PDA

Ogled polne verzije : Termalno kopališče

barosa45
25.3.2013, 12:34
Zdravo,
katero kopališče mi predlagate, da bi moral obiskati v Sloveniji?
Do sedaj sem bil samo na našem dolenjskem koncu
in sicer v Dolenjskih toplicah in Čateških. Čateške se mi zdijo super, samo bi rad
šel še kam drugam :-D
Tako, da če je bil kdo še kje drugje pa mu je bilo všeč... kr na dan z besedo:)

hvilu
25.3.2013, 13:21
Če bi rad šel - pojdi. Ne rabiš dovoljenja soforumašev:)

andriano
25.3.2013, 13:39
Terme Olimije in Terme 3000 :ok

Roberto88
25.3.2013, 13:41
Probaj terme Olimija, meni so najboljše. Pa ne samo terme kot take, ampak tudi okolica in seveda oštarije v okolici so top.

bmw328ci
25.3.2013, 13:42
Če bi rad šel - pojdi. Ne rabiš dovoljenja soforumašev:)

Sej te ni uprasal,ce lahko gre...
Uprasal je kaj mu priporocamo.
:ok

Plavi
25.3.2013, 13:42
Zdravo,
katero kopališče mi predlagate, da bi moral obiskati v Sloveniji?
Do sedaj sem bil samo na našem dolenjskem koncu
in sicer v Dolenjskih toplicah in Čateških. Čateške se mi zdijo super, samo bi rad
šel še kam drugam :-D
Tako, da če je bil kdo še kje drugje pa mu je bilo všeč... kr na dan z besedo:)

Kaj pa želiš oz. pričakuješ od dobrih term?
Savne? Kulinariko? Tobogane? Več bazenov? Manj gužve? etc..
To so bistveni podatki.
lp

Veljo
25.3.2013, 13:44
Če greš s svojo polovico, potem jo obvezno pelji v Olimije v Orhidelio (http://www.terme-olimia.com/si/orhidelia/)...prava stvar :ok. Vse ostalo kar sem bil je bilo kr neki.

hvilu
25.3.2013, 13:49
Prijatelj se zelo pohvali z zadovoljstvom savn v Topolšici...

barosa45
25.3.2013, 13:58
Kaj pa želiš oz. pričakuješ od dobrih term?
Savne? Kulinariko? Tobogane? Več bazenov? Manj gužve? etc..
To so bistveni podatki.
lp

Odpravil bi se z punco, zanimajo me pa bolj ali manj samo bazeni in pa hrani se ne morem upret:-D
Imam iti namen pa v tem letnem času, tako da notranji bazen:)

igorbugi
25.3.2013, 14:17
Lani sem bil v Moravskih toplicah (terme 3000), Hrana je top (sem se zredil), bazenov je tudi polno ampak sem bil poleti, tako, da v notranje nisem hodil.

joda
25.3.2013, 14:48
Hay!

Lani sem bil v Moravskih toplicah (terme 3000), Hrana je top (sem se zredil), bazenov je tudi polno ampak sem bil poleti, tako, da v notranje nisem hodil.

...posebej v okoliških gostilnah:ok,pa še najcenejše bivanje je:ok2

lp

joda

andriano
25.3.2013, 16:28
Terme zreče tut niso slabe :ok

Dejan-V
25.3.2013, 17:11
Jaz sem bil pred enim letom v Rimskih termah, je bilo zelo lepo, tudi hrana je bila OK. Je pa res da niso to tipične terme za nešteto savnami in bazeni. Je pa res, da je po drugi strani zelo mirno, nekaotično, brez norenja dretja in razgrajanja, kot je to praksa večjih term. Meni je bilo zelo všeč.

Ch4ng3
26.3.2013, 11:17
Če greš s svojo polovico, potem jo obvezno pelji v Olimije v Orhidelio (http://www.terme-olimia.com/si/orhidelia/)...prava stvar :ok. Vse ostalo kar sem bil je bilo kr neki.

Če pelješ punco ... Potem je to to :)

Malo dražje, ampak na nivoju.

AdHoc
26.3.2013, 14:27
Jaz sem bil pred enim letom v Rimskih termah, je bilo zelo lepo, tudi hrana je bila OK. Je pa res da niso to tipične terme za nešteto savnami in bazeni. Je pa res, da je po drugi strani zelo mirno, nekaotično, brez norenja dretja in razgrajanja, kot je to praksa večjih term. Meni je bilo zelo všeč.

Dam še jaz glas za te terme. Dolgo časa nazaj, ko še nisem bil samski (:-D) sem bil tukaj in je res super izkušnja. Zelo umirjeno, ni gužve, resnično oddih in za živce spočit.

Veljo
26.3.2013, 14:38
Rimske terme imajo predvsem kar se kulinarike tiče :ok...a la carte restavracija Sofija
http://www.rimske-terme.si/default.asp?mID=sl&pID=a-la-carte-restavracija-sofija (http://www.rimske-terme.si/default.asp?mID=sl&pID=a_la_carte_restavracija_sofija)

Meni je bilo Top...priporočam kot obvezno vsakemu uživaču kvalitetne kulinarike.
Masaža in privat jakuzi sta v kombinaciji s to restavracijo :cool.

Plavi
26.3.2013, 14:56
Odpravil bi se z punco, zanimajo me pa bolj ali manj samo bazeni in pa hrani se ne morem upret:-D
Imam iti namen pa v tem letnem času, tako da notranji bazen:)

Vsem ženskam je blazno všeč Orhidelia, tako da... izprsi se :ok2 ne moreš falit..

barosa45
26.3.2013, 17:15
:)Za Terme olimia sem se odločil da grem najprej. Za naprej bomo pa še videli
verjetno terme laško

Veljo
27.3.2013, 07:05
V termah olimie imaš dve varianti: Termalia in Orhidelia ;) ..Če bosta šla v Orhidelio, ne verjamem da bosta še kam drugam šla :-D.

Plavi
27.3.2013, 08:03
V termah olimie imaš dve varianti: Termalia in Orhidelia ;) ..Če bosta šla v Orhidelio, ne verjamem da bosta še kam drugam šla :-D.

Bosta, zaradi cen ;) in pa fajn je tudi kaj drugega videti. Vsako kopališče ima svojo posebnost in čar.

JurcekBMW
27.3.2013, 14:23

men so to najboljše toplice sploh =) bil v Termaliji in Orhideliji....vsepovsod je zakon =) res pa da so cene v Orhideliji zeeelo visoke:frown

kroskris
27.3.2013, 14:27
men so to najboljše toplice sploh =) bil v Termaliji in Orhideliji....vsepovsod je zakon =) res pa da so cene v Orhideliji zeeelo visoke:frown

Orhidelija je namensko tako visoka cena, da ni toliko "raje" v bazenih, kar pomeni, da imajo tisti, ki so plačali drago vstopnico tudi več mira in udobja.

Sem bil že večkrat in bi rekel takole, da bodo BMW-jaši razumeli...:ok2
Termalija je kot BMW serije 3, medtem ko je pa Orhidelija kot BMW serije 7.:laugh

JurcekBMW
27.3.2013, 15:05
Ja sej zato sem pa tud šel v orhidelijo 2. ko sm bil v olimju ker je res lepo pa mir maš =)

joda
27.3.2013, 15:19
Hay!

...daj mi razloži prosim v čem je Orhidelia boljša od ostali term?

lp

joda

Ch4ng3
27.3.2013, 15:58
Hay!

lp

joda

Si že bil?

Če ne, pojdi, da boš razumel.

joda
27.3.2013, 16:12
Hay!

Si že bil?

Če ne, pojdi, da boš razumel.

...sem pozabil v prejšnjem postu napisati,da si takšnega odgovora ne želim:blackeye....rad bi slišal predvsem dejsta,kaj je bolje kot drugje.....jaz sem videl samo video predstavitev teh term in če me že to ni prepričalo,bi rad slišal kaj je to,da je:ok iz prve roke

lp

joda

Ch4ng3
27.3.2013, 17:05
Hay!

...sem pozabil v prejšnjem postu napisati,da si takšnega odgovora ne želim:blackeye....rad bi slišal predvsem dejsta,kaj je bolje kot drugje.....jaz sem videl samo video predstavitev teh term in če me že to ni prepričalo,bi rad slišal kaj je to,da je:ok iz prve roke

lp

joda

Skoraj nikoli ni gneče, prijetno okolje, vse v nulo očiščeno, polno različnih savn itd. Ne vem kako ti naj razložim, zato sem napisal, da moraš iti. Ampak to so take stvari, ki so pomembne ko pelješ punco, ženo. Da bi šel z otroki tja je brez veze, ker jim bo dolgočasno.

Največji plus v Orhideliji je pa ravno vzdušje, sproščujoče :)

joda
27.3.2013, 20:00
Hay!

Skoraj nikoli ni gneče, prijetno okolje, vse v nulo očiščeno, polno različnih savn itd. Ne vem kako ti naj razložim, zato sem napisal, da moraš iti. Ampak to so take stvari, ki so pomembne ko pelješ punco, ženo. Da bi šel z otroki tja je brez veze, ker jim bo dolgočasno.

Največji plus v Orhideliji je pa ravno vzdušje, sproščujoče :)

...to mi je jasno:-D

...ko sem gledal video predstavitev mi je vse zgledalo bolj kot ne neuporabno in da v savni skupaj s teboj sedi še 4 ali več ljudi:blackeye

...meni je do sedaj bilo najbolje v termah 3000 v Moravskih pa a sem bil z celo famijijo al pa v dvoje:ok2...govorim samo o bazenih in vse kar spada zraven,razne savne in masaže so dodatna storitev.

In v termah 3000 sem imel VEDNO ko sem bil tam zunanji bazen samo ZASE:ok2:cool,ampak je bilo to vedno po 19h in med tednom...bazen spodaj desno...nikoli nikogar v njem:mljask

http://www.slovenia.info/pictures%5Cprogram%5C1%5C2011%5Cterme-3000-panoramska_za_objavo_317311.jpg

lp

joda

igorbugi
27.3.2013, 20:46
@joda

Mi smo bili v Ajdi, s prehodi v vse bazene :ok, otroka sta rekla, da še nikoli nista tako uživala na počitnicah...

Je pa obvezen obisk Gostišča Aleksander, če ste tam. Domača hrana in vino...

joda
27.3.2013, 20:54
Hay!

@joda

Mi smo bili v Ajdi, s prehodi v vse bazene :ok, otroka sta rekla, da še nikoli nista tako uživala na počitnicah...

Je pa obvezen obisk Gostišča Aleksander, če ste tam. Domača hrana in vino...

...meni je to predrago:-D in premajhen prostor:ok2...kadar sem v Moravskih najamem celo hiško apartma cca 45m2 tako,da je komot:ok2 in itak gremo v bazene za največ 3-4 ure,ker več itak nimaš kaj delat,ostalo je pa namenjeno obisku in ogledu Prekmurja:ok...jemo enkrat na dan pa v domačih gostilnah,ker je hrana:mljask,zajtrk si pripravimo sami in pa še kakšna malenkost za večerjo,odvisno kdaj jemo kosilo...

lp

joda

Ch4ng3
27.3.2013, 22:04
Hay!

...to mi je jasno:-D

...ko sem gledal video predstavitev mi je vse zgledalo bolj kot ne neuporabno in da v savni skupaj s teboj sedi še 4 ali več ljudi:blackeye

...meni je do sedaj bilo najbolje v termah 3000 v Moravskih pa a sem bil z celo famijijo al pa v dvoje:ok2...govorim samo o bazenih in vse kar spada zraven,razne savne in masaže so dodatna storitev.

In v termah 3000 sem imel VEDNO ko sem bil tam zunanji bazen samo ZASE:ok2:cool,ampak je bilo to vedno po 19h in med tednom...bazen spodaj desno...nikoli nikogar v njem:mljask

lp

joda

zdaj če si še otrok po duši potem je orhidelija nesmiselna, ker ni toboganov :ok2

ne vem, glej ... enkrat se izprsi pa pelji ženo na romantično kopanje, pa še kako masažo, jacuzzi, po mojem ne boš razočaran :)

joda
27.3.2013, 22:08
Hay!

zdaj če si še otrok po duši potem je orhidelija nesmiselna, ker ni toboganov :ok2

ne vem, glej ... enkrat se izprsi pa pelji ženo na romantično kopanje, pa še kako masažo, jacuzzi, po mojem ne boš razočaran :)

...bomo videli:)...drugače pa imava jacuzzi,kopanje in savno z ženo 10 minut od doma pri Fanči,pa nama čist odgovarja....

lp

joda

Big_Al
28.3.2013, 15:04
Če greš s punco ti predlagam kako kopel :cool iz ponudbe na spodnjem linku.

http://www.sava-hotels-resorts.com/assets/Dokumenti-PDF/Banovci/Ponudba-kopeli-v-Termah-Banovci.pdf

Zvezdica
28.3.2013, 18:15
Js in prjatlca sva bile na "Valentinovem oddihu" v Olimiji in kot je nekdo rekel, damam je tam všeč in dava roko v ogenj za Sotelio + vinsko klet + Kleopatrino kopel za 2 + hamam za 2 + večerjo + vinsko klet še 1x (v tem vrstnem redu) :ok2

Drug teden greva pa v Rimske toplice, da vidmo. Ma še kdo kakšne podatke za Rimske?

Deci nej pa doma delajo. Uh, da me Jerry ne čita :skrbast

Plavi
2.4.2013, 12:32
.......

maš ps..

Veljo
2.4.2013, 12:52
Hay!

lp

joda

Joda, kot je že nekdo prej napisal..serija 7.
Občutek je pa vedno treba doživeti.

Tudi npr. dopustovanja na drugi celini nekomu opisovati je neumnost, ker če si bil veš o čem se gre, če še nisi bil pa si težko predstavljaš, sploh skozi besede in slike.
Sam uživam v miru in prijetnem ambientu. Savne so praktično prazne, ker jih je kar nekaj na izbiro in so seveda že vključene v ceno.
Ni pa Orhidelia primerna za otroke, kar je po drugi strani seveda ogromen plus za ostale obiskovalce katerim ni do vpitja in hrupa.

Zvezdica
4.4.2013, 16:36
Dobr je u Rimskih termah, samo jim manjkajo detajli. Če bi plačala redno ceno, bi še kaj rekla, tko je blo pa 50% off in sem dobila zelo dober value for money.

joda
4.4.2013, 16:50
Hay!

Dobr je u Rimskih termah, samo jim manjkajo detajli. Če bi plačala redno ceno, bi še kaj rekla, tko je blo pa 50% off in sem dobila zelo dober value for money.

...saj to maš danes že skoraj povsod:ok2,kaj bi šele rekla,če bi imela tole:-D

http://mmc.bolha.com/1/image/127007/127487/Oddam-apartma-v-Moravskih-Toplicah_5089046937d70.jpg

126 € 6 oseb, 5 dni.

lp

joda

igorbugi
4.4.2013, 18:51
Hay!

...saj to maš danes že skoraj povsod:ok2,kaj bi šele rekla,če bi imela tole:-D

126 € 6 oseb, 5 dni.

lp

joda

A je to tam pri tenis igriščih? Take podobne hiške so tam. Luštno zgleda

Zvezdica
5.4.2013, 23:05
Tle bi mogla sama kuhat pa ne morem v kopalnem plašču do bazena in savne.
Rimske so ble super, bi še šla. Škoda, da so v stečaju, upam, da se jim dobr izteče.

barosa45
23.6.2013, 22:54
Evo spet se vračam :laugh
Današnje vprašanje pa je:
Kako bi zgledal, če bi želela iti v kašne toplice za 2 dni ? pač da se prespi enkrat :)
Je najbolš v hotel it, ker jih majo ponavadi zraven ali hiško kašno?
pa kašne cene so kaj tam okoli avgusta ?
:ok

Dejan-V
24.6.2013, 10:02
Meni so top rimske terme. Ni prevec drago, guzve ni, hrana super, bazeni in savne tudi. Socsamo hoteli, majo pa vedno akcije, trenutno se najbolj splaca ce mas spar kartico, placas 126€/osebo za dve nocitvi in eno dodatno dobis gratis. Torej 252eur za dve osebi za 3 noci oz 4 dni.

barosa45
24.6.2013, 10:05
Meni so top rimske terme. Ni prevec drago, guzve ni, hrana super, bazeni in savne tudi. Socsamo hoteli, majo pa vedno akcije, trenutno se najbolj splaca ce mas spar kartico, placas 126€/osebo za dve nocitvi in eno dodatno dobis gratis. Torej 252eur za dve osebi za 3 noci oz 4 dni.

Sliši se zanimivo, samo jaz sem imel v mislih eno nočitev.
Torej, dva dni se kopaš vmes pa enkrat prespiš

Dejan-V
24.6.2013, 10:24
Poglej pac na njihovo stran kaj ponujajo oz. poklici