BMW avtomobili, kjer so predstavljeni vsi modeli BMW od leta 1949 naprej, sem zasledil naslednjo objavo iz podrubrike BMW serije 3 (E93) cabrio. Citiram:

"Četrta generacija cabria serije 3 je prva, ki se ponaša s kovinsko zložljivo streho, tako da je avto v bistvu CC (cabriolet coupe). Nova pridobitev pomeni, da bo avtomobil uporaben tudi v zimskem času, kar bo zagotovo všeč ljubiteljem vetra v laseh."

Kot bivši lastnik BMW Cabria s soft topom se z napisano trditvijo nikakor ne strinjam. Ne razumem zakaj cabrio ne bi bil uporaben tudi pozimi. Saj pa pri platneni strehi ne piha nikjer noter, tudi staljeni sneg ne pronica v notranjost. Je pa res, da večina lastnikov (med njimi se zadnji 2 leti bil tudi sam) cabriov, avte pozimi odjavi iz prometa, ampak ne zaradi morebitne "neuporabnosti" ampak zato, da avto obvarujejo pred soljo. Lastniki cabriev (sploh starejših) so povečini ljubitelji in jim ni nujno, da je avto pozimi v snegu in soli na cesti.

Moram priznati, da me je v času lastništva ogromno ljudi skeptično spraševalo: "Kaj pa pozimi?". Takšna vprašanja s strani nepoznavalcev in lastnikov vozil vrste Fiat Punto razumem. Moje izkušnje so bile celo pozitivno nasprotne. Res je, da se je avto znotraj, ko si ga ugasnil hitro shladil (ponoči in v slabem vremenu). A me je avto v hladnih, sončnih dnevih pozitivno presenetil z nenavadno prijetno toploto, ki se je nabrala pod platneno kapuco.

Zanima me, kakšne dejanske izkušnje v zimi in snegu imate vi? In ali se res strinjate s trditvijo, da cabrio s platneno streho pozimi ni uporaben?

narra
6.11.2007, 12:38
Po vsej Verjetno je uporaben, sam je kapuco treba redno vzdrževati in mazati.

Pirc
6.11.2007, 12:51
Avto je seveda uporaben tudi pozimi . Ce je zunaj sonec se ti bo dejanko prej segrel znotraj kot navaden avto .

Problem se pojavi zaradi soli vode in zmrzali . Ce imas denar za menjat streho vsake 3-4 sezone potem se ti ne bo problem vozit v nasprotnem oprimeru ne razmisljal o voznji pozimi.

Cena menjave strehe je pa strosek minimalno 500€ ce so vsa tesnila OK.

Drugace si pa hitro na 1000€ :ok

u-r-o-s
6.11.2007, 14:00
Moj skor oldi bo kr na tolpem in suhem čez zimo. :)

lovestern
6.11.2007, 18:51
Ja ja... Saj to vem. Kot ljubitelji stremimo k temu, da naše avtomobilčke (sploh če so starejši letniki) želimo obvarovati pred soljo in zmrzaljo. To je tudi razlog, zakaj cabrie odjavljamo in jih dajemo pozimi spat.

Predvsem me pa zanima, kakšen pogled na cabrio in zimo imajo tisti, ki pravijo, da cabrio pozimi ni uporaben? Mislim, ker ta trditev je postavljena tako, kot da ti pri cabrio pri 100 km/h začne noter pihat in noter snežit ali kaj ?!?!

No ja... ob minimalni negi zdrži streha tudi krepko več kot pa samo 4 sezone. Predpostavljam, da avto ni vedno zunaj na odprtem. Sigurno za streho ni dobro, da najprej čez noč nanjo zapade 30 cm snega, ki se potem počasi v dnevnem soncu tali...

No, da še mojo zgodbo povem: v lasti sem imel 318i (e30) cabrio, kjer je bila streha dokaj zdelana. Odkrito povedano je imela že kar nekaj lukenj, ki jih nisem krpal. Kot rečeno, sem od začetka avto vozil tudi pozimi. Sicer imam garažo, a sem avto zaradi majhnega klanca pred garažo puščal kar zunaj ob cesti, kadar je čez noč snežilo. S tem sem si prihranil kidanje snega in si zagotovil, da bom pravočasno v službi. Za vsak slučaj sem streho še dodatno prekril, a se ej izkazalo za nepotrebno. Če je ponoči res snežilo, sem sneg enostavno z metlo pometel s strehe in to je bilo to. Drugače je pa bil moj cabrio itak v garaži. Moram reči, da sem imel veliko večje težave takrat, kadar je deževalo. Pri luknjah je seveda kapljalo. No, ko sem nabral dovolj denarja sem streho tudi zamenjal z novo. Torej, želim reči le, da je bil avto tudi pozimi 100% uporaben.

Ko sem bil v lasti dveh avtov, je pa tudi cabrio čez zimo počival, a ne zaradi neuporabnosti!

izzyd
6.11.2007, 19:09
reskiraš 1000€ za hard-top in se ne sekiraš več:evil

kol6
6.11.2007, 19:25
Jaz imam cabrio na novo in sem hard-top tudi nabavil.Mislim pa,da pri nas(Nova Gorica) ni panike.Si nisem predstavljal,da je platnena tako v redu narjena.

izzyd
6.11.2007, 19:36
streha je že v redu narejena, samo velika večina jih je nevzdrževanih, tako da se po nekaj zimah fizično poškoduje....
streha je iz tekstila in ta se z mrazom uničuje
za primer pustite na mrazu mokre (najljubše) kavbojke in, ko bodo zmrznjene, jih malo zmečkajte in boste viheli kaj bo nastalo iz njih:laugh

kol6
6.11.2007, 19:55
Jaz sem dobil v redu streho,samo ni videla impregnacije,verjetno je bla menjana(l.95).Zdaj sem jo v redu impregniral in je v redu.Ja tudi jaz mislim,da je vzdrževanje zelo pomembno,še posebej sneg,led,mraz.

lovestern
6.11.2007, 20:14
streha je že v redu narejena, samo velika večina jih je nevzdrževanih, tako da se po nekaj zimah fizično poškoduje....
streha je iz tekstila in ta se z mrazom uničuje
za primer pustite na mrazu mokre (najljubše) kavbojke in, ko bodo zmrznjene, jih malo zmečkajte in boste viheli kaj bo nastalo iz njih:laugh

Upam, da se res ne najde kak talent, ki bi skušal pri -5°C zložiti vlažno, zamrznjeno streho (in jo s tem zmečkati...). Drugače pa kot mogoče veš, če je streha impregnirana ni nikoli vlažna. Impregnacija je pogoj za dolgo življenje platna.

kol6
6.11.2007, 20:32
Ja in tista pulitura zadnjega plastičnega "stekla" je po moje tudi pomembna(pokanje plastičnega "stekla",obarvanje rumeno).

izzyd
7.11.2007, 17:11
Upam, da se res ne najde kak talent, ki bi skušal pri -5°C zložiti vlažno, zamrznjeno streho (in jo s tem zmečkati...). Drugače pa kot mogoče veš, če je streha impregnirana ni nikoli vlažna. Impregnacija je pogoj za dolgo življenje platna.

hja, jaz to vem in sem jo tudi impregniral, pa čeprav je lepo postravljena za sedeži, samo marsikomu je pa preveč dat 50€ za negovalni - vzdrževalni set;

saj je tudi na tem forumu ogromno lastnikov BMW-jev, ki imajo avto samo zato, ker je pač BMW, pa neglede na to kakšen je:crazy

M dreamer
7.11.2007, 22:29
saj je tudi na tem forumu ogromno lastnikov BMW-jev, ki imajo avto samo zato, ker je pač BMW, pa neglede na to kakšen je:crazy
Čestitam, si edini ki pozna vse člane tega foruma:-D
Bodi realen, je veliko takih lastnikov, ki imajo bmw samo zaradi značke, ampak
na forumu so 90% ali še več ljubitelji teh vozil in za svoje avte skrbijo:ok

narra
8.11.2007, 08:56
Čestitam, si edini ki pozna vse člane tega foruma:-D
Bodi realen, je veliko takih lastnikov, ki imajo bmw samo zaradi značke, ampak
na forumu so 90% ali še več ljubitelji teh vozil in za svoje avte skrbijo:ok
:ok

Taucher
8.11.2007, 10:14
Jaz mojo streho redno čistim, z BMW-setom pa vsaj 2x krat letno, usnje pa celo 4x oz. ko se mi zahoče in imam malce več časa. Tako v E46 kot v E85 je usnje kot novo in me vsi sprašujejo ali čaram, tako da vam kak € več za nego ne bi smel predstavljati prevelik strošek v prid daljše življenske dobe materialov.

JohnyB
8.11.2007, 11:00
Jaz mojo streho redno čistim, z BMW-setom pa vsaj 2x krat letno, usnje pa celo 4x oz. ko se mi zahoče in imam malce več časa. Tako v E46 kot v E85 je usnje kot novo in me vsi sprašujejo ali čaram, tako da vam kak € več za nego ne bi smel predstavljati prevelik strošek v prid daljše življenske dobe materialov.Taucher kako pa ti čistiš in mažeš streho ,ker sm namreč naročil bmwjev impregnator za streho in se moram spravit to izvest.A je v redu tudi če streho prvo zmočim z vodo in pod pritiskom operem sej je itak kr čista ko avto cel perem tudi streho operem,in nato nanesem impregnator gor z kakšno gobico na suho ali mokro streho in počakam da se posuši.
Ali je možno tudi nanašanje impregnatorja na čisto suho streho???hvala za odgovor:ok2

E30
8.11.2007, 12:30
http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=27034&page=2

Post no:#20:ok

Imam pa letosnjo (no in zacetek naslednjega leta) zimo uporabljat cabrio, ker 2 avto se ni pripravljen. In ne vidim razlogov, ce z streho delas vsaj po zdravi logiki, ce se avto opere predno gre na toplo - sol - nebi smelo bit problemov s s streho. Saj ni iz papirja. Poleg tega se res hitreje segreje kot pleh!!

lovestern
10.11.2007, 10:56
A je v redu tudi če streho prvo zmočim z vodo in pod pritiskom operem sej je itak kr čista ko avto cel perem tudi streho operem,in nato nanesem impregnator gor z kakšno gobico na suho ali mokro streho in počakam da se posuši.

Eno pranje strehe pod pritiskom uniči streho enako kot 5 zim skupaj brez impregnatorja. Na platno nikoli s pritiskom!!!

Pirc
10.11.2007, 17:59
Eno pranje strehe pod pritiskom uniči streho enako kot 5 zim skupaj brez impregnatorja. Na platno nikoli s pritiskom!!!

Tako je :ok

E30
11.11.2007, 12:34

Tako pravijo, ja....me je vceraj v pralnici tip gledal, kot da sem z lune padu, kosem mu rekel da naj z fapom samo okoli avta pocisti in naj ne sprica po strehi:cool (se je mudilo na panoramsko:-D)

lovestern
12.11.2007, 09:36
Ja, saj kako je težko razumet svet...

Ko ljudje dobijo asociacijo cabrio-zima, imajo vsi neke pomisleke (še vedno nevem kaj si mislijo vresnici): bo noter snežilo, bo noter pihalo, bo ...nevem kaj...

Ko pa prideš s cabriom v avtopralnico, pa bi streho kar z wapom prali... Potemtakem razmišljanju bi lahko tudi svoja oblačila z wapom prali.

Če strnem vse vaše argumente in lastne izkušnje, bi lahko trdil, da je platnena streha (podobno kot naša oblačila) narejena zato (in tudi tako), da ščiti pred vremenskimi vplivi. Torej je avto uporaben v vseh letnih časih! Saj streha ščiti pred vlago in dežjem, kot tudi snegom. Seveda pri platneni strehi nikjer nič ne piha, četudi že ima luknje! Druga plat je pa seveda vzdrževanje. Ljudje, ki imajo že napačno predstavo o uporabnosti avtomobila v različnih letnih časih zaradi platnene strehe, imajo tudi napačen odnos do vzdrževanja (pozimi se z njim ne bi vozili, streho bi pa prali z wapom). Dovolj je primerjava z navadnim tekstilom in upoštevanje nekaj posebnosti.

Drugače kot naša oblačila, je streha pri avtomobilu narejena tako, da ne prepušča vlage in zraka (sicer bi res pihalo in bi tudi teklo skozi). Strehe seveda ne moremo čistiti v pralnem stroju, kot tudi ne moremo uporabljati domača čistilna sredstva. Pojavi se problem, da vnešene kemikalije ne moremo s strehe oplahniti. Obstaja nevarnost, da uporabljena kemikalija pride v mikrostrukturo materiala od koder je ne moremo odstraniti, kar pa lahko vpliva na puroznost. Zato je nujno streho čistiti samo s specialnimi sredstvi, ki so namenjena takšni uporabi (ni nujno da je original BMW). Seveda je še za nevpojnost vlage potrebna uporaba impregnatorja in to je to...

narra
12.11.2007, 11:42
Ja, saj kako je težko razumet svet...

Ko ljudje dobijo asociacijo cabrio-zima, imajo vsi neke pomisleke (še vedno nevem kaj si mislijo vresnici): bo noter snežilo, bo noter pihalo, bo ...nevem kaj...

Ko pa prideš s cabriom v avtopralnico, pa bi streho kar z wapom prali... Potemtakem razmišljanju bi lahko tudi svoja oblačila z wapom prali.

Če strnem vse vaše argumente in lastne izkušnje, bi lahko trdil, da je platnena streha (podobno kot naša oblačila) narejena zato (in tudi tako), da ščiti pred vremenskimi vplivi. Torej je avto uporaben v vseh letnih časih! Saj streha ščiti pred vlago in dežjem, kot tudi snegom. Seveda pri platneni strehi nikjer nič ne piha, četudi že ima luknje! Druga plat je pa seveda vzdrževanje. Ljudje, ki imajo že napačno predstavo o uporabnosti avtomobila v različnih letnih časih zaradi platnene strehe, imajo tudi napačen odnos do vzdrževanja (pozimi se z njim ne bi vozili, streho bi pa prali z wapom). Dovolj je primerjava z navadnim tekstilom in upoštevanje nekaj posebnosti.

Drugače kot naša oblačila, je streha pri avtomobilu narejena tako, da ne prepušča vlage in zraka (sicer bi res pihalo in bi tudi teklo skozi). Strehe seveda ne moremo čistiti v pralnem stroju, kot tudi ne moremo uporabljati domača čistilna sredstva. Pojavi se problem, da vnešene kemikalije ne moremo s strehe oplahniti. Obstaja nevarnost, da uporabljena kemikalija pride v mikrostrukturo materiala od koder je ne moremo odstraniti, kar pa lahko vpliva na puroznost. Zato je nujno streho čistiti samo s specialnimi sredstvi, ki so namenjena takšni uporabi (ni nujno da je original BMW). Seveda je še za nevpojnost vlage potrebna uporaba impregnatorja in to je to...
:ok:ok2

kn3z007
25.12.2007, 17:09
Ker tudi sam uporabljam zajca čez zimo :jok (hvala bogu samo letošnjo), me zanima kako naj sploh operem s strehe umazanijo s ceste (sol, ipd)...Jo vi enostavno polijete? Kar se tiče samega vzdrževanja jo sicer impregniram približno vsake 4 mesece, zdaj pa malo "cvikam" zaradi mrazu.

Help!!

izzyd
25.12.2007, 17:37
po moje bo najbolje, da spremljaš vreme in, ko bo temperatura nad lediščem, ga lahko (če imaš narejeno impregnacijo) brez strahu spereš, če pa imaš na voljo ogrevano garažo, da avto potem postaviš notri, pa itaq ni problema:ok

jetam
25.12.2007, 17:58
Samo kot info... Moj tast je imel včeraj na svojem cabriu začasni hard top narejen iz dežja, ki je padal včeraj dopoldne in je v stiku s platnom začel zmrzovati (debelina ledu cca. 5 mm). Res ni bilo lepo za pogledat...

kn3z007
25.12.2007, 21:25
No moj avto je ali v garaži ali pa pokrit s platnom, tako da ni direktno izpostavljen vremenu, razen kadar sem na cesti...bom počakal, da se malo otopli in ga potem opral. Kar se tiče impregnacije pa nič bati, lepo skrbim tako za avto kot za streho :ok.

lovestern
26.12.2007, 14:28
...ja če se led naredi na platnu, ki je impregnirano ni take panike. Pomembno je le, da ge ne odstranjujemo na silo. Enostavno počakat, da se sam od sebe stali. Tudi sol in umazanijo bo najbolje temeljito sčistiti spomaldi, ko bo sigurno, da nebo čez noč zmrzovalo.

Če se naredi led na površini strehe (zaradi padavin) ni tako hudo, kot če se pa po čiščenju naredi led v notranjosti platna, torej v strukturi platna, kadar voda oziroma vlaga pač pride, ko čistimo streho. Če je streha impregnirana voda, dež in sneg ne pridejo do strukture platna, ampak ostanejo kvečjemu na površini.

Austin Powers
4.1.2008, 22:38
Heh, okoli začudenja cabrio/roadster pozimi - 1. januarja grem, tako kot vsako leto, če ne padajo uščpičene prekle, na krajšo topless turco ali pa samo krog zgoraj brez. Zapeljal sem se samo po dolini (cca 20 km) pa me je od takrat že 6 ljudi vprašalo po "zdravju" - so me videli ko sem se vozil zgoraj brez.
Ja mater, to pa res ni nič takega. Piha toliko kot poleti, s kapo, šalom, gretjem sedežev in gretjem notranjosti si pa kot v dnevni doma. Pa šala in kape sploh imel nisem...:-D
Na neumno vprašanje je težko dat pameten odgovor.
Živimo precej nižje kot angleži pa imajo oni vseeno veliko večji delež cabriev, ki dejansko služijo svojemu namenu...pa naj si potem vsak misli svoje...
Z HTjem, katerega sem v štartu tudi sam nameraval kupit, pa IMHO uničiš ravno tisto "spontanost" kabrioletarstva - torej da si, ko pozimi posije sonce, zapreš pot do užitkov, ki so samo par sekund stran - če ni HTja.
Kar se pa platna tiče - moj gre letos v sedmo leto, pa nekako še ne kaže, da ga bo vzel hudič - v bistvu je od tega še precej daleč. Aja, pa že tretje leto ga vsak teden ali dva perem z wapom - sicer resda ne na 20 cm, bližje metru, pa vseeno.
Skratka, topless je zakon. V vseh sezonah.
LP
Austin

criptus
5.1.2008, 17:49
Jest sem imel cabria svoje čase, sicer ne ravno BMW ampak Golf 3. Streha je bla večplastna, zgornji material pa nekakšna guma/plastika. Moram rečt da sem se vozil enako tako pozimi kot poleti. Vozil sem ga v običajno pralnico s krtačami (edinole brez štrajfixa), v njem pa sem doživel najhujši naliv v življenju celo tak, da sem moral ustavit.

Sem in tja se je sicer pocedila kakšna kapljica po desni šipi, to pa je blo tut vse. Glede na to da je bla streha večplastna, pozimi nisem čutil nobenega posebnega mraza, mel je pa tut klimo tako da sem brez težav preživel tut najhujšo vročino.

Edine tri slabe strani cabria ki sem jih opazil so:
-zavist
-prehlajen vrat
-hrup

izzyd
5.1.2008, 18:24
@Austin Powers;
Ko so te ljudje spraševali po zdravju, so mislili na prehlad ali psiho:laugh

Taucher
5.1.2008, 19:53
Toliko o teh strehah, zima, deževje itd itd...Ne ga lomt pa komplicirat tisti ki nimate platno na avtu, da wap škoduje bla bla....Saj smo tok stari, da vemo da s pritiskom (wap, kircher, itd) ne gremo direktno na platno, kajti tudi če bi šel direktno z "pistolo" na lak oz. karoserijo bi se s časom poškodovala (sploh če je velik pristisk in uporaba pare). Tako da, jaz vsakič ko perem avto še splahnem streho z "kirher-jem", vsaj 2x letno se poslužujem kompleta BMW za strehe (čistilo, krtačka, vosek).

Sem pa kot zanimivost pred koncem leta 2007 šel v pralnico, tam avto oprali pod pritiskom, ga dal pod krtače (ravno menjane) s stransko uporabo (se ne dotakne strehe in platna ker je od vertikale ravno malenkostno odmaknjeno), potem pa vosek preko celega avta in sušenje avta (posebej streha naprej-nazaj cca. 4x)...Naslednji dan je sledilo deževje oz. ledeni dež, avto sem pustil zunaj namenoma in drugi dan šel z zanimanjem pogledat kaj se bo zgodilo. Streha je bila sicer ledena, vendar se je nad platnom naredila kakor nekakšna ledena plošča (se pravi vosek in impregnacija ščiti pot v notranjost platna) katera se je ob višjih temperaturah sama odtopila.

Tako da, kljub vremenu in zimi moj Z-ajc ne počiva, pa tudi Hardtop ko sem ga nameraval kupiti, sem se potem odločil nasprotno, da mu par dni v letu ko pada sneg ne bo nič škodovalo (ker k pada je v garaži), v ostalih dneh zime ko pa "sneg skopni" oz. so ceste več ali manj suhe, mu pa tudi morebitni mraz ne bo ravno preveč škodoval. Sploh pa sem jaz njega kupil in ne on mene, zato me mora ubogat in se sprijaznit pač tako, kot upravljam z njim. :)

Zato ga letos sploh nisem odjavljal iz prometa, saj se vozim (verige v prtljažniku za modre "pajke") in marca ko nekak začnem sezono, se zopet lotim v detajle strehe, usnja in ostalega, tako da lahko pridete pomagat in preverit ohranjenost platna (za tiste, ki so tako skeptični vodnim pritiskom na odaljenosti nekaj cm). :ok2

Austin Powers
7.1.2008, 10:00
@Austin Powers;
Ko so te ljudje spraševali po zdravju, so mislili na prehlad ali psiho:laugh

Najbrž na psiho stanje pod krinko vprašanja o prehladu...:-D
LP
Austin

criptus
7.1.2008, 11:06
Jst sem pa mislu da sem utrgan ker sm se vozu aprila top less... :napaka

Aero26
7.1.2008, 11:15
Jst sem pa mislu da sem utrgan ker sm se vozu aprila top less... :napaka

aprila????

jaz sem se ze marca vozil:))

kr je bil takrat lih kupljen...(konc februarja) in nisem mogel kaj da ne bi probal...
ko je bilo v avtu nad 16-17 stopinj in sonce...je sla streha dol...

pa kapo gor in vetrovko...ni bilo problema...ko sem zvecer sel domov...pa je bilo ze 11 stopinj...pol je blo pa mal hladno;)

sicer pa...naredis gretje in ce imas mrezo...ni problema...

drgac pa...sedaj se vozim nonstop tudi po snegu...je pa res, da je drugace avto pod streho...nadstresnica...

najvec preglavic so mi delale sicer macke...in sem moral zagraditi okol z mrezo...

avto sem pred zimo opral, spoliral(rocno) in namazal usnje s to bmw pasto, prav tako zadnjo sipo...streho pa impregniral...jah je res da je 50€ set...sam se pa splaca...

pa ko avto sedaj grem v rocno pralnico splahnit...vedno se streho potegnem z vapom...ampak z mal vecje razdalje...in ni problema...

v avtu tudi nic ne piha ...kot to najraje vsi sprasujejo... kr so meli katrco in tam je baje povsod noter pihalo...tukaj ne piha...
edino kar je mal motece je vecji hrup...sploh ko peljes po AC in zacne nekaj tulit...pa poslusas kaj tuli (lager, diff,..) pol pa pa vidis da vse prihaja od spredaj vozecega kiperja...sem ze parkrat mel tak odvecen strah...:napaka:metalc

criptus
7.1.2008, 11:34
Mah sej razumem. Čim po dolgi zimi enrat posije sonce si človk ne more pomagat. Streha dol - to je neki posebnega. Kdor je to mel ve, in si bo na stare leta spet omislu neki zgori brez hehe

E30
7.1.2008, 11:43
Kot sem tudi jaz ze enkrat napisal - letos imam Zja za skoraj vsak dan. In moram rect, da je vcasih res zanimivo....streha je suha po parih km voznje...:eek Impregnacija je res vreedna svojega denarja (:eur :ok).
Avto sicer perem navadno - dokler je mraz - v BTCju, v rocni pralnici, ker imajo pac toplo vodo. Strehe ne perem z pritiskom, ker mi pac ni logicno, da bi po tkanini pral. Malo smo se edino vsi razvadli zaradi "hrupa". Kot kaze ze dolgo ni noben vozu yugota ali pa katrce :laugh

Sicer pa : ce je dober, bo zdrzal!:ok

Aero26
7.1.2008, 12:17
ja hrup...saj ko grem iz fotrovega unota....v mojga bimerja...je stvar skoraj enaka...ce ne boljsa...kr ono je res cist boga kripa...ki gre po zimi vstran od bajte...po vsej vrjetnosti na odpad ali za kose...ceprav masinca se vedno dobro dela...

sam ko pa prides iz passata ali se kaksnega boljsega avta v cabria...pa je mal hudo...

ja streha pa je suha po par kilometrih...no ce sem mal bolj natancen ...cel avto posusim ponavadi tako (ko je bilo ene 10 stopinj plusa in sem pozabil jelenjo krpo- pa ja mal len sem bil tudi), da grem kr na AC in do naslednjega izvoza...vse skupaj je mogoce 5-6km.... pa ene 180 pa sta avto in streha suha:)

drgace pa komaj cakam 15 marec da dam te pecikl gume dol in da bo mal sonca...in vsaj ene 15 stopinj
:)))

Taucher
7.1.2008, 13:12
Kar se tiče hrupa, je pri Z4 problem rešen nekoliko bolje, ker je streha več plastna, dodatno izolirana, poleg tega pa se še stranska stekla odmikajo tako kot je to bilo zaslediti že pri E46Q.

Sam osebno sem (ko so mi temnili stranska stekla) rekel, naj mi steklo nagne kar se da do konca proti notranjosti kabine (možno regulirati v različne smeri), da lepo potem tisto zunanjo gumico oboda vrat oz. strehe pritisne noter in navzgor, da res dober tesni in ni hrupa. Seveda pa se najmanj 3x na leto poslužujem maziva za gumice.

lovestern
7.1.2008, 13:13
Točno to je point. Moje izkušnje so vedno bile, da je avto skozi celo leto 100% functional. Le vzdrževanje je potrebno temu primerno priredit in to je to.

Aero26
7.1.2008, 13:15
jah....z4 je tudi novejsi...

in vrjamem da je tudi pri e46cic dost majn hrupa in crickanja...

ampak se vse da prenest...sem se vredu navadil...edin vcasih ko sedem v pasata je vse pretiho...oziroma ko grem iz passata v bimerja je mal glasno...sam mal navijes radijo pa mal masino in je vse ok
:)))

Aero26
7.1.2008, 13:19
Točno to je point. Moje izkušnje so vedno bile, da je avto skozi celo leto 100% functional. Le vzdrževanje je potrebno temu primerno priredit in to je to.

ja sem imel idejo da bi nabavbil nek winter wagen....sam sem pol to idejo opustil...kr je treba oba avta vzdrzevat ni servisirat...sploh kr sem tak, da me marsikaj moti...in pol na avtu za nekaj 100€ ne mors pricakovati nekega luksuza...in vem da bi pol kr nekaj € slo se v winterwagen...

in mislim da sem se kr prav odlocil...

janih
20.11.2009, 17:27
danes lep sončen dan +15, dam streho dol in gasa domov:-D:ok2, ne boste verjel, kolk začudenih pogledov sem bil deležen:eek, kot da bi bil deveto čudo:eek:-D, zato pa je cabrio:ok,:ok prav super je blo:ok

KIKO
20.11.2009, 17:31
danes lep sončen dan +15, dam streho dol in gasa domov:-D:ok2, ne boste verjel, kolk začudenih pogledov sem bil deležen:eek, kot da bi bil deveto čudo:eek:-D, zato pa je cabrio:ok,:ok prav super je blo:ok
Nemaram tega da me vsi zijajo:crazypa tudi ta čas se mi ne zdi primeren za cabrio

janih
20.11.2009, 20:19
Nemaram tega da me vsi zijajo:crazypa tudi ta čas se mi ne zdi primeren za cabrio

zakaj pa ne, če ti pa vreme dopušča, za zijala mi je pa čist vseen, prav noro je videt, tiste izbuljene:eek poglede:eek:eek:-D

DK_FK_DeViL
20.11.2009, 20:53

Pol pa si kupi Golfa pa te noben nebo niti htel pogledat:laugh:laugh:peace

Poglej s te strani, potekajo še zadni topli dnevi, še malo lepega sončeka in še izkoristiš avto, ki je narejen za take dni (s tem mislim cabrio:laugh). Še sam bi ga rad mel, sam dveh avtov si res nemorem privoščit:blackeye Razn, če kdo menja:confused:laugh

OG Blaž
20.11.2009, 21:09
Hehe treba uživat, mene tud bukov ven iz avtov gledajo k sm na motorju tele dni pa kaj naj naredim, treba izkoristit. Res da pol doma roke ene pol ure držim na radiatorju, pa sm pol 14dni bolan, treba potrpet nimaš kej:-D
Lp, Blaž

frcac
20.11.2009, 21:30

... jaz sem se pa včeraj v Ljubljani pri +16 in lepemu soncu prav jezil nase, da sem na avto že dal hardtop - prav z užitkom bi dal malo streho dol. Saj bo spet pomlad in poletje... ;)

Miren večer, Sašo

Octopus
20.11.2009, 21:36
Na to temo bo znal Austin kaj povedati. :laugh

Praktično ga še nisem videl, da bi bil njegov zajec zgoraj oblečen, stalno straši zgoraj brez. :pimp

janih
21.11.2009, 03:32
... jaz sem se pa včeraj v Ljubljani pri +16 in lepemu soncu prav jezil nase, da sem na avto že dal hardtop - prav z užitkom bi dal malo streho dol. Saj bo spet pomlad in poletje... ;)

Miren večer, Sašo

tud jest sem mel že hard top gor, pa sem ga glede na vreme in vremensko napoved, spet dol dal :), ja, se bo dal še kr neki cajta vozit u toplesu:ok

criptus
21.11.2009, 07:09
zakaj pa ne, če ti pa vreme dopušča, za zijala mi je pa čist vseen, prav noro je videt, tiste izbuljene:eek poglede:eek:eek:-D

Tako je. Cabrie imamo zase ne za druge. Če se kdo zgraža, je to njegov problem.

Le na zdravje je treba mal popazit. Meni je svoje 'golfove' čase precej zj***** zdravje top less februarja...

Zlarre
22.11.2009, 02:01
No da se še jaz oglasim...nisem imel BMW cabria.....sem pa P306 cabria.

Vsekakor je avto bil uporaben tudi za zimo.....1 sezono sem ga imel....
96 letnik je bil in še vedno original strega gor....menjana je bila zadnja plastična šipa.

Na snegu sem tudi bil z njim in čisto nič nisem opazil mraza.....pa še klime ni imel.

Nore izkušnje se ti dogajo z cabriom....avto je res nekaj posebnega. ;)

No zdej pa me zanima če za e46 imajo tudi HT? Ker sem videl samo na e36.

Aero26
22.11.2009, 09:29
zlarre

tudi za e46 obstaja HT

janih
22.11.2009, 10:11
No da se še jaz oglasim...nisem imel BMW cabria.....sem pa P306 cabria.

Vsekakor je avto bil uporaben tudi za zimo.....1 sezono sem ga imel....
96 letnik je bil in še vedno original strega gor....menjana je bila zadnja plastična šipa.

Na snegu sem tudi bil z njim in čisto nič nisem opazil mraza.....pa še klime ni imel.

Nore izkušnje se ti dogajo z cabriom....avto je res nekaj posebnega. ;)

No zdej pa me zanima če za e46 imajo tudi HT? Ker sem videl samo na e36.

jih maš na e-bayu kr neki:)

E30
23.11.2009, 10:24
Jah, takle mamo...z vremenom in cabrii :-D jaz zadevo gledam tako: če paše, pač paše. Imamo gretje v avtih, imamo kape in puloverje...poleg tega je tako, da pri hitrosti do 100km/h čutiš samo okoli vratu nekaj mrzlega zraka. Sicer pa tudi motorja še nisem pospravil. Pa ostali tudi še ne; zadnjič ko je bilo -1 C sem ob 23:30 srečal @freeka in kompanijo, ki so šli na :beer v LJ :laugh

Sicer pa jutri naj bi bilo zopet lepo; čas da se zopet malo opere platno in konzervira, ker je sonca že zelo omejene količine (za sušit platno):ok

Nixxon
23.11.2009, 10:51

A zato voziš kričeče rdečega mercedesa? :laugh

ABS
23.11.2009, 11:04
Zdaj, ko je bil sneg sem imeš še Audi A4 cabrio, v avtu se mi je rosilo, je kar trajalo da je klima opravila svoje, zjutraj se mi je prav smilil, ko je bil ves zamrznjen, potem sem pa preveril koliko je nova streha v primeru da bi jo uničil čez zimo, me je skoraj kap :eek 4800€ :napaka In sem si raje kupil R Twingo za 400€ Audija pa parkiral

Aero26
23.11.2009, 11:06
abs

strehe ne unicis kr tako

sploh ce jo impregniras pred zimo, nima kaj bit...pac je pa res, da ne smes zlagat, ko je zmrzjena.

Austin Powers
23.11.2009, 12:13
Zdaj, ko je bil sneg sem imeš še Audi A4 cabrio, v avtu se mi je rosilo, je kar trajalo da je klima opravila svoje, zjutraj se mi je prav smilil, ko je bil ves zamrznjen, potem sem pa preveril koliko je nova streha v primeru da bi jo uničil čez zimo, me je skoraj kap :eek 4800€ :napaka In sem si raje kupil R Twingo za 400€ Audija pa parkiral

Ah dej dej, v eni zimi da bi uničil platno...:laugh
Tudi cena - samo za platno, se mi zdi VSAJ 2x previsoka. Da nisi gledal cene skupaj z geštelom in komplet sistemom?
LP
Austin

ABS
23.11.2009, 12:17
Ah dej dej, v eni zimi da bi uničil platno...:laugh
Tudi cena - samo za platno, se mi zdi VSAJ 2x previsoka. Da nisi gledal cene skupaj z geštelom in komplet sistemom?
LP
Austin

Streha je bila stara že 7 let, nova naj bi bila pa samo platno z zadnjim steklom, gola

Aero26
23.11.2009, 12:19
ja saj nove strehe so noro drage...ce se ne motim, je bila za e36 2990 brez zadnje sipe

oriđinal na integri

Austin Powers
23.11.2009, 12:26
Streha je bila stara že 7 let, nova naj bi bila pa samo platno z zadnjim steklom, gola

4800€??? :crazy:crazy:crazy
Saj niso normalni.
Torej, če imaš takle cabrio kasko zavarovan, in ti streho zvandalizirajo, je tole že skorajda ekonomska totalka...:laugh
LP
Austin

ABS
23.11.2009, 12:31
4800€??? :crazy:crazy:crazy
Saj niso normalni.
Torej, če imaš takle cabrio kasko zavarovan, in ti streho zvandalizirajo, je tole že skorajda ekonomska totalka...:laugh
LP
Austin

Jap, jaz pa nimam nobenega avta kasko zavarovanega, hvala bogu, da je en ki je hotel vzeti 330 cabrio, navalil naj mu prodam A4 cabrio in sem se je losal :ok2

Aero26
23.11.2009, 12:34
heheheh

ja kasko drago placas, pol pa hitro naredijo ekonomsko totalko

€ dobis lih tok, kok je vreden kasko

Austin Powers
23.11.2009, 12:37
Jap, jaz pa nimam nobenega avta kasko zavarovanega, hvala bogu, da je en ki je hotel vzeti 330 cabrio, navalil naj mu prodam A4 cabrio in sem se je losal :ok2

Še dobr. :laugh
Sem za hec pogledal ETK in za 330cic je novo platno 1515€ po ETK. Vsekakor mnogo mnogo ceneje - tudi z davki in maržami, ki jih je treba dodat na to ceno. :)

@Aero: platno za E36 stane 1400€ po ETK.

Jaz še vedno dvomim, da SAMO ZA NOVO PLATNO pri krogcih zahtevajo 4800€. Skoraj nemogoče no.

LP
Austin

ABS
23.11.2009, 12:41
Še dobr. :laugh
Sem za hec pogledal ETK in za 330cic je novo platno 1515€ po ETK. Vsekakor mnogo mnogo ceneje - tudi z davki in maržami, ki jih je treba dodat na to ceno. :)

@Aero: platno za E36 stane 1400€ po ETK.

Jaz še vedno dvomim, da SAMO ZA NOVO PLATNO pri krogcih zahtevajo 4800€. Skoraj nemogoče no.

LP
Austin

Sva s direktorjem Avtohiše Mihalič, ki je pooblaščena za VW in Audi, gledala in tudi jaz nisem mogel verjeti, pa sem ga vprašal če je to z mehanizmom pa mi je odgovoril, da sam oplatno :napaka

Austin Powers
23.11.2009, 12:44
:crazy :crazy :crazy
LP
Austin

Aero26
23.11.2009, 12:47
mozno da sem kaj pomesal...da je HT 2990€ in da je platno 1900€
lahko peveris?

Austin Powers
23.11.2009, 12:50
mozno da sem kaj pomesal...da je HT 2990€ in da je platno 1900€
lahko peveris?

HT je 2267€ po ETKju, tako da je povsem možno, da z maržami in davki prideš na 2990€.
LP
Austin

Aero26
23.11.2009, 12:54
sem sedaj lih gledal online etk

ja sam sta tud pri pltnu 2 ceni
1405 in 2098
ja ht pa je 2300
pa se nekaj marze in si tam
vem da mi je rekel za nekaj 2990

Austin Powers
23.11.2009, 13:00
sem sedaj lih gledal online etk

ja sam sta tud pri pltnu 2 ceni
1405 in 2098
ja ht pa je 2300
pa se nekaj marze in si tam
vem da mi je rekel za nekaj 2990

Seveda da sta dve ceni. EUR in USD.
Kaj ni jasno? :)
LP
Austin

Aero26
23.11.2009, 13:10
nisem nikjr zasledil usd...
ok te ze je tako
:)

Austin Powers
23.11.2009, 13:17
nisem nikjr zasledil usd...
ok te ze je tako
:)

Na katerem ETK ju gledaš? Novem ali starem?
Kakorkoli že - pred zneskom imaš valuto.
Zgornja je €, spodnja pa $.
LP
Austin

criptus
23.11.2009, 13:59

Mam kolega, ki je pred leti čez zimo parkiral svojega coupe 325 ker se mu je smilil. Ker se ni smilil sam sebi, si je za tačas kupil katro.

S 50 km/h je zaradi slabih zavor in še česa nabasal kmeta, ki je prečkal cesto z vozičkom polnim mleka in nato odletel v bližnji zid. Eno leto se je sestavljal, za ubogega starca pa nikoli ni povedal kako je blo z njim...

Zgodba je resnična. Sam tko v razmislek in ravnanje...

kosec
23.11.2009, 14:04
U 3PM.... :eek:eek:eek:blackeye

Že letim k Potokarju po set za obnovo zavornih čeljusti... :)

DOKTOR
23.11.2009, 14:42
Mam kolega, ki je pred leti čez zimo parkiral svojega coupe 325 ker se mu je smilil. Ker se ni smilil sam sebi, si je za tačas kupil katro.

S 50 km/h je zaradi slabih zavor in še česa nabasal kmeta, ki je prečkal cesto z vozičkom polnim mleka in nato odletel v bližnji zid. Eno leto se je sestavljal, za ubogega starca pa nikoli ni povedal kako je blo z njim...

Zgodba je resnična. Sam tko v razmislek in ravnanje...

… kolega naj "vrne" vozniško, pa se vozi z javnim prevozom, ker je grožnja ostalim udeležencem v prometu !

Senna
23.11.2009, 15:27
Sploh ne porajtam da imam cabrio,hardtop gor in je coupe:)

bmw330cd
15.2.2010, 11:18
Imam eno vprašanje...kaj je najboljše za vzdrževnje strehe pozimi? Namreč gledam enega kabrioleta, ki nima hard topa in bi sedaj moral na silo ga kupit, pa sem razmišljal, da to lepo čez poletje uredil in našel kakšnega ugodnega. Je pa situacija taka, da avto stoji zunaj cel teden in sem razmišljal če bi bilo ok, da bi ga pokrival s tistim pregrinjalom za avto. Da ko bi ga parkiral bi ga opral, obrisal in pokril, da me ne skrbi za streho če sneži po njej.

Mislite, da bi bila vredu rešitev? Vsaj za teh par tednov, ko je še tako vreme.

Kje priporočate nakup hard topa? ebay ali kje drugje?

Katere artikle uporabljate za nego strehe in kako pogosto? Sploh recimo v zimskem času, ali jo je treba recimo namazati vsak teden oz. ko bi opral avto?

Hvala, Miha

Aero26
15.2.2010, 11:45
Imam eno vprašanje...kaj je najboljše za vzdrževnje strehe pozimi? Namreč gledam enega kabrioleta, ki nima hard topa in bi sedaj moral na silo ga kupit, pa sem razmišljal, da to lepo čez poletje uredil in našel kakšnega ugodnega. Je pa situacija taka, da avto stoji zunaj cel teden in sem razmišljal če bi bilo ok, da bi ga pokrival s tistim pregrinjalom za avto. Da ko bi ga parkiral bi ga opral, obrisal in pokril, da me ne skrbi za streho če sneži po njej.

Katere artikle uporabljate za nego strehe in kako pogosto? Sploh recimo v zimskem času, ali jo je treba recimo namazati vsak teden oz. ko bi opral avto?

Hvala, Miha

kupis set za hardtop na bmw servisu in noter je sampon, pa neka cistila in imprgnacijska krema...s tem impregniras streho na 2-4 mesece in je dovolj
dobi se tudi impregnacijski sprej (kao za sotore) ki ga lahko vsake toliko uporabis pri pranju. ce nimas avta pod streho, je kako platno tudi resitev, sicer pa priporocam HT, ce je avto garaziran-ali pod streho, to ni nuja,paše pa.men je ene 3x padel sneg v sluzbi...previden moras bit, ko ga ocistis, da z ledom kje ne poskodujes strehe,ampak ce je impregnirana streha, se niti ne prime tako hudo, da bi bili problemi, ko se mal peljes, pa tako led odstopi, kr se tok segreje kabina.dnevno pranje pozimi pa ni lih priporocljivo, kr bos s tem sam po nepotrebnem izpostavljal streho razlicnim vremenskim razmeram.
upam, da ti bo kaj pomagalo.

janih
15.2.2010, 15:35
jest mislim, da je najbolš, da si kupiš HT, seveda ,če se imaš namen voziti tudi čez zimo, pa tud če nimaš garaže:ok za vzdrževanje pa ti je že aero dober svetoval:ok, jest sem si kupil HT, pa sem lepo miren do spomladi:ok2:-D

Aero26
15.2.2010, 17:54
upam, da tisti, ki imaste HT, vsake 2-4 tedne vzamete le tega dol in razpnete streho, saj lahko imaste drugace spomladi neprijetnosti s kaksno plesnijo, ce kje pri kaksnem tesnilu uhaja vlaga.

sam tok za info :)

tomos
16.2.2010, 17:50
upam, da tisti, ki imaste HT, vsake 2-4 tedne vzamete le tega dol in razpnete streho, saj lahko imaste drugace spomladi neprijetnosti s kaksno plesnijo, ce kje pri kaksnem tesnilu uhaja vlaga.

sam tok za info :)

konc septembra je bil HT dan gor, prejšnji teden sem po dolgem času odprl streho ki je bilo čez 15°C zunaj = niti ene sledi obrabe :metalc. Je pa res da sem med šipo dal peno od nekaj mm ter šipo z roko poravnal, da se lomi pravilno.

lovestern
16.2.2010, 18:56

Hvala, Miha

Po mojem mnenju je nakup hardtopa popolnoma odveč. Če se platno normalno vzdržuje, je softtop kar celo leto uporaben.

Upam, da ko govoriš o pranju in podobno, da ne misliš kje slučajno z wapom cel avto (vključno s softtopom) prat. Za čiščenje strehe uporabljaj BMW-jev Cabrio set v časovnih intervalih, ki so za to predpisani. Vsakršnemu dodatnemu izpostavljanju strehe vlagi po nepotrebnem, pa se izogibaj. Razumel sem te, da bi avto opral (vključno s streho) in ga potem prekril s pregrinjalom... Pregrinjalo je dobra zaščita, vendar nikakor ne peri avta, oziroma moči strehe. Lahko plesnivi, če streha ne bo popolnoma suha. Prav tako je nenujno potrebno močenje vratnih in strešnih gumijastih tesnil v tem hladnem vremenu prej slabo kot kaj dobro.

Če avto uporabljaš vsak dan, se z njim vozi kot z vsakim drugim, če bo pa avto stal, pa naj raje stoji umazan, a suh pod pokrivalom. Ko boš ga obudil z zimskega spanja, ga boš že opral.

Taucher
17.2.2010, 06:22
Original ponjava za roadster E85 ima všite prezračevalne odprtine, tako da se sistem zrači in tudi material je na nek način "propusten". Je pa res, da je orig. ponjava napram aftermarket variantam dražja.

Aero26
17.2.2010, 07:01
konc septembra je bil HT dan gor, prejšnji teden sem po dolgem času odprl streho ki je bilo čez 15°C zunaj = niti ene sledi obrabe :metalc. Je pa res da sem med šipo dal peno od nekaj mm ter šipo z roko poravnal, da se lomi pravilno.
saj obrabe ne bos nasel-problem je, da ti kaksna gumica ne tesni vredu in pol v kaksnem mokrem vremenu pride vlaga v prostor z zaprto streho, in pol lahko zacne plesnit.

ne vem no-nisem imel HT sicer me je sneg dobil ene 3-4x sam ni bilo nikoli problemov in streha je bila po dobrem letu in pol, kar sem avto imel enaka-kot nova,malo rabljena:ok2, sploh ko sem jo impregniral je bila temno črna in voda se je dobesedno odbijala od strehe

matej525d a
14.2.2012, 13:14
imam sicer trdo streho vendar bom ob prvem lepem vremenu (ponoči tudi nad ničlo) HT snel dol ter impregniral platno

zanima me pa preden sem dal HT gor sem imel 2 luknici pri zadnji šipi (pregib) to bi rad popravil ali obstaja kakšen majter v okolici Lj ki to popravlja po normalni ceni

hvala za odgovore

Aero26
14.2.2012, 13:26
če je na platnu luknja, pol ne bo nek problem to zašit-naj ti pa naredi to nekdo, ki je že delal in da bo narejeno z okusom. Če sta luknjici pri na steklu(plasticnem), potem sledi menjava zadnjega stekla-jaz sem imel to okno vpeto s pomocjo zadrge(to je original) aftermarket imajo to vsito-kar pomeni, da moras dati streho dol v celoti in menjati, ali pa najti enga mojstra, ki ima znanje in predvsem zivce, da ti to naredi direkt na avtu.
Impregnacija pa je priporocljiva ne glede na to, ali je zima ali poletje.jaz jo delam na okoli 3-4 mesece.

Jure24
23.2.2012, 09:47
Kot vse kaže bo jutri padel prvi topless dan letos :)

janih
23.2.2012, 10:00
ja bo treba kapo dol dat, upam da v soboto bo tud kaj šans