PDA

Ogled polne verzije : (Zares) dober vulkanizer?

gerchy
29.11.2005, 20:17
Kje v Sloveniji se nahaja kakšen res sposoben in zaupanja vreden vulkanizer, da bom ob menjavi imel še vedno enaka (beri: nepoškodovana) platišča ter kakovostno nameščene pnevmatike, brez tresljajev in s sredinskim centriranjem? Lukamarko je enkrat omenjal nekoga z Vrhovcev (LJ), baje naj bi tudi Špan bil zanesljiv?

Kompliciram zato, ker verjetno ne bo enostavno sneti tovarniško nameščenih nizkopresečnih pnevmatik po nekajletni uporabi.

Kakšen predlog?

BBojan
29.11.2005, 21:13
Mi prisegamo na T&P Cars v Materiji pri Kozini :ok

kosec
29.11.2005, 22:30
Za vulkanizerja, ki bi vedel, kaj je sredinsko centriranje sem že spraševal tukaj gor, pa ga še nisem našel :)

joze2
29.11.2005, 23:12
Lp.

Za vulkanizerja, ki bi vedel, kaj je sredinsko centriranje sem že spraševal tukaj gor, pa ga še nisem našel

Kaj si pa spraševal, da ne bom iskal?

joze2
29.11.2005, 23:24
Lp.

@gerchy, kolikor vem ima Špan na Brezovici dobro opremo tudi za montažo nizkopresečnih gum in tudi fantje tam imajo veliko izkušenj. Če ti tam ni všeč pa pojdi k Sitarju v Kamnik. V vsakem primeru prej povej fantom kaj bi rad in jih vprašaj ali so to sposobni storiti, da se ne boš potem pregovarjal.

Eddy
30.11.2005, 00:07
Lp.

@gerchy, kolikor vem ima Špan na Brezovici dobro opremo tudi za montažo nizkopresečnih gum in tudi fantje tam imajo veliko izkušenj. Če ti tam ni všeč pa pojdi k Sitarju v Kamnik. V vsakem primeru prej povej fantom kaj bi rad in jih vprašaj ali so to sposobni storiti, da se ne boš potem pregovarjal.

točno tako :ok

Dare47b
30.11.2005, 08:18
LP

@gerchy, kolikor je meni znano je Špan iz Brezovice pravi naslov za to.

Sicer jaz osebno imam tudi stroje doma in bi se za kolego Tomaža še posebej potrudil samo je pa majhen problemček, da mi večje felne do 17" ne gredo na montirko (zaenkrat). Na balansirko pa lahko spravim do 22".

Ni pa nujno da opraviš sredinsko centriranje saj tudi to ni pogoj, da je scentrirano 100%. Če je felna OK in ti prav nič ne poskakuje (minimalno) je ok drugače pa so napake lahko prevelike. Sem pa osebnega mnenja, da je levo/desno centriranje boljše, saj lažje dosežeš nulo.

:ok

LP

Darko B.

boripi
30.11.2005, 10:52
Jaz vozim k Pestatorju na Brod .
Vedno podlozi zascitno gumo na feltno ,ko jo zacne snemat dol,pnevmatiko na masini in sploh se mi zdi dosti natančen.
Pa še to tudi delavnico ima lepo urejeno in pospravljeno ,ker tudi po temu vidiš s kakšnim človekom imaš opravka .

lp

http://www.pestator.com/main.php

:beer

gerchy
30.11.2005, 11:16
Hvala za odgovore. Očitno bo Špan kar dober naslov, mi ga je priporočal tudi prejšnji lastnik. Sredinsko centriranje so mi nazadnje opravili kar pri lokalnem Audi/VW serviserju in so delo opravili odlično. Z aparaturami ni težav, jih ima veliko serviserjev, ampak vsak ne more zagotoviti, da bo po posegu platišče ostalo nepoškodovano ter da bo pnevmatika tekla "ravno", saj je kljub natančnemu centriranju pomembna tudi pravilna lega pnevmatike na platišču.

Tinkara
30.11.2005, 11:49
Vedno podlozi zascitno gumo na feltno ,ko jo zacne snemat dol,pnevmatiko na masini in sploh se mi zdi dosti natančen.
Pa še to tudi delavnico ima lepo urejeno in pospravljeno ,ker tudi po temu vidiš s kakšnim človekom imaš opravka .

lp

Imaš mogoče izkušnje tudi z optiko pri njem?

boripi
30.11.2005, 12:25
Z optiko še ne !
Optike na srečo še nisem rabil !

Kot vulkanizerja ga priporočam! :beer :beer

BucO
30.11.2005, 12:32
Špan Brezovica!!!! :ok

kosec
30.11.2005, 13:10
joze2: iskal sem enega kakovostnega vulkanizerja, ker je imel prejšnji lastnik avta čisto zanič scentrirane gume :blackeye

Schnitzer
30.11.2005, 13:44
Pestator ti po centriranju na centrirki lahko še naredi finiš centriranja na samem avtu!!
Optiko pa tudi dela v nulo. :ok

DULE
30.11.2005, 14:29
Pneumatic Sitar

g.Rafel je tam car,

P.S.: Za njega pravijo da nastopi šele takrat ko cela slovenija ne zna sneti gume. :laugh Drugače je pa majster v delavnici. Ko ga boš videl boš vedel o čem govorim.

joze2
2.12.2005, 00:27
Lp.

@kosec: dobrih vulkanizerjev je v Slo verjetno veliko, zelo dobrih malo manj, tistih ki si pa zaslužijo oceno odlično pa je malo. Da pa je lahko odličen mora pa imeti poleg znanja tudi vrhunsko opremo, kar pa večina vulkanizerjev nima, sploh pa stroja za premontažo nizkopresečnih gum, se pravi s presekom pod 50 do 30 in širin nad 235 do 20 ali 22". S centrirnimi stroji višjega cenovnega razreda je možno centrirati " v nulo" na kakršenkoli način želiš, obojestransko, notranje-sredinsko, zunanje-sredinsko, ali sredinsko nameščene uteži pod pogojem, da je stroj vsake toliko časa kalibriran in da je delavec dosleden. Takšne stroje sem jaz prodal, vendar temu človeku ne bi zaupal malo lepšega platišča. Tukaj sem uvidel, da tudi vrhunska oprema ne pomeni nič, če ni želje po kvalitetni storitvi temveč samo po čimhitrejšem zaslužku. Takšna oprema potem služi samo nekaj časa kot vaba za stranke. Imam bolj informacije kot izkušnje od strank, ki so prihajale k meni tudi zaradi slabega centrirnja od nekaterih vulkanizerjev in edino pri teh dveh, ki sem jih že omenil sem zasledil ustrezno opremo, voljo in strokovnost kar zagotavlja kvalitetno storitev. Sigurno pa obstajajo še nekateri, samo jaz nisem imel opravka z njimi.

P.S.: Odlično centrirano je pa lahko samo kolo, ki ima neoporečno platišče (samo platišča srednjega in višjega cenovnega razreda) in kvalitetno gumo. Nizkocenovne gume imajo boke in robove manj kvalitetne in obstaja možnost, da se kljub dobremu podmazanju in dovolj hitremu polnjenju ne "usede" lepo za rob. Pri kvalitetnih gumah in platiščih tega problema ni. Na takšno 18" kolo se porabi od 0 gr do max. 15-20 gr uteži.
Pri cenejših platiščih je skorajda nujno na centrirki preizkusiti samo platišče, da se vidi ali že samo platišče potrebuje centriranje in koliko. To je možno z montirano gumo kompenzirati, da se uporabi manj uteži.

ipsilon
3.12.2005, 00:44
Tukaj sem uvidel, da tudi vrhunska oprema ne pomeni nič, če ni želje po kvalitetni storitvi temveč samo po čimhitrejšem zaslužku.

Na žalost je to res. Sam sem poznal samo enega vulkanizerja (nimam izkušenj s Španom in Sitarjem, jih imam pa z veliko "malimi" vulkanizerstvi), ki se je res potrudil, ko je centriral gume, in ni samo lepil in nabijal uteži. Potrudil se je celo tako daleč, da ni centriral na +/- 5g, kot jih dela večina. In glej ga zlomka, potem ni treslo.

Ampak na žalost je prodal biznis :jok

Torej a kdo pozna vulkanizerja, ki bi se potrudil in ne samo smejal ali pa debelo gledal, ko ga prosiš (in mu seveda hočeš plačat!!!), naj centrira kolo na nižje tolerance od 5g?

Schnitzer
3.12.2005, 04:02
Torej a kdo pozna vulkanizerja, ki bi se potrudil in ne samo smejal ali pa debelo gledal, ko ga prosiš (in mu seveda hočeš plačat!!!), naj centrira kolo na nižje tolerance od 5g?

kot sem že par postov nazaj napisal, ima Pestator napravo, ki ti kolo scentrira tudi na avtu......v nulo. Kar je še bolj natančno, kot pa samo centriranje kolesa z gumo.

ipsilon
3.12.2005, 12:46
Potem bo pa treba na izlet :-D

ericks
25.12.2005, 13:29

za optiko definitivno ne. smo imeli ze 2x reklamacijo. pa smo mogoce peljali tja 8 avtomobilov. je ze res, da si hitro na vrsti in da se ne zamudis veliko...... se pa definitivno ne potrudijo. 1x je po 6 mesecih zlizalo gume po notranjem robu in smo bili krivi sami, ker smo sigurno sami prckali okoli koncnikov...... malo morgen. 2x je avto vlekel v levo. ko smo prisli nazaj je mehanik rekel, da je pri njemu vse v zelenem. po nadaljnem prigovarjanju, je se enkrat testiral optiko in en parameter, ki je bil na meji je popravil na sredino zelene. potem pa je bilo OK. od takrat dalje grem samo je na AMZS. tam si eden res vzame cas za tvoj avto. enega na uro. in ga spedena v nulo. pa se na kaksne druge nepravilnosti te opozori, ko je ze spodaj pod avtom.

Domzalcan
25.12.2005, 15:09
No jaz sem pred cca 2mi leti dostavljal gume po sloveniji vulkanizerjem.

Najvecji promet (avtov) so imeli:

- Melita Furlan s.p. Brežice ima tudi dobre popuste s plačilom na gotovino
- Avtomojster Vrhovci
- Špan
- Čakš Celje
- Lasič brežice
- Novak Novo Mesto
- pa še pa koš

Sam hodim k Avtocenter Stipič v Ljubljani in sem z njimi zelo zadovoljen! :ok

fido1
7.1.2006, 20:44
lp vozniki bmw in vulkanizerji mene nekaj zanima kot vulkanizer to delo ze upravljam 3leta in moram reci da sem kr dober in stranke so zadovoljne zmano ce so stranke zadovolne to veliko pomeni kaj neda :blabla sedaj pa me zanima ce kdo ve ce bi se dalo kje v sloveniji izobrazovati ali v tujini kaksno solanje kot vulkanizer ker nasplosno se to na ucis v stroki avtomehanika to pa sem tudi no hvala za odgovor pa srecno

sebydd
7.1.2006, 21:51
fido1 dobrodošel na forum :ok .

joze2
8.1.2006, 01:10
L.p.

@fido1 največ se naučiš pri proizvajalcu gum. Pred leti so imeli usposabljanja pri ALPETOUR BANDAG v Škofji loki za vulkanizerje, ki so pri njih kupovali obnovljene avtoplašče. Tu si izvedel vse potrebno, pa še malo več. Ali je to še možno pa ne vem.

faszi
4.11.2006, 19:27
Katerega vulkanizerja v lj priporočate? Naj bo tudi cenovno ugoden :ok

matej_530d
4.11.2006, 21:37

ne bi o njemu. poznam primer ko je menjal gume in mu jo je POZABIL PRIVITI nazaj... naprej veste kaj se je zgodilo...

vlakci
4.11.2006, 21:57
Pestator ti po centriranju na centrirki lahko še naredi finiš centriranja na samem avtu!!
Optiko pa tudi dela v nulo. :ok

kok pa se gibljejo cene za komplet centriranje+optiko v nulo?

mal me jebe ker sem moral pred krakim žlaufat pa mi zdej pri cca130km/h začne kar trest volan/armaturko.

Mat xxl
4.11.2006, 22:11
Mnogo mašin in znanja (sedaj menda kupuje še lasersko centrirko ki zna uteži na litki postaviti za krake) in novejšo delavnico ima tudi Pneumatic B & F doo z Dolenjske ceste v Ljubljani - priporočam :ok2 , kamor hodim sedaj, slab ni niti Stipič, hodil sem pa tudi k Pestatorju, ne rečem nič slabega zakaj sem nehal, a motilo me je, da toliko govori, delavnica je premajhna pa zmeraj čakaš, čakaš....., tista centrirka ki jo ima za centriranje na avtu pa je že zgodovinska zadeva stara 15 ali več let in menim, da razen, da se komu zdi... ne more dobro opraviti dela, sicer je pa res, da dela z dušo in se potrudi. Mašine sicer niso top, a verjetno se da. :blabla

Po mojih izkušnjah daleč najslabši v Ljubljani pa je tisti na Vodnikovi nasproti bolnice Petra Držaja, kjer dela na strojih 15 + let, delavci so mu kot sužnji, ko prideš, se jih 5 zakadi na avto, potem je pa vse na 1/2 narejeno, ker ne vejo kaj je kdo naredil, gum sploh niti pod razno ne znajo centrirat, uporabljajo rabljene uteži, snete z gum strank za piko na i pa so mi še na eni gumi Firestone (bile nove na Puntu od žene) zaradi nestrokovne montaže strgali jeklen obroč na platišču- posledica guma za stran, sami pa kao nismo krivi :crazy :crazy reklamirajte pri Pnevmatic B&F doo iz Dolenjske ceste, ki so zastopniki za te gume v Sloveniji. Tudi "karjole" ne bi več peljal tja ! :damn :damn

Na tem centru mi seveda reklamacije niso priznali, sem pa tam spoznal kaj je dober vulkanizer in pa, da tudi nezahtevnega avta (Punto z jeklenimi platišči) ne moreš peljati kamor koli, najbolj sem se pa tolkel po glavi :crazy , ko sem videl, da imajo najboljši celo za odtenek nižje cene od najslabših ! :damn Seveda so tudi preostale tri gume, ki jih je že centriral prejšnji še enkrat centrirali in se smejali, komentirati pa niso hoteli, potem, je avto res lepo tekel in ni tresel niti pri večjih hitrostih ! :ok

Dark Funeral
4.11.2006, 22:13
S Pnev nova gorica :ok

UM.design
4.11.2006, 22:20
Daleč najboljši: Aleš Bužga s.p. iz Bizovika.

VULKANIZERSTVO Avtousluge , Bužga Aleš , sp. Hruševska cesta 92a 1000 LJUBLJANA. Telefon :, ( 01 ) 548 00 21

Pri meni edini, ki je znal povsem odstraniti vibracije na E39 540i.

Martin ///M
5.11.2006, 08:54
gerchy tisti na vrhovcij je pa avtomojster s.p. jaz sem bil vedno zadovoljen z njimi, tud ravnal so mi une 16" feltne ki sem jih mel na e30 :ok

AndrejT
5.11.2006, 09:21
kako pa kaže na Štajerkem koncu, koga pa tu priporočate?

M power
5.11.2006, 10:15
V lj priporocam Stipica ... :)

estemp
5.11.2006, 11:05
Za optiko vozim avto k Kristancu....guma center kristanc....prijatelj je imel svoj avto (laguno) pri treh vulkanizerjih in nikjer ni bil zadovoljen z optiko...pri kristancu so mu v prvo naredili tako kot je treba....vem pa da je tam najboljši eden od delavcev....je malo manjši in nosi očala....nevem imena. Sam ga tudi vozim tja in nimam pripomb.

Lp

Erik

tykee
5.11.2006, 11:14
kako pa kaže na Štajerkem koncu, koga pa tu priporočate?

Zmeraj smo hodli k PneumaticCenter Pušnik (Selnica). To je bilo takrat, ko še ni bilo pri hiši BMWja ter jaz še nisem imel izpita :)

Potem je k hiši prišel BMW pa sem šel enkrat tja, pa nikoli več :)

No, potem sem šel pa k Avto Živčec na studencih, pa sem bil zadovoljen, saj mi so gume pri določeni hitrosti tresle, (zato sem tudi šel do Pušnika, ki pa napake ni rešil)... sedaj ko pa so gume scentrirane pri Živčecu, pa je tako kot mora bit.

[update: Optiko sem naredil na AMZSju (naredil en kolega tam) in je v nulo!

Še vedno pa dopuščam možnost, da obstajajo boljši vulkanizerji. Ampak jaz mislim, da bom ostal pri Živčecu.

oracle
5.11.2006, 11:34
pestator je meni eden boljših, špan je predrag, k bužgi ne grem zaradi odnosa (češ kaj hodiš k meni smrkavc...), avtomojster na vrhovcih je bil do sedaj vedno prijazen ter korekten, gume pa mi je scentriral bolj "od oka",....

niti nimam nekih blazno dobrih izkušenj z vulkanizerji, še najbolj mi je pri srcu pestator....

Giarni
5.11.2006, 13:12
Kamorkoli, ampak res kamorkoli, samo k Španu ne. Špan ma zdaj polno nekih vajencev ki š vijaka v les ne znajo zašraufat, kaj da bi gume zamenjali. Jaz ne hodim več k njim, odkar mi je tip na AMG feltnah vse podrajsal, pri ventilu kr vdrtino naredu, ker ga je s pajsarjem vn vleku, nakar mi je še krom ventile zgubu. Aja pa skor varovalne šraufe uniču k je kr z navadnim klučem se neki muču. Uglavnem, tud če zastonj nardijo ne grem več tja.

Od zdaj naprej ga vozim k pestatorju, saj so res res prijazni in nimajo nekega nadutega odnosa do mene (čeprav sem 20 let star), njihovo delo pa zelo kvalitetno.

LP,
Anže

mitja155
5.11.2006, 13:24
Avtocenter Stipič... vedno ko sem imel probleme z gumo, feltno ali optiko sem odpeljal tja....ni zastojn, ampak vedno brez napak.... pa tudi ne gleda te butasto, ko želiš 215/35/18 visoko gumo montirati...

lp

coupe
5.11.2006, 20:18

lp

Jaz sem tudi zadovoljen z Pestatorjem,tudi prejšnje avte sem peljal k njemu.
Vem da mi je na Hyundai coupeju centriral kar na samem avtomobilu in ni bilo sploh nobenih tresljajev več,tko da priporočam :ok

joda
6.11.2006, 00:43
joze2

dobrih vulkanizerjev je v Slo verjetno veliko, zelo dobrih malo manj, tistih ki si pa zaslužijo oceno odlično pa je malo.

odlično centrirano je pa lahko samo kolo, ki ima neoporečno platišče (samo platišča srednjega in višjega cenovnega razreda) in kvalitetno gumo

da tudi vrhunska oprema ne pomeni nič, če ni želje po kvalitetni storitvi temveč samo po čimhitrejšem zaslužku. Takšna oprema potem služi samo nekaj časa kot vaba za stranke.

Hay!

Evo zgoraj so zajeti skoraj vsi kriteriji na podlagi česar se lahko klasificira dober vulkanizer...

Špan Brezovica...tja vozim avto samo v pralnico in registracijo
Špan Galjevica ...kar znajo
Anet...znajo stari mački,vajenci ne
Avtomojster...predrag,znajo samo izven sezone
Jeršinovič,Vrhnika...res dobri samo za kolo od moje petletne hčerke,ostalo...
Tomačevo...evo pa sem pozabil,drugače eden najboljših,pa optika je samo 4k
Vulkanizer na viču zraven cerkve zelo dober,za čuda saj bi rekel da izgleda delavnica isto kot pred 30 leti.
In pri meni dobil najboljšo oceno Vulko Logatec.

...v bistvu pa je tako, da je odvisno kakor naletiš...

lp

joda

luka87
21.11.2006, 20:06
sam ce mate široke gume gor ti jih bi začel trest po par sto kilometrih to ni nič čudnega uteži ti pa lahk lepi na sredino vsak ki ima mal bolšo centrirko

fastfury
22.11.2006, 07:15
joze2

dobrih vulkanizerjev je v Slo verjetno veliko, zelo dobrih malo manj, tistih ki si pa zaslužijo oceno odlično pa je malo.

odlično centrirano je pa lahko samo kolo, ki ima neoporečno platišče (samo platišča srednjega in višjega cenovnega razreda) in kvalitetno gumo

da tudi vrhunska oprema ne pomeni nič, če ni želje po kvalitetni storitvi temveč samo po čimhitrejšem zaslužku. Takšna oprema potem služi samo nekaj časa kot vaba za stranke.

Hay!

Evo zgoraj so zajeti skoraj vsi kriteriji na podlagi česar se lahko klasificira dober vulkanizer...

Špan Brezovica...tja vozim avto samo v pralnico in registracijo
Špan Galjevica ...kar znajo
Anet...znajo stari mački,vajenci ne
Avtomojster...predrag,znajo samo izven sezone
Jeršinovič,Vrhnika...res dobri samo za kolo od moje petletne hčerke,ostalo...
Tomačevo...evo pa sem pozabil,drugače eden najboljših,pa optika je samo 4k
Vulkanizer na viču zraven cerkve zelo dober,za čuda saj bi rekel da izgleda delavnica isto kot pred 30 leti.
In pri meni dobil najboljšo oceno Vulko Logatec.

...v bistvu pa je tako, da je odvisno kakor naletiš...

lp

joda

A si se mogoče že spomnil, ker bom mogoče rabu delat optiko :ok

faszi
22.11.2006, 09:55
Mogoče sem malo pozen, ampak vseeno, bil sem pri Pneumatic B & F, zaenkra zadovoljen, se potrudijo, delavci so bli prijazni. Cena pa tudi odlična, 4x menjava, centriranje=7.600 SIT :ok2

andy
22.11.2006, 10:02
Bužga, malo naprej od Štepanjskega naselja v LJ...

M power
22.11.2006, 10:13
...A si se mogoče že spomnil, ker bom mogoče rabu delat optiko :ok

Moj nasvet... daj raje 5 jurjev zraven, pa pojdi delat optiko k Stipicu na Zalosko... pa ko bos tam, vztrajaj, da naj ti dela optiko Dobnikar Joze... ta ve kaj dela... :ok

E30
23.11.2006, 16:46
Do sedaj, pa bo tako verjetno se kar nekaj casa, sem vse gume in feltne najbolj kvalitetno in cenovno ugodno dobil zmontirane pri mehaniku v Senozetih, par km iz LJ-Sentjakob proti Litiji. Je sicer malo tezko iz prve prit do njega, a ce ti gdo pomaga z nasveti si hitro. Nima kake hi-tec garaze ali delavnice, ga pa zanima kake so tezave, loti se tudi kake krive feltne, se kak servis naredi - in nikoli mi se ni treslo kolo ko sem odpeljal od njega.

Lahko kontaktirate njega (031635051 - Simon), ali mene (041 742 899) :ok

slolucky
15.3.2007, 11:59
Grem tudi jaz do tega Simona pa vam sporočim, kako bo naredil cenovno in kvalitetno?

luka87
18.3.2007, 17:51
Kaj kdo ve kakšne so kaj cene premontaže zdaj v evrotih

Nixxon
19.3.2007, 06:02
Ne. Vse je itak malo dražje zaradi evra, pa tudi zaradi dejstva da od lanskega leta naprej ne smejo več uporabljat svinčenih uteži, ampak nek drug material, zaradi česar se je to še dodatno podražilo.

slolucky
19.3.2007, 07:02
Sem malo klica okoli in se gibajo cene za 16 ALU

Premontaža 3.5 do 4.5 Eura na kolo
Centriranje pa tudi ista cena tam nekje

Dare47b
19.3.2007, 08:40
Ne. Vse je itak malo dražje zaradi evra, pa tudi zaradi dejstva da od lanskega leta naprej ne smejo več uporabljat svinčenih uteži, ampak nek drug material, zaradi česar se je to še dodatno podražilo.

Svinčene uteži iz našega trga še kar dolgo ne bodo izginile!:ok

LP

D:

Nixxon
19.3.2007, 08:41
Potem me je pa lani vulkanizer nalagal.

B.Rakun
20.3.2007, 19:46
Ko smo že pri vulkanizerjih: zadnjih nekaj let sem se že večkrat oglasil pri vulkanizerstvu Lekšan v Postojni in bil vedno zadovoljen, pri zadnjem obisku pred nekaj dnevi pa so si prislužili, da jih omenim na forumu.:ok2

Naredil sem premontažo zimske v letno obutev, kar pomeni menjava pnevmatik (na litih platiščih kajpak), centriranje in vijačenje. Bila je sobota dopoldne, delali so naenkrat štirje majstri (na en avo mislim!), zato je bil postopek gotov v nekaj minutah. In zdaj najpomembnejši podatek: za celoten postopek, za vsa štiri kolesa, sem plačal reci in piši 16,50 €, to je manj kot nekdanje 4 jurje!:-D :-D :-D In to ni bil kakšen fuš, saj sem dobil račun z obračunanim DDV-jem. Upam si trdit, da gre za eno najugodejših tovrstnih storitev v celtni Evropski uniji... Poleg tega so fantje prijazni in svoj posel obvladajo, zatorej njihovo delavnico na tem mestu vsem javno priporočam! :ok2 Za ta denar se že splača samo za to pripeljat iz Ljubljane... Poslujejo pod firmo Leto d.o.o., Vilharjeva ulica 25, 6230 Postojna, po AC je do Postojne 20 min. iz Ljubljane.

joda
20.3.2007, 21:18
Ko smo že pri vulkanizerjih: zadnjih nekaj let sem se že večkrat oglasil pri vulkanizerstvu Lekšan v Postojni in bil vedno zadovoljen, pri zadnjem obisku pred nekaj dnevi pa so si prislužili, da jih omenim na forumu.:ok2

Naredil sem premontažo zimske v letno obutev, kar pomeni menjava pnevmatik (na litih platiščih kajpak), centriranje in vijačenje. Bila je sobota dopoldne, delali so naenkrat štirje majstri (na en avo mislim!), zato je bil postopek gotov v nekaj minutah. In zdaj najpomembnejši podatek: za celoten postopek, za vsa štiri kolesa, sem plačal reci in piši 16,50 €, to je manj kot nekdanje 4 jurje!:-D :-D :-D In to ni bil kakšen fuš, saj sem dobil račun z obračunanim DDV-jem. Upam si trdit, da gre za eno najugodejših tovrstnih storitev v celtni Evropski uniji... Poleg tega so fantje prijazni in svoj posel obvladajo, zatorej njihovo delavnico na tem mestu vsem javno priporočam! :ok2 Za ta denar se že splača samo za to pripeljat iz Ljubljane... Poslujejo pod firmo Leto d.o.o., Vilharjeva ulica 25, 6230 Postojna, po AC je do Postojne 20 min. iz Ljubljane.

Hay!

No se moram še jaz oglasiti na zgornjo trditev:laugh kaj čmo.
Kar se tiče tega vulkanizerja bi povedal par dejstev iz lastnih izkušenj.
*Jih je malo težje najti:-D
*Ko sem pred dvema letoma poklical po telefonu za zimske gume in dobil pritrdilni odgovor o njihovi zalogi in o tem da so NOVE sem se pač odpravil v Postojno.Tam sem ugotovil, da omenjene gume (znamka in željena dimenzija) so res na zalogi samo, da so bile stare TRI leta s čimer se pač nisem mogel sprijazniti.Razlog zakaj sem se že na začetku zanimal za njih je bila pač najugodnejša cena gum vse tja dol do Compadre-ja:-D. In glede na to, da so mi po telefonu zagotovili že prej omenjene zahteve sem zato lahko izbral druge gume (boljše) po isti ceni ki mi je bila prej dana za željene gume.glede na to da sem gume kupil pri njih sem imel premontažo in centriranje bezplačno.(itak ne kupujem gum drugje kot tam, kjer mi jigh tudi BREZPLAČNO zmontirajo in scentrirajo.)
*Do tu same pohvale z moje strani:ok2 vendar skoraj vedno obstja še AMPAK in ta se nanaša na to da gum pač NE ZNAJO DOBRO scentrirati tako,da sem moral čez tri dni iti v Ljubljani ponovno na centriranje,ker je avto-gume preveč treslo. toliko z moje strani,ali pa sem samo jaz imel takrat takšno"srečo" in se je do danes to že spremenilo.

lp

joda

...aja,BDW v Lj sem jaz plačal za centriranje sprednjih gum in optiko celih bivših 3.500,00 Sit lansko leto,mislim, da jeseni.

gerchy
7.11.2009, 22:49
No, sedaj lahko malce dopolnim tole temo, ki sem jo načel pred kratkim. :)
Kolikor sem uspel preveriti usluge nekaterih vulkanizerjev, lahko omenim le dva, ki sta name naredila vtis in sicer ...

Erbus pri Paki v Velenju, konkretno sem se odlično zastopil s Simonom, ki je svoje delo opravil res dobro. Eden redkih, ki je jamčil, da bodo platišča ostala nedotaknjena, pripravil mehke podlage zoper morebitne površinske poškodbe pri demontaži/montaži, skrbno odstranil ostanke prejšnjih uteži (no, jaz mu tega "veselja" nisem privoščil) in vseskozi skrbel, da orodje na platiščih ni pustilo nikakršnih posledic. Tudi pri nameščanju vedno ravna pazljivo (zaščita diska), vijake odvija previdno (da se preprečijo poškodbe pri platiščih za daljšimi "tunelčki", dvojno preveri vrtilni moment. Posebej zame je nataknil bele rokavice. :hihi
Sicer je z delom prenehal, servis pa še vedno vseeno rad obiščem; zadnjič so mi na pnevmatiki od skuterja odstranili vijak, luknjo pa sanirali z injekcijo - za 5 €.

Drugi je Jerala servis pri Škofji Loki, kjer so (po mojih izkušnjah) edini, ki poznajo težavo nepravilnega vrtenja. Ko sem pred časom pnevmatike že hotel vrniti dobavitelju, je mojster Dušan (lastnik) s prostim očesom takoj opazil nepravilnosti. Zadeva je bila rešena v pol ure, tako da sem hitro pozabil na nekaj težav pri dvigovanju vozila, ki so pestile mladeniča v delavnici. Dvakrat sem tja poslal še Andriusa in pohvala drži - avto se pelje, kot po maslu. Zame sicer odročna lokacija, ampak je v bližini super družba. In dobre pizze. :-D

Dvakrat sem kolesa preventivno centriral tudi pri lokalnem Audi serviserju (Meh), kjer so si prav tako obakrat vzeli čas in zadevo temeljito scentrirali.

Mini slovarček: razlaga o nepravilnem vrtenju, podprta z mini animacijo se nahaja na GE39: http://www.ge39.com/pnevmatike.htm

montenegro
7.11.2009, 22:55
Gerchy .. maš zlate feltne z diamantki mogoče? Bele rokavice? Pa komu kurac na čast?

Opazil s prostim očesom nepravilnosti .. pa to vidi vsak mongoloidni vulkanizerček ki da gumo na centrirno mašino.

Pa kaj eni toooooooooolk komplicirate majketi .. ni mi jasno, res ne. Glede vsega .. za piko na i pa še okoli cene.

Saj vozite BMW .. bi pa ja mogli imet fakin denar za premontažo gum.

V glavnem .. brezveze.

Lp, in miren večer še naprej.

Octopus
7.11.2009, 23:00
Zanimivo, z omenjenim servisom imam več negativnih izkušenj, pa tudi kak znanec jih ima poleg mene. :)
In zadnje negativne so iz prejšnjega tedna, torej sveže kot žemljica.:)

gerchy
7.11.2009, 23:00
Gerchy .. maš zlate feltne z diamantki mogoče? Bele rokavice? Pa komu kurac na čast?

Opazil s prostim očesom nepravilnosti .. pa to vidi vsak mongoloidni vulkanizerček ki da gumo na centrirno mašino.

Pa kaj eni toooooooooolk komplicirate majketi .. ni mi jasno, res ne. Glede vsega .. za piko na i pa še okoli cene.

Saj vozite BMW .. bi pa ja mogli imet fakin denar za premontažo gum.

V glavnem .. brezveze.

Lp, in miren večer še naprej.
Počasi, pametnjakovič. :kava

Takrat, ko se je tole dogajalo (in si ti končeval osnovno šolo - če si jo), sem izgubljal čas od vulkanizerja do vulkanizerja in vsi po vrsti so bili pametni, da je stvar slabo scentrirana. Osna menjava, drugačne uteži, centriranje na vijak ... Nič ni pomagalo. Stvar sem reklamiral, a sem kot poslednjo opcijo poskusil še omenjeni servis, ki je pooblaščen za reklamacije.

Glede na to, da voziš E39, bi moral vedeti, zakaj prihaja do teh težav (in zakaj se komplicira). Pa mi povej, kdo da pnevmatiko dvakrat ali trikrat na platišče, ko ugotovi, da poskakuje?

Ker za premontažo napravim 200 kilometrov, se ti zdi, da varčujem? Daj, mladenič, pomisli dvakrat, preden ustreliš kozla. Cena je najmanjši problem, če je stvar opravljena korektno in zadovoljivo. Saj če bi imel passata, bi komplikacij ne bilo ...

Zanimivo, z omenjenim servisom imam več negativnih izkušenj, pa tudi kak znanec jih ima poleg mene. :)
In zadnje negativne so iz prejšnjega tedna, torej sveže kot žemljica.:)
Možno.
Jaz se prej telefonsko najavim in zahtevam šefa. :)

montenegro
7.11.2009, 23:12
Počasi, pametnjakovič. :kava

Takrat, ko se je tole dogajalo (in si ti končeval osnovno šolo - če si jo), sem izgubljal čas od vulkanizerja do vulkanizerja in vsi po vrsti so bili pametni, da je stvar slabo scentrirana. Osna menjava, drugačne uteži, centriranje na vijak ... Nič ni pomagalo. Stvar sem reklamiral, a sem kot poslednjo opcijo poskusil še omenjeni servis, ki je pooblaščen za reklamacije.

Glede na to, da voziš E39, bi moral vedeti, zakaj prihaja do teh težav. Pa mi povej, kdo da pnevmatiko dvakrat ali trikrat na platišče, ko ugotovi, da poskakuje?

Ker za premontažo napravim 200 kilometrov, se ti zdi, da varčujem? Daj, mladenič, pomisli dvakrat, preden ustreliš kozla. Cena je najmanjši problem, če je stvar opravljena koretkno in zadovoljivo. Saj če bi imel passata, bi komplikacij ne bilo ...

Gerchy .. se ti opravičujem, ampak jaz osebno vidim tukaj pametnjakoviča samo tebe. Saj si cool dečko itd itd itd .. ampak a sem ti jaz kriv da si vedno znova naletel na nesposobneže?

Tisto kar sem ti jaz zgoraj naspisal je bilo zaradi tistih tvojih belih rokavičk in nevem česa vsega .. kot da imaš najhudejše feltne na planetu :blackeye

In ja, jaz ne montiram / premontiram gume po 3x da odpravim tako imenovano hopsanje gume .. neenakomerni tek gume. Ampak uporabim hitrejši in enostavnejši postopek.

Mogoče sem res mladenič, smrkavec .. ni važno samo se pa na te zadeve spoznam veliikooo bolj kot pa ti.

In prosim te da tudi ti ne streljaš kozla. Kakšno povezavo ima passat s tvojimi zlatimi platišči?

P.S.: Glede cene pa nisem mislil dotično tebe ampak vse ostale ki pač pišejo kaj kje koliko kako dajejo za premontaže gum ipd.

gerchy
7.11.2009, 23:16
Gerchy .. se ti opravičujem, ampak jaz osebno vidim tukaj pametnjakoviča samo tebe. Saj si cool dečko itd itd itd .. ampak a sem ti jaz kriv da si vedno znova naletel na nesposobneže?

Tisto kar sem ti jaz zgoraj naspisal je bilo zaradi tistih tvojih belih rokavičk in nevem česa vsega .. kot da imaš najhudejše feltne na planetu :blackeye

In ja, jaz ne montiram / premontiram gume po 3x da odpravim tako imenovano hopsanje gume .. neenakomerni tek gume. Ampak uporabim hitrejši in enostavnejši postopek.

Mogoče sem res mladenič, smrkavec .. ni važno samo se pa na te zadeve spoznam veliikooo bolj kot pa ti.

In prosim te da tudi ti ne streljaš kozla. Kakšno povezavo ima passat s tvojimi zlatimi platišči?

P.S.: Glede cene pa nisem mislil dotično tebe ampak vse ostale ki pač pišejo kaj kje koliko kako dajejo za premontaže gum ipd.
Samo omenil sem, kje so mi težavo odpravili. Če je sedaj to znanje bolj razširjeno - super, da gre zadeva na bolje.
Zakaj kompliciram? Ker sem pri dveh enostavno vprašal, če mi lahko zagotovijo, da mi bodo platišča po montaži enaka! So rekli, da ne in sem šel drugam. Ne bi bilo prvič, da pri večjih platiščih pride do neljubega dogodka ...

Passat ima toliko zveze, da je tam praktično vseeno, kako namestiš pnevmatiko. Podvozje niti približno ni tako občutljivo, zato se nepravilnosti ne opazijo.

Bele rokavičke so bile mišljene ironično, če tega nisi dojel - shit happens. :-D

Octopus
7.11.2009, 23:20
Možno.
Jaz se prej telefonsko najavim in zahtevam šefa. :)

To pa je tudi možno.
No moj oče ga je osebno poznal, in dokler je on delal je bilo vse v redu, da ne bo kdo mislil, da blatim koga.
Problem je v šlampastih in vsepameti polnih mladcev na servisu.

To, da bi pa 19 letnik z "da ne rečem kaj" starim BMWjem zahteval šefa, je pa iluziorno.

No, vsekakor bom tole idejo uporabil naslednjič, ko bom kaj rabil, hvala. :cool

Austin Powers
8.11.2009, 00:24
Veriga je močna natančno toliko, kot je močan njen najšibkejši člen. :)
V primeru servisa, ki ga omenja naš admin, lahko zaključimo zelo hitro - velika večina zaposlenih je zelo usposobljenih za delo, imajo pa tudi ljudi, ki se s svojim obnašanjem in butastimi komentarji lahko hitro zamerijo stranki.
O Dušanu sam težko rečem kako pikro, roko na srce, je ne morem, dec je prava legenda, za marsikoga čudak, frik, zabavljač, težak, genij, desc, še posebej fascinanten pa je njegov spomin, kaj ima kakšen avto stranke, obut. Do sedaj še nisem srečal človeka, ki bi za dve, tri leta nazaj vedel, kaj ima avto nataknjeno na platišče...on je kot hard disk in ve. Res fascinantno. :eek
Nikoli ne bom pozabil, kakšne težave sem imel z gumami Nokian na compactu 323ti. Pojavljale so se vibracije in ropot - do te mere, da sem kupil nov kolesni ležaj (ki ga še danes, nerabljenega prodajam :-D, glej oglase, damo poceni, za pol cene), odšel do Profila, kjer mi Dušan pove, da bo postopek trajal kako uro, dve do tri. Pridem po avto po treh urah in ga najdem v garaži. Gume so imele prirezane robove - kot kavbojske srajce. Nisem bil prepričan ali naj popizdim ali naj bom tiho - ko me povabi na test drive. In greva na test drive.
Tako hitro se v tako gostem prometu, v svojem avtu, na sovoznikovem sedežu, še nikoli nisem peljal. Avto je bil naravnost prerojen. Nobenih vibracij, nobenega tresenja, ništa.
Pnevmatike so imele preveč oglate robove, kot se je izkazalo.
To je samo eden od primerov, ko je Dušan z ekipo rešil na videz obupno situacijo.
Priznam pa, da imam pomisleke, ko gre za menjavo gum na Zajcu - saj lahko nabašem na vajenca ali pa nekoga, ki se mu jebe in mi bo s premontažo naredil več škode kot koristi. Seveda namigujem na praske na platiščih. In točno to me tudi moti pri večini teh serviserjev - ker se po večini vsem jebe. :frown

Pod črto ima servis odličen pedigre, vendar ga občasni pacijenti/zaposleni lahko hitro degradirajo. In se mnogim strankam tako zamerijo.

Servis z zadržkom absolutno priporočam. :ok

LP
Austin

MIHOLD
8.11.2009, 01:22
Jaz priporočam avtomojstra na Vrhovcih.

www.avtomojster.si

Odkar tam montiram in centriram nimam nikoli niti najmanjših problemov s tresenjem ne čim drugim :) Pristop je profesionalen, je pa seveda tudi cena temu primerna. ;)

-škili-
8.11.2009, 10:41
Vedno vozimo avte/kombije k stipicu in se nikoli nobenih problemov z njim.
Tudi fantje so uredu in naredijo korektno svoje delo.
Odnos do strank je pa tudi kul.
Cene ima pamalo drazje kot drugje ampak se splaca.

ales66
8.11.2009, 12:54
Imam slabo izkušnjo z vulkanizerjem v LJ na Viču pri cerkvi. Poleti sem šel tja menjat letne gume z novimi, ki sem jih pripeljal s seboj. Tja sem šel, ker mi je najbližji. Bil sem edina stranka. Najprej me je sprejel en pijanček in predno sem prišel k sebi, sta k sreči prišla že druga dva mojstra. Potem je šlo tako hitro, da sploh nisem sledil. Avto so dvignili s štirimi prastarimi dvigalkami. Potem so vprašali, če rabim račun. Ja seveda ga rabim, če drugega ne zaradi morebitne reklamacije. Na koncu na prvi pogled vse ok, trese ne. Kasneje opazim, da so na notranji strani dali rabljene uteži in da ventili niso bili menjani. Plačal sem seveda polno ceno, ki vključuje tudi menjavo ventilov. Zdaj, ko sem nameščal druge feltne z zimskimi gumami pa sem opazil, da je eno platišče močno poškodovano z notranje strani.

Imam pa eno dobro izkušnjo s popoldancem iz Doba pri Ljubljani (Bokalj) pri katerem sem kupil rabljena platišča za zimske gume, ki mi jih je potem tudi nameščal. Edini vulkanizer do sedaj, ki je na koncu zategnil vijake z moment ključem. V glavnem jih vedno pretegnejo in jih je potem težko odviti s tistim kjučem iz avta. Zamenjal je tudi ventile in namestil nove uteži brez, da bi ga na to posebej opozoril.

Dobra izkušnja tudi z B&F na Dolenjski c. v Lj. Tja sem šel reklamirat eno Bridgestone ER 300. Kljub temu, da mi reklamacije niso upoštevali so bili zelo prijazni in korektni. Dali so mi primeren popust za novo in na koncu sem odšel kot zadovoljna stranka. Žal pa tudi tukaj preveč zategnejini vijaki.

Imperium
8.11.2009, 13:13
Jaz priporočam avtomojstra na Vrhovcih.

x2

Sem na Mihovo priporočilo tudi sam preveril njihove storitve in lahko samo pohvalim, saj so edini (izmed treh vulkanizerjev) uspešno scentrirali gume in odpravili tresenje. Mi je zelo všeč njihov moto: "nč ne sme trest" :)

Warden
8.11.2009, 13:59
Imam slabo izkušnjo z vulkanizerjem v LJ na Viču pri cerkvi. ...

Tja je res nevarno hodit, čeprav mi je najbližje. Že leta dolgo je podobna žalostna situacija. Pa tako dobra lokacija. Res škoda.:frown

Zvezdica
9.11.2009, 22:50
Dober vulkanizer je tisti, ki si pusti pod prste gledat, ne pa da te z žetonom nažene na kozarček kropa kavne barve. B&F Pneumatic Dolenjska cesta. Pridno nadzorujem in težim, sem brez pripomb. Gospod z Brezovice me ni pustil zraven. Pa tudi js nimam feltn z diamantno sredino in zlatimi šraufi. Sem jih pa težko zaslužila. Rajši jih sama u graben stresem, kot da mi jih vajenc pošara.

Lep pozdrav,

Z.

Andy04
10.11.2009, 07:03
Veriga je močna natančno toliko, kot je močan njen najšibkejši člen. :)
V primeru servisa, ki ga omenja naš admin, lahko zaključimo zelo hitro - velika večina zaposlenih je zelo usposobljenih za delo, imajo pa tudi ljudi, ki se s svojim obnašanjem in butastimi komentarji lahko hitro zamerijo stranki.
O Dušanu sam težko rečem kako pikro, roko na srce, je ne morem, dec je prava legenda, za marsikoga čudak, frik, zabavljač, težak, genij, desc, še posebej fascinanten pa je njegov spomin, kaj ima kakšen avto stranke, obut. Do sedaj še nisem srečal človeka, ki bi za dve, tri leta nazaj vedel, kaj ima avto nataknjeno na platišče...on je kot hard disk in ve. Res fascinantno. :eek
LP
Austin

Hehehehehe...

Dober opis za Dušana :ok Tud moj avto pozna tega vulkanizerja :cool

LP A.

mjemec
10.11.2009, 11:03
Ja, če je zraven avta Dušan, se res zrihta tako kot je treba - tudi če dejansko dela na avtu kdo drug. Ko šefa ni v delavnici, imam pa občutek, da se vse skupaj dosti spremeni, seveda ne na boljše. No take so moje izkušnje...

Dejan-V
9.1.2010, 18:07
No jaz sem danes obiskal Špana, prvič,ič pa zgledana da ne. Uglavem potreboval sem zimake 185 55 15, kamorkoli sem klical jih ni bilo več oz. so imeli zaprto. Špana sem se sicer pretežno zaradi tukaj napisanega izogibal, na koncu sem poklical njih, kjer so me prevezali k mojemu soimenjaku, ki me je ravnotako razočaral s podatkom da takih zimakov ni več. No, mi je pa ponudil železne 14 col pa zimake za 350 EUR, kar sem samo pograbil. Skidal sem avto in ko sem prišel tja sem bil izredno presenečen nad prijaznostjo in profesionalnostjo (vsaj na videz) fantov. No, naredili smo nalog, ko sem vprašal če lahko prisostvujem pri delu, so sicer rekli da lahko, samo glede na to da so imeli res ogromno avtov na dvigalih nisem hotel delat gužve, raje sem se odpravil na kakav v njihov lokal in iz terase opazoval kaj se dogaja v delavnici. No, prijazno so mi tudi spolirali prasko brez da bi jih na to opozoril, vseskozi pa so bili res ZELO prijazni in z veseljem se bom vrnil nazaj. Verjetno je cena za 4x jeklena platišča in 4x kleber krisalp (or sth), šraufe za jekena platišča (od alu ne pašejo) in montažo visoka, ampak mi ni žal. Brez problema so me v soboto ob 10 sprejeli, med tem ko so bili ostali ali zaprti ali prezasedeni, bili so prijazni, naredili so vse skupaj v 40 minutah pa še shranil sem pnevmatike lahko zastonj. Skratka tokrat sem bil zadovoljen.

LP

alesr
15.4.2010, 21:51
Danes sem poklical tistega vulkanizerja Pečarja na Viču (Lj) in vprašal, če mi lahko zamenja sprednji dve gumi in koliko bi stalo.
Me vpraša koliko col imajo gume in ko mu rečem, da so 18ke. Tip ostane cel začuden in pove, da to pri njih ne bo šlo, ker nima mašine za take gume menjat (WTF...:crazy), edino če je X5 ker je višji. Pol bi kao šlo :napaka

No, kakorkoli. Jutri zjutraj bi moral nekje (najraje na tem koncu Lj) zamenjat dve sprednji gumi, pa me zanima če mi zna kdo povedat h keteremu vulkanizerju naj grem, da ne bo gledal teh 18'' kot tele v nova vrata :eek
Poleg Špana seveda :ok

Levči
15.4.2010, 22:10
Danes sem poklical tistega vulkanizerja Pečarja na Viču (Lj) in vprašal, če mi lahko zamenja sprednji dve gumi in koliko bi stalo.
Me vpraša koliko col imajo gume in ko mu rečem, da so 18ke. Tip ostane cel začuden in pove, da to pri njih ne bo šlo, ker nima mašine za take gume menjat (WTF...:crazy), edino če je X5 ker je višji. Pol bi kao šlo :napaka

No, kakorkoli. Jutri zjutraj bi moral nekje (najraje na tem koncu Lj) zamenjat dve sprednji gumi, pa me zanima če mi zna kdo povedat h keteremu vulkanizerju naj grem, da ne bo gledal teh 18'' kot tele v nova vrata :eek
Poleg Špana seveda :ok

http://www.avtomojster.si/

anzhe
15.4.2010, 22:11
Avtoservis Gliha s.p., Ivančna Gorica ;) TOP TOP TOP.

MehMan
15.4.2010, 22:17
Koliko pa kaj kdo računa samo za centriranje? Nisem še uspel poklicati, ker sem len.

MehMan
16.4.2010, 16:36
No sedaj vem. Centriranje do 16" alu felten pri avtomojstru pride 7€ na kos. Ravnanje pa pride 25€ na kos. Uganite kako vem. Sicer pa so pri avtomojstru zadeve uredili in scentrirali v nulo. Sem kar zadovoljen.

greee
16.4.2010, 17:13
Naredite izlet do Trojan, vmes pa še gume scentrirate za 25eur.:okMeni jih je in sem zelo zadovoljen.

klobasa
16.4.2010, 17:35
Pestator, na Brodu...sploh za tiste nizke gume pa RFT....top, top, top....

lp

RPM
16.4.2010, 17:52
Nekdo je nekje vmes že vprašal za mojstra iz MB oz. njegove okolice, ampak žal ni bilo odgovora.
Torej a imamo pri nas kakšnega mojstra, ki scentrira v nulo in nastavi optiko?

Lp

abc
16.4.2010, 18:28
Scentrirat itak ne moreš drugače kot pa v nulo. Za v MB pojdi k Avto Lorbeku. Sem delal tam in človek se spozna na svoje delo. :ok

Octopus
16.4.2010, 18:53
Išče se zares dober vulkanizer Gorenjska ali okolica Ljubljane, za ravnanje ene same 17 ke, 8.5J.
Cena niti ni tako bistvena- par evrov gor ali dol, važno je, da dobim platišče v enakem vizualnem stanju, kot sem ga oddal, ter da je zravnano v nulo.:)

Namreč nisem tako bogat da bi kupoval poceni, je platišč preveč škoda, da bi jih uničil kak "majster".

Kakšna ideja?

klobasa
16.4.2010, 18:55
Išče se zares dober vulkanizer Gorenjska ali okolica Ljubljane, za ravnanje ene same 17 ke, 8.5J.
Cena niti ni tako bistvena- par evrov gor ali dol, važno je, da dobim platišče v enakem vizualnem stanju, kot sem ga oddal, ter da je zravnano v nulo.:)

Namreč nisem tako bogat da bi kupoval poceni, je platišč preveč škoda, da bi jih uničil kak "majster".

Kakšna ideja?

PESTATOR, na Brodu...več na PS....ti zagarantirano nebo žal....

AJ
16.4.2010, 19:01
Stipić na zalovški vedno ko peljem tja naredijo vrhunsko!!!

Octopus
16.4.2010, 19:10
PESTATOR, na Brodu...več na PS....ti zagarantirano nebo žal....

Lahko pošlješ, bom vesel vsakršnih nasvetov. :ok
To je gospod Dušan? Mogoče sem se zmotil, nekje v glavi mi je ostalo nekaj takega.:)

Za Stipića tudi vem, naj bi imel neke hude stroje, a sem malo pozabil nanj. :-D Nimam pa nikakršnih lastnih izkušenj, tako da hvala!

Skratka zbiram predloge, bom verjetno v kratkem dal popraviti platišče, ali pa bodo stala še do druge sezone, na kompleten remont. :)

BTW: Kuret Kamnik? Glede na to, da se ukvarja le z popravilom alu platišč... Kake izkušnje?

MIHOLD
18.4.2010, 19:45
POvej koliko in kako imaš zvito :)

Octopus
22.4.2010, 23:53
Hm, to je že precej tehnično vprašanje, da težko sam ocenim. :-D

Na centirki se vidi, da zadeva ni ravna. Na prosto oko in s kotaljenjem samega platišča z pnevmatiko montirano- po tleh, se na oko ne vidi prav nič, tudi vidnejših znakov kakšnih udarcev ni videti. Tako bi jaz to laično ocenil.:ok2

OMGShoes
5.5.2010, 07:25
...priporočim lahko edino Vulkanizerstvo Travnik na Rudniku (Jurčkova 15) - za moje pojme edini vulkanizer, ki opravi svoje delo, kot se šika.....Poleg tega ti pri nakupu in montaži novih gum še zastonj operejo avto....

...namreč s Španom imam izjemno slabe izkušnje, prav tako z vulkanizerji AutoCommerce-a, Vulca - nekako jim je vedno uspelo kaj poškodovat, čudežno izgubiti vse štiri pnevmatike, pozabili so mi dodobra "zategniti" gume/kolesa, itd.....enostavno ni bilo narejeno, kot je bilo naročeno....

Apolon
5.5.2010, 17:32
...priporočim lahko edino Vulkanizerstvo Travnik na Rudniku (Jurčkova 15) - za moje pojme edini vulkanizer, ki opravi svoje delo, kot se šika.....Poleg tega ti pri nakupu in montaži novih gum še zastonj operejo avto....

Ja, sej za ta denar k ti zaračuna bi ti ga lohk še spoliral, pa globinsko ščistil...
Bil samo enkrat, me je oskubu k pras.a. Never again :damn

joda
5.5.2010, 17:37
Hay!

Ja, sej za ta denar k ti zaračuna bi ti ga lohk še spoliral, pa globinsko ščistil...
...je pač drag kot zlatar,zato tudi nima pretirane gužve:-D

lp

joda

car_freak
5.5.2010, 21:17
Koga bi pa svetovali za premontažo RTF pneumatik, v Ljubljani ali okolica (Domžale, Kamnik,...)

cc22
5.5.2010, 21:54

ti vulkanizerji so res usi mal :crazy sluzijo najvec pa najmanj delajo, odnosa do strank pa nimajo nobenga (usaj jz se nism tazga srecu)

OMGShoes
6.5.2010, 10:36

Nisem vedela, da vozniki BMW-jev varčujete pri izbiri vulkanizerjev.....w/e....

joda
6.5.2010, 10:41
Hay!

Nisem vedela, da vozniki BMW-jev varčujete pri izbiri vulkanizerjev.....w/e....

....varčujemo pri vsem:ok2 samo ne na račun kvalitete....zakaj nas bi nekdo oskubil,če lahko bolje in ceneje dobimo drugje...pa še stroškov z popravilom laka na avtu nimamo:obrvi

lp

joda

OMGShoes
6.5.2010, 15:29
Hay!

....varčujemo pri vsem:ok2 samo ne na račun kvalitete....zakaj nas bi nekdo oskubil,če lahko bolje in ceneje dobimo drugje...pa še stroškov z popravilom laka na avtu nimamo:obrvi

lp

joda

Uboga raja. Smilite se mi.

sprogy
6.5.2010, 15:36
tako je, ker avto te ne more osrečit, če nisi pripravljen brezglavo metat stran denarja za njega :ok2

joda
6.5.2010, 15:40
Hay!

Uboga raja. Smilite se mi.

...ENAKO!:cool

lp

joda

duhec
16.12.2011, 04:58
Na rabim zares dobrega vulkanizerja, rabim pa enega danes v Vrhniki, ki bi me vzel in mi premontiral zadnje gume na litih platiscih.

Glavno, da bi me za zihr vzel, da me ne bi pri tem oropal in popraskal platisce.

Imate koga za priporocat?

M Kompakt
16.12.2011, 06:20
U Logatcu imaš zmijo oz. (@montenegro) in je res dober :ok

Wemar_e30
16.12.2011, 07:25
Duhec, poklici me na 031/757-934 pa se bova zmenila, je cca. 10 min voznje izven Vrhnike!

Nixxon
16.12.2011, 08:06
Tako je, imaš Montenegra v Logatcu (pri Vulcu), potem imaš Speedracerja nasproti industrijske cone v Logatcu.

duhec
16.12.2011, 10:58
U Logatcu imaš zmijo oz. (@montenegro) in je res dober :ok

Tako je, imaš Montenegra v Logatcu (pri Vulcu), potem imaš Speedracerja nasproti industrijske cone v Logatcu.
Ma cak, sej sm napisal Vrhnika, ne? :-D

Hvala vseeno, neki bom izbral. :ok

Wemar, kje tocno si?

Nixxon
16.12.2011, 11:06
Hehe. :-D V Lahac si v 10 minutah, ti najbrž v 5ih. Poznam sicer tut vulkanizerja na Vrhniki, samo je bolj tako, ne uporablja moment ključa,...

M Kompakt
16.12.2011, 11:39
Ma cak, sej sm napisal Vrhnika, ne? :-D

Hvala vseeno, neki bom izbral. :ok

Wemar, kje tocno si?

Ja no, oprosti za moj predlog, drugič ne bom nič napisal :tisina

umavri
16.12.2011, 11:41
Mater je draga premenjava RFT pnevmatik.
Že pri nakupu same RFT gume je cena zlatarska, pri menjavi ni nič bolje.
Je včeraj @Montenegro dobro opravil delo, sam račun je bil pa porazen.

M Kompakt
16.12.2011, 11:48
Mater je draga premenjava RFT pnevmatik.
Že pri nakupu same RFT gume je cena zlatarska, pri menjavi ni nič bolje.
Je včeraj @Montenegro dobro opravil delo, sam račun je bil pa porazen.

- meni je vedno dal pnevmatike najceneje v Slo., v čem je problem? :confused

- porazen, kaj to pomeni?

umavri
16.12.2011, 12:07
Gume sem imel svoje, point je v temu, da je cena premontaže 2x dražja napram navadnim.
Sam tole sem mislil, tle so pol še ventilčki...

Gajsa
16.12.2011, 13:06
Ma to so zlatarji.
Pa vedno imam občutek, da pri menjavi RFT pnevmatik dobiš kako praskico na platiščih, ko jih menjajo. Pa 100x "zabode" s tisto lopato v gumo, pa s pajsarjem si pomaga, itd.... mene je kar glava bolela ko sem gledal. Pa saj se je trudil in pazil, pa vseeno.

Plačal sem 36€, demontaža RFT, montaža navadne. Če je v obeh primerih RFT je še malo dražje. 16", alu, uteži lepljene.

Na živce mi gredo tudi vsa ta doplačila, ki jih vulkanizerji obračunavajo.

Zunaj je velik plakat menjava že od (nevem, recimo?) 28€ dalje.

Potem pa 100 doplačil:

- na velikost platišča
- na aluminijasta platišča
- na lepljenje uteži
- na RFT pnevmatike

pa gotovo se bodo še kaj izmislili. Na koncu vidiš, da je tista oglaševana cena za jekleno 13 ali 14" platišče z nabitimi utežmi. In koliko je danes sploh še avtov, ki imajo takšne gume??

Vsak pajzel majhen ima že alu platišča in vsaj 16" gumo.... Dobro, RFT res še nima veliko vozil.

joda
16.12.2011, 14:31
Hay!

Ma to so zlatarji.
Pa vedno imam občutek, da pri menjavi RFT pnevmatik dobiš kako praskico na platiščih, ko jih menjajo. Pa 100x "zabode" s tisto lopato v gumo, pa s pajsarjem si pomaga, itd.... mene je kar glava bolela ko sem gledal. Pa saj se je trudil in pazil, pa vseeno.

Plačal sem 36€, demontaža RFT, montaža navadne. Če je v obeh primerih RFT je še malo dražje. 16", alu, uteži lepljene.

Potem pa 100 doplačil:

- na velikost platišča
- na lepljenje uteži
- na RFT pnevmatike

pa gotovo se bodo še kaj izmislili. Na koncu vidiš, da je tista oglaševana cena za jekleno 13 ali 14" platišče z nabitimi utežmi. In koliko je danes sploh še avtov, ki imajo takšne gume??

Vsak pajzel majhen ima že alu platišča in vsaj 16" gumo.... Dobro, RFT res še nima veliko vozil.

....evo se jaz prvi javim:)

lp

joda

Mark89
17.12.2011, 12:19
5+ let stari clioti, 8+ let stari megani, Citroen C3, malce starejši VW polo-ti/Ibizce, itd. Manjši mestni avti še imajo jeklene 14" feltne :-D

car_freak
17.12.2011, 16:54
Kolikor jaz vem, bi morali za RFT gume uporabljati posebno montirko, ne navadno. Ko so meni menjavali so imeli čisto novo posebej za RFT gume.

romanno
17.12.2011, 21:27
Ma to so zlatarji.

Potem pa 100 doplačil:

- na velikost platišča
- na lepljenje uteži
- na RFT pnevmatike

Potemtakem verjetno kolneš pred vsakim in vsakršnim nakupom! Kje pa je še kaka velika akcija, ne da bi bilo na malo spredaj napisano "od"???
Sej ko kupuješ nov avto, je določen model tudi že od 12k€, če pa hočeš met vsaj osnovne stvari noter in več kot 50konjev, je pa 4k€ dražji! Tako pač je dandanašnji marketing.

In pri vulkanizerjih tut ni nč drgač. :ok

klobasa
18.12.2011, 08:10
....samo ste pa seratorji...:ok2

...dober mehainik ima lahko urno postavko višjo in čakalna doba sploh ni problem...kaj je z vulkanizerjem drugače...:confused

Dober vulkanizer je vreden svojega denarja in razlika je ogromna...:ok2

Me zanim koliko od vas je že probalo montirat kakšne 19" Bridgestone ali 19" Potenza RFT....pa da ga vidim junaka...:ok2 bi mu bilo hitro jasno zakaj je cena kakršna je....:ok2...@Gajsa to predvsem leti na tebe...

Nasploh pa, konkurenca je velika in vedno je možnost izbire drugega vulkanizerja...:ok2

lp

Gajsa
18.12.2011, 12:57
Ma ja, saj se strinjam z obema.
Pač ljudje smo takšni, da vedno težimo k cenejšemu ponudniku. Vsaj jaz ne serjem denarja. Je pa res, da se ti tistih par evrov hitro obrne, če menjava ni narejena strokovno.

Se mi pa zdi, da se je generalno ta storitev v zadnjih nekaj letih pošteno podražila, še kot študent sem plačeval 4000 jurje za menjavo (jasno, takrat 13" jeklenih platišč), 500 menjava, 500 centriranje na gumo :ok2

Bavarec fan
18.12.2011, 13:51
....samo ste pa seratorji...:ok2

...dober mehainik ima lahko urno postavko višjo in čakalna doba sploh ni problem...kaj je z vulkanizerjem drugače...:confused

Dober vulkanizer je vreden svojega denarja in razlika je ogromna...:ok2

Me zanim koliko od vas je že probalo montirat kakšne 19" Bridgestone ali 19" Potenza RFT....pa da ga vidim junaka...:ok2 bi mu bilo hitro jasno zakaj je cena kakršna je....:ok2...@Gajsa to predvsem leti na tebe...

Nasploh pa, konkurenca je velika in vedno je možnost izbire drugega vulkanizerja...:ok2lp

Pa da nebi poškodoval platišča, se spominjam leta 2005 ko so ven prišle prve e90 in sem takrat prvič menjeval RFT 18 col pnevmatike, "joo" ko bi videli kako so leteli pajserji po delavnici...:crazy

M Kompakt
5.3.2013, 09:34
19" Špan Brezovica premontaža+centriranje - 100 eur :crazy

Je kje ceneje?

croma_man
5.3.2013, 09:57
za sedmimi gorami, in sedmimi vodami, vulkanizerstvo križnik žalec

jakeccc
5.3.2013, 10:24

Je kje ceneje?

Kaj to resno, pa si plačal toliko? V naših koncih je cena 20-30€. Kar se mi zdi dikaj normalno. Ne pa 100€.:eek:crazy

M Kompakt
5.3.2013, 10:28
Ne, nisem...sem se samo prej informiral..in to mi je tko laganice reku...100 eurčkou gospod...sm se kr usedu :crazy...veste, to so specialne mašine..ipd sranje :napaka, sej so res...sam ne mi s stotimi euri no...:damn

Sem našel vulkota za 28 eur :metalc, ko pridejo pnevmatike grem k njemu.

Rottie
5.3.2013, 10:28

Je kje ceneje?

Pelji k našemu forumašu v Trzin (Vulpra). ;) Bo res dobro narejeno in za pošteno ceno.

jakeccc
5.3.2013, 10:29
To je pa že nekako normalna cena.:ok

Kusar
5.3.2013, 10:34
Kaj to resno, pa si plačal toliko? V naših koncih je cena 20-30€. Kar se mi zdi dikaj normalno. Ne pa 100€.:eek:crazy

Ja kaj pa pričakujete na velikih firmah in pooblaščencih za take "kotače":ok2

M Kompakt
5.3.2013, 10:43
...kr nej strižejo druge ofce...mene ne bojo :ok

Kusar
5.3.2013, 10:46
...kr nej strižejo druge ofce...mene ne bojo :ok

Tudi mene ne strižejo:-D Tako pač je isto z delovno uro pri privatniku je 20€ tam pa pač 50€ ali več :ok2

joda
5.3.2013, 10:46
Hay!

Ne, nisem...sem se samo prej informiral..in to mi je tko laganice reku...100 eurčkou gospod...sm se kr usedu :crazy...veste, to so specialne mašine..ipd sranje :napaka, sej so res...sam ne mi s stotimi euri no...:damn

Sem našel vulkota za 28 eur :metalc, ko pridejo pnevmatike grem k njemu.

...to meni najbolj dvigne tlak do AMENA!!!...koti kdo v trgovini,servisu itd. reče EURČKOV...pa al je to 100,70,50,20 al pa poljubni znesek,za stvari,ki se jih da dobiti za 30,22,17,6€.....eurčki so zame 1,2,3 pa po možnosti še tja do 7€...ja pi*da,če so za njega to eurčki pa naj mi jih da ene 300 eurčkov,vsakič ko pridem do njega:)

lp

joda

Roberto88
5.3.2013, 11:07
A zmija ni več vulkanizer?

dMe3
5.3.2013, 11:30
Pelji k našemu forumašu v Trzin (Vulpra). ;) Bo res dobro narejeno in za pošteno ceno.

Se podpišem pod to :ok

Seby
5.3.2013, 12:23
To je pa že nekako normalna cena.:ok

Če je 28 eu normalna cena za 19- najstke....
Za ta denar jaz tudi avta ne dvignem. Zato smo pa tam, kjer smo, na balkanu. Zato potem mojster svojemu delavcu tudi ne more dati več kot cca 600 eu plače, če menjajo gume za tak drobiž.

Ja ja , delo danes ni vredno nič.

joda
5.3.2013, 12:28
Hay!

Za ta denar jaz tudi avta ne dvignem. Zato smo pa tam, kjer smo, na balkanu. Zato potem mojster svojemu delavcu tudi ne more dati več kot cca 600 eu plače, če menjajo gume za tak drobiž.

:napaka...definitivno bolj kot 100€:crazy....če pa 28€ ni več kot preveč za manj kot uro,prej pol ure dela pa res ne vem kdo tukaj ni normalen....

...takšno in podobna dela so več kot 1x precenjena....

lp

joda

jakeccc
5.3.2013, 12:36

No saj ne rečem upam da ti gre vredu, meni se pač zdi vredu cena. Nevem pa če je kej težje zmontirat 19 ali 16kr, no ne rečem če so runonflat gume potem ja. Vsak pa najde koga ki mu cenovno bolj ustreza. :ok

Seby
Hay!

:napaka...definitivno bolj kot 100€:crazy....če pa 28€ ni več kot preveč za manj kot uro,prej pol ure dela pa res ne vem kdo tukaj ni normalen....

lp

joda

Nekateri stvari gledate preveč ozko. Tu ne gre samo za tistih pol ure dela. Treba je kupiti stroje, narediti delavnico, plačati delavce, ostale dajatve, ogrevanje itd. Pol ure delavec rabi, ker ima že izkušnje. In to je njegov plus, ker je hitro naredil.
To je podobno, kot bi taksistu rekel " kok si drag, saj si samo 3 litre bencina porabil do npr. Ljubljane. V ceni storitve je všteto marsikaj, vi pa vidite samo tisto, ko nekdo tisto urico vihti orodje.

Nimate prav, fantje. Se pa strinjam, da je 100 eu res velik, ampak 28 eu je pa res sociala no....

Kusar
Hay!

lp

joda

Je uredu cena za 19". Me zanima za koliko bi jih sam menjal, če ti je 28€ veliko. Treba je kupiti stroje, uteži kje je šele delo, če se pa zgodi še kakšna nezgoda (popraskano platišče itd. pa veš kje si, in ja tudi najbolšim se dogaja):ok V kolikor je runflat je pa sploh je*a

Kusar
5.3.2013, 12:38
Nekateri stvari gledate preveč ozko. Tu ne gre samo za tistih pol ure dela. Treba je kupiti stroje, narediti delavnico, plačati delavce, ostale dajatve, ogrevanje itd. Pol ure delavec rabi, ker ima že izkušnje. In to je njegov plus, ker je hitro naredil.
To je podobno, kot bi taksistu rekel " kok si drag, saj si samo 3 litre bencina porabil do npr. Ljubljane. V ceni storitve je všteto marsikaj, vi pa vidite samo tisto, ko nekdo tisto urico vihti orodje.

Nimate prav, fantje. Se pa strinjam, da je 100 eu res velik, ampak 28 eu je pa res sociala no....

x2:ok2

Uhec
5.3.2013, 12:43
Mam eno vprašanje. Zakaj se potrebuje za montažo19 palčnih pnevmatik pol ure?

Rottie
5.3.2013, 12:49

Ker je malo težje spravit gume na tako feltno kot na 15 col :ok2

svarkc
5.3.2013, 12:50
V beli krajini, natancneje v crnomlju je mojster, kateri ima profi montirko prav za velika platisca... Od 18"+... in pa obraca, pa tiste kolescke ima, da res kvalitetno naredi... Cena je pa pac konkurencna za belo krajino, kar pomeni zelo zelo ugodno, mojster ima res dolgoletne izkusnje, veliko strank iz celotne slovenije, celo hrvaske, to montirko ima pa edini v beli krajini, mislim da tudi na dolenskem je ni... Dejansko je taka, da nemore poskodovat platisca... Ce koga zanima, lahko tudi napisem njegove podatke:)

Jaz sem vglavnem zelo zadovoljen, mojster si vzame veliko casa in ne hiti, zdraven ima pa se gostilno, tako da v tem casu lahko se kaj popijes ali prigriznes:ok

Uhec
5.3.2013, 12:51
Ker je malo težje spravit gume na tako feltno kot na 15 col :ok2

Koliko težje? Nikol nisem imel 19 colskih pnevmatik in me res zanima :).

Kaj pa, če ni potrebna premontaža in so gume že na platiščih?

Rottie
5.3.2013, 12:53

Težje grejo gor ... bolj strokovno ti bo pa kakšen vulkanizer moral razložit. Če so pa že na feltnah, pa samo prešraufaš, ane ... tam ni razlike, razen če centriraš. Pri slednjem je pa razlika bolj v ceni kot času.

Kusar

Odvisno od gume in dimenzij pa izkušenj z menjavo. Drugače pa zato ker je večjo colažo težje zmontirati posebno če je pnevmatika zelo nizko profilna. Drugo je če imaš skoraj avtomatsko montirko katero uporabljaš samo z yosticki. Ampak tam kjer montirajo za 25-30€ si tako ne morejo privoščit. Nekatere navadne montirke imajo še "pomožno kolo" katero ti pnevmatiko tišči dol z roba feltne, pri nekaterih privatnikih/popoldancih tudi tega ni zato se ustvarja tudi z 2-3 pajserji:ok2 Sja nekaterim se zdi pač drago, ampak včasih bi kateremu rad dal pajser v roke pa naj drgne cel dan gume gor pa dol, ga bo hitro minilo:laugh

svarkc

Ja potem pac ne hodis menjat:ok2 in te pride zastojn:-D

Warden
5.3.2013, 12:55

govori se o
.... premontaža+centriranje

Rottie
5.3.2013, 12:55
Ja potem pac ne hodis menjat:ok2 in te pride zastojn:-D

Centriral bo pa kdo ... muca copatarica? :laugh:ok2

Uhec
5.3.2013, 12:56
OK. Men je nekako logika, da imaš dva seta platišč. Ena zimski in en letni in to je to :)... Če ma človek denar za dobre 19 col gume ima tudi za dodatna platišča :). Moja logika pač :).

svarkc
5.3.2013, 12:56
Aja sem mislil vse komplet:-D centriranje je od 5-10€... vsaj pri nas:ok

Rottie
5.3.2013, 12:57
OK. Men je nekako logika, da imaš dva seta platišč. Ena zimski in en letni in to je to :)... Če ma človek denar za dobre 19 col gume ima tudi za dodatna platišča :). Moja logika pač :).

Samo tut pri tem je treba včasih zamenjat gume, pa dobro je tudi scentrirat vsako leto, preden jih natakneš na avto ... sj jst to delam, ker še nobeno leto ni bilo ok, ko se je preverjalo in je bilo potrebno ponovno centrirat.

joda
5.3.2013, 12:59
Hay!

...to gledaš narobe...vse to je začetni strošek ki se vključi v amortizacijo vsaj 15 let in potem ko vse to razdeliš na enoto je ta strošek izredno majhen,problem je v tem,ker vsi mislijo da morajo strošek povrniti v par letih,potem bom pa filal samo extra profit:blackeye,ogrevanje je varijabilni strošek,plače pa je treba dati delavcu na strokovnost in uspešnost...itak pa ko odpreš firmo par let itak nisi davčni zavezanec in plačuješ bolj malo.....potem so ljudje tudi zapirali SP,če so bili v njem zaposleni in ga ponovno odpirali pod rugim imenom in se ponovno v njem zaposlili,vmes pa pobrali cca 4600€ od zavoda in z tem nabavili,če so bili pametni kakšno orodje ali dvigalo za delavnico....problem je v tem,da je pri nas preveč pleha in da recimo,ker smo ravno pri vulkanizerjih in servisih,(ne leti nate ali koga drugega direktno,govorim na splošno) jim "ni treba delati" ker ljudje sami pridejo k njim...ko bo,če bo,pa enkrat tako,da bodo morali sami iskati stranke,tako,da bodo polno zaposleni,vsak dan polni delovni čas,vse leto,bodo pa tudi cene takšne kot bi morale biti...ker je zelo malo vulkanizerjev,ki poleg te storitve nimajo tudi vsaj ene vrste servisa,ne pa samo vulkanizerstvo,ker to je potem tako,kot če bi imel trgovine,ki bi prodajale samo kreme za sončenje in nič drugega....

...in 28€ je normalna cena za navadne gume,ker ljudje ki pridejo menjat gume,ki imajo plačo od 500-700€ z enako ali celo višjo izobrazbo kot vulkanizer, 10,20 in več leti delovne dobe in vsak dan garajo na šihtu po 8 in več ur in jim potem naj en reče za pol ure dela 100€...čudno da ni še kdo koga ustrelil....

lp

joda

Kusar
5.3.2013, 13:00
Samo tut pri tem je treba včasih zamenjat gume, pa dobro je tudi scentrirat vsako leto, preden jih natakneš na avto ... sj jst to delam, ker še nobeno leto ni bilo ok, ko se je preverjalo in je bilo potrebno ponovno centrirat.

Res je. Kaj pa ko vidi da je odstopanje, ti kar gor nabije utež ali ti pobere dol vse uteži in centira ponovno? Delalo naj bi se slednje

Rottie
5.3.2013, 13:02
Res je. Kaj pa ko vidi da je odstopanje, ti kar gor nabije utež ali ti pobere dol vse uteži in centira ponovno? Delalo naj bi se slednje

Vedno se pobere vse uteži dol in da nove po potrebi, drugače bi imel po 5 letih eno kilo svinca na feltni, če bi samo dodajali :ok2

Kusar
5.3.2013, 13:05
Vedno se pobere vse uteži dol in da nove po potrebi, drugače bi imel po 5 letih eno kilo svinca na feltni, če bi samo dodajali :ok2

Res je, ker pri nekaterih vidiš da začnejo že vrsto uteži zraven delat (lite feltne/limane uteži):napaka

Uhec
5.3.2013, 13:05
Hay!

...in 28€ je normalna cena za navadne gume,ker ljudje ki pridejo menjat gume,ki imajo plačo od 500-700€ z enako ali celo višjo izobrazbo kot vulkanizer, 10,20 in več leti delovne dobe in vsak dan garajo na šihtu po 8 in več ur in jim potem naj en reče za pol ure dela 100€...čudno da ni še kdo koga ustrelil....

lp

joda

Ampak tisti, ki ima 700€ plače si ne kupuje ravno 19 col gum. To govorim za nekoga, ki ne živi doma, pač pa na svojem.

B.M.W
5.3.2013, 14:14
Če koga zanima dober vulkanizer v kopru je to firma Gumetek, iz železnih felten se gume premontira in centrira za 28e, alu pa za 40e. Pa tudi gume se da dobit poceni!

GUMETEK

jjjernej
6.3.2013, 09:46
Povejte prosim kaj vec o cenejsih vulkanizerjih.

Kusar
6.3.2013, 10:00

Kaj te pa zanima o cenejših vulkanizerjih?

joda
6.3.2013, 10:02
Hay!

...upam,da ne kršim pravil....

http://www.vsikuponi.si/kupon/10878/65-popust-na-menjavo-in-centriranje.html

...drugače je pa teh ponudb trenutno na netu vsaj 10 od tega 5 v LJ ali okolici,cene pa od 12-20€ do 17 col

lp

joda

Warden
6.3.2013, 10:54
Ugodno, ugodno! 17€vrčkov za 16" Alu :mljask

joda
6.3.2013, 12:26
Hay!

..saj tega bo zmeraj več:ok in kdor ne bo imel takšnih cen bo ostal brez posla,ker tudi ovc bo vedno manj:)

...tudi jaz sem še pred dobrim letom dajal med 25-30€ za premontažo in centriranje 13,14 in 15' sedaj pa od 12 -17€ in ker se mi ne da čakat v vrsti in v hladni delavnici menjam zimske sredi oktobra,ko še ni gužve in mi pride po avto,ko je pa fertik mi ga pa dostavi na dom,ko pa menjam letne sredi aprila,ko je že topleje se pa sam zapeljem do delavnice in medtem ko čakam malo :blabla:blabla

....ker ti ki prodajajo preko teh bonov,če so pametni od vsake stranke vzamejo mail in jim naslednjo sezono ponudbo pošljejo po mailu,tako,da jim ni potrebno plačevati provizij tem ponudnikom:ok2...moj vulkanizer ima na primer čez 500 strank,ki bodo prišli menjat to pomlad,tako,da ima za en mesec skoraj dela več kot preveč:)

...drugače pa hitro izkoristiti priložnost in gor letne gume za zadnji pomladni vikend,ker v ponedeljek se začne polarna zima in sneg...

lp

joda

miha84
7.3.2013, 10:47
Se prav, tisto, ko si omenil 17€ za premontazo + centriranje jemljes preko bonov? Ker moje vprasanje s predvcerajsnjega dne je bilo zbrisano. Ne vem zakaj? :confused

svarkc
7.3.2013, 10:50
Se prav, tisto, ko si omenil 17€ za premontazo + centriranje jemljes preko bonov? Ker moje vprasanje s predvcerajsnjega dne je bilo zbrisano. Ne vem zakaj? :confused

Ziher si trollal:ok2

:peace

Gardener
7.3.2013, 12:10
Zelo dober vulkanizer...

Vulpra Trzin.

Poleg vulkanizerskih storitev imajo še avtopralnico, tako da če je želja, dobiš avto nazaj s premontaže tipi topi :)

vario
7.3.2013, 12:52
Zelo dober vulkanizer...

Vulpra Trzin.

Poleg vulkanizerskih storitev imajo še avtopralnico, tako da če je želja, dobiš avto nazaj s premontaže tipi topi :)

Točno tako se strinjam... :cool

Warden
7.3.2013, 12:57

Se podpišem pod to :ok

Zelo dober vulkanizer...

Vulpra Trzin.

:ok

joda
7.3.2013, 15:36
Hay!

Ne....

lp

joda

Wemar_e30
7.3.2013, 16:46
Nekateri pišete take v tej temi, kot da ste največji strokovnjaki na področju gospodarstva in vukanizerji že 30 let, pomoje da ko vas mojstri vidijo na dvorišču pred delavnico si želijo da ste samo fatamorgana. Nebom preveč filozofiral, samo se mi zdi da se vam tudi sanja ne, glede vulkanizerskih storitev, samo nekaj nabijate v tri krasne, tipično, vsi bi vse imeli narejeno, vse oh in sploh kvalitetno na koncu pa naj vam še izvajalec da 20€ ker ste sploh prišli. Mislim halo. Ne leti post splošno na vse...

Kusar
7.3.2013, 16:50
Nekateri pišete take v tej temi, kot da ste največji strokovnjaki na področju gospodarstva in vukanizerji že 30 let, pomoje da ko vas mojstri vidijo na dvorišču pred delavnico si želijo da ste samo fatamorgana. Nebom preveč filozofiral, samo se mi zdi da se vam tudi sanja ne, glede vulkanizerskih storitev, samo nekaj nabijate v tri krasne, tipično, vsi bi vse imeli narejeno, vse oh in sploh kvalitetno na koncu pa naj vam še izvajalec da 20€ ker ste sploh prišli. Mislim halo. Ne leti post splošno na vse...

x2

Vsak misli lej za pol ure dela koliko mi je vzel:eek:-D Isto sem imel par majstrov ko smo mu zaračunal za vleko vozila, je reku to se pa služi nakar majster, kupi vleko, odpre s.p po parih mescih je zaprl in vleko prodal:ok2

joda
7.3.2013, 16:55
Hay!

..pretiravaš....če malo karikiram...premontaža in centriranje gum je isti šmorn,kot za štromarja menjava žarnic in vezava stikal,al pa za mizarja po meri odrezat in perforirat kuhinjski pult...

lp

joda

rockson
7.3.2013, 17:40
V beli krajini, natancneje v crnomlju je mojster, kateri ima profi montirko prav za velika platisca... Od 18"+... in pa obraca, pa tiste kolescke ima, da res kvalitetno naredi... Cena je pa pac konkurencna za belo krajino, kar pomeni zelo zelo ugodno, mojster ima res dolgoletne izkusnje, veliko strank iz celotne slovenije, celo hrvaske, to montirko ima pa edini v beli krajini, mislim da tudi na dolenskem je ni... Dejansko je taka, da nemore poskodovat platisca... Ce koga zanima, lahko tudi napisem njegove podatke:)

Jaz sem vglavnem zelo zadovoljen, mojster si vzame veliko casa in ne hiti, zdraven ima pa se gostilno, tako da v tem casu lahko se kaj popijes ali prigriznes:ok

Tole se sliši podobno kot je na Hrastu, ampak to je proti Metliki. Jaz sem skoz samo k njemu vozil, fotr pa tudi še nadaljuje tradicijo. vedno dobil dobre cene gum in storitev - hramba gum je pa itak še đabe:ok

stbmw
7.3.2013, 17:53

Wemar_e30
7.3.2013, 17:57
Hay!

..pretiravaš....če malo karikiram...premontaža in centriranje gum je isti šmorn,kot za štromarja menjava žarnic in vezava stikal,al pa za mizarja po meri odrezat in perforirat kuhinjski pult...

lp

joda

Sklepam da si stromar, mizar in vulkanizer, ter da govoris iz lastnih izkusenj. Nebom trdil da je drago vedno najboljse, ampak moramo locit seme od plevela. In ce nobeden ni poizkusil takega dela kot s.p, in imel vso dokumentacijo o delavnici in podjetju porihtano v nulo placane vse racune, davke dajatve, je lahko samo tiho glede cene. Ko pa smo ze pri vulkanizerjih in cenah, lahko primerjamo z pnevmatikami, za katere velja malo denarja malo muzike, lahko velja veliko denarja malo muzike, se pa najde kaksna izjema malo denarja veliko muzike.

joda
7.3.2013, 18:44
Hay!

...cene vulkanizerskih storitev so pri nas glede na standard v večini primerov bistveno precenjene,se pa stanje zadnje čase vsaj malo izboljšuje,saj se jih je začela peščica obnašati tržno konkurenčno:ok

...to,da je pa lahko vulkanizerska storitev slabo opravljena,pa ne moreš enačiti malo denarja malo muzike,ampak bi morala biti vrhunsko opravljena za normalno tržno ceno:ok,tisti,ki jih slabo opravljajo so pa za najprej reklamirat nato pa prijaviti...to je isto kot bi štromar rekel,kaj pa jaz morem,če te je štom zrukal,ali pa ga ubil,ker mu nisem mogel računati kot bi hotel,ampak po toliko kot je normalna cena,al pa bi mizar odrezal pult od oka ne pa do mm natančno zato,ker ni mogel računati toliko kot normalen delavec zasluži v enem tednu...

lp

joda

C4V4L13R
7.3.2013, 19:07
Kar je več kot 30 EUR za katerekoli gume, je predrago.

Jaz sem dal za premontažo s centriranjem 17" + novi mini krom ventilčki 26 EUR...

Wemar_e30
7.3.2013, 20:14
Se umikam iz debate, rad bi le dodal se to: le cevle sodi naj kopitar!

Pepsi
7.3.2013, 20:32

Amen, zame se zdi neka spodobna cena 50-60 EUR za premontažo in centriranje 19k.

Hay!

lp

joda

Težje grejo gor ... bolj strokovno ti bo pa kakšen vulkanizer moral razložit. Če so pa že na feltnah, pa samo prešraufaš, ane ... tam ni razlike, razen če centriraš. Pri slednjem je pa razlika bolj v ceni kot času.

Je en Gorenjc znan vulkanizer lepo povedal, ni da grejo težje gor, znat je treba pa so hitro gor platišča in pnevmatike pa nepoškodovane! :)

Hay!

..saj tega bo zmeraj več:ok in kdor ne bo imel takšnih cen bo ostal brez posla,ker tudi ovc bo vedno manj:)

...tudi jaz sem še pred dobrim letom dajal med 25-30€ za premontažo in centriranje 13,14 in 15' sedaj pa od 12 -17€ in ker se mi ne da čakat v vrsti in v hladni delavnici menjam zimske sredi oktobra,ko še ni gužve in mi pride po avto,ko je pa fertik mi ga pa dostavi na dom,ko pa menjam letne sredi aprila,ko je že topleje se pa sam zapeljem do delavnice in medtem ko čakam malo :blabla:blabla

....ker ti ki prodajajo preko teh bonov,če so pametni od vsake stranke vzamejo mail in jim naslednjo sezono ponudbo pošljejo po mailu,tako,da jim ni potrebno plačevati provizij tem ponudnikom:ok2...moj vulkanizer ima na primer čez 500 strank,ki bodo prišli menjat to pomlad,tako,da ima za en mesec skoraj dela več kot preveč:)

...drugače pa hitro izkoristiti priložnost in gor letne gume za zadnji pomladni vikend,ker v ponedeljek se začne polarna zima in sneg...

lp

joda

M Kompakt tole ne leti direktno nate, ker 100 eur je res pretirana, ampak 50 eur pa mislim da bi tudi ti sprejel :ok.
Joda zaradi takšnega razmišljanja smo v državi kjer smo. Za balkansko področje? A misliš da stroje za velike feltne delajo pa kje v Bosni za 200 eur z uvozno carino in DDV v SLO po stroju?

Iščete vedno neke najcenejše opcije po 20 EUR za zamenjavo 4, 19 colskih pnevmatik ki so najbrž vredne 700 eur, sedijo pa na platiščih vrednih tudi nekaj takega ali kak evro več (ne mi zdj govorit da so feltne 350 eur, ker ko jih prodajate po forumu hočete za vaše stvari vedno neke divje cene, ko pa vi kupujete storitev ali stvar ni pa nič od nikogar vredno nič). To je kot vidim, da "klapa" na "3" leta stare BMWje daje rabljene gume gor in ima avte za okras, ker ni za bencin če hočejo leasing plačat. :crazy. Če daš 10-15-20 juretov za avto, potem pa nimaš za servis in gume si navadna wannabe opica.

Torej pri 1400 EUR vrednem setu vam je problem dati 50 eur za kvalitetno premontažo? Pa "bog vam pomagaj", kogar boli 50 EUR za premontažo 17, 18 ali 19 paličnih koles naj se sprijazni da živi izven svojega dosega, naj set proda in si kupi najcenejšo dimenzijo ki jo spravi na avto.

Vulkanizerji imajo marca in novembra precej višje stroške, če želijo pokasirati tisto malo več, saj imajo ponavadi dodatne rampe, zaposlene za tisti mesec.

Vedno najceneje kar se da, potem se pa kaj zgodi je pa vulkanizer kriv na koncu ker je enem škrtuhu z dobro voljo probal na do 17" stroju zmontirati 18/19ke in je gumo napel (takšna bela rata po robu kjer jo našponaš).

p.s. Glede na današnje čase, mene iskreno povedano bi bilo sram pustiti 25 eur vulkanizerju ki mi je premontiral gume na platišča in scentriral 18ke (da mu prinesem gume za 600 eur in mu težim da je 28 eur še na meji sprejemljivega :crazy), pa da k men uletite če bi imel gumi center, pa jaz vam pnevmatsko pištolo v rit zabijem in vas obrnem na njej.. :napaka. Kolikor se poznam bi pri taki ceni iz spoštovanja pustil 40 eur, če bi bila storitev korektna. Pa nisem tajkun, bogatun ali karkoli premožnejšega.

joda
7.3.2013, 20:36
Hay!

Se umikam iz debate, rad bi le dodal se to: le cevle sodi naj kopitar!

...zakaj saj imamo čisto konstruktivno debato brez prerekanja....rad bi pa slišal koliko je recimo zate normalna cena takšne storitve za navadne gume,do recimo od 13-17'...samo centriranje in vijačenje in druga varianta še recimo z premontažo in koliko časa vzame en komplet...

lp

joda

Warden
7.3.2013, 20:44
Biti danes samo vulkanizer je zelo nehvaležno, če se poleg tega ne dela ali prodaja še kaj. Delo vulkanizerja je postalo izrazito sezonsko, prvič zaradi vedno obsežnejšega obsega menjave pnevmatik 2x letno, ki je posledica zakonodaje in boljše osveščenosti voznikov, in 2. zaradi izrazito mrtve sezone, ki je posledica vzniklih mnogih novih vulkanizerskih delavnic med katere se razpršijo stranke izven "sezone" obvezne menjave. To sezonsko vulkanizerstvo pa ne prenese cene, ki bi pokrila bruto stroške celega leta ampak zgolj stroške v sezonah. Izven sezone je bolj ali manj obvezna še druga dejavnost.

joda
7.3.2013, 21:11
Hay!

Amen, zame se zdi neka spodobna cena 50-60 EUR za premontažo in centriranje 19k.

....vidiš zame pa ne:) itak pa meni to direktno nič ne pomeni,ker moje so 15'

Je en Gorenjc znan vulkanizer lepo povedal, ni da grejo težje gor, znat je treba pa so hitro gor platišča in pnevmatike pa nepoškodovane! :)

...tu je bistvo:ok...eden porabi za premontažo in centriranje enkrat manj časa kot drugi ki ne zna tako dobro....se spomnim pred leti,ko mi je en vulkanizer na Vrhniki dejal,da če hoče gumo v nulo scentrirat,da rabi vsaj pol ure po gumi:crazy...ja hvala lepa za takšnega...

M Kompakt tole ne leti direktno nate, ker 100 eur je res pretirana, ampak 50 eur pa mislim da bi tudi ti sprejel :ok.
Joda zaradi takšnega razmišljanja smo v državi kjer smo. Za balkansko področje? A misliš da stroje za velike feltne delajo pa kje v Bosni za 200 eur z uvozno carino in DDV v SLO po stroju?

...zakaj?...stroj tu nima veze...vem da je dražji,ampak kot sem že napisal se vrednost vključi v amortizacijo za naprimer 15 let in cena ki potem pride na en komplet je koliko...recimo,da je takšna montirka 15k€ (govorim na pamet),kar znese koliko €/leto?....problem je v tem,ker jo hočejo že v enem(skoraj) letu zamortizirat....in takšna centrirka sploh ni takšen problem.
To je minimalni strošek če gledaš še kaj drugo, kar moraš imet, da imaš vulkanizerstvo.: dovolj veliko parcelo, objekt, ostala oprema...
...in potem slišiš,da delajo z zgubo,zakaj potem v naslednji sezoni še vedno delajo?
...in kot sem že tudi napisal,če hočeš celo leto normalno poslovati moraš imeti zraven tudi vsaj hitri servis in ne samo vulkanizerstva,ker te bo čas povozil

Iščete vedno neke najcenejše opcije po 20 EUR za zamenjavo 4, 19 colskih pnevmatik ki so najbrž vredne 700 eur,

....jaz sem rekel,da se mi zdi cena 28 € normalna,do 17€ pa za platišča do 17col

sedijo pa na platiščih vrednih tudi nekaj takega ali kak evro več (ne mi zdj govorit da so feltne 350 eur, ker ko jih prodajate po forumu hočete za vaše stvari vedno neke divje cene, ko pa vi kupujete storitev ali stvar ni pa nič od nikogar vredno nič).

To je kot vidim, da "klapa" na "3" leta stare BMWje daje rabljene gume gor in ima avte za okras, ker ni za bencin če hočejo leasing plačat. :crazy. Če daš 10-15-20 juretov za avto, potem pa nimaš za servis in gume si navadna wannabe opica.

..se popolnoma strinjam:ok
...itak pa je z mojega zornega kota gledanja,dajaz 19 col platišča na osebni avto itak brez veze in neuporabno,ker je samo prevelika šminka in nič drugega....

Torej pri 1400 EUR vrednem setu vam je problem dati 50 eur za kvalitetno premontažo? Pa "bog vam pomagaj", kogar boli 50 EUR za premontažo 17, 18 ali 19 paličnih koles naj se sprijazni da živi izven svojega dosega, naj set proda in si kupi najcenejšo dimenzijo ki jo spravi na avto.

...ni problem dat 50€ za kvalitetno premontažo,ker vsaka premontaža bi morala biti KVALITETNA,tisti,ki je ne zna narediti pa bi ga morali odpikati,da se počisti tista nesnaga,ki tega ne zna kvalitetno opraviti in verjemi tega je kar nekaj:ok.problem je dati preveč glede na standard pri nas...se pravi da tisti,ki ima plačo 1400€ bi potem moral dati v trgovini enkrat več kot tisti,ki ima plačo samo 700€?

Vulkanizerji imajo marca in novembra precej višje stroške, če želijo pokasirati tisto malo več, saj imajo ponavadi dodatne rampe, zaposlene za tisti mesec.

...in zaradi slabe organizacije bi moral potem ti plačati več?....tistega,ki ga ima zaposlenega za tisti mesec mu prinese poleg stroškov,ki ga ima z njim samo extra profit,tako,da tu se motiš

Vedno najceneje kar se da, potem se pa kaj zgodi je pa vulkanizer kriv na koncu ker je enem škrtuhu z dobro voljo probal na do 17" stroju zmontirati 18/19ke in je gumo napel (takšna bela rata po robu kjer jo našponaš).

...nevem zakaj potem vi kupujete gume preko spleta in tam kjer so najcenejše z največjim možnim popustom,ne pa pri takih vulkanizerjih ki imajo te iste gume po 100-200 in več € dražje na komplet...

lp

joda

joda
7.3.2013, 21:15
Hay!

Biti danes samo vulkanizer je zelo nehvaležno, če se poleg tega ne dela ali prodaja še kaj. Delo vulkanizerja je postalo izrazito sezonsko, prvič zaradi vedno obsežnejšega obsega menjave pnevmatik 2x letno, ki je posledica zakonodaje in boljše osveščenosti voznikov, in 2. zaradi izrazito mrtve sezone, ki je posledica vzniklih mnogih novih vulkanizerskih delavnic med katere se razpršijo stranke izven "sezone" obvezne menjave. To sezonsko vulkanizerstvo pa ne prenese cene, ki bi pokrila bruto stroške celega leta ampak zgolj stroške v sezonah. Izven sezone je bolj ali manj obvezna še druga dejavnost.

...:ok saj o tem jaz govorim,če ima samo vulkanizerstvo,zakaj bi mu moral potem ti plačati toliko,da bi v tistih dveh mesecih moral zaslužiti letno plačo:blackeye...in takšni ki imajo samo vulkanizerstvo (ker tudi gume ljudje vedno več kupujejo preko neta ker so cenejše) bodo slej kot prej propadli...

lp

joda

Pepsi
7.3.2013, 21:19
Sej sem napisal da s tistimi ima profit, ampak to je zato da si naredi tisto malo extra več, najbrž pri marsikomu pride tudi mesec ko se ne naredi za plače tudi če ima mali servis in se pokriva iz fonda marec/november.

Zakaj bi nekdo ki ima 1400 eur moral plačati več kot nekdo ki ima 700 eur plače? Oba bi morala plačati enako, le tisti z 700 eur plače naj ne bi kupoval 19 colskih platišč. Ni vulkanizer kriv, da so ljudje revni, a zdj je on kriv da ima nekdo 700 eur plače in hoče zmontirat 19ke za 25 eur in zdj vulkanizer ne sme imeti v končni fazi več kot 700 eur zato, ker nekdo drug nima in mora zanj delati napol zastonj? Jaz če bi imel 700 eur plače bi mi bile feltne zadnja skrb na tem svetu.

Malo imate pomešane pojme, pa brez zamere. Da mi je videt tako debato na Chevrolet/Kia forumu bi še razumel, ko se imajo nekateri za tako high ker vozijo BMWje, da pa na BMWslo prebiram da je 17eur za 17" normalna cena za premontažo 4ih pnevmatik na platišča, centriranje in dajanje na avto. . . Za 17 eur bi jaz od stranke pričakoval da jih sama z usti napolni na 2,5 bara da ne trošimo elektrike s strojem.

p.s. A za 17 EUR dobite še nove ventilčke gratis al stare ventilčke puščate gor ob menjavi, al grete to iskat kam v mesto ker so 0,25 EUR cenejši kot pri vašem vulkanizerju, al se to kupi rabljene dobro ohranjene? :-D

joda
7.3.2013, 21:37
Hay!

Sej sem napisal da s tistimi ima profit, ampak to je zato da si naredi tisto malo extra več, najbrž pri marsikomu pride tudi mesec ko se ne naredi za plače in se pokriva iz fonda marec/november.

Zakaj bi nekdo ki ima 1400 eur moral plačati več kot nekdo ki ima 700 eur plače?

...sem se malo čudno izrazi:blackeye.....bi moral pojasniti....oba gresta v isto trgovino,da jima zrežejo pult za kuhinjo in plačata razrez samo da se eden reže na enem,drugi pa na drugem stroju,če razmeš kaj hočem reči...

Oba bi morala plačati enako, le tisti z 700 eur plače naj ne bi kupoval 19 colskih platišč. Ni vulkanizer kriv, da so ljudje revni, a zdj je on kriv da ima nekdo 700 eur plače in hoče zmontirat 19ke za 25 eur in zdj vulkanizer ne sme imeti v končni fazi več kot 700 eur zato, ker nekdo drug nima in mora zanj delati napol zastonj? Jaz če bi imel 700 eur plače bi mi bile feltne zadnja skrb na tem svetu.

Malo imate pomešane pojme, pa brez zamere. Da mi je videt tako debato na Chevrolet/Kia forumu bi še razumel, ko se imajo nekateri za tako high ker vozijo BMWje, da pa na BMWslo prebiram da je 17eur za 17" normalna cena za premontažo 4ih pnevmatik na platišča, centriranje in dajanje na avto. . . Za 17 eur bi jaz od stranke pričakoval da jih sama z usti napihne na 2,5 bara da ne trošimo elektrike s strojem.

...ma se vidi,da delam več stvari hkrati in malo zamešam cene:)...12€ za vijačenje in centriranje do 15',17€ za vijačenje,centriranje in premontaža do 15col,do 17 col je pa 23€....17€ je pa brez premontaže....pa še po avto mi pride,ko je gotov mi ga pa dostavi....

....računica 550 kompletov po cca 17€ je 9350€ x 2 je 18700€.....res je da se dela od jutra do sutra na dveh centrirkah 14 dni,ampak....

...o ventilčkih ni bilo govora pri ceni,kolikor se jaz spomnim:laugh....aja jaz puščam stare noter (ker so skriti) za ostale pa ne vem,pri zimskem kompletu dam vedno nove:)

lp

joda

Wemar_e30
7.3.2013, 21:39
Joda ne kapiram kaj imas ti z temi elektricarji pa mizarji? Kaj ima veze pult in premontazo gum? Nimas bolj pametnega dela? Lahko si sam kupis stroje in si bos gume.montiral zastojn, celo zivljenje, pa ne samo sebi, se svoji zeni, ljubici, prijateljem itd. Samo ko bos imel stroje, potem.bos potreboval se montirno pasto, utezi za zelezna platisca, pa utezi za lepljenje, pa elektriko, pa tako dalje. Pa da te vidim koliko casa bos delal zastojn! Pa ko ti model privlece kitajske gume, ki tresejo, pa mu n-krat centriras pod reklamacijo je tudi zastojn ane. Pa tako dalje. ..zdej se pa res umikam pa najbvsi veleumi, ki nimajo razciscenih pojmov pametujo o mizarjih, elektricarjih, vodovodarjih, pultih in tako dalje. aja pa ti tale.tvoj vulkanizer se otorke da spat? Te stusira, kuha kosilo, kosi travo, ker se mi zdi da ti je kot hlapec...

joda
7.3.2013, 21:57
Hay!

...dal sem samo kot primer....itak pa mi je vseeno,delajte po svoje najbolje kar zmorete,računjate po svoji presoji itd.....podal sem samo moje mnenje,da so vulkanizerske storitve pri nas večinoma PRECENJENE,tista od Špana je pa itak SF...

...kar se pa sredstev za delo tiče,delavnica stroji itd....tisti,ki se za to odloči mora računati,da to dela ker ga veseli in da bo zaslužil nekaj več kot pa če bi delal v tovarni ali pa pri kom drugem v isti branži in da je sam svoj gospodar,da bo to delal do penzije,ter da se mu bodo vložena sredstva amortizirala v 30-tih letih,določena pa kakšnih 10 let prej,ne pa v dveh do petih...

....se pravi sedaj na forumu ne bom več bral,da kdo išče cenejšega vulkanizerja,ker bodo vsi vozili k tistim,ki so dražji....tako,da jaz se umikam iz te debate,kar se mnenja o ceni storitev tiče...

lp

joda

BMW-Mojster
7.3.2013, 22:05
Časi, ko si se moral konkretno zapufat, da si kupil montirko in centrirko so že zdavnej mimo. Včasih je bilo vulkanizerstvo konkreten poklic s konkretnim šolanjem, danes pa ti gume zamenja že vsak, ki ima 5 minut časa in konkurenci primerno se je tudi cena spustila. Danes dobiš NOVO opremo za par 1000€, pa jo imaš potem lahko zelooooo dolgo tako da ne pretiravat o ceni opreme, ker res ni velika. Mnogo obrtnikov/podjetnikov ima opremo ranga več 10 jurjev pa ti ne bo zato računal 100€ za pol ure dela. :ok

miha84
8.3.2013, 06:54
Hay!

Ne....

lp

joda

Ja pa dej napis kje je to, da bom se jaz tja peljal. Ce je dober zate, ki kompliciras v ....... (vstavi poljubno besedo), bo tudi zame.

Kusar
8.3.2013, 08:18
...
...kar se pa sredstev za delo tiče,delavnica stroji itd....tisti,ki se za to odloči mora računati,da to dela ker ga veseli in da bo zaslužil nekaj več kot pa če bi delal v tovarni ali pa pri kom drugem v isti branži in da je sam svoj gospodar,da bo to delal do penzije,ter da se mu bodo vložena sredstva amortizirala v 30-tih letih,določena pa kakšnih 10 let prej,ne pa v dveh do petih...

...
Danes veliko ljudi dela samo zato da preživi, ne pa zato ker ga veseli določeno delo. Kako se ti bodo sredstva amortizirala v 30 letih, če se ukvarjaš samo z vulkanizerstvom, ki v sezoni premontiraš N krat gume, je treba stroje tudi zamenjat saj nimaš centrirko/montirko isto ko greš v penzijo in ko odpreš s.p:confused Zadeva se obrablja, pokvari in isto je treba s časom iti naprej, nemoreš z staro centrirko zamenjat 20" gume ki nima niti pomožnega kolesa, no da se ampak s 3 pajserji potem je pa lahko feltna opraskana...

Časi, ko si se moral konkretno zapufat, da si kupil montirko in centrirko so že zdavnej mimo. Včasih je bilo vulkanizerstvo konkreten poklic s konkretnim šolanjem, danes pa ti gume zamenja že vsak, ki ima 5 minut časa in konkurenci primerno se je tudi cena spustila. Danes dobiš NOVO opremo za par 1000€, pa jo imaš potem lahko zelooooo dolgo tako da ne pretiravat o ceni opreme, ker res ni velika. Mnogo obrtnikov/podjetnikov ima opremo ranga več 10 jurjev pa ti ne bo zato računal 100€ za pol ure dela. :ok

Seveda dobiš poceni in to novo za 1,5k€ ali 2k€, ko boš montiral 19",20" bo pa stranka klela zraven ti boš pa samo:eek, ko bo roka začela drsat po feltni, ker ti roko začne krivit:ok

Najbolj je pa zanimivo, da so "pametni" tisti ki v življenju niso gume zmontiral (zmontiral ne privili):ok2

C4V4L13R
8.3.2013, 09:24
Potemtakem, bi pri mizarju morala bit ura skobljanja vsaj 100-200 eur, glede na vrednost stroja, tekočih stroškov (elektrika, odsesavanje...), nastavitev stroja, brušenje orodja in da morata na stroju delat 2...

Ampak nihče toliko ne plača, kajne (posebno taisti vulkanizer, ki računa 100 eur za premontažo)? Ker se mu že 20 EUR zdi preveč..."saj samo rine v stroj pa ven pobira"

Ker mamo ravno mizarstvo doma in je nanesla debata v to smer. In podobno oz. enako lahko primerjamo čisto vsakega obrtnika. Vsak ima strošek, stroj, znanje in amortizacijo, razlike so samo v vrednosti vsega tega in seveda smotrnosti višine cene.

Je pa res dejstvo, da ravno to nas bo pokopalo, da se konkurira samo še s ceno in ničemer drugim več. Samo treba je pač razumet, da se je število prebivalcev v zadnjih 50 letih več kot podvojilo, temu primerna je tudi konkurenca...v vseh pogledih

Rottie
8.3.2013, 09:52
Potemtakem, bi pri mizarju morala bit ura skobljanja vsaj 100-200 eur, glede na vrednost stroja, tekočih stroškov (elektrika, odsesavanje...), nastavitev stroja, brušenje orodja in da morata na stroju delat 2...

Ampak nihče toliko ne plača, kajne (posebno taisti vulkanizer, ki računa 100 eur za premontažo)? Ker se mu že 20 EUR zdi preveč..."saj samo rine v stroj pa ven pobira"

Ker mamo ravno mizarstvo doma in je nanesla debata v to smer. In podobno oz. enako lahko primerjamo čisto vsakega obrtnika. Vsak ima strošek, stroj, znanje in amortizacijo, razlike so samo v vrednosti vsega tega in seveda smotrnosti višine cene.

Je pa res dejstvo, da ravno to nas bo pokopalo, da se konkurira samo še s ceno in ničemer drugim več. Samo treba je pač razumet, da se je število prebivalcev v zadnjih 50 letih več kot podvojilo, temu primerna je tudi konkurenca...v vseh pogledih

Vedno se lahko konkurira tudi s kvaliteto, samo moraš res več ponudit, da folk vidi kaj plača ... ne da samo nabijaš o neki kvaliteti, pa fajn računaš ... tako ne prideš daleč, ker se hitro razve kolk je vredna tvoja storitev.

rockson
8.3.2013, 11:06
Huh, zanimiva debata in vsak ima po svoje prav.

Svet itak deluje po načelu ponudba - povpraševanje. Ponavadi je tudi tako, da so storitve, ki so povezane z dražjimi artikli, cenovno višje postavljene, kot za cenejše artikle. Prav? Narobe? Kakor se vzame.

Narobe z vidika, da nekdo za isto enoto porabljenega časa, truda in znanja računa več.
"Prav" z vidika, da se smatra, da nekdo, ki kupi dražji artikel, si lahko privošči tudi nekoliko dražjo storitev. V kolikor pa ta storitev zahteva dodatna vlaganja, je višja cena že bolj upravičena.

@Pepsi je povsem pravilno napisal. 100€ za montažo in centriranje gum je :crazy. 50-60€ za komplet vreden 1.500 ali več EUR pa je povsem sprejemljivo.

Ampak pri nas se stvari še niso postavile na svoje mesto - še nismo prišli do tega, da si človek s 700 € plače ne more privoščiti istih stvari, kot nekdo z 1.500 € ali več.

Marsikaj se da opaziti tudi na tem forumu. Koliko je tukaj oseb, ki so kupile nov BMW? Večinoma so tukaj predstavljeni avtomobili starejših letnikov, povprečna vrednost (si bom izmislil) 10.000€. @Pepsi je napisal, da se takim komentarjem ne bi čudil na Kia Forumu - če upoštevamo starost vozil in njihovo povprečno vrednost, bomo morda ugotovili, da smo v povprečju tukaj večji "reveži" kot na Kia forumu.:blackeye

Zato je toliko "zgonjenih" BMW-jev, ker je nakupna cena rabljenega dostopna, pozablja pa se, da z leti vzdrževanje ni nič cenejše, kot je bilo, ko je bil avto nov. V bistvu je še dražje, ker ni garancije in zaradi starosti odpoveduje več zadev. Veliko lastnikom je poleg tega bolj pomembno kako avto izgleda, kot v kakšem stanju je - zato tudi ima veliko avtov poceni podvozja, velike feltne in čunga lunga gume gor. Ko gledam oglase za OEM 17" ali 18" feltne, so v 95% primerih gor neke čunga lunga gume.

In od takih tudi ni za pričakovati drugega kot iskanje najbolj poceni delov in storitev, ne glede na kvaliteto. So pa jasno, tudi svetle izjeme na forumu:ok Šolski primer take izjeme je @Pepsi, pri katerem se pa že vsi potihem sprašujemo, če slučajno ne bi rabil kakšen pregled pri specialistu:laugh

Pri vulkanizerjih so tudi razlike - eni imajo delavnice doma, drugi v najemu oz so jih izgradili na novo, eni imajo stare stroje, drugi imajo nove, eni imajo zaposlene prijavljene, drugi jim plačujejo na roke,...

Jasno je, da enih drugih ne moreš primerjati s cenami, saj so stroški pri enemu neprimerno višji, kot pri drugemu. In težava niso tisti z višjimi stroški, ki imajo vse propisno urejeno, temveč tisti drugi, ki umetno nižajo cene.

C4V4L13R
8.3.2013, 17:22
To si dobro povedal...seveda, vidikov je vedno vec:ok

Trister
14.11.2013, 22:16
Tudi z moje strani en velik + za Vulpra (Trzin)!:)

Camilee
15.11.2013, 10:47
Jaz osebno ne grem nikamor drugam kot v B&F na Dolenjski cesti. Fantje več kot očitno obvladajo svoje delo, stroji najnovejši in zrihtajo v piko. Izredno zadovoljen, toplo priporočam!

primus
15.11.2013, 14:17
Bom pa še jaz pohvalil:) Vulkanizerstvo Pestator v Tacnu - zakon vulkanizer!

Colt
24.11.2013, 11:28
Katerega dobrega vulkanizerja priporočate v MB in okolici?

lp

Mat xxl
24.11.2013, 22:00
Bom pa še jaz pohvalil:) Vulkanizerstvo Pestator v Tacnu - zakon vulkanizer!

Tacnu ????

Prvič slišim, kot vem on dela na Brodu, kar je vsaj 2 km stran od Tacna, razen če je kaj novega odprl, da ne dela več v garaži vrstne hiše....

primus
25.11.2013, 08:17
Tacnu ????

Prvič slišim, kot vem on dela na Brodu, kar je vsaj 2 km stran od Tacna, razen če je kaj novega odprl, da ne dela več v garaži vrstne hiše....

Maš prav, moja napaka :crazy Še vedno je na Brodu :-D

Veljo
25.11.2013, 09:22
V Zasavju eden in edini zame pravi vulkanizer: servis gričar...edino k njemu tudi vozim avto/e. Sama oprema s tremi dvigali, hramba in komplet delavnica s pisarnami je vse kot mora biti..mnogi vulkanizerji k njemu vozijo izvajat premontaže :-D.

bake
9.3.2014, 15:49
Zanima me, tisti ki imate izkusnje z Pestatorjem NA brodu, Ali image izkusnje z Dusanom osebno, Ali s fantom ki tam dela? Sej ne da bi mel kaksno negativno izkusnjo, GRE samo za strokovnost, glee NA to da hvalite Pestatorja?..

Rottie
9.3.2014, 15:53
Zanima me, tisti ki imate izkusnje z Pestatorjem NA brodu, Ali image izkusnje z Dusanom osebno, Ali s fantom ki tam dela? Sej ne da bi mel kaksno negativno izkusnjo, GRE samo za strokovnost, glee NA to da hvalite Pestatorja?..

Jst sem dolga leta hodil k njim in sem bil vedno zadovoljen... dobro narejeno in solidne cene. Tudi optiko delajo, ni samo vulkanizerstvo.

LGC
9.3.2014, 18:32
Jst sem dolga leta hodil k njim in sem bil vedno zadovoljen... dobro narejeno in solidne cene. Tudi optiko delajo, ni samo vulkanizerstvo.

Ce prav razumem si zamenjal, zakaj, ce je bilo vedno vse ok?

BMW Deutschland
9.3.2014, 18:50

meni vedno osebno on naredi kar pač je za narest, tako da sem vedno zadovoljen :ok

Malecky
9.3.2014, 20:01
Kaj pa Špan? Verjamem, da ni standardna izbira...

Pri prejšnjem avtu mi je treslo 18tke, grem k Španu, ker je bil zarad opreme nekak zadnja opcija.

Za moj avto si je model tam (škoda ker ne vem imena) vzel vsaj 45minut! Vsako feltno je snel, spoliral dol uteži itak srebrne na črni alu feltni. Spoliral je naležno površino na disku! Spoliral je naležno površino na feltni! Vse namazal z mastjo, potem pa vsako gumo/feltno v piko zbalansiral s črnimi vtežmi skritimi za krake!

Sem si vmes mislil fak! Tole bo lohk tud 100€, ker sem tle pri Španu....računal so mi obično centriranje 4 alu feltn - mislim da okol 25€. :ok:metalc

Če bi vsakič dobil tega modela, bi res z veseljem plačeval 60-80€ za premontažo in balansiranje.:ok

thaking
9.3.2014, 20:06
Kaj pa Špan? Verjamem, da ni standardna izbira...

Pri prejšnjem avtu mi je treslo 18tke, grem k Španu, ker je bil zarad opreme nekak zadnja opcija.

Za moj avto si je model tam (škoda ker ne vem imena) vzel vsaj 45minut! Vsako feltno je snel, spoliral dol uteži itak srebrne na črni alu feltni. Spoliral je naležno površino na disku! Spoliral je naležno površino na feltni! Vse namazal z mastjo, potem pa vsako gumo/feltno v piko zbalansiral s črnimi vtežmi skritimi za krake!

Sem si vmes mislil fak! Tole bo lohk tud 100€, ker sem tle pri Španu....računal so mi obično centriranje 4 alu feltn - mislim da okol 25€. :ok:metalc

Če bi vsakič dobil tega modela, bi res z veseljem plačeval 60-80€ za premontažo in balansiranje.:ok

Koliko časa nazaj ? Za 18''ke je npr. po LJ premontaža (torej gume gor na feltne) + centriranje normalna cena 60€ npr B&F na Dolenjki...

Mene bolj zanima kje shranjujete platišča pri vulkanizerjih (LJUBLJANA), kje je najbolj normalna cena za "čimboljše" skladiščenje - da se jih v pol leta ne premika, opraska... ?

Rottie
9.3.2014, 20:17
Ce prav razumem si zamenjal, zakaj, ce je bilo vedno vse ok?

Praktičnost.

tomaž 320
9.3.2014, 20:54
K Pestatorju hodim že 20 let in zmeraj sem bil zadovoljen. Ta starejši mojster, ki tam dela (Dušanov stric) pravi, da sem njihova najzahtevnejša stranka, sploh kadar se gre za optiko.:-D

LGC
9.3.2014, 22:51
K Pestatorju hodim že 20 let in zmeraj sem bil zadovoljen. Ta starejši mojster, ki tam dela (Dušanov stric) pravi, da sem njihova najzahtevnejša stranka, sploh kadar se gre za optiko.:-D

Ja on lahko to govori, ki pojma nima kako se dela optika. On je "kralj" centrirke!:laugh

vario
9.3.2014, 23:36
Zame je Vulpra v Trzinu zakon. Naredijo vse tako kot se zagre, se resnično poglobijo v "problem" in to v zelo kratkem času... :ok

Rottie
10.3.2014, 00:22
Zame je Vulpra v Trzinu zakon. Naredijo vse tako kot se zagre, se resnično poglobijo v "problem" in to v zelo kratkem času... :ok

Vulpra je definitivno samo za pohvalit in priporočat :ok Super in strokovno narejeno, tako vulkanizerstvo kot avtopralnica, super odnos do strank in povsem solidne cene.

Malecky
10.3.2014, 08:14
Koliko časa nazaj ? Za 18''ke je npr. po LJ premontaža (torej gume gor na feltne) + centriranje normalna cena 60€ npr B&F na Dolenjki...

Mene bolj zanima kje shranjujete platišča pri vulkanizerjih (LJUBLJANA), kje je najbolj normalna cena za "čimboljše" skladiščenje - da se jih v pol leta ne premika, opraska... ?

To mi je samo balansiral, se pravi brez premontaže, ker je treslo (premontirano drugje).

Skratka...uničil je ene dve une polirne gobice ko je lepilo od uteži odstranjeval, ker ga je blo povsod polno še od starih, kar je bil pomoje večji strošek kot so pokasirali. :)

Bi pa rad videl zdaj pri vsakem ko peljem drage feltne premontirat, da mi stare uteži spolira stran in nikakor ne poškoduje feltne s kakim rezilom pri tem. :blackeye

thaking
10.3.2014, 16:48
To mi je samo balansiral, se pravi brez premontaže, ker je treslo (premontirano drugje).

Skratka...uničil je ene dve une polirne gobice ko je lepilo od uteži odstranjeval, ker ga je blo povsod polno še od starih, kar je bil pomoje večji strošek kot so pokasirali. :)

Bi pa rad videl zdaj pri vsakem ko peljem drage feltne premontirat, da mi stare uteži spolira stran in nikakor ne poškoduje feltne s kakim rezilom pri tem. :blackeye

No pri Pestatorju tega ne boš doživel, vsaj jaz nisem, nalimal je poleg (sicer je bil od starih uteži res čisto malo "lima" ampak vseeno :blackeye Žal sem sam videl prepozno, a mislim da tista malenkost lima ne igra vpliva (tudi če bi ga dal doli sedaj), vizualno pa je vse črno :laugh:laugh (črne uteži, črna feltna...)

mega_ne
10.3.2014, 19:34
Ko centrirka pokaže 00 nime ceze koliko lepila, kamenčkov itd.. je na njej.
Je pa treba staro lepilo odstranit vsaj na mestu kjer se prilepi nova utež. Sem bil enkrat pri nekomu, ki je prosto limal čez svinjarijo... Res prime :crazy...