PDA

Ogled polne verzije : ASC lučka POMOČ

Diablo
7.4.2004, 12:42
Včeraj se mi je prižgala lučka za ASC in se je ne da ugasnit :jok včasih pri zagonu izgine in deluje vse OK. Ampak v večini primerov noče ugasnit :jok tudi kadar pritisnem tipko ASC.

Kaj bi lahko bila napaka?

Bimmer
7.4.2004, 13:08
Mogoče ti je crknil ABS senzor.

onehalf
7.4.2004, 18:40
Preveri tudi ce se lepo prizigajo zavorne luci. Sam imam BC in mi vedno, ko se prizge ASC lucka napise tudi "Bremsl. Elektrik", kar pomeni, da se ne prizgejo zavorne luci. Napaka je v stikalu pri pedalki. Ne vem zakaj je to povezano, vendar sem naj bi bila to common napaka.

lp, Half

kobreti
8.4.2004, 14:15
Natanko ta problem smo mi imeli na 523i...torej crknil ti je en senzor na kolesu za ABS in ASC!!!!! Upaj samo ,da je to to kajti mi smo ga menjali in je še vendo gorela lučka nakar so ugotovili ,da je šla glavna elektronika torej tako imenovan "ŠTOJER GERET"!!!!! Na Integri v MB stane ta zadeva 180K sit HEHEHEHE fajn ane??!!!
Jaz pa sem šel h GADDYU v lebring v Avstrijo in plačal 120K sit za ta del in montažo!!! Z 10% popustom in merverstojerjem!!!! :frown

M power
8.4.2004, 18:32
Se vseeno drag sport... :frown

Diablo
9.4.2004, 12:20
mogoče pa je le kaj od tega:

ASC AND/OR ABS WARNING LAMP ON
MODELS AFFECTED: 3 series (E 46), vehicles produced up to 9/98
FAULT: The ASC and/or ABS warning lamps are on, with fault code 31 or 41(rear wheel speed sensor) set
in memory.
CAUSE: Faulty rear wheel speed sensor.
SOLUTION: Replace the wheel speed sensor with a sensor with production date 22/08 or later.
ASC LAMP ON, FAULT CODES
MODELS AFFECTED: E38(7 series), E39 (5 series) with M62, or M73 engine.
FAULT: The ASC lamp is on and no fault codes are stored. If the under hood diagnostic connector is
removed the ASC lamp goes off.
CAUSE: Incorrect under hood OBD cap fitted.
SOLUTION: Install correct OBD connector cap (part number 12 52 1 703 202).The part number is inscribed
into the OBD cap moulding
ABS WARNING LIGHT COMES ON
MODELS AFFECTED: All with ABS
FAULT: ABS warning light comes on intermittently. Normal troubleshooting procedures find no defect.
CAUSE: If cars have recently had two new tires, or snow tires put on. Sometimes when the car is driven
over 50 MPH.
SOLUTION: Check all four tires on the car, make sure they are the same brand, style, and size. Check if
any of the new tires have substantially more tread than the rest. These differences may cause enough
variance in rolling diameters to confuse the ABS control unit, which intern gives a false signal to the ABS
warning light.

ABS WARNING LIGHT GLOWS
MODELS AFFECTED: 3 series (E 36)-vehicles produced 1/96 to 3/96 without ASC.
FAULT: On rare instances the ABS warning may glow slightly after other electrical consumers have been
switched on. No fault is stored in the ABS control module fault memory.
CAUSE: Hardware fault in the ABS control module.
SOLUTION: If this is encountered replace the ABS control module.

ABS, ASC, AND ASC+T MALFUNCTION
MODELS AFFECTED: All models equipped with ABS,ASC OR ASC+T
FAULT: Any of the ABS ASC and ASC+T systems inoperative, intermittently inoperative, or illuminating
the warning lamp.
CAUSE: All BMW'S with slip control systems use 4 wheel speed sensors which monitor each wheels
speed of rotation with a high accuracy. The system control unit uses this information to calculate a
vehicle speed. In this way it detects wheel speed variation. If the inputs vary from each other by a certain
amount, the control unit is not able to do the calculation reliably (plausibility fault) and takes its self
off-line as a safety precaution(fail-safe).This can be because the wheels and tires are non-approved partsand therefore do not agree with the system.SOLUTION: Make sure the vehicle is fitted with BMW approved wheels and tires. Then do further
diagnostic testing to check if fault is resolved.

robberrt
23.6.2004, 12:25
evo dons se je tale piz****ja tud men prižgala...
gorita lučki ABS, ASC in pa kot že veš čas tudi lučka za Air-Bag in ne dela ABS, ASC za air-bag se mi pa še preveč zdi avta škoda da bi probavov...

Probal sem odklopiti akomulator če bi se sličajno rač. kaj zmeglilo pa je še vedno isto, ma mogoče kdo kakšen predlog, drugače peljem pogledat na tester....

mi je kvalitetno pokvarl sredino tedna pa najbrž tud konec...sploh ko bo na servisu kakšno številko lepo povedov....bemti kurete...

robberrt
23.6.2004, 16:09
...sem se zmenu s podlesnikam da bom pelov avto do njega pogledat, in evo ko se odpeljem iz ulice lučke ugasnejo...tko da zgleda kaksen kontakt mal šepa....če bo se bo treba zamenjat do takrat pa .... :metalc